کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت
(2012-02-09 ساعت 21:44)emrah66 نوشته:  
(2012-02-09 ساعت 17:20)armanbala نوشته:  من يك تجربه اي دارم دوستاني كه رفتند نظر بدند اين ميشه يا نه

معايب
بعلت مسايل مختلف يه هويي نامه بياد كه ويزا كارت ديگر كار نميكند كه سال پيش اين اتفاق براي من افتاد و دستم ماند در پوست گردو
اينجا پولتونو بانك بلوك كنه و توضيح برداشت از بلاد علم بخواد و بايد شش تا قاره برگرديد تا برداشت كنيد
دوستان تحقيق كنند و نظر بدهند
سلام ممنون از اطلاعات شما میشه لطف کنید بگید چطوری ویزا کارت گرفتید کدام بانک؟ مراحلش دریافتش چطوریه و اینکه راضی هستید؟ دقیقا من دنبال همچین چیزیم که شما استفاده کردید البته برای آمریکا

دوست عزيوم عرض كردم تشريف ببريد بانك پارسيان
من از طريق بانك ملي گرفته بودم ولي الان نميدهند
کیس نامبر: 2012as2xxxx
کنسولگری:انکارا
مصاحبه: فبريوري ٢٠١٢
کلیرنس: مارچ ٢٠١٢
دريافت ويزا: آپريل ٢٠١٢
تاریخ ورود به آمريكا: جون ٢٠١٢
تعداد افراد در این کیس نامبر: 3 نفر
تشکر کنندگان: emrah66 ، arman_m ، Solitude ، SH1A2R3 ، moesa7 ، ara1980
با سلام می خواستم از دوستانی که به آمریکا تشریف بردن بپرسم :
1- بهترین شرکت هواپیمایی از لحاظ پایین بودن قیمت( به صرفه بودن) و بالا بودن میزان حمل بار چه پیشنهادی میدهند؟
2- چقدر زودتر باید برای گرفتن بلیط اقدام کرد آیا مثل پروازهای ترکیه زمان زودتر روی قیمت ها تاثیر داره؟
3-در شرکت پیشنهادی حداکثر بار قابل حمل چقدر می باشه؟
4- لطفا در صورت داشتن آدرس سایت شرکت مورد نظر رو هم بگذارید.
با تشکر فراوان از وقتی که به من میدهید
کیس نامبر: ***2012AS00012
تاریخ مصاحبه:20 ژانویه
تاریخ دریافت ویزا:22Feb
تاریخ ورود به آمریکا:june 21 2012Wink
تاریخ گرفتن گرین کارت:July 26 2012
تشکر کنندگان: behzad7 ، arman_m ، Solitude ، moesa7 ، ara1980
- klm.com
- هر چه زودتر در زمانهای غیر تعطیلات ارزانتر
- 2 تا چمدان 23 کیلویی
تشکر کنندگان: M.Haghighi ، كاميلا ، Solitude ، moesa7 ، ara1980
(2012-02-09 ساعت 15:57)afshin4749 نوشته:  
(2012-01-16 ساعت 13:34)tenesi نوشته:  سلام به همه
جدا از بحث تهیه بلیط و ... یه سوال دیگه دارم . هرچند بعید می‏دونم به این تاپیک مربوط بشه اما تاپیک مناسب این سوال رو پیدا نکردم
هنگام ورود به آمریکا ، در بدو ورود چه مراحلی باید انجام بدیم؟

سلام دوست خوبم ، من فايلي رو دارم كه پاسخ تمام اين سوالاتت رو ميده برات ميفرستم . البته اگه دوست داشتي !!!! Tongue

حاج افشین4749 سلام و ارادت، میشه اگر file خاصی در این مورد داری واسه منم بفرستی؟ ممنون میشم برادر.
شماره کیس: 2012AS00017xxx
کنسولگری: آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای اول: 4 Aug 2011
تاریخ کارنت شدن کیس: 7 Nov 2011
تاریخ مصاحبه: January 2012
نتیجه مصاحبه: ویزا یکضرب خانم(برنده اصلی) و برگه آبی (من)
تاریخ دریافت کلیرنس: 19 April
تعداد افراد: 2
جمع تقریبی هزینه ها: مقدمات و بلیط و هتل1,645,000 + سفارت و ...1900$
تشکر کنندگان: behzad7 ، arman_m ، moesa7 ، ara1980
(2012-02-09 ساعت 17:20)armanbala نوشته:  من يك تجربه اي دارم دوستاني كه رفتند نظر بدند اين ميشه يا نه
اول مقدمه
بنده در اوج قيمت دلار رفتم تركيه اينجا دلار خريدم بيش از دو هزار تومان
ويزا كارتي دارم كه در فر ودگاه تركيه انداختم دستگاه خودپرداز و هزار دلار گرفتم حساب من در بانك ملي هست و آنها به ازاي دلار مرجع از حسابم برميدارند به عبارتي حدود هفتصد هزار تومان كمتر از آزاد

حالا شنيدم كه بانك پارسيان دبيت كارت و كرديت ميده يعني شما مبلغ سيزده ميليون ميزاريد(براي كارت گولد با برداشت ماهيانه ده هزار دلار)به حسابتون كه البته كمتر هم ميتونيد فقط اونوقت سقف برداشتتون كم ميشه( كارت كلاسيك ويزا) و يك كرديت يا دبيت كارت دريافت ميكنيد

نتيجه داستان
ميشه يك حساب ارزي دبيت در پارسيان باز كرد و مثلا سي هزار دلار واريز كرد و كارتو برداشت و تشريف برد آمريكا و آنجا در عرض يك ماه از كارت اسفاده كرد و اينجا از حساب برداشته ميشود اين تكه از داستان را دوستاني كه اونور هستند نظر بدهند ميشود يا نه؟

مزايا
پول در حساب خودتان هست
هزينه حواله و گيت فرودگاه و اينها را نداريد
كار كاملا قانوني هست و براي آدمهاي قانونمندي مثل من روشي در شان و شخصيت خودمان هست

معايب
بعلت مسايل مختلف يه هويي نامه بياد كه ويزا كارت ديگر كار نميكند كه سال پيش اين اتفاق براي من افتاد و دستم ماند در پوست گردو
اينجا پولتونو بانك بلوك كنه و توضيح برداشت از بلاد علم بخواد و بايد شش تا قاره برگرديد تا برداشت كنيد
دوستان تحقيق كنند و نظر بدهند

دوست عزیزم سلام،
من بدلیل شرایط دقیقا از همین ویزا کارت ها رو سال پیش گرفتم، یک سال کار کردم سر موقع تمدیدش گفتن به دلیل تحریم شدیدتر دیگه این کارتا صادر یا تمدید نمیشه ( البته بانک من ملی بود، همونطور که میدونی در این موارد بانک ایرانی از یک بانک واسطه در کشوری قبرس، امارات و ... استفاده میکرد تا تحریما رو در بزنه، که الان دیگه اونا هم پشت کردن ). لذا باید بسنجید که چقد ریسک داره، اصولا حساب ارزی در این کشور کار درستی نیست، فکر هم میکنم دیگه اون حالته قبلی عملی نباشه چون تفاوت $ آزاد و دولتی خیلی زیاد شده. ولی اگر واقعن بانک خصوصی این کارو میکنه، به ما هم بگین بریم بگیریم!!!
شماره کیس: 2012AS00017xxx
کنسولگری: آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای اول: 4 Aug 2011
تاریخ کارنت شدن کیس: 7 Nov 2011
تاریخ مصاحبه: January 2012
نتیجه مصاحبه: ویزا یکضرب خانم(برنده اصلی) و برگه آبی (من)
تاریخ دریافت کلیرنس: 19 April
تعداد افراد: 2
جمع تقریبی هزینه ها: مقدمات و بلیط و هتل1,645,000 + سفارت و ...1900$
تشکر کنندگان: arman_m ، Solitude ، moesa7 ، ara1980
(2012-02-05 ساعت 20:43)n.torabi65 نوشته:  سلام
ما تو فرمهای که به سفارت دادیم آدرس گرین کارت کالیفرنیا دادیم ،حالا میخوام تغییر آدرس بدیم چه کنیم؟
مشکلی برای گرفتن ssn و.. نمیاد!!!!!؟؟؟؟

دوست عزیز دروود
نگران نباشید، زمانی که وارد امریکا شوید در فرودگاه می توانید آدرس جدید را اعلام نمائید و هیچ کونه مشکلی هم پیش نمی آید. موارد مشابه شما زیاد بوده.
شاد باشید.
CN:2012AS12000
SEND FORM:17 AUG
3ﻧﻔﺮ (فرزند 1ساله)
ﻣﺼﺎﺣﺒﻪ:14 DEC
هزینه ها:6 میلیون تومان + 5078$
کلیرنس:20 JAN
ویزا:14 FEB
اولین سفر:26 FEB
تشکر کنندگان: msi ، Solitude ، moesa7 ، ara1980
سلام به همه دوستان

من برای اواخر فوریه ، بلیت رفت و برگشت KLM گرفتم نفری 1.610.000 تومان. البته به گفته آژانس هواپیمایی تو اون تاریخ ، قیمت ها OFF خورده بودن.

راجع به اعتبار بلیت برگشت هم باید بگم چون برام زیاد مهم نبود چقدر اعتبار داره و من باید سر وقت مشخص برمی گشتم ایران ، زیاد به این قضیه توجه نکردم. ولی اگر اشتباه نکنم ، اعتبار بلیت برگشت یک سال بود.

بار هم نفری یک چمدان با حداکثر ابعاد 158x158x158 برای قسمت بار با حداکثر وزن 23 کیلو و یک چمدان با حداکثر ابعاد 55x25x35 با حداکثر وزن 12 کیلو برای داخل کابین هواپیما (برای کلاس اکونومی).
نفری یک چمدان با حداکثر ابعاد 158x158x158 برای قسمت بار با حداکثر وزن 32 کیلو و یک چمدان با حداکثر ابعاد 55x25x35 و یک چمدان با حداکثر ابعاد 40x20x35 با حداکثر وزن 18 کیلو (جمع 2 چمدان) برای داخل کابین هواپیما (برای کلاس بیزینس).
برای اطلاعات بیشتر به اینجا سر بزنید.

2 ماه آمریکا خواهیم بود(فکر می کنم فعلاً برای انجام کارهای اولیه کافی باشه، نظر شما چیه؟)

تهران-آمستردام(5 ساعت و 50 دقیقه طول پرواز)
3 ساعت و 10 دقیقه توقف در سالن ترانزیت فرودگاه آمستردام
آمستردام-لس آنجلس(11 ساعت طول پرواز)
==> 16 ساعت و 50 دقیقه پرواز + 3 ساعت و 10 دقیقه توقف = 20 ساعت

لس آنجلس-آمستردام(10 ساعت و 15 دقیقه طول پرواز)
6 ساعت و 15 دقیقه توقف در سالن ترانزیت فرودگاه آمستردام
آمستردام-تهران(5 ساعت و 10 دقیقه طول پرواز)
==> 15 ساعت و 25 دقیقه پرواز + 6 ساعت و 15 دقیقه توقف = 21 ساعت و 40 دقیقه
اساتید سلام مثل اینکه رزیدنت شدن در ایالت ویرجینیا 6 ماهه؟؟!!! درسته؟؟ هم واسه وام تحصیلی و شهریه دادن خیلی خوب میشه یعنی سریعتر شروع میکنی!!
Resident: -- A person who lives in Virginia, or maintains a place of abode here, for more than 183 days during the year, or who is a legal (domiciliary) resident of the Commonwealth is considered a Virginia resident for income tax purposes. Residents file Form 760.

LINK:http://www.tax.virginia.gov/site.cfm?alias=ResidencyStatus#ALIENS
2012AS00020XXX
اطلاع از قبولی: 2011 , 16 Jul
کنسولگری: آنكارا
ارسال فرمها:3 sep از طریق e mail
رسید فرمها: 3 sep تایید مدارک:27 sep
کارنت شدن: 9 oct
دریافت نامه دوم:19 DEC
مصاحبه: FEB
دریافت ویزا:یکضرب
هزینه ها:در سفرنامه اعلام کردم
بچه های مهاجرسرا خیلی مخلصیمTongue
تشکر کنندگان: كاميلا ، M_star1316 ، Solitude ، behzad7 ، kamilia modi ، moesa7 ، ara1980
(2012-02-11 ساعت 21:14)mansour*** نوشته:  با درود
بلیط شما برگشتش حداکثرچقدر اعتبارداره؟مثلا لوفت هانزاشنیدم تا یکسال.
شما برای چه تاریخی رزرو کردید با این قیمت؟
در پاسخ به سوال شما ، پست خودم رو ویرایش کردم
اعتبار : یک سال
تاریخ : اواخر فوریه

(به علت ویرایش پست ، در صورت امکان پست خود را ویرایش و نقل قول را حذف کنید)
تشکر کنندگان: mansour*** ، SH1A2R3 ، arman_m ، Solitude ، moesa7 ، ara1980
فرم های مورد نیاز(تمامی این فرم ها در صورت لزوم به رایگان به شما ارائه داده خواهد شد و هدف از این پست آشنایی شما با این فرم ها و نحوه تکمیل آنهاست، پیشنهاد می‏شود آنها را با دقت مطالعه کرده تا هنگام تکمیل و تحویل دادن آنها به مشکلی مواجه نشوید):

قبل از هرچیز بگم به محض ورود شما به آمریکا ، در فرودگاه قسمت گیت Immigration راهنمای فارسی زبان به درخواست شما برای راهنمایی و توضیحات در مورد تکمیل فرم ها و بقیه مسائل در اختیار شما خواهد بود. فقط ممکنه برای رسیدن این مامور فارسی زبان کمی معطل شوید. پس اگر حتی کمی به زبان انگلیسی آشنایی دارید و به شرطی که تکمیل کردن فرم ها را قبلاً تمرین و مرور کرده باشید احتیاجی به کمک مامور فارسی زبان نخواهید داشت. بازهم اگر نگران هستید در کمال خونسردی و آرامش منتظر مامور فارسی زبان بمانید.

دریافت نمونه فرم CBP Traveler Entry Forms - Form 6059B I94 I94W از سایت اصلی یا اینجا
دریافت فرم I-94 Arrival/Departure Record از سایت اصلی یا اینجا
اشخاصی که قصد ورود به آمریکا را دارند باید این فرم را تکمیل کنند. این فرم توسط اداره مهاجرت آمریکا به هنگام ورود به تمام افرادی که ملیّت غیر آمریکایی دارند، داده می‌شود. به احتمال زیاد این فرم(آبی رنگ) به همراه فرم گمرک در هواپیما به شما داده خواهد شد.(گویا فرم دیگری هم در هواپیما پخش میشه که مربوطه به گرین کارتی ها و ویزاهای مهاجرتی نیست) چیز خاصی نیست. یک سری اطلاعات شامل : نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، تعداد نفرات همراه شخص برنده، آدرس آمریکا، تبعه کدام کشور ، شماره گذرنامه، کشور مبدا، .... ، شماره پرواز، سفرتان تجاری است؟، چیزهایی که همراه دارید: سبزیجات و گیاه و میوه و ... هست یا نه؟ حیوانات و موجودات خانگی همراه دارید؟ بیماری و ... دارید یا نه؟ مبلغ همراهتان بیش از 10000$ هست یا خیر؟ (اگر هست حتما بنویسید، مالیات هم نداره) ، ارزش اشیاء با ارزشی که همراه دارید؟ (تا 800$ مشکلی ندارد) ==> برگرفته از پست دوست عزیز aarshidaaa

فرم I-94 مهم‌ترین مدرک نشان‌دهنده ورود قانونی شما به این کشور و شرط لازم برای ادامه اقامت شما و گرفتن کارت Social Security می‌باشد. حتماً آن را با دقت کامل و مطابق با سایر مدارک قانونی خود تکمیل نمایید.

دریافت فرم FinCen Form 105 از سایت اصلی یا اینجا
فرم گمرک

دریافت فرم Change of address - Form AR-11 از سایت اصلی یا اینجا
اشخاصی که قصد تغییر آدرس(محل اقامت شما در آمریکا که کارت Social Security و گرین کارت به آن ارسال خواهد شد) را دارند باید این فرم را تکمیل کنند.در ضمن می توانند از طریق این سایت بصورت آنلاین اقدام به تغییر آدرس نمایند.

دریافت فرم Application for a Social Security Card - Form ss-5 از سایت اصلی یا اینجا
اشخاص برای دریافت کارت Social Security باید این فرم را تکمیل کنند. این فرم در فرودگاه (هنگام اولین ورود به آمریکا) تحویل داده خواهد شد که باید آن را تکمیل و تحویل دهید. پیشنهاد می‏شود بعد از چند روز به یکی از دفاتر Social Security (یه چیزی مثل پلیس + 10 یا دفاتر بیمه تأمین اجتماعی در ایران) در نزدیکی محل اقامتتان بروید و از فعال شدن پروسه صدور کارت Social Security مطمئن شوید. گویا باید برای دریافت Social Security و گرین کارت که همزمان به آدرس محل اقامت شما در آمریکا ارسال خواهد شد ، بین 20 تا 40 روز منتظر بمانید.
در برخی موارد این فرم در فرودگاه تکمیل نمیشه و شما باید فردای روز ورود به آمریکا به مراکز Social Security برید و فرم را تکمیل و ارائه دهید.

دریافت فرم I-131, Application for Travel Document از سایت اصلی و توضیحات و راهنمای فرم از اینجا

دریافت فرم G-1145, E-Notification of Application/Petition Acceptance از سایت اصلی

برای بازکردن و مطالعه این فایل ها به برنامه Adobe Reader نسخه 8 به بالا نیاز دارید.
دوستانی که توضیح تکمیلی در مورد این فرم ها و کاربرد آنها و محل هایی که به آنها نیاز است ، دارند لطفاً با پیغام خصوصی به من اعلام کنند تا در همین پست اضافه کنم تا منبع کاملی برای استفاده سایر عزیزان باشد.
لطفاً موارد از قلم افتاده را با پیغام خصوصی یادآوری کنید.
(2012-02-12 ساعت 19:48)mansour*** نوشته:  من نمی دنم چرا فرمss-5 دانلود نمیشه حتی از سایت اصلی هم مشکل دارم صفحه محو میشه!!!عجب معمایی شده،حتی از لینک شما هم استفاده کردم همین حالتوداره.
http://socialsecurity.gov/ssnumber/ss5.htm

با سلام فرم های فوق دانلود نمیشه نمی دونم بقیه دوستان هم همین مشکل را دارند یا نه؟
کیس نامبر: ***2012AS00012
تاریخ مصاحبه:20 ژانویه
تاریخ دریافت ویزا:22Feb
تاریخ ورود به آمریکا:june 21 2012Wink
تاریخ گرفتن گرین کارت:July 26 2012
تشکر کنندگان: arman_m ، moesa7 ، ara1980
من فرم ss-5 رو به راحتی دانلود کردم. احتمالا خططون مشکل داره.

از اینجا دانلودش کنین:

.pdf   ss-5.pdf (اندازه 233.88 KB / تعداد دانلود: 1,193) -->
.pdf   ss-5.pdf (اندازه 233.88 KB / تعداد دانلود: 1,193)
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
با سلام من 9 فوریه کلیر شدم و تا خرداد فرصت دارم که برای دریافت ویزا به انکارا برم و از اونجایی که مایلم تا جایی که امکان داره دیرتر به امریکا برم از دوستانی که ویزا رو دریافت کردن یه سئوال دارم. تاریخ انقضا ویزا چند ماهه؟ و از چه تاریخی محاسبه میشه؟(از تاریخ مصاحبه یا کلیرشدن یا دریافت ویزا)
-------------------------------

کاربر محترم، شما به علت ایجاد پستهای تکراری به مدت یک هفته از دسترسی به خدمات مهاجرسرا محروم شده اید. چون امکان ارسال پیام خصوصی را مسدود کرده اید، محرومیت شما در این پست به شما ابلاغ می گردد.
Frozen Mind
تشکر کنندگان: arman_m ، Solitude
(2012-02-13 ساعت 13:07)rami80 نوشته:  با سلام من 9 فوریه کلیر شدم و تا خرداد فرصت دارم که برای دریافت ویزا به انکارا برم و از اونجایی که مایلم تا جایی که امکان داره دیرتر به آمریکا برم از دوستانی که ویزا رو دریافت کردن یه سئوال دارم. تاریخ انقضا ویزا چند ماهه؟ و از چه تاریخی محاسبه میشه؟(از تاریخ مصاحبه یا کلیرشدن یا دریافت ویزا)
زيادي نميشه لفتش داد!
شما از روز انجام مديكال، 6 ماه وقت براي ورود به آمريكا داري.Sad
2012, Bay Area, CA
تشکر کنندگان: frozen mind ، arman_m ، Solitude ، moesa7 ، ara1980
بچه ها سلام آیا در اولین فرودگاهی که در آمریکا پیاده میشیم باید کارهای اداری و ورودمونو انجام بدیم یا در دومین فرودگاه؟ مثلا ورود اول من احتمالا فرودگاه
JFK )NEW YORK )
بعد فرودگاه RONALD REAGAN) WASHINGTON DC)
است.باید کدام فرودگاه کارای ورودو انجام بدم؟
2012AS00020XXX
اطلاع از قبولی: 2011 , 16 Jul
کنسولگری: آنكارا
ارسال فرمها:3 sep از طریق e mail
رسید فرمها: 3 sep تایید مدارک:27 sep
کارنت شدن: 9 oct
دریافت نامه دوم:19 DEC
مصاحبه: FEB
دریافت ویزا:یکضرب
هزینه ها:در سفرنامه اعلام کردم
بچه های مهاجرسرا خیلی مخلصیمTongue
تشکر کنندگان: arman_m ، Solitude ، moesa7 ، ara1980