کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت
(2013-07-10 ساعت 06:24)j1970 نوشته:  
(2013-07-07 ساعت 05:40)j1970 نوشته:  
(2013-07-07 ساعت 03:26)gbtm نوشته:  
(2013-07-07 ساعت 02:28)j1970 نوشته:  پرمیت با اعتبار یکسال؟!
بلی
جالبه پرمیت با این طول زمان. نگهداری یه کاغذ پرینت شده تو این فاصله زمانی سخته و خب راحت‌تر اینه که آدم گواهینامشو بگیره دیگه.
بازم به خودم جواب بدم (داره تعدادش میره بالا)
امروز دست برقضا اطلاعاتی راجع به پرمیت و اینا دیدم که زندگیمو ازینور به اونور کرد، میگم شاید به درد بقیه هم بخوره.
بعد از دادن امتحان علائم یه instruction permit میدن که یه سال اعتبار داره و یه کاغذ نصف A4 اِ که اجازه میده با همراهی یه نفر که گواهینامه کالیفرنیا داره رانندگی کنین که بتونه در مواقع ضروری بگه چیکار کنین یا ماشین رو کنترل کنه، اما وقتی گواهینامه ایران رو داشته باشین یه گواهینامه رانندگی موقت به شما میده که نیازی به همراهی کسی نداره و اعتبار گواهینامه واقعی رو داره، فرقش اینه که مدت اعتبارش کمه و یکی دو ماه بسته به حس و حال افسر صادر میشه (اینم یه کاغذ نصف A4 ا)
با این اوصاف من فکر میکنم پرمیت ارزش رانندگی نداره چون یه نفر باید شما رو همراهی کنه (پس طول اعتبارشم مهم نیست، مگه اینکه یکی نرسه تو این مدت گواهینامه شو بگیره که با این پرمیت میتونه به آموزش رانندگی و اینا بره)
این بود انشای ما در مورد پرمیت و اینا تو ایالت کالیفرنیا.

دوست گرامی
یکی دو ماه هم فرصت زیادیه برای گرفتن گواهینامه اصلی کالیفرنیا.
پیشنهاد می کنم سریعتر گواهینامه رو بگیرید... امتحان عملیش جندان سخت نیست. بیشتر تمرکزش روی اینه که شما چقدر قانون مدار هستید وگرنه رانندگی با ماشین اتوماتیک که برای اکثر افراد خیلی راحته و جندان تبحری هم نمی خواد... (تو ایران بیشترین هدف آزمون عملی رانندگی محک زدن تبحر رانندگی یا به اصطلاح "دست فرمون" شماست)

اینطور که من دیده ام گواهینامه کالیفرنیا معتبر ترین و مهمترین مدرک شناسایی هست... و اکثر جاها وقتی از شما کارت شناسایی می خوان منظور همون گواهینامه ست.
ضمنا گواهینامه یکی از معدود کارتهای شناسایی هست که هم عکس داره روش و هم آدرس...
پس بهتره هرچه زودتر اصل گواهنامه رو بگیرید. Smile
ورود به آمریکا: 2012
(2013-07-12 ساعت 23:05)majid89 نوشته:  
(2013-07-10 ساعت 06:24)j1970 نوشته:  
(2013-07-07 ساعت 05:40)j1970 نوشته:  
(2013-07-07 ساعت 03:26)gbtm نوشته:  
(2013-07-07 ساعت 02:28)j1970 نوشته:  پرمیت با اعتبار یکسال؟!
بلی
جالبه پرمیت با این طول زمان. نگهداری یه کاغذ پرینت شده تو این فاصله زمانی سخته و خب راحت‌تر اینه که آدم گواهینامشو بگیره دیگه.
بازم به خودم جواب بدم (داره تعدادش میره بالا)
امروز دست برقضا اطلاعاتی راجع به پرمیت و اینا دیدم که زندگیمو ازینور به اونور کرد، میگم شاید به درد بقیه هم بخوره.
بعد از دادن امتحان علائم یه instruction permit میدن که یه سال اعتبار داره و یه کاغذ نصف A4 اِ که اجازه میده با همراهی یه نفر که گواهینامه کالیفرنیا داره رانندگی کنین که بتونه در مواقع ضروری بگه چیکار کنین یا ماشین رو کنترل کنه، اما وقتی گواهینامه ایران رو داشته باشین یه گواهینامه رانندگی موقت به شما میده که نیازی به همراهی کسی نداره و اعتبار گواهینامه واقعی رو داره، فرقش اینه که مدت اعتبارش کمه و یکی دو ماه بسته به حس و حال افسر صادر میشه (اینم یه کاغذ نصف A4 ا)
با این اوصاف من فکر میکنم پرمیت ارزش رانندگی نداره چون یه نفر باید شما رو همراهی کنه (پس طول اعتبارشم مهم نیست، مگه اینکه یکی نرسه تو این مدت گواهینامه شو بگیره که با این پرمیت میتونه به آموزش رانندگی و اینا بره)
این بود انشای ما در مورد پرمیت و اینا تو ایالت کالیفرنیا.

دوست گرامی
یکی دو ماه هم فرصت زیادیه برای گرفتن گواهینامه اصلی کالیفرنیا.
پیشنهاد می کنم سریعتر گواهینامه رو بگیرید... امتحان عملیش جندان سخت نیست. بیشتر تمرکزش روی اینه که شما چقدر قانون مدار هستید وگرنه رانندگی با ماشین اتوماتیک که برای اکثر افراد خیلی راحته و جندان تبحری هم نمی خواد... (تو ایران بیشترین هدف آزمون عملی رانندگی محک زدن تبحر رانندگی یا به اصطلاح "دست فرمون" شماست)

اینطور که من دیده ام گواهینامه کالیفرنیا معتبر ترین و مهمترین مدرک شناسایی هست... و اکثر جاها وقتی از شما کارت شناسایی می خوان منظور همون گواهینامه ست.
ضمنا گواهینامه یکی از معدود کارتهای شناسایی هست که هم عکس داره روش و هم آدرس...
پس بهتره هرچه زودتر اصل گواهنامه رو بگیرید. Smile
مرسی مجید جان، من گواهینامم رو خیلی وقته گرفتم. فقط چون خیلی صحبت پرمیت بود و اینا داشتم تبلیغ میکردم واسه گرفتن گواهینامه و اینکه به پرمیت و گواهینامه بین‌المللی و این چیزا دلخوش نکنین.
مصاحبه:6/28/12
مشاهده کلیرنس:8/8
تحویل پاسپورت به سفارت:8/13
دریافت ویزا:8/15
تاریخ رفتن:9/18
اپلای برای سیتیزن: 12/30/17 بصورت آنلاین https://www.uscis.gov/file-online/log-online-filing

مهمه که قبل از اومدن بدونی چیکار میکنی.

http://www.mohajersara.com/thread-4459.html
تشکر کنندگان: amiry ، Tomas ، Biz Biz ، FMANIS ، pari pariaaa ، نوروز ، m.taj ، sani1348 ، msar ، victor2016
(2013-06-01 ساعت 09:53)gbtm نوشته:  
(2013-05-31 ساعت 06:24)amiry نوشته:  
(2013-05-30 ساعت 23:23)gbtm نوشته:  در صورت جابجایی محل اقامت تغییر آدرس رو دقیقا به کدوم ادارات /سازمانها باید اطلاع بدیم؟
به DMV اطلاع بدید. انلاین میتونید این کار را انجام بدید. اگر بخواهید کارت شناسایی یا گواهینامه جدید صادر میکنند ولی لزومی به این کار نیست. وقتی تغییر آدرس بدید یه نامه براتون میاد که کارتی به ابعاد گواهینامه را ازش جدا میکنید و همیشه با گواهینامه ارائه میدید. روی این کارت آدرس جدید شما هست.

علاوه بر این من فکر میکنم به بانک اداره پست و مهاجرت هم خبر بدیم
سوشال سکوریتی رو مطمین نیستم

برای دریافت پاسخ به تاپیک نقل مکان و تغییر آدرس پستی در آمریکا رجوع کنید.
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
تشکر کنندگان: amiry ، ParsTrader ، Saeedv13 ، میخک سفید ، pari pariaaa ، payan ، gbtm ، iranian1 ، Tomas ، آلیس-1980 ، msar
سلام
دوستان من پاس سفید راگرفتم آیا از اعتبار دوساله پاس سفید یکسال اقامت محسوب میشود یا خیر؟ اگر پاسخ مثبت است در کجا این موضوع اشاره شده است؟

تاریخ ارسال فرمهاشنبه 10تیر91
کنسولگری: ANKARA
یکضرب
تعداد :1نفر
تشکر کنندگان: Tomas ، payan ، mansour*** ، msar
(2011-12-24 ساعت 01:53)roghiyeh نوشته:  با سلام خدمت اساتید محترم
یک سوال دارم که بی جواب مونده لطفا کمکم کنید.
در اولین ورودمون به آمریکا موقع تحویل دادن مدارک میتونینم برای آخرین بار آدرسی رو که قراره گرین کارتمون بره عوض کنیم. سوال اینه که میشه از یک ایالت دیگه سوشیال رو گرفت؟ فرض کنیم ما آدرسمون رو در کنتاکی تعیین کردیم برای دریافت گرین کارت ولی میخوایم از نیویورک وارد بشیم و یکی دو ماه اونجا بمونیم. میتونیم از نیویورک کارت سوشیالمون رو بگیریم؟

واقعا که خوش به حالتون . یکی از آرزوهای منو شوهرم گرفتن اقامت امریکاس . دوستان میشه بیشتر راجع به اینکه بعد از گرفتن گرین کارت چی میشه یعنی کار و خونه و... توضیح بدین ؟ خدایا یعنی میشه
؟؟؟؟؟
تشکر کنندگان: afshinghwink ، میخک سفید ، پدی ، msar
(2013-10-05 ساعت 14:23)nastaran1989 نوشته:  
(2011-12-24 ساعت 01:53)roghiyeh نوشته:  با سلام خدمت اساتید محترم
یک سوال دارم که بی جواب مونده لطفا کمکم کنید.
در اولین ورودمون به آمریکا موقع تحویل دادن مدارک میتونینم برای آخرین بار آدرسی رو که قراره گرین کارتمون بره عوض کنیم. سوال اینه که میشه از یک ایالت دیگه سوشیال رو گرفت؟ فرض کنیم ما آدرسمون رو در کنتاکی تعیین کردیم برای دریافت گرین کارت ولی میخوایم از نیویورک وارد بشیم و یکی دو ماه اونجا بمونیم. میتونیم از نیویورک کارت سوشیالمون رو بگیریم؟

واقعا که خوش به حالتون . یکی از آرزوهای منو شوهرم گرفتن اقامت آمریکاس . دوستان میشه بیشتر راجع به اینکه بعد از گرفتن گرین کارت چی میشه یعنی کار و خونه و... توضیح بدین ؟ خدایا یعنی میشه
؟؟؟؟؟
رفتی یه پست رو از دو سال پیش ورداشتی آوردیا!
اگه قرار نیس بیای خودت رو با این اطلاعات شارژ نکن چون اگه نتونی بیای اذیت میشی و اگرم بتونی بیای ممکنه اونقدر رویایی فکر کرده باشی که نتونه انتظارتو براورده کنه.
اما بطور کل، بعد از گرفتن گرین‌کارت و سایر مدارک خونه اجاره میکنی و دنبال کار میگردی و بعد از پیدا کردن کار سخت کار میکنی و لذت زندگی توی آمریکا رو میبری.
شرطش اینه که فک نکنی اینجا شهربازیه و حالا سال اول رو بگردیم و بچرخیم تا بعدش ببینیم چی میشه، یا هی بریم ایران و برگردیم و ازین چیزا!
مورد بالا واسه کسایی مثل خودمه که پول فراوون ندارن و تصمیم به زندگی اینجا گرفتن، اما بتونی ماهی ده‌هزارتا خرج کنی و نگرانشم نباشی کلا این پاسخ رو در نظر نگیر Smile
مصاحبه:6/28/12
مشاهده کلیرنس:8/8
تحویل پاسپورت به سفارت:8/13
دریافت ویزا:8/15
تاریخ رفتن:9/18
اپلای برای سیتیزن: 12/30/17 بصورت آنلاین https://www.uscis.gov/file-online/log-online-filing

مهمه که قبل از اومدن بدونی چیکار میکنی.

http://www.mohajersara.com/thread-4459.html
تشکر کنندگان: el333 ، maka2 ، ronmony ، loveusa ، پدی ، maria2000 ، behrooz ramezani ، آلیس-1980 ، msar ، victor2016

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان