کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اقدام برای مهاجرت از کدام طریق؟
دوست عزیز آخه من چی بگم به شما؟ چرا باید دولت آمریکا متقاعد بشه چنین کاری بکنه؟ بابا من که همسرم سیتیزنه بهم یه ویزای خشک و خالی ندادن که 1 ماه برم شوهرمو ببینم.
چرا باید انقدر این مساله آمریکا برای شما دغدغه بشه که حتی اشکتون به قول خودتون در بیاد؟ مگه توی ایران خدایی نکده درمونده شدین؟ مگه نمیگین توی کارتون حرفه ای هستین؟ اگه درآمدتون راضی کنندست، برید آمریکا که چکار کنید؟ ببخشید اینو میگما، کار حرفه ای و وموقعیت خودتونو توی ایران ول کنید برید آمریکا ظرف شویی کنید.
دوست عزیز توروخدا از دست من ناراحت نشو. بخدا قسم وقتی پستتونو خوندم خیییلییی غصه خوردم. آخه چرا به قول خودتون به مرز دیوانگی دارید میرسید. بابا انقدر سیاه نمایی نکنید. ایران بده، اوضلع خرابه و .... قبول دارم بخدا. ولی نه در این حد که آدمو به مرز دیوونگی بکشه.
چرا فکر میکنید ایران جهنمه و آمریکا بهشت موعود؟ بخدا قسم اینطور نیست.
حالا اگه بخاطر بچه هاتون و آینده اونا میگید، حرفتونو قبول دارم. به درد آینده بچه ها خیلی میخوره. ولی اگه بخاطر خودتون میگید که در اشتباهید دوست من
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: masih sh ، ParsTrader ، bigarash ، frozen mind ، 327 ، msar ، eblam ، hossein_1987 ، afshinsoutherncalifornia
مهندس الکترونیک هستم و همسرم مهندس کشاورزی با 7 سال سابقه کار. دختر 5 ساله داریم. تقریبا 200 ملیون سرمایه داریم.پسر خاله و دحتر خالم ساکن امریکا هستند .زبانمون در حد متوسط. ممنون میشم اگه راهنماییم کنید که از طریق چه ویزایی میتونم یه امریکا مهاجرت کنم. در ضمن 32 و 37 ساله هستیم
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، hossein_1987
بدنبال راهی هستم که دولت آمریکا رسما اعلام نکرده ولی میشه اقامت آمریکا رو بدون خلاف و خیانت، گرفت.کسی رو میشناسم که این کار رو کرده ولی نمیگه.امیدوارم کسی خبر داشته باشه.
پاسخ
دوست عزیز حتما اون شخص پنا.هنـد.گی گرفته
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: dreamer60 ، eblam ، msar ، hossein_1987
سلام دوستان .
من دختری 23 ساله هستم . خوشحالم که با این سایت آشنا شدم.
من سال 2010 در june گرین کارت گرفتم . پدرم چون سیتی زن بودن برام اقدام کرده بود. البته در طول این دو سال و چند ماه که گذشته , من 2 بار به ایران سفر کردم که در مجموع حدود 9 ماهی خارج از آمریکا بودم
من قصد دارم با شخصی ازدواج کنم. اما ایشون الان ایران هست . خواهر ایشون سیتی زن آمریکا هستن و حدود 1 سال پیش برای مهاجرت ایشون به آمریکا تقاضا دادن

من دلم میخواد هرچه سریعتر ایشون بیاد اینجا و بنابراین اینکه چند سال صبر کنم که سیتی زن بشم از طریق ویزا نامزدی بیاد ...خیلی سخته

با توجه به توصیفاتی که از شرایطمون گفتم من از چه طریقی میتونم ایشون رو سریعتر بیارم آمریکا ؟ (لطفا گزینه 1 و 2 رو باهم مقایسه کنید و گزینه 3 و4 هم باهم لطفا منو راهنمایی کنید )

1- ویزا توریستی

2- ویزا دانشجویی

3- ازدواج کنیم و درخواست کنم که همسرم به من ملحق بشه (برای من که سیتی زن نیستم و گرین کارت دارم نمیدانم چند سال طول میکشه فکر کنم حداقل 3 سال !!! که برای من بسیار زیاده )

4-صبر کنم سیتی زن بشم ویزا نامزدی اقدام کنم Sad

به نظر شما با توجه به اینکه خواهر ایشون سال پیش برای گرین کارت اقدام کردن آیا امکانش هست که ویزا توریستی یا دانشجویی به ایشون بدن . کدامیک درصد احتمالش بیشتره ؟

آیا هیچ تبصره یا راهی هست که بشه من زودتر سیتی زن بشم ...؟ مثلا پیوستن به ... ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: eblam ، msar
sh.am خانم عزیز
بزار یکی یکی گزینه هاتو بررسی کنیم
مورد اول: گرفتن ویزای توریستی این روزها یه کمی سخته به خصوص اگه بفهمن که ایشون یه فکرهایی در مورد موندن تو سرش داره که دیگه عمرا" ویزا نمیدن. ولی به فرض که ویزا بگیرن خوب بعدش چی ؟

مورد دوم : اگر موفق به گرفتن ویزا بشن راهی سریع هست .
تبصره 1: در هر دو مورد بالا به اون فرد ویزای اقامت داده نشده و ایشون اگر قصد اقامت داشته باشن باید یه کمی دردسرهاشو به جون بخرند و ....
تبصره 2: منظورتون رو از اون جمله که فرمودید خواهر ایشون... نفهمیدم ....(بالاخره این درخواست برای خواهرشون بوده یا خود اون آقا) اگه مورد دومه کلا برین سراغ راههای دیگه و از فکر انواع و اقسام ویزاهای توریستی بیاین بیرون.

و اما مورد های سوم و چهارم : به نظر من بهترین کار استفاده از هر دو گزینه هست یعنی شما سریعا" ازدواج کنید و برای ایشون درخواست بدید ...
این راه طولانی تر ولی مطمئن تره ... در ضمن اگه به شانسم اعتقاد دارید یه فرم ناقابل لاتاری هم هر ساله پر کنید.
روال كلي پرونده من اينجاست.
این خانه قشنگ است ولی خانه من نیست  
این خاک چه زیباست ولی خاک وطن نیست

در صورت داشتن سوال مهمي ميتونيد برام پيام بگذارين ، قول ميدم شايد يه كم دير ولي حتما جواب بدم Tongue
پاسخ
تشکر کنندگان: eblam ، msar
(2012-09-04 ساعت 13:26)مهاجران نوشته:  بدنبال راهی هستم که دولت آمریکا رسما اعلام نکرده ولی میشه اقامت آمریکا رو بدون خلاف و خیانت، گرفت.کسی رو میشناسم که این کار رو کرده ولی نمیگه.امیدوارم کسی خبر داشته باشه.

والا من یک نفر رو میشناسم که از طریق مرز مکزیک وارد آمریکا شده یکی دو سالی هم به شکل غیر قانونی کار کرده (به طور حتم کارهایی مثل کارگری و ... وبا حقوقی نسبتا" نصف کسایی که همون کار رو انجام میدن ولی اجازه کار قانونی دارن) و نهایتا به این نتیجه رسیده که این طوری نمیشه و رفته با یه وکیلی صحبت کرده و خلاصه چند تا راه جلو پاش گذاشته (به دلایل اخلاقی من رو از گفتن این کارها معاف کنیدBig Grin ) که درسته که قانونیه و لی عاری از صداقته .... در کل نظر من به نظر الاهه خانم نزدیک تره ...... شاید مهاجرت به هر قیمتی ارزش نداشته باشه .......

در صورت داشتن سوال مهمي ميتونيد برام پيام بگذارين ، قول ميدم شايد يه كم دير ولي حتما جواب بدم Tongue
پاسخ
(2012-09-04 ساعت 13:13)nelly afshar نوشته:  مهندس الکترونیک هستم و .....
خانم افشار سلام
با توجه به اینکه خانواده خالتون نمی تونن برای شما اقدامی بکنن میمونه 2 راه :
1- شرکت در قرعه کشی سالانه (لاتاری)
2- اقامت از طریق سرمایه گذاری (که بین پانصد هزار دلار تا یک ملیون دلار براتون آب میخوره )

پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، eblam ، msar ، hossein_1987
سلام

والا من نمیدونم چی‌ بگم ولی‌ به خدا قدر ایران رو بدونید ، ارزش نداره که بخاطر یه آمریکا رفتن از همه چی‌ تون بگذارید . اگر واقعا اینجا یه زندگی‌ متوسط دارید همینو ارتقا بدید .

ولی‌ اگه واقعا خسته شدید یا هدفتون واقعا رفتن باید پیه همه چیو به تنتون بمالید .

قابل توجه اکثر بچه‌ها این سواالارو فقط یه وکیل تمام عیار میتون جواب بده ، به نظر من اول باید زبونتون قوی باشه بد دنبال یه وکیل آمریکایی‌ بگردین چون اونا خیلی‌ به‌ترن ، اونوقت یکمم تحقیق تو اینترنت میتونید یکم اطلاع آاعت جمع‌آوری کنید ، سنجیده عمل کنید که یه گام اشتباه = یک عمر پشیمونی . اینرو نمیگم که ته دلتون خالی‌ بشه ولی‌ :

اگه میخواید کارگری هم کنید ( دور از جون ) تو مملکته خودتون کنید چون هم سر تون بالاست هم تو غربت نیستین ، اونایی که تو غربت بودن حرفای منو تایید می‌کنن .

( به قول پرویز پرستویی تو فیلم مارمولکBig Grin ) راهی‌ رسیدن به آمریکا زیاد ولی‌ چون اکثر ما ایرانی‌‌ها زبان بلد نیستیم نمی‌تونیم یه تحقیق کوچولو بکنیم .

به هر حال چون نمی‌خوام زیاد حجم تاپیکو بگیرم یه چند تا راه کوچولو بلدم اگه خواستید پی‌ام بذارید تا بگم ، ایشالا که همه به هدف‌شون برسان .Rolleyes
نامه­ی چارلی چاپلین به دخترش
ژرالدین، دخترم! اینجا شب است... شب نوئل؛ در قلعه­ی کوچک من همه­ی این سپاهیان بی سلاح خفته­اند، نه تنها برادر و خواهر تو، حتی مادرت. به زحمت توانستم بی آن که این پرندگان خفته را بیدار کنم، خود را به این اتاق کوچک نیمه روشن، به این اتاق انتظار پیش از مرگ، برسانم.
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، soheil77 ، aras20 ، msar ، hossein_1987
سلام به همگی‌

من و همسرم در کشور کرهٔ جنوبی دانشجوی ساله ۳، ۴ِ دکترا در زمینهٔ مهندسی برق هستیم. آیا راهی‌ هست که بتونیم برای اقامت در کشورای آمریکا یا کانادا اقدام کنیم. اگه هست شرایطش چیه؟

پیشاپیش ممنون از رهنمییتون
پاسخ
سلام . من دانشجوی سال اخر کارشناسی برق الکترونیک هستم …..
در حال حاضر با چند نفر از دوستان یک شرکت برق ثبت کردیم …که تازه شروع به کار کرده وو یکم که کارش گرفت برای بیمه اقدام میکنیم … … و ۳۰% سهام این شرکت متعلق به منه .. و سمت نائب رئیس رو دارم ….
من میخوام به امریکا مهاجرت کنم …
دو تا راه جلو رومه .. یکی اینکه بعد از فارق التحصیلی برم تمام وقت تو شرکت کار کنم .. دوم اینکه ارشد برق قدرت بخونم…..
میخوام نظرتون رو بدونم … ایا خوندن ارشد تو ایران واسه رفتن وقت تلف کردنه؟
این موضوع رو بگم .. که اگه ارشد نخونم و به امید درست شدن کارام صبر کنم اونوقت نشه ضرر میکنم …
شنیده بودم که به bs ها بهتر کار میدن تا ms ها …
چیکار کنم که با همین مدرک لیسانس بتونم برم ؟ اصلا امیدی هست ؟
یا اینکه هم برای ارشد بخونم همزمان برای کار هم اقدام کنم ( که البته خیلی طاقت فرساست )
پاسخ
(2013-08-22 ساعت 13:56)diba.mazlaghani نوشته:  سلام . من دانشجوی سال اخر کارشناسی برق الکترونیک هستم …..
در حال حاضر با چند نفر از دوستان یک شرکت برق ثبت کردیم …که تازه شروع به کار کرده وو یکم که کارش گرفت برای بیمه اقدام میکنیم … … و ۳۰% سهام این شرکت متعلق به منه .. و سمت نائب رئیس رو دارم ….
من میخوام به آمریکا مهاجرت کنم …
دو تا راه جلو رومه .. یکی اینکه بعد از فارق التحصیلی برم تمام وقت تو شرکت کار کنم .. دوم اینکه ارشد برق قدرت بخونم…..
این موضوع رو بگم .. که اگه ارشد نخونم و به امید درست شدن کارام صبر کنم اونوقت نشه ضرر میکنم …
یا اینکه هم برای ارشد بخونم همزمان برای کار هم اقدام کنم ( که البته خیلی طاقت فرساست )

سلام
به نظر من این یک تصمیمیه که خودتون باید بگیرین، اگه قصد دارین بعد رفتن اونجا ادامه تحصیل بدین، خوب اگه سیتیزن نباشین یا گرین کارت نداشته باشین هزینه ی تحصیل اونجا خیلی بالاست، اگه من جای شما بودم اینجا ارشد رو هم میگیرفتم بعد میرفتم، راستی از چه طریقی میخواین برای مهاجرت اقدام کنین؟
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، msar ، hossein_1987
(2013-08-22 ساعت 19:40)bigarash نوشته:  
(2013-08-22 ساعت 13:56)diba.mazlaghani نوشته:  سلام . من دانشجوی سال اخر کارشناسی برق الکترونیک هستم …..
من میخوام به آمریکا مهاجرت کنم …

سلام
به نظر من این یک تصمیمیه که خودتون باید بگیرین، اگه قصد دارین بعد رفتن اونجا ادامه تحصیل بدین، خوب اگه سیتیزن نباشین یا گرین کارت نداشته باشین هزینه ی تحصیل اونجا خیلی بالاست، اگه من جای شما بودم اینجا ارشد رو هم میگیرفتم بعد میرفتم، راستی از چه طریقی میخواین برای مهاجرت اقدام کنین؟
سلام . تصمیم داشتم از طریق skill work برم .. که اول برم بعد ادامه تحصیل بدم
پاسخ
در چه صورتی میتوان ویزا
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
سلام دوستان ،
والا وقتی این تاپیک رو خوندم ، یاد مجله جوانان زمان شاه افتادم که تو قسمت آگهی هاش نوشته شده بود ؛ من دختری هستم 27 ساله و آرایشگر ، تمایل دارم با جوانی نسبتاً بلندقد و دارای شغل دولتی ، اعم از ارتشی ، وزارتی .............................و خلاصه خیلی چیزا ازدواج کنم ، اینم شماره تلفن ......... عزیزان من با این شرایطی که شما دارید ، امکان مهاجرت به آمریکا رو ندارین ، مگر از سه راه ؛
1- اقدام جهت پذیرش از یه دانشگاه در مقطع فوق لیسانس و یا دکترا .
2- اقدام از طریق ویزای ازدواج که خودش یه فرایند طولانی داره که حداقل سه ، چهار سال طول میکشه .
3- اقدام از طریق فامیل درجه یک ، مثل خواهر ، برادر و والدین . این راه هم کمتر از هفت ، هشت سال طول نمیکشه .
اینم بگم که راه دیگه ای وجود نداره و نخواهد داشت . در ضمن ، من میدونم که وضعیت ایران خیلی بده و خیلی ها نمیتونن این وضعیت رو تحمل کنن . اما خب فراموش نکنید که اولاً ، آدم نباید انقدر ضعیف باشه که نتونه تحمل کنه ، دوماً ، فکر نکنید که آمریکا و یا هر کشور دیگه ای نقل و نبات پخش میکنن . وقتی که بیاین اینجا متوجه میشید که اونطور هم نیست که میگفتن !!! یعنی اونطور نیست که توی فیلم ها میدیدین !!!!
نکته دیگه ای که باید بهش اشاره کنم اینه که ، عزیزان نشستین و آرزو میکنید که از آسمون معجره نازل بشه ؟ نه عزیزان من 10 سال تمام برای مهاجرت تلاش کردم و برای هفت کشور اقدام کردم . انقدر هم تحمل داشتم که صبر کنم تا یه طوری درست بشه ، که خدا رو شکر هم شد . اصلاً بهتون بگم ، باید حس مهاجرت داشته باشید تا در این راه موفق باشید . در ایران هم آدم موفقی بودم و هیچ مشکلی هم نداشتم ، اما دوست داشتم مهاجرت کنم . باور کنید که از بچگی دوست داشتم از ایران برم . الآن هم که 42 سال دارم و موقعیت شغلی ایران و درآمد اونجا رو ندارم ، چون ایده مهاجرت داشتم ، راضیم . کارگری هم عیب نیست !! اگر یه زحمت به خودتون بدین و در مورد ایرانیان مقیم آمریکا تحقیق کنید ، می بینید که خیلی از اونا از کارگری بدتر هم کردن . باید بهتون بگم بقول یه کارشناس روانشناسی که میگه مهاجرت ، پس از مرگ همسر ، سخت ترین و دشوار ترین مرحله زندگی انسان هستش . پس فکر نکنید توی ایران بهتون میگن مهندس ، دکتر ، اینجام این خبراست . اینجا تا دلتون بخواد دکتر هستش و تحصیل کرده . اما هیچکدوم رو به این القابی که ایران ملت رو صدا میزنن ، مورد خطاب قرار نمیدن . این رو بدونید که باید بخواید که مهاجرت کنید . همه دوست دارن که مهاجرت کنن ، اما هرکسی نمیخواد که مهاجرت کنه . خلاصه سرتون رو درد نیارم ، توی این تاپیک از روی هوس و هوا چیزی رو نه سوال کنید و نه پاسخ بدین . این سایت ، یه سایت تخصصی مهاجرتیه که باید توش مسائل بصورت تخصصی و راهگشا ارائه بشه . امیدوارم همتون موفق باشید و این برادر کوچیکتون رو هم ببخشید که بی پرده خیلی چیزا رو گفت . اگرم با من مخالفید ، دستتون رو میبوسم و اگر هم خدایی ناکرده توهینی روا بدارید ، شما رو می بخشم . موفق باشید .
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، User ، storagemeter ، exxedus ، saeedhot ، jps ، paul ، aras20 ، Touraj2014 ، msar ، eblam ، amirdadash ، sheghi ، yas79 ، hossein_1987

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان