کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج
(2014-09-07 ساعت 00:59)princessparisa نوشته:  ممنون دوست عزیز از راهنماییتون. فقط چند تا سوال دیگه هم داشتم:
1- چند سال بعد از ازدواجمون به من اقامت دائم میدن؟ و آیا به محض رفتن اجازه کار دارم یا نه؟
2- اگر اونطور که گفتید ازدواجمون در پاسپورت ثبت بشه و در شناسنامم ثبت نشه، موقع اومدن به ایران پاسپورتم رو میبینن و از فامیل شوهرم مشخصه که ارمنی هست این مشکلی برام ایجاد نمی کنه؟
3- تا اقامت نگرفتم میتونم بیام ایران و برم؟ حداکثر مدتی که می تونم ایران بمونم در این مدت چقدره؟
4- اگر خدایی نکرده تو این مدت اتفاقی برای همسرم افتاد و خدایی نکرده فوت شد تکلیف من چیه؟( این رو به دلیل خاصی می پرسم)
خیلی خیلی ممنون میشم اگر اطلاعاتی در این زمینه ها دارید راهنماییم کنید
ازدواج تو پاس ثبت نمیشه!!! بعد از سه سال از ازدواج اقامت دائم میدن البته مشروط بر اینکه در امتحان زبان المانی نمره مناسب رو بیارین یعنی در المان تنها ازدواج منجر به گرفتن اقامت و تابعیت نمیشه.دونستن زبان هم مهمه.

دو سال اول ازدواج مهمه. تو این دو سال اقامت شما وابسته به همسرتونه و در صورتیکه بمیره یا به هر دلیل باهاش نمونین اقامتتون لغو میشه اما بعد از دو سال زندگی مداوم می تونین برای اقامت خودتون مستقل عمل کنین.در مدت زمان انتظار برای اقمت دائم سفر به خارج از المان هم می تونین داشته باشین
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام من میخوام با یک خانم آمریکایی در دبی ازدواج کنم ، سوالی که دارم این هستش که برای ازدواج رسمی که دولت امریکا قبول کنه و همسرم بتونه براي ویزای ازدواج برام اقدام کنه به کجا در دبی مراجعه کنیم و اینکه چه مدارکی میخوان ... واقعا ممنون میشم کسی راهنمایی کنه چون شدیدا به راهنمایی احتیاج دارم
پاسخ
تشکر کنندگان:
باسلام،دوستان خواهش ميكنم جواب بديد،خيلي مضطربم،من پاييز پارسال با پسرخاله م كه سوئدبزرگ شده عقد كردم ما ده سالي ميشه همديگه رو نديديم،ارتباطمون فقط از طريق اسكايپ و وايبر بوده،ما بدليل اينكه خونواده هاي سنتي داريم قبل ازدواج نميتونيم باهم باشيم،اذرماه مصاحبه داشتم،الان حدود ده ماه از مصاحبه م گزشته ولي هنوز جوابم نيومده،ميترسم با درخواستم موافقت نشه،بنظرشما ايا رد شده درخواستم؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-07-09 ساعت 22:53)barvos نوشته:  
(2014-07-09 ساعت 14:57)shilerfrost نوشته:  یکی من رو راهنمایی کنه : من نمی خوام از سفارت اتریش در ایزان اقدام کنم برای ویزای ازدواجم. می خوام از سفارت اتریش در ترکیه اقدام کنم یا نهایتا ابوظبی. به من گفتن اگه از اونجا اقدام کنی ممنوع الورود می شی تا آخر عمرت به اون کشور. آیا این قضیه صحت داره؟ یعنی مثلا اگه از سفارت اتریش در ترکیه اقدام کنم دیگه تا آخر عمرم ترکیه نمی تونم برم؟ چرا آخه؟

با سلام . طبق قانون مهاجرت شما فقط ميتونيد از سفارت كشور اتريش در كشوري كه تبعه انجا هستيد اقدام كنيد يعني ايران . حتي اگه شما دانشجوي كشور ديگه اي باشيد و ببخواهيد به هر نحوي براي مهاجرت به كشور ثالثي اقدام كنيد بايد و بايد از كشوري كه تبعه اش ميباشيد يعني ايران اقدام كنيدمگر اينكه كشوري كه قصد مهاجرت به انجا را داريد در كشور خودتان سفارتخانه نداشته باشد .

ممنون از راهنمایی تون. البته من بعد از ازدواجم به سفرت اتریش در ترکیه رفتم و اونا راهنماییم کردن که چه جور ویزایی بگیرم ولی گفتن حتما باید از تهران اقدام کنی . رفتم تهران و به راحتی یه ویزای 6 ماهه گرفتم .
پاسخ
تشکر کنندگان:
پسری که المان هست و نمی تونه به ایران بیاد چیجوری می تونه مراحل ثبت ازدواجشو انجام بده ؟؟؟ ایا راهی داره Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: 5shanbe
(2014-10-16 ساعت 13:41)sara1818 نوشته:  پسری که المان هست و نمی تونه به ایران بیاد چیجوری می تونه مراحل ثبت ازدواجشو انجام بده ؟؟؟ ایا راهی داره Sad

یا باید در سفارت ایران واقع در المن ثبت کنن یا اینکه به کشور ثالثی مثل ترکیه تشریف ببرن .
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-10-25 ساعت 18:12)barvos نوشته:  
(2014-10-16 ساعت 13:41)sara1818 نوشته:  پسری که المان هست و نمی تونه به ایران بیاد چیجوری می تونه مراحل ثبت ازدواجشو انجام بده ؟؟؟ ایا راهی داره Sad

یا باید در سفارت ایران واقع در المن ثبت کنن یا اینکه به کشور ثالثی مثل ترکیه تشریف ببرن .

بنا به دلایلی (( نوع مهاجرت )) نمیتونه ب سفارت ایران بره !!! میتونه در ترکیه اقدام کنه ؟؟؟ المان بهش گفته اول ثابت کنه که مسلمان هست و ... Cool
پاسخ
تشکر کنندگان:
Wink 
(2013-03-06 ساعت 20:16)liiibra نوشته:  سلام
برای گرفتن ویزای مهاجرت از طریق ازدواج در هلند، فقط یک راه وجود داره؟ یعنی اگر کسی که اقامت هلند رو داره و حقوقش هم پایینتر از اون مقدار مشخص شده هست، برای اینکه بتونه همسرش رو ببره هلند باید یه چیزی حدود 2 سال صبر کنه تا مراحل درخواستش طی بشه درسته؟
آیا راه سریعتر و مطمئن تری وجود داره؟
با تشکر فراوان

Smile
پاسخ
تشکر کنندگان:
Wink 
(2013-03-06 ساعت 20:16)liiibra نوشته:  سلام
برای گرفتن ویزای مهاجرت از طریق ازدواج در هلند، فقط یک راه وجود داره؟ یعنی اگر کسی که اقامت هلند رو داره و حقوقش هم پایینتر از اون مقدار مشخص شده هست، برای اینکه بتونه همسرش رو ببره هلند باید یه چیزی حدود 2 سال صبر کنه تا مراحل درخواستش طی بشه درسته؟
آیا راه سریعتر و مطمئن تری وجود داره؟
با تشکر فراوان

Smile
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام من می خواستم بدونم اگر با یک فرد المانی مدتی بخواهم در المان زندگی کنم از چه طریقی می تونم اقدام کنم و اینکه اگر ویزای نامزدی بخوام بگیرم شرایطش چی هست ؟و چه مدت طول میکشه تا به من ویزا رو بدهند؟ و اگر بخواهم ازدواج کنم ایا راهی هست که بتوانم در المان ازدواج کنم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام خواستم بدونم با گرين كارت آمريكا چقدر طول ميكشه تا كسي رو كه در اتريش پاسپورت موقت دارد را از طريق ازدواج به آمريكا بيارم ؟ ممنون ميشم از راهنماييتون

سلام خواستم بدونم با گرين كارت آمريكا چقدر طول ميكشه تا كسي رو كه در اتريش پاسپورت موقت دارد را از طريق ازدواج به آمريكا بيارم ؟ ممنون ميشم از راهنماييتون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-09-07 ساعت 00:59)princessparisa نوشته:  ممنون دوست عزیز از راهنماییتون. فقط چند تا سوال دیگه هم داشتم:
1- چند سال بعد از ازدواجمون به من اقامت دائم میدن؟ و آیا به محض رفتن اجازه کار دارم یا نه؟
2- اگر اونطور که گفتید ازدواجمون در پاسپورت ثبت بشه و در شناسنامم ثبت نشه، موقع اومدن به ایران پاسپورتم رو میبینن و از فامیل شوهرم مشخصه که ارمنی هست این مشکلی برام ایجاد نمی کنه؟
3- تا اقامت نگرفتم میتونم بیام ایران و برم؟ حداکثر مدتی که می تونم ایران بمونم در این مدت چقدره؟
4- اگر خدایی نکرده تو این مدت اتفاقی برای همسرم افتاد و خدایی نکرده فوت شد تکلیف من چیه؟( این رو به دلیل خاصی می پرسم)
خیلی خیلی ممنون میشم اگر اطلاعاتی در این زمینه ها دارید راهنماییم کنید

توضيحات تكميلي .

بعد دوسال ميتونيد براي اقامت دايم اقدام كنيد . بله بلافاصله بعد از رجيستر شدن اجازه كار داريد . دو سال اول در سال ميتونيد حداكثر ٤٠ روز خارج از خاك آلمان باشيد . البته اگه تا حدي بيشتر هم بشه مشكل انچناني پيش نمياد ولي اقامت دائمتون هم به تعويق ميافته .
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-12-30 ساعت 07:29)rahaazi نوشته:  سلام من می خواستم بدونم اگر با یک فرد المانی مدتی بخواهم در المان زندگی کنم از چه طریقی می تونم اقدام کنم و اینکه اگر ویزای نامزدی بخوام بگیرم شرایطش چی هست ؟و چه مدت طول میکشه تا به من ویزا رو بدهند؟ و اگر بخواهم ازدواج کنم ایا راهی هست که بتوانم در المان ازدواج کنم؟

جواب شما در فروم مربوط به ازدواج موجوده .
پاسخ
تشکر کنندگان: یه مهاجر
سلام
من بیش از 2 ساله که با یک شهروند خانم انگلیسی آشنا شده ام و در این مدت دیدار حضوری هم داشته ایم...

ایشون آمادگی ازدواج رو هم داره و فقط مشکلش اینجاست که چون بیکاره نمی تونه اسپانسر بشه...

لطفا راهنمائی کنید که:

1. اولا برای ازدواج(که نیازی هم نیست در ایران ثبت بشه چون ایشون قرار نیست که ایران بیاد) از کجا باید شروع کنیم؟

2. ضمنا آیا من با ارائه گواهی تمکن مالی می تونم خودم اسپانسر بشم و اگه جواب مثبته چقدر لازم داره و چه کاری باید انجام بدم

3. من ویزای شینگن دارم. از سفارتخانه کشورهای عضو شینگن(مثلا سفارت انگلیس در سوید) هم می تونم اقدام کنم؟ و اساسا این تاثیر مثبتی داره؟

4. مدارک چی لازمه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-02-06 ساعت 20:23)Diapason نوشته:  سلام
من بیش از 2 ساله که با یک شهروند خانم انگلیسی آشنا شده ام و در این مدت دیدار حضوری هم داشته ایم...

ایشون آمادگی ازدواج رو هم داره و فقط مشکلش اینجاست که چون بیکاره نمی تونه اسپانسر بشه...

لطفا راهنمائی کنید که:

1. اولا برای ازدواج(که نیازی هم نیست در ایران ثبت بشه چون ایشون قرار نیست که ایران بیاد) از کجا باید شروع کنیم؟

2. ضمنا آیا من با ارائه گواهی تمکن مالی می تونم خودم اسپانسر بشم و اگه جواب مثبته چقدر لازم داره و چه کاری باید انجام بدم

3. من ویزای شینگن دارم. از سفارتخانه کشورهای عضو شینگن(مثلا سفارت انگلیس در سوید) هم می تونم اقدام کنم؟ و اساسا این تاثیر مثبتی داره؟

4. مدارک چی لازمه؟

١- در تمامي كشورها ميتونيد ازدواجتون رو ثبت كنين البته با توجه به قولنين آن كشور .
٢- اطلاعاتم كامل نيست و ميترسم خداي ناكرده گمراهتان كنم .
٣ - داشتن ويزا كافي نيست و نميتونيد. شما ميبايست از كشوري كه تبعه آن كشوريد و پاسپورتش را داريد و يا اقامت داريد و مشغول به كاريد اقدام كنيد .همسرتان هم به همين صورت . بعبارتي شما از ايران و همسرتان از كشوري كه مقيم هستن بايد پيگير باشين .
٤-سند ازدواج و تاييديه به زبان انگليسي - پاسپورت با مهلت بيش از ٢ سال - كليه مدارك بعمراه ترجمه و مهر دادگستري و تاييد وزارت امور خارجه - مفاصا حسابهاي مالياتي كشور خودتان و ترجمه وسمي - اگه شركتي دارين ترجمه اساسنامه و ... . ترجمه اسناد ملكي - پرينت مالي از دايره بين الملل شعبه بانكيتون - مداركي كه صحت ازدواجتون رو تاييد كنه كه ازدواجتون فرماليته نيست و ... . مداركتون هر چه كاملتر بهتر .
پاسخ
تشکر کنندگان: msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان