کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج
(2014-09-21 ساعت 16:42)Roya919 نوشته:  باسلام،دوستان خواهش ميكنم جواب بديد،خيلي مضطربم،من پاييز پارسال با پسرخاله م كه سوئدبزرگ شده عقد كردم ما ده سالي ميشه همديگه رو نديديم،ارتباطمون فقط از طريق اسكايپ و وايبر بوده،ما بدليل اينكه خونواده هاي سنتي داريم قبل ازدواج نميتونيم باهم باشيم،اذرماه مصاحبه داشتم،الان حدود ده ماه از مصاحبه م گزشته ولي هنوز جوابم نيومده،ميترسم با درخواستم موافقت نشه،بنظرشما ايا رد شده درخواستم؟؟؟

دوست عزیز
بهتره که خوب بررسی کنی
تا آنجا که من خبر دارم یکی از شرایطی که روش خیلی هم تاکید می شه دیدار واقعی قبل از ازدواجه
حتما هم باید مدارکی نظیر بلیط یا مهر پاسپورت و ... رو نشون بدید که همدیگر رو دیده اید ...
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
سلام

لازم دونستم از اونجایی که این فروم اطلاعاتی رو دریافت کردم یه سری اطلاعاتی هم بدم

به نظر من اصلا هیچ نیازی نیستش برای رفتن به ترکیه و گرجستان و اینور و اونور برای ازدواج شما وقتی میخواید برید ازدواج کنید با تابع یه کشور دیگه در مورد من خانومم اسپانیایی بود میرید Civil Register میگید میخواید ازدواج کنید میگه فلان مدرک بیسار مدرک حالا بسته به کشوری که اقدام کردید یه مدرکی میگیرن مرحله بعدی اینه که مدارکی که خواستن رو تهیه کنید شناسنامه کارت ملی احراز محل سکونت نامه گواهی تجرد ..... اینا رو میبرید ترجمه میکنید توی سفارت کشور مربوطه Legelize میکنید اصل و ترجمه شو میفرستید برای پارتنرتون ایشون میبرن تحویل Civil Register میدن در مورد من گیر دادن که شناسنامه اصل منو میخوان که با DHL فرستادم بررسی کردن و دادن بعد تاریخ مصاحبه تعیین میکنن ما دسامبر تحویل دادیم توی فوریه از من مصاحبه کردن خانومم هم 20 می مصاحبه داره بعدش 3 هفته بعد نامه میدن بهتون برای ازدواج اقدام میکنید برای ویزا میرید کشور مورد نظر حضوری عقد میکنید اگه هم نشد وکالت میدید به یکی از اقوامش از طرف شما امضاء کنه در صورتی که ویزا ندادن که بعیده ندن (دلیلی نداره ندن) من هنوز در مرحله مصاحبه با خانومم هستم ولی 2 روز پیش ویزا 2 هفته ای دیدار از اقوام گرفتم 1 می هم میرم اسپانیا

این یه کلیتی بود در مورد جزئیاتش سوالی بود پیام بدید در خدمتم
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، Dream27
سلام بر همگی دوستان عزیزم ، دوستان من می خواستم محبت کنید اطلاعات به من بدید در خصوص ازدواج با مردسویدی که ازدواج سوئدی در خود سوئد نیاز به چه مدارکی درمورد من یه دخترایرانی مسلمان و اون آقا مسلمان و سوئدی، که به دلیل طولانی شدن این رابطه و مشکلاتی که همگی در جریان آن هستید بنده می خوام برم سوئد و ازدواج سوئدی داشته باشیم. به چه مدارکی نیاز داریم. مرسی از راهنماییهاتون و اطلاعات مفیدتون که در اختیار همگی می گذارید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام،

بنده ایرانی هستم و مراحل ازدواج با نامزد آلمانی خودم را طی می کنم.
من سوالم از مدیر محترم تالار این است که اگه امکانش هست در مورد جق و حقوق بعد از ازدواج و همچنین مشکلاتی که به هر دلیلی بعد از ازدواج/ طلاق ممکن هست پیش بیاد توضیح بدن؟ یا لینک ویا ایمیل یک وکیل یا مطلع به این امور را بدهند.

همچنین ویزای نامزدی با ویزای ازدواج در آلمان متفاوت است؟ اگر متفاوت است شرایط به چه صورته؟

ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-05-12 ساعت 19:47)mah-meh نوشته:  سلام بر همگی دوستان عزیزم ، دوستان من می خواستم محبت کنید اطلاعات به من بدید در خصوص ازدواج با مردسویدی که ازدواج سوئدی در خود سوئد نیاز به چه مدارکی درمورد من یه دخترایرانی مسلمان و اون آقا مسلمان و سوئدی، که به دلیل طولانی شدن این رابطه و مشکلاتی که همگی در جریان آن هستید بنده می خوام برم سوئد و ازدواج سوئدی داشته باشیم. به چه مدارکی نیاز داریم. مرسی از راهنماییهاتون و اطلاعات مفیدتون که در اختیار همگی می گذارید.

تو بگو من مسیحی شدم یا اون طرف بگه من ممسلمون شدم کسی میاد دنبال این بگرده که راست می گی یا نه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
کسی نیست اینجا جواب ما رو بده؟

(2015-07-09 ساعت 00:08)meyn نوشته:  با سلام،

بنده ایرانی هستم و مراحل ازدواج با نامزد آلمانی خودم را طی می کنم.
من سوالم از مدیر محترم تالار این است که اگه امکانش هست در مورد جق و حقوق بعد از ازدواج و همچنین مشکلاتی که به هر دلیلی بعد از ازدواج/ طلاق ممکن هست پیش بیاد توضیح بدن؟ یا لینک ویا ایمیل یک وکیل یا مطلع به این امور را بدهند.

همچنین ویزای نامزدی با ویزای ازدواج در آلمان متفاوت است؟ اگر متفاوت است شرایط به چه صورته؟

ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
دعوت نامه هایی با موضوع ازدواج از روسیه بخواد به ایران برسه چند وقت زمان میبره /؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
من قصد ازدواج با یک شهروند بلژیکی دارم. کسی اطلاع داره ویزای نامزدی به چه صورت هست? آیا سفارت مدارکی مثل اجازه ی پدر برای ازدواج دختر می خواد?
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان،
1_میشه از طریق نامزدی برای آلمان ویزا گرفت؟ توضیح اینکه نامزد شخص (سند ازدواجی موجود نیست) در آلمان اقامت داره از طریق دعوت نامه و با تاییدیه اداره ای در آلمان در خصوص تاریخ تعیین شده ازدواج میشه ویزا یا اقامت گرفت؟ در سایت سفارت به این موضوع اشاره شده ولی نمیدونم تا چه حد واقعیت داشته باشه.
2_ برای ثبت ازدواج در مراکز آلمانی (ازدواج آلمانی) گواهی اجازه پدر برای ازدواج دختر نیاز است؟( هر دو ایرانی هستن)
اگه نیازه چه راهکاری برای فرار از این است؟ (خواهشا حداقل به این مورد جواب بدهید خیلی مهمه!!)
پیشاپیش از شما سپاسگزارم
________
لینک راهنمای اخذ ویزا از سایت سفارت :
http://m.teheran.diplo.de/contentblob/42...lieung.pdf
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-07-10 ساعت 14:27)rsalan نوشته:  
(2015-05-12 ساعت 19:47)mah-meh نوشته:  سلام بر همگی دوستان عزیزم ، دوستان من می خواستم محبت کنید اطلاعات به من بدید در خصوص ازدواج با مردسویدی که ازدواج سوئدی در خود سوئد نیاز به چه مدارکی درمورد من یه دخترایرانی مسلمان و اون آقا مسلمان و سوئدی، که به دلیل طولانی شدن این رابطه و مشکلاتی که همگی در جریان آن هستید بنده می خوام برم سوئد و ازدواج سوئدی داشته باشیم. به چه مدارکی نیاز داریم. مرسی از راهنماییهاتون و اطلاعات مفیدتون که در اختیار همگی می گذارید.

تو بگو من مسیحی شدم یا اون طرف بگه من ممسلمون شدم کسی میاد دنبال این بگرده که راست می گی یا نه؟
شما هم باید ازدواج ایرانی و هم ازدواج سویدی داشته باشید..
خودم هم در شرف ازدواج و طی این مراحل سخت واقعا سخت هستم...

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-04-14 ساعت 12:02)blacksword نوشته:  سلام

لازم دونستم از اونجایی که این فروم اطلاعاتی رو دریافت کردم یه سری اطلاعاتی هم بدم

به نظر من اصلا هیچ نیازی نیستش برای رفتن به ترکیه و گرجستان و اینور و اونور برای ازدواج شما وقتی میخواید برید ازدواج کنید با تابع یه کشور دیگه در مورد من خانومم اسپانیایی بود میرید Civil Register میگید میخواید ازدواج کنید میگه فلان مدرک بیسار مدرک حالا بسته به کشوری که اقدام کردید یه مدرکی میگیرن مرحله بعدی اینه که مدارکی که خواستن رو تهیه کنید شناسنامه کارت ملی احراز محل سکونت نامه گواهی تجرد ..... اینا رو میبرید ترجمه میکنید توی سفارت کشور مربوطه Legelize میکنید اصل و ترجمه شو میفرستید برای پارتنرتون ایشون میبرن تحویل Civil Register میدن در مورد من گیر دادن که شناسنامه اصل منو میخوان که با DHL فرستادم بررسی کردن و دادن بعد تاریخ مصاحبه تعیین میکنن ما دسامبر تحویل دادیم توی فوریه از من مصاحبه کردن خانومم هم 20 می مصاحبه داره بعدش ۳ هفته بعد نامه میدن بهتون برای ازدواج اقدام میکنید برای ویزا میرید کشور مورد نظر حضوری عقد میکنید اگه هم نشد وکالت میدید به یکی از اقوامش از طرف شما امضاء کنه در صورتی که ویزا ندادن که بعیده ندن (دلیلی نداره ندن) من هنوز در مرحله مصاحبه با خانومم هستم ولی ۲ روز پیش ویزا ۲ هفته ای دیدار از اقوام گرفتم ۱ می هم میرم اسپانیا

درود و ممنون
من از شما یه سوال دارم.. من برای دیدن پارتنر فرانسوی م یه بار برای ویزا اقدام کردم، اما به خواست ایشون به سفارت نگفتم که ما با هم ارتباطی داریم، چون اون موقع یا هم ارتباطی نداشتیم ، و ویزا رد شد ! چون من کارمند نبودم
بعد در ترکیه همدیگر و دیدیم و قرار هست که هم ازدواج ایرانی و هم ازدواج فرانسوی داشته باشیم..
اما ازون جایی که من یک بار ریجکت دارم، نمیدونم کجا و چطور برای ازدواج فرانسوی بهتره ...
اگر میدونید لطفا ما رو راهنمایی کنید
سپاس

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-08-18 ساعت 13:02)saloome نوشته:  
(2015-04-14 ساعت 12:02)blacksword نوشته:  سلام

به نظر من اصلا هیچ نیازی نیستش برای رفتن به ترکیه و گرجستان و اینور و اونور برای ازدواج شما وقتی میخواید برید ازدواج کنید با تابع یه کشور دیگه در مورد من خانومم اسپانیایی بود میرید Civil Register میگید میخواید ازدواج کنید میگه فلان مدرک بیسار مدرک حالا بسته به کشوری که اقدام کردید یه مدرکی میگیرن مرحله بعدی اینه که مدارکی که خواستن رو تهیه کنید شناسنامه کارت ملی احراز محل سکونت نامه گواهی تجرد ..... اینا رو میبرید ترجمه میکنید توی سفارت کشور مربوطه Legelize میکنید اصل و ترجمه شو میفرستید برای پارتنرتون ایشون میبرن تحویل Civil Register میدن در مورد من گیر دادن که شناسنامه اصل منو میخوان که با DHL فرستادم بررسی کردن و دادن بعد تاریخ مصاحبه تعیین میکنن ما دسامبر تحویل دادیم توی فوریه از من مصاحبه کردن خانومم هم 20 می مصاحبه داره بعدش ۳ هفته بعد نامه میدن بهتون برای ازدواج اقدام میکنید برای ویزا میرید کشور مورد نظر حضوری عقد میکنید اگه هم نشد وکالت میدید به یکی از اقوامش از طرف شما امضاء کنه در صورتی که ویزا ندادن که بعیده ندن (دلیلی نداره ندن) من هنوز در مرحله مصاحبه با خانومم هستم ولی ۲ روز پیش ویزا ۲ هفته ای دیدار از اقوام گرفتم ۱ می هم میرم اسپانیا

درود و ممنون
من از شما یه سوال دارم.. من برای دیدن پارتنر فرانسوی م یه بار برای ویزا اقدام کردم، اما به خواست ایشون به سفارت نگفتم که ما با هم ارتباطی داریم، چون اون موقع یا هم ارتباطی نداشتیم ، و ویزا رد شد ! چون من کارمند نبودم
بعد در ترکیه همدیگر و دیدیم و قرار هست که هم ازدواج ایرانی و هم ازدواج فرانسوی داشته باشیم..
اما ازون جایی که من یک بار ریجکت دارم، نمیدونم کجا و چطور برای ازدواج فرانسوی بهتره ...
اگر میدونید لطفا ما رو راهنمایی کنید
سپاس

شرمنده پیام خصوصی نتونستم جواب بدم اینجا میدم

سلام

ببینید اگه توی ترکیه ازدواج کنید میتونید یک مقدار زودتر مثلا شاید 3-4 ماه زودتر نسبت به ثبت ازدواج در خود فرانسه بتونید برید اونجا ولی اصلا به دردسرش نمی ارزه

با پارتنرتون بگید بره Civil Register که همون ثبت احوال اونا میشه و بپرسید که چه مدارکی لازمه و یه وقت بگیرید برای تحویل مدارک ممکنه 1 ماه دیگه وقت بدن ممکنه 2 ماه دیگه هر کشوری مدارک متفاوتی میگیره من فرانسه رو نمیدونم ولی چندتا چیر رو 100% میخوان

یکی گواهی تجرد هست که از ثبت احوال شعبه بین الملل توی تهران سمت توپخونه باید برید بگیرید
یکی شناسنامه هست
یکی گواهی محل زندگیتون هست که باید به صورت اقرارنامه توی دفتر ثبت اسناد رسمی تنظیم بشه
یکی کپی تمام صفحات پاسپورت هست

اینا رو شما باید ترجمه + تایید وزارت امور خارجه و دادگستری + تایید سفارت فرانسه توی ایران برسونید

اصل شناسنامه + ترجمه + اصل مدارک ترجمه شده همه رو میفرستید برای پارتنرتون ایشون اون روزی که تعیین شده میرن و مدارک رو تحویل میدن به ثبت احوال یه 1 ماه بعدش بستگی به شهری که توش زندگی میکنه چقدر شلوغ باشه شاید اصلا زودتر بشه از سفارت فرانسه در ایران باهاتون تماس میگیرن میگن برین برای مصاحبه توی روز مصاحبه باید عکس دو نفره زیاد داشته باشی که با هم دیگه بودین و ..... همه چیز دست کنسوله اینکه ازدواجتون تایید بشه یا نشه 60 تا سوال ازت میپرسن بهتره که همه رو جواب بدی مصاحبشون هم به زبان انگلیسی هست فرانسه بلد باشی که فبها بعد اون که کنسولر تو رو شناخت فهمید چیه داستانت یه درخواست ویزه 1 ماهه بده راحت قبولت میکنن فقط حواست باشه. فعلا تا 6 ماه نمیتونی درخواست ویزا بدی چون ریجکت شدی
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
وقت بخیر
عذر میخوام که وقتتون رو میگیرم؛ من هم شرایطی تقریبا مثل شما دارم واسه ازواج و مهاجرتم.میتونم ازتون مشورت بگیرم؟
ممنون
======================================

(2011-04-26 ساعت 15:08)یه مهاجر نوشته:  
(2011-04-25 ساعت 15:00)siti نوشته:  متشکرم از راهنماییتون
کمی خیالم راحت تر شد.
راست میگین ازدواج آدم زمینی و فضایی، و احتمالا ما اون فضایی ها هستیم Wink

من سعی میکنم هر مرحله ای که پشت سر گذاشتم اینجا بنویسم که اگه بعدها باز یه زمینی به یه فضایی برخورد کرد به دردش بخوره، امیدوارم تا اون موقع قوانین فضایی ها تغییر نکرده باشه، می دونید دیگه فضاست و کلی پیش آمدهای غیرقابل پیش بینی....!!! Smile

در مورد تاپیک جدید، متشکرم، نوشتم، ببخشید با تاخیر.
شما نمیدونم کجا عقد کردین، اما دوست دارم از شما هم بشنوم Shy

روزگار خوش

یه سوال

مشمولين بند ۲ ماده 976 قانون مدني: كساني كه پدر آن ها ايراني است ...
قید شده پدر ایرانی اما در مورد من همسرم ایرانی نیستن، منظور اینه که باید شناسنامه ایرانی بگیرن.؟

من چون همسرم در زمان ازدواجمون در ایران مشغول به کار بود همه مراحل ازدواجمون در ایران انجام شد البته برای تغییر کارت شناسایی همسرم و وضعیت بیمه عمرش ما یه عقد دیگه هم در کشور ایشون داشتیم

اون بند هم فقط مربوطه به اقایون ایرانی میشه.البته زنان ایرانی هم که با اقایون غیرایرانی ازدواج می کنن میتونن برای بچه هاشون شناسنامه ایرانی بگیرن که من مراحلش رو نمیدونم
پاسخ
تشکر کنندگان:
من ساکن ایتالیا هستم و اقامت دانشجویی داشتم که با اتمام تحصیل بمن اقامت یکساله جستجوی کار دادند، من حالا قصد ازدواج با یک مرد المانی رو دارم ولی من ساکن ایتالیا و ایشون ساکن المان هستند ، افامت من ۳ ماه دیگه تمام میشه نمیخوام کاریش بکنم میخوام ازدواج کنم ، میخواستم بمن راهنمایی کنید ازدواج در المان با این شرایط من اسان است یا ایشان بیان در ایتالیا ازدواج کنیم ، بعد در المان ثبت کنیم ، ممنون میشم بمن راههکار بدهید
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام.. من قصد ازدواج با آقای ایرانی مقیم آلمان رو دارم.. ایشون نمیتونن به ایران سفر کنند برای انجام مراحل ازدواج... لطفا راهنماییم کنید میشه به صورت غیابی ازدواج کرد و مراحلش؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان