کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج
با سلام
من با پسری آلمانی تبار که در سوییس اقامت دارد قصد ازدواج دارم. می خواهم عقد غیر اسلامی کنم .سوالی که دارم این است که بعد از ارایه مدارکم به سفارت سوییس من چه نوع ویزایی دریافت می کنم؟ ویزای نامزدی؟ این پروسه چقدر طول می کشه ؟
پیشاپیش از راهنمایتو ن ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
Smile 
من مي خواهم با يك پسر فنلاندي ازدواج كنم و به فنلاند برم...كسي ميدونه چه مراحلي بايد طي بشه . من مسلمانم و اون مسيحي و نميخواهيم تغيير مذهب بديم!!!!!! كجا و چه جوري بايد اين ازدواج انجام بشه؟
پاسخ
اگه بخواهید عقد ایرانی کنید باید ایشون مسلمان بشوندBig Grin
مگر اینکه فقط عقد فنلاندی بکنید که شرایط اونجا رو نمیدونم حتما این آقا خودشون بهتر میدونند ولی من پیشنهاد میکنم حتما عقدتون ایرانی باشه چون ممکنه براتون مشکل ساز بشهSad
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، سارا کوچولو ، navid ahvazi ، msar
سلام
من قرار است با نامزدم که در فرانسه است ازدواج کنیم ، نامزد من سیتی زن فرانسه است ، و شناسنامه قدیمی داره و فعلا قادر به تعویض آن نیست. چند سئوال از شما داشتم
1- آیا می توانیم ما با هم در ترکیه ازداوج کنیم و بعد ایشان برای من ویزا بفرستد؟
2- چه مدارکی برای ویزا لازم است برای دادن به سفارت؟
3- آیا نامزدم با شناسنامه قدیمی می تواند ازداوج را ثبت کنیم؟
4- ویزای نامزذی بهتر است یا ازدواج در مورد این 2 ویزا توضیح دهید ؟
5-آیا سفارت شناسنامه همسر را هم می خواهد؟
البته من در ایران هستم و از شما خواهش می کنم من را راهنمایی کنید
متشکرم"

--------------------------------------------------
پاسخ
خوب نامزد شما باید بره سفارت ایران تو فرانسه بره و شناسنامه جدید بگیرن اگه پاس ایرانی هم ندارند با دادن یه مقدار پول میتونن پاس رو هم بگیرند مشکل خدمت هم اگه داشتن (فرار از خدمت غیبت و...) موردی نداره سالی سه ماه میتونن بیان ایران و بروند.

شما میتونید به نازدتون بگید بیاد ایران و اینجا عقد کنید و بعد عقد نامه رو با خودش ببره برای کارهای شما

یا شما برید ترکیه و انجا عقد کنید که بنظر من بهتره ایشون بیان ایران

من یکی از دوستام که سالها پیش به استرالیا رفته بود چند وقت پیش امد ایران و با دختر عموش ازدواج کرد و عقد نامه و فیلم عروسی و مقداری عکس تهیه کرد و با خودش برد تا کارهای همسرش رو درست کنه ازش پرسیدم چرا این همه محکم کاری یه عقد غیابی میتونستی بگیری و لازم به این همه هزینه نبود گفتش که اونجا خیلی سخت میگیرند و باید ثابت کنی که مدتی با هم زندگی کردید البته این در باره استرالیا است فرانسه رو نمیدونم
یا چونان سرخی سیب یا که این خنجر سرخ تو این دو روز عمر بنده چند تا خدا باید بشیم

به یاد زنده یاد حسین پناهی
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، msar ، Nst
دوست عزيز معمولا كساني ميرن كشور ثالث عقد ميكنن كه يا همسرشون هنوز اقامتشون تكميل نشده و اگه از اون كشور خارج شن مراحلش به تاخير بيفته با طرفتون مسلمون نباشه و نخواد مسلمون شه...با شرايط شما بهتره همسرتون به ايرن بياد و كاراتون خيلي سريعتر انجام ميشه.منظور از شناسنامه قديمي چيه؟؟؟قديمي و جديد نداره.چون شناسنامه صادر شده ايرانه بايد همچنان اعتبار داشته باشه........
اين دو سال زمان هم دقيقا براي همينه كه مطمئن شن ازدواج صوري نبوده.توي يه سري از كشوراي اروپائي سه ماهه اول پليس بي خبر بعضي وقتا حتي به خونه تون مياد تا گزارش تهيه كنه كه واقعا دارين با هم زندگي مي كنين!!!!! فرانسه رو بايد نامزدتون بپرسه....ولي فرستادن عكس و فيلم رو من فقط براي امريكا و استراليا شنيدم و هيچ جاي اروپا نديدم.اروپا در واقع بعد از ازدواج همونجور كه توضيح دادم پليس با سركشي نظارت ميكنه.اين خيلي مطمئنتر از چند تا عكسه كه ميتونه صوري باشهSmile
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali364 ، navid ahvazi ، rasti_110 ، msar
اگه براتون تغيير دين اهميت نداره اين كارو نكنين خيلي بهتره.شرايط مسلمون شدن خلييييييييي سختر و طولاني تر از اونيه كه فكرشو كني.من چون خونوادم اصرار داشتن در ايران ازدواج كنم و عقدم اينجا ثبت شه همسرم مسلمون شد كه بايد بگم علاوه بر كاغذبازيا مسخره مثل مجرم باهات رفتار مي كنن!!!! براي ما حتي قرار مصاحبه گذاشتن كه هدف شما از ازدواج با يه غيرايراني چيه.والا چپ و راست دخترا با افغاني ها ازدواج مي كنن مشكلي نيست اما همين كه با يه اروپائي يا امريكائي باشه انگار چه فاجعه اي شده................تو تركيه ازدواج كن.عقدتون هم به محض رسيدن به فنلاند ثبت كن والسلام.مثلا عقد ايراني كردن چه فوايدي داره؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، سارا کوچولو ، navid ahvazi ، sina87 ، rasti_110 ، msar
تا زمانی که بچه دار نشید مسئله ای نیست...ولی اگه بچه دار بشید و بخواهید بیارینش ایران اونوقت باید برید ثبت کنید که تازه میفهمید مصیبت یعنی چی.....

تازه اون زمان باهاتون مثل مجرم برخورد میشه...یکی از دوستهای من اینجا این مشکل براش پیش اومده بود میگفت زنگ هم که میزنم سفارت ازشون سوال کنم در مورد ثبت ازدواجم باهام بد حرف میزنند و جلوی پام سنگ میاندازند....
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، یه مهاجر ، hvm ، sina87 ، msar
(2009-11-30 ساعت 23:17)laili نوشته:  تا زمانی که بچه دار نشید مسئله ای نیست...ولی اگه بچه دار بشید و بخواهید بیارینش ایران اونوقت باید برید ثبت کنید که تازه میفهمید مصیبت یعنی چی.....

تازه اون زمان باهاتون مثل مجرم برخورد میشه...یکی از دوستهای من اینجا این مشکل براش پیش اومده بود میگفت زنگ هم که میزنم سفارت ازشون سوال کنم در مورد ثبت ازدواجم باهام بد حرف میزنند و جلوی پام سنگ میاندازند....

ليلي جون كسي كه با به خارجي ازدواج ميكنه و اونور زندگي ميكنه و بچه ش اونجا بديا مياد مليت اون كشورو ميگيره و براي اومدن به ايران چيزي رو نبايد ثبت كنه و مثل يه توريست بحساب مياد. عمه من دقيقا با همين روش ازدواج كرده و دخترش در امريكا متولد شده و دو سال يه بار هم ميان ايران و دخترشون هم بدون مشكلي ميارن.بدون اينكه مراحل اداري اينجا طي شده باشه و چيزي رو ثبت كرده باشن.دوستتون براي چي مشكل داره؟!
كلا درباره ازدواج با اتباع خارجي برخوردشون خيلي بده و منم همين خاطره بد رو دارم.جالبه حتي وقتي مراحل قانوني هم طي ميكني بهت توهين ميكنن!!بد ميگن چرا مردم دنبال كاراي غيرقانوني هستن!
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، سارا کوچولو ، cky ، navid ahvazi ، sina87 ، msar
شیما جون ولی اینجا همه زمانی که میخوان بیان ایران میرن ازدواجشون و ثبت میکنند ...همه میگن موقع خروج ممکنه نذارن بچه رو با خودمون بیاریم...من هم یادم میاد چند سال پیش یکی از آشناهامون اومده بود ایران با این مشکل مواجه شد که نذاشتند بچه خارج بشه و اونها مجبور شدند 9 ماه تو ایران بمونند تا کارهاشون درست بشه....منم اگه بودم این ریسک و نمیکردم که بچه ام رو بیارم ایران....ماشا الله هر روز یه قانون جدید تصویب میشه و در این زمینه ها هم که حتما قانون باید اجرا بشه دیگهSmile
پاسخ
تشکر کنندگان: یه مهاجر ، msar
(2012-09-03 ساعت 17:33)laili نوشته:  شیما جون ولی اینجا همه زمانی که میخوان بیان ایران میرن ازدواجشون و ثبت میکنند ...همه میگن موقع خروج ممکنه نذارن بچه رو با خودمون بیاریم...من هم یادم میاد چند سال پیش یکی از آشناهامون اومده بود ایران با این مشکل مواجه شد که نذاشتند بچه خارج بشه و اونها مجبور شدند 9 ماه تو ایران بمونند تا کارهاشون درست بشه....منم اگه بودم این ریسک و نمیکردم که بچه ام رو بیارم ایران....ماشا الله هر روز یه قانون جدید تصویب میشه و در این زمینه ها هم که حتما قانون باید اجرا بشه دیگه Smile

بله اینی که شما میگی ممکنه برای بچه ای که پدر و مادرش هر دو ایرانی هستن اتفاق بیفته .من دارم درباره بچه هایی صحبت میکنم که پدرشون ایرانی نیست

رواديد ويژه اتباع خارجی و آن دسته از ايرانياني ست که بطور قانونی از تابعيت ايران خارج شده اند و سند خروج از تابعيت دارند. ( اگر پدر تابعیت ایرانی داشته باشد، فرزندان او و همسر وی در صورت ثبت ازدواج نیز تابعیت ایرانی دارند و حتی اگر تابعیت و گذرنامه کشور دیگری را داشته باشند فقط با گذرنامه ایرانی میتوانند به ایران مسافرت نمایند).
ب- فرزندانی که فاقد شناسنامه ايرانی هستند و پدرشان تابعيت غير ايرانی دارد، خارجی محسوب ميشوند، و برای ورود به ايران بايد درخواست رواديد بنمايند.
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، msar
لیلی جان ماده 988 قانون مدنی ایران می گوید :

اتباع ايران نمي توانند تبعيت خود را ترک کنند مگر به شرايط ذيل:
به سن 25 سال تمام رسيده باشند.
هيئت وزرا خروج از تابعيت آنان را اجازه دهد.
قبلاً تعهد نمايند که در ظرف يکسال از تاريخ ترک تابعيت حقوق خود را بر اموال غير منقول که در ايران دارا مي باشند و يا ممکن است بالوراثه دارا شوند ولو قوانين ايران اجازه تملک آنرا به اتباع خارجه بدهد به نحوي از انحاء به اتباع ايراني منتقل کنند. زوجه و اطفال کسي که بر طبق اين ماده ترک تابعيت مي نمايد اعم از اينکه اطفال مزبور صغير يا کبير باشند از تابعيت ايراني خارج نمي گردند مگر اينکه اجازه هيئت وزرا شامل آنها هم باشد.
خدمت تحت السلاح خود را انجام داده باشند.

تبصره الف : کساني که بر طبق اين ماده مبادرت به تقاضاي ترک تابعيت ايران و قبول تابعيت خارجي مي نمايند علاوه بر اجراي مقرراتي که ضمن بند (3) از اين ماده درباره آنان مقرر است بايد ظرف مدت 3 ماه از تاريخ صدور سند ترک تابعيت از ايران خارج شوند. چنانچه ظرف مدت مزبور خارج نشوند مقامات صالحه امر به اخراج آنها و فروش اموالشان صادر خواهند نمود و تمديد مهلت مقرره فوت حداکثر تا يکسال موکول به موافقت وزارت امور خارجه ميباشد.
تبصره ب : هيئت وزيران مي تواند ضمن تصويب ترک تابعيت زن ايراني بي شوهر ترک تابعيت فرزندان او را نيز که فاقد پدر و جد پدري هستند . کمتر از 18 سال تمام دارند و يا به جهات ديگري مهجورند اجازه دهد. فرزندان زن مذکور نيز که به سن 25 سال تمام نرسيده باشند مي توانند به تبعيت از درخواست مادر تقاضاي ترک تابعيت نمايند.

که با توجه به این تفاسیر قانون اجازه ترک تابعیت رو میده اما بسیار در موردش سختگیری می کنه.
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، WIKIMAN ، honareirani ، hvm ، navid ahvazi ، msar
صدر جان
ماده 988 ناظر به موضوع فوق نیست
شما در این مورد باید بجای ماده 988 به ماده987 استناد میکردید
ماده 987 میگوید زن ایرانی که با تبعه خارجی مزاوجت مینماید به تابعیت خود باقی خواهد ماند مگر اینکه مطابق قانون مملکت زوج تابعیت شوهر را بواسطه وقوع عقد ازدواج متحمل شود ...

بنابر این در اصل انتقال تابعیت هیچگونه تشکیکی وارد نیست
اما در مورد ازدواج زن مسلمان با مرد غیر مسلمان با توجه به اشکال شرعی و عدم انطباق با موازین دینی مساله تا حدی مورد دار خواهد شد تا آنجا که حتی استناد به ماده 987 هم کمکی نخواهد کرد و میتواند برای زن ایجاد مشکل کند
پس بهتر است از ثبت ازدواج ایرانی صرف نظر شود چون اکیدا غیر ممکن است
ببخشید که فضولی کردم اما با توجه به اینکه کارم درس دادن قانون در ایران است لازم دیدم هشدار دهم

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، یه مهاجر ، سارا کوچولو ، navid ahvazi ، msar
استاد عزیز خیلی ممنون از تذکرتون
بحثی که لیلی عزیز گفته بود راجع به پس دادن تابعیت اول بود که ماده ی 988 ناظر به اون میشه و همونجور که شما فرمودید ماده 987 برای ازدواج زن ایرانی با مرد غیر ایرانی است که در صورتی که مرد به دین اسلام مشرف شود با تایید هیات وزرا پروانه ی زناشویی برای اونها صادر میشه و از نظر قانونی مشکلی براشون پیش نمیاد
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
پاسخ
تشکر کنندگان: hvm ، navid ahvazi ، msar
(2009-12-01 ساعت 02:37)sadra_sepehr نوشته:  استاد عزیز خیلی ممنون از تذکرتون
بحثی که لیلی عزیز گفته بود راجع به پس دادن تابعیت اول بود که ماده ی 988 ناظر به اون میشه و همونجور که شما فرمودید ماده 987 برای ازدواج زن ایرانی با مرد غیر ایرانی است که در صورتی که مرد به دین اسلام مشرف شود با تایید هیات وزرا پروانه ی زناشویی برای اونها صادر میشه و از نظر قانونی مشکلی براشون پیش نمیاد
با تشکر
در مجموع من هم نظر شما رو تایید میکنم و فکر میکنم اگه واقعا میخواهند این کار رو بکنند لازم به تبت اون در ایران نیست که هیچ بلکه اقدام به ثبت ازدواج میتواند مشکلات و خطرات زیادی برای زوجه ببار بیاورد تا جائیکه بکلی از این اقدام پشیمان شود (عرض کردم اقدام چون انجام اون غیر ممکن است )

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، یه مهاجر ، navid ahvazi ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان