کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج
(2013-06-04 ساعت 23:22)nasrin_k نوشته:  اگه سفارت اسپانیا قانع میشد که این ازدواج سوری نیست و راحت ویزا میداد که من نظر شما رو نمی خواستم .مشکل اینه که این سفارت اصلا ویزا برا ازدواج نمیده حتی اگه تو خود سفارت این کارو انجام بدی.

کی چنین قانونی رو گفته؟دوست پسرتون؟ چنین چیزی صحت نداره.سفارت نمیتونه قبل از اینکه صوری یا واقعی بودن ازدواجی براشون ثابت بشه شما رو ریجکت کنن! هیچ مانعی برای ویزای نامزدی وجود نداره .شما بعد از ازدواج مراحلی رو طی می کنین که ثابت بشه ازدواجتون صوری نبوده در غیر این صورت بهتون اقامت نمیدن ولی چنین چیزی نیست که از همون اول بگن نه ما حس میکنیم این ازدواج صوریه به شما ویزا نمیدیم.....اکثر ایرانی ها از همین طریق ازدواج می کنن دوست عزیز
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، 327
(2013-05-29 ساعت 21:00)mohammad_violin نوشته:  با سلام چند سوال داشتم
من ساكن ايران و ميخوام با دختري ايراني كه ساكن ايران هست ولي شهروند انگلستان محسوب ميشه ازدواج كنم.
حال چند سوال :
1-با توجه به اينكه هدفم استراليا است آيا ميتونم در همون ابتدا كليه كار هاي اقامت و خريد مسكن رو يك ضرب در استراليا انجام بدم ؟ چون ميگن استراليا با بريتانيا يكي هستن.
2-ما ايران عقد كنيم و سپس عقدنامه رو ترجمه كنيم ببريم كشور مقصد ؟
3- من از همون لحظه كه با ايشون عقد كردم...امكان كار كردن 24 ساعته و مزاياي بيمه يا وام رو در كشور مقصد دارم ؟
4-آيا درست هست كه بايد همسرم 2000 پوند در ماه در آمد داشته باشه تا بتونه من رو بياره در كشور مقصد؟
آخه خودش كه الان ايران هست و اصلا شغلي نداره... آيا با داشتن پول در حساب بانكي هم ميشه رضايت كشور مقصد رو جلب كرد يا حتما بايد ائنجا شاغل باشه ؟
5- آيا يك وكيل بسيار خوب ميشناسيد كه كار من رو بسپارم به ايشون ؟

تا جايي كه من پرس و جو كردم اداره مهاجرت بريتانيا و استراليا كاملا مجزا از هم عمل ميكنن و ارتباطي به هم ندارن.
پاسخ
تشکر کنندگان:
اداره مهاجرت استراليا و بريتانيا مستقل از هم كار ميكنن ربطي هم به هم ندارن اما صرفا در مورد اقامت...تمام كساني كه سيتيزن شيپ انگلستان هستند...اجازه اقامت دائم در استراليا رو هم دارند
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-06-05 ساعت 00:07)یه مهاجر نوشته:  
(2013-06-04 ساعت 23:22)nasrin_k نوشته:  اگه سفارت اسپانیا قانع میشد که این ازدواج سوری نیست و راحت ویزا میداد که من نظر شما رو نمی خواستم .مشکل اینه که این سفارت اصلا ویزا برا ازدواج نمیده حتی اگه تو خود سفارت این کارو انجام بدی.

کی چنین قانونی رو گفته؟دوست پسرتون؟ چنین چیزی صحت نداره.سفارت نمیتونه قبل از اینکه صوری یا واقعی بودن ازدواجی براشون ثابت بشه شما رو ریجکت کنن! هیچ مانعی برای ویزای نامزدی وجود نداره .شما بعد از ازدواج مراحلی رو طی می کنین که ثابت بشه ازدواجتون صوری نبوده در غیر این صورت بهتون اقامت نمیدن ولی چنین چیزی نیست که از همون اول بگن نه ما حس میکنیم این ازدواج صوریه به شما ویزا نمیدیم.....اکثر ایرانی ها از همین طریق ازدواج می کنن دوست عزیز

نه چنين قانوني رو دوست پسرم نگفته ولي سفارت به اين راحتي ها اين ازدواج رو قبول نميكنه و ويزا نميده.من از تجربه كسايي كه اين مدلي ازدواج كردن اصلا كارشون با سفارت جور نشده و چندين ساله منتظر ويزا هستن به اين نتيجه رسيدم كه بدترين راه ازدواج از طريق سفارته .در ضمن سفارت اسپانيا معروفه كه خيلي بد ويزا ميده و رجكتي هاش بالاس.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-06-07 ساعت 13:23)nasrin_k نوشته:  نه چنين قانوني رو دوست پسرم نگفته ولي سفارت به اين راحتي ها اين ازدواج رو قبول نميكنه و ويزا نميده.من از تجربه كسايي كه اين مدلي ازدواج كردن اصلا كارشون با سفارت جور نشده و چندين ساله منتظر ويزا هستن به اين نتيجه رسيدم كه بدترين راه ازدواج از طريق سفارته .در ضمن سفارت اسپانيا معروفه كه خيلي بد ويزا ميده و رجكتي هاش بالاس.

نمی دونم من بار اوله میشنوم که خیلی ها اصلا کارشون جور نمیشه.شما این اقا رو چند بار و کجا ملاقات کردین؟مراسم نامزدی داشتین ؟ و.......
خب اگه میدونین خیلی ها اصلا کارشون درست نشده و چند ساله منتظرن پس چرا اصرار دارین از طریق سفارت این کارو بکنین؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به دوستان من در سال2008به نروی اومدم تقاضایی پناهندگی کردم درسال 2011 به من ترک خاک دادن من با یک خانم اهل اینجا حدود 4 سال زندگی میکنم بزودی بچه دار میشیم میخواستم ببینم کسی از دوستان میدونه من چطور و چگونه میتونم شروع کنم از کجا و چه طریق چون اینا میگن باید بری ایران ومن نمیتونم.مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-06-14 ساعت 20:43)isak نوشته:  سلام به دوستان من در سال2008به نروی اومدم تقاضایی پناهندگی کردم درسال 2011 به من ترک خاک دادن من با یک خانم اهل اینجا حدود 4 سال زندگی میکنم بزودی بچه دار میشیم میخواستم ببینم کسی از دوستان میدونه من چطور و چگونه میتونم شروع کنم از کجا و چه طریق چون اینا میگن باید بری ایران ومن نمیتونم.مرسی

سلام . تا جایی که من اطلاع دارم شما بعد از ثبت ازدواج دیگه نباید منعی داشته باشید . اما اگه منعی باشه شما ازدواجتون رو ثبت کنید بعد باید از خاک نروژ خارج بشین و از طریق همسرتون و سفارت نروژ در ایران پیگیر کاراتون باشید که معمولا بین 6 ماه تا یکسال این پروسه طول میکشه .
پاسخ
تشکر کنندگان:
من از طریق اینترنت با یک پسر سوئدی آشنا شدم اولین بار تو ترکیه همدیگرو دیدیم بعدش از طریق اقامتی اقدام کردیم ولی ریجکت شدم
الان حدود یک سال هست در ارتباطیم یه بار دیگه ام همدیگرو دیدیم به زودی هم می خواد بیاد ایران
حالا می خوام بدونم دوباره از طریق اقامتی اقدام کنم یا ویزای sambo ?
یا بهتر بریم ترکیه ازدواج کنیم ؟
چی کار کنیم که زودتر جواب بده
مرسی از پاسخ دوستان
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-07-01 ساعت 19:35)gilda120 نوشته:  من از طریق اینترنت با یک پسر سوئدی آشنا شدم اولین بار تو ترکیه همدیگرو دیدیم بعدش از طریق اقامتی اقدام کردیم ولی ریجکت شدم
الان حدود یک سال هست در ارتباطیم یه بار دیگه ام همدیگرو دیدیم به زودی هم می خواد بیاد ایران
حالا می خوام بدونم دوباره از طریق اقامتی اقدام کنم یا ویزای sambo ?
یا بهتر بریم ترکیه ازدواج کنیم ؟
چی کار کنیم که زودتر جواب بده
مرسی از پاسخ دوستان

سامبو و ازدواج میتونه کارتون رو سریعتر راه بیاندازه . از زمان تشکیل پرونده بین 6 تا 9 ماه زمان میبره . ولی اگه از جانب طرف مقابلتون مطمئنید اقدام کنید . چون برای یکی از دوستان نزدیک من پیش اومد که اصلا طرف سوئدی دنبال کاراش رو نگرفت و فقط یک جمله گفت : من نمیتونم 9 ماه و در نبود تو به تو متعهد باشم . چیزی که برای ما ایرانیها اصلا خوشایند نیست !!! این دوست بنده 11 سال ایتالیا زندگی کرده و اونجا هم با هم آشنا شدن . اما چون 8 سال دانشجو بوده پاس ایتالیا رو نداره . از طرفی چون باید در خاک خودش اقدام به اینکار میکرد پاشد اومد ایران و الان از اینجا مونده و از اونجا روندس !!! قدمهای محکم بردارید .
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13
ممنونم .اگر بخوایم نامزد بمونیم چی کار باید بکنم.در این صورت اصلا امیدی هست که بتونم برم سوئد و با هم زند گی کنیم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-07-02 ساعت 14:38)gilda120 نوشته:  ممنونم .اگر بخوایم نامزد بمونیم چی کار باید بکنم.در این صورت اصلا امیدی هست که بتونم برم سوئد و با هم زند گی کنیم؟

میبایست مدارک قوی و قابل قبولی هم شما و هم طرف مقابل ارائه بدید که اداره مهاجرت سوئد رو قانع کنه که شما واقعا قصد دارید زیر یک سقف با همم زندگی کنید . مدارک از روز های آشنایی و ارطباتتون تا به امروز از قبیل عکس و ... . همینطور از نظر مالی باید تامین باشید و این نیز برای اداره مهاجرت به اثبات برسه . یا اینکه از طریق شرکت در کلاسهای یکساله زبان انگلیسی اقدام کنید که 40000کرون هزینه دانشگاهه و 2000 دلار دستمزد و هزینه های سفارت و ... . بعد گرفتن اقامت یکساله که حدودا 6 ماه طول میکشه در خاک سوئد همخانه شید و مدارک رو اونجا تقدیم اداره مهاجرت کنید . در اینصورت اقامت تحصیلی شما تبدیل به اقامت موقت دو ساله با اجازه کار میشه که میتونید در صورت پیدا کردن کار مشغول به کار هم بشید که مستلزم یادگیری زبان سوئدی میباشد .
پاسخ
همانطور که گفتم ما همدیگرو تو ارمنستان و ترکیه دیدیم به ایرانم میخواد بیاد.که با احتساب ایران.کلا 6 هفته باهم زندگی کردیم ولی هروز 4یا 5 ساعت در تماسیم.فکر میکنید اینها قانع کننده باشه واسه اقامت موقت؟یا ویزا؟کدومو اقدام کنم؟جایی خونده بودم که حداقل 6 ماه باید با هم زندگی کرده باشید که واسه ما که اینترنتی دوس شدیم ممکن نیست منو که ویزا نمیدن اونم که دانشجوی.واقعا باید چیکار کرد؟نمیشه از خود سفارت پرسید که اگه نمیدن اصلا اقدام نکنیم.تو ایرانم که از هر وکیلی پرسیدم نمیدونه چیزی راجع به کیسه ما کلا یک علامت سوال شده
در ضمن ممنون از کمکتون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-07-06 ساعت 02:37)gilda120 نوشته:  همانطور که گفتم ما همدیگرو تو ارمنستان و ترکیه دیدیم به ایرانم میخواد بیاد.که با احتساب ایران.کلا 6 هفته باهم زندگی کردیم ولی هروز 4یا 5 ساعت در تماسیم.فکر میکنید اینها قانع کننده باشه واسه اقامت موقت؟یا ویزا؟کدومو اقدام کنم؟جایی خونده بودم که حداقل 6 ماه باید با هم زندگی کرده باشید که واسه ما که اینترنتی دوس شدیم ممکن نیست منو که ویزا نمیدن اونم که دانشجوی.واقعا باید چیکار کرد؟نمیشه از خود سفارت پرسید که اگه نمیدن اصلا اقدام نکنیم.تو ایرانم که از هر وکیلی پرسیدم نمیدونه چیزی راجع به کیسه ما کلا یک علامت سوال شده
در ضمن ممنون از کمکتون

نخیر مدارکتون واسه اداره مهاجرت کامل نیست . یا میبایست رسما ازدواج کنید یا به روشی که عرض کردم تشریف ببرید و اونجا بعد اینکه مدتی همخانه بودید اقدام بفرمایید.
پاسخ
سلام
بسیار خوب من سوالمو همین جا میپرسم ، " یه مهاجر " عزیز شما گفتی که تو ایران با یه غیر ایرانی عقد اسلامی کردی و همسرتون به دین سلام تشرف پیدا کردن ، من قبلا به مرکز امور اتباع خارجه رفتم اونجا یه خانومی به من گفت تو امام زاده صالح تجریش یه روحانی هستن که اینکارو انجام میدن ، رفتم تجریش اون روز خوده حاج آقا نبودن ولی یه آقای دیگه به من گفتن که چند تا سوال میپرسن و بعد گواهی رو میدن ، حالا من میخوام بدونم آیا همینجوریه یا بیشتر سخت میگرن یا اینکه سوالاش در چه موردیه ، شما خودتون کجا رفتین؟

سوال دومم رو بعدآ میپرسم ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: barvos
(2013-07-14 ساعت 10:58)LadyF نوشته:  سلام
بسیار خوب من سوالمو همین جا میپرسم ، " یه مهاجر " عزیز شما گفتی که تو ایران با یه غیر ایرانی عقد اسلامی کردی و همسرتون به دین سلام تشرف پیدا کردن ، من قبلا به مرکز امور اتباع خارجه رفتم اونجا یه خانومی به من گفت تو امام زاده صالح تجریش یه روحانی هستن که اینکارو انجام میدن ، رفتم تجریش اون روز خوده حاج آقا نبودن ولی یه آقای دیگه به من گفتن که چند تا سوال میپرسن و بعد گواهی رو میدن ، حالا من میخوام بدونم آیا همینجوریه یا بیشتر سخت میگرن یا اینکه سوالاش در چه موردیه ، شما خودتون کجا رفتین؟

سوال دومم رو بعدآ میپرسم ممنون

تا جایی که من میدونم بیشتر مساجد بزرگ این کارو می کنن حالا چرا اداره اتباع یه جای خاص رو معرفی کرده نمیدونم.ما مسجد محل خودمون انجام دادیم.سوالی نکرد فقط همون متنی که برای تشرف به اسلام رو باید فرد بگه رو گفت تکرار کنه(اصطلاحش رو یادم نمیاد.تشهد؟) و بعد یه نامه داد. با اون نامه باید برین دفتر اسناد رسمی.اونجا به طور رسمی ثبت میشه یعنی صرفا نامه یه روحانی اعتبار نداره.این کارو همه دفاتر اسناد رسمی انجام نمیدن که اونو خود روحانی مسجد معمولا میدونه و جایی رو معرفی میکنه.در کل اصلا کار ساده ای نیست و من به خانوما توصیه نمیکنم .خودم می دونستم اینقد دوندگی و دردسر داره هیچ وقت دنبال ثبت عقدم در ایران نمی رفتم علاوه بر زمان بر بودن و سنگ اندازی و کاغذبازی های عجیب غریب رفتارهای زننده هم خیلی جاها !!!! دیدم .با این حال انتخاب با شماست هر کس شرایطش فرق میکنه و ممکنه شما نیاز داشته باشین عقد اسلامی بکنین

جریان من برای بیش از 5 سال پیشه.شاید روال کار تغییر کرده باشه چون من الان لینکی درباره تشرف به اسلام در فرانکفورت رو دیدم که با اونچه که ما انجام دادیم فرق داره

http://izfrankfurt.de/fa/contents/workgr...D9%85.html
پاسخ
تشکر کنندگان: barvos ، LadyF

کاربران در حال بازدید این موضوع: