کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج
سلام
برای گرفتن ویزای مهاجرت از طریق ازدواج در هلند، فقط یک راه وجود داره؟ یعنی اگر کسی که اقامت هلند رو داره و حقوقش هم پایینتر از اون مقدار مشخص شده هست، برای اینکه بتونه همسرش رو ببره هلند باید یه چیزی حدود 2 سال صبر کنه تا مراحل درخواستش طی بشه درسته؟
آیا راه سریعتر و مطمئن تری وجود داره؟
با تشکر فراوان
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
من در آلمان دانشجو هستم و با یک دختر اسپانیایی آشنا شدم و ما قراره با هم ازدواج کنیم ، مخواستم بپرسم بعد از ازدواج از اونجایی که من در آلمان ساکنم و اسپانیا هم عضو اتحادیه اروپا و شینگن هستش و در ضمن اینکه این خانم پاسپورت اسپانیایی داره چه طور می تونم بدون خروج از آلمان تابعیت اسپانیای رو از طریق ازدواج بگیرم ؟ آیا این تابعیت دوگانه هستش ؟ به این معنی که من پاسپورت ایرانیم رو حفظ میکتم ؟ و اینکه اصلا چه مدت باید یگذره تا تابعیت داد ه بشه ؟ باید ازدواجمون ثبت ایرانی بشه یا نه ؟
قبلا بسیار تشکر میکنم از راهنماییهای مفیدتون.
لیپاد
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-03-18 ساعت 05:07)لیپاد نوشته:  سلام
من در آلمان دانشجو هستم و با یک دختر اسپانیایی آشنا شدم و ما قراره با هم ازدواج کنیم ، مخواستم بپرسم بعد از ازدواج از اونجایی که من در آلمان ساکنم و اسپانیا هم عضو اتحادیه اروپا و شینگن هستش و در ضمن اینکه این خانم پاسپورت اسپانیایی داره چه طور می تونم بدون خروج از آلمان تابعیت اسپانیای رو از طریق ازدواج بگیرم ؟ آیا این تابعیت دوگانه هستش ؟ به این معنی که من پاسپورت ایرانیم رو حفظ میکتم ؟ و اینکه اصلا چه مدت باید یگذره تا تابعیت داد ه بشه ؟ باید ازدواجمون ثبت ایرانی بشه یا نه ؟
قبلا بسیار تشکر میکنم از راهنماییهای مفیدتون.
لیپاد

سلام
همه این موارد رو این خانوم باید بپرسن .ایشون خیلی راحت تر و سریع تر به جواب میرسن
شما اگه بعد از ازدواج قصد رفتن به اسپانیا رو دارین بله از طریق ازدواج اقامت می گیرین (مدت زمانش رو نمیدونم) ولی اگه بخواین المان بمونین و برای اقامت و تابعیت المان اقدام کنین قانونا نمی تونین سه تا تابعیت داشته باشین
اجباری هم برای ثبت ازدواج ایرانی نیست اینو افراد بیشتر برای اینکه خیالشون راحت باشه برای حق و حقوقشون!!! بعد از ازدواج در ایران انجام میدن .البته اینکه در اینده بچه دار شین رو دیگه اطلاع ندارم که ایا در صورتیکه عقد اسلامی نکرده باشین راحت میذارن بچه تون ایران سفر کنه یا نه چون چه بخواد یا نه به دلیل اینکه پدرش ایرانیه ایرانی محسوب میشه

http://irangkm.de/FA/subcat/?id=NTg=
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13
سلام خدمت ادمین و دوستان عزیز.
مهاجرت به دانمارک بدجوری فکرمو مشغول کرده.شرایطمو توضیح میدم ممنون میشم راهنمایی کنید.
من فوق دیپلم عمران دارم و در حال حاضر سرباز هستم و 10 ماه دیگه مونده که تموم بشه.با دختری که در دانمارک زندگی میکنه قصد ازدواج دارم.خودش حدود 2 سال میشه که در دانمارک هستش.خانواده ایشون 4سالی میشه.به صورت خانوادگی پناهنده اجتماعی هستند.هنوز اقامت دائم رو ندارند.تابعیت ایشون مال افغانستان هستش.میخواستم بدونم آیا با این شرایط میشه مهاجرت کرد؟که مثلا این دختر بیاد ایران ازدواج کنیم بعد مدارک ازدواج رو ببریم سفارت.آیا این روش جواب میده؟
روش دیگه اینکه مثلا برای 20 روز یا 1 ماه برم دانمارک و با کمک آشناهایی که اونجا دارم دنبال شغل بگردم و اگه شغل پبدا کردم برای ویزا کاری اقدام کنم.حالا اگه میشه به این روش اقدام کرد دنبال چه شغل هایی باید برم ؟آیا هر شغلی رو میشه اقدام کرد که صاحب کار به عنوان کارفرما دعوت نامه کاری بفرسته؟(و اینکه مدرک هم نیاز هستش برای ویزای کاری؟)
اگه خانواده این دختر توی دانمارک وکیل داشته باشن آیا میتونه کاری کنه واسه مهاجرت من.؟
بازم دوستان ممنووووون میشم یه راهی روشی رو بهم بگن که من چجوری و از چه راهی میتونم اقدام کنم واسه مهاجرت.
منتظر جوابتون هستم
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام، من ۳۰ ساله هستم،با یک پسر انگلیسی‌ از طریق اینترنت آشنا شدم و یک بر هم همدیگر تو دوبی‌ دیدیم،حالا می‌خوام از طریق ویزای نامزدی برم اونجا.اون پسر باید متن دعوتنامه را چطوری تنظیم کند و اینکه باید دعوتنامه را مستقیما با پست هوایی برای من ارسال کند که من اونو با سایر مدارک به سفارت انگلیس در دوبی یا ترکیه بدم؟

سلام، من ۳۰ ساله هستم،با یک پسر انگلیسی‌ از طریق اینترنت آشنا شدم و یک بر هم همدیگر تو دوبی‌ دیدیم،حالا می‌خوام از طریق ویزای نامزدی برم اونجا.اون پسر باید متن دعوتنامه را چطوری تنظیم کند و اینکه باید دعوتنامه را مستقیما با پست هوایی برای من ارسال کند که من اونو با سایر مدارک به سفارت انگلیس در دوبی یا ترکیه بدم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-04-24 ساعت 20:35)hanieh61 نوشته:  سلام، من ۳۰ ساله هستم،با یک پسر انگلیسی‌ از طریق اینترنت آشنا شدم و یک بر هم همدیگر تو دوبی‌ دیدیم،حالا می‌خوام از طریق ویزای نامزدی برم اونجا.اون پسر باید متن دعوتنامه را چطوری تنظیم کند و اینکه باید دعوتنامه را مستقیما با پست هوایی برای من ارسال کند که من اونو با سایر مدارک به سفارت انگلیس در دوبی یا ترکیه بدم؟

سلام
شما در صورتی از طریق ویزای نامزدی می تونین برین که نامزد کرده باشین.یه سفر دوبی رفتن کمکی نمیکنه که ایشون بتونه برای ویزای نامزدی شما اقدام کنه و تنها می تونین به صورت توریست برین که خودشون میدونن دعوتنامه توریستی چجور هست
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader
درود بر شما دوستان نازنین،ممنون میشم اگر کسی‌ بتونه کمکم کنه

من ساله ۲۰۰۹ پناهنده شدم در دانمارک،و خوب بعد از مدتی‌ جواب منفی‌ گرفتم،با یک خانوم آشنا شدم که سیتزین آمریکاست و می‌‌خوایم با هم ازدواج کنیم و من به آمریکا برم.مشکل اینجاست که اینجا میگن چون شما اقامت ندارید نمی‌تونید ازدواجتنو ثبت کنید.می‌خوام بدونم کسی‌ میدونه چکار می‌شه کرد که ازدواج ثبت کرد ؟اصلا همچین چیزی امکان داره یا نه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به مدیر تالار که خیلی زیبا به سوالات جواب میدن.ازشون میخوام که جواب من رو هم بدن.Shy
یه سوال داشتم:بنده در حال حاضر ایرانم و میخوام با یه دختر آلمانی ازدواج بکنم .
بهترین و سریعترین راه رو از ابتدا تا انتهای کار که رفتن من به آلمان باشه رو به صورت کلی توضیح بدین ممنون میشم.
راستی من پست ها قبلی رو خوندم ولی هرکدوم تیکه ای از جوابم رو داشتن ولی یه جواب کلی و کامل لازم دارم.
من دین اسلام.دختره هم دینش مسیحیه.دختره اقامت آلمان داره،منم ایران.حالا نمیدونم طرف بیاد ایران و ازدواج کنیم بهتره (لازمش تغییر دینش هست یا نه؟اومدنش به اینجا مشکلی نداره؟) یا اینکه بریم ترکیه یه ازدواج بکنیم و ثبت کشور آلمان بشه و دعوت نامه بفرسته واسم.(اونجا ازدواج ایرانی کنیم یا نه؟ ، چه مدارکی لازمه؟)نیاز به ثبت توی ایران هست یا فقط کافیه دختره توی آلمان ثبت کنه؟ بعد از ثبت در کشور آلمان توسط دختره من باید چیکار کنم واسه رفتن به آلمان؟ اگر ممکنه یه بیوگرافیه کامل واسم بگو داداش.هیچ کس به جز شما نمیتونه کمکم کنه.ممنونم از سایت عالی و به روزتون.Rolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-05-03 ساعت 19:20)Nemat777 نوشته:  سلام به مدیر تالار که خیلی زیبا به سوالات جواب میدن.ازشون میخوام که جواب من رو هم بدن.Shy
یه سوال داشتم:بنده در حال حاضر ایرانم و میخوام با یه دختر آلمانی ازدواج بکنم .
بهترین و سریعترین راه رو از ابتدا تا انتهای کار که رفتن من به آلمان باشه رو به صورت کلی توضیح بدین ممنون میشم.
راستی من پست ها قبلی رو خوندم ولی هرکدوم تیکه ای از جوابم رو داشتن ولی یه جواب کلی و کامل لازم دارم.
من دین اسلام.دختره هم دینش مسیحیه.دختره اقامت آلمان داره،منم ایران.حالا نمیدونم طرف بیاد ایران و ازدواج کنیم بهتره (لازمش تغییر دینش هست یا نه؟اومدنش به اینجا مشکلی نداره؟) یا اینکه بریم ترکیه یه ازدواج بکنیم و ثبت کشور آلمان بشه و دعوت نامه بفرسته واسم.(اونجا ازدواج ایرانی کنیم یا نه؟ ، چه مدارکی لازمه؟)نیاز به ثبت توی ایران هست یا فقط کافیه دختره توی آلمان ثبت کنه؟ بعد از ثبت در کشور آلمان توسط دختره من باید چیکار کنم واسه رفتن به آلمان؟ اگر ممکنه یه بیوگرافیه کامل واسم بگو داداش.هیچ کس به جز شما نمیتونه کمکم کنه.ممنونم از سایت عالی و به روزتون.Rolleyes
سلام
سریع ترین راه رو میخوای باید ایشون از آلمان اقدام کنن و شما برای ازدواج برین ترکیه یا المان یا از طریق سفارت المان تو ایران کارهای اولیه رو انجام بدین
عقد اسلامی در صورتیکه که مرد مسلمون باشه زمان کمتری میبره (در مقایسه با زن مسلمان و مرد غیرمسلمان)و دردسرش هم کمتره ولی هنوز باز بیشتر از عقد غیراسلامی باید وقت براش صرف کنین.فقط در صورتیکه بچه دار شین از اونجایی که پدر ایرانیه خود به خود بچه تابیعت ایرانی خواهد داشت بنابراین ممکنه برای ورود و خروج به ایران اون موقع مشکل داشته باشه.اینا رو باید خودتون پیگیر باشین.ضمن اینکه عقد اسلامی رو هر زمان میتونین بعد از ازدواج المانی تون هم انجام بدین.
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، ParsTrader ، battosai
من میخوام با دوست پسر اسپانیاییم ازدواج کنم.اول قرار بود از طریق پذیرش مدرسه برم اسپانیا که حدود 1 هفته پیش سفارت رجکتم کرد.حالا گزینه بعدیمون اینه که بریم ترکیه و ازدواج بین المللی بکنیم و همون جا منتظر بمونیم تا من ویزا بگیرم و به اسپانیا برم-مشکل من اینه که آیا با توجه به این که من مقیم ایرانم سفارت اسپانیا تو ترکیه به من ویزا میده یا من باید برگردم ایران و از سفارت اسپانیا تو تهران ویزا بگیرم؟
من نمیخواهم دیگه به سفارت توی تهران برم چون 1 بار رجکتم کردن احتمالش صفره دیگه بهم ویزا بدنSad
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-05-24 ساعت 22:12)nasrin_k نوشته:  من میخوام با دوست پسر اسپانیاییم ازدواج کنم.اول قرار بود از طریق پذیرش مدرسه برم اسپانیا که حدود 1 هفته پیش سفارت رجکتم کرد.حالا گزینه بعدیمون اینه که بریم ترکیه و ازدواج بین المللی بکنیم و همون جا منتظر بمونیم تا من ویزا بگیرم و به اسپانیا برم-مشکل من اینه که آیا با توجه به این که من مقیم ایرانم سفارت اسپانیا تو ترکیه به من ویزا میده یا من باید برگردم ایران و از سفارت اسپانیا تو تهران ویزا بگیرم؟
من نمیخواهم دیگه به سفارت توی تهران برم چون 1 بار رجکتم کردن احتمالش صفره دیگه بهم ویزا بدنSad

چون اسپانیا در تهران سفارت داره شما نمیتونی از ترکیه اقدام کنی.فقط در شرایط خیلی خاص میشه این کارو کرد که شامل شما نمیشه.دوست پسرتون خیلی راحت میتونه برای ازدواج با شما در داخل اسپانیا اقدام کنه و وقتی شما عقدتون ثبت شه سفارت به عنوان همسر تبعه اسپانیا هم دلیلی برای مخالفت با درخواست ویزای شما نداره
پاسخ
تشکر کنندگان: barvos ، Saeedv13
با سلام چند سوال داشتم
من ساكن ايران و ميخوام با دختري ايراني كه ساكن ايران هست ولي شهروند انگلستان محسوب ميشه ازدواج كنم.
حال چند سوال :
1-با توجه به اينكه هدفم استراليا است آيا ميتونم در همون ابتدا كليه كار هاي اقامت و خريد مسكن رو يك ضرب در استراليا انجام بدم ؟ چون ميگن استراليا با بريتانيا يكي هستن.
2-ما ايران عقد كنيم و سپس عقدنامه رو ترجمه كنيم ببريم كشور مقصد ؟
3- من از همون لحظه كه با ايشون عقد كردم...امكان كار كردن 24 ساعته و مزاياي بيمه يا وام رو در كشور مقصد دارم ؟
4-آيا درست هست كه بايد همسرم 2000 پوند در ماه در آمد داشته باشه تا بتونه من رو بياره در كشور مقصد؟
آخه خودش كه الان ايران هست و اصلا شغلي نداره... آيا با داشتن پول در حساب بانكي هم ميشه رضايت كشور مقصد رو جلب كرد يا حتما بايد ائنجا شاغل باشه ؟
5- آيا يك وكيل بسيار خوب ميشناسيد كه كار من رو بسپارم به ايشون ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان عزیز سلام
امیدوارم کسی از هلند باشه اینجا و بتونه پاسخ سوالات من رو بده
نامزد من در هلند هست و شرایط کلی برای اینکه بتونه برای من ویزای نامزدی بگیره رو داره . منجمله سقف حقوق و خونه و کار و این چیزها .
فقط میخوام بدونم این ویزای نامزدی چه مدتی هست ؟
دوستانی که آزمون اینتگریشن هلندی دادن میتونن اطلاعات بیشتری در این مورد به من بدن ؟ چطوریه ؟ سخت میگیرن ؟
و اینکه چه مدت گرفتن ویزا طول میکشه ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-05-27 ساعت 00:26)یه مهاجر نوشته:  
(2013-05-24 ساعت 22:12)nasrin_k نوشته:  من میخوام با دوست پسر اسپانیاییم ازدواج کنم.اول قرار بود از طریق پذیرش مدرسه برم اسپانیا که حدود 1 هفته پیش سفارت رجکتم کرد.حالا گزینه بعدیمون اینه که بریم ترکیه و ازدواج بین المللی بکنیم و همون جا منتظر بمونیم تا من ویزا بگیرم و به اسپانیا برم-مشکل من اینه که آیا با توجه به این که من مقیم ایرانم سفارت اسپانیا تو ترکیه به من ویزا میده یا من باید برگردم ایران و از سفارت اسپانیا تو تهران ویزا بگیرم؟

چون اسپانیا در تهران سفارت داره شما نمیتونی از ترکیه اقدام کنی.فقط در شرایط خیلی خاص میشه این کارو کرد که شامل شما نمیشه.دوست پسرتون خیلی راحت میتونه برای ازدواج با شما در داخل اسپانیا اقدام کنه و وقتی شما عقدتون ثبت شه سفارت به عنوان همسر تبعه اسپانیا هم دلیلی برای مخالفت با درخواست ویزای شما نداره

اگه سفارت اسپانیا قانع میشد که این ازدواج سوری نیست و راحت ویزا میداد که من نظر شما رو نمی خواستم .مشکل اینه که این سفارت اصلا ویزا برا ازدواج نمیده حتی اگه تو خود سفارت این کارو انجام بدی.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: