کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج
نه که دروغ بگم اونجا مثلا ازمون delf که میزارن میگم میخوام برم اونجا ازمون ... دروغ رو باید اینجا بگیم به وزارت علوم و دانشگاه و ....
ولی اگه یجوری بهشون ثابت کنه ادم که برمیگرده ویزارو میدن.....
بازم ممنون از راهنمایی شما دوست عزیز
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
شرایط ازدواج با یک خانم مقیم اروپا که بشه بعدش تابعیت اروپا گرفت چی است؟ کدام کشور زودتر تابعیت میده؟
پاسخ
تشکر کنندگان: hadi59b ، msar
سلام دوستان

شرایط و مراحل ازدواج با یک دختر سوئدی چیست؟؟

ایشون شناسنامه سوئدی دارند و اونجا به دنیا اومدن و با هم هیچ نسبت فامیلی نداریم

اگر راهنمایی کنید ممنون میشم!
پاسخ
تشکر کنندگان: hadi59b ، msar
سلام به همه دوستان و مخصوص مدير محترم تالار
سوال من قانونی نيست و فقط تجربه شما يا خانواده و دوستان ميتونه کمک زيادی به من بکنه.ممنون ميشم اگر کمک کرده بشه.
من سيتيزن و مقيم انگلستان هستم( بريتيش هستم) و سال خيلی زيادی تقريبا از بچه بودن اينجا هستم. چند ماه هست که با يک دختر خانوم که توی ايران زندگی دارد ميکنه آشنا شدهم و خوشبختانه اين دختر خيلی خوب بود که دوتا مون تصميم گرفتيم که باهم ازدواج بکنيم و اون پرواز کنه بياد اينجا بامن زندگی کنيم. وقتی که سرچ کردم ديدم وای خدای من چقدر دردسر و مشکلات جلو راه من هست. من هيچ ايده ای از ايران ندارم و فقط عکس هائی توی ذهنم است که خيلی مبهم و مات از زمان کودکی هست.ولی الان که مجبور شده هستم که به ايران فکر کنم اين رو پيدا کردم که بينم چه کشور عجيب و غريب و وحشتناکی هست ايران. من نه پاسپورت ايرانی دارم و نه ميتونم برم ايران. حسابی غمگين هستم و ناراحت شده هستم و نميدونم چکار کنم. آرزو دارم خيلی زودتر اين دختر رو بيارم اينجا. يکی تو خيابون گفت برو ترکيه ازدواج کن و بعد بيا لندن مدارک رو ببر هوم آفيس و برای سارا ويزا بگير خيلی تند و سريع ميشه. خود سارا يکی از دوستهای خواهرش بهش زنگ زده گفته وکالت بده به بابای سارا و از سفارت انگليس توی تهران استارت کنيم برای اينکار ازدواج. خودم فکر ميکنم همينجا توی لندن کاش ميتونستم کاری شروع کنم. گيج شدم و خيلی استرس دارم. شما اگر خاطره داريد از دوستان يا خانواده خودتو لطفا به من بگيد تا من بتونم چکار کنم که سريعترين راه رو انتخاب کنم و شروع کنم. پروسه اين راه چطوری هست و سريعترين و آسانترين روش چی هست؟ خيلی ممنون
پاسخ
(2011-04-14 ساعت 08:50)soheil_uk نوشته:  سلام به همه دوستان و مخصوص مدير محترم تالار
سوال من قانونی نيست و فقط تجربه شما يا خانواده و دوستان ميتونه کمک زيادی به من بکنه.ممنون ميشم اگر کمک کرده بشه.
من سيتيزن و مقيم انگلستان هستم( بريتيش هستم) و سال خيلی زيادی تقريبا از بچه بودن اينجا هستم. چند ماه هست که با يک دختر خانوم که توی ايران زندگی دارد ميکنه آشنا شدهم و خوشبختانه اين دختر خيلی خوب بود که دوتا مون تصميم گرفتيم که باهم ازدواج بکنيم و اون پرواز کنه بياد اينجا بامن زندگی کنيم. وقتی که سرچ کردم ديدم وای خدای من چقدر دردسر و مشکلات جلو راه من هست. من هيچ ايده ای از ايران ندارم و فقط عکس هائی توی ذهنم است که خيلی مبهم و مات از زمان کودکی هست.ولی الان که مجبور شده هستم که به ايران فکر کنم اين رو پيدا کردم که بينم چه کشور عجيب و غريب و وحشتناکی هست ايران. من نه پاسپورت ايرانی دارم و نه ميتونم برم ايران. حسابی غمگين هستم و ناراحت شده هستم و نميدونم چکار کنم. آرزو دارم خيلی زودتر اين دختر رو بيارم اينجا. يکی تو خيابون گفت برو ترکيه ازدواج کن و بعد بيا لندن مدارک رو ببر هوم آفيس و برای سارا ويزا بگير خيلی تند و سريع ميشه. خود سارا يکی از دوستهای خواهرش بهش زنگ زده گفته وکالت بده به بابای سارا و از سفارت انگليس توی تهران استارت کنيم برای اينکار ازدواج. خودم فکر ميکنم همينجا توی لندن کاش ميتونستم کاری شروع کنم. گيج شدم و خيلی استرس دارم. شما اگر خاطره داريد از دوستان يا خانواده خودتو لطفا به من بگيد تا من بتونم چکار کنم که سريعترين راه رو انتخاب کنم و شروع کنم. پروسه اين راه چطوری هست و سريعترين و آسانترين روش چی هست؟ خيلی ممنون

با سلام خدمت شما دوست عزیز
من دقیق متوجه مشکل شما نشدم اول اینکه فرمودین کارتون قانونی نیست.چرا قانونی نیست؟دوم درباره خاطرات دوستان درباره سفر به ایران پرسیدین که این مسئله ارتباطی به مسئله ازدواج شما نمی تونه داشته باشه.یعنی بر فرض که اصلا ایران یه کشور نا امن و خطرناک شما قرار نیست ایران زندگی کنین ضمن اینکه تنها شخصی هم نیستین که در خارج از ایران با یه دختر ایرانی ازدواج میکنه و این کار هیچ منع قانونی نداره....من نمی دونم شما به چه دلیل امکان سفر به ایران رو ندارین.اگه نمی تونین به ایران سفر کنین همون راه حل بعدی می مونه براتون که خیلی از ایرانی هایی که امکان سفر به ایران رو ندارن انجام میدن.یعنی شما همه مراحل اداری ازدواجتون رو در انگلیس طی می کنین بعد برای عقد به ترکیه سفر می کنین.می تونین برای این کار با سفارت ایران در لندن تماس بگیرین یا اداره ای که مربوط به ثبت ازدواج اتباع خارجی در انگلستانه
(2011-03-31 ساعت 16:12)-_-000-_- نوشته:  سلام دوستان

سلام

شرایطی نداره.ایشون باید همه مراحل اداری رو در سوئد طی کنن و بعد مدارک لازم رو برای شما ارسال می کنن و شما با مراجعه به سفارت سوئد در تهران ویزا می گیرین یا اینکه اگه خودشون قصد سفر به ایران رو داشته باشن که می تونین در ایران ازدواج رو ثبت و بعد باز ایشون از طریق سفارت کشورشون کارهای مربوط به سفر شما به عنوان همسرشون رو انجام میدن.در واقع شما کار خاصی نباید انجام بدین و همه کارا به عهده ایشونه
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، girl 1368 ، msar
(2011-04-14 ساعت 18:09)@SH!M نوشته:  
(2011-04-14 ساعت 08:50)soheil_uk نوشته:  سلام به همه دوستان و مخصوص مدير محترم تالار

با سلام خدمت شما دوست عزیز
من دقیق متوجه مشکل شما نشدم اول اینکه فرمودین کارتون قانونی نیست.چرا قانونی نیست؟دوم درباره خاطرات دوستان درباره سفر به ایران پرسیدین که این مسئله ارتباطی به مسئله ازدواج شما نمی تونه داشته باشه.یعنی بر فرض که اصلا ایران یه کشور نا امن و خطرناک شما قرار نیست ایران زندگی کنین ضمن اینکه تنها شخصی هم نیستین که در خارج از ایران با یه دختر ایرانی ازدواج میکنه و این کار هیچ منع قانونی نداره....من نمی دونم شما به چه دلیل امکان سفر به ایران رو ندارین.اگه نمی تونین به ایران سفر کنین همون راه حل بعدی می مونه براتون که خیلی از ایرانی هایی که امکان سفر به ایران رو ندارن انجام میدن.یعنی شما همه مراحل اداری ازدواجتون رو در انگلیس طی می کنین بعد برای عقد به ترکیه سفر می کنین.می تونین برای این کار با سفارت ایران در لندن تماس بگیرین یا اداره ای که مربوط به ثبت ازدواج اتباع خارجی در انگلستانه
(2011-03-31 ساعت 16:12)-_-000-_- نوشته:  سلام دوستان

سلام

شرایطی نداره.ایشون باید همه مراحل اداری رو در سوئد طی کنن و بعد مدارک لازم رو برای شما ارسال می کنن و شما با مراجعه به سفارت سوئد در تهران ویزا می گیرین یا اینکه اگه خودشون قصد سفر به ایران رو داشته باشن که می تونین در ایران ازدواج رو ثبت و بعد باز ایشون از طریق سفارت کشورشون کارهای مربوط به سفر شما به عنوان همسرشون رو انجام میدن.در واقع شما کار خاصی نباید انجام بدین و همه کارا به عهده ایشونه
خيلی ممنون هستم از توضيح شما. منظور من از اينکه قانونی نيست، رو بد توضيح دادم. من فارسی گفتنم بهتر از نوشتن است. خيلی غلط مينويسم ببخشيد. منظورم اين بود که سوالم درباره قانون ازدواج نيست. چون بايد برم تحقيق کنم و سرچ کنم و قانون ازدواج رو يادبگيرم. منظورم اين بود. فقط خاطره و تجربه دوستان را گفتم بپرسم که چکار کنم که سريعتر بشه ازدواج پروسه اون انجام بشه. اين که شما گفتيد اول توی رجيستری اينجا توی لندن کارهای اداری آن انجام بشه خيلی خوب بود. حتما ميرم و سوال می کنم. ممنون از راهنمائی شما. ببخشيد اگر بد حرفی زدم.
پاسخ
(2011-04-15 ساعت 04:18)soheil_uk نوشته:  خيلی ممنون هستم از توضيح شما. منظور من از اينکه قانونی نيست، رو بد توضيح دادم. من فارسی گفتنم بهتر از نوشتن است. خيلی غلط مينويسم ببخشيد. منظورم اين بود که سوالم درباره قانون ازدواج نيست. چون بايد برم تحقيق کنم و سرچ کنم و قانون ازدواج رو يادبگيرم. منظورم اين بود. فقط خاطره و تجربه دوستان را گفتم بپرسم که چکار کنم که سريعتر بشه ازدواج پروسه اون انجام بشه. اين که شما گفتيد اول توی رجيستری اينجا توی لندن کارهای اداری آن انجام بشه خيلی خوب بود. حتما ميرم و سوال می کنم. ممنون از راهنمائی شما. ببخشيد اگر بد حرفی زدم.

خواهش میکنم دوست عزیز .بله متوجه شدم که تسلط کامل در گرامر ندارین.برای همین چندین بار پستتون رو خوندم تا شاید متوجه منظورتون بشم .شما اگه همه مدارک لازم رو در اونجا تکمیل داشته باشین پروسه ازدواجتون براحتی در ترکیه انجام میشه
پاسخ
سلام
من با مرد ایتالیایی ازدواج کردم، عقد بین المللی در ترکیه، البته عقد اسلامی هم کردیم و همسرم مسلمان هم شدن ولی در شناسنامه من ازدواجمون ثبت نشده، الان مدارک ازدواجمون برای کشور ایتالیا ارسال شده و همسرم آی دی کارت جدیدشون را تحویل گرفتن و ایشون میخوان شروع کنن به دعوت از من.
دو تا سوال داشتم، اول اینکه الان چه جور دعوتنامه ای باید برای من بفرستن و دوم میشه بگین چه مراحلی رو ما باید پشت سر بگذاریم.
من هیچی نمی دونم و این بهم احساس خوبی نمیده.
اگه لطف کنید راهنماییم کنید ممنون میشم.
در مقررات سایت خوندم که تبلیغ ممنوع هست پس به هر شکلی که ممکنه منو راهنمایی کنید که یک نفر رو پیدا کنم که تو روند این پرونده همراهیم کنه.

متشکرم
پاسخ
(2011-04-17 ساعت 23:42)siti نوشته:  سلام
من با مرد ایتالیایی ازدواج کردم، عقد بین المللی در ترکیه، البته عقد اسلامی هم کردیم و همسرم مسلمان هم شدن ولی در شناسنامه من ازدواجمون ثبت نشده، الان مدارک ازدواجمون برای کشور ایتالیا ارسال شده و همسرم آی دی کارت جدیدشون را تحویل گرفتن و ایشون میخوان شروع کنن به دعوت از من.
دو تا سوال داشتم، اول اینکه الان چه جور دعوتنامه ای باید برای من بفرستن و دوم میشه بگین چه مراحلی رو ما باید پشت سر بگذاریم.
من هیچی نمی دونم و این بهم احساس خوبی نمیده.
اگه لطف کنید راهنماییم کنید ممنون میشم.
در مقررات سایت خوندم که تبلیغ ممنوع هست پس به هر شکلی که ممکنه منو راهنمایی کنید که یک نفر رو پیدا کنم که تو روند این پرونده همراهیم کنه.

متشکرم

سلام
چطور عقد اسلامی کردین اما در شناسنامه تون ثبت نشده؟ ولی چون در ترکیه هم عقد انجام دادین همسر شما میتونه برای شما اقدام کنه.ایشون برای شما دعوت نامه مربوط به همسرو می فرسته و شما باید با مدارک ازدواجتون که ترجمه شده به سفارت مراجعه کنین.در ضمن صدور ویزا برای شما به رایگان انجام میشه.مراحل اداری و تکمیل مدارک هم همسر شما باید همون جا بپرسن چون هر کشوری با کشور دیگه فرق داره بنابراین ایشون قوانین کشور خودشون رو بهتر میتونن اونجا بپرسن.
پاسخ
تشکر کنندگان: siti ، seryal ، girl 1368 ، msar
متشکرم از جوابتون

من قصد داشتم در شناسنامه ام ثبت کنم و همه مدارکمون هم تکمیل بود و با اجازه کنسولگریه ایران در استانبول من عقد کردم اما بعد از 10 روز که در استانبول بودم و همه کارهام انجام شده بود از جمله "همه آزمایشات مربوط به عقد ایرانی و عقد بین المللی، مراسم تشرف همسرم به اسلام، دو جور عقد در مسجد و در شهرداری، ثبت ازدواجمون در کنسولگری ایتالیا" وقتی به کنسولگری ایران با همه مدارکم مراجعه کردم با توجه به بدون نقص بودن مدارکم ابتدا فرمودن 3 یا 4 روز زمان لازم دارن برای ثبت ازدواجمون، من و همسرم هم 4 روز سفرمون را تمدید کردیم ولی روز چهارم که مراجعه نهایی رو کردم برای گرفتن شناسنامه ام فرمودن یک هفته تا 10 روز وقت بیشتر لازم دارن.!!!!!!! "اینم اضافه کنم که از اول طبق حرف خودشون قرار بود همه این مسایل در 10 روز انجام بشه، بمانَد که چقدر اذیت شدیم دفاعیه شان هم این بود که همسر شما غیر ایرانی ست و ما باید تحقیقات کنیم"
به خاطر شرایط شغلی همسرم برامون مقدور نبود که بیشتر بمونیم و با همه پروندم به ایران برگشتم.

توی حرفاتون یه نکته جدید برای من بود "صدور ویزا برای شما به رایگان انجام میشه" متشکرم
می خوام بدونم آیا من باید پرونده پزشکی اینجا تشکیل بدم و دیگر اینکه برای دفاع از ازدواجمون آیا مصاحبه ای با من میشه، منظورم اینه که جریان آشنایی رو توضیح بدم و عکس بیارم و ... ؟ "این چیزا رو از کسانی که با ایرانی مقیم کانادا و آمریکا ازدواج کردن شنیدم"
میشه حدودا پیش بینی کرد که چقدر این جریان زمان نیاز داره.؟ راستش احساس میکنم همه زندگیم رو هواست.!

من در مورد عقد در ترکیه فکر میکنم اطلاعات خوبی داشته باشم، اگر کسی سوالی داشت من در خدمتم.
خوشحال میشم منم کمکی کنم. Shy
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، msar
اگه توی ترکیه مصاحبه تون رو انجام ندادین بله باید در تهران مصاحبه برینو فکر می کنم باید همسرتون هم حضور داشته باشه(برای من که اینطور بود).باید از طریق اداره اتباع خارجی در تهران پیگیر کاراتون باشین.اینکه گفتن مراحل عقدتون بدلیل غیرایرانی بودن همسرتون به تاخیر افتاده درسته.چون همین بلاها سر خودم من هم اومده.به هر جهت انجام مراحل عقد ایرانی با غیرایرانی خصوصا خانومای ایرانی اصلا ساده نیست.خوشبختانه شما بیشتر مسیرو رفتین
اگه مدارکتون تکمیل باشه خیلی طول نمی کشه.دوست عزیز اصلا نیازی به نگرانی نیست

درباره عقد اتباع ایرانی با اتباع خارجی در ترکیه هم با توجه به اینکه میگین اطلاعات دارین ممنون میشم یه تاپیک جدید باز کنین و بطور کامل اونجا توضیح بدین
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، frozen mind ، siti ، msar
(2011-04-20 ساعت 18:55)@SH!M نوشته:  اگه توی ترکیه مصاحبه تون رو انجام ندادین بله باید در تهران مصاحبه برینو فکر می کنم باید همسرتون هم حضور داشته باشه(برای من که اینطور بود).باید از طریق اداره اتباع خارجی در تهران پیگیر کاراتون باشین.اینکه گفتن مراحل عقدتون بدلیل غیرایرانی بودن همسرتون به تاخیر افتاده درسته.چون همین بلاها سر خودم من هم اومده.به هر جهت انجام مراحل عقد ایرانی با غیرایرانی خصوصا خانومای ایرانی اصلا ساده نیست.خوشبختانه شما بیشتر مسیرو رفتین

درباره عقد اتباع ایرانی با اتباع خارجی هم با توجه به اینکه میگین اطلاعات دارین ممنون میشم یه تاپیک جدید باز کنین و بطور کامل اونجا توضیح بدین

منظورتون چه جور مصاحبه ای هست، میشه یک کم از مصاحبه خودتون بگین، خوشحالم با شمایی که شرایططتون مثل خودمه آشنا شدم.
میشه خواهش کنم بیشتر برام توضیح بدین.؟
و اینکه فرمودین باید همسرم هم باشه آیا ایشون باید ایران بیان یا همونجا در کشورشون مصاحبه انجام میشه و یا میشه به ترکیه بریم و هم من ثبت در شناسنامه ام را انجام بدم و هم مصاحبه را با هم انجام بدیم؟
میشه یه وکیل بهم معرفی کنید، خواهش میکنم، این مسئله خیلی بهم آرامش میده که یک نفر آشنا به مسایل همراهم باشه، داره مسایل خیلی پیچیده میشه. Sad
خیلی گشتم ولی تا الان پیدا نکردم، به هر شکلی هم در اینترنت جستجو میکنم چیزی پیدا نمیشه، جلوی سفارت هم رفتم، مردم با دلایل مختلف اونجا بودن (مثل پذیرش تحصیلی یا سفر برای دیدن اقوام) و پُر بود از تبلیغات برای یادگیری زبان ایتالیایی.! البته ایرانی هستیم و مدعی که همه چیز رو میدونیم، حرفای مختلفی راجع به پرونده خودم اونجا شنیدم ولی کدوم یکی درسته.!؟
نتونستم اونجا هم یه وکیل پیدا کنم، میشه کمکم کنید.؟

در مورد تاپیک هم که فرمودین، چشم، اما هرچه نگاه کردم متوجه نشدم چه طور باید این کارو بکنم، شما بفرمایید چه طور، من در خدمتم.
پاسخ
(2011-04-22 ساعت 22:25)siti نوشته:  
(2011-04-20 ساعت 18:55)@SH!M نوشته:  اگه توی ترکیه مصاحبه تون رو انجام ندادین بله باید در تهران مصاحبه برینو فکر می کنم باید همسرتون هم حضور داشته باشه(برای من که اینطور بود).باید از طریق اداره اتباع خارجی در تهران پیگیر کاراتون باشین.اینکه گفتن مراحل عقدتون بدلیل غیرایرانی بودن همسرتون به تاخیر افتاده درسته.چون همین بلاها سر خودم من هم اومده.به هر جهت انجام مراحل عقد ایرانی با غیرایرانی خصوصا خانومای ایرانی اصلا ساده نیست.خوشبختانه شما بیشتر مسیرو رفتین

درباره عقد اتباع ایرانی با اتباع خارجی هم با توجه به اینکه میگین اطلاعات دارین ممنون میشم یه تاپیک جدید باز کنین و بطور کامل اونجا توضیح بدین

منظورتون چه جور مصاحبه ای هست، میشه یک کم از مصاحبه خودتون بگین، خوشحالم با شمایی که شرایططتون مثل خودمه آشنا شدم.
میشه خواهش کنم بیشتر برام توضیح بدین.؟
و اینکه فرمودین باید همسرم هم باشه آیا ایشون باید ایران بیان یا همونجا در کشورشون مصاحبه انجام میشه و یا میشه به ترکیه بریم و هم من ثبت در شناسنامه ام را انجام بدم و هم مصاحبه را با هم انجام بدیم؟
میشه یه وکیل بهم معرفی کنید، خواهش میکنم، این مسئله خیلی بهم آرامش میده که یک نفر آشنا به مسایل همراهم باشه، داره مسایل خیلی پیچیده میشه. Sad
خیلی گشتم ولی تا الان پیدا نکردم، به هر شکلی هم در اینترنت جستجو میکنم چیزی پیدا نمیشه، جلوی سفارت هم رفتم، مردم با دلایل مختلف اونجا بودن (مثل پذیرش تحصیلی یا سفر برای دیدن اقوام) و پُر بود از تبلیغات برای یادگیری زبان ایتالیایی.! البته ایرانی هستیم و مدعی که همه چیز رو میدونیم، حرفای مختلفی راجع به پرونده خودم اونجا شنیدم ولی کدوم یکی درسته.!؟
نتونستم اونجا هم یه وکیل پیدا کنم، میشه کمکم کنید.؟

در مورد تاپیک هم که فرمودین، چشم، اما هرچه نگاه کردم متوجه نشدم چه طور باید این کارو بکنم، شما بفرمایید چه طور، من در خدمتم.

نیازی به وکیل ندارین دوست عزیز کار پیچیده ای بهنظر می رسه چون خیلی در ایران ازدواج دختران ایرانی با افراد خارجی (البته بغیر از افغان ها)مرسوم نیست و مسئولین وقتی به چنین مواردی بر میخورن انگار در حال انجام مراحل ازدواج یه ادم زمینی و موجود فضایی هستن.بنابراین نظر من اینه بی جهت خودتون رو با یه وکیل و هزینه های اضافی و اتلاف وقت بیشتر تلف نکنین و خودتون پیگیر کارا باشین.مصاحبه ما در تهران انجام شد و هر دو هم در یه جلسه حضور داشتیم.سوال ها هم چیز خاصی نبود.پرسیدن کجا اشنا شدین؟ چرا مایلین با یه فرد خارجی ازدواج کنین!!!!!!!! برنامه تون بعد از ازدواج چیه ایا ایران می مونین ؟؟؟؟؟؟ شغل همسرتون و نظرشون درباره ایران و اسلام!!!!!!!! البته این نکته رو اضافه کنم پدر من شغل کلیدی در ایران داشت و اینا حساس بودن شاید این فرد با هدف جاسوسی توطئه ازدواج با من رو دارهBig Grin حالا دیگه نمی دونم مصاحبه شما هم در این حد جدی باشه که حتما هر دو هم زمان در ایران باشین یا ایشون میتونه مصاحبه در ترکیه انجام بده.اینو از اداره اتباع خارجی بپرس.
شخصی هم که مصاحبه رو انجام میده وانمود میکنه که انگلیسی بلد نیست و هر چی که همسرت میگه رو ازت میخواد ترجمه کنی در حالیکه در اداره ها هیچ زمان اینجور ترجمه رو نمی پذیرن و باید مترجم رسمی بی طرف داشته باشی.این کارو می کنن تا میزان صداقت شما در ترجمه کردن حرفای همسرتون رو بسنجن.ولی کمی که توجه کنی کاملا متوجه میشی طرف زبان بلدهWink

ازدواج زن ايراني با مرد خارجي:

زنان ايراني در صورتي كه تمايل به ثبت رسمي ازدواج خود داشته باشند در ايران بايد ابتدا ، به وزارت كشور مراجعه و با ارائه درخواست و مدارك لازم تقاضاي صدور پروانه زناشويي نمايند و پس از دريافت آن مي توانند به اتباع خارجه ناجا در مركز مراجعه و نسبت به ثبت رسمي ازدواج خود اقدام نمايند.

قوانین و ضوابط: ازدواج زن ايراني با مرد خارجي

ماده 1060: ازدواج زن ايراني با تبعه خارجه در مواردي كه مانع قانوني ندارد موكول به اجازه مخصوصي بوده و دولت بايد در هر نقطه مرجعي را براي دادن اجازه معين نمايد. هر خارجي كه بدون اجازه مذكور در فوق با زن ايراني ازدواج نمايد به حبس تاديبي از يك سال تا سه سال محكوم خواهد شد.

ولادت

مشمولين بند 2 ماده 976 قانون مدني: كساني كه پدر آن ها ايراني است اعم از اين كه در ايران يا در خارجه متولد شده باشند. لذا اطفالي كه از پدر ايراني و يا در خارج از ايران متولد مي شوند و داراي گواهي ولادت تاييد شده باشند؛ مي توانند براي فرزند خود از طريق ثبت احوال امور خارجه شناسنامه ايراني دريافت نمايند.

تاپیک مربوط به ترکیه رو هم ایجاد کردم.این لینکشه و میتونی همه مراحل رو به ترتیب از اول در اون توضیح بدین
پیاپیش ممنون از همکاریتون
http://mohajersara.com/showthread.php?tid=4001
پاسخ
تشکر کنندگان: siti ، girl 1368 ، msar
متشکرم از راهنماییتون
کمی خیالم راحت تر شد.
راست میگین ازدواج آدم زمینی و فضایی، و احتمالا ما اون فضایی ها هستیم Wink

من سعی میکنم هر مرحله ای که پشت سر گذاشتم اینجا بنویسم که اگه بعدها باز یه زمینی به یه فضایی برخورد کرد به دردش بخوره، امیدوارم تا اون موقع قوانین فضایی ها تغییر نکرده باشه، می دونید دیگه فضاست و کلی پیش آمدهای غیرقابل پیش بینی....!!! Smile

در مورد تاپیک جدید، متشکرم، نوشتم، ببخشید با تاخیر.
شما نمیدونم کجا عقد کردین، اما دوست دارم از شما هم بشنوم Shy

روزگار خوش

یه سوال

مشمولين بند 2 ماده 976 قانون مدني: كساني كه پدر آن ها ايراني است ...
قید شده پدر ایرانی اما در مورد من همسرم ایرانی نیستن، منظور اینه که باید شناسنامه ایرانی بگیرن.؟
پاسخ
(2011-04-25 ساعت 15:00)siti نوشته:  متشکرم از راهنماییتون
کمی خیالم راحت تر شد.
راست میگین ازدواج آدم زمینی و فضایی، و احتمالا ما اون فضایی ها هستیم Wink

من سعی میکنم هر مرحله ای که پشت سر گذاشتم اینجا بنویسم که اگه بعدها باز یه زمینی به یه فضایی برخورد کرد به دردش بخوره، امیدوارم تا اون موقع قوانین فضایی ها تغییر نکرده باشه، می دونید دیگه فضاست و کلی پیش آمدهای غیرقابل پیش بینی....!!! Smile

در مورد تاپیک جدید، متشکرم، نوشتم، ببخشید با تاخیر.
شما نمیدونم کجا عقد کردین، اما دوست دارم از شما هم بشنوم Shy

روزگار خوش

یه سوال

مشمولين بند 2 ماده 976 قانون مدني: كساني كه پدر آن ها ايراني است ...
قید شده پدر ایرانی اما در مورد من همسرم ایرانی نیستن، منظور اینه که باید شناسنامه ایرانی بگیرن.؟

من چون همسرم در زمان ازدواجمون در ایران مشغول به کار بود همه مراحل ازدواجمون در ایران انجام شد البته برای تغییر کارت شناسایی همسرم و وضعیت بیمه عمرش ما یه عقد دیگه هم در کشور ایشون داشتیم

اون بند هم فقط مربوطه به اقایون ایرانی میشه.البته زنان ایرانی هم که با اقایون غیرایرانی ازدواج می کنن میتونن برای بچه هاشون شناسنامه ایرانی بگیرن که من مراحلش رو نمیدونم
پاسخ
تشکر کنندگان: siti ، artemis21 ، seryal ، girl 1368 ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان