کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انجمن مهندسین برق
2- تجربه کاری ایران و اشتغال در آمریکا:
با مطالعه این تاپیک پی میبریم که این سوال جزو اولین و احتمالا منطقی ترین سوالاتی است که مطرح میشود که مثلا من در ایران فلان کار را کردم یا فلان سمت را داشتم حال آیا برای من در آمریکا کاری هست؟ در این مورد نیز قطعا نمیتوان اظهار نظر قاطع کرد ولی از نظر من چون نحوه کاریابی و پیشرفت شغلی افراد در ایران و آمریکا متفاوت است یک سری شاخصه های مشترکی میتوان یافت که میتواند کارا باشد. چون جمع حاضر همه برقی هستیم من برای ملموس تر شدن قضیه ازمفهوم توان اکتیو و توان راکتیو کمک میگیرم. یکی از تفاوتهای پیشرفت شغلی در ایران با آمریکا این است که در ایران یک فرد میتواند با صرف توان راکتیو به سطوح بالای شغلی نایل گردد. به عنوان مثال اگر موقعیت شغلی که الان دارید ناشی از داشتن رابطه فامیلی با فردی خاص یا یا ناشی از داشتن یا برعکس نداشتن منش سیاسی اعتقادی یا مذهبی خاص بوده ویا برای حفظ آن نیازمند پارامترهایی غیر از توانایی های فردی هستید پس شما برای شغل حاضرتان بیش از آن که توان اکتیو صرف کرده باشین توان راکتیو مصرف کرده اید و این به کار جامعه جدیدی که انتخاب کرده اید نمی اید. پارامتر دیگر از نظر من نوع کاری است که انجام میدهید به عنوان مثال اگر شغل شما نیازمند این است که در دیتیل کار کنین حالا هر دیتیلی مثلا طراحی نقشه اسکماتیک ویا مثلا کار کردن روی زمان بندی پروژه احتمال سریعتر کار پیدا کردن شما بیش از کسی است که مثلا در فلان شرکت وابسته به دولت ویا یک شرکت فامیلی بدون آنکه از جزییات کاری که انجام میشود اطلاعی داشته باشد صرفا با دانستن کلیات دارای سمتهای دهان پرکنی چون مدیر اجرایی یا سرپرست پروژه است ولی عملا به رتق و فتق کارهای اداری مشغول است. و این درواقع تفاوت دیگری از کار در اینجاست که هرچه مرتبه شغلی فرد بالاتر میرود اطلاعاتش درمورد جزییات بیشتر میشود ولی در ایران لزوما به این شکل نیست.
شماره کیس:2012AS00070XXX
تاریخ رویت قبولی:July 15th
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:August 27th
کنسولگری : آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس:June 2012
تاریخ مصاحبه : اواخر July
تاریخ صدور ویزا: روز مصاحبه
تعداد نفرات : 2 نفر
انجمن مهندسین برق مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: samansaba ، inforfang ، nimaaa ، mohammadg846 ، reza_norouzi ، amir2640 ، hosseinkht
(2014-05-17 ساعت 23:43)lotttery2015 نوشته:  
(2014-05-17 ساعت 15:18)amaka747 نوشته:  
(2014-05-17 ساعت 14:05)lotttery2015 نوشته:  با درود خدمت عزیزان و سپاس از بزرگراوانی که لطف میکنند به سوالات امثال من پاسخ میدهند . من سوالی دارم که تقاضا دارم هرکی هرچقدر اطلاعات داره بهم بگه مخصوصا اونایی که تو آمریکا تو رشته برق کار میکنن . من مدرک کارشناسی برق از دانشگاه آزاد دارم و دانشجوی ارشدم اول میخواستم بدونم مدرکم اونجا پذیرفته میشه که خودم بعید میدونم و تو پست های قبلی خوندم که اول باید آزمون FET رو بگذرونم . دوم اینکه من حدود 4 سال سابقه کار تو نیروگاه های ایران رو دارم و اطلاعات بسیار خوب و تقریبا کاملی از نیروگاه رو دارم همچنین سابقه کار در پست های برق و تابلوسازی و برنامه نویسی plc رو هم دارم . زبانم هم رو دارم تکمیل میکنم و تقریبا چند ماه دیگه میتونم تافل بگیرم . آیا من میتونم با این شرایط تو آمریکا کار مناسبی تو رشته خودم پیدا کنم یا بتونم تو نیروگاه های اونجا کار بکنم . دوستان خواهشا اگه امکان داره زودتر بهم پاسخ بدین . بازم تشکر

دوسته من چه عجله ای داری حالا شما فعلا پروسه ویزا تو طی کنی ۱ سال زمان میبره البته بستگی به کیس نامبرت داره ممکن یک سال و نیم بشه بعد از کلیرنس ویزا میگیری سرتو درد نیارم ۷ خان رستم باید بگذرونی بعدش اینشا اللاه شروع کن تحقیق در مورد رشتت ..نمیخواستم نا امیدت کنم فقط میخاستم که منطقی به موضوع نگاه کنی ولی این پروسه ویزا واقعا زمان گیره و وصبر ایوب میخاد تازه بعد برنده شدنم هم هنوز ۵۰ -۵۰ هست شانس ویزا گرفتن کافیه یه سر بزنی به تاپیک کلیرنس برندگان ۲۰۱۴ متوجه میشیی

ممنون از شما بنده تو این مدت به اصلا به فکر بعد از ورود به اونجا نبودم و همانطوری که شما فرمودین بیشتر دنبال چگونگی تکمیل فرم ها و مصاحبه و چیزهای دیگه بودم . من تو ایران موقعیت شغلی بدی ندارم با یکی که مشورت کردم گفت اونجا که میری خیلی سخته بتونی شغلی که تو ایران داشتی رو بدست بیاری . خوب آدم باید اول همه جوانب کار رو بسنجه و از اول کل مسیر و بدونه مثلا من بدونم اونجا چی لازمه مثلا دوره خاصی که تا فرصته اینجا بگذرونم همین

دوست عزیز lottery 2015. من برخلاف دوستمونamaka 747 معتقدم که دقیقا همین الان وقت فکر کردن به اینگونه مسایله نه وقتی که ویزا رو گرفته باشین. با مراجعه به اولین پست این تاپیک خواهید دید که من نیز زمانی برای یافتن پاسخ سوالاتم این تاپیک رو ایجاد کردم که با کیس نامبر بالا اصلا معلوم نبود که به مصاحبه دعوت میشم یا نه ولی هدفم این بود که اگر دعوت شدم و ویزا گرفتم تازه به فکر چه کنم نباشم و از این قضیه هم شکر خدا پشیمان نشدم.
شماره کیس:2012AS00070XXX
تاریخ رویت قبولی:July 15th
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:August 27th
کنسولگری : آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس:June 2012
تاریخ مصاحبه : اواخر July
تاریخ صدور ویزا: روز مصاحبه
تعداد نفرات : 2 نفر
انجمن مهندسین برق مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammadg846 ، lotttery2015 ، amir2640 ، reza_norouzi
(2014-02-23 ساعت 03:01)mdna نوشته:  
(2014-02-12 ساعت 18:27)gaandolf نوشته:  
(2014-02-12 ساعت 01:03)eybaba نوشته:  
(2014-02-12 ساعت 00:14)gaandolf نوشته:  
(2014-02-10 ساعت 10:03)sibzaminenaresi نوشته:  

Sad

کی‌ گفته کار گیر نمیاد

با این تخصصی که داری مطمئن باش کار خوب گیر میاری

اینجا مهندسی برق یکی‌ از بهترین رشته‌ها هستش
دوست عزيز در تگزاس كار پيدا ميشه و سابقه كار رو هم قبول دارند يعني تو مصاحبه اينقدر سوال ميكنند كه متوجه ميشند چي و در چه حد بلديد من حدود يك ماه از زمان كاريابيم كار پيدا كردم (برق كنترل) البته بيشتر شركتهاي نفتي تو هيوستون هستند به همين دليل job opening اينجا زياده من هر روز حدود پنج تا job application ميفرستادم

پس با اینحساب برای تکنسین ابزاردقیق هم فرصتهای شغلی خوبی باید باشه.اگرچه متوسط درآمدش حداکثر52000تاهست!ولی خب مقدمه ورود به مهندسیه
و یک سوال
اگر ما کارمون را با تکنسین شروع کنیم و در طی اشتغال دوره های کوتاه مدتی مثلhmi.plc.و... را بگذرونیم میشه بعد از مدتی وارد مهندسی شد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
فرصتهای شغلی تخصصی در شرکت نفتی oxy

https://oxy.taleo.net/careersection/2/jo...tl?lang=en

هم برق نیاز دارن هم ابزاردقیق هم ...
پاسخ
تشکر کنندگان: اریوبرزن ، hameddjj
(2012-03-10 ساعت 01:23)success نوشته:  
(2012-03-09 ساعت 12:21)MPU نوشته:  همکاران محترم مهندس( از هر رشته ای) ممکنه تجربه خودشان رو از نحوه پیدا کار- مدارکی که به همراه رزومه ارسال کردند- جلسه مصاحبه و سوالاتی که در آن پرسیده شد- تعداد روزهای مرخصی ماهیانه و همچنین دیسیپلین های کاری در آنجا مطرح کنند؟

سلام
من مهندس برق - الکترونیک با 10 سال سابقه هستم - در دالاس دنبال کار می گشتم و رزومه خودم را برای شرکتهای بزرگ و کوچک فرستادم . که نتیجه ای که از اونها گرفتم به صورت خلاصه در زیر می آورم البته نتیجه گیری با خود دوستان است من فقط ماجرا را تعریف می کنم.
اول اینکه معمولا نباید خیلی زود منتظر جواب رزومه باشید . من پس از ارسال رزومه به یکی از شرکتهای معتبر و بزرگ آمریکا ، با من تماس گرفتند و گفتند که در تاریخ خاصی باید برای مصاحبه اونجا باشم . وقتی رفتم اونجا دیدم که حدود 20 نفر اونجا هستند . پس از اینکه مدارک شناسایی همه ما چک شد گفتند که برای انتخاب نفر اول یک امتحان می گیرند . امتحان به صورت تستی بود و 50 تا سوال که باید در مدت 20 دقیقه جواب می دادیم و کاملا تخصصی ، البته به نظر من ساده بود ولی چون صورت مسائل طولانی بود من وقت کم آوردم (مشکل ضعیف بودن زبان) . در نهایت پس از تصحیح برگه ها 2 نفر را انتخاب کردند برای مصاحبه و به بقیه گفتند که شماها پذیرفته نشدید و تا 6 ماه هم نمی توانید برای این شرکت Apply نمایید. ولی مسئله اینجاست که از من در مورد مدرکم سوال نکردند و صحت رزومه را قبول کرده بودند ولی شاید در مراحل آخر آنرا هم می خواستند.

تجربه دیگر من مربوط می شه به مصاحبه در یک شرکت اروپایی بسیار معتبر که در آمریکا شعبات زیادی دارد. آنها هم پس از اینکه من رزومه ام را برایشان فرستادم با من تماس گرفتند و من برای مصاحبه رفتم . در آنجا ابتدا با مهندس ارشد قسمت مصاحبه کردم و ایشان پس از تایید من ، من را به مدیر قسمت معرفی کرد و ایشان هم پس از مصاحبه با من ، به من خط تولید و طراحی را نشان داد و سوالاتی را پرسید ولی سوالات در این مرحله مانند مرحله قبل خیلی تخصصی نبودند . پس از آن ایشان مرا به قسمت مدیریت منابع انسانی بردند و مصاحبه ای هم در آنجا داشتم و از من میزان حقوق در خواستی و سوالات معمول مصاحبه و وضعیت حقوق قبلی و شغل قبلیم را پرسیدند و Recommendation letter های من را گرفتند و کپی کردند و گفتند که ما تعداد زیادی متقاضی داریم پس از مصاحبه با آنها نتیجه را به شما اعلام می کنیم . پس از مدتی به من ایمیل زدند و گفتند که ما فردی را با شرایط بهتر از شما پیدا کردیم. البته من فکر می کنم باز هم مشکل من زبان بوده است چون همه سوالات را به خوبی پاسخ داده بودم.

در حال حاضر هم در یک شرکت مشغول به کار هستم که کار برنامه نویسی PLC و میکرو کنترولر و طراحی برد را انجام می دهم و کارم خوب هست البته مدرک تحصیلی براشون مهم نبود و فقط در ابتدا گفتند که اگر تجربه این کارها را داشته باشم آنها قبول خواهند کرد که در انجا کار کنم و قرار داد کوتاه مدتی با من نوشتند تا وضعیت کار من را ببینند و بعد تصمیم گیری نمایند البته در نهایت هم که پذیرفتند گفتند چون شما سابقه کار در آمریکا ندارید اگر بخواهید می توانیم به شما کار بدهیم ولی حقوق یک مهندس را به شما نمی دهیم و من هم قبول کردم تا بتوانم سابقه ای در آمریکا داشته باشم.
در ضمن این را هم بگم که بهترین راه برای ارسال رزومه این هست که رزومه تان را در سایت خود شرکت قرار دهید. من از سایت های کاریابی نتیحه موثری نگرفتم.

تشکر من بابت جمله ی زیبای گاندی هست که بعنوان امضای خودتون دراووردید.
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammadg846 ، lotttery2015 ، farmad ، success
کسی در مورد دکترای Neuroscience چیزی میدونه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
قبلنا مدتی رو تو کار تعمیر،سیم پیچی و بازپیچی ماشین های الکتریکی(ترانس.موتور و ژنراتور)بودم .وضعیت این شغل اونجا چجوریه
پاسخ
تشکر کنندگان:
ظاهرا اینجا متروکه شده.از مهندسا کسی نبود؟Shy
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان من
اميدوارم رفت و آمد و سوال و جواب تو اين تاپيك هم مثل گذشته دوباره برقرار بشه.
ممنون از دوستاني كه اطلاعات بسيار مفيدي براي بقيه اينجا گذاشتن. من كه خيلي استفاده كردم.
راستي تعداد سوالات و زمان امتحان FE از ژانويه 2014 تغيير كرده. تو اين لينك ميتونين ببينين. فايل حاوي تعداد و نوع سوالات ضميمه است.
اگه كسي از دوستان سوالات نمونه اي داره لطفاً ما رو هم در جريان بزاره.
شاد باشين.

فایل‌های پیوست
.pdf   FE-Ele-CBT-specs_with-ranges.pdf (اندازه 141.98 KB / تعداد دانلود: 194)
پاسخ
سلام به دوستان عزیز

نظر دوستان برای رشته من چیه ؟ ( مخابرات گرایش سوئیچ شبکه ثابت ) این لیسانسمه

کاردانی هم الکترونیک عمومی

سابقه تعمیرات ( ال سی دی - ال ای دی - ویدیو سی دی - ویدیو ) را در خدمات س از فروش ال جی داشتم

در کنار این ها اصل تخصصم برنامه نویسی تحت وب هست . پی اچ پی - اچ تی ام ال - جاوا اسکریپت و ....

حال دوستان نظرشون چیه ؟ روی کدومش بیشتر وقت بگذارم . عملا از کامپیوتر خوشم میات اما هیچ مدرکی ازش ندارم شاید 7 ساله کارم کامپیوتر هم هست . و 3 ساله حرفه ای طراحی سی ام اس های تحت وب میکنم .

اما اگر ببینم توی برق موفقیت بیشتری است به سمت اون تمایل بیشتری نشون میدم

شاد باشید دوستان عزیز
شماره کیس ***6. رویت قبولی 10May. تعداد افراد 2 نفر. سفارت آنکارا . مصاحبه نیمه اول جولای . نتیجه 1 ضرب هر 2 نفر Big Grin . مقصد سیاتلRolleyes
سفرنامه از سیر تا پیاز من

پاسخ
تشکر کنندگان: reza_norouzi ، shahin2737 ، lotfe.kh
سلام محمود عزیز
به نظرم بهتره رو همه توانایی هایی که داریم تا جایی که میتونیم کار کنیم و به یه توانایی بسنده نکنیم.
این حرف همه اوناییه که اونجا زندگی میکنن.
شما که خیلی وقت دارین. بهتره اول روی زبان و بعد موردای دیگه کار کنین.
با آرزوی موفقیت.
شاد باشین.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-10-31 ساعت 11:52)reza_norouzi نوشته:  سلام محمود عزیز
به نظرم بهتره رو همه توانایی هایی که داریم تا جایی که میتونیم کار کنیم و به یه توانایی بسنده نکنیم.
این حرف همه اوناییه که اونجا زندگی میکنن.
شما که خیلی وقت دارین. بهتره اول روی زبان و بعد موردای دیگه کار کنین.
با آرزوی موفقیت.
شاد باشین.

رضا جان ممنونم . خرفت درسته . زبان که دارم کار میکنم . اما در کنارش میخام برم برنامه نویسی اندروید آی او اس هم کار کنم حرفه ای .
اما میدونی که کسی که الکترونیک بوده نمیشه از میز کارش هم دورش کرد :دی
شماره کیس ***6. رویت قبولی 10May. تعداد افراد 2 نفر. سفارت آنکارا . مصاحبه نیمه اول جولای . نتیجه 1 ضرب هر 2 نفر Big Grin . مقصد سیاتلRolleyes

پاسخ
تشکر کنندگان: reza_norouzi
سلا مهندس های عزیز Rolleyes
ی سوال داشتم . لیسانس قدرت دارم . مدرک plc درجه یک و درجه دو هم دارم . و الان هم به صورت پاره وقت plc کار میکنم . اوتوکد هم در حد متوسط بلدم .مدرک تافل هم دارم . از نظر زبان در حد 17 هستم Big Grin
به نظرتون با شرایطم کار گیرم میاد؟؟ درامدش چجورییاست ؟؟ ساعتی چند حدودا؟؟

تنها نشکلم اینه که وضعیت مالی زیاد خوب نیست Big Grin زیاد نمیتونم صبر کنم تا کار گیرم بیاد
ممنون میشم راهنماییم کنید .
پاسخ
تشکر کنندگان:
محمد جان از اوضاع خودت بگو که شما لاتاری هستی ؟ کیست چنده ؟ تا دوستان دیگر راهنمایی دیگه ای کنن

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-11-02 ساعت 00:03)Mahmood129 نوشته:  محمد جان از اوضاع خودت بگو که شما لاتاری هستی ؟ کیست چنده ؟ تا دوستان دیگر راهنمایی دیگه ای کنن

داداش ی مشکل در تاریخ امضا شده بود که حلش کردم . تازه امسال بعد چند سال شرکت کردم .
فعلا دارم اطلاعات جمع میکنم تا اگه قبول شدم زیاد به مشکلی برنخورم . پس با این وضعیتی که دارم امیدی هست برای کار دیگه؟؟ آخه هنوز یکم نگرانم که ثبت نام کردم . میترسم اگه قبول شدم از پسش برنیام . Sad
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان