کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انجمن مهندسین برق
(2014-02-12 ساعت 00:14)gaandolf نوشته:  
(2014-02-10 ساعت 10:03)sibzaminenaresi نوشته:  سلام،
من ارشد برق قدرت دارم،چند ماهی هست که آمریکا هستم، بدون سابقه کار و معدل پایین. من تقریبا نمی تونم پذیرش دکتری بگیرم، در مورد کار هم که خودتون می دونید پیدا نمی شه.
سوال من اینکه،
1- بهتره برم یه دانشگاهی دوباره ارشد بخونم یا همین طور دنبال کار بگردم؟
2- من چون تابعیت اینجا رو دارم و هیچ پولی تو بانک نذاشتم ، کاملا فقیر حساب می شم و اگه برم دانشگاه دولت مجبوره هزینه دانشگاه منو بده دیگه؟

یعنی وضعیت کار تخصصی اینقدر خرابه؟.به نظر شما با رزومه من(لیسانس قدرت-آزاد-8سال سابقه در طراحی و نظارت شبکه و پست های ولتاژ های فشار ضعیف و متوسط تو توزیع تهران و تسلط کامل به نرم دافزار های تخصصی-ری کامندیشن های عالی و زیادتوی شغل خودم واقعا حرفه ای هستم) کار گیر نمی یاد؟Sad

کی‌ گفته کار گیر نمیاد

با این تخصصی که داری مطمئن باش کار خوب گیر میاری

اینجا مهندسی برق یکی‌ از بهترین رشته‌ها هستش
پاسخ
تشکر کنندگان: success ، gaandolf ، mdna ، samansaba ، nimaaa ، mohammadg846 ، amir2640 ، آزاده_امین
(2014-02-10 ساعت 20:20)farmad نوشته:  
(2014-02-09 ساعت 21:20)farmad نوشته:  
سلام
ممنونم دوست من از این راهنمایی .ورژن wincc خیلی مد نظرم نبود و همین که گفتید کاربردش از موارد دیگه بیشتره بسیار مفید بود باز هم متشکر م از راهنمایی شما .درکل من میخوام یه مقایسه بکنم امکانات کاربردی موجود اینجا رو با صنعتی که اونجا هست (اشتراک های صنعتی موجود).Smile درموردباقی موارد هم اگه اطلاعاتی داشتید و مناسب دونستید خوشحال میشم بگید مثلا اینورتر ها و..
پیروز باشی و موفق

سلام

در اینجا انواع اینورترها و کانورترها را دیدم که استفاده می شود. فقط کافی است بدونند که شما با آنها آشنایی دارید و لزومی نداره که با همه آنها کار کرده باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: farmad ، mohammadg846
(2014-02-12 ساعت 01:03)eybaba نوشته:  
من ارشد برق قدرت دارم،چند ماهی هست که آمریکا هستم، بدون سابقه کار و معدل پایین. من تقریبا نمی تونم پذیرش دکتری بگیرم، در مورد کار هم که خودتون می دونید پیدا نمی شه.
سوال من اینکه،
2- من چون تابعیت اینجا رو دارم و هیچ پولی تو بانک نذاشتم ، کاملا فقیر حساب می شم و اگه برم دانشگاه دولت مجبوره هزینه دانشگاه منو بده دیگه؟

یعنی وضعیت کار تخصصی اینقدر خرابه؟.به نظر شما با رزومه من(لیسانس قدرت-آزاد-8سال سابقه در طراحی و نظارت شبکه و پست های ولتاژ های فشار ضعیف و متوسط تو توزیع تهران و تسلط کامل به نرم دافزار های تخصصی-ری کامندیشن های عالی و زیادتوی شغل خودم واقعا حرفه ای هستم) کار گیر نمی یاد؟Sad

کی‌ گفته کار گیر نمیاد

سلام eybabaye عزیز.
خیلی ممنون از راهنماییتون.واقعا نگران شده بودم و کمکم داشتم پشیمون می شدم از اومدن به آمریکا.آخه هرکی می یاد تو این تاپیک از نبود کار و بی پولی و ... صحبت میکنه.خدا خیرت بده ، حداقل یه ذره دلگرم شدم.میشه راهنماییم کنی؟اطلاعات کمی در مورد وضعیت آینده کاریم در آمریکادارم.اونم به این دلیل که هیچ کدوم از اطلاعاتی که گرفتم از کسی نبوده که در اونجا زندگی کنه.
1-با تخصص من زمینه کاری مناسب هست؟
2-کدوم ایالت؟(میگن تگزاس بهتر از بقیه جاهاست)
3-حدود حقوق ها چقدره؟(کار تخصصی)
4-اصلا تخصص من اونجا نیاز هست؟(چون ما همیشه از دنیا عقبیم و از اونجایی که من خیلی خوش شانسم Sad می ترسم تا من برسم اونجا این فیلد کاری از رده خارج شده باشه)
5-سابقه کار ایران مورد قبول هست؟
می دونم سوالام زیاد و کلیه ولی راستش کسی نیست که این سوالام رو بتونه جواب بده.
ممنون می شم راهنماییم بکنی.Smile
اگر چه زندگی هرگز به کام عاشقان نیست

برای زندگی عاشق تر از ما در جهان نیست
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammadg846
سلام به دوستان
از دوستان مقیم usa کسی هست که بدونه چه اصطلاحی برای "دفترفنی" توی کارخانجات اونجااستفاده میشه منظورم محلی هست که آرشیو تمام نقشه های فنی سایت است.
ممنونمSmile
براى تو هيچ شهرى بهتر از شهر ديگر نيست،بهترين شهرها شهرى است كه تو را بپذيرد و در آن آسوده باشى
. امام علی(ع)حکمت434

پاسخ
(2014-02-12 ساعت 08:37)sibzaminenaresi نوشته:  
سوال من اینکه،

کی‌ گفته کار گیر نمیاد

دوست عزیز ظاهرا شما تجربه خوبی دارید می شه من رو هم راهنمایی کنید؟
از کجا شروع کنم؟

اگه سابقه کار اینجا رو ندارین بهترین کار، شروع کردن با
Commissioning, Field Service Eng/Tech,
System Integration(none IT) , هستش.

خصوصاً Commissioning یکی‌ از فعالترین شغلها هستش و براحتی می‌تونین کار پیدا کنین
پاسخ
تشکر کنندگان: samansaba ، mohammadg846 ، salehpq
(2014-02-12 ساعت 18:27)gaandolf نوشته:  
سوال من اینکه،

کی‌ گفته کار گیر نمیاد

سلام eybabaye عزیز.
خیلی ممنون از راهنماییتون.واقعا نگران شده بودم و کمکم داشتم پشیمون می شدم از اومدن به آمریکا.آخه هرکی می یاد تو این تاپیک از نبود کار و بی پولی و ... صحبت میکنه.خدا خیرت بده ، حداقل یه ذره دلگرم شدم.میشه راهنماییم کنی؟اطلاعات کمی در مورد وضعیت آینده کاریم در آمریکادارم.اونم به این دلیل که هیچ کدوم از اطلاعاتی که گرفتم از کسی نبوده که در اونجا زندگی کنه.
4-اصلا تخصص من اونجا نیاز هست؟(چون ما همیشه از دنیا عقبیم و از اونجایی که من خیلی خوش شانسم Sad می ترسم تا من برسم اونجا این فیلد کاری از رده خارج شده باشه)

اینم جواب سوالاتون

1-بله، می‌تونین از Power Plant Commissioning/Field Serviceشروع کنین
2-اول از همه جا تگزاس، بعدشم جنوب کالیفرنیا و خیلی‌ ایالت‌های دیگه
3-برای شروع می‌تونین روی ساعتی‌ ۲۵ دلار حساب کنین البته به عنوان تکنیسین
4-بله
5-ازتون سوال می‌کنن می‌فهمن دارین یا نه
پاسخ
تشکر کنندگان: samansaba ، kian kian ، mohammadg846
(2014-02-12 ساعت 18:27)gaandolf نوشته:  
سوال من اینکه،

کی‌ گفته کار گیر نمیاد

دوست عزيز در تگزاس كار پيدا ميشه و سابقه كار رو هم قبول دارند يعني تو مصاحبه اينقدر سوال ميكنند كه متوجه ميشند چي و در چه حد بلديد من حدود يك ماه از زمان كاريابيم كار پيدا كردم (برق كنترل) البته بيشتر شركتهاي نفتي تو هيوستون هستند به همين دليل job opening اينجا زياده من هر روز حدود پنج تا job application ميفرستادم

سلام eybabaye عزیز.
کیس نامبر :2013AS1XX / آنکارا / 2 نفر /مصاحبه:w4 نوامبر /کلیر شدن: 11 JAN/ ورود به نیویورک:۹ فوریه/ساكن هيوستون
سفرنامه
پاسخ
سلام به همه دوستان و همکاران عزیز. فکر میکنم حدود 2 سال پیش بود که من این تاپیک رو ایجاد کردم. در این مدت چیزی ننوشتم چون چیز زیادی برای نوشتن نداشتم البته نگرانی از راهنمایی دادن براساس اطلاعات ناقص هم مزید بر علت بود. از آنجاییکه الان حدود یکسال هست که به آمریکا اومدم احساس کردم که شاید در حدی اطلاعات و تجربه کسب کرده باشم که قابل عرضه باشد و تصمیم دارم هر آخر هفته مطلبی رو که به نظرم میتونه مفید فایده باشه بنویسم. همین جا هم اعلام میکنم مطالبی رو که مینویسم صرفا بر اساس نظرات شخصی خودم هست پس طبیعتا خالی از اشتباه و درست مطلق نبوده و در صورت نقد و یاتکمیل توسط سایر دوستان کاملتر خواهد گردید.
شماره کیس:2012AS00070XXX
تاریخ رویت قبولی:July 15th
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:August 27th
کنسولگری : آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس:June 2012
تاریخ مصاحبه : اواخر July
تاریخ صدور ویزا: روز مصاحبه
تعداد نفرات : 2 نفر
انجمن مهندسین برق مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm ، smu ، success ، samansaba ، نیما121 ، nimaaa ، mohammadg846 ، amir2640 ، reza_norouzi
1- مدرک تحصیلی ایرانی و اشتغال در آمریکا:
در اینجا لازم میدونم در مورد اصطلاح ABET accredited که در آگهی های کاری همیشه جزو شرایط مورد نیاز مدرک تحصیلی ذکر میشه توضیح بدم. ABET مخفف Accreditation Board for Engineering and Technology هست. اصولا اگر شما مدرکتون رو از دانشگاه مورد تایید موسسه ABET گرفته باشید مدرکتون نیازی به ارزشیابی نداره در غیر اینصورت برای بعضی از مشاغل که کارفرما وسواس بیشتری در مدرک تحصیلی به خرج میده میبایست حتما مدرک را ارزشیابی کرد که کار سختی هم نیست . لازم به ذکر است از آنجا که موسسه ABET امریکاییست و متاسفانه با ایران ارتباطی ندارد هیچیک از دانشگاههای ایران مورد تایید این موسسه نیست و این بسیار دردآور است که در خیلی کشورهای کوچک و بعضا داغان دانشگاههای مورد تایید یافت میشود ولی در ایران نه . این را هم باید اضافه کنم که خوشبختانه در عوض واحد های درسی در تمام دانشگاههای ایران کاملا قابل ارزشیابی است چرا که در ارزیابی اصل بر تعداد ساعاتی است که شما باید سرکلاسهای مشخصی نشسته باشید و موضوعات ارایه شده در دانشگاههای ما ( که فکر میکتم در مورد دانشگاههای دولتی و آزاد یکسان باشد) کاملا حداقل های مورد نیاز را پوشش میدهد. این را هم باید اضافه کنم که با اینکه همه کارفرما ها در آگهی تاکید بر داشتن مدرک ABET accredited میکنند ولی در عمل بویژه وقتی شما مدرکتون رو از خارج آمریکا گرفته باشین خیلی به آن اهمیت نمیدهند بطور مثال در مورد خود من شغلی که من برای اون apply کردم ذکر کرده بود که متقاضی حتما میبایست مدرک ABET accreditedداشته باشه ولی در عمل بعد از پایان مراحل interview فقط از من ترجمه مدرک تحصیلی رو خواستند.
شماره کیس:2012AS00070XXX
تاریخ رویت قبولی:July 15th
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:August 27th
کنسولگری : آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس:June 2012
تاریخ مصاحبه : اواخر July
تاریخ صدور ویزا: روز مصاحبه
تعداد نفرات : 2 نفر
انجمن مهندسین برق مهاجرسرا
پاسخ
دوست عزیز و مهربون رشته برق Wink:-)خیلی خیلی تشکر از اطلاعاتی که به مامیدی۰ من خودم که منتظر کلیر هستم و رشتمم برق ولی بی صبرانه منتظر اطلاعات بعدی شما هستم مخصوصا در مورد چه گرایش از برق که اونجا طرفدار داره و بهتر ما قبل از آمدن دوره آنرا بگذرونیم۰سپاس
پاسخ
تشکر کنندگان: gaandolf ، samansaba ، mohammadg846
سلام دوستان .هرچند اینجا خیلی خلوته ولی خوب اینشالله شلوغ میشه
یه سوال داشتم از دوستانی که تو USA کار میکنن ؟ البته شاید هم چند تا ...
میخواستم ببینم مثلا کسی که به برنامه نویسی با plc تا حد متوسط آشنایی داشته باشه چقدر شانس داره برای شروع کار تو us (توی همین زمینه ی کاری خودش) .
منظور: که ابتدای ورود در حد متوسط بلد باشه حالا اگه یکی از دوستان که اونجا هستن و دستی بر آتیش دارن لطف کردن جواب دادن منظورشون رو با یه مثال بگن که درحد پیشرفته و معمولی یعنی چی از نظر اونها ؟(منظورم اینه که با یه مثال صنعتی توضیح بفرمایند)
سوال بعد : حالا کسی که در بدو ورود با این آشنایی اومد چه دوره هایی هست تو این زمینه (HMI-PLC و...) و آیا با گزروندن اون دوره های میتونه مقدمه اولیه رو برای جبران نداشتن سابقه کار در اونجا یه خورده جبران کنه ؟
امید وارم دوستان کسی باشه جواب بده و اگه جواب داد موارد جا افتاده از قلم ما رو هم کاملتر کنه
Shy
براى تو هيچ شهرى بهتر از شهر ديگر نيست،بهترين شهرها شهرى است كه تو را بپذيرد و در آن آسوده باشى
. امام علی(ع)حکمت434

پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان .هرچند اینجا خیلی خلوته ولی خوب اینشالله شلوغ میشه
یه سوال داشتم از دوستانی که تو USA کار میکنن ؟ البته شاید هم چند تا ...
میخواستم ببینم مثلا کسی که به برنامه نویسی با plc تا حد متوسط آشنایی داشته باشه چقدر شانس داره برای شروع کار تو us (توی همین زمینه ی کاری خودش) .
منظور: که ابتدای ورود در حد متوسط بلد باشه حالا اگه یکی از دوستان که اونجا هستن و دستی بر آتیش دارن لطف کردن جواب دادن منظورشون رو با یه مثال بگن که درحد پیشرفته و معمولی یعنی چی از نظر اونها ؟(منظورم اینه که با یه مثال صنعتی توضیح بفرمایند)
سوال بعد : حالا کسی که در بدو ورود با این آشنایی اومد چه دوره هایی هست تو این زمینه (HMI-PLC و...) و آیا با گزروندن اون دوره های میتونه مقدمه اولیه رو برای جبران نداشتن سابقه کار در اونجا یه خورده جبران کنه ؟
امید وارم دوستان کسی باشه جواب بده و اگه جواب داد موارد جا افتاده از قلم ما رو هم کاملتر کنه
---
هنوز سوالات قبلی رو دوستان جوان ندادن سوال جدید پیش اومد Big Grin
میخواستم ببینم کسی از دوستان که توی usa فعال هستند میدونن چه در مورد شبکه صنعتی چه شبکه هایی بیشتر مورد استفادست ؟
ممنونShy
. امام علی(ع)حکمت434

پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
از مهندسين عزيز برق کسی از شرايط کاری تو تگزاس خبر داره؟مخصوصاً تو گرايش کنترل و درزمينه نفت و گاز
با تشکر
شماره کیس: 2014AS5xxx تعداد افراد: 1 نفر مجرد
فرمها: 12 may کنسولگری: ابوظبی ویزا یکضرب مقصد: تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-05-17 ساعت 14:05)lotttery2015 نوشته:  با درود خدمت عزیزان و سپاس از بزرگراوانی که لطف میکنند به سوالات امثال من پاسخ میدهند . من سوالی دارم که تقاضا دارم هرکی هرچقدر اطلاعات داره بهم بگه مخصوصا اونایی که تو آمریکا تو رشته برق کار میکنن . من مدرک کارشناسی برق از دانشگاه آزاد دارم و دانشجوی ارشدم اول میخواستم بدونم مدرکم اونجا پذیرفته میشه که خودم بعید میدونم و تو پست های قبلی خوندم که اول باید آزمون FET رو بگذرونم . دوم اینکه من حدود 4 سال سابقه کار تو نیروگاه های ایران رو دارم و اطلاعات بسیار خوب و تقریبا کاملی از نیروگاه رو دارم همچنین سابقه کار در پست های برق و تابلوسازی و برنامه نویسی plc رو هم دارم . زبانم هم رو دارم تکمیل میکنم و تقریبا چند ماه دیگه میتونم تافل بگیرم . آیا من میتونم با این شرایط تو آمریکا کار مناسبی تو رشته خودم پیدا کنم یا بتونم تو نیروگاه های اونجا کار بکنم . دوستان خواهشا اگه امکان داره زودتر بهم پاسخ بدین . بازم تشکر

دوسته من چه عجله ای داری حالا شما فعلا پروسه ویزا تو طی کنی ۱ سال زمان میبره البته بستگی به کیس نامبرت داره ممکن یک سال و نیم بشه بعد از کلیرنس ویزا میگیری سرتو درد نیارم ۷ خان رستم باید بگذرونی بعدش اینشا اللاه شروع کن تحقیق در مورد رشتت ..نمیخواستم نا امیدت کنم فقط میخاستم که منطقی به موضوع نگاه کنی ولی این پروسه ویزا واقعا زمان گیره و وصبر ایوب میخاد تازه بعد برنده شدنم هم هنوز ۵۰ -۵۰ هست شانس ویزا گرفتن کافیه یه سر بزنی به تاپیک کلیرنس برندگان ۲۰۱۴ متوجه میشیی
[font=Courier]شماره کیس : 2014AS0004XXX , تاریخ رویت قبولی:1 MAY , کنسولگری: ابو ظبی , تعداد افراد منظور در کیس : ۲ نفر , ارسال فرمها :August 21. 2013 , تایید مدارک :2013 ,30 August , کارنت شدن کیس : February 6.2014 , روز مصاحبه :22 April , دریافت ویزا :24 April یک ضرب , ورود به آمریکا: ۸ جولای ۲۰۱۴ , مقصد : تگزاس[/font]

پاسخ
تشکر کنندگان: lotttery2015 ، babak12
(2014-05-17 ساعت 23:43)lotttery2015 نوشته:  
(2014-05-17 ساعت 15:18)amaka747 نوشته:  
(2014-05-17 ساعت 14:05)lotttery2015 نوشته:  با درود خدمت عزیزان و سپاس از بزرگراوانی که لطف میکنند به سوالات امثال من پاسخ میدهند . من سوالی دارم که تقاضا دارم هرکی هرچقدر اطلاعات داره بهم بگه مخصوصا اونایی که تو آمریکا تو رشته برق کار میکنن . من مدرک کارشناسی برق از دانشگاه آزاد دارم و دانشجوی ارشدم اول میخواستم بدونم مدرکم اونجا پذیرفته میشه که خودم بعید میدونم و تو پست های قبلی خوندم که اول باید آزمون FET رو بگذرونم . دوم اینکه من حدود 4 سال سابقه کار تو نیروگاه های ایران رو دارم و اطلاعات بسیار خوب و تقریبا کاملی از نیروگاه رو دارم همچنین سابقه کار در پست های برق و تابلوسازی و برنامه نویسی plc رو هم دارم . زبانم هم رو دارم تکمیل میکنم و تقریبا چند ماه دیگه میتونم تافل بگیرم . آیا من میتونم با این شرایط تو آمریکا کار مناسبی تو رشته خودم پیدا کنم یا بتونم تو نیروگاه های اونجا کار بکنم . دوستان خواهشا اگه امکان داره زودتر بهم پاسخ بدین . بازم تشکر

دوسته من چه عجله ای داری حالا شما فعلا پروسه ویزا تو طی کنی ۱ سال زمان میبره البته بستگی به کیس نامبرت داره ممکن یک سال و نیم بشه بعد از کلیرنس ویزا میگیری سرتو درد نیارم ۷ خان رستم باید بگذرونی بعدش اینشا اللاه شروع کن تحقیق در مورد رشتت ..نمیخواستم نا امیدت کنم فقط میخاستم که منطقی به موضوع نگاه کنی ولی این پروسه ویزا واقعا زمان گیره و وصبر ایوب میخاد تازه بعد برنده شدنم هم هنوز ۵۰ -۵۰ هست شانس ویزا گرفتن کافیه یه سر بزنی به تاپیک کلیرنس برندگان ۲۰۱۴ متوجه میشیی

ممنون از شما بنده تو این مدت به اصلا به فکر بعد از ورود به اونجا نبودم و همانطوری که شما فرمودین بیشتر دنبال چگونگی تکمیل فرم ها و مصاحبه و چیزهای دیگه بودم . من تو ایران موقعیت شغلی بدی ندارم با یکی که مشورت کردم گفت اونجا که میری خیلی سخته بتونی شغلی که تو ایران داشتی رو بدست بیاری . خوب آدم باید اول همه جوانب کار رو بسنجه و از اول کل مسیر و بدونه مثلا من بدونم اونجا چی لازمه مثلا دوره خاصی که تا فرصته اینجا بگذرونم همین
دوست عزیز
شما که اینقدر نگرانی شاید بد نباشه به جداول برندگان سالهای گذشته مراجعه کنی و افرادی که هم رشته هستند رو پیدا کنی و به اونها ایمیل یا پیام بفرستی که ببینی الان چیکار می کنند. با توجه به تجربه ای که شما داری نباید خیلی نگران باشی. بیشتر اونایی که اونجان تاکیدشون روی زبانه و بعدش نرم افزارهای تخصصی. بهر حال ما هم در شرایط مشابهی هستیم، ولی چون شما برنده 2015 هستید در فرصت باقیمانده می تونید اطلاعات خوبی بدست بیارید یا مهارتهایی که لازمه کسب کنید.
2014AS68XX /زمان مصاحبه: 3 JUN / تعداد افراد: 2 / سفارت: ایروان، برگه آبی/معاف- شغل خصوصی/ آپدیتها: 3و5و6و9 جون- 3 جولای- 23 جولای با ایمیل- 7 آگوست/ مقصد: TX
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان