کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
هزینه های زندگی در آمریکا
(2012-03-27 ساعت 17:08)masih sh نوشته:  دوستان لطفا در مورد قیمت وسایل اصلی منزل مثل کاشی سرامیک سینک ظرف شویی شیر آلات منزل و ...اطلاعاتی بدید.
همینطور در مورد مواد دارویی و بهداشتی لوازم آرایش و دارو ها و لوازم شخصی توضیحی بدید ممنون میشم.

قربون همتون

والا من دوسال و اندیست دارم در امریکا زندگی میکنم هنوز به ذهنم نرسیده قیمت کاشی و سینک و اینجور چیزها را دربیاورم و فکر میکنم تا 30 سال آینده هم پیش نیاید که به این چیزها فکر کنم .

اگر شما قصد ساخت و ساز در آمریکا را دارید اینجا سیستم ساخت و ساز خانه ها هیچ ربطی به ایران ندارد . وقتی تیر و ستون خانه از چوب است نه آهان و از آجر هم هرگز استفاده نمیکنند شما خودت تا ته قضیه رو برو . سرامیک و سنگ و کلا هر متریال سنگین دیگر در سیستم آپارتمان سازی اینجا استفاده نمیشود .مگر اینکه طرف هاوس و خانۀ ویلایی و گران قیمت بسازد که بخواهد از این جور چیزها که اینجا به شدت گران هم هستند استفاده کند.

اگر هم قصد اجاره نشینی دارید که اینجور چیزها اصلا به شما ارتباطی پیدا نمیکند چون هر چیزی که خراب شود خود مدیریت ساختمان یا صاحبخانه کسی را برای تعمیر آن با هزینه خودش میفرستد.

مواد دارویی به نسبت داروهای ساخت وطن خیلی گرانتر است ولی اگر بخواهید با داروهای خارجی که در داروخانه های ایران است بسنجید یا همان قیمت درمیاید یا ارزانتر. ولی وطنیها خیلی به صرفه اند .مثلا من خودم هربار که میروم ایران از آنجا قرص سرماخوردگی و اموکسی سیلین میاورم .

لوازم آرایش در آمریکا معمولا یا به همان قیمت ایران است یا گرانتر . گرانتر است چون در ایران هزار جور مارک تقلبی به اسم اصلی وجود دارد که به قیمت مفت به مشتری فروخته میشود ولی اینجا از این خبرها نیست . ولی کلا لوازم ارایشی ارزان مثل مداد چشم و خط لب دانه ای 1000 تومن و از اینجور چیزها که در ایران در هر مغازه و حتی مترو هم پیدا میشود اینجا وجود ندارد. ارزانترین چیزی که پیدا کنید 2-3 دلار کمتر نیست .که اگر به دلار 1900 تومن بخواهید حساب کنید قیمتش خیلی متفاوت است . برای آقایان هم به همین منوال است مثلا قدیمها ما خیال میکردیم تیغ ژیلت در ایران ارزانتر است (البته آن زمانها که دلار 1200 بود نه الان ) آن موقعها در ایران ارزانتر بود،چون الان را نمیدانم. ولی تیغهایی که در ایران فروخته میشود کیفیت کمتری دارد و بعد از دوبار استفاده باید دور انداخته شود ولی اینجا کیفیت بهتر است و بعدها به این نتیجه رسیدیم که خرید آن از آمریکا به صرفه تر است.

یک پیشنهاد کلی دارم برای تمام کسانی که در راه مهاجرت هستند اینقدر ذهنتان را درگیر ریز مسائل نکنید . مهاجرت با دید باز و اطلاعات کافی خیلی خوب است ولی انرژی گذاشتن برای تک تک جزییات برایتان واقعا نه تنها سودی نخواهد داشت بلکه مضر هم خواهد بود .حالا گیریم که شما از نوشته های من و دیگران به این نتیجه رسیدید با خودتان کلی دمپایی و پنبه و لاک غلط گیر بیاورید ولی پس فردا رفتید در یوتا ساکن شدید یا نوادا . و یا هر ایالت و شهر دیگر و آنجا همه چیز ارزانتر بود. آنوقت میبینید که حرفهای من و دیگران هیچ ربطی به تجربۀ شما نخواهد داشت .چون در آمریکا هر ایالتی مثل یک کشور جدا گانه سیستم خودش وقیمتهای خودش را دارد . و نمیشود چیزی را تعمیم داد.
مگر در همین شهری از شهرهای ایران که هستید ، وقتی میخواهید محله تان را عوض کنید اول میروید بقالیهای محل قیمت مرغ و گوشت و میوه را میگیرید؟ در حالیکه این قیمتها هم محله به محله متفاوت است.

خوب است که یک نمای کلی از جایی که میخواهید به آنجا مهاجرت کنید و خرج و مخارجش داشته باشید ولی انرژی خود را صرف چیزهای مهمتر که زبان یادگرفتن و تقویت یک مهارت کاری است بگذارید ،چون بقیه چیزها را در مدت زندگی در آن محل کشف خواهید کرد و واقعا هم تاثیر خاصی در روند مهاجرت شما نخواهند داشت.

البته به نظر من این تاپیک شما خیلی مفید است و ممنون از باز کردن آن و انرژیی که برای گرداوری اطلاعات میکنید .اگر میتوانستم به جای یک مثبت چند تا رتبه به شما میدادم .چون آن زمانها که پیام خصوصی من باز بود عمده سوالات خصوصی که از من میشد همینها بود که شما الان مطرح میکنید و من خیلی اوقات فقط جواب را کپی پیست میکردم . این نشان میدهد که خیلی از مهاجران ذهنشان درگیر این جزییات است.

برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
دوستان این اولین پست منه......لطفا در مورد هزینه های زندگی تو شارلوت هم اگر نظری دارین بفرمایید....اجاره خونه و خورد و خوارک و چیزای دیگه.....با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: batis2010 ، maria2000
سلام میخواستم بپر سم هزینه های زندگی تو لوس انجلس چطوره؟ و ارزونترین شهر امریکا واسه زندگی کجاست؟
پاسخ
تشکر کنندگان: batis2010 ، maria2000
(2012-03-27 ساعت 17:08)masih sh نوشته:  دوستان لطفا در مورد قیمت وسایل اصلی منزل مثل کاشی سرامیک سینک ظرف شویی شیر آلات منزل و ...اطلاعاتی بدید.
همینطور در مورد مواد دارویی و بهداشتی لوازم آرایش و دارو ها و لوازم شخصی توضیحی بدید ممنون میشم.

قربون همتون

شما برای براورد قیمت اجناس از شیر مرغ تا جان ادمیزاد میتونی از این سه تا سایت استفاده کنی
walmart
homedepot
ebay
دیگه چیزی نیست که تو یکی از اینها نباشه به شرطی که بعدا نیای بگی قیمت اورانیوم و مواد انچنانی و امثال چیزای ممونعه رو نداشت ! قیمت اینا رو هم کسی نمیدونه ترا خدا نری یک تاپیک واسه اینا علم کنیا. افرین Big Grin
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، mavarfan ، hoda2012 ، rasarasa ، batis2010 ، اردوان ، maria2000 ، Nightsky007 ، mrlzdh ، us345
(2012-03-31 ساعت 22:51)masih sh نوشته:  اگه کسی سایتی رو میشناسه که قیمت خونه های پیش ساخته توش هست یا خودش اطلاعاتی داره لطفا بزاره در ضمن یه توضیحی درباره قیمت زمین در محله های متوسط بدید .
جناب soheilbadami دیدی این چیزا که الان پرسیدم نبود.Big GrinBig Grin
من اجناس رو گفتم اما این یکیا رو اگر از ایران ببری با خودت به صرفه تره !
ولی پشتکارت در بالا نگه داشتن تاپیک خوبه. تشکر.

پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، hoda2012 ، frozen mind ، batis2010 ، maria2000 ، Nightsky007
از دوستانی که تو آمریکا هستن یک سوال داشتن و اونم اینکه واسه یک نفر یه خونه خوب به چه قیمتی میشه خرید کرد
اگه بعضی ها فرصت قبول شدن رو از ما نگیرن به لطف خدا 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: batis2010
من پیشنهاد می کنم برای خرید هاتون از Amazon استفاده کنید....عایله همه چیز....مخصوصاً لپتاپ و وسایل الکترونیکی و کتاب....
خوراک دانشجو ها برای کتای های دسته دوم Big Grin
من خودم هر چی می خوام اول از همه آمازون ....

برای پوشاک و وسایل خرد و ریز هم Ross
Kmart هم خیلی خوبه
اعتماد مثل كاغذه ؛ اگه مچاله شد ، هر چقدر هم صافش كنى ، محاله به حالت اولش برگرده !
پاسخ
تشکر کنندگان: masih sh ، golesang ، m9780 ، ساری ، كاميلا ، mavarfan ، SH1A2R3 ، سامان1996 ، Soap McTavish ، maria2000
(2012-04-28 ساعت 20:39)masih sh نوشته:  دوستان عزیز
میانگین حقوق یک امریکایی چقدر است؟
یکی میگه 1000تا یکی دیگه میگه 4000 تا .بالاخره چقدر هست؟

درآمد رو معمولا سالانه بدون کسر مالیات ذکر می‌کنند.
درآمد بستگی به محل زندگی داره. ایالت‌های شلوغ‌تر گرون‌تر هستند.
اینجا جدول میانگین درآمد‌ها رو ببینید.
حداقل میانگین درآمدی که اینجا نوشته حدود ۳۰هزار دلاره که میشه حدود ماهی ۲۵۰۰ دلار.
یادتون باشه این عددها میانگین هستند و خیلی‌ها در آمریکا درآمد کمتر از ۱۰هزار دلار در سال دارند.
پاسخ
تشکر کنندگان: كاميلا ، frozen mind ، karbar123 ، zaherbin ، ParsTrader ، masih sh ، tarannom 86 ، mavarfan ، SH1A2R3 ، ASALI ، vm1974 ، maria2000
امروز صاحبخانه یا همون مدیر نماینده شرکت تشریف اورد هنوز 3 4 ماه به اخر قرار داد قصد تمدید اجاره رو داشت.
ایشان با کلی منت طلب 150 دلار یا %15 اضافه فرمودند ! برای 2 خوابه 95 متری !
کی بود میگفت تورم اینجا معنی نداره ؟!
بازم خدا رو شکر (در همه موارد) عیال میفرماید پول چرک دسته ! لابد هست .
پاسخ
تشکر کنندگان: كاميلا ، SH1A2R3 ، saied-k ، ASALI ، rouzbehdarvishi ، younes77 ، reza_top60 ، mirman ، maria2000 ، mrlzdh ، Hopeman
(2012-05-03 ساعت 06:27)soheilbadami نوشته:  امروز صاحبخانه یا همون مدیر نماینده شرکت تشریف اورد هنوز 3 4 ماه به اخر قرار داد قصد تمدید اجاره رو داشت.
ایشان با کلی منت طلب 150 دلار یا %15 اضافه فرمودند ! برای میبخشید 1 قفس 2 خوابه 95 متری !
دوست عزیز درود
لطفا" بفرمائید کدوم ایالت -شهر تشریف دارید؟مگر برای سال دوم اجاره بها کمتر نمی شود؟

پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، maria2000
(2012-05-03 ساعت 07:59)نخجیر نوشته:  
(2012-05-03 ساعت 06:27)soheilbadami نوشته:  امروز صاحبخانه یا همون مدیر نماینده شرکت تشریف اورد هنوز 3 4 ماه به اخر قرار داد قصد تمدید اجاره رو داشت.
ایشان با کلی منت طلب 150 دلار یا %15 اضافه فرمودند ! برای میبخشید 1 قفس 2 خوابه 95 متری !
دوست عزیز درود
لطفا" بفرمائید کدوم ایالت -شهر تشریف دارید؟مگر برای سال دوم اجاره بها کمتر نمی شود؟

ما تنسی هستیم و برای یک اپارتمان دوخوابه با آب ماهی ۶۴۰ دلار پرداخت میکنیم . که ماه گذشته قرار دادمون تموم شد و اونها برای همین واحد ۷۵۰ تا می خواستند که ما قبول نکردیم و گفتیم اگه با همین ۶۴۰ قبول دارید ادامه میدیم در غیر این صورت تخلیه میکنیم . وقتی دیدن جدی تصمیم داریم قبول کردن که خیلی هم برامون خوب شد چون دیگه لازم نبود برای ترانسفر کردن برق اینترانت و اسباب کشی هزینه ای پرداخت کنیم
شما هم میتونید امتحان کنید-

تجربه شکست خیلی بهتر از حسرت خوردن از دست دادن یه موقعیت هستش

نشویل - تنسی : جایی که من زندگی‌ می‌کنم ، شهری کوچک ، با هزینه‌های متوسط ، وضعیت کار بد نیست 
پاسخ
تشکر کنندگان: soheilbadami ، hoda2012 ، SH1A2R3 ، ASALI ، اردوان ، Soap McTavish ، maria2000 ، mrlzdh ، kamali2025
دوست عزیز درود
کم که نمیشه یعنی من نشنیدم و زیاد شدنش هم بسته به منطقه و چیزهای دیگه داره.
ما در حومه شمال دالاس هستیم.

(2012-05-04 ساعت 05:44)m.memari نوشته:  
دوست عزیز درود

ما تنسی هستیم و برای یک اپارتمان دوخوابه با آب ماهی ۶۴۰ دلار پرداخت میکنیم . که ماه گذشته قرار دادمون تموم شد و اونها برای همین واحد ۷۵۰ تا می خواستند که ما قبول نکردیم و گفتیم اگه با همین ۶۴۰ قبول دارید ادامه میدیم در غیر این صورت تخلیه میکنیم . وقتی دیدن جدی تصمیم داریم قبول کردن که خیلی هم برامون خوب شد چون دیگه لازم نبود برای ترانسفر کردن برق اینترانت و اسباب کشی هزینه ای پرداخت کنیم
شما هم میتونید امتحان کنید-
سال پیش این کار رو کردم ولی توپ اونا پر تر بود !
فکر کنم امسال باید جابجا شم چون اینجا اضافه بر اجاره سنگین ماهی 100 دلار هم کیبل و اینترنت اجباری داره !
اصولا ما اول به خاطر رنکینگ مدرسه این محل رو انتخاب کردیم که شهر گرانی هست و حالا هم شهر عوض کردن دیگه سخته.

پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، نخجیر ، saied-k ، mrlzdh
صاحبخونه نمیتونه هر چقدر دلش خواست احاره را بالا ببره.. طبق قانون هر ایالت، هر سال نهایتا تا درصد معینی اجاره ها بالاتر میره... در ضمن بابت جابجایی کیبل اینترنت و نلویزیون و... اگر دوباره میخواهید با همان شرکت ادامه بدهید، کمپانی مربوطه بابت قطع کردن و وصل کردن سرویسش در جایی دیگر هیچ مبلغ اضافی از شما نمیگیره.... این مبلغ راه اندازی سرویس فقط 1 بار است...
One day your life will flash before your eyes, make sure it's worth watching.
پاسخ
تشکر کنندگان: hoda2012 ، battosai ، كاميلا ، SH1A2R3 ، rezagh ، mrlzdh
(2012-05-04 ساعت 20:13)nicole.gemini نوشته:  صاحبخونه نمیتونه هر چقدر دلش خواست احاره را بالا ببره.. طبق قانون هر ایالت، هر سال نهایتا تا درصد معینی اجاره ها بالاتر میره... در ضمن بابت جابجایی کیبل اینترنت و نلویزیون و... اگر دوباره میخواهید با همان شرکت ادامه بدهید، کمپانی مربوطه بابت قطع کردن و وصل کردن سرویسش در جایی دیگر هیچ مبلغ اضافی از شما نمیگیره.... این مبلغ راه اندازی سرویس فقط 1 بار است...

نمیدانم شما این مطلب رو کجا شنیدید ولی در امریکا هیچ منعی در تعیین قیمت هیچ چیز نیست بلکه روال عرضه و تقاضا هست.
کیبل هم که من گفتم بالک هست یعنی مجتمع این سرویس رو پیش خرید کرده از تایم وارنر و حالا به همه خونه ها وصل هست و قبضش همراه اب و زباله و غیره با هم میاد و شما نمیتونی نخوای. پارسال تا اخر قضیه رو با یک وکیل دنبال کردم ولی نتیجه نداشت. این کار از لحاظ قانون تکزاس قانونی بود و هست و تنها راه اینه که قرار داد اجاره نبندی
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، saied-k ، maria2000
(2012-05-11 ساعت 14:17)masih sh نوشته:  از میان دوستان امریکایی کسی مسافرت خارجی یا داخلی رفته ؟هزینه اش چقدره؟
مرسی

بله من مسافرت داخلی رفتم خیلی ارزونتر در میاد .اینجا یه پروازی هست به اسم southwest
فقط داخل امریکا پرواز داره و بلیت های خیلی ارزون میشه گیر آورد.

ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: golesang ، masih sh ، SH1A2R3 ، saied-k ، Soap McTavish ، Nightsky007

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان