کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
هزینه های زندگی در آمریکا
(2012-05-11 ساعت 19:43)sib 24 نوشته:  
(2012-05-11 ساعت 14:17)masih sh نوشته:  از میان دوستان امریکایی کسی مسافرت خارجی یا داخلی رفته ؟هزینه اش چقدره؟
مرسی

بله من مسافرت داخلی رفتم خیلی ارزونتر در میاد .اینجا یه پروازی هست به اسم southwest
فقط داخل امریکا پرواز داره و بلیت های خیلی ارزون میشه گیر آورد.
دوست عزیز می‌شه بفرمایید منظورتان از خیلی‌ ارزون چی‌ هست؟من برای ژوئن و ژولای دارم میرم LA ولی‌ برای یک ورک شپ دو روزه می‌خواهم برم هاروارد(بوستون).هرچی‌ بلیط هر را چک می‌کنم اصلا ارزون نیست حتا همین که شما گفتید حد آقل اگر از همین الان برای ژولای رزرو کنم حدود ۶۰۰ دلار در میاد برای یک نفر!( حد آقل).نکند باید سایت خاصی‌ را بگردم.اگر راهنمایی کنید ممنون میشم.

***2012AS16
تاریخ دریافت ویزا:29 March
تاریخ ورود به آمریکا :June 1
تاریخ دریافت گرین کارت : 20 June,Big Grin
تعداد افراد با این کیس:3
پاسخ
تشکر کنندگان: golesang ، SH1A2R3 ، farshadsh

بله من مسافرت داخلی رفتم خیلی ارزونتر در میاد .اینجا یه پروازی هست به اسم southwest
فقط داخل امریکا پرواز داره و بلیت های خیلی ارزون میشه گیر آورد.

[/quote]
دوست عزیز می‌شه بفرمایید منظورتان از خیلی‌ ارزون چی‌ هست؟من برای ژوئن و ژولای دارم میرم LA ولی‌ برای یک ورک شپ دو روزه می‌خواهم برم هاروارد(بوستون).هرچی‌ بلیط هر را چک می‌کنم اصلا ارزون نیست حتا همین که شما گفتید حد آقل اگر از همین الان برای ژولای رزرو کنم حدود ۶۰۰ دلار در میاد برای یک نفر!( حد آقل).نکند باید سایت خاصی‌ را بگردم.اگر راهنمایی کنید ممنون میشم.

[/quote]

ارزون یعنی رفت و برگشت در میاد ۲۰۰،۳۰۰ دلار . تو google بنویس southwest airlines بعدش Book Flights To Southwest
رو چک کن
.
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: cmbt ، golesang ، masih sh ، SH1A2R3 ، rouzbehdarvishi ، rezagh ، farshadsh ، moony ، Nightsky007 ، vahid1432 ، lighthouse
ایالت یوتا جزو ایالت های ارزونه؟
C/N: 2013AS6XXX* مصاحبه:اپريل (ویزای یک ضرب)* سفرنامه

پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، golesang
سلام
چه میزان در آمد برای یک خانواده ی 4 نفره برای داشتن یک زندگی متوسط در آمریکا نیازمند است ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: golesang ، SH1A2R3 ، New York ، soruosh ، maria2000
(2012-05-30 ساعت 23:08)سینا موزیک نوشته:  سلام
چه میزان در آمد برای یک خانواده ی 4 نفره برای داشتن یک زندگی متوسط در آمریکا نیازمند است ؟

حداقل 6000 دلار که پس از کسر مالیات و اجاره بها و انواع بیمه 2000 تا براتون میمونه.
پاسخ
تشکر کنندگان: golesang ، nahid.t ، كاميلا ، ASALI ، SH1A2R3 ، farshadsh ، soruosh ، lighthouse
دوستاني كه الان اون طرف تشريف دارن ميشه تيترواري بياين و هزينه برخي چيزها مثل پياز و گوجه و سيب زميني و يا سبزي تازه و انواع ميوه ها رو بفرمائين؟ ممنون ميشم.
البته ادرس سايت دارم كه برم ببينم ولي اگه ممكنه دوستاني كه درگير خريد وسايل روزمره منزل هستن تجربياتشون رو با ما در ميان بگذارن.
2012AS00041XXX
دریافت نامه قبولی: 2011 , 15 Jul
سفارت: آنكارا
ارسال فرمها: 2011 , jul 25
کارنت شدن:june
دریافت نامه دوم:19 april
مصاحبه:12 june
دریافت کلیرنس:در انتظار كلير
2 نفر
هزینه ها:14000عکس+74000 DHl+ عكس12000+10000 بانك+200000 ترجمه+ 64000dhl+واكسنها 141000 +بليط 560000 تركيش فقط رفت

پاسخ
تشکر کنندگان: New York ، hassanes ، ASALI ، SH1A2R3 ، milad_aae
سلام دوستان
خواهشن از دوستانی که آمریکا هستن یکی جواب منو بده
من همراه با همسرم داریم اقدام به مهاجرت میکنیم ولی هر روز یکی یه چیز به ما میگه ! گیج شدیم واقعا ! میخواستم بدونم هزینه یک زندگی در آمریکا با اجاره کردن یک خانه 1 یا 2 خوابه که در محل خوبی واقع باشه و الباقی هزینه ها کلا ماهی چقدر هستش ؟ والا همهجور حرفی من شنیدم یکی میگه 1500 تا یکی میگه 2000 یکی میگه با 6000 هم نمیشه ! چون ما باید فکر کنم یه 6-7 ماهی از پس اندازمون خرج کنیم اگر دوستان لطف کنن بندرو راهنمایی کنن بسیار سپاسگزار میشم .
پاسخ
تشکر کنندگان: Nightsky007
(2013-05-13 ساعت 13:31)dawn1010 نوشته:  سلام دوستان
من همراه با همسرم داریم اقدام به مهاجرت میکنیم ولی هر روز یکی یه چیز به ما میگه ! گیج شدیم واقعا ! میخواستم بدونم هزینه یک زندگی در آمریکا با اجاره کردن یک خانه 1 یا 2 خوابه که در محل خوبی واقع باشه و الباقی هزینه ها کلا ماهی چقدر هستش ؟ والا همهجور حرفی من شنیدم یکی میگه 1500 تا یکی میگه 2000 یکی میگه با 6000 هم نمیشه ! چون ما باید فکر کنم یه 6-7 ماهی از پس اندازمون خرج کنیم اگر دوستان لطف کنن بندرو راهنمایی کنن بسیار سپاسگزار میشم .

به نظر شما هزینه یک ماه زندگی در تهران با یک ماه زندگی در مثلاً شهرستان هشتگرد برابره؟؟؟
تو همون تهرانشم هزینه زندگی تو یه آپارتمان 80 متری در زعفرانیه چند برابره هزینه یه آپارتمان 80 متری طرفای مثلاً هفت تیره ؟؟؟؟
مشکل اینجاس که شما 1 ساعت هم تاپیک های مربوط به هزینه زندگی در امریکا و شهرهای مختلفشو نخوندی. اگه خونده بودید این سوالو نمیپرسیدید!
2013AS000035XX Post :Abu Dhabi, Interview Date : February 2013
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: shimoda ، usa lover ، itsmasoud ، nora ، kasrafo ، Saeedv13 ، farshadsh ، ASALI ، soruosh ، Saiban ، New York ، hamed shayan ، Nightsky007 ، mrlzdh ، amirdadash ، m_vaziran
(2012-05-30 ساعت 23:27)masih sh نوشته:  
(2012-05-30 ساعت 23:08)سینا موزیک نوشته:  سلام

حداقل 6000 دلار که پس از کسر مالیات و اجاره بها و انواع بیمه 2000 تا براتون میمونه.

حداقل ۶۰۰۰ تا ؟ من فکر میکنم که با کمتر از شش هزارتا هم میشه یک زندگی متوسط داشت ... البته هزینه زندگی بستگی مستقیم به این داره که شما به کدوم شهر و ایالت برید و چه چیزهایی براتون در زندگی ارجحیت داشته باشه و سبک زندگی و بریز و بپاشتون چقدر باشه ...من و همسرم با ماهی دوهزار و پونصد دلار زندگیمون رو شروع کردیم زندگی کاملا متوسط و بدون دغدغه ،یک خونه یک خوابه در یک کاندو با امکانات استخر و جیم در محله ای متوسط و کارمند نشین در شهر سن فرناندو ولی ،از توابع لس انجلس اجاره کردیم با ماهی هزار دلار اجاره ، دوتا ماشین داشتیم که باید ماهیانه بیمه هر دو رو پرداخت میکردیم ، هفته ای یکبار یا دوهفته ای یکبار هم مهمون داشتیم وبیشتر از نصف ادمهایی که در امریکا میشناسم هم تفریح کردیم و هم مسافرت رفتیم ولی به جای اینکه بریم هتل پنج ستاره به متل رفتیم یا در طبیعت کمپ زدیم . البته ما بچه نداریم و بچه هزینه های خودش رو داره ولی اینطور نیست که به ازای هر نفر هزار و پونصد دلار به هزینه زندگی اضافه شه چون یک خانواده چهار نفره در یک خانه مشترک زندگی میکنه بنابراین یک اجاره خونه داره و فوقش هم دو تا ماشین و دو تا بیمه ماشین ..دقت کنید که من با کلمه حداقل مشکل دارم نه با عددی که این دوستمون داده و البته باید به عددی که دوستمون برای پس انداز در نظر گرفته هم توجه داشت یعنی با شش هزار دلار میشه ماهی دوهزارتا پس انداز کرد که خودش پس انداز خوبیه ومیشه باهاش خرجهای ضروری یک زوج دیگه رو هم داد Smile
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
(2013-05-13 ساعت 16:09)enchantress_boy نوشته:  
(2013-05-13 ساعت 13:31)dawn1010 نوشته:  سلام دوستان

به نظر شما هزینه یک ماه زندگی در تهران با یک ماه زندگی در مثلاً شهرستان هشتگرد برابره؟؟؟
تو همون تهرانشم هزینه زندگی تو یه آپارتمان 80 متری در زعفرانیه چند برابره هزینه یه آپارتمان 80 متری طرفای مثلاً هفت تیره ؟؟؟؟
مشکل اینجاس که شما 1 ساعت هم تاپیک های مربوط به هزینه زندگی در آمریکا و شهرهای مختلفشو نخوندی. اگه خونده بودید این سوالو نمیپرسیدید!
سلام دوست عزيز . من با همسر و پسرم دو هفته ميشه كه برگشتيم و در مدتي كه لوس آنتجلس بوديم خيلي تحقيق كرديم. البته قوعقات هر فرد با ديگري متفاوت است ولي بطور عموم بيشترين هزينه يك خانواده را اجاره ملك شامل ميشه . در منطقه vally كه بالاي لوس آنجلس است در چند شهر خوب كه پر از فروشگاههاي ايراني بود هزينه اجاره يك آپارتمان يك خوابه بين 800 تا 1300 دلار است . در مرود خورد و خوراك هم اگر بيشتر در خانه پخت و پز شود براي سه نفر متوسط 500 دلار هزينه مي شود. (از 400 تا 600) . اگر ماشين بخريد حدود ماهي 300 تا 500 هزينه بيمه .هزينه هاي مازاد هم حدود 500 دلار كه جمعا مي شود حدود 3000 تا . البته اين زندگي خيلي بريز بپاش ندارد .ولي اصلا سخت هم نمي گذرد. بچه ها خيلي سريع بيمه رايگان مي شوند و مادران هم مي توانند از طريق بچه شان بيمه دريافت كنند. مدارس هم بيشتر رايگان هستند. حالا ديگر بستگي به شخص شما دارد.
موفق باشيد
كيس نامبر 2012AS00031***
مصاحبه :ابوظبي
پاسخ
مریم 361 عزیز
چه مدت طول کشید تا بیمه برای بچه بالطبع برای خودتون شرایطش فراهم بشه...شما چه مدت اونجا بودی و آیا کاری پیدا کردید یا نه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: maria2000 ، Nightsky007
لینک نخست Top States For Business 2013: Overall Rankings

http://www.cnbc.com/id/100824779

و لینک دیگر 10 تا از ارزان ترین استیت ها هست(
America’s Cheapest States to Live)

http://www.cnbc.com/id/100835110/page/1
پاسخ
(2014-12-06 ساعت 23:54)biparva نوشته:  با سلام.من برا ادامه داروسازی میخوام برم.ولی وضعیتم طوریه که نمیتونم از جیب بزارم.
دانشگاه هاروارد فول فاند قبول کرده.با ماهی 1100تا.به نظرتون میشه با این فاند اون هم تو بوستون زندگی کرد ایا؟؟
کمک کمک
ممنوون

مسکن سهم زیادی داره توی خرج. اگر بتونین با 500-600دلار در ماه یک جایی پیدا کنین میشه با 1100 تا زندگی کرد. توی آمریکا مرسومه دانشجوها و افراد مجرد یک اتاق از یک خونه رو اجاره میکنن که حتی با 400تا هم میشه اینکارو کرد.
F2A مصاحبه: 2013 Jun - آنکارا / 260 روز انتظار / سفرنامه اول - سفرنامه دوم
<< جدول منتظران - ورود منتظران
>> لینکهای مفید: CEAC - Administrative Process Status
>> اسم من رو با \@itex@ صدا کنین تا سریع پاسخ بدم Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: maria2000 ، Nightsky007 ، mrlzdh
(2012-05-24 ساعت 17:13)asal1907 نوشته:  ایالت یوتا جزو ایالت های ارزونه؟
ارزان هم اگرباشه جای مناسبی نیست بااون جماعت مرمونهای مذهبی
2013AS6354،رویت:6MAY،ارمنستان . 2،نفر. ارسال : 19MAY، کارنت: 11feb، مصاحبه:هفته29اپریل.کلیرنس :14جوون.ویزا:26جوون.ورود29جولای.لاس وگاس
پاسخ
تشکر کنندگان: Nightsky007 ، mrlzdh
ماشالله به elima 1980 سوالی که جواب دادین مال دو سال پیش هست تقریبا Smile درسته مردمشون مذهبی هستن اما نه از اون نوعی که ما توی ایران میبینیم من خودم باهاشون برخورد داشتم خیلی ادم های خوبین واصلا کاری به کارت ندارن حتی الان هم که با دوستان و همون شخص میریم بیرون خیلی با همه جور هست و اهل همه کاری هم هست تنها کاری که میکنه اینه که قبل از غذا خوردن دعا میخونه برای خودش و به بقیه هم کاری نداره که چیز عجیبی هم نیست .
اولش سخته اما خودت رو نباز باهاش بجنگ
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، sib 24 ، msar ، r.bazargan

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان