کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
راهنمای خرید چمدان (Luggage, Baggage)
(2012-04-03 ساعت 05:29)adambarfi نوشته:  ممنون میشم ابعاد کارتن رو بگید چقدر باید باشه؟هر اندازه میتونه باشه؟

حداکثر باید به اندازه چمدان بزرگی باشه که به بار میدین (Luggage) و جمع طول و عرض و ارتفاعش نباید بیش از 158 سانتیمتر باشه، و البته وزنش هم بیش از 23 کیلو نباشه.
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
(2012-03-28 ساعت 22:13)hoda2012 نوشته:  عزیزم یه سوال داشتم
کارتن با ابعاد دقیق رو از کجا گیر آوردین؟
ضخامت کارتن چقدره؟
بیرون کارتن مارک تجاری ، چیزی ...... داره؟
با این که زمان زیاد از سوال هدا گذشته، جوابشو از پستهای hoda2012 و armanbala عزیز در تاپیک فریت بار به آمریکا نقل می کنم تا برای آیندگان مفید واقع بشه!

در این پستها نوشته شده که:
نقل قول:hoda2012 : بچه ها یکی رو پیدا کردم که کارتن مقوایی 3 لایه و 5 لایه می فروشه + وسایل بسته بندی مثل نایلون حباب دار و .....
فکر کنم خیلی به درد فریت کردن بار و جابجایی وسایل بخوره
اینم آدرس سایتش:
http://cartonmohamad.com/index.php?page=home&hl=fa_IR
-------------------------------
armanbala: دوستان، من از اين كارتن محمد خريد كردم كارتونهاش اصلا خوب نيست. در بازارچه سنتي ستارخان يه مغازه كارتن فروشي هست كه كارتنهاش معركه هست من بيست و پنج تا گرفتم البته توصيه ميكنم سايز ٤٦-٤٦-٤١ را بگيريد چون حمل و نقلش راحتتره
والله تلفنشو ندارم ولي ستارخان رو كه ميريد نرسيده به برق الستوم يه خيابوني هست ميپيچيد اونجا كه پنجاه متر جلوتر سمت چپ پاركينك بازار سنتي ستارخان هست وارد كه شديد روبرو مايل به چپ يه مغازه هست با تبلوي بزرك زده كارتن لوازم منزل
از اين نايلون حبابي ها و چسب و وسايل مخصوص داره و صاحبش هم يه پسر خيلي مودبه

از اینجا به بعد هم درباره وکیوم بگ صحبت شده که خیلی هم مفیده.
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
(2012-03-26 ساعت 10:06)frozen mind نوشته:  اخیرا چمدانهای دو زیپه هم به بازار آمده. یعنی دو زیپ روی هم. این باعث میشه استحکام زیپ بالا بره. .......
[عکس: 16414-40773.jpg]
من در امريكا مثل همين چمدان را با مارك Kirkland در حراج خريدم ٣٠ دلار
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، كاميلا ، فردا ، Emad_L ، peyman1355 ، hushmandco ، naarestan ، behfaza ، msar ، t_arian_n ، Bald Eagle
دوستان هنوز هم میشه برای بردن اسباب و لوازم از کارتن به جای چمدان استفاده کرد؟
آخه ما سه نفریم و باید 6 تا چمدون بخریم....Big Grin
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، ali234 ، kiaaa ، mitme ، peyman1355 ، nooshshahnar ، hushmandco ، milad_aae ، behfaza ، ojee ، زری وحدتی ، msar ، t_arian_n
(2012-11-24 ساعت 01:44)frozen mind نوشته:  
(2012-11-24 ساعت 01:17)bayat_r نوشته:  دوستان هنوز هم میشه برای بردن اسباب و لوازم از کارتن به جای چمدان استفاده کرد؟
آخه ما سه نفریم و باید 6 تا چمدون بخریم....Big Grin

بیات جان نخر! اگه بخری به آمریکا راهت نمی دیم!
اشتباه منو نکن.
همیشه میشه به جای چمدان از کارتن محکم و خوب استفاده کنین.

چشم، من 3 تا چمدون دارم میرم کارتن محکم می خرم و بسته بندی هم می کنم...تو رو خدا راهم بدید....Sad
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
پاسخ
درباره چمدون چند تا نکته رو بگم بچه ها:
هفته پیش رفتم چمدون بگیرم، فروشنده اش خیلی پسر خوبی بود، چند تا نکته گفت که بهتره بدونید:
سعی کنید چمدونتون زیپ نداشته باشه، چون با انداختن یک خودکار در بین زیپ، به راحتی باز می شه و می تونند وسایلتون و بردارند و وقتی که دوباره زیپ و می کشند هیچ اثری معلوم نیستCool، بیشتر از 5 تا چمدون زیپی برامون امتحان کرد و همه این اتفاق افتاد، منم اومدم خونه این کار و با چند تا از چمدونامون کردم دیدم راست می گه، البته مامانم نمیدونه وگرنه .....Big Grin
به هیچ عنوان به چمدوناتون قفل دستی از این کوچیک ها نزدنید، ممنوعه، بعدا براتون دردسر می شه.
تو چمدون هایی که دیدم دلسی خیلی به دلم نشست که به ترتیب 3 سایزش از بزرگ به کوچیک ( اونی که می بریم داخل هواپیما) بود: 860000 هزار تومان، 815000هزار تومان و 415 هزار تومان.
کمی گرونه اما خیلی با چمدون های دیگه متفاوته، 10 سالم گارانتی بین المللی داره.
مارک سامسونتم خوب، شیک و سبک بود، اما مدل هاش کمی به نظرم پیر بودنBig GrinSmile
کیس نامبر: **2013AS000103 / برنده: سری دوم / روئیت قبولی: 29 october/زمان مصاحبه: هفته اولAUGUST(هفته دوم مرداد)/ مدت زمان کلیرنس: 22 روز(9 شهریور)/مقصد: دالاس
پاسخ
(2013-02-14 ساعت 22:54)sayeh20 نوشته:  درباره چمدون چند تا نکته رو بگم بچه ها:
هفته پیش رفتم چمدون بگیرم، فروشنده اش خیلی پسر خوبی بود، چند تا نکته گفت که بهتره بدونید:
سعی کنید چمدونتون زیپ نداشته باشه، چون با انداختن یک خودکار در بین زیپ، به راحتی باز می شه و می تونند وسایلتون و بردارند و وقتی که دوباره زیپ و می کشند هیچ اثری معلوم نیستCool، بیشتر از 5 تا چمدون زیپی برامون امتحان کرد و همه این اتفاق افتاد، منم اومدم خونه این کار و با چند تا از چمدونامون کردم دیدم راست می گه، البته مامانم نمیدونه وگرنه .....Big Grin
به هیچ عنوان به چمدوناتون قفل دستی از این کوچیک ها نزدنید، ممنوعه، بعدا براتون دردسر می شه.
تو چمدون هایی که دیدم دلسی خیلی به دلم نشست که به ترتیب 3 سایزش از بزرگ به کوچیک ( اونی که می بریم داخل هواپیما) بود: 860000 هزار تومان، 815000هزار تومان و 415 هزار تومان.
دقیقا حق باشماست
چند ماه پیش کلیپی را داشتم نگاه میکردم که نشان میداد با یک خودکار بیک چجوری میشه چمدان زیپدار را باز کرد که کوچکترین اثری روش نمونه!!!! خیلی راحت خودکار را داخل زیپ فرو میکرد و میکشید ، زیپ باز میشد و مجددا قسمت نری زیپ را میکشید و زیپ بسته میشدSadSad
2013AS37XX • مصاحبه: 20فوریه/آنکارا/برگه صورتی+فرم 10 سئوالی+CV • سفرنامهویرایش فایلهای PDF با Adobe Acrobat ثبت نام در CSCپرینت فایل CSCنمونه پرینت CSCنرم‌افزار PDF995تغییر PTTنقشه آنکاراکلیر بعد از 135 روز
پاسخ
(2013-02-14 ساعت 22:59)mohammad fazli نوشته:  
(2013-02-14 ساعت 22:54)sayeh20 نوشته:  درباره چمدون چند تا نکته رو بگم بچه ها:
دقیقا حق باشماست
چند ماه پیش کلیپی را داشتم نگاه میکردم که نشان میداد با یک خودکار بیک چجوری میشه چمدان زیپدار را باز کرد که کوچکترین اثری روش نمونه!!!! خیلی راحت خودکار را داخل زیپ فرو میکرد و میکشید ، زیپ باز میشد و مجددا قسمت نری زیپ را میکشید و زیپ بسته میشدSadSad

وقتی قفل چمدونتون ثابت باشه دیگه این اتفاق نمیفته و اگه کسی بازش کنه دیگه بسته نمیشه!! اصلا به فکر چمدون گرون نباشین چون در هر صورت خیلی زود خرابش میکنن!!
این حرفارو تو تاپیک چمدون بگین بهتره البته!!!
2013AS18xx*مقصد:L.A*مصاحبه:w1 Decآنکارا*کلیرنس 11jan*ویزا 24jan
سفرنامه * مهاجرت نامه * سؤالات آیین نامه رانندگی کالیفرنیا*اطلاعات ویزای توریستی
پاسخ
من هرچی گشتم چمدون بی زیپ والا پیدا نکردم مگه اصلا میشه؟ بهترین گزینه همون کیف های مکه است که دوستان گفتن . البته رنگ بد رنگ هم برای راحت پیدا شدن :d
2013000063xx
2نفر/مصاحبه29اپریل/46روز انتظار/ورود:29جولای.لاس وگاس
سفرنامه ایروان
پاسخ
دوستان
بد نیست یک نگاهی به لینک زیر بندازید
http://www.applyabroad.org/forum/showthr...8%A7%D8%B1
2013AS37XX • مصاحبه: 20فوریه/آنکارا/برگه صورتی+فرم 10 سئوالی+CV • سفرنامهویرایش فایلهای PDF با Adobe Acrobat ثبت نام در CSCپرینت فایل CSCنمونه پرینت CSCنرم‌افزار PDF995تغییر PTTنقشه آنکاراکلیر بعد از 135 روز
پاسخ
(2012-03-28 ساعت 04:03)shahrzad_a نوشته:  
(2012-03-27 ساعت 09:30)frozen mind نوشته:  من با چمدانی که قبلا گفتم خریدم کلاه گشادی سرم رفت: چمدان طبق بروشور مرده شورش باید 4.5 کیلو باشه ولی 6 کیلو و 400 گرمه.

حالا به سرم زده یکی از چمدانها رو با خودم نبرم و از یک کارتن مقوایی مقاوم با همون ابعاد استفاده کنم!! Smile فوقش میدم توی فرودگاه نایلون پیچش هم بکنن تا چیزیش نشه. اینطوری مطمئنم می تونم 6 کیلو بار بیشتر ببرم.

آیا کسی تجربه داره که چنین چیزی ممکنه یا نه؟

داشتم کل پست را می خوندم ببینم مطلب علمی و جدیه یا جا داره یه کم ازین کلک های ایرانی هم حرف زد ؟ Big Grin
ما 3 تا آدم می تونستیم 6 تا چمدون بیاریم. 3 تا چمدان خریدیم هر کدوم حدود 100 تومان .وقتی بحث وزنش میشد قیمتها می رفت رو 300 بعدشم احساس می کردی ساک خرید برداشتی! خلاصه اینکه ما هم کارتن خریدیم دقیقا با ابعادی که تو سایت امارات گفته بود. قکر کنم 250 گرم شد کلا. توشم محض احتیاط یه چیزی گذاشتیم که ایران می گقتن بقچه زیپ دار( می دونین که کدومه؟) که اگه کارتن وا رفت لوازم ولو نشه وسط کار. اولا به قول شما 6 کیلو بار بیشتر به ازای هر چمدون اوردیم. بعدشم دیگه مجبور نشدیم با بدبختی چمدون ها رو انبار کنیم و کلی جا بگیره. خیالمون هم از ابعاد راحت بود. هیچ مشکلی هم پیش نیومد.

سلام دوستان
من کاملا با ایده شما موافقم ولی برای جابجا کردن یک کارتون 23 کیلیویی بدون چزخ و دسته چه راهکاری پیشنهاد می کنید؟

حالا از نوع چمدان بگذریم وزنش رو توی خونه چطوری می شه چک کرد کسی راهکار خاصی برای این کار داره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: ASALI ، Almond ، behfaza ، msar ، t_arian_n
(2013-05-03 ساعت 15:53)aein نوشته:  
(2012-03-27 ساعت 09:30)frozen mind نوشته:  من با چمدانی که قبلا گفتم خریدم کلاه گشادی سرم رفت: چمدان طبق بروشور مرده شورش باید 4.5 کیلو باشه ولی 6 کیلو و 400 گرمه.

حالا به سرم زده یکی از چمدانها رو با خودم نبرم و از یک کارتن مقوایی مقاوم با همون ابعاد استفاده کنم!! Smile فوقش میدم توی فرودگاه نایلون پیچش هم بکنن تا چیزیش نشه. اینطوری مطمئنم می تونم 6 کیلو بار بیشتر ببرم.

داشتم کل پست را می خوندم ببینم مطلب علمی و جدیه یا جا داره یه کم ازین کلک های ایرانی هم حرف زد ؟ Big Grin
ما 3 تا آدم می تونستیم 6 تا چمدون بیاریم. 3 تا چمدان خریدیم هر کدوم حدود 100 تومان .وقتی بحث وزنش میشد قیمتها می رفت رو 300 بعدشم احساس می کردی ساک خرید برداشتی! خلاصه اینکه ما هم کارتن خریدیم دقیقا با ابعادی که تو سایت امارات گفته بود. قکر کنم 250 گرم شد کلا. توشم محض احتیاط یه چیزی گذاشتیم که ایران می گقتن بقچه زیپ دار( می دونین که کدومه؟) که اگه کارتن وا رفت لوازم ولو نشه وسط کار. اولا به قول شما 6 کیلو بار بیشتر به ازای هر چمدون اوردیم. بعدشم دیگه مجبور نشدیم با بدبختی چمدون ها رو انبار کنیم و کلی جا بگیره. خیالمون هم از ابعاد راحت بود. هیچ مشکلی هم پیش نیومد.

سلام دوستان
من کاملا با ایده شما موافقم ولی برای جابجا کردن یک کارتون 23 کیلیویی بدون چزخ و دسته چه راهکاری پیشنهاد می کنید؟

حالا از نوع چمدان بگذریم وزنش رو توی خونه چطوری می شه چک کرد کسی راهکار خاصی برای این کار داره؟

ما که چمدان رو میزاریم روی ترازو یک مقداری کمتر از وزن خودش نشان میده بنابراین با این ترازوها که قلاب دارند و میگیریم توی دست و قلابش رو مثلا به کیسه گوجه فرنگی آویزون میکنیم با اونها چمدونها رو وزن میکنیم Big Grin

دوستان در مورد کارتن یامه یکی از بچه ها گفته بودند که جعبه رو اگر چسبکاری و حباب پیچ کنیم اون وقت اگر بخواهند از ما که بازش کنیم اونوقت بستنش دردسره، شما با این موضوع چه کردید؟
C/N:2*** office: ایروان Interview: W2 DEC
پاسخ
تشکر کنندگان: bayat_r ، سمانه777 ، hushmandco ، behfaza ، msar ، t_arian_n ، caprice
دوستان ابعاد چمدان که تحویل بار میدیم در پرواز امارات چنده تو سایتش دیدم نوشته 23kg ولی ابعاد را توضیح نداده.ممنون.
***2013AS00002 * روئیت قبولی 1 May * ارسال فرمها:7May * ارسال مجدد فرم با ایمیل 8Oct*افراد کیس:1نفر* تاریخ کارنت شدن: 8 Nov* مصاحبه آنکارا هفته 3 ژانویه* ویزا: یکضرب
پاسخ
تشکر کنندگان: kasrafo ، hassan1358arab ، kouroshd ، msar ، t_arian_n
(2013-05-03 ساعت 15:53)aein نوشته:  

سلام دوستان

سلام دوستان.
توی مغازه های منوچهری یه نوع چرخدستی هست که میشه اونو باز کنین و یه بار سنگین روش بذارین و بعد که بار رو تحویل دادین جمعش کنین، تاش کنین، بذارین توی یه نایلون با دسته و دستتون بگیرین و برید توی هواپیما بذارین توی جعبۀ بالای سرتون توی هواپیما. بعد که پیاده شدید و بارتونو تحویل گرفتین، دوباره چرختونو باز کنید و بار رو بذارین روش. برای حل این مشکل خیلی مناسبه.
پاسخ
تشکر کنندگان: سانازی ، aein ، dana ، hushmandco ، milad_aae ، سمانه777 ، AOC Kermani ، behfaza ، msar ، t_arian_n ، Bald Eagle
دوستان، آیا کسی می دونه که برای مسافرتهای آمریکا به کشورهای مختلف آیا اصولاً نیازی به چمدانهای با قفل TS هست یا نه؟
منظورم برای آینده هست که آدم بخواد بره جاهای مختلف.
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، t_arian_n

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان