کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
چگونه بدون داشتن تافل پذیرش و ویزای دانشجویی بگیریم؟
سلام دوستان
من یه راهنمایی از شما میخوام..کدوم یکی از شما ادرس فیس بوک سارا گروی(افسر کنسولی اداره مهاجرت امریکا ) رو داره
یه سوال دیگه هم دارم ..من حدود شش هفت سال پیش تقاضای ویزای توریستی به سفارت امریکا دادم..البته با در دست داشتن دعوتنامه ای که از طرف برادرم که سیتیزن امریکاست ...ولی متاسفانه سفارت منو رد کرد و افیسر به من گفت که چون برادرت اونجاست اگه بری دیگه داداشت نمیذاره که برگردی ...و الان مجدد میخوام برای f1 تقاضا بدم ..شما میگیید من اسمی از حضور برادرم بیارم که ایشون در امریکا هستند یا نه ؟اخه اگه یه وقت اسم ایشون رو بیارم دوباره منو سر این موضوع ردم نکنند یه وقتی؟شما میگید چه کنم؟
اقای امیر شما لطفا یه چیزی بگیید ..
ممنون بچه هاا راهنمایی کنید تو رو خدا
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2012-09-14 ساعت 01:19)mohammad1753 نوشته:  
(2012-04-05 ساعت 05:54)amirf_jesus نوشته:  God is Love
سلام دوستان Smile
بالاخره بعد از ۶ ماه از ورودم به آمریکا موفق شدم یک نفس راحت بکشم و یک Mac mini بخرم و بیام دوباره تو سایت.
اکثر دوستان در جریان بودند که با ویزای B2 وارد شدم . بعد از ۶ ماه ویزام تموم شد اما تونستم تبدیلش کنم به F1 . یعنی تا زمانی که I-20 دارم می تونم بمونم.
خوب خبر خوب اینه که می تونید به راحتی بدون داشتن تافل پذیرش معتبر بگیرید اما خبر بد اینه که یکم خرج داره اما وقتی مثل من ویزاتون آمد میفهمید ارزش داره.
یک سری هم نکات که هیچکدوم از دوستان رد شده توجه نمی کنند رو می گم.
چون سخت تایپ کردن اینجا اگه تقاضا زیاد باشه می نویسم.

دوستتون دارم تکتکتونو چه مدیر ان چه اعضا . دلم براتون تنگ شده بودSmile

در پناه او باشید.

با تشکر از راهنمایی های خوبتان
من چند سئوال داشتم
1-ایا میشه هم من از طریق ویزای مذکور(آمموزش زبان=I20)اقدام کنم و هم خانومم
2-اگر من تنها اقدام کنم می توانم خانواده خودم را هم با خود ببرم
3-اگر نمیتوانم از چه طریق میتوان برای انها اقدام کرد و چقدر طول می کشد
با تشکر
محمد

سلام دوستان
من یه راهنمایی از شما میخوام..کدوم یکی از شما ادرس فیس بوک سارا گروی(افسر کنسولی اداره مهاجرت آمریکا ) رو داره
یه سوال دیگه هم دارم ..من حدود شش هفت سال پیش تقاضای ویزای توریستی به سفارت آمریکا دادم..البته با در دست داشتن دعوتنامه ای که از طرف برادرم که سیتیزن آمریکاست ...ولی متاسفانه سفارت منو رد کرد و افیسر به من گفت که چون برادرت اونجاست اگه بری دیگه داداشت نمیذاره که برگردی ...و الان مجدد میخوام برای f1 تقاضا بدم ..شما میگیید من اسمی از حضور برادرم بیارم که ایشون در آمریکا هستند یا نه ؟اخه اگه یه وقت اسم ایشون رو بیارم دوباره منو سر این موضوع ردم نکنند یه وقتی؟شما میگید چه کنم؟
اقای امیر شما لطفا یه چیزی بگیید ..
ممنون بچه هاا راهنمایی کنید تو رو خدا
پاسخ
حتما بگو. دروغ نگی یه وقتاا. بودن کسایی که اینکارو کردن و نگفتن کسیو دارن اونجا، بد دستشون رو شده، اونا هم به دروغ خیلی‌ حساسن. مخصوصا اینکه برادرتون اونجاست اونا اسم فامیلو سرچ می‌کنن و با توجه به دلیل رد شدن دفعهٔ قبلتون، اطلاعات درست رو داران، اما فقط از شما می‌پرسن که میزانه صداقت
شما رو بسنجن. بگید برادرمو خیلی‌ وقت ندیدم، یا مثلا می‌خواب برم برادر زادهامو ببینم بد چند سال.سعی‌ کنید نشون بدید که شما شغل خوبی‌ در ایران دارید، یا خانواده دارید که بخاطرش برمی‌گردید.
دیگه هیچوقت جوون تر از لحظه ای که الان توش هستید نخواهید بود.
پاسخ
تشکر کنندگان: ابی22 ، msar
ممنونم بخاطر جوابتون
نه ولی ایالت من برای تحصیل با ایالت داداشم فرق میکنه در ضمن من نمیخوام برم که اونو ببینم ..بیزار دارم از ریختش...یعنی باز به دروغ بهشون بگم..
یه چیز دیکه فکر میکنید رکورد شش سال قبل رو هنوز در سرور هاشون سیو هست یا نه؟
پاسخ
ببینید اون افسری که پشت میز نشسته براش مهم نیست که شما کدوم ایالت یا برای چی‌ میخواید برید، یا با برادرتون مشکل دارید، اونا اهمیتی به این قضیه نمیدن. چیزی که مطمئنم اینکه در درجه اول صداقته شما براشون مهمه، و به محض اینکه بفهمن شما دروغ می‌گید، کیسه شمارو رد می‌کنن، پس دروغ نگید، و برید شانستن رو امتحان کنید، شاید اگه راستشو بگید بهتون ویزا میدان، اما اگه دروغ بگید ۱۰۰% نمیدن. و مطمئن باش نه تنها اطلاعات ۶ سال پیش دارن، حتا اگه شما ۶ سال پیش مصاحبه هم نرفت بودید، بازم سرچ کردن اسم فامیل شما براشون و پیدا کردن برادرتون کاری نداره. من تو همین مهاجرسرا خوندم که یکی‌ راجع به داشتن فامیل درجه یکی‌ دروغ گفته بود، و افسر بهش گفته بود چرا دروغ میگید؟ شما که فامیل دارید اونجا. تنها چیزی که می‌تونه کمکت کنه واسه ویزا گرفتن، اینکه تو با دلیل و سند ثابت کنی‌ که به ایران بر میگردی، و به ایران وابستگی داری.
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، msar
دوستان هنوز هم ميشه براي ويزاي زبان اقدام كرد؟ من الان دانشجوي ترم 1 هستم و معافيت تحصيلي هم دارم اما اگه اون كالج مورد تاييد وزارت علوم نباشه كه اجازه خروج نميدن؟ شرايط و راه حل هاي پذيرش رو و ليست چند تا از كالج هايي كه راحت تر پذيرش ميدن و معروف نيستن رو ميدهيد؟

ممنون
وقتی من بمیرم. دیگر چه فرق میکند که باغچه باشد یا نباشد
پاسخ
دوستان من
من کسانی رو دارم که حاضر به حمایت و ساپرت من هستند آیا را هی وجود داره که بشه از طریقش به آمریکا مهاجرت کرد؟
شانس برای ویزای تحصیلی چطوره؟
پاسخ
دوستان من الان قصد دارم برای همین connect english اقدام کنم و پذیرش بگیرم. آیا ارزش داره و بعدش میشه موندگار شد تو آمریکا یا بعد تمام شدن دوره باید برگشت ایران؟ کلا به درد میخوره این جا یا تلف کردن هزینه هست؟
پاسخ
تشکر کنندگان: persian_viper ، msar
(2012-10-16 ساعت 22:13)beelzebub نوشته:  دوستان من الان قصد دارم برای همین connect english اقدام کنم و پذیرش بگیرم. آیا ارزش داره و بعدش میشه موندگار شد تو آمریکا یا بعد تمام شدن دوره باید برگشت ایران؟ کلا به درد میخوره این جا یا تلف کردن هزینه هست؟

خوبی این موسسه اینه که تا وقتی‌ که اونجا مشغول به تحصیل هستی‌، برات فرم I_20صادر می‌کنه، که تو با در دست داشتن اون فرم، اجازه موندن در کشور امریکارو داری به طور قانونی، که کم چیزی نیست. همین که قانونی و زمان محدودی نداره به نظر من خودش کلیه. فقط خدا کنه شانس باهامون یار باشه، و سفارت ویزا رو بده.البته امیدوارم اینم بدونی که این ویزا که جز ویزاهای تحصیلی‌ مهسب می‌شه، اجازه کار نداره، اما من شنیدم که بیشتره کسایی که اونجا هستن یواشکی کار هم می‌کنن، اون موسسه هم از نظر شهریه جز ارزانترین‌ها هست، کلا من اینو گزینهٔ مناسبی می‌دونم برای کسایی مثل من که دانشجو هستن و نمی‌تونن شهر سنگین دانشگاههای امریکارو بدن، بتونن به طور قانونی برن آمریکا، اما مشکل فقط اینکه معلوم نیست سفارت با این ویزا چطور برخورد می‌کنه
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Fullerton ، msar
ممنون اما مسعله اينه كه بعد إز تموم شدن مهلت ويزا بايد بركشت يا ميشه درخواست اقامت و green card داد? 
پاسخ
(2012-07-16 ساعت 01:15)ParsTrader نوشته:  سلام
تا انجا که من میدانم آمریکا ویزای دانشجویی حتی برای لیسانس هم به سختی به ایرانیان می دهد چه برسد به کلاسهای زبان
مگر اینکه حساب بانکی بسیار پر پولی داشته باشید که بتوانید برای این دوره کلاسها ویزا بگیرید
البته امیر هم چون ابتدا موفق شده ویزای توریستی بگیرد توانسته است برای این کلاسها ویزای خود را تبدیل به ویزای دانشجویی نماید
پیشنهادم به دوستان این است به جای اینگونه کلاسها که موقتی است به فکر ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کانادا و یا استرالیا باشند تا بتوانند به راحتی اقامت انجا را بدست اورند و سپس سیتیزن شوند و بعد راحت می توانند به آمریکا بروند .
ایشون هم اگر اینکار را کردند برای این بود که همسرشون گرین کارت آمریکا را دارند و تا چند وقت دیگر با شرکت در کلاسها می توانند خودشون هم از طریق همسرشون گرین کارت بگیرند .
لازم به ذکر است شهریه تحصیل در دانشگاههای معتبر بریتیش کلمبیا (ونکوور) و واترلو(تورنتو) در سال کمتر از 13000 دلار است .
با ارزوی موفقیت برای همه

سلام
فقط برای اطلاع دوستان اینکه هزینه تحصیل در دانشگاه مانیتوبا کانادا کمتر از 9000 دلار برای دوره های مستر است که بعضی از این دوره ها یکساله و بعضی دیگر 1.5 ساله هستند در ضمن بعد از گرفتن مدرک فوق لیسانس اقامت دائم داده می شود .
برای اطلاعات بیشتر لینک دانشگاه مانیتوبا را مطالعه نمایید
با ارزوی موفقیت برای همه
پست موقت
سلام
من یکبار پاسخ دادم اما جالب اینجاست افرادی که انقدر علاقه مند به مهاجرت هستند حتی حوصله ندارند یک صفحه قبل را کامل بخونند .
موسسات بسیاری در امریکا و استرالیا و کانادا و.... هستند که اموزش زبان دارند ومی شود برای انها ویزای تحصیلی گرفت. اما متقاعد کردن افیسر و گرفتن ویزا بحث دیگری است . الان در حال حاضر امریکا هم فقط برای دوره های فوق و دکترا ویزا میدهد تازه انهم با اما ؟ و اگر؟!. . احتمال گرفتن ویزا برای پنین موسساتی یک درصد است .
باز هم توصیه میکنم اگر واقعا قصد مهاجرت دارید برای دوره های فوق لیسانس در کانادا شرکت کنید و به راحتی اقامت دائم بگیرید . تازه در این حالت یک مدرک معتبر نیز دارید .
با این دوره های زبان نمی توانید در امریکا بمانید و قانون را هم نمی تونید دور بزنید و فقط چند میلیون تومن را بیهوده برای رفتن به امارت خرج خواهید کرد . صاحب تاپیک هم چون همسرشون گرین کارت دارند و خودشون ویزای توریستی گرفتن توانستند ویزاشون را در داخل امریکا تبدیل به ویزای دانشجویی کنند تا این چند ماه باقی مانده تا گرفتن گرین کارت را کنار همسرشون باشند
امیدوارم اینبار با دقت پستم را بخونید چون واقعا دوست دارم همتون موفق باشید و مهاجرت موفقی داشته باشید .

با ارزوی موفقیت برای همه
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: Mohammad.Sadeq ، mreza_ce ، sogolgh ، ali1234 ، poorya-poorya ، msar ، m_ganj ، maral-map
(2012-10-19 ساعت 21:38)ParsTrader نوشته:  
تا انجا که من میدانم آمریکا ویزای دانشجویی حتی برای لیسانس هم به سختی به ایرانیان می دهد چه برسد به کلاسهای زبان
مگر اینکه حساب بانکی بسیار پر پولی داشته باشید که بتوانید برای این دوره کلاسها ویزا بگیرید
البته امیر هم چون ابتدا موفق شده ویزای توریستی بگیرد توانسته است برای این کلاسها ویزای خود را تبدیل به ویزای دانشجویی نماید
پیشنهادم به دوستان این است به جای اینگونه کلاسها که موقتی است به فکر ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کانادا و یا استرالیا باشند تا بتوانند به راحتی اقامت انجا را بدست اورند و سپس سیتیزن شوند و بعد راحت می توانند به آمریکا بروند .
ایشون هم اگر اینکار را کردند برای این بود که همسرشون گرین کارت آمریکا را دارند و تا چند وقت دیگر با شرکت در کلاسها می توانند خودشون هم از طریق همسرشون گرین کارت بگیرند .
لازم به ذکر است شهریه تحصیل در دانشگاههای معتبر بریتیش کلمبیا (ونکوور) و واترلو(تورنتو) در سال کمتر از 13000 دلار است .
با ارزوی موفقیت برای همه

سلام
فقط برای اطلاع دوستان اینکه هزینه تحصیل در دانشگاه مانیتوبا کانادا کمتر از 9000 دلار برای دوره های مستر است که بعضی از این دوره ها یکساله و بعضی دیگر 1.5 ساله هستند در ضمن بعد از گرفتن مدرک فوق لیسانس اقامت دائم داده می شود .
با ارزوی موفقیت برای همه
پست موقت
سلام
من یکبار پاسخ دادم اما جالب اینجاست افرادی که انقدر علاقه مند به مهاجرت هستند حتی حوصله ندارند یک صفحه قبل را کامل بخونند .
موسسات بسیاری در آمریکا و استرالیا و کانادا و.... هستند که اموزش زبان دارند ومی شود برای انها ویزای تحصیلی گرفت. اما متقاعد کردن افیسر و گرفتن ویزا بحث دیگری است . الان در حال حاضر آمریکا هم فقط برای دوره های فوق و دکترا ویزا میدهد تازه انهم با اما ؟ و اگر؟!. . احتمال گرفتن ویزا برای پنین موسساتی یک درصد است .
باز هم توصیه میکنم اگر واقعا قصد مهاجرت دارید برای دوره های فوق لیسانس در کانادا شرکت کنید و به راحتی اقامت دائم بگیرید . تازه در این حالت یک مدرک معتبر نیز دارید .
با این دوره های زبان نمی توانید در آمریکا بمانید و قانون را هم نمی تونید دور بزنید و فقط چند میلیون تومن را بیهوده برای رفتن به امارت خرج خواهید کرد . صاحب تاپیک هم چون همسرشون گرین کارت دارند و خودشون ویزای توریستی گرفتن توانستند ویزاشون را در داخل آمریکا تبدیل به ویزای دانشجویی کنند تا این چند ماه باقی مانده تا گرفتن گرین کارت را کنار همسرشون باشند
امیدوارم اینبار با دقت پستم را بخونید چون واقعا دوست دارم همتون موفق باشید و مهاجرت موفقی داشته باشید .

با ارزوی موفقیت برای همه

سلام جنابParsTrader ، ضمن اینکه من هم به این مساله اشاره کردم که درصد احتمال گرفتن این ویزا کم هست، باید بهتون بگم که طبقه برسی‌‌های من این نوع ویزا گزینهٔ بسیار مناسبی هست، اگر که شانس یاری کنه و بشه ویزا گرفت.
من خارج از اینجا هم دیدم کسایی که از طریقه ویزای زبان رفتن اونجا، هرچند تعدادشون خیلی‌ کمه. اما شما گفتید با این ویزا نمی‌توان در آمریکا موند، که این حرف بسیار غلط چون این موسسه فرم i_20 صادر می‌کنه که دانشجو تا زمانی‌ که این فرم رو در دست داشته باشه اجازه موندن در آمریکا رو داره، من با چند نفر از دانشجویانه این موسسه صحبت کردم، هر چند که ایرانی‌ نبودن، اما با صحبت کردن باهاشون متوجه شدم که مادامی که در این موسسه حضور داشته باشن، می‌تونن در آمریکا بمونن، حتی به من گفتن بودن کسایی که از قصد امتحانا رو پاس نمی‌کنن تا مدت زمان مدرک گرفتنشون طولانی بشه و زمان بیشتریی اونجا بمونن، در ضمن این گزینه برای افرادی مثل من که با وضع دلار ۳۷۰۰ تومن نمی‌تونن خرج شهریه دانشگاههای امریکارو بدن، گزینهٔ مناسبیه،چون شهر‌یه اینجا اگه اشتباه نکنم حدوداً ماهی‌ ۴۰۰ دلار. برای منی‌ که نمیتونم هزینهٔ سنگین دانشگاه آمریکا رو بدم، اگه بتونم با این ویزا خودمو به آمریکا برسونم، و ۱ ساله اول رو بگذرونم، هم کمترین هزینه رو کردم، هم زبان یاد گرفتم، هم می‌تونم بده ۱ سال که in state شدم با شهریه کمتر دانشگاه برم، یا شاید بتونم ویزامو به ویزاهای دیگه change کنم. تو اون ۱ سال می‌تونم استادیو پیدا کنم و نظرشو جلب کنم تا منو ساپورت کنه و کمک هزینه تحصیلی‌ بگیرم، بازم میگم اگه بشه ویزا گرفت، همین الان فوق لیسانسش هم با اما و اگر ویزا میدن، پس بینشون زیاد تفاوتی‌ نیست.
کافیه یه سر به فیسبوک این موسسه بزنید، اونجا دانشجویان مختلفی‌، از کشورای مختلف می‌بینید، من حتی با یه جوان کره‌ ای آشنا شدم که زبان انگیلیش خیلی‌ خوب بود، ازش پرسیدم تو که زبانت عالیه، گفت من فقط واسه اینکه بتونم ویزا بگیرم و در آمریکا به طور قانونی بمونم، اینجا ثبت نام کردم. واسه ما ایرانیا همیشه ویزا گرفتن سخت بوده و هست ، من کسیو دیدم که از دانشگاه شریف فارغ التحصیل شده و شرایط مالیشم علی‌ بوده، و برای فوق لیسانس برای آمریکا اقدام کرده بود ولی‌ ویزا نگرفته، و بر عکسشم دیدم، پس نمی‌شه ۱۰۰% چیزی رو رد کرد بازم میگم برای من به شخصه با این وضع دلار ، هزینهٔ دانشگاه سخته دادنش، اما اگه بتونم از این طریق ویزا بگیرم، شانس اوردم.
ادم اینو امتحان می‌کنه، اگه شد که عالی‌ می‌شه، با کمترین هزینه وارد میشم بد از اونجا واسه دانشگاه اقدام می‌کنیم تازه تو این فاصله زبان آدم قوی میشه اگرم نشد که هیچی‌ اگه تونستیم پولشو تهیه کنیم، واسه فوق لیسانس اقدام می‌کنیم.چیزی رو و از دست نمیدیم
در ضمن اون موسسه مال بابای من نیست، یا سودی از اون به من نمیرسه، من فقط حساب کتابای‌ این چند وقت خودمو براتون گفتم. امیدوارم کمکی‌ کرده باشم
پاسخ
تشکر کنندگان: Mohammad.Sadeq ، Ali Fullerton ، ali1234 ، lotus_8491 ، msar ، maral-map
(2012-10-20 ساعت 06:34)persian_viper نوشته:  
(2012-10-19 ساعت 21:38)ParsTrader نوشته:  
با ارزوی موفقیت برای همه

سلام
با ارزوی موفقیت برای همه
پست موقت
سلام
موسسات بسیاری در آمریکا و استرالیا و کانادا و.... هستند که اموزش زبان دارند ومی شود برای انها ویزای تحصیلی گرفت. اما متقاعد کردن افیسر و گرفتن ویزا بحث دیگری است . الان در حال حاضر آمریکا هم فقط برای دوره های فوق و دکترا ویزا میدهد تازه انهم با اما ؟ و اگر؟!. . احتمال گرفتن ویزا برای پنین موسساتی یک درصد است .
با این دوره های زبان نمی توانید در آمریکا بمانید و قانون را هم نمی تونید دور بزنید و فقط چند میلیون تومن را بیهوده برای رفتن به امارت خرج خواهید کرد . صاحب تاپیک هم چون همسرشون گرین کارت دارند و خودشون ویزای توریستی گرفتن توانستند ویزاشون را در داخل آمریکا تبدیل به ویزای دانشجویی کنند تا این چند ماه باقی مانده تا گرفتن گرین کارت را کنار همسرشون باشند

با ارزوی موفقیت برای همه

سلام جنابParsTrader ، ضمن اینکه من هم به این مساله اشاره کردم که درصد احتمال گرفتن این ویزا کم هست، باید بهتون بگم که طبقه برسی‌‌های من این نوع ویزا گزینهٔ بسیار مناسبی هست، اگر که شانس یاری کنه و بشه ویزا گرفت.
من خارج از اینجا هم دیدم کسایی که از طریقه ویزای زبان رفتن اونجا، هرچند تعدادشون خیلی‌ کمه. اما شما گفتید با این ویزا نمی‌توان در آمریکا موند، که این حرف بسیار غلط چون این موسسه فرم i_20 صادر می‌کنه که دانشجو تا زمانی‌ که این فرم رو در دست داشته باشه اجازه موندن در آمریکا رو داره، من با چند نفر از دانشجویانه این موسسه صحبت کردم، هر چند که ایرانی‌ نبودن، اما با صحبت کردن باهاشون متوجه شدم که مادامی که در این موسسه حضور داشته باشن، می‌تونن در آمریکا بمونن، حتی به من گفتن بودن کسایی که از قصد امتحانا رو پاس نمی‌کنن تا مدت زمان مدرک گرفتنشون طولانی بشه و زمان بیشتریی اونجا بمونن، در ضمن این گزینه برای افرادی مثل من که با وضع دلار ۳۷۰۰ تومن نمی‌تونن خرج شهریه دانشگاههای آمریکارو بدن، گزینهٔ مناسبیه،چون شهر‌یه اینجا اگه اشتباه نکنم حدوداً ماهی‌ ۴۰۰ دلار. برای منی‌ که نمیتونم هزینهٔ سنگین دانشگاه آمریکا رو بدم، اگه بتونم با این ویزا خودمو به آمریکا برسونم، و ۱ ساله اول رو بگذرونم، هم کمترین هزینه رو کردم، هم زبان یاد گرفتم، هم می‌تونم بده ۱ سال که in state شدم با شهریه کمتر دانشگاه برم، یا شاید بتونم ویزامو به ویزاهای دیگه change کنم. تو اون ۱ سال می‌تونم استادیو پیدا کنم و نظرشو جلب کنم تا منو ساپورت کنه و کمک هزینه تحصیلی‌ بگیرم، بازم میگم اگه بشه ویزا گرفت، همین الان فوق لیسانسش هم با اما و اگر ویزا میدن، پس بینشون زیاد تفاوتی‌ نیست.
کافیه یه سر به فیسبوک این موسسه بزنید، اونجا دانشجویان مختلفی‌، از کشورای مختلف می‌بینید، من حتی با یه جوان کره‌ ای آشنا شدم که زبان انگیلیش خیلی‌ خوب بود، ازش پرسیدم تو که زبانت عالیه، گفت من فقط واسه اینکه بتونم ویزا بگیرم و در آمریکا به طور قانونی بمونم، اینجا ثبت نام کردم. واسه ما ایرانیا همیشه ویزا گرفتن سخت بوده و هست ، من کسیو دیدم که از دانشگاه شریف فارغ التحصیل شده و شرایط مالیشم علی‌ بوده، و برای فوق لیسانس برای آمریکا اقدام کرده بود ولی‌ ویزا نگرفته، و بر عکسشم دیدم، پس نمی‌شه ۱۰۰% چیزی رو رد کرد بازم میگم برای من به شخصه با این وضع دلار ، هزینهٔ دانشگاه سخته دادنش، اما اگه بتونم از این طریق ویزا بگیرم، شانس اوردم.
ادم اینو امتحان می‌کنه، اگه شد که عالی‌ می‌شه، با کمترین هزینه وارد میشم بد از اونجا واسه دانشگاه اقدام می‌کنیم تازه تو این فاصله زبان آدم قوی میشه اگرم نشد که هیچی‌ اگه تونستیم پولشو تهیه کنیم، واسه فوق لیسانس اقدام می‌کنیم.چیزی رو و از دست نمیدیم
در ضمن اون موسسه مال بابای من نیست، یا سودی از اون به من نمیرسه، من فقط حساب کتابای‌ این چند وقت خودمو براتون گفتم. امیدوارم کمکی‌ کرده باشم
سلام
متاسفانه شما هیچ کدام از پستهای من را با دقت نخوندید .
من گفتم با این ویزا نمیشه در امریکا موند اما نه در هنگام تحصیل بلکه منظورم بعد از اتمام تحصیل بود که دیگه نمیشه موند و ..... وگرنه همه میدونند با ویزای دانشجویی میشه انجا موند.!!!

نکته جالب اینجاست که شما خودتون را با یک کره ایی مقایسه میکنید در حالیکه شرایط گرفتن ویزای دانشجویی یک کره ایی با ایرانی دارای تفاوتی از زمین تا اسمان است . به هر حال من فکر میکنم شما تاحالا برای ویزا دانشجویی اقدام نکردید که اینگونه فکر می کنید .
برای IN STATE شدن هم متاسفانه شما قوانین را ناقص خوندید IN STATE برای فردی است که گرین کارت دارد و شما با ویزای دانشجویی 10 سال هم در یک ایالت باشید باز هم اIN STATE محسوب نمیشید .
اما راجع به شهریه هم 400 دلار در ماه میشود 4800 دلار در سال . من قبلا هم گفتم دانشگاه مانیتوبا برای یک سال ونیم درس خواندن انهم در مقطع فوق لیسانس شهریه ایی برابر با 9000 دلار میگیرد . تازه در پایان اقامت دائم کانادا هم به فارغ التحصیل داده میشود .
حالا اگر دوستانی که اینجا هستند لیسانس دارند و معدل بالای 15 که خیلی راحت می توانند از شرایط خوب دانشگاه مانیتوبا استفاده کنند .
من انچه شرط بلاغ است با تو می گویم خواه تو پند گیر خواه تو ملال
با ارزوی موفقیت برای همه
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: gulu ، Mohammad.Sadeq ، Hedieh20 ، msar ، m_ganj ، maral-map
من با دقت خوندم پست‌های شمارو.
من فکر می‌کنم که خواسته‌های شما با من برای ویزای تحصیلی‌ فرق می‌کنه، شما می‌گید باید واسه کشوری پذیرش گرفت که بد از اتمام تحصیل به دانشجو اقامت بده (با اینکه من بعید می‌دونم یه همچین چیزی شدنی باشه) .اما من فقط فقط هدفم وارد شدن به آمریکا به صورت قانونی و با کمترین هزینست. تا اینجا اوکی؟ همین که من فقط بتونم به صورت قانونی وارد بشم، و با ثبت نام در اونجا حضور قانونی داشته باشم، برای من کافیه، چون اونجا آمریکاست و راهایه قانونی وارد شدن بهش محدوده، خوب معلومه که من نمی‌خوام تا آخر عمرم با این ویزا اونجا بمونم، گفتم که بد از رفتن به اونجا و جا افتادن، ادم ویزاشو change می‌کنه
من خودمو با یه کره‌ ای مقایسه نمیکنم، اما بهتون گفتم بودن کسایی که از ایران هم با این ویزا رفتن ,,هر چند که تعدادشون خیلی‌ خیلی‌ کمه، و به نظر من اگه مدارکت کامل باشه و بتونی‌ افیسر رو قانع کنی‌، تمومه، اگرم نشد، دنیا به آخر نرسیده که ، ادم این شانسو امتحان می‌کنه، نشد از طریقه دانشگاه اقدام می‌کنه.
قضیه شهریه هم اگه ۳ ماهه تعطیل رو حساب نکنیم، می‌شه کمتر از ۳۶۰۰ دلار در سال، که این مبلغو لازم نیست یکجا بپردازیم، بلکه کمتر از ماهی‌ ۴۰۰ دلار که خیلی‌ فرق داره با دانشگاه که باید کل پولشو یکجا بپردازیم با دلار ۳۷۰۰تومن.

قضیه این استیت شدنو زیاد ازش مطمئن نیستم، اما بازم میگم، هدف من آمریکاست نه کانادا، و برای من دانشجو، همین که بتونم خودمو به طور قانونی اونجا برسونم، و اونجا از نزدیک بتونم دانشگاه هارو برسی‌ کنم، و مدرک زبان بگیرم، و استادیو برای حمایت مالی از خودم قانع کنم خیلی‌ برای من بهتره، شما حساب کن اگه من یه دانشگاهو پیدا کنم تو آمریکا، با شهر مثلا ۱۳۰۰۰ دلار، (به طور مثل گفتم) با دلار ۳۷۰۰ می‌شه چقدر؟ می‌شه ۴۸ ملیون، که باید یجا بریزیم به حساب دانشگاه، تازه این به غیر از خرج خود دانشجو در جند ماه اوله ، و در صورتی که دلار از این گرون تر نشه,,,و منم یه همچین پولی‌ ندارم، پس این ویزای زبان رو امتحان می‌کنم، شاید و شاید جواب داد، اگه نشد باید بیام و یه فکر چارهٔ دیگه بکنم،,,امتحانش که ضرر نداره،,,این کار نشد هم نداره.

می‌دونم شما بهترین چیزو برای ما میخواید، و میخواید مارو درست راهنمای کنید، اما شما جای من نیستید که بدونید شرایطمو، شاید شما بتونید خرج این ویزا رو بدید اما من نمیتونم، شاید شما آمریکا و کانادا برات فرقی‌ نکنه، اما برای من می‌کنه. بازم ممنون از شما
پاسخ
تشکر کنندگان: Mohammad.Sadeq ، sogolgh ، poorya-poorya ، شهلا 1346 ، msar ، maral-map
سلام دوستان. من فرم I-20 رو برای برادرم گرفتم .و ساپورت مالی هم معرفی کردم که ساکن امریکاست ایا این معرفی ساپورت مالی ساکن امریکا مشکلی ایجاد میکنه؟ البته برادرم پرینت حساب بانکی خودش رو در ایران و امریکا هم روزی که میره سفارت میبره چون ولزفالگو هم حساب داره. و راهنمایی کنید که چه چیزایی اون روز با خودش ببره برای گرفتن ویزا در سفارت بهتر کمک میکنه و چه دلیلی برای اینکار رفتن به امریکا بیاره بهتره؟ پیشاپیش تشکر میکنم
پاسخ
تشکر کنندگان: sadeghi897 ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان