کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
چگونه بدون داشتن تافل پذیرش و ویزای دانشجویی بگیریم؟
(2012-04-26 ساعت 07:26)amirf_jesus نوشته:  در نام پدر آسمانی
با سلام خدمت دوستان عزیزم در مهاجرسرا

برای اقدام ، شما باید سه نکته را توجه داشته باشید :
1- همراه داشتن پذیرش معتبر از دانشگاه ها یا مراکز عالی مورد تایید اداره مهاجرت.
2- توانایی پرداخت هزینه های تحصیلی و زندگی در آمریکا.
3- دلیلی موجه برای بازگشت به کشورتان باید داشته باشید .

مورد اول: ۹۹٪ دانشگاه ها و مراکز عالی مورد تایید اداره مهاجرت مدرک تحصیلی و ریز نمرات و تافل می خواهند ، تنها ۱٪ از انیستیتو های مورد تایید اداره مهاجرت به تافل و ریز نمرات شما برای دادن پذیرش نیاز ندارند . این مراکز انیستیتو های زبان انگلیسی هستند و به شما پذیرش ۴ ماهه جهت شروع کلاسها با قابلیت تمدید بدون تضمین کار پارت تایم در انیستیتو می دهند . چنانچه شخص مایل باشد بعد از پایان دوره تاقل و امتحان می تواند پذیرش دانشگاه ها و مراکز عالی طرف قرارداد را بگیرد * توجه* در این مورد تضمین گرفتن تافل در آینده برای سفارت الزامی نیست . پس از دریافت پذیرش رزرو بلیط رفت و برگشت خود را مطابق با تاریخ شروع و پایان دوره تنظیم کنید در حالی که بلیط یکسال اعتبار دارد.

مورد دوم : توانایی پرداخت هزینه های تحصیلی و زندگی در آمریکا برای سفارت بسیار مهم است تقاضا دارم ساپورت مالی از آمریکا با خود به سفارت نبرید مگر اینکه حساب خودتان باشد. ساپورت مالی والدین خود در ایران را قوی ارایه دهید به هیچ وجه نشان ندهید در آمریکا کسی را می شناسید حتما یک حساب بانکی برای خود در آمریکا باز کنید ۴ ماه زودتر از وقت سفارتتان اگر استیتمنت ۳ ماه خود را روی ساپورت مالی بگذارید موثرتر است. برای باز کردن حساب نیاز به سوشیال سکوریتی ندارید بانک ؛ ولز فارگو : حساب را برایتان می گشاید تنها دوست یا آشنای شما باید مراجعه کند و حساب دبت باز کند بعد شما می توانید آنلاین حسابتان را کنترل کنید پول را از طریق صرافی می توانید به حسابتان واریز کنید.

مورد سوم : مهمترین بخش شما باید نشان دهید باز می گردید داشتن یک یا چند ملک بنام کافی نیست شما باید نامه ای از محل کارتان ارایه دهید مبنی بر اینکه شما نیروی کارآمدی در شرکت هستید و شرکت تنها درصورتی با مرخصی بدون حقوق شما جهت تحصیل موافقت می کند که شما پس از پایان دوره زبان انگلیسی حداقل .... سال برای این شرکت جهت پیشبورد و ارتقا اهداف شرکت کار کنید و تضمینی هم از شما می خواهد درضمن وعده ۲ برابر شدن حقوق و ارتقا شغلی نیز بدهد اگر شرکت تجاری بین المللی باشد چه بهتر.

یک نامه هم خودتان باید بدهید که چرا ترجیح می دهید در آمریکا زبان بیاموزید آیا این رشته در ایران آموزش داده نمی شود نگران نباشید من بک گراند نامه را می نویسم الان بچه ام بیدار شده باید برم.

در پناه او باشید.
آمین
سلام دوستان
می خواستم بدونم چه جوری می شه یک نفر که خارج از آمریکا هست تو بانک آمریکایی wells fargo حساب باز کنه؟اگه سفارت ویزا نداد چه جوری می تونه پولش رو برگردونه؟یه موسسه خوب می تونید معرفی کنید که ساپورت مالی زیاد نخواهد؟
پاسخ
تشکر کنندگان: krshkrn86 ، msar
سلام.کسی راجع به باز کردن حساب شخصی در بانک ولزفارگو آمریکا چیزی می دونه؟به نام شخصی که هنوز ویزا نگرفته؟
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
با سلام : با توجه به مطالب ذكر شده چند تا سوال داشتم لطفاً راهنمايي كنيد :

١. من خواهرم و دامادمون سي تي زن امريكا هستن ولي خواهرم شاغل نيست و فقط دامادمون شاغل هست و بابا و مامان هم گرين كارت دارن كه ميرن و ميان ... و اونجا نيستن معمولاً .. حال براي دريافت اين نوع ويزا اگر ساپورتر خواهرم و يا در حقيقت دامادمون رو معرفي كنم ، رد نميشه درخواستم و مشكل ساز نيست كلاً ؟ در ضمن يكي دو تا دوست تو لوس آنجلس و نيويورك دارم كه سي تي زن هستند و كار مي كنن اونها هم مي تونن كمكم كنن يا نه ؟ كدوم روش براي معرفي ساپورتر بهتره ؟ بهترين ساپورتر و كي و بگم ؟؟

٢. چون ( مدرك فوق ليسانس دارم ) قصد ادامه تحصيل در يك دانشگاه خوب رو دارم واينجا نمي خوام تافل بگيرم و قصد دارم كه پس از گرفتن تافل در اونجا درخواست پذيرش بدم ولي دانشگاهي رو كه خودم دوست دارم انتخاب كنم نه موسسه زباني كه اونجا ميرم ، شدني هست همچنين چيزي يا دانشگاهي رو كه موسسه پيشنهاد ميدن ميتونم برم ؟

٣. چه مبلغ پول در اونجا بايد تو حسابم باشه ؟ يا اگر فقط پرينت حساب بانكي و يا سند ملكي و نامه بيزينسي اينجا رو ببرم قبول مي كنن ؟

٤. اصلاً بگم ؛ مدرك تحصيليم چيه و يا نه فقط بگم مي خوام برم تافل بگيرم ؟!!!!

٥. هنگام سوال و جواب آفيسر سفارت اگر ازم سوالهاي زير رو پرسيد چي جواب بدم :

الف : هدفت از رفتن به آمريكا چيه و كلاً تافل گرفتن ؟؟؟ مي خواي براي چي بري اونجا چرا ايران زبان نمي خواي بخوني و تافل نمي گيري ؟

ب : بعد زبان مي خواي اونجا دانشگاه بري ؟ پس كار و زندگيت تو ايران چي ميشه اگر بخواي دانشگاه بري ؟؟؟ در صورتيكه به قول فرمايش دوستمون نامه از طرف شركت بايد ببرم كه مي خوام برگردم و وعده حقوق بيشتر رو تو ايران بهم دادن در اينصورت پاسخ دادن به اين سوال چي ه ه ه ؟؟؟؟ )

ج : آمريكا كسي و داري از بستگان ؟ ( اگر قبلش نگفته باشم و عنوان نكرده باشم چي جواب بايد بدم ؟ اصلا اسمي از بابا و مامن خواهرم بايد ببرم يا نه !!!؟

د : چرا با مدركت در خواست پذيرش مستقيم ندادي از دانشگاه ؟ ( يعني تو خود ايران چرا تافل نگرفتي تو كه مي خواي بري ادامه تحصيل بدي !! )

ه : اگر ساپورتر دامادمون ( خواهرم ) رو معرفي كنم بگه بري اونجا چون خواهر و پدر و مادرت اونجان و ديگه بر نمي گردي چي بگم ؟

*** چند درصد احتمال شانس گرفتن ويزا رو دارم با اين روش ؟ ***

*من هدفم ارزانترين و سريعترين روش براي گرفتن ويزاست و انشالله برم اونجا پس از تافل و .... تغيير ويزا ميدم*

لطفاً دوستاني كه پروسه مصاحبه سفارت I20 ويزاي زبان را طي كردن ، تجربه شون رو در ميون بگذارن و راهنمايي كنند ما رو .. ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: sogolgh ، msar
تنها نکته ای که عرض کنم shahinmo عزیز اینه که سفارت بسیار به داشتن اقوام نزدیک در آمریکا حساسه. یعنی به طور ضمنی نشون میده که شما با داشتن خواهر سیتیزن و مادر و پدر گرین کارتی قصد اقامت در اونجا رو دارید . برای گرفتن ویزای دانشجویی لازمه ثابت کنید که بعد از تحصیل برمی گردید. شما چطور می خواهید ثابت کنید؟

به ویژه اونکه شما نه پذیرش از دانشگاهی دارید نه تافلی که حتی ذره ای بخواد از مسیر منحرفشون کنه. پس هیچ جای شکی براشون باقی نمی مونه که قصد شما اقامت هست ( حتی اگر واقعا نباشد ! ).

---

حالا پاسخ برخی سوالات:

- بله شما می تونید به عنوان اسپانسر شوهر خواهرتون رو معرفی کنید.
- دوستانتون هم می تونن اسپانسر شما بشن.
- شما نمی تونید چیزی رو در مورد اقوامتون از اونها پنهان کنید. حتی اگر هم مطرح نشه، باز هم تمام بانکهای اطلاعاتی که در لحظه بهشون نشون میده فامیل شما اونجا هستند، در دسترشون هست. پس با پنهان کردن هیچ موردی درست نمیشه.

شما به نظر من بهتره تافلتون رو بگیرید ، پذیرش از دانشگاه هم داشته باشید و بعد اقدام کنید. در این صورت حداقل نشون داید که برای ادامه تحصیل اقدام می کنید.

موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، sadeghi897 ، pr.kia ، صوفیا صوری ، shahinmo ، el333 ، AsemanAbee ، ابی22 ، Hedieh20 ، سانازی ، nora ، msar
سلام کسی تو لوس انجلس یا ارواین از بودن کلاس یا دوره تافل خبر داره یا دانشگاهی میشناسید برای ورود خودشون دوره تافل داشته باشن من خودم امریکا هستم ولی در مورد ورود به دانشگاه هیچ اطلاعاتی ندارم
پاسخ
یک سوال دارم من با داشتن greencard هزینه تحصیلم کمتر میشه؟
پاسخ
پسرم برای ویزای دانشجویی زبان در ایروان اقدام کرد ویزا ندادن و گفتند خوندن زبان در آمریکا توجیح اقتصادی نداره وقتی که در کشورتون بهتر کلاسها را دارین و اگر معلم خصوص هم بگیرید ما تحقیق کردیم بیشتر از 1.5 میلیون در ماه نمیشه .
تعداد کیس : 4 نفر
ارسال مدارک : 91/4/21
نامه دوم :1 آذر   مصاحبه: 21 دی
کلیرنس :12/1 تحویل پاس : 12/14
صدور ویزا : 12/17 دریافت ویزا برای 3 نفر : 12/21
ورود آمریکا 92/2/2
پورتلند اورگان Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، r.bazargan
میشه یک نفر به صورت جامع و دقیق نحوه و شرایط گرفتن ویزای دانشجویی(خصوصا برای دوره ی لیسانس) رو بیان کنه؟
No one dies a virgin, life f#cks us all...
پاسخ
تشکر کنندگان:
میشه بگین برای اپلای دکتری با مدرک ارشد دانشگاه شاهد مشکل ایجاد میکنه یا نه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-06-26 ساعت 07:48)شهلا 1346 نوشته:  پسرم برای ویزای دانشجویی زبان در ایروان اقدام کرد ویزا ندادن و گفتند خوندن زبان در آمریکا توجیح اقتصادی نداره وقتی که در کشورتون بهتر کلاسها را دارین و اگر معلم خصوص هم بگیرید ما تحقیق کردیم بیشتر از ۱.۵ میلیون در ماه نمیشه .

بله پسر شما می تواند پذیرش مشروط از یک دانشگاه بگیرد و دانشگاههای که اقدام به پذیرش مشروط می کنند یک ترم باهاشون زبان

کار می کنند . معمولا این دانشگاهها ویزاشون 50 درصد ویزا میدن ولی برای کلاس های زبان برای ایرانیان متاسفانه ویزا دوره ی زبان نمی دن

شما می توانید با پذیرش از یک دانشگاه و گرفتن ویزا و بعد از بدو ورود به آمریکا

از دانشگاه انصراف داده و پذیرش از کالج زبان دریافت کنید و بعد از گذراندن آن

مجددا از دانشگاه پذیرش دریافت کنید دانشگاههای مشروط رتبه و رنکینگ کمی نسبت به سایر دانشگاههای دیگر دارد

(2015-06-05 ساعت 02:26)dadgw نوشته:  میشه یک نفر به صورت جامع و دقیق نحوه و شرایط گرفتن ویزای دانشجویی(خصوصا برای دوره ی لیسانس) رو بیان کنه؟

شانس گرفتن فاند و بورسیه خیلی کم است

و به طور معمول به لیسانسی ها فاند نمیدن

و باید با هزینه خودتان ادامه تحصیل بدین

سعی کنید در مقاطع بالاتر اقدام کنید

شرایط پذیرش

داشتن اظهار نامه ی شخصی یا sop

Cv یا رزومه

داشتن مقاله

مدرک 12 سال دوره ی تحصیلی یا دیپلم یا مدرک پیش دانشگاهی

و تمکن مالی به ارزش 12 تا 20 هزار دلار به بالا در بانک

(2015-06-06 ساعت 11:55)faeze.yousefi6 نوشته:  میشه بگین برای اپلای دکتری با مدرک ارشد دانشگاه شاهد مشکل ایجاد میکنه یا نه؟

دانشگاه شاهد برای هموطنانی که خانواده هایشان یا خودشان در جبه های جنگ و مسایل ازین دست حضور داشتند ایجاد شده است میتونه درصد

کمی برای گرفتن ویزا ایجاد کنه اما تلاش خودتان را بکنید شاید بتونید ویزا بگیرید

کسانی که سربازی رفتند یا در جبه های جنگ حضور داشتند می تونه

پروسه ویزا را کمی با مشکل مواجه کنه به خصوص Fbi checkو...

اما در اکثر موارد ویزا رو میدن

برای پذیرش از کالج زبان در آمریکا از ایران اقدام نکنید بعد از بدو ورود

اقدام به اخذ پذیرش کنید و حتما فرم مخصوص را دریافت کنید
پاسخ
تشکر کنندگان:
آقای خطرناک! با تشکر از پاسخ دقیقتون
در مورد اون دانشگاه های مشروط و نحوه ی ورود به کالج آموزش زبان و خرج های هر کدوم و ... یه توضیحی میدین؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
کاربر خطرناک ازتون ممنونم بابت جوابتون
من از خانواده جبهه یا ایثارگر نیسم...کلا با کنکور ارشد و مصاحبه وارد این دانشگاه شدم
بیشتر سوئد مد نظرم هس واسه دکتری
اگه من اینجا آیلتس یا تافل رو نمره مقبول بگیرم باز باید حتما کالج زبان برم؟
ممنون از پاسختون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-06-06 ساعت 22:20)dadgw نوشته:  آقای خطرناک! با تشکر از پاسخ دقیقتون
در مورد اون دانشگاه های مشروط و نحوه ی ورود به کالج آموزش زبان و خرج های هر کدوم و ... یه توضیحی میدین؟

با توجه به شهر و ایالتی که قصد رفتن دارید می تونید در گوگل جست و جو کنید

conditional admission university califonia

و دیگر ایالت های دیگه و شهر هاشون

این یک کالج زبان معتبر هست که می تونید از مقدماتی تا پیشرفته از برنامه هاش

استفاده کنید و در قسمت university می تونید از دانشگاههای که

پذیرش مشروط دارند و با این موسسه یا کالج در ارتباط هستند

اقدام به پذیرش کنید

http://www.els.edu/en

بازم می گم که اخذ ویزا برای دوره های زبان برای ایرانیان خیلی کم است

و 90 درصد آنگونه که دوستان گفتند ویزا نمیدن

اما دانشگاههای مشروط 50 تا 60 درصد به دانشجویانی که در

زبان مشکل دارند و معدل شان پاین هست شانس ویزارو دارند

این هم یک کالج معتبر در آمریکاست

https://www.elc.edu/

که دوستان با هر نحوی که وارده آمریکا میشوند می تونند ازاین

برنامه ها برای یادگیری و بهبود زبان استفاده کنند

هزینه های دوره ی زبان بستگی به iq افراد در سنین مختلف است

و مزیتی که داره با لحجه ی آمریکایی آشنا شوید و در محیط با دوستان

زبانتان قوی خواهد شد و با مدرک این کالج خای معتبر

پذیرش بگیرید از بهترین دانشگاههای آمریکا
پاسخ
تشکر کنندگان: maral-map
(2015-06-06 ساعت 23:22)faeze.yousefi6 نوشته:  کاربر خطرناک ازتون ممنونم بابت جوابتون
من از خانواده جبهه یا ایثارگر نیسم...کلا با کنکور ارشد و مصاحبه وارد این دانشگاه شدم
بیشتر سوئد مد نظرم هس واسه دکتری
اگه من اینجا آیلتس یا تافل رو نمره مقبول بگیرم باز باید حتما کالج زبان برم؟
ممنون از پاسختون

شما در امتحان تافل و gre شرکت کنید و اگر نمره ی قبولی تان مد نظر

دانشگاههای آمریکا بود نیازی به رفتن به کلاس نیست

تافل مربوط به آمریکا و کانادا است و آیلتس مربوط به کشور انگلستان و اروپا و استرالیا و .. است و آمریکا آیلتس را قبول نمی کند

پس سعی کنید که از تافل نمره ی حوبی را بگیرید
پاسخ
تشکر کنندگان:
اونوقت اگه دانشجو نباشیم مدرکمون دیپلم باشه چی؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان