کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای EB3
(2015-06-24 ساعت 19:10)lordsaroman نوشته:  سلام دوستان.
۱- من تو این مدت سعی کردم که با وکلای آمریکایی بیشتری مشورت کنم. هم از طریق تلفن، هم ایمیل و هم از طریق وبسایت هاشون. تقریبا نظر ۱۰-15 وکیل آمریکایی ساکن آمریکا (و نه وکیل ایرانی ساکن کانادا) رو در این باره گرفتم. همه بالاتفاق می گفتند این کار که تحت یک قرارداد فرد هم براش کارفرما پیدا می کنند و هم براش ویزای EB3 اقدام می کنند غیر قانونیه. یعنی حتی یک نفر هم نیومد بگه "ممکنه" این کار قانونی باشه. برای مثال من در سایت زیر که فقط وکلای مهاجرت آمریکا می تونند به سوالات پاسخ بدند سوال رو مطرح کردم:
http://www.avvo.com/legal-answers/are-th...tification

وکیل مهاجرت از سان دیگو گفته که:
No. None of these things are "legal", but rather part of an elaborate network of schemers, waiting to "bite" the gullible victim. Don't fall for it!
یعنی: خیر. هیچ یک از این شرکت ها "قانونی" نیستند. بلکه همگی جزو یک شبکه ی پیچیده و طراحی شده ی اسکم هستند که در انظار بلعیدن قربانیان هستند. گول آن ها را نخورید.

وکیل مهاجرت از لس آنجلس گفته:
This type of activity is highly illegal.
این گونه فعالیت ها به شدت غیر قانونی است

وکیل مهاجرت از نیویورک گفته:
The devil is in the details. On the face of it appears like a sham. That is my personal opinion.
شیطنت در جزئیات است. به نظر می آید کار غلطی باشد. این نظر من است

وکیل مهاجرت از دالاس تگزاس گفته:
they all are scams and there to take unsuspecting people's money and commit fraud. they never are or will be legal.
این ها همه اسکم هستند و برای گرفتن پول مردم بی گناه و مرتکب شدن جرم. آن ها هرگز قانونی نبوده اند و نخواهند بود.

من همین متن رو برای چند نفر از وکلای دیگه ایمیل کردم (و حتی آدرس وبسایت اون شرکت سر شبکه ی اصلی کانادایی رو هم دادم) و حتی با بعضی تلفنی صحبت کردم همگی همین رو می گفتند.

۲- من همچنین برای اینکه ببینم آیا واقعا کارفرما ها مستقل عمل می کنند یا نه، از طریق وبسایت وزارت کار Labor Certificate یکی از افراد ایرانی که در شرکت House of xxx که یکی از کارفرماهایی است که این شرکت ها باهاشون کار می کنه رو در آوردم. در Labor Certificate اطلاعات تماس کارفرما هستش. من ایمیل زیر رو به کارفرما زدم:

Dear Mr. xxxx

It was brought to my attention that "HOUSE OF xxxx" located at xxxx is sponsoring several foreign Iranians in EB3 - Other Skilled Workers category for Meat, Poultry and Fish Cutters and Trimmers . It appears that your company needs several low cost workers. My friend who is also living in Iran is very interested to join your company directly with the commitment of at least one year. Would you kindly assist in sponsoring his EB3 visa?

Thanks
xxxxxx

دقت داشته باشید که بنده این ایمیل رو مستقیما و فقط به کارفرما زدم. اما نکته ی بسیار جالب این بود که جواب ایمیل مستقیما از شرکت سر شبکه کانادایی معلوم الحال برام اومد:

Dear Mr xxxx.,

We received the below email you sent to our sponsor, thank you for your friend's interest in our program.
xxxx strongly advise you that your friend must contact an authorized Iranian agent of us to discuss further. Thank you.

این یعنی اینکه اصلا خود کارفرما هیچ کاره است و شرکت کانادایی هست که داره از طرف کارفرما صحبت می کنه و می گه که شما با ماموران ما در ایران تماس بگیرید. همون کسانیکه 60-70 هزار دلار ازتون می گیرند. یعنی ده برابر "هزینه ی واقعی وکالت" این کار که شش هزار دلاره حداکثر. این نشون می ده که این کارفرما با اون شرکت کانادایی در یک رابطه exclusive با اختصاصی انحصاری هستند و اگر فردی خودش بخواد با وکیل خودش اقدام کنه نمی گذارند. که این خیلی عجیب به نظر می رسه. چون اگه واقعا اون کارفرما نیازمند شدید کارگر باشه باید از هر گزینه ای استقبال کنه. هیچ کارفرمایی در دنیا با هیج شرکت کاریابی ای رابطه ی اختصاصی انحصاری نداره و اصلا با عقل جور در نمی آید.

۳- من قبلا با وزارت کار تماس مستقیم داشتم و ازشون درمورد قانونی بودن و یا نبودن این روش سوال کردم و این جوابشون بود:
http://s2.img7.ir/wbpSe.jpg
من این سوال رو از بخش OIG پرسیم (بدون ذکر نام شرکتی که احیانا کار کسی خراب نشه) اما هنوز جوابی نگرفتم. اگه ایمیل دیگه ای از وزارت به دستم رسید اینجا می گم.

توصیه به کسانیکه از شرکت های واسط کانادایی هنوز اقدام نکرده اند:
ویزای EB3 کاملا قانونی است. بعنی اگر شما کافرما رو خودتون پیدا کنید هر وکیلی برای شما اقدام می کنه. اما روش شرکت های واسط کانادایی که همگی جزو یک شبکه ی واحد هستند بسیار مشکوک هست. روش آنها فراهم کردن کافرما و ارائه خدمات وکالت تحت یک قرار داد هست که ده برابر هزینه ی معمول وکالت رو ازتون می گیره. توصیه من به شما دوستان این هست که اگر می خواهید 60-70 هزار دلار سر این راه بگذارید قبلش لا اقل صد دلار (یعنی یک هزارم) هزینه کنید و برای نیم ساعت با چند وکیل معتبر مهاجرت آمریکایی ساکن آمریکا در این زمینه مشورت کنید و نه وکلای ایرانی ساکن کانادا که جزو همین شبکه هستند. بعد خودتون تصمیم بگیرید. شما با تمامی وکلای آمریکایی می تونید تلفنی وقت مشاوره بگیرید و یا ایمیل بزنید. البته اگه قانونی یا غیرقانونی بودن روش برای شما مهم نیست و فقط "شدنی و یا نشدنی" بودن این روش براتون مهمه بستگی به ریسک پذیری خودتون داره.
با سلام خدمت LORDSARUMAN مثل اینکه این شرکت های ایرانی کانادایی با این کارفرماها قرارداد دارند که برای آنها نیروی کار ارزان یک ساله پیدا کنند و هزینه کارفرما را هم این شرکتها از کارجوها بگیرند در عوض هم این شرکتها هم هرچقدر بخوان از کارجوها بگیرن ولی سوال ایجاست که برنامه گرفتن گرین کارد چگونه ردیف شده ؟ آیا اداره مهاجرت هم با این شرکتها همکاری دارد؟؟؟؟؟ ممنون میشم توضیحی هم در این مورد بدین با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
۱- من تو این مدت سعی کردم که با وکلای آمریکایی بیشتری مشورت کنم. هم از طریق تلفن، هم ایمیل و هم از طریق وبسایت هاشون. تقریبا نظر ۱۰-15 وکیل آمریکایی ساکن آمریکا (و نه وکیل ایرانی ساکن کانادا) رو در این باره گرفتم. همه بالاتفاق می گفتند این کار که تحت یک قرارداد فرد هم براش کارفرما پیدا می کنند و هم براش ویزای EB3 اقدام می کنند غیر قانونیه. یعنی حتی یک نفر هم نیومد بگه "ممکنه" این کار قانونی باشه. برای مثال من در سایت زیر که فقط وکلای مهاجرت آمریکا می تونند به سوالات پاسخ بدند سوال رو مطرح کردم:

No. None of these things are "legal", but rather part of an elaborate network of schemers, waiting to "bite" the gullible victim. Don't fall for it!
یعنی: خیر. هیچ یک از این شرکت ها "قانونی" نیستند. بلکه همگی جزو یک شبکه ی پیچیده و طراحی شده ی اسکم هستند که در انظار بلعیدن قربانیان هستند. گول آن ها را نخورید.

The devil is in the details. On the face of it appears like a sham. That is my personal opinion.

they all are scams and there to take unsuspecting people's money and commit fraud. they never are or will be legal.
این ها همه اسکم هستند و برای گرفتن پول مردم بی گناه و مرتکب شدن جرم. آن ها هرگز قانونی نبوده اند و نخواهند بود.

من همین متن رو برای چند نفر از وکلای دیگه ایمیل کردم (و حتی آدرس وبسایت اون شرکت سر شبکه ی اصلی کانادایی رو هم دادم) و حتی با بعضی تلفنی صحبت کردم همگی همین رو می گفتند.

۲- من همچنین برای اینکه ببینم آیا واقعا کارفرما ها مستقل عمل می کنند یا نه، از طریق وبسایت وزارت کار Labor Certificate یکی از افراد ایرانی که در شرکت House of xxx که یکی از کارفرماهایی است که این شرکت ها باهاشون کار می کنه رو در آوردم. در Labor Certificate اطلاعات تماس کارفرما هستش. من ایمیل زیر رو به کارفرما زدم:

Dear Mr. xxxx

It was brought to my attention that "HOUSE OF xxxx" located at xxxx is sponsoring several foreign Iranians in EB3 - Other Skilled Workers category for Meat, Poultry and Fish Cutters and Trimmers . It appears that your company needs several low cost workers. My friend who is also living in Iran is very interested to join your company directly with the commitment of at least one year. Would you kindly assist in sponsoring his EB3 visa?

Thanks
xxxxxx

دقت داشته باشید که بنده این ایمیل رو مستقیما و فقط به کارفرما زدم. اما نکته ی بسیار جالب این بود که جواب ایمیل مستقیما از شرکت سر شبکه کانادایی معلوم الحال برام اومد:

Dear Mr xxxx.,

We received the below email you sent to our sponsor, thank you for your friend's interest in our program.
xxxx strongly advise you that your friend must contact an authorized Iranian agent of us to discuss further. Thank you.

این یعنی اینکه اصلا خود کارفرما هیچ کاره است و شرکت کانادایی هست که داره از طرف کارفرما صحبت می کنه و می گه که شما با ماموران ما در ایران تماس بگیرید. همون کسانیکه 60-70 هزار دلار ازتون می گیرند. یعنی ده برابر "هزینه ی واقعی وکالت" این کار که شش هزار دلاره حداکثر. این نشون می ده که این کارفرما با اون شرکت کانادایی در یک رابطه exclusive با اختصاصی انحصاری هستند و اگر فردی خودش بخواد با وکیل خودش اقدام کنه نمی گذارند. که این خیلی عجیب به نظر می رسه. چون اگه واقعا اون کارفرما نیازمند شدید کارگر باشه باید از هر گزینه ای استقبال کنه. هیچ کارفرمایی در دنیا با هیج شرکت کاریابی ای رابطه ی اختصاصی انحصاری نداره و اصلا با عقل جور در نمی آید.

۳- من قبلا با وزارت کار تماس مستقیم داشتم و ازشون درمورد قانونی بودن و یا نبودن این روش سوال کردم و این جوابشون بود:
من این سوال رو از بخش OIG پرسیم (بدون ذکر نام شرکتی که احیانا کار کسی خراب نشه) اما هنوز جوابی نگرفتم. اگه ایمیل دیگه ای از وزارت به دستم رسید اینجا می گم.

ویزای EB3 کاملا قانونی است. بعنی اگر شما کافرما رو خودتون پیدا کنید هر وکیلی برای شما اقدام می کنه. اما روش شرکت های واسط کانادایی که همگی جزو یک شبکه ی واحد هستند بسیار مشکوک هست. روش آنها فراهم کردن کافرما و ارائه خدمات وکالت تحت یک قرار داد هست که ده برابر هزینه ی معمول وکالت رو ازتون می گیره. توصیه من به شما دوستان این هست که اگر می خواهید 60-70 هزار دلار سر این راه بگذارید قبلش لا اقل صد دلار (یعنی یک هزارم) هزینه کنید و برای نیم ساعت با چند وکیل معتبر مهاجرت آمریکایی ساکن آمریکا در این زمینه مشورت کنید و نه وکلای ایرانی ساکن کانادا که جزو همین شبکه هستند. بعد خودتون تصمیم بگیرید. شما با تمامی وکلای آمریکایی می تونید تلفنی وقت مشاوره بگیرید و یا ایمیل بزنید. البته اگه قانونی یا غیرقانونی بودن روش برای شما مهم نیست و فقط "شدنی و یا نشدنی" بودن این روش براتون مهمه بستگی به ریسک پذیری خودتون داره.

این نحوه صحبت را از شرکتهای آمریکایی که فقط ۵۰۰ EB5 هزار دلاری کار میکنند را شنیدیم. طبیعی هم هست. منافع به خطر افتاده. خوشبختانه جوابهای قبولی مشتریان پاسخ خوبی به این شبهات است.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-06-24 ساعت 20:39)b.safavi نوشته:  

Dear Mr. xxxx

Thanks
xxxxxx

Dear Mr xxxx.,

این نحوه صحبت را از شرکتهای آمریکایی که فقط ۵۰۰ EB5 هزار دلاری کار میکنند را شنیدیم. طبیعی هم هست. منافع به خطر افتاده. خوشبختانه جوابهای قبولی مشتریان پاسخ خوبی به این شبهات است.
به نظرم همه شرکتها باید بدونن که هر روش مهاجرتی داوطلب خاص خودش رو داره یعنی کسی که پول سرمایه گذاری 500هزار دلار رو داره هیچ وقت نمی آد خودشو خسته و علاف کنه و یه سال تو پیتزا هات و کارخانه مواد غذایی ... کار کنه و کسی هم که سراغ این کارها میره به احتمال زیاد پول سرمایه گذاری 500 هزار دلاری رو نداره
پس هر کسی مراجعین خودش رو داره
پاسخ
تشکر کنندگان:
نقل قول: به نظرم همه شرکتها باید بدونن که هر روش مهاجرتی داوطلب خاص خودش رو داره یعنی کسی که پول سرمایه گذاری 500هزار دلار رو داره هیچ وقت نمی آد خودشو خسته و علاف کنه و یه سال تو پیتزا هات و کارخانه مواد غذایی ... کار کنه و کسی هم که سراغ این کارها میره به احتمال زیاد پول سرمایه گذاری 500 هزار دلاری رو نداره
پس هر کسی مراجعین خودش رو داره

سلام خدمت شما. ببینید به هر حل تمام شرکتهایی که در این زمینه فعال هستند و عموماً هم با سابقه هستند‌, برای آینده کاری خود هم شده به این نکات توجه میکنند و اینطور نیست که یک شرکت بیاد و بتونه به همه دروغ بگه. یعنی‌ تو این همه شرکت تا حالا یک نفر نفهمیده؟

چیزی که ما را امیدوار به این روش کرد جوابهای قبولی موکلین است که وقتی‌ ‌هم که به دفاتر مراجعه میکنند با آنها ارائه می‌شه. ولی‌ اینکه یک نفر بره و از وزارت کار و .... شروع بکنه به اتهام زدن‌, معنی آن چی‌ است؟ آخه با چه علم و آگاهی‌ ؟ من همینجا دارم عرض می‌کنم که بنده آمریکا هستم و حاضرم داوطلبانه با مدیر این تاپیک دیدار داشته باشم و ببینم دلیل این همه رفتار غیر محترمانه چیه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Taha5656
سلام
آقای مدیر که اوایل میگفتن هیچ شرکت غیر ایرانی نیست که این روش رو تبلیغ کنه، و گفتن اگه کسی ادعا میکنه چنین شرکت های غیرایرانی وجود داره آدرس سایت رو بگن،حالا نمیدونم کی آدرس سایت رو گفت به جناب مدیر، اما نتیجه این شد که به جای قبول قضاوت زود هنگام خودشون، رفتن اسم شرکت و سایت رو به قول خودشون دادن به نمیدونم فلان مرجع آمریکایی و فلان وکیل.نمیفهمم دلیل کارشون رو.اول انکار،بعدش سعی در تخریب و فکر کنم در نهایت با این روشی که در پیش گرفته جناب مدیر، کار کسایی که اقدام کردن رو هم خراب میکنن.لطفا پیام منو منتشر کنید و محروم نکنید.
با احترام به همه دوستان و مدیر.
پاسخ
تشکر کنندگان: b.safavi ، Taha5656
(2015-06-24 ساعت 21:54)shakiba.far نوشته:  سلام
آقای مدیر که اوایل میگفتن هیچ شرکت غیر ایرانی نیست که این روش رو تبلیغ کنه، و گفتن اگه کسی ادعا میکنه چنین شرکت های غیرایرانی وجود داره آدرس سایت رو بگن،حالا نمیدونم کی آدرس سایت رو گفت به جناب مدیر، اما نتیجه این شد که به جای قبول قضاوت زود هنگام خودشون، رفتن اسم شرکت و سایت رو به قول خودشون دادن به نمیدونم فلان مرجع آمریکایی و فلان وکیل.نمیفهمم دلیل کارشون رو.اول انکار،بعدش سعی در تخریب و فکر کنم در نهایت با این روشی که در پیش گرفته جناب مدیر، کار کسایی که اقدام کردن رو هم خراب میکنن.لطفا پیام منو منتشر کنید و محروم نکنید.

سلام دوست عزیز.
تمامی این شرکت های ایرانی کانادایی جزو یک شبکه ی واحد هستند که همه به یک شرکت کانادایی می رسه. این رو من از اول نمی دونستم و بعدا فهمیدم که همه جزو یک شبکه هستند.

اما به غیر از اون شرکت اولیه کانادایی، شرکت دیگه ای رو ندیدم. این شرکت هایی که ایشون در پست زیر معرفی کرده اند همه به طور کلی در مورد EB3 صحبت کرده اند همانند تمامی سایت های مهاجرتی. اما هیچ کدوم نگفته که ما براتون کارفرما داریم

(2015-06-16 ساعت 02:49)b.safavi نوشته:  شرکتهای زیر این کار را انجام میدهند و آمریکایی هم هستند. با کمی جستجو در گوگل خیلی بیشتر هم میتونی پیدا کنی. البته این نکته را هم باید مد نظر بگیری که کلا اخذ اقامت از این طریق کار راحتی نیست و برای تمام کارفرماهایی که الان شرکتهای ایرانی کانادایی اقدام به جذب موکل مینمایند از یک سال قبل مقدمات کار آغاز شده است. چیزی نیست که یک شرکت بتونه امروز اراده کنه و فردا آغاز کنه . حتما باید کارفرما وجود داشته باشه.

http://www.globalvisas.com/us_immigratio...visas.html
https://www.migrationexpert.com/work_vis...egory_eb3/
http://hellerimmigration.com/professiona.../perm/eb3/
http://www.breakthroughusa.co.uk/graduat...graduates/
http://www.immihelp.com/greencard/employ...rkers.html
Category: EB2 (Advance Degree) - PERM filed with DOL: Sep2014 - PERM Approved: Feb2015 - I-140 Filed with USCIS: Mar2015 - I-140 Approved: Apr2015- I-485 Approved: Jun2015 - Green Card Received: July2015

N400 Filed: April2020
پاسخ
تشکر کنندگان: رضا٨٦ ، sherwean001
(2015-06-24 ساعت 21:44)b.safavi نوشته:  ولی‌ اینکه یک نفر بره و از وزارت کار و .... شروع بکنه به اتهام زدن‌, معنی آن چی‌ است؟ آخه با چه علم و آگاهی‌ ؟ من همینجا دارم عرض می‌کنم که بنده آمریکا هستم و حاضرم داوطلبانه با مدیر این تاپیک دیدار داشته باشم و ببینم دلیل این همه رفتار غیر محترمانه چیه؟

سلام دوست عزیز. بنده تنها پیشنهادی که به دوستان دادم این هست که قبل از اینکه بخواند با شرکت های شما اقدام کنند قبلش یک وقت نیم ساعته با هر وکیل معتبر مهاجرتی امریکایی ساکن امریکا که خودشون دوست دارند بگیرند و بعد از مشورت با آن ها خودشون تصمیم بگیرند. نه به حرف بنده گوش کنند و نه به حرف شما. پس بنابراین دیگه جای هیچ بحث فرسایشی ای رو من اینجا نمی بینم که حالا شما و همکارانتان در شرکت های کانادایی بخوایند حضوری یا غیر حضوری با شخص من صحبت کنید.
با تشکر
Category: EB2 (Advance Degree) - PERM filed with DOL: Sep2014 - PERM Approved: Feb2015 - I-140 Filed with USCIS: Mar2015 - I-140 Approved: Apr2015- I-485 Approved: Jun2015 - Green Card Received: July2015

پاسخ
تشکر کنندگان: رضا٨٦ ، sherwean001
سلام دوستان یه فرضیه دیگه هم میشه مطرح کرد که اون شرکت اصلی کانادایی که کار پیدا کردن کار رو بعهده داره در واقع خودش داخل امریکا سرمایه گذاری کرده و مشاغلی رو در جاهای مختلف راه اندازی کرده و برای نیرو گرفتن به این روش روی اورده تا هم قسمتی از سرمایه برگرده و هم نیروی مفت و مجانی از این کشورا بگیره یعنی در واقع شرکت کاریابی خودش کارفرما هست!!
یه فرضیه دیگم اینه که با توجه به اینکه یکی از دوستان تو چند صفحه پیش گفته بود با شرکتی تماس گرفته و گفتند قرارداد می بندند بعد طرف گفته بود از کجا تماس میگیرید دوستمون گفته بودن از ایران اونم گفته بود از ایجنت های ایرانی اقدام کنید اجتمال این میره که بابت تحریم بودن ایران و دور زدن تحریم ها از این واسطه ها استفاده می شه!!!!
گاهی گمان نمی کنی ولیکن می شود / گاهی نمی شود که نمی شود که نمی شود
گاهی هزار دوره دعا بی اجابت است/ گاهی نگفته قرعه به نام تو می شود
گاهی گدای گدایی و بخت با تو نیست/ گاهی تمام شهر گدای تو می شود
پاسخ
تشکر کنندگان: b.safavi ، lordsaroman ، Taha5656 ، نسل سوخته
(2015-06-24 ساعت 22:13)lordsaroman نوشته:  
(2015-06-24 ساعت 21:54)shakiba.far نوشته:  سلام

سلام دوست عزیز.
تمامی این شرکت های ایرانی کانادایی جزو یک شبکه ی واحد هستند که همه به یک شرکت کانادایی می رسه. این رو من از اول نمی دونستم و بعدا فهمیدم که همه جزو یک شبکه هستند.

اما به غیر از اون شرکت اولیه کانادایی، شرکت دیگه ای رو ندیدم. این شرکت هایی که ایشون در پست زیر معرفی کرده اند همه به طور کلی در مورد EB3 صحبت کرده اند اما هیچ کدوم نگفته که ما براتون کارفرما داریم

(2015-06-16 ساعت 02:49)b.safavi نوشته:  شرکتهای زیر این کار را انجام میدهند و آمریکایی هم هستند. با کمی جستجو در گوگل خیلی بیشتر هم میتونی پیدا کنی. البته این نکته را هم باید مد نظر بگیری که کلا اخذ اقامت از این طریق کار راحتی نیست و برای تمام کارفرماهایی که الان شرکتهای ایرانی کانادایی اقدام به جذب موکل مینمایند از یک سال قبل مقدمات کار آغاز شده است. چیزی نیست که یک شرکت بتونه امروز اراده کنه و فردا آغاز کنه . حتما باید کارفرما وجود داشته باشه.

http://www.globalvisas.com/us_immigratio...visas.html
https://www.migrationexpert.com/work_vis...egory_eb3/
http://hellerimmigration.com/professiona.../perm/eb3/
http://www.breakthroughusa.co.uk/graduat...graduates/
http://www.immihelp.com/greencard/employ...rkers.html

دوست عزیز. هیچ شرکت مهاجرتی حق کاریابی را نداره. کاریابی را شرکتها کاریابی انجام میدهند نه دفاتر مهاجرتی. به همین دلیل هم اگر شما به یک شرکت مهاجرتی زنگ بزنی‌ بگی‌ برای من کار داری میگه نه. چیز عجیبی‌ نیست. دلیل اصرار من برای دیدن شما همین است وگرنه که ما داریم کار خود را می‌کنیم. هر مشتری هم که میاد دقیقا همین سوالات را می‌پرسه و ما هم وقتی‌ که مدارک و شواهد را نشان میدیم راضی‌ می‌شه.

ولی‌ اگر شما یا سایر دوستان به یک شرکت کاریابی آمریکائی زنگ بزنه بگه کار برای من سراغ دارید‌, میگه رزومه بفرست. اگر کار پیدا شد می‌تونه بره و کارهای مهاجرتی را از طریق یک وکیل انجام بده. کاری که ما و سایر دفاتر انجام دادیم دقیقا همین است. یعنی‌ کّل این خدمات را زیر یک چتر ارائه میدهیم. مطمئناً تمامی‌ جزئیات حقوقی را نمی‌شه اینجا بیان کرد ولی‌ شما واقعا فکر می‌کنید که ما و تمامی‌ همکاران از حداقل دانش برخورداریم و یا یک شبکه مخوف هستیم!!!!

این حرفها چیه؟ اتفاقا دلیل اینکه من قصد دارم حضوری شما را ببینم همین است. من هم آمریکا هستم. برای پیگیری پرونده‌ها هم به وزارت کار میریم و هم با کارفرماها در ارتباطیم. اصلا از این خبرها که شما می‌گید نیست. الان موکل رفته برای نوبت مصاحبه و آنوقت شما می‌گید که غیر قانونی است. یعنی‌ این وزارت مهاجرت و کار آمریکا انقدر احمق هستند که نمیتونند جلوی چند تا خلاف را بگیرند؟ یعنی‌ جدا اینطور فکر می‌کنید؟

دوستان هم میتونند با هر کسی‌ که هم دوست دارند تماس بگیرند. مشکلی‌ نیست. ولی‌ وقتی‌ از جزئیات بی‌ خبر هستند آیا این موضوع کمکی‌ میکنه. شما در اصل و غیر مستقیم دارید می‌گید که غیر قانونی است. آخه اگر جذب نیروی کار از خارج غیر قانونی بود اصلا برای چی‌ باز است. من به جدّ فکر می‌کنم که بهتر است یک ملاقات حضوری را تلفنی داشته باشیم. شما دارید یک طنه میرید به قاضی و هر اتهامی هم میزنید بدون اینکه پاسخگو باشید. من آمدگی دارم که با اسناد معتبر قانونی بودن این شیوه را به شما نشان بدم. البته پس از دیدن شما.
پاسخ
بعد یه مساله دیگه هم هست مثلا این افرادی که از کره جنوبی اقدام کردن و رفتن چطور امکان داره طرف از اونطرف دنیا برای unskilled کازفرمای امریکایی رو متقاعد کنه این همه براش هزینه کنه بره براش یه سال کار کنه شاید اونها هم از این شرکتها استفاده کردن و ما نمیدونیم الان شما انگلیسی سرچ کنی eb3 unskilled iran عمرا بتونی به سایت های این شرکتهای مهاجرتی دسترسی پیدا کنی و حتی هیچ کدوم از این سایتا متن تبلیغشون برا ای بی تری انگلیسی نیست پس نمیشه انگلیسی سرچ کرد ای بی تری کره جنوبی و انتظار داشت به همچین شرکتی در کره دستیافت که این کار رو برا کره ای ها قبلا یا در حال حاظر انجام می داده!!!
گاهی گمان نمی کنی ولیکن می شود / گاهی نمی شود که نمی شود که نمی شود
گاهی هزار دوره دعا بی اجابت است/ گاهی نگفته قرعه به نام تو می شود
گاهی گدای گدایی و بخت با تو نیست/ گاهی تمام شهر گدای تو می شود
پاسخ
(2015-06-24 ساعت 22:46)crewalfa نوشته:  سلام دوستان یه فرضیه دیگه هم میشه مطرح کرد که اون شرکت اصلی کانادایی که کار پیدا کردن کار رو بعهده داره در واقع خودش داخل آمریکا سرمایه گذاری کرده و مشاغلی رو در جاهای مختلف راه اندازی کرده و برای نیرو گرفتن به این روش روی اورده تا هم قسمتی از سرمایه برگرده و هم نیروی مفت و مجانی از این کشورا بگیره یعنی در واقع شرکت کاریابی خودش کارفرما هست!!

این فرضیه ی اولتون به نظرم خیلی جالبه. مخصوصا بعد از اینکه مشاهده شد که مکاتبه ای که مستقیم به کارفرمای امریکایی فرستاده شده بود، مستقیما توسط شرکت کانادایی پاسخ داده شده!

فرض کنید به عنوان مثال بنده یک شرکت کاریابی/مهاجرتی تاسیس کنم و 100% سهام اون شرکت برای من باشه. بعد بیام در امریکا Franchise یک شرکت کینگ برگر یا پیتزا هات رو در یک شهر بخرم. پس من تا الان 100% سهام هردو شرکت را دارم و یک مقدار هم سرمایه خرج کردم برای باز کردن اون شعبه در امریکا. حالا بین شرکت اولم با شرکت دیگه ام یک قرار داد بنویسم که کارفرما تمام هزینه ی مجوز کار را می دهد. و واقعا هم این کار را بکنم. یعنی من که سهام دار شرکت کارفرما هستم از جیب خودم اون خرج ها رو بدهم. تا خلاف قوانین وزارت کار انجام نداده باشم. اما در عوض بیایم 10 برابر اون هزینه رو از کارجو توسط شرکت دیگه ام بگیرم و همچنین خیالم راحت باشه که تا یک سال اون فرد برام مفت و مجانی کار می کنه. چون من در این مثال سهام دار هر دو شرکت هستم، سود خالص سرمایه ام ده برابر هست. در این مثال قوانین وزارت کار تعرض نشده اما من مرتکب "پولشویی" شده ام. چون اساس پول شویی این هست که شما بیایید یک بیزینس س*و*ر*ی راه بیندازید و سود واقعی خودتون رو از یک راه دیگه به دست بیارید. که در اینجا من بیزینس پیتزا فروشی باز کردم اما ممکنه در ظاهر زیاد سودی نده اما چون سهام دار شرکت مهاجرتی/کاریابی هستم دارم اونجا 10 برابر سود می کنم و تمام هزینه های اون بیزینس بعلاوه ی سود داره در میاد.

البته همون طور که دوستمون گفتند این یک "فرضیه" هست.

پاسخ
تشکر کنندگان: sherwean001
(2015-06-24 ساعت 23:48)lordsaroman نوشته:  
(2015-06-24 ساعت 22:46)crewalfa نوشته:  سلام دوستان یه فرضیه دیگه هم میشه مطرح کرد که اون شرکت اصلی کانادایی که کار پیدا کردن کار رو بعهده داره در واقع خودش داخل آمریکا سرمایه گذاری کرده و مشاغلی رو در جاهای مختلف راه اندازی کرده و برای نیرو گرفتن به این روش روی اورده تا هم قسمتی از سرمایه برگرده و هم نیروی مفت و مجانی از این کشورا بگیره یعنی در واقع شرکت کاریابی خودش کارفرما هست!!

این فرضیه ی اولتون به نظرم خیلی جالبه. مخصوصا بعد از اینکه مشاهده شد که مکاتبه ای که مستقیم به کارفرمای آمریکایی فرستاده شده بود، مستقیما توسط شرکت کانادایی پاسخ داده شده!

فرض کنید به عنوان مثال بنده یک شرکت کاریابی/مهاجرتی تاسیس کنم و 100% سهام اون شرکت برای من باشه. بعد بیام در آمریکا Franchise یک شرکت کینگ برگر یا پیتزا هات رو در یک شهر بخرم. پس من تا الان 100% سهام هردو شرکت را دارم و یک مقدار هم سرمایه خرج کردم برای باز کردن اون شعبه در آمریکا. حالا بین شرکت اولم با شرکت دیگه ام یک قرار داد بنویسم که کارفرما تمام هزینه ی مجوز کار را می دهد. و واقعا هم این کار را بکنم. یعنی من که سهام دار شرکت کارفرما هستم از جیب خودم اون خرج ها رو بدهم. تا خلاف قوانین وزارت کار انجام نداده باشم. اما در عوض بیایم ۱۰ برابر اون هزینه رو از کارجو توسط شرکت دیگه ام بگیرم و همچنین خیالم راحت باشه که تا یک سال اون فرد برام مفت و مجانی کار می کنه. چون من در این مثال سهام دار هر دو شرکت هستم، سود خالص سرمایه ام ده برابر هست. در این مثال قوانین وزارت کار تعرض نشده اما من مرتکب "پولشویی" شده ام. چون اساس پول شویی این هست که شما بیایید یک بیزینس س*و*ر*ی راه بیندازید و سود واقعی خودتون رو از یک راه دیگه به دست بیارید. که در اینجا من بیزینس پیتزا فروشی باز کردم اما ممکنه در ظاهر زیاد سودی نده اما چون سهام دار شرکت مهاجرتی/کاریابی هستم دارم اونجا ۱۰ برابر سود می کنم و تمام هزینه های اون بیزینس بعلاوه ی سود داره در میاد.

البته همون طور که دوستمون گفتند این یک "فرضیه" هست.

اولا که پولشوی به معنی این است که مبدأ دریافت و پرداخت پول مشخص نباشه. هرچند که این فرضیات واقعا چه ربطی‌ به این موضوع داره؟

در جواب شما باید بگم که اصلا اینطور که شما می‌گید نیست. برای مثال برای پیتزا هات در شعبات مختلفی‌ داره این کار انجام می‌شه نه فقط یک جا. بعدشم شما همش می‌گید که چرا جواب ایمیل من را شرکت کانادائی داده. اولا که همین شرکت در آمریکا هم به ثبت رسیده. بنابر این ربطی‌ به کانادا نداره. دوما که یک شرکت همزمان نمی‌تونه هم کاریابی باشه و هم مهاجرتی. سوماً اصلا EB3 به کنار. شما اگر در آمریکا باشید میدونید که جذب نیروی انسانی‌ را خیلی‌ شرکتها به شرکت‌های خصوصی واگذار میکنند و فقط از آن طریق نیرو جذب میکنند.

من نمی‌فهمم که این چیش عجیب است؟ عجب به نظر من این اصرار عجیب شما در غیر قانونی نشان دادن و کشف یک شبکه مخوف است. شما به عمد همش در حل اتهام زدن و کشف فرضیهٔ هستید!!!!! خوب پس این همه جواب قبولی برای ما از کجا میاد؟ چرا فکر می‌کنید که وزارت کار حواسش به labor certificate های صادر شده برای یک کارفرمای خاص نیست؟ یعنی‌ شما سیستم مهاجرتی آمریکا را به این مسخرگی فکر کردید که بشه به راحتی‌ آن را دور زد? در خصوص ترجنمه صحبتهای چند نفر که گفتن این روش درست نیست‌, هرچند که هویت افراد طبق معمول روشن نیست‌, بفرمائید که آیا یکی‌ از اینها گفته که چرا قانونی نیست؟ واقعا اصرار عجیب شما برای من عجیب است.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-06-24 ساعت 22:56)crewalfa نوشته:  بعد یه مساله دیگه هم هست مثلا این افرادی که از کره جنوبی اقدام کردن و رفتن چطور امکان داره طرف از اونطرف دنیا برای unskilled کازفرمای آمریکایی رو متقاعد کنه این همه براش هزینه کنه بره براش یه سال کار کنه شاید اونها هم از این شرکتها استفاده کردن و ما نمیدونیم الان شما انگلیسی سرچ کنی eb3 unskilled iran عمرا بتونی به سایت های این شرکتهای مهاجرتی دسترسی پیدا کنی و حتی هیچ کدوم از این سایتا متن تبلیغشون برا ای بی تری انگلیسی نیست پس نمیشه انگلیسی سرچ کرد ای بی تری کره جنوبی و انتظار داشت به همچین شرکتی در کره دستیافت که این کار رو برا کره ای ها قبلا یا در حال حاظر انجام می داده!!!

اولا که کارفرما به هیچ عنوان هزینه دریافت نمیکنه. این غیر قانونی است. دوما شما چرا به نیاز مارکت آمریکا به نیروی کار ارزان توجه نمی‌کنید؟ لینک زیر را ملاحظه بفرمائید خوب است:

http://goo.gl/bONvEl
پاسخ
تشکر کنندگان:
با تشکر از همه دوستان
یک سوال : بعد از دریافت این ویزا و اقامت و کار یکساله مطابق ویزا برای دریافت گرین کارت چه اقداماتی باید انجام بشه؟
دلیل سوالم اینه که آیا با داشتن ویزای ای بی تری اتوماتیک گرین کارد به دست می آید یا اینکه باید دوباره پروسه زمانبر و هزینه بری رو شروع کرد؟
پاسخ
(2015-06-25 ساعت 08:29)armin651 نوشته:  با تشکر از همه دوستان
یک سوال : بعد از دریافت این ویزا و اقامت و کار یکساله مطابق ویزا برای دریافت گرین کارت چه اقداماتی باید انجام بشه؟
دلیل سوالم اینه که آیا با داشتن ویزای ای بی تری اتوماتیک گرین کارد به دست می آید یا اینکه باید دوباره پروسه زمانبر و هزینه بری رو شروع کرد؟

با سلام....
میگم خوب شد ما یه حرفی انداختیما.... برو بچ کلی حرف تو دلشون مونده بود..........

در جواب شما دوست عزیز، شما ویزای دایمی می گیرید که بعد حدود 2-4 هفته بعد از ورود به آمریکا، گرین کارت به آدرستون اتوماتیک ارسال میشه... یعنی این شیوه دقیقا برای دریافت گرین کارت هستش...
حتی میتونم بگم که تو این روش شما اگه از کارتون بیرون هم بیایید باز هم گرین کارت رو خواهید داشت فقط چون توی قراردادها شما به کارفرما تعهد یک سال کار رو دادید و امضا کردید، کارفرما میتونه ازتون شکایت بکنه و اگه گرین کارت رو از دست ندید حداقلش اینه که 5 سال بعدش تو روند سیتیزن شدن دچار مشکلات فراوانی خواهید شد...
لینک زیر لینک اداره مهاجرته که مشخصا میگه که این روش permanent و دایمی است

"http://www.uscis.gov/working-united-states/permanent-workers/employment-based-immigration-third-preference-eb-3"

(کپی پیست کنید لطفا، اگر عدد 3 آخر هم فارسی باشه حتما انگلیسیش کنید تا لینک رو باز کنه)

و لینک زیر مشخص میکنه که چطور از طریق کار که یکیش همین روش فوق الذکر هست میشه گرین کارت گرفت:

"http://www.uscis.gov/green-card/green-card-through-job"

مواردی که گفتم فقط به خود این روش برمی گرده و هیچ ربطی به اینکه چه شرکتی و یا چه وکیلی این کار رو انجام بده نداره...
موفق باشید...
Category: EB3-Unskilled Worker ----- PERM filed with DOL: 02.May.2015
Preferred City: Houston ----- Preferred Job: Cooks, Fast Food
Audit Received: No ----- Audit Received Date: n/a
PERM Approved: 18.Nov.2015 -----
I-140 Filed with USCIS: PENDING
I-140 Approved: PENDING ----- Visa Interview: PENDING
Clearance: PENDING ----- Visa Granted: PENDING
پاسخ
تشکر کنندگان: armin651 ، ebrahim1e

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان