کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای EB3
Question 
سلام دوستان ،کسی میدونه یه پرستار چطور میتونه از این طریق ویزا بگیره؟ به فرض داشتن مدرکRNو TOFELو ده سال سابقه در بخشهای ویژه ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
با سلام
من در مورد ویزای EB3
سوال دام کجا باید این سوالها را مطرح کنم
سوال اول اینکه قوانین استفاد از گرین کارت برای این ویزا مثل بقیه گرین کارتهای شبیه به گرین کارت فامیلی و... است یا خیر
سوال دوم اینکه من وقت سفارت دارم در ابو ظبی .ایا سفارتهای امریکا سخت گیریهایشان فرق داره در کشورهای مختلف برای دادن گرین کارت؟
و سوال اخر اینکه تو سفارت در مورد حرفه ای که از طریق ان اقدام کردیم سوال جواب تو سفارت زیاد می کنن یا نه؟
ممنون میشم اگه سوال منو جواب بدین
پاسخ
Exclamation 
گرین کارت برای پرستاران
سلام دوستان،
من لیسانس پرستاری و 9 سال سابقه کار دارم و برای گرین کارت آمریکا اقدام کردم.

به من گفتن که اگر میخواهی بیایی آمریکا اول از همه باید مدرک CGFNS رو بگیربی {Commission on Graduates of Foreign Nursing Schools}
بعد امتحان TOEFL یا IELTS را بدهی
بعد از قبول شدن به شما یک مدرک جامع میدن که اسمش VisaScreen که این مدرک 5 سال اعتبار داره
بعد شما باید دنبال یک شخصی یا کمپانی تو آمریکا بگردید که برایه شما درخواست کار بده بعد ایشون یک فرم I140 براتون پر میکنه
بعد شما و خانواده محترم بعد از 6 ماه با گرین کارت میایید آمریکا چون آمریکا کمبود پرستار داره و شما در گرو Schadul A قرار میگیرید و با شادی و خوشی زیر پرچم کفر زندگی میکنید Big GrinWink .

من در سال 1386 یا 2006 اقدام به گرفتن مدرک CGFNS و IELTS کردم
بعد از اینکه تمام کشورهای آسیا یی رو تو 10 ماه رفتم , بعد از 10 بار امتحان دادن Visa Screen رو گرفتم
در سال 2007 یا 1387 اقدام برای یک کسی که منو به عنوان پرستار تو آمریکا بخواهد کردم و موفق شدم.
در سال 2007 اون شخص برای من اقدام کرد که فرم I140 رو بگیرم در این حین 4 سال به خاطر مسایل مختلف (تا سال 2011) طول کشید که من فرم I140 قبول بشه و در گروه EB3 به عنوان یک پرستار لیسانسه قرار بگیرم.

حالا بعد از این همه سال به من یک کیس نامبر برای ابوذبی دادن و میگن هالا هالا ها باید تو نوبت باشم!!!

فکر میکنید چند وقت دیگه طول بکشه که من و همسرم و بچه 3 سالم گرین کارت رو بگیرم؟

فکر میکنید ما تو این فاصله که گرین کارتموم حاضر بشه میتونیم بریم آمریکا و اونجا کار کنیم ؟

Case Number: ABD201182XXXX
Preference Category: E3
Priority Date: 07Jul2011
Foreign State Chargeability: IRAN
پاسخ
تشکر کنندگان: vroom ، ParsTrader ، nora ، msar
با سلام به همگی
بنده تازه عضو این سایت شدم و پیشاپیش از آشنایی با شما خوشحالم
راستش همسر بنده در سال 2006 از طریق E3 اقدام نموده بود که ما بلاخره امسال 15 اردیبهشت رفتیم واسه مصاحبه آنکارا و همه چی به خوبی برگزار شدو یه برگه آبی به ما دادند و افسر پرونده گفت که فایل شما کامله و هیچ مشکلی نیست تا 1.5 دیگه هم ویزاتون آمادس که اگه فقط یکی از شما هم بیاد مشکلی نیست که تاریخش توی سایت اعلام می شه و دور آدرس سایتی که ما باید چک کنیم رو توی برگه آبی واسمون علامت زد
حالا می خواستم ببینم کسی در این مورد اطلاعی داره که واقعا ویزای ما تا 1.5 دیگه می یاد یا اینکه بیشتر طول می کشه ؟!
راستش من بعضی از کامنت های سایت شما رو خواندم که بعضی ها زده بودن با گذشت 16 -17 و حتی 20 ماه هنوز خبری از ویزاشون نیست و بعضی ها هم قید کرده بودن که دوباره و سه باره مجبود شدن مدیکالشونو تمدید کنن
واسه همین واقعا یه جورایی دوباره رفتم تو شک که نکنه این پروسه همچنان ادامه داشته باشه
راستش ما تخلیه خونه و استعفا از کارمون رو هم به صاحبخانه و مدیر شرکتمون اعلام کردیم و حالا اگه واقعا قرار باشه از 2-3 ماه بیشتر طول بکشه واقعا واسمون عذاب آوره
خواهش می کنم هر کی اطلاعی داره بگه تا ما بدونیم چه کار باید بکنیم....
پاسخ
تشکر کنندگان: kambiz1 ، msar
سلام دوست عزیز
کیس ما هم مثل شماست من همسرم پرستار هست و 8 سال پیش اقدام کردیم و هنوز هم نوبت ما نشده و case number : 2006 هست بنابراین حالا حالا باید منتظر بمونین و علاوه بر این مدارکی که گفتین حتما باید RN رو هم امتحان بدین چون موقع مصاحبه ازتون RN می خوان
پاسخ
(2012-03-23 ساعت 21:30)mehran_kash نوشته:  با سلام
من در مورد ویزای EB3
سوال اول اینکه قوانین استفاد از گرین کارت برای این ویزا مثل بقیه گرین کارتهای شبیه به گرین کارت فامیلی و... است یا خیر
سوال دوم اینکه من وقت سفارت دارم در ابو ظبی .ایا سفارتهای امریکا سخت گیریهایشان فرق داره در کشورهای مختلف برای دادن گرین کارت؟
و سوال اخر اینکه تو سفارت در مورد حرفه ای که از طریق ان اقدام کردیم سوال جواب تو سفارت زیاد می کنن یا نه؟

1: گرین کارد اقامت دایم آمریکاست حالا به هر نحوی که اون رو به دست بیارین
2: من معمولا شنیدم که سفارت آنکارا بهتره اما به نظر خودم آمریکاییها Subjective هستن و ربطی به مکان و زمان نداره
3: دوستانی که تجربه دارن بگن
(2012-05-18 ساعت 18:33)rezabfa نوشته:  فکر میکنید چند وقت دیگه طول بکشه که من و همسرم و بچه 3 سالم گرین کارت رو بگیرم؟

فکر میکنید ما تو این فاصله که گرین کارتموم حاضر بشه میتونیم بریم آمریکا و اونجا کار کنیم ؟

1: تعداد ویزاهای EB-3 در سال 150 هزار هستش همه چی به تعداد شرکت کننده ها، قبول شدن یا نشدنشون،( که هر چی قبل شما رد بشن کیس شما زودتر به نوبت میرسه) و ... داره
2: اگه منظورتون قبل از گرفتن ویزا هست خیر، در واقع شما در سفارت فقط یک ویزا میگیرین که بعد از رسیدن به آمریکا تبدیل به گرین کارد میشه، در اون فاصله زمانی هم شرکتی که برای شما درخواست داده موظف هست که بهتون کار بده
(2012-05-21 ساعت 15:38)Mari Rahimi نوشته:  حالا می خواستم ببینم کسی در این مورد اطلاعی داره که واقعا ویزای ما تا 1.5 دیگه می یاد یا اینکه بیشتر طول می کشه ؟!

خب شما الان تاریخ پستی که اینجا زدین 21 می هست دوست من (می = 5) لطفا بفرمایید منظورتون پنجم ماه یک هست یا یکم ما پنج؟
و پروسه کلیرنس هم هیچ تضمینی نداره چون اصولا خود افسر هم اطلاعی از روندش نداره، برای همین اسمش هست FBI Background check امیدوارم که تا الان ویزاتون رو دریافت کرده باشین
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، Aak
(2012-05-26 ساعت 17:42)khabaloo نوشته:  
(2012-03-23 ساعت 21:30)mehran_kash نوشته:  با سلام
من در مورد ویزای EB3

1: گرین کارد اقامت دایم آمریکاست حالا به هر نحوی که اون رو به دست بیارین
2: من معمولا شنیدم که سفارت آنکارا بهتره اما به نظر خودم آمریکاییها Subjective هستن و ربطی به مکان و زمان نداره
3: دوستانی که تجربه دارن بگن
(2012-05-18 ساعت 18:33)rezabfa نوشته:  فکر میکنید چند وقت دیگه طول بکشه که من و همسرم و بچه 3 سالم گرین کارت رو بگیرم؟

1: تعداد ویزاهای EB-3 در سال 150 هزار هستش همه چی به تعداد شرکت کننده ها، قبول شدن یا نشدنشون،( که هر چی قبل شما رد بشن کیس شما زودتر به نوبت میرسه) و ... داره
2: اگه منظورتون قبل از گرفتن ویزا هست خیر، در واقع شما در سفارت فقط یک ویزا میگیرین که بعد از رسیدن به آمریکا تبدیل به گرین کارد میشه، در اون فاصله زمانی هم شرکتی که برای شما درخواست داده موظف هست که بهتون کار بده
(2012-05-21 ساعت 15:38)Mari Rahimi نوشته:  حالا می خواستم ببینم کسی در این مورد اطلاعی داره که واقعا ویزای ما تا 1.5 دیگه می یاد یا اینکه بیشتر طول می کشه ؟!

خب شما الان تاریخ پستی که اینجا زدین 21 می هست دوست من (می = 5) لطفا بفرمایید منظورتون پنجم ماه یک هست یا یکم ما پنج؟
و پروسه کلیرنس هم هیچ تضمینی نداره چون اصولا خود افسر هم اطلاعی از روندش نداره، برای همین اسمش هست FBI Background check امیدوارم که تا الان ویزاتون رو دریافت کرده باشین

ببخشید ولی منظور من یک ماه و نیم دیگه بود ! افسر پرونده گفت که تا 1 ماه و نیم دیگه ویزاتون آماده است؟!!
پاسخ
(2012-05-27 ساعت 15:31)Mari Rahimi نوشته:  ببخشید ولی منظور من یک ماه و نیم دیگه بود ! افسر پرونده گفت که تا 1 ماه و نیم دیگه ویزاتون آماده است؟!!

امیدوارم که همینطور باشه که گفتن، معمولا چون پروسه این ویزا طولانیه کلیرنسش قبلا مراحلی رو طی کرده پس ممکنه زیاد طول نکشه اما همونطور که عرض کردم تضمینی وجود نداره
پاسخ
ویزای EB3 چیه ؟
EB2
ANKARA
interview : 13 may 2016  
two line : 7 Dec 2016  
OR : 16 Dec 2016
Clearance : 27 Dec 2016
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، mona_ir
با سلام
در مورد ويزاي eb3 سوال داشتم
١-هنگام مصاحبه در مورد مهارت ها وشغل چه
مقدار سوال ميكنند ؟
با تشكر
پاسخ
(2013-07-01 ساعت 14:58)zahrar نوشته:  Sadsalam .man az tarigh EB3 eghdam kardam va nobat mosahebe daram .mishe marahele raftan be aboozaby va list hazineha ro baraye har nafar be toore detail bedin.ma ye bache 5 sale darim.nemidoonam cheghadr pool bayad bebaram.]

سلام ببخشيد pd شما كي بوده است؟
پاسخ
با سلام به دوستان عزيز،

1- Priority Date من اواخر November 2009 هست. وكيلم بهم گفته كه تا 45 روز ديگه نوبت مصاحبه سفارتم هست. آيا طبق آمار ميتونه درست باشه؟
2- آيا امكان اينكه بعد از رسيدي به آمريكا براي شركت اسپانسر كار نكنيم هست؟ اگر هست بعد از چه مدت؟ و آيا براي صدور كارت سبز خطري داره؟
پاسخ
(2013-07-03 ساعت 14:58)securesm3 نوشته:  با سلام به دوستان عزيز،

1- Priority Date من اواخر November 2009 هست. وكيلم بهم گفته كه تا 45 روز ديگه نوبت مصاحبه سفارتم هست. آيا طبق آمار ميتونه درست باشه؟
2- آيا امكان اينكه بعد از رسيدي به آمريكا براي شركت اسپانسر كار نكنيم هست؟ اگر هست بعد از چه مدت؟ و آيا براي صدور كارت سبز خطري داره؟

دوست عزيز با سلام
من نميدونم شما در چه كتگوري از eb3هستيد اما در سايت نوشته شده
No additional movment during 3 to 5 months
اما من هم اميدوارم وكيل شما درست گفته باشه چون pd من ٢٠١٠ است
با اين حساب كار من هم سريع مي شود . شما ميدونيد هنگام مصاحبه چقدر در
مورد شغل ومهارت ها سوال ميشود؟
در ضمن من شنيدم ايرادي نداره براي ان شركت كار نكنيد بسياري از دوستان من
حتي در را ه ايران و امريكا هستند و كار هم انجا نمي كنند .
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، M4ASADI
بيست نوامبر 2006
پاسخ
با سلام

مااز طریق ویزای کار اقدام کردیم

میخواستم ببینم کسی از این طریق به امریکا رفته ؟ اگر رفتید توی سفارت زمان مصاحبه چه سوالاتی می پرسند لطفا به من جواب دهید .

ممنون
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان