کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای EB3
سلام دوستان
من واقعا موندم و دليل اين همه پافشاري اقاي مدير تو اين زمينه رو نمي فهمم اقا من يه حرف دارم خدمت شما .....شما دست از اين ايميل بازيهات بر دار .....تو اين را چند نفر بيشتر اقدام نكردند كه با حرف هاي شما هم پشيمون نمي شوند و صبر مي كنند تا نتيجه معلوم بشه و خودشون هم ريسك همه چيزو قبول كردند و نگراني شما براي اون دسته هيچ اهميتي نداره چون راهي كه شروع كردند را تا اخر ادامه مي دهند .و اما براي اون دسته ادم هايي كه هنوز از اين طريق اقدام نكردند هم بگم دوستان من شما كه هنوز كاري براي مهاجرت نكردي صبر كن عزيز دلم اجازه بده ببين جريان بقيه چي مي شه اگه خوب بود كه اقدام مي كني .......ديگه اين همه ايميل بازي نداره كه خودتو خسته مي كني ...
پاسخ
تشکر کنندگان: MatinLA ، parisa.tk ، ebrahim1e
قسمت اول رو خوب گفتی ، کسانی که اقدام کردن معلومه که پشیمون نمیشن با این حرفا.

اما قسمت دومت ، به فرض هم که شما گرین و گرفتی ( که به احتمال زیاد هم میگیرید ) . خوب که چی ؟

چه ربطی به بحث فعلی داره ؟

صحبت سر قانونی بودن یا نبودن این کاره . و نیز پــــــول هنگفتی که تقدیم میشه .

شدنی یا نشدنش اصن مهم نیست.

پ ن پ شما رفتی 200 میلیون دادی یه شرکتی که یه اسم و رسمی داره ( حالا چه کارش قانونی باشه چه غیر

قانونی ) ، بعد انتظار داری طرف فردا پولا رو بزنه به جیب در بره ؟ شما هم به جای آمریکا سر از ورامین بیشتر در نیاری ؟

مگه شهر هرته ؟

الان شما برو لب مرز قاجاقی خیلی شیک و مجلسی بدون پاس و شناسنامه قشنگ ردت میکنن پولشونم کامل

میگیرن شما رو به خیر اونا رم به سلامت .

اگه این جوری بود که هر قاجاقچی ای قرار بود پول مشتری رو بخوره که الان اصن شغل معظم قاجاقچیگری تعطیل بود.

حالا بله ، امکانشم هست که یکی این وسط یکی دیگه سرشو کلاه بذاره ، اما همیشه که این جور نیست .

(حالا شایدم شد و سر همه ی شمایی که برای ای بی تری اقدام کردید کلاه رفت . ولی بعیده.)

بعد منی که هنوز مثل شما اقدام نکردم ، وایسم تا دو سال دیگه که ببینم شما اگه رفتی اقدام کنم ؟ خوب از همین

الان مشخصه که شما دو سال دیگه میری ، نیاز به صبر نیست . اما آیا شما رو قانونی بردن ؟ یا غیر قانونی ؟

اگه بعدا کاشف به عمل بیاد که غیر قانونی بردنت ، عواقبش رو میپذیری ؟ حالا مهم نیست شما میپذیری یا نه

من یکی که نمیپذیرم . این مطالبی هم که آقای لورد میگن برای کسانی مفیده که دنبال دردسر نباشن .

چند پست قبلی هم جناب صفوی گفته بودن مگه الکیه که سر اداره مهاجرت کلاه بره و از این حرفا . بله که الکیه

مگه خدا پیغمبر نشستن اون جا که فکر و نیت درونی افراد رو بدونن ؟ این همه آدم که دارن با ازدواج

ســـــــوری و هزار روش غیر قانونی دیگه میرن ، مگه از کره مریخ اومدن ؟ خوب زرنگ بازی در اوردن سر اون اداره ی کذایی

رو کلاه گذاشتن . مخصوصا اگه یه تیم قوی وکیل مکیل جمع شن دور هم ، به این سادگی نمیشه تشخیص داد دارن

چی کار میکنن . بازم اگه این جوری باشه که شما همچین با یه لحن عاقل اندر سفیهی بر میگردی میگی مگه الکیه

که سر اداره مهاجرت کلاه بره ، پس هیچی ، فاتحه ی مهاجرت غیر قانونی باید خونده بشه . و دیگه حتی یه پشه هم

نتونه بدون ویزا وارد آمریکا شه، چون با یه سری هیولا و ابر رایانه و آدم فضایی طرفن که بلا شک مچشونو میگیرن.

خوب ببخشید این حرف خیلی حرف جوکیه .

بله ؛ اداره ی مهاجرت نمیشه به همین سادگی ها هم سرشون کلاه گذاشت . و این واقعیت خودش به ضرر شماست !

چرا که یه شخص عادی مث من که عمرا بتونه سر یه وزارت خونه رو کلاه بذاره ، این فقط از عهده ی یه سری وکیل

خبره بر میاد که از پیچ و خمای قانونی یه کاری مطلع باشن ، بعد با یه ترفندی برا یه نفر ویزا بگیرن .

قدیم هم عرض کردم که اگه شما (( یقین )) داشته باشین که بعد از دریافت گرین کارت ، چند سال بعد یا چند وقت بعد

مشخص نشه که شما غیر قانونی تشریف مبارک رو اوردید ، نوش جونتون ، خیلی هم آفرین و باریکلا داره که تونستین

سر یه جماعت وزارت خونه رو کلاه بذارین . اما کی و کجا چنین اطمینانی حاصل میشه ؟

در هر صورت اگه کسی راهی پیدا کرد که این یقین حاصل بشه ، حتما به من خبر بده، من خودم قول میدم 100 تا 100 تا

ایرانی بفرستم ناف واشنگتن، قیمتشم به جای 70 هزار تا 7 هزار تا میگیرم که مشتری شین. هم مردم بهشون

فشار 70 هزار تایی نمیاد ، هم از مفت خوری یه عده جلوگیری میشه. که این گزینه ی آخری از مستحبات مؤکده !
پاسخ
تشکر کنندگان: lordsaroman
(2015-06-24 ساعت 23:48)lordsaroman نوشته:  
(2015-06-24 ساعت 22:46)crewalfa نوشته:  سلام دوستان یه فرضیه دیگه هم میشه مطرح کرد که اون شرکت اصلی کانادایی که کار پیدا کردن کار رو بعهده داره در واقع خودش داخل آمریکا سرمایه گذاری کرده و مشاغلی رو در جاهای مختلف راه اندازی کرده و برای نیرو گرفتن به این روش روی اورده تا هم قسمتی از سرمایه برگرده و هم نیروی مفت و مجانی از این کشورا بگیره یعنی در واقع شرکت کاریابی خودش کارفرما هست!!

این فرضیه ی اولتون به نظرم خیلی جالبه. مخصوصا بعد از اینکه مشاهده شد که مکاتبه ای که مستقیم به کارفرمای آمریکایی فرستاده شده بود، مستقیما توسط شرکت کانادایی پاسخ داده شده!

فرض کنید به عنوان مثال بنده یک شرکت کاریابی/مهاجرتی تاسیس کنم و 100% سهام اون شرکت برای من باشه. بعد بیام در آمریکا Franchise یک شرکت کینگ برگر یا پیتزا هات رو در یک شهر بخرم. پس من تا الان 100% سهام هردو شرکت را دارم و یک مقدار هم سرمایه خرج کردم برای باز کردن اون شعبه در آمریکا. حالا بین شرکت اولم با شرکت دیگه ام یک قرار داد بنویسم که کارفرما تمام هزینه ی مجوز کار را می دهد. و واقعا هم این کار را بکنم. یعنی من که سهام دار شرکت کارفرما هستم از جیب خودم اون خرج ها رو بدهم. تا خلاف قوانین وزارت کار انجام نداده باشم. اما در عوض بیایم ۱۰ برابر اون هزینه رو از کارجو توسط شرکت دیگه ام بگیرم و همچنین خیالم راحت باشه که تا یک سال اون فرد برام مفت و مجانی کار می کنه. چون من در این مثال سهام دار هر دو شرکت هستم، سود خالص سرمایه ام ده برابر هست. در این مثال قوانین وزارت کار تعرض نشده اما من مرتکب "پولشویی" شده ام. چون اساس پول شویی این هست که شما بیایید یک بیزینس س*و*ر*ی راه بیندازید و سود واقعی خودتون رو از یک راه دیگه به دست بیارید. که در اینجا من بیزینس پیتزا فروشی باز کردم اما ممکنه در ظاهر زیاد سودی نده اما چون سهام دار شرکت مهاجرتی/کاریابی هستم دارم اونجا ۱۰ برابر سود می کنم و تمام هزینه های اون بیزینس بعلاوه ی سود داره در میاد.

البته همون طور که دوستمون گفتند این یک "فرضیه" هست.
البته من این فرضیه را با توجه به اینکه شما گفتید ایمیل از طریق شرکت کانادایی دریافت شده مطرح کردم و واقعا اطلاعی نداشتم که جذب نیروی انسانی در امریکا توسط شرکت های کاریابی خصوصی صورت می پذیرد که جناب صفوی لطف کردن و این شبهه ی شما رو کلا باطل کردن و در مورد نتیجه گیری که از این صحبت کردید همون پولشویی فکر میکنم شما که در امریکا هستید بهتر میدونید که حق وکالت وکیل ها کاملا متفاوت هست و ممکنه یه خانواده ثروتمند بابت یه مشکل ساده حق وکالت میلیون دلاری هم به وکیل بپردازند و وقتی این شرکتها از شما امضا میگیرند که کل این مبلغ 60هزار دلاری بابت جق وکالت هست هیچ جایی برای پولشویی باقی نمی گذارد اگرچه از اول هم هیچ کار سوری انجام نشده که به پولشویی ربط داشته باشد
و بنظر بنده شما در هر پست سعی میکنید این کار را غیر قانونی جلوه دهید حالا هر کس هر نظری داد شما به نحوی اون رو به یک قانون شکنی ربط میدید و دوباره برمیگردید سر حرف خودتون و می گید این کار غیر قانونی هست Sad
و از همه جالبتر اون پستی بود که میگفتید به هر ایوایی توی امریکا ایمیل زدید گفته این کار خلاف قانون هست بدون هیچ منبعی یا اسکرینشاتی و بدون اینکه بگید چی از طرف پرسیدید!!! و از همه جالبتر اینه که پیشنهاد میکنید هر کس می خواهد اقدام کند با یک وکیل امریکایی صحبت کند از اونجایی که بچه های این فروم زبان انگلیسیشون در اون حد نیست که با یک وکیل انگلیسی زبان صحبت کنه مجبوره با یه وکیل ایرانی امریکایی صحبت کنه که باتوجه به اینکه همه میدونیم هیچ وکیل امریکایی مستقیما eb3 کار نمیکنه پس مطمئنا جواب وکیل پیشنهادی شما که احتمالا eb5 و.... کار میکرده میگه صد در صد غیر قانونیه!! مثل این میمونه زنگ بزنی شرکت بنز و بپرسی خودرو x3 bmw از نظر ایمنی ماشین خوبیه و ایا پیشنهاد میکنید بنده خودرو بی ام و بخرم !!!!!!!
گاهی گمان نمی کنی ولیکن می شود / گاهی نمی شود که نمی شود که نمی شود
گاهی هزار دوره دعا بی اجابت است/ گاهی نگفته قرعه به نام تو می شود
گاهی گدای گدایی و بخت با تو نیست/ گاهی تمام شهر گدای تو می شود
پاسخ
تشکر کنندگان: b_safavi2 ، bsafaviii ، Taha5656
جناب لورد تا جايي كه من سوابق شما را خوانده ام شما با ويزاي دانشجوي وارد امريكا شديد و اكنون ميخواهيد اقامت امريكا را دريافت كنيد در صورتي كه ويزاي دانشجوي يك ويزاي غير مهاجرتي است شما به در مصاحبه خود حتما اعلام كرده ايد كه قصد مهاجرت نداريد
2 من يكي از كيس هاي لاتاري 2014 هستم و كيس نامبر من هم از خوب بود
و من بعد 7 ماه در گوست، كلير شدم اما سفارت امريكا در ارمنستان بر خلاف قانون نام مارا در سايت اعلام نكر و مارا از كلير شدن مطلع نساخت و ما به طور اتفاقي در سايت ceac متوجه كلير شدن خود شديم و3 بار به ارمنستان مراجعه كرده و هربار به ما كفتند كه: ويزا نامبر نداريم در حالي كه قبل و بعد از مراجعه ما به سفارت به صورت غير قانوني به يك عده ويزا ميدادن ما با هر بار با دست خالي از ارمنستان باز ميكشتيم
3 دليل شما براي تلاش در اثبات غير قانوني بودن اين كار جيست شايد شركت هاي كار فرما كل مبلغ يك سال حقوق كاركران را از اين 60 هزار دلار بر داشته و به عبارت ديكر كاركر يك سال مجاني براي انها كار ميكند
به نظر شما ايرادي دارد؟؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: bsafaviii
(2015-06-25 ساعت 15:48)Paradox نوشته:  قسمت اول رو خوب گفتی ، کسانی که اقدام کردن معلومه که پشیمون نمیشن با این حرفا.

اما قسمت دومت ، به فرض هم که شما گرین و گرفتی ( که به احتمال زیاد هم میگیرید ) . خوب که چی ؟

چه ربطی به بحث فعلی داره ؟

صحبت سر قانونی بودن یا نبودن این کاره . و نیز پــــــول هنگفتی که تقدیم میشه .

شدنی یا نشدنش اصن مهم نیست.

پ ن پ شما رفتی 200 میلیون دادی یه شرکتی که یه اسم و رسمی داره ( حالا چه کارش قانونی باشه چه غیر

قانونی ) ، بعد انتظار داری طرف فردا پولا رو بزنه به جیب در بره ؟ شما هم به جای آمریکا سر از ورامین بیشتر در نیاری ؟

مگه شهر هرته ؟

الان شما برو لب مرز قاجاقی خیلی شیک و مجلسی بدون پاس و شناسنامه قشنگ ردت میکنن پولشونم کامل

میگیرن شما رو به خیر اونا رم به سلامت .

اگه این جوری بود که هر قاجاقچی ای قرار بود پول مشتری رو بخوره که الان اصن شغل معظم قاجاقچیگری تعطیل بود.

حالا بله ، امکانشم هست که یکی این وسط یکی دیگه سرشو کلاه بذاره ، اما همیشه که این جور نیست .

(حالا شایدم شد و سر همه ی شمایی که برای ای بی تری اقدام کردید کلاه رفت . ولی بعیده.)

بعد منی که هنوز مثل شما اقدام نکردم ، وایسم تا دو سال دیگه که ببینم شما اگه رفتی اقدام کنم ؟ خوب از همین

الان مشخصه که شما دو سال دیگه میری ، نیاز به صبر نیست . اما آیا شما رو قانونی بردن ؟ یا غیر قانونی ؟

اگه بعدا کاشف به عمل بیاد که غیر قانونی بردنت ، عواقبش رو میپذیری ؟ حالا مهم نیست شما میپذیری یا نه

من یکی که نمیپذیرم . این مطالبی هم که آقای لورد میگن برای کسانی مفیده که دنبال دردسر نباشن .

چند پست قبلی هم جناب صفوی گفته بودن مگه الکیه که سر اداره مهاجرت کلاه بره و از این حرفا . بله که الکیه

مگه خدا پیغمبر نشستن اون جا که فکر و نیت درونی افراد رو بدونن ؟ این همه آدم که دارن با ازدواج

ســـــــوری و هزار روش غیر قانونی دیگه میرن ، مگه از کره مریخ اومدن ؟ خوب زرنگ بازی در اوردن سر اون اداره ی کذایی

رو کلاه گذاشتن . مخصوصا اگه یه تیم قوی وکیل مکیل جمع شن دور هم ، به این سادگی نمیشه تشخیص داد دارن

چی کار میکنن . بازم اگه این جوری باشه که شما همچین با یه لحن عاقل اندر سفیهی بر میگردی میگی مگه الکیه

که سر اداره مهاجرت کلاه بره ، پس هیچی ، فاتحه ی مهاجرت غیر قانونی باید خونده بشه . و دیگه حتی یه پشه هم

نتونه بدون ویزا وارد آمریکا شه، چون با یه سری هیولا و ابر رایانه و آدم فضایی طرفن که بلا شک مچشونو میگیرن.

خوب ببخشید این حرف خیلی حرف جوکیه .

بله ؛ اداره ی مهاجرت نمیشه به همین سادگی ها هم سرشون کلاه گذاشت . و این واقعیت خودش به ضرر شماست !

چرا که یه شخص عادی مث من که عمرا بتونه سر یه وزارت خونه رو کلاه بذاره ، این فقط از عهده ی یه سری وکیل

خبره بر میاد که از پیچ و خمای قانونی یه کاری مطلع باشن ، بعد با یه ترفندی برا یه نفر ویزا بگیرن .

قدیم هم عرض کردم که اگه شما (( یقین )) داشته باشین که بعد از دریافت گرین کارت ، چند سال بعد یا چند وقت بعد

مشخص نشه که شما غیر قانونی تشریف مبارک رو اوردید ، نوش جونتون ، خیلی هم آفرین و باریکلا داره که تونستین

سر یه جماعت وزارت خونه رو کلاه بذارین . اما کی و کجا چنین اطمینانی حاصل میشه ؟

در هر صورت اگه کسی راهی پیدا کرد که این یقین حاصل بشه ، حتما به من خبر بده، من خودم قول میدم 100 تا 100 تا

ایرانی بفرستم ناف واشنگتن، قیمتشم به جای 70 هزار تا ۷ هزار تا میگیرم که مشتری شین. هم مردم بهشون

فشار 70 هزار تایی نمیاد ، هم از مفت خوری یه عده جلوگیری میشه. که این گزینه ی آخری از مستحبات مؤکده !
با سلام
جالبه که آقایون مخالف این روش دارن کم کم موضعشون رو تغییر میدن، قبلا میگفتن کلاهبرداریه و پولمونو میخورن و واسه کسایی خوبه که این 200 میلیون براشون ارزشی نداشته باشه و از این حرفا، اما الان میگن که به احتمال زیاد شدنیه و حالا گیر دادن به غیر قانونی بودن. به استناد این جمله از دوستمون :

جناب مستحبات موکده، لطفا یه حرف هم از خودتون بگید، نگاتون همش به دهن جناب مدیر نباشه.
آخرین باری که از این آقای مستحبات موکده!!!!!!انتقاد کردم به درجه محرومیت نایل شدم که امیدوارم این بار اینجوری نشه.
به نظرم بهترین دلیل بر شدنی و قانونی بودن این روش دیدن شمار متقاضیان و قبول شدگان labor certificate, میباشد.
پاسخ
تشکر کنندگان: MatinLA ، bsafaviii ، saraasadii ، Taha5656
(2015-06-25 ساعت 18:02)crewalfa نوشته:  و وقتی این شرکتها از شما امضا میگیرند که کل این مبلغ 60هزار دلاری بابت جق وکالت هست هیچ جایی برای پولشویی باقی نمی گذارد اگرچه از اول هم هیچ کار ******* انجام نشده که به پولشویی ربط داشته باشد

اتفاقا نکته ی قضیه همین هست که شما فرمودید. این ها از شما امضا می گیرند که تمامی این 60 هزار دلار برای "حق الوکالت" هست. که این دروغ است. چون آن ها درحقیقت دارند برای شما کاریابی هم می کنند. چون شما مستقیما با شرکت کاریاب قرارداد ندارید این درحقیقت جزو کار همون شرکت مهاجرتی ایرانی کانادایی است که باهاش قرار داد دارید. اگر می گفتند مثلا 6 هزار دلار برای "حق الوکالت" و 50 هزار دلار برای "کاریابی" اون موقع حقیقت رو گفته اند که این ها هیچ وقت این رو در قراردادشون نمی نویسند تا براشون مشکل ایجاد نشه.

(2015-06-25 ساعت 18:02)crewalfa نوشته:  و از همه جالبتر اون پستی بود که میگفتید به هر ایوایی توی آمریکا ایمیل زدید گفته این کار خلاف قانون هست بدون هیچ منبعی یا اسکرینشاتی و بدون اینکه بگید چی از طرف پرسیدید!!!

(2015-06-25 ساعت 18:02)crewalfa نوشته:  و از همه جالبتر اینه که پیشنهاد میکنید هرایوایمی خواهد اقدام کند با یک وکیل آمریکایی صحبت کند از اونجایی که بچه های این فروم زبان انگلیسیشون در اون حد نیست که با یک وکیل انگلیسی زبان صحبت کنه مجبوره با یه وکیل ایرانی آمریکایی صحبت کنه

بنده این متن انگلیسی رو براتون می گذارم همون چیزی که از وکلای مهاجرت پرسیدم. شما اگر زبانتون خوب نیست می تونید از یکی از بستگانتون که زبان انگلیسی خوبی دارد بخواهید که از روی این متن برای اون وکیل امریکایی بخواند و جواب وکیل را برایتان ترجمه کند

There is a Canadian-based immigration company that claim they have several opening positions at places like Burger King, Pizza Hut and some cleaning companies in US. In exchange of $50-60k they start acquiring Labor Certificate and file I-140 in EB3-Unskilled Worker visa category. They "claim" they do not pay anything to the employer thus not violating DOL's rule. Are these firms legal? If not, what rules they are violating?

حتی شما می تونید پیش نویس بخش انگلیسی قرارداد بین شرکت مهاجرتی و کارجو را برای اون وکیل امریکایی ایمیل هم کنید تا نظر اون رو بشنوید.

(2015-06-25 ساعت 18:02)crewalfa نوشته:  که باتوجه به اینکه همه میدونیم هیچ وکیل آمریکایی مستقیما eb3 کار نمیکنه پس مطمئنا جواب وکیل پیشنهادی شما که احتمالا eb5 و.... کار میکرده میگه صد در صد غیر قانونیه!! مثل این میمونه زنگ بزنی شرکت بنز و بپرسی خودرو x3 bmw از نظر ایمنی ماشین خوبیه و ایا پیشنهاد میکنید بنده خودرو بی ام و بخرم !!!!!!!

دوست عزیز چه کسی به شما گفته هیچ وکیل امریکایی مستقیما برای EB3 کار نمی کنه؟ اتفاقا تمامی وکلای مهاحرت امریکایی ساکن امریکا همه و همه در زمینه EB3 فعال هستند البته به طور قانونی اش. یعنی هر کسی که کارفرما داشته باشه یا خود کارفرما که بخواهد برای کارجو اقدام کنه می ره پیش همین ها و این ها تمام مراحل قانونی Eb3 رو انجام می دهند. اما هیچ کدوم از این وکلای امریکایی با شرکت های کاریابی قرارداد ندارند که ادعا کنند براتون کارفرما جور می کنیم.
Category: EB2 (Advance Degree) - PERM filed with DOL: Sep2014 - PERM Approved: Feb2015 - I-140 Filed with USCIS: Mar2015 - I-140 Approved: Apr2015- I-485 Approved: Jun2015 - Green Card Received: July2015

N400 Filed: April2020
پاسخ
تشکر کنندگان: Paradox ، sherwean001
(2015-06-25 ساعت 18:42)shakiba.far نوشته:  با سلام
جالبه که آقایون مخالف این روش دارن کم کم موضعشون رو تغییر میدن، قبلا میگفتن کلاهبرداریه و پولمونو میخورن و واسه کسایی خوبه که این 200 میلیون براشون ارزشی نداشته باشه و از این حرفا، اما الان میگن که به احتمال زیاد شدنیه و حالا گیر دادن به غیر قانونی بودن.
خیر دوست عزیز بنده از همون اول هم گفته بودم که این کلاه برداری هست. کلاه برداری با دولت امریکا و کلاه برداری با مردم که این را قانونی جلوه می دهند.
من از همون اول هم گفته بودم بحث "قانونی و غیرقانونی" با "شدنی و نشدنی" فرق دارد.
بنا به تمامی شواهد و قرائن و استعلام از وکلای مهاجرت امریکایی این امر غیرقانونی هست و طبق قوانین انجمن کسی مجاز به اشاعه ی روش های غیرقانونی مهاجرت نیست. بنابراین ما رویه ی پیشین رو در پیش می گیریم و افرادی که این بند از قوانین انجمن را نقض کنند به صورت دائمی از این سایت محروم می شوند.
اون افراد می تونند به فروم های دیگه رفته و در آنجا هر چه قدر می خواهند از این روش دفاع کنند. البته تا اونجا که می دونم مدیران فروم همسایه هم این روش شرکت واسط را غیرقانونی می دونند.

(2015-06-25 ساعت 18:42)shakiba.far نوشته:  به نظرم بهترین دلیل بر شدنی و قانونی بودن این روش دیدن شمار متقاضیان و قبول شدگان labor certificate, میباشد.

حتی اگر گرین کارت هم بگیرند این اثبات نمی کنه. چون خیلی ها دارند از طریق ازدواج س*و*ر*ی خیلی راحت گرین کارت می گیرند و این اثباتی بر قانونی بودن قضیه نیست.
Category: EB2 (Advance Degree) - PERM filed with DOL: Sep2014 - PERM Approved: Feb2015 - I-140 Filed with USCIS: Mar2015 - I-140 Approved: Apr2015- I-485 Approved: Jun2015 - Green Card Received: July2015

پاسخ
تشکر کنندگان: sherwean001
دوستان یعنی کسی موفق شده تا الان .کسی تونسته ویزا بشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-06-26 ساعت 03:17)b.safaviii نوشته:  آقای مدیر چرا دائم اکانت میبندی (b.safavi )؟ کم آوردی؟ مچت برای همه باز شده؟ من آمریکا هستم. چرا آدرس نمیدی که هم ببینیم. میترسی؟ ولی من ولت نمیکنم.
تو مشکلت با این روش چی است؟ فکر کردی نمیدونم تو کدوم دفتر مهاجرتی هستی و چرا خودت را تیکه و پاره میکنی

جناب صفوی شما امریکا نیستید. بلکه کانادا هستید و دارید از سایت ف*ی*ل*ت*ر شکن استفاده می کنید.

[عکس: dgOx0.jpg]

لطفا این قدر دروغ نگویید. شما همان آقای کشاورز سابق یا همون raminha ی سابق هستید که از همین سایت ف*ی*ل*ت*ر شکن برای عوض کردن آی پی استفاده می کردید.

شما این قدر نگران مردم نباشید. اگر کسی از دوستان سوالی از شما داشت می تواند به شرکت مهاجرتی شما در کانادا مستقیما تماس بگیرد. پس از پست های بیهوده در این سایت لطفا خودداری کنید.

با تشکر

پاسخ
تشکر کنندگان: ebrahim1e ، رضا٨٦ ، sherwean001
جالبه که آقایون مخالف این روش دارن کم کم موضعشون رو تغییر میدن، قبلا میگفتن کلاهبرداریه و پولمونو میخورن و واسه کسایی خوبه که این 200 میلیون براشون ارزشی نداشته باشه و از این حرفا، اما الان میگن که به احتمال زیاد شدنیه و حالا گیر دادن به غیر قانونی بودن. به استناد این جمله از دوستمون :

جناب مستحبات موکده، لطفا یه حرف هم از خودتون بگید، نگاتون همش به دهن جناب مدیر نباشه.
آخرین باری که از این آقای مستحبات موکده!!!!!!انتقاد کردم به درجه محرومیت نایل شدم که امیدوارم این بار اینجوری نشه.
به نظرم بهترین دلیل بر شدنی و قانونی بودن این روش دیدن شمار متقاضیان و قبول شدگان labor certificate, میباشد.

و علیکم السلام

من کی تغییر موضع دادم ؟ بله . من اولین پستم در این تاپیک، پستی بود که از دروغپردازی های کشاورز خان نشأت گرفته بود

که فکر نمیکردم ایشون دروغگو تشریف دارن . البته از همون اول هم بحث هزینه رو کردم ، الانم میکنم . بعدشم مگه کلاه برداری فقط به

اینه که یکی پول یکی دیگه رو بخوره و هیچ کاری هم براش انجام نده بعد فلنگو ببنده بزنه به چاک ؟ بله ، این هم یک نوع کلاهبرداری هست.

اما یک نوع دیگه از کلاه برداری این هست که یه عده میان کاری که با 6 هزار دلار انجام میشه رو با 70 هزار دلار براتون انجام میدن .

کار رو انجام میدن، نه این که در برن. اینم اسمش کلاهبرداریه. کلاه برداری که شاخ و دم نداره .

حالا معلومم نیست که کشاورز خان و رفقا شایدم کار رو نکردن و پولو خوردن رفتن ، تضمینی نیست . کسی که با شیشصد تا آی

دی میاد دروغ میگه تو روز روشن ، تو این تاپیک تو اون تاپیک تو این سایت تو اون سایت، این خوب دروغگوئه ، ممکنه توی قراردادی هم

که با شما بسته دروغ گفته و روی سر خلق الله یک شیره مقوی از وسط سر به اطراف مالیده باشه . اما چه کار رو انجام بدن چه ندن

چه شما بری آمریکا چه نری ، یه کلاهی این وسط جا به جا شده بالاخره (این دیگه شانس شماست که کدومش براتون رقم بخوره).

درست میگید . من قدیم بحث 200 میلیون رو کردم ، الانم میکنم ، کسی که این مقدار پول رو داره ، خونه و ماشینشم داره ، سرمایشم

داره ، اگه 200 میلیونشم مفقود الاثر شد، کک مبارکش هم نمیگزه، و آدم ریسک پذیری باشه که آمادگی دیپورت شدن احتمالی از آمریکا

رو داشته باشه، دلشم نمیسوزه که پول یا مفت بده به کشاورز خان ، خوب بیاد بره بده ، منم اگه این شرایط رو داشتم میدادم .

حالا شما اگه شرایط انجام این کار رو دارید و براتون عواقبش مهم نیست ، خوب انجام بدید .

این نگاه به دهن و اینا هم ، چرا نگاهم نباشه ؟ من که از این ویزا اصن اطلاعاتی نداشتم . وقتی میبینم یک شخصی هست که

اطلاعاتش خوبه ، نگاه میکنم ببینم حرفی که میزنه چیه . اول نگاه به دهن پروفسور کشاورز کردم ، دیدم از دهنش چیزای خوبی

بیرون نمیاد ، نگاهم رو از دهن ایشون برداشتم. بعد گشتم دنبال این که ببینم کی در این رابطه حرفش با عقل و منطق جور در میاد ، که

حرفای آقای مدیر منطقی بود . بله اگه یه روزی هم آقای مدیر یه حرفی بزنه که غیر منطقی باشه، من قبول نمیکنم و کار خودم رو انجام میدم

ازشون هم سوال میکنم که این چه حرفیه . از کشاورز سوال کردم دری وری جوابم و داد . از ایشون سوال کردم جواب منطقی داد.

من زمانی از خودم حرف میزنم که در این رابطه تحصصی چیزی داشته باشم . وقتی ندارم ، میگردم ببینم که کی حرفش درست

تر از بقییه است ، همون رو ملاک قرار میدم .حالا میخواد آقای مدیر باشه یا میخواد آقای کشاورز یا آقای شکیبا باشه (چی کار کنم خوب،

خودتون گفتین میخوام برم سربازی ، خانم که نمیره سربازی).

اصن لازمه ی پیدا کردن تخصص در هر کاری اینه که شما ابتدا به ساکن به دهن یک شخص دیگه نگاه بکنی تا خودت توانایی اظهار نظر رو در آینده

پیدا کنی . این جوری باشه که هر کی بخواد حرف خودش رو بزنه که سنگ روی سنگ بند نمیاد . کلاس اول دبستان شما میشینی تا آخر

پیش دانشگاهی و دانشگاه تا دکترا نگرفتی نگاه میکنی به دهن استاد . نه این که از خودت نظریه صادر کنی . هر وقت دکتراتو گرفتی

اون وقت میتونی توی اون زمینه ی بخصوص که توش دکترا گرفتی به دهن کسی نگاه نکنی . تازه اون موقع هم باید نگاه بکنی شاید

یه جا رو داری اشتباه میکنی ! نگاه کردن به دهن بقییه جرم نیست ، کار غلطی هم نیست ، این که دنباله روی یکی بشی بدون این که

دلیلی پشتش باشه و حرفای یک شخص رو بدون دلیل دنبال کنی و ازش پیروی کنی، این میشه خطا . که این کارو من نکردم.

الانم اطلاعاتی که تا الان آنالیز شده ، دال بر غیر قانونی بودن این روش هست . اگه یه وقتی شما یا هر کـــسی دیگه بیاد تمام صحبت ها

و دلایل مدیر رو باطل کنه ، خوب من هم نظرم رو عوض میکنم و طرفدار شما میشم. اینم از بحث دهن.

جمله ی آخرتونم خیلی تکان دهنده بود ، آدم یه حس خرفتی بش دست میده وقتی میبینه که مثلا اومده در رد نظریه ی "بهترین دلیل

برای اثبات قانونی بودن این روش اینه که صبر کنیم تا یه عده گرین کارت رو از این طریق بگیرن" یه طومار نوشته و دلیل اورده ، بعد یکی

دیگه میاد تمام اون طومار رو نقل قول میکنه ، بدون این که جوابی به اشکالات مطرح شده بده ، میگه :

نقل قول:به نظرم بهترین دلیل بر شدنی و قانونی بودن این روش دیدن شمار متقاضیان و قبول شدگان labor certificate, میباشد.

انگار هر چی نوشتی حرف مفت بوده و اصلا بی جا کردی که نوشتی .

اگه اینجوریه که هر کی بیاد بگه "به نظرم فلان" "به نظرم بهمان" ، خوب منم میگم "به نظرم این کارو نکن" کشاورز میگه "به نظرم این کارو بکن"

مدیرم میگه "به نظرم بنت میکنم" ، کلا همه نظرشون رو میدن ، خیلی فضای دوستانه ای هم میشه .

میتونیم اصن یه نظر سنجی برگزار کنیم ، "ویزای ای بی تری از طریق کشاورز ؟" بعد جواب بذاریم "به نظرم نه" ، "به نظرم بله" .

البته در طی یک روز کاری اکثریت آرا به "به نظرم بله" میرسه با غالبیت 1000 به 10 ، چون یه کسی هست به نام کشاورز که فقط کافیه

بو ببره که یه نظر سنجی ای هست و یه سری آی دی که باید نظر بدن ، کی بهتر از من و آی دی های من ؟!
پاسخ
تشکر کنندگان:
اين روش قانوني قانوني نيست ولي به هيچ وجه غيرقانوني هم نيست
(((غير قانوني كساني هستند كه به بهانه تحصيل در امريكا تحت ويزاهاي غير مهاجرتي به امريكا ميروند و لي بر خلاف صحبت هايشان در مساحبه در سفارت قصد ماندن در امريكا را دارند و ديكر برنميكردند)))
پاسخ
تشکر کنندگان:
من که میخوام اقدام کنم ..تمام سرمایه زندگیم هم همین دویست میلیونه. هرچی شد بشه ..دو تا بچم رو میبینم ازشون خجالت میکشم.همسرم فوق لیسانس. .دو سال سر کار میره دو سال بیکاره..هر وقت داره کار میکنه استرس بیکار شدنش نمیزاره از اون هم لذت ببرم...درآمد خودم عالیه ولی هر روز همه چی گرون تر میشه ...باید فقط زندگی کنیم و کار کنیم تا سیر بشیم ..امنیت نداریم .احترام نداریم.خوشگذرونی نداریم ..من نمیدونم چرا انقد تو این گروه همه چی افراطیه. .بد میگن یا خوب میگن ...یه نفر پیدا نمیشه هردو جنبه رو بررسی کنه ..احساس میکنم هردو طرف ذی نفع هستن یا بحث رو کم کنیه. ..لطفا لطفا لطفا یه نفر فکر کنه قراره همفکر درستی باشه و بیاد اطلاعات و نظرش رو بگه
پاسخ
تشکر کنندگان: bsafaviii ، Taha5656 ، نسل سوخته ، ژیان
(2015-06-26 ساعت 06:39)Paradox نوشته:  

و علیکم السلام

من کی تغییر موضع دادم ؟ بله . من اولین پستم در این تاپیک، پستی بود که از دروغپردازی های کشاورز خان نشأت گرفته بود

که فکر نمیکردم ایشون دروغگو تشریف دارن . البته از همون اول هم بحث هزینه رو کردم ، الانم میکنم . بعدشم مگه کلاه برداری فقط به

اینه که یکی پول یکی دیگه رو بخوره و هیچ کاری هم براش انجام نده بعد فلنگو ببنده بزنه به چاک ؟ بله ، این هم یک نوع کلاهبرداری هست.

اما یک نوع دیگه از کلاه برداری این هست که یه عده میان کاری که با ۶ هزار دلار انجام میشه رو با 70 هزار دلار براتون انجام میدن .

کار رو انجام میدن، نه این که در برن. اینم اسمش کلاهبرداریه. کلاه برداری که شاخ و دم نداره .

حالا معلومم نیست که کشاورز خان و رفقا شایدم کار رو نکردن و پولو خوردن رفتن ، تضمینی نیست . کسی که با شیشصد تا آی

دی میاد دروغ میگه تو روز روشن ، تو این تاپیک تو اون تاپیک تو این سایت تو اون سایت، این خوب دروغگوئه ، ممکنه توی قراردادی هم

که با شما بسته دروغ گفته و روی سر خلق الله یک شیره مقوی از وسط سر به اطراف مالیده باشه . اما چه کار رو انجام بدن چه ندن

چه شما بری آمریکا چه نری ، یه کلاهی این وسط جا به جا شده بالاخره (این دیگه شانس شماست که کدومش براتون رقم بخوره).

درست میگید . من قدیم بحث 200 میلیون رو کردم ، الانم میکنم ، کسی که این مقدار پول رو داره ، خونه و ماشینشم داره ، سرمایشم

داره ، اگه 200 میلیونشم مفقود الاثر شد، کک مبارکش هم نمیگزه، و آدم ریسک پذیری باشه که آمادگی دیپورت شدن احتمالی از آمریکا

رو داشته باشه، دلشم نمیسوزه که پول یا مفت بده به کشاورز خان ، خوب بیاد بره بده ، منم اگه این شرایط رو داشتم میدادم .

حالا شما اگه شرایط انجام این کار رو دارید و براتون عواقبش مهم نیست ، خوب انجام بدید .

این نگاه به دهن و اینا هم ، چرا نگاهم نباشه ؟ من که از این ویزا اصن اطلاعاتی نداشتم . وقتی میبینم یک شخصی هست که

اطلاعاتش خوبه ، نگاه میکنم ببینم حرفی که میزنه چیه . اول نگاه به دهن پروفسور کشاورز کردم ، دیدم از دهنش چیزای خوبی

بیرون نمیاد ، نگاهم رو از دهن ایشون برداشتم. بعد گشتم دنبال این که ببینم کی در این رابطه حرفش با عقل و منطق جور در میاد ، که

حرفای آقای مدیر منطقی بود . بله اگه یه روزی هم آقای مدیر یه حرفی بزنه که غیر منطقی باشه، من قبول نمیکنم و کار خودم رو انجام میدم

ازشون هم سوال میکنم که این چه حرفیه . از کشاورز سوال کردم دری وری جوابم و داد . از ایشون سوال کردم جواب منطقی داد.

من زمانی از خودم حرف میزنم که در این رابطه تحصصی چیزی داشته باشم . وقتی ندارم ، میگردم ببینم که کی حرفش درست

تر از بقییه است ، همون رو ملاک قرار میدم .حالا میخواد آقای مدیر باشه یا میخواد آقای کشاورز یا آقای شکیبا باشه (چی کار کنم خوب،

خودتون گفتین میخوام برم سربازی ، خانم که نمیره سربازی).

اصن لازمه ی پیدا کردن تخصص در هر کاری اینه که شما ابتدا به ساکن به دهن یک شخص دیگه نگاه بکنی تا خودت توانایی اظهار نظر رو در آینده

پیدا کنی . این جوری باشه که هر کی بخواد حرف خودش رو بزنه که سنگ روی سنگ بند نمیاد . کلاس اول دبستان شما میشینی تا آخر

پیش دانشگاهی و دانشگاه تا دکترا نگرفتی نگاه میکنی به دهن استاد . نه این که از خودت نظریه صادر کنی . هر وقت دکتراتو گرفتی

اون وقت میتونی توی اون زمینه ی بخصوص که توش دکترا گرفتی به دهن کسی نگاه نکنی . تازه اون موقع هم باید نگاه بکنی شاید

یه جا رو داری اشتباه میکنی ! نگاه کردن به دهن بقییه جرم نیست ، کار غلطی هم نیست ، این که دنباله روی یکی بشی بدون این که

دلیلی پشتش باشه و حرفای یک شخص رو بدون دلیل دنبال کنی و ازش پیروی کنی، این میشه خطا . که این کارو من نکردم.

الانم اطلاعاتی که تا الان آنالیز شده ، دال بر غیر قانونی بودن این روش هست . اگه یه وقتی شما یا هر کـــسی دیگه بیاد تمام صحبت ها

و دلایل مدیر رو باطل کنه ، خوب من هم نظرم رو عوض میکنم و طرفدار شما میشم. اینم از بحث دهن.

جمله ی آخرتونم خیلی تکان دهنده بود ، آدم یه حس خرفتی بش دست میده وقتی میبینه که مثلا اومده در رد نظریه ی "بهترین دلیل

برای اثبات قانونی بودن این روش اینه که صبر کنیم تا یه عده گرین کارت رو از این طریق بگیرن" یه طومار نوشته و دلیل اورده ، بعد یکی

دیگه میاد تمام اون طومار رو نقل قول میکنه ، بدون این که جوابی به اشکالات مطرح شده بده ، میگه :

نقل قول:به نظرم بهترین دلیل بر شدنی و قانونی بودن این روش دیدن شمار متقاضیان و قبول شدگان labor certificate, میباشد.

انگار هر چی نوشتی حرف مفت بوده و اصلا بی جا کردی که نوشتی .

اگه اینجوریه که هر کی بیاد بگه "به نظرم فلان" "به نظرم بهمان" ، خوب منم میگم "به نظرم این کارو نکن" کشاورز میگه "به نظرم این کارو بکن"

مدیرم میگه "به نظرم بنت میکنم" ، کلا همه نظرشون رو میدن ، خیلی فضای دوستانه ای هم میشه .

میتونیم اصن یه نظر سنجی برگزار کنیم ، "ویزای ای بی تری از طریق کشاورز ؟" بعد جواب بذاریم "به نظرم نه" ، "به نظرم بله" .

البته در طی یک روز کاری اکثریت آرا به "به نظرم بله" میرسه با غالبیت 1000 به ۱۰ ، چون یه کسی هست به نام کشاورز که فقط کافیه

بو ببره که یه نظر سنجی ای هست و یه سری آی دی که باید نظر بدن ، کی بهتر از من و آی دی های من ؟!

جناب مستحبات موکده، به قول خودتون یه گزینه ای هست به اسم تبریک و تشکر و لازم نیست هر وقت مدیر اومد یه حرفی زد سریع بیای کلی حرف بزنی واسه تصدیق و تشکر.
خود مدیر میدونه کدوم ای دی ماله کشاورز هست و کدوم نمیتونه ماله اون باشه.پس شما نگران آی دی های کشاورز نباش آقای مستحبات موکده.
حالا فکر کردید برای من یا دیگران مهمه که اینقدر از کشفتون در مورد آقا بودن بنده،هیجان زده شدید؟
ضمنا چقدر هم توضیحات بی مربوط و طولانی میدید
این بحث رو با شما ادامه نمیدم چون که هدفم از اومدن اینجا، این نبوده.
پاسخ
تشکر کنندگان: bsafaviii
(2015-06-26 ساعت 08:00)bsafaviii نوشته:  اتفاقا من از شما یک سوال دارم. چرا شما دقیقا هر زمان که مدیر پیداش میشه میای و پاچه خاری میکنی؟ شده ۲ کلمه هم از خودت بگی؟ من که گفتم آمریکا هستم و برای دیدن این آقای مثلا مدیر دارم تلاش میکنم. ایشان هم خیلی راحت فرار میکنند. آخرش هم ایشان میشن مدیر و بقیه میشن کلاه بردار.

اگر این مدیر را انقدر قبول داری بگو در نره. دوستان از این آقای مدیر بخواهید که هویت واقعی خودش را بگه. مگه نمیگه آمریکا هست؟ داره همش دروغ میگه. فقط بلد است که که هر کسی که حرف مخالف بزنه را بلاک کنه. آقای مدیر چرا دائم اکانت میبندی (b.safavi )؟ کم آوردی؟ مچت برای همه باز شده؟ من آمریکا هستم. چرا آدرس نمیدی که هم ببینیم. میترسی؟ ولی من ولت نمیکنم.

پاچه خواری اولا نه پاچه خاری .

دوم این که آره من پاچه خواری میکنم ، چون قراره با مدیر یه شرکت مهاجرتی بزنیم ، دایه ی مهربان تر از مادر بشیم،

ویزای EB5 صب تا شب توش تبلیغ کنیم، یه درصدی هم از مدیر میگیرم .

الان این که من پاچه یا آستین کی رو دارم می بلعم ، دردی از شما درمان نمیکنه. بهتره شما به فکر جواب دادن به اشکالات

مطرح شده درباره ی شرکتای مهاجرتی-پول روفی تون باشین .

عجب ! پس آقای لورد باید بیان صفحات شناسنامشون رو این جا به صورت کپی رنگی بذارن تا مثلا حرفشون قابل رسیدگی بشه ؟

اثبات صحت دلایل ارائه شده و ادعای یک شخص منوط به معرفی شخصیت حقیقی فرد نیست . این بدیهیه ، من نیمفهمم چرا باید

هی بدیهیات عقلی و عرفی رو هی توضیح بدیم . شما ببین حرف حساب طرف چیه ، نه این که بگی بیا من ببینمت بعد جوابتو میدم.

یا این که تا نگی کی هستی و کجا هستی و اونجا چی کار میکنی و از نسل کی هستی ، من با شما صحبتی نمیکنم.

بعدشم همین هویت شما واسه هفت پشت ما بسه . اصن معلوم نیست شما صفویه ای ، محسنی ، کشاورزی ، چی به چیه

قضیه . یه جا میای حرف آقای محسن که چند صفحه ی پیش ظهور پیدا کرده بودن رو نه به نقل از ایشون ، بلکه

به عنوان حرف خودت کپی میکنی، یه جا میای به محسن میگی درود بر تو همکار عزیزم ، یه جا دیگه حرفای حاکم بزرگ کشاورز

رو عینا میزنی . حالا من نمیفهمم شما بالاخره صفویه،شخصی حقیقی غیر کشاورزی که حرفای محسن رو کپی میکنی مث نوار تکرار میکنی ،

یا این که خود محسنی ، با نام صفویه اومدی ، یا این که تو همون کشاورزی که رئیست یک شخص حقیقی به نام محسنه

صداش کردی بیاد جواب بده، یا این که تو و محسن و کامران و صفویه و قاجاریه و یک لشکر دیگه همتون همون کشاورزین.

مهم نیست شما یک نفر واحدین یا چند نفر مولتیپل، مهم اینه که حرفی که میزنید حرف حساب باشه .

اون بنده خدا کشاورز که نمیتونست اصن حرف بزنه بی چاره ، یه مدتی یه آقای محسنی پیدا شد که اون هم دیده بود

این کشاورز داره دودمان شرکتشون رو به باد میده ، اومده بود احیاء آبرو کنه، که اونم گیر داد به استعلام مدارک مدیر.

روی صحبتم این جا با کسانی هست که صاحب عقل هستن :

شما این پست من رو بخونید :

http://www.mohajersara.com/Thread-%D9%88...#pid629011

بعدش جواب ایشون رو بخونید :

نقل قول:اتفاقا من از شما یک سوال دارم. چرا شما دقیقا هر زمان که مدیر پیداش میشه میای و پاچه خاری میکنی؟ شده ۲ کلمه هم از خودت بگی؟

حالا میتونید بخنیدید یا هر واکنش طبیعی از خودتون بروز بدید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-06-26 ساعت 13:40)MatinLA نوشته:  اين روش قانوني قانوني نيست ولي به هيچ وجه غيرقانوني هم نيست

بله . بسیار مطلب جالبیه این متن .

این روش قانونی قانونی نیست .

غیر قانونی هم نیست .

یعنی یه چیزی نه قانونیه ، نه غیر قانونی ، نیمه قانونیه . یا مثلا یه کمش قانونیه ، یه کمش غیر قانونی .

ولی متاسفانه در دنیای فعلی یا یه چیزی قانونیه ، یا غیر قانونی ، این حالت سوم نوظهور نیمه قانونی برای کسی تعریف

نشده ، برای همین هم اقدام برای این ویزا توسط شرکتای زنجیره ای کشاورز، یا قانونیه ، یا غیر قانونی . و این باید مشخص شه.

(2015-06-26 ساعت 13:40)MatinLA نوشته:  (((غير قانوني كساني هستند كه به بهانه تحصيل در امريكا تحت ويزاهاي غير مهاجرتي به امريكا ميروند و لي بر خلاف صحبت هايشان در مساحبه در سفارت قصد ماندن در امريكا را دارند و ديكر برنميكردند)))

موقع گرفتن ویزای دانشجویی میگن قصد موندن داری ، میگی نه .

چند سال بعد یهو قصد موندن پیدا میکنی . بعد از طریق همون سفارتی که به شما ویزای دانشجویی داده ، اقدام میکنی

برای ویزای کار . یکی از افسرای سفارت هم میبینه شما با ویزای دانشجویی اومدی و میدونه که اون موقع که داشتی میومدی

گفتی قصد موندن نداری . الان میبینه که قصدت عوض شده و قصد موندن داری .اگه بخواد همون جا میتونه ویزا بهتون نده .

اما ویزا رو میده ، تبریکم میگه . این الان کجاش غیر قانونیه ؟

مضاف بر این که آدما هیچ وقت قانونی یا غیر قانونی نمیشن . افعال و عملکردهاست که برشون قانونی یا غیر قانونی اطلاق میشه.

(2015-06-26 ساعت 14:56)shakiba.far نوشته:  جناب مستحبات موکده، به قول خودتون یه گزینه ای هست به اسم تبریک و تشکر و لازم نیست هر وقت مدیر اومد یه حرفی زد سریع بیای کلی حرف بزنی واسه تصدیق و تشکر.
خود مدیر میدونه کدوم ای دی ماله کشاورز هست و کدوم نمیتونه ماله اون باشه.پس شما نگران آی دی های کشاورز نباش آقای مستحبات موکده.
حالا فکر کردید برای من یا دیگران مهمه که اینقدر از کشفتون در مورد آقا بودن بنده،هیجان زده شدید؟
ضمنا چقدر هم توضیحات بی مربوط و طولانی میدید
این بحث رو با شما ادامه نمیدم چون که هدفم از اومدن اینجا، این نبوده.

اولا من پست 34 خطی واسه تبریک و تشکر نفرستادم .

اگه یه کم دقت میکردید و اون پست من رو با تعصب و نفرت نمیخوندین ، میدید که من هدفم از زدن پست تبریک و تشکر

نیست ، بلکه جواب دادن به اشکلات مطرح شده از جانب جنابعالی هست . البته الان دارم فکر میکنم که دقت هم ابدا

نیاز نداشت برای فهمیدن این موضوع. یعنی بی دقت هم میخوندین متوجه میشدین که نامه ی فدایت شوم برای مدیر

نفرستادم . این چیزی که الان گفتید هم مشخصه که میخواید فقط یه گیر الکی به من داده باشین . این همه من حرف زدم

شد فقط تبریک و تشکر ؟ دستت درد نکنه

دوما من اصلا از (کشف!) این که شما آقا هستید (هیجان زده) نشدم ، من عادت دارم وقتی یکی پست میذاره اسمشم

میخونم ، قدیم ها که شرو کردم تاپیک رو از ابتدا به خوندن ، دیدم که یکی نوشته من میخوام برم سربازی . بعد دیدم

این کسی که نوشته سربازی ، اسمش شکیباهه . اینو یه جلبکم بخونه متوجه میشه و نیاز به کشف و شهود نیست .

توضیحات بی مربوط و طولانی رو هم کـــسی مجبورتون نکرده ، میتونید نخونید . کسی که بحث رو آغاز کرد شما بودی نه من

نقل قول میکنید ، مسخره هم میکنید بعد انتظار دارید طرف بشینه پستتونو بخونه ، دکمه ی تشکر رو هم بزنه ؟ من جوابم

رو ننوشتم واسه این که فقط جنابعالی بخونید . جواب اتهامی که شما مطرح کردی رو دادم ، حالا هر کــسی خواست بخونه

هر کسی خواست نخونه .

اینم که هدفتون از اومدن این جا بحث با من نبوده، به نوبه ی خودش جالبه ، یکی بیاد پست بذاره ، حرف منو نقل قول

بکنه ، بعد یه نصیحتم بکنه ، بعدا که ما میایم جوابشو میدیم میگه من اصن کاری با شما نداشتم .

در هر حال از این که بحثو ادامه نمیدید خیلی خوشحال شدم چون یه کم انگشتام استراحت میکنه. دیگه نیاز به توضیح واضحات نیست.

آها یه چیزم واسه خداحافظی بگم ، میخواید متلک بندازید درست بندازید اقلا ، مستحبات موکده نباید بگید ، باید بگید "مستحبات موکد".

چون اون ( ه ) آخر که من توی اون پستم دادم ، به نیابت از فعل ( هست ) یا ( است ) بود . اینی که هی شما میگی "جناب

مستحبات موکده" ، "سلام مستحبات موکده" ، "خداحافظ مستحبات موکده" ، عین این میمونه که هی بگی "سلام مستحبات موکد است"،

"چطوری مستحبات موکد است ؟" ، "چه خبر مستحبات موکد است ؟" لهذه این خیلی ضایع است دیگه ، نه ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان