کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای EB3
ممنون آرمان جان لطف کردی
ولی فقط یه سوال دیگه هست که باید بپرسم...
این طرح موقتی هست؟!!!!!
یعنی من قبلا روشای مختلف رو تحقیق کرده بودم eb3 نبود بینشون....یعنی eb3 برای مدتی محدود وجود داره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2015-01-28 ساعت 14:35)Omid.kiani نوشته:  ممنون آرمان جان لطف کردی
این طرح موقتی هست؟!!!!!
یعنی من قبلا روشای مختلف رو تحقیق کرده بودم eb3 نبود بینشون....یعنی eb3 برای مدتی محدود وجود داره؟

این روش وجود داشته از قبل ولی ایران جدیدا" به لیست کشورهایی که اجازه دارن نیروی کار بفرستن اضافه شده. در مورد پروسه زمانی ،در سایت اداره مهاجرت امریکا هر ماه با توجه به پیشرفت تعداد فایلها یشان ،زمان بندی را بطور تقریبی در بولتنی که صادر میکنند ، برای کشورها ی مختلف اعلام میکنند . خوشبختانه ماه قبل پروسه زمانی را برای کشورما حتی 1/5 - 2 سال اعلام کردند!
پاسخ
تشکر کنندگان: kaziar ، msar ، مریم49
این طرح موقتی هست؟!!!!!

نه. این طرح قبلا هم وجود داشته ولی چون پیشنهاد کاری برای این روش باید وجود داشته باشه قبلا امکانش نبود. والی فکر میکنم با اتمام مشاغل موجود امکان اقدام دیگه نباشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: Omid.kiani ، msar ، مریم49
(2015-01-28 ساعت 21:49)arman.keshavarz نوشته:  
این طرح موقتی هست؟!!!!!

نه. این طرح قبلا هم وجود داشته ولی چون پیشنهاد کاری برای این روش باید وجود داشته باشه قبلا امکانش نبود. والی فکر میکنم با اتمام مشاغل موجود امکان اقدام دیگه نباشه.
کلا ویزای EB3یعنی employment base3 که خود این به 3 دسته تقسیم میشه که یکی برای لیسانس و فوق لیسانسهایی که تقاضای کار از آمریکا دارن که به اینها میگن اسکجول A یا EB3-A و اونیکه براب افرادی که تجربه کار 2 سال به بالا دارن که از آمریکا تقاضای کار دارن که به اینها میگن EB3-B و دسته سوم افرادی هستن که تجربه کاری ندارن و برای کارهایی که کمتر از 2 سال تجربه احتیاج دارن باید اقدان کنن. به اینها میگن EB3-C
تمام این سه دسته در EB3 جای دارن شما وقتی که کار پیدا کردید و بعد مدارکتون رو فرستادید بعد DOL یا department of labor اونها رو برسی میکنه و شمارو در یکی از این دسته ها به صلاحه خودش قرار میده بعد از این تازه نوبت ویزا بولتین که به شما میگه که ویزاهای اون ما و ماه آینده برای چه افرادیست.
بطور مثال ویزای eb3 سالی که ما اقدام کردیم سالی 100 هزار نفر بود و اون سال 700 هزار نفر برای eb3 اقدام کردن و ما 7 سال تو نوبت موندیم به این میگن retrogration.
خوشبختانه الان دارن به دستور اوباما Removing Bottlenecks in the Visa Process سریع رسیدگی میکنن و شما تغریبا یکسالو نیم تو نوبت میمونید این در شرایطی که سالی 100 هزار نفر اقدام کرده باشند.
افرادی وه تو قسمت eb3-a قرار میگیرند 6 ماهه ویزا و در بعضی کارها گرین کارت مبگیرن که ما یکی از اون افراد بودیم که شامل حال گرین کارت 6 ماهه در بدو ورود میشدیم اما از اونجا که خوش شانس بودیم لیسانس ما با 12 سال سابقه در رده eb3-c قرار گرفت و ما به retrogration خوردیم و 7 ساله که میخواهیم بریم و 3 ماه پیش رفتیم سفارت و مصاحبه کردن و الانهم منتظر جواب administrative process هستیم که گفتن 2 هفته تا 3 ماه زمان میبره و الان شده 2 ماه 19 روز و ما کماکان بعد از این 7 سال 2 ماه 19 روز هنوز امیدواریم.
شاد باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: Omid.kiani ، arman.keshavarz ، sara.e ، msar ، sinamn ، jakq32 ، مریم49
(2015-01-28 ساعت 22:27)rezabfa نوشته:  
(2015-01-28 ساعت 21:49)arman.keshavarz نوشته:  
این طرح موقتی هست؟!!!!!

کلا ویزای EB3یعنی employment base3 که خود این به 3 دسته تقسیم میشه که یکی برای لیسانس و فوق لیسانسهایی که تقاضای کار از آمریکا دارن که به اینها میگن اسکجول A یا EB3-A و اونیکه براب افرادی که تجربه کار 2 سال به بالا دارن که از آمریکا تقاضای کار دارن که به اینها میگن EB3-B و دسته سوم افرادی هستن که تجربه کاری ندارن و برای کارهایی که کمتر از 2 سال تجربه احتیاج دارن باید اقدان کنن. به اینها میگن EB3-C
تمام این سه دسته در EB3 جای دارن شما وقتی که کار پیدا کردید و بعد مدارکتون رو فرستادید بعد DOL یا department of labor اونها رو برسی میکنه و شمارو در یکی از این دسته ها به صلاحه خودش قرار میده بعد از این تازه نوبت ویزا بولتین که به شما میگه که ویزاهای اون ما و ماه آینده برای چه افرادیست.
بطور مثال ویزای eb3 سالی که ما اقدام کردیم سالی 100 هزار نفر بود و اون سال 700 هزار نفر برای eb3 اقدام کردن و ما 7 سال تو نوبت موندیم به این میگن retrogration.
خوشبختانه الان دارن به دستور اوباما Removing Bottlenecks in the Visa Process سریع رسیدگی میکنن و شما تغریبا یکسالو نیم تو نوبت میمونید این در شرایطی که سالی 100 هزار نفر اقدام کرده باشند.
افرادی وه تو قسمت eb3-a قرار میگیرند 6 ماهه ویزا و در بعضی کارها گرین کارت مبگیرن که ما یکی از اون افراد بودیم که شامل حال گرین کارت 6 ماهه در بدو ورود میشدیم اما از اونجا که خوش شانس بودیم لیسانس ما با 12 سال سابقه در رده eb3-c قرار گرفت و ما به retrogration خوردیم و 7 ساله که میخواهیم بریم و 3 ماه پیش رفتیم سفارت و مصاحبه کردن و الانهم منتظر جواب administrative process هستیم که گفتن 2 هفته تا 3 ماه زمان میبره و الان شده 2 ماه 19 روز و ما کماکان بعد از این 7 سال 2 ماه 19 روز هنوز امیدواریم.
شاد باشید.

ممنون از توضیحات کاملتون آقا رضا و آرمان جان عزیز...
راستش من الان شرایط اقدام کردن رو ندارم....
ولی تنها نگرانیم اینه که باتوجه به اینکه آمریکاست و هزار جور قانون در طی روز تصویب میشه...ماهم که تو ایران....یه وقت زمانی که خواستم اقدام کنم این طرح وجود نداشته باشه...!!!
پاسخ
در ضمن یه چیز دیگه هم یادم اومد...
اینطور که معلومه و من تحقیق کردم در حال حاضر هزینه ای بین 40 تا 50 هزار دلار هزینه خواهد داشت
پاسخ
(2015-01-28 ساعت 21:33)sara.e نوشته:  
این طرح موقتی هست؟!!!!!

این روش وجود داشته از قبل ولی ایران جدیدا" به لیست کشورهایی که اجازه دارن نیروی کار بفرستن اضافه شده. در مورد پروسه زمانی ،در سایت اداره مهاجرت آمریکا هر ماه با توجه به پیشرفت تعداد فایلها یشان ،زمان بندی را بطور تقریبی در بولتنی که صادر میکنند ، برای کشورها ی مختلف اعلام میکنند . خوشبختانه ماه قبل پروسه زمانی را برای کشورما حتی 1/5 - 2 سال اعلام کردند!

از شما هم به خاطر اطلاعتون ممنونم سارا خانوم....
بله از یه وکیل خوب پرسیدم گفت فقط 18 ماه زمان خواهد برد
پاسخ
من تقریبا با تمام شرکتها صحبت کردم و قیمتهای متفاوتی بین ٤٥ تا ٦٠ هزار دلار بود. من تونستم با شرکت اصلی که طرف قرارداد با تمام این شرکتها بود تماس بگیرم و معلوم شد که قیمت اصلی یک سری از مشاغل ٥٠ هزار تا و برای سری دوم ٦٠ هزار تا است.
پاسخ
سلام
من از طریق وکیلم از طریق eb3 اقدام کردم تاییدیه امریکا هم واسم ارسال شده مرحله بعدی چیه؟
به نظرتون چقدر طول می کشه؟
پاسخ
سلام شما اسم وكيلتون جيه ؟جند وقته اقدام كرديد

من از مهر اقدام كردم اما هنوز جيزي نيامده
پاسخ
(2015-02-02 ساعت 19:04)farshad golzar نوشته:  سلام
من از طریق وکیلم از طریق eb3 اقدام کردم تاییدیه آمریکا هم واسم ارسال شده مرحله بعدی چیه؟
به نظرتون چقدر طول می کشه؟

مرحله بعدی این است که برای شما مجوز کار (Labor Certificate) صادر میشه. ظاهرا الان سریعتر شده و کلان حدود ١ سال و نیم طول میکشه
پاسخ
شما میتونید از perm processing استفاده کنید و اون زمان 1.5 تا 2 سال رو طی 2 هفته بگزرونید
البطه باید 1000$ پول بدید به DOL یا یا همون LABOR DEPARTMENT
من خودم از این طریق اقدام کردم و دقیقا سر 2 هفته جواب APPROVAL من اوند وقتی جواب از لیبر آمریکا بیا د که قبول شدی بهت یک کیس نامبر تعلق میگیره کی اون روزی کا اپروو میشی میشه روز
PRIORITI DATE
که بعد از اون باید ویزا بولتین هر ماه رو چک کنی ببینی که چه تاریخهایی رو برای اون ماه اعلام میکنن مثلا میگن در میزا بولتین ژانویه در قسمت EB3 افرادی که در سال 2012 دپارتمان DOL یا همون DEPARTMENT OF LABOR قبولشون کرده برن برای مصاحبه
به همین دلیل پیشنهاد من به شما اینه که از PERM PROCESSING حتما استفاده کنید و ظرف 2 هفته جواب بگیرید و به فکر 1000$ نباشید چون 1000$ ظرف 20 روز با یک کار عادی در میاد .
ولی اگر از PERMاستفاده نکنی و در آینده ویزا بولتین به RETROGRATION بخوره یعنی ایست داشته باشه هالا هالا ها باید منتظر بمونی من 6 سال منتظر موندم بعد قوانین مهاجرت رو جویدم و راه کار پیدا کردم.
پاسخ
تشکر کنندگان: sara.e ، msar
(2015-02-04 ساعت 11:11)rezabfa نوشته:  شما میتونید از perm processing استفاده کنید و اون زمان 1.5 تا 2 سال رو طی 2 هفته بگزرونید
البطه باید 1000$ پول بدید به DOL یا یا همون LABOR DEPARTMENT
من خودم از این طریق اقدام کردم و دقیقا سر 2 هفته جواب APPROVAL من اوند وقتی جواب از لیبر آمریکا بیا د که قبول شدی بهت یک کیس نامبر تعلق میگیره کی اون روزی کا اپروو میشی میشه روز
PRIORITI DATE
که بعد از اون باید ویزا بولتین هر ماه رو چک کنی ببینی که چه تاریخهایی رو برای اون ماه اعلام میکنن مثلا میگن در میزا بولتین ژانویه در قسمت EB3 افرادی که در سال 2012 دپارتمان DOL یا همون DEPARTMENT OF LABOR قبولشون کرده برن برای مصاحبه
به همین دلیل پیشنهاد من به شما اینه که از PERM PROCESSING حتما استفاده کنید و ظرف 2 هفته جواب بگیرید و به فکر 1000$ نباشید چون 1000$ ظرف 20 روز با یک کار عادی در میاد .
ولی اگر از PERMاستفاده نکنی و در آینده ویزا بولتین به RETROGRATION بخوره یعنی ایست داشته باشه هالا هالا ها باید منتظر بمونی من 6 سال منتظر موندم بعد قوانین مهاجرت رو جویدم و راه کار پیدا کردم.

الان کار شما در چه مرحله ای هست؟ اینکه گفتین خیلی برام جالب بود . بیشتر توضیح میدید؟ !!! من اقدام کردم 7ماهه هنوز منتظر labor certificate هستم . البته از طریق وکیل اقدام کردم . میتونم الان ازین طریق ادامه بدم؟
پاسخ
نمیدونم میتونی یا نه اگر تو labor باشه نمیدونم.از وکیل بپرس
اینو بدون که آمریکا یک کشور سرمایه داری میگه اگر پول داری بده جلو میندازم ولی در چهاچوب قانون تمام این بدبختیها از ندونستن قانون.
من الان کارهام تموم شده 3 ماه پیش اینترویو هم شدم و الاه منتظر جواب addministrative processing هستم یا به قول خودمون اف بی آی چک.
من 7 سال پیش اقدام کردم و تایید شدم بعد رفت تو DOA همونجایی که شما هستید بعد پروندم بعد از 2 سال گم شد بعد یه وکیل دیگه گرفتم و پروسه 3 سال قبلی رو تو 2 ماه 7 روز انجام داد و من سال 2011 اپروو شدم بعد ویزا بولتین میگفت نوبت ویزاهای افرادی که سال 2006 قبول شدن بعد 3 سال ایستادم که ویزا بولتین تکون بخوره که نخورد شد سال 2014 بعد اوباما دستور داد که ویزا ها سریعتر رسیدگی بشه و بعد از اون چیزی که 3 سال تکون نخورده بود 2 ماهه نوبتمون شد و بعد از اون وقت سفارت دادن که ما فهمیدیم یکی از مدارکمون باطل شده و بعد از اون 3 ماهه اون مدرکو بعد از 4 تا سفر و چهار بار امتهان دادن قبول شدیم بعد خوشهال بودیم که 1 ماه دیگه یعنی آبان ماه 1394 در سفارت ابوظبی مصاحبه داریم و 10 روز قبل از مصاحبه پدرم فوت کرد بعد با حال احوال بد با کل خانوادم رفتیم سفارت و با توجه به اینکه من نه سربازی رفتم نه شغل دولتی داشتیم ADDMINISTOR PROCESSING خوردیم و الان بعد از 3 ماه جوابی نیامده و اگر یک ماه دیگه طول بکشه دوباره باید مدیکال توی کشور امارات رو بگزرونیم بعد ببینیم چی میشه.
خلاصه اینکه زیر پرچم کفر و استکبار رفتن به این راحتی ها هم نیست، باید به طلبه:-)
پاسخ
تشکر کنندگان: sara.e ، msar ، websaeid
(2015-02-04 ساعت 18:36)rezabfa نوشته:  نمیدونم میتونی یا نه اگر تو labor باشه نمیدونم.از وکیل بپرس
اینو بدون که آمریکا یک کشور سرمایه داری میگه اگر پول داری بده جلو میندازم ولی در چهاچوب قانون تمام این بدبختیها از ندونستن قانون.
من الان کارهام تموم شده 3 ماه پیش اینترویو هم شدم و الاه منتظر جواب addministrative processing هستم یا به قول خودمون اف بی آی چک.
من 7 سال پیش اقدام کردم و تایید شدم بعد رفت تو DOA همونجایی که شما هستید بعد پروندم بعد از 2 سال گم شد بعد یه وکیل دیگه گرفتم و پروسه 3 سال قبلی رو تو 2 ماه 7 روز انجام داد و من سال 2011 اپروو شدم بعد ویزا بولتین میگفت نوبت ویزاهای افرادی که سال 2006 قبول شدن بعد 3 سال ایستادم که ویزا بولتین تکون بخوره که نخورد شد سال 2014 بعد اوباما دستور داد که ویزا ها سریعتر رسیدگی بشه و بعد از اون چیزی که 3 سال تکون نخورده بود 2 ماهه نوبتمون شد و بعد از اون وقت سفارت دادن که ما فهمیدیم یکی از مدارکمون باطل شده و بعد از اون 3 ماهه اون مدرکو بعد از 4 تا سفر و چهار بار امتهان دادن قبول شدیم بعد خوشهال بودیم که 1 ماه دیگه یعنی آبان ماه 1394 در سفارت ابوظبی مصاحبه داریم و 10 روز قبل از مصاحبه پدرم فوت کرد بعد با حال احوال بد با کل خانوادم رفتیم سفارت و با توجه به اینکه من نه سربازی رفتم نه شغل دولتی داشتیم ADDMINISTOR PROCESSING خوردیم و الان بعد از 3 ماه جوابی نیامده و اگر یک ماه دیگه طول بکشه دوباره باید مدیکال توی کشور امارات رو بگزرونیم بعد ببینیم چی میشه.
خلاصه اینکه زیر پرچم کفر و استکبار رفتن به این راحتی ها هم نیست، باید به طلبه:-)

ای بابا بدجور نا امید شدم. شما 7سال صبر کردین واقعا" انگیزه بالایی میخواد و صبر ایوب !
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان