کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بولتن ویزا و کارنت شدن شماره‌ها
با سلام خدمت همه عزیزان
امروز که سایت بولتن ویزا رو می خوندم به این مطلب برخوردم
اگر میشه این قسمت کسانی که انگلیسیشون خوبه ترجمه کنن . اگر هم سوالم تکراری و بی ربط هست زحمت حذفش با مدیران زحمتکش . ممنون
Whenever the total of documentarily qualified applicants in a category exceeds the supply of
numbers available for allotment for the particular month, the category is considered to be
"oversubscribed" and a visa availability cut-off date is established. The cut-off date is the
priority date of the first documentarily qualified applicant who could not be accommodated for a
visa number. For example: If the monthly target is 3,000 and we have demand for 8,000
applicants, then we would need to establish a cut-off date so that only 3,000 numbers would be
allocated. In this case, the cut-off would be the priority date of the 3,001st applicant.
Only persons with a priority date earlier than a cut-off date are entitled to allotment of a visa
number. The cut-off dates are the 1st, 8th, 15th, and 22nd of a month, since VO groups demand
for numbers under these dates. (Priority dates of the first through seventh of a month are grouped
under the 1st, the eighth through the fourteenth under the 8th, etc.)
VO attempts to establish the cut-off dates for the following month on or about the 8th of each
month. The dates are immediately transmitted to consular posts and Citizenship and Immigration
Services (CIS), and also published in the Visa Bulletin and online at the CA Web site
(www.travel.state.gov). Visa allotments for use during that month are transmitted to consular
posts. CIS requests visa allotments for adjustment of status cases only when all other case
processing has been completed.
C.N : 19XX, رویت قبولی :2می 2012، نفرات : 4 ،مصاحبه:ابوظبی ،1Nov. زمان کلیرنس:33 روز . دریافت ویزا :Big Grin مقصد: نیوهمپشایر
تشکر کنندگان: sayeh_m
(2012-07-11 ساعت 12:45)honestly2002 نوشته:  با سلام خدمت همه عزیزان
امروز که سایت بولتن ویزا رو می خوندم به این مطلب برخوردم
اگر میشه این قسمت کسانی که انگلیسیشون خوبه ترجمه کنن . اگر هم سوالم تکراری و بی ربط هست زحمت حذفش با مدیران زحمتکش . ممنون
Whenever the total of documentarily qualified applicants in a category exceeds the supply of
numbers available for allotment for the particular month, the category is considered to be
"oversubscribed" and a visa availability cut-off date is established. The cut-off date is the
priority date of the first documentarily qualified applicant who could not be accommodated for a
visa number. For example: If the monthly target is 3,000 and we have demand for 8,000
applicants, then we would need to establish a cut-off date so that only 3,000 numbers would be
allocated. In this case, the cut-off would be the priority date of the 3,001st applicant.
Only persons with a priority date earlier than a cut-off date are entitled to allotment of a visa
number. The cut-off dates are the 1st, 8th, 15th, and 22nd of a month, since VO groups demand
for numbers under these dates. (Priority dates of the first through seventh of a month are grouped
under the 1st, the eighth through the fourteenth under the 8th, etc.)
VO attempts to establish the cut-off dates for the following month on or about the 8th of each
month. The dates are immediately transmitted to consular posts and Citizenship and Immigration
Services (CIS), and also published in the Visa Bulletin and online at the CA Web site
(www.travel.state.gov). Visa allotments for use during that month are transmitted to consular
posts. CIS requests visa allotments for adjustment of status cases only when all other case
processing has been completed.

سلام.موضوع خاصی نیست.همون مسائلیه که بچه ها توی مهاجرسرا مطرح کردن.مثلا اینکه اگر 3000 تا ویزا آماده باشه و 8000 نفر مدارکشونو فرستاده باشن، توی بولتن ویزا 3000 نفر کارنت میشن واسه اون ماه.
همون بحث شیرین کارنت شدنه!
امیدوارم کاملا درست نوشته باشم عرایضم رو.
تشکر کنندگان: zina s ، امیر مهاجر ، hamedhamed ، مهتاب - 2251 ، lilistar ، mehdiii ، sayeh_m ، maneia
(2012-07-11 ساعت 11:50)zina s نوشته:  
(2012-07-11 ساعت 09:37)mani.iht نوشته:  
(2012-07-10 ساعت 14:33)funnybluesolea نوشته:  
(2012-07-10 ساعت 14:00)mehdi110 نوشته:  

با سلام دوستان،ممنون از این تحلیل کاملتون.

یه سوال برام پیش اومده دوست گرامی‌،می‌خواستم بدونم این ۶۰۲۹ نفری که از ایران سایت وزارت خارجه علم کرده یعنی‌ ۶۰۲۹ نفر همراه با همراه هستند؟و نه ۶۰۲۹ کیس نامبر،کلا ایران چند تا کیس علم شده و خواهد شد در مرحلهٔ بعدی،سوال دیگه هم اینکه با توجه به تحلیلتون آیا تو اکتبر به نظرتون برندگان جدیدی رو علم میکنند؟

جواب سوال اولتون رو >>> اینجا <<< میتونید پیدا کنید.
و سوال دوم، بله دوستِ من تو اکتبر برندگان جدیدی اعلام می کنند، این رو خود سایت اعلام کرده. ( من هم منتظرم که اسمم دربیاد Rolleyes )

دوست عزیز منم از صمیم قلب آرزو می‌کنم که برندگان جدیدی رو علم کنند و شما و سایر هم وطنان عزیز رو تو لیست اکتبر ببنیم.
شماره کیس:***2013AS00008 تاریخ رویت قبولی: 2 می 2012 کنسولگری:ابوظبی افراد كيس: 2 نفر مصاحبه:نیمهٔ June . ویزا : یک ضرب مقصد : لاس وگاس سفر نامه
تشکر کنندگان: zina s ، امیر مهاجر ، steve ، lilistar ، mehdiii ، sayeh_m ، hamedhamed ، mohssen ، mahsa 662547
(2012-07-11 ساعت 17:23)mani.iht نوشته:  
(2012-07-11 ساعت 11:50)zina s نوشته:  
(2012-07-11 ساعت 09:37)mani.iht نوشته:  
(2012-07-10 ساعت 14:33)funnybluesolea نوشته:  

با سلام دوستان،ممنون از این تحلیل کاملتون.

یه سوال برام پیش اومده دوست گرامی‌،می‌خواستم بدونم این ۶۰۲۹ نفری که از ایران سایت وزارت خارجه علم کرده یعنی‌ ۶۰۲۹ نفر همراه با همراه هستند؟و نه ۶۰۲۹ کیس نامبر،کلا ایران چند تا کیس علم شده و خواهد شد در مرحلهٔ بعدی،سوال دیگه هم اینکه با توجه به تحلیلتون آیا تو اکتبر به نظرتون برندگان جدیدی رو علم میکنند؟

جواب سوال اولتون رو >>> اینجا <<< میتونید پیدا کنید.
و سوال دوم، بله دوستِ من تو اکتبر برندگان جدیدی اعلام می کنند، این رو خود سایت اعلام کرده. ( من هم منتظرم که اسمم دربیاد Rolleyes )

دوست عزیز منم از صمیم قلب آرزو می‌کنم که برندگان جدیدی رو علم کنند و شما و سایر هم وطنان عزیز رو تو لیست اکتبر ببنیم.
من هم بی صبرانه منتظر مهر هست مو قعی که ثبت نام میکردم پارسال برای یکی دیگه هم ثبت نام کردم که برام خیلی عزیزه امیدوارم اسمش در بیاد مهر Smile
شماره کیس: **2013AS000015
تاریخ رویت قبولی:1 MAY
کنسولگری:KUALA LUMPUR MALAYSIA
ارسال فرمهای سری اول:10MAY DHL
تعداد نفرات: خود خودم Big Grin
کارنت شدن کیس:13AUG
مصاحبه:هفته سومoct
دریافت کلیرنس: نداشتم
دریافت ویزا:یک ضرب Big Grin
ورود به آمریکا:
دریافت گرین کارت:
مقصد : LAX
(2012-07-10 ساعت 12:25)mehdi.pazoki نوشته:  
(2012-07-10 ساعت 07:25)lake نوشته:  
(2012-06-26 ساعت 22:55)shangool_mm نوشته:  سلام
این جدید ترین ایمیل KCC هست

. Thank you for your inquiry
Your forms have been received and are currently processing. Allow several weeks for processing.

Interviews for the DV 2013 program will begin in October 2012 and conclude on September 30, 2013. KCC cannot provide information as to when an interview date may become available for your case. Appointments are scheduled numerically according to assigned case numbers. The Department of State designates how many interviews will be scheduled each month according to visa availability. After August 15, 2012, you may refer to the visa bulletin at www.travel.state.gov for the list of current numbers being processed. This information is updated on the 15th day of each month thereafter.

سلام
طبق این ایمیل از اکتبر شروع به مصاحبه می کنند و بر اساس شماره.
حالا من سوالم اینه که اگه مثلا یکی اگه الان فرمهای اولیشو بفرسته و من مثلا 4 ماه دیگه و جفتمون هم شمارمون نزدیک به هم باشه، اونوقت مصاجبه من همزمان با اون میشه؟

بعد هم اینکه با شماره حدود 8000 تا کی وقت هست که فرمهای اولیه رو بفرستیم؟ به دلایلی نمی تونم الان مدارکم رو بفرستم. پبشنهادتون اینه که چیکار کنم؟ اگه شماره من کارتینگ بشه و من هنوز فرمهای اولیه ام رو نفرستاده باشم چی می شه؟

مرسی
سلام دوست عزیز
شما تا سپتامبر 2013 فرصت داری کارهاتو انجام بدی، فرم هارو ارسال کنی ، مدیکال انجام بدی و همینطور مصاحبه و در نهایت وارد خاک آ.مریکا بشی.
این دیگه بستگی به خودت داره که چه زمانی فرم هارو ارسال کنی، اگر طبق روال نفرستی، سفارت بر اساس جدول زمان بندی خودشون برات وقت مصاحبه میزارن و اصلاً نمیتونی بگی چه زمانی میشه چون دست خودشونه، ضمناً باید این رو در نظر بگیری که اگر دیرتر ارسال کنی باید ریسک مدت زمان کلیرنس و ... رو به جون بخری.
موفق باشی
با عرض سلام
من تحلیلی داشتم راجع به شماره های امسال که به نظرم با توچه به اطلاعات منتشر شده توسط دوستان سایت و خود وزارت مهاجرت آمریکا می تونه به واقعیت نزدیک بشه.. آن اینکه در سال های گذشته شماره ها از یک شروع و تا مثلا 80000 ادامه داشت و شماره ها هم بر اساس تعداد برندگان از هر قاره در این 80000 به طور یکنواخت توزیع شده بود.و از هرشماره در بین کل برندگان فقط یکی وجود داشت و فقط حرف اول شماره پرونده متفاوت بود که مربوط به قاره های مختلف بود و بدین شکل چون توزیع یکسان بود این عدد تقسیم بر 12 ماه میشد و هر ماه تقریبا برای 7000 نفر در کل دنیا در قاره های مختلف قرار مصاحبه گذاشته میشد.و اما امسال: در قاره های مختلف شماره های یکسانی وجود دارند که تفاوت آنها فقط در حرف اول آنهاست که مشخص کننده قاره هست،وامسال عملا شماره های هر قاره تقسیم بر 12 ماه خواهد شد.مثلا اگر از آسیا 16000 برنده شده اند برای هر ماه 1300-1400 مصاحبه در کل قاره ترتیب خواهند داد،پس بدین ترتیب اگر تمامی برندگان معرفی شده اند و شماره ها هم از یک تا 16000 هست، شما و من که شماره نزدیک 8000 داریم باید حداقل منتظر کارنت شدن در 5-6 ماه آتی پس از شروع باشیم یعنی فوریه یا مارچ.خلاصه 8000 امسال مثل 8000 های سال های قبل نیست که شما 8000امین نفر در دنیا باشید که همان ماه اول یا دوم پس از شروع پروسه دعوت می شدند، امسال من و شما 8000 امین نفر قاره آسیا هستیم که میشه تقریبا هم رده ی 35000-40000 سالهای قبل.البته این تحلیل منه و عرض کردم بر اساس اطلاعاتی که اینجا و جاهای دیگه منتشر شده...
ضمن تشکر از تحلیل شما،سوال من اینه که پس کیس نامبرهائی که اکتبر بیرون میاد چی میشه؟
اصولا کسی اطلاع نداره چند تا کیس نامبر دیگه قراره اعلام بشه.
اگر نتایجی که تاکنون اعلام شده قطعی بود تحلیل شما قریب به یقین به نظر میرسید ولی تا یکماه دیگه همگی میفهمیم جریان از چه قراره...
به امید موفقیت همه عزیزان و رسیدن به خواسته هاشون.
Case No.2013AS68##
روئیت قبولی:8May2012 تعداد:3
سفارت:آنکارا ، مصاحبه :W4 May2013
مقصدTongueortland OR
نتيجه مصاحبه:Q9+AP
کلیرنس:20آگوستBig Grin
دریافت ویزا:۲۶ آگوستBig Grin
تشکر کنندگان: hamedhamed ، zina s ، امیر مهاجر ، mehdiii ، sayeh_m
فكر كنم بايد تا اول اكتبر صبر كنيم ببينيم چي ميشه؟ با توجه به چند ايميلي كه از كي سي سي گرفتم اونا تأكيد كردن كه بيشتر ورودي ها دور اول اكتبر اعلام ميشن..پس....!!!! نمي دونم Smile)
کیس نامبر:**2013AS001-تاریخ رویت قبولی: 1/می/2013-تاریخ فرستادن مدارک با پست TNT: چهار روز بعد-محل مصاحبه:آنکارا-دریافت ویزا:یک ضرب بدون مشکل Big GrinTongue-بعدشم که USA,Minnesota
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، mehdiii ، shimoda ، sayeh_m ، payam62 ، mohssen
(2012-07-14 ساعت 16:55)samijoon نوشته:  فكر كنم بايد تا اول اكتبر صبر كنيم ببينيم چي ميشه؟ با توجه به چند ايميلي كه از كي سي سي گرفتم اونا تأكيد كردن كه بيشتر ورودي ها دور اول اكتبر اعلام ميشن..پس....!!!! نمي دونم Smile)

متوجه منظورتون نشدم دوست من! بیشتر ورودی ها؟ میشه متن ایمیل کی سی سی رو برای ما هم بگذارید؟! ممنون میشم.
تشکر کنندگان: mehdiii ، Ali DV-2013 ، sayeh_m ، zina s ، hamedhamed ، shimoda
دوستان برای مصاحبه خودمون باید وقت بگیریم؟ نمیشه برای عقب انداختن زمان مصاحبه درخواست داد؟
ممنون
شماره کیس: 2013AS15XX
کنسولگری: Yerevan
تعداد افراد منظور در کیس : 1
مصاحبه: JAN W4
کلیرنس: 60 روزه (با فرم 9 سوالی)
تشکر کنندگان:
(2012-07-14 ساعت 22:34)babybug نوشته:  دوستان برای مصاحبه خودمون باید وقت بگیریم؟ نمیشه برای عقب انداختن زمان مصاحبه درخواست داد؟
ممنون

نه دوست عزيز خود KCC وقت مصاحبه رو واستون تعيين ميكنه و مدارك شما رو به سفارت مورد نظر ميفرسته
ولي در صورت لزوم شما خودتون ميتونيد با سفارت هماهنگ كنيد واسه عوض كردن زمان مصاحبه
2013AS57##-مصاحبه 4 اپریل ایروان- مدت زمان کلیر شدن 46 روز

سفرنامه+آماده سازی! قبل از سفر
(2012-07-14 ساعت 16:56)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-07-14 ساعت 16:55)samijoon نوشته:  فكر كنم بايد تا اول اكتبر صبر كنيم ببينيم چي ميشه؟ با توجه به چند ايميلي كه از كي سي سي گرفتم اونا تأكيد كردن كه بيشتر ورودي ها دور اول اكتبر اعلام ميشن..پس....!!!! نمي دونم Smile)

متوجه منظورتون نشدم دوست من! بیشتر ورودی ها؟ میشه متن ایمیل کی سی سی رو برای ما هم بگذارید؟! ممنون میشم.

DV2013 Entrants: Please keep your confirmation number untill October,01. Because More Entrants will be selected on October,01
Also you may refer to the following website for more information:
http://travel.state.gov

Christal
Support Contractor-Serco Inc.

CA/VO/KCC

Diversity Visa Unit

Phone: (606) 526-7500

Email: KCCDV@state.gov

کیس نامبر:**2013AS001-تاریخ رویت قبولی: 1/می/2013-تاریخ فرستادن مدارک با پست TNT: چهار روز بعد-محل مصاحبه:آنکارا-دریافت ویزا:یک ضرب بدون مشکل Big GrinTongue-بعدشم که USA,Minnesota
تشکر کنندگان: shimoda ، hamedhamed ، zina s
(2012-07-15 ساعت 16:44)samijoon نوشته:  
(2012-07-14 ساعت 16:56)امیر مهاجر نوشته:  

DV2013 Entrants: Please keep your confirmation number untill October,01. Because More Entrants will be selected on October,01
Also you may refer to the following website for more information:
http://travel.state.gov
اینجا گفته کامفرمشن نامبرتونو تا اول اکتبر نگه دارید چون برنده های بیشتری اعلام می شه
نگفته بیشتر برنده ها اون موقع اعلام می شن
کیس نامبر:2013AS5128// سفارت ایروان // تعداد اعضای کیس: دو نفر // کلیر بعد از 49 روز
خب همين ديگه...الآن مطمئن هستيم كه اكتبر نفرات بيشتري رواعلام مي كنن
تشکر کنندگان:
(2012-07-15 ساعت 18:31)samijoon نوشته:  خب همين ديگه...الآن مطمئن هستيم كه اكتبر نفرات بيشتري رواعلام مي كنن

دوست عزیز شما اول گفتید "بیشتر نفرات" که یعنی اکثریت آنها.
اما "نفرات بیشتر" که ترجمه صحیح این متن هستش و شیمودا جان هم اشاره کردند، یعنی غیر از این چیزی که تا الان اعلام شده بازهم اعلام خواهد شد. حتی ممکنه تعداد خیلی کمتری هم نسبت به ماه می اعلام بشه.
به خاطر همین بود که فکر کردم مورد جدیدی بوده و ما خبر نداریم.
تشکر کنندگان: shimoda ، hamedhamed ، mehdiii ، babak 1234 ، Ali DV-2013 ، zina s ، sayeh_m ، lilistar ، maneia
(2012-07-15 ساعت 18:36)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-07-15 ساعت 18:31)samijoon نوشته:  خب همين ديگه...الآن مطمئن هستيم كه اكتبر نفرات بيشتري رواعلام مي كنن

دوست عزیز شما اول گفتید "بیشتر نفرات" که یعنی اکثریت آنها.
اما "نفرات بیشتر" که ترجمه صحیح این متن هستش و شیمودا جان هم اشاره کردند، یعنی غیر از این چیزی که تا الان اعلام شده بازهم اعلام خواهد شد. حتی ممکنه تعداد خیلی کمتری هم نسبت به ماه می اعلام بشه.
به خاطر همین بود که فکر کردم مورد جدیدی بوده و ما خبر نداریم.

نمي دونم...شايد حق با شماست..چون من زياد ازا ين چيزا سر در نميارم...ولي خب من باتوجه به اون چيزي كه از ترجمه فهميدم اين بود كه در ابتداي ماه اكتبر نفرات(ورودي)هاي بيشتري انتخاب مي شن...
در هر صورت..مهم نيست..تمام اينا حرفه و بايد تا دو ماه ديگه صبر كنيم
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، zina s ، sayeh_m ، mihan ، lilistar
(2012-07-16 ساعت 12:35)tatoole نوشته:  من هر موقع این بولتن ها رو دیدم فقط نوشته بود CURRENT
هنوز نمیدونم شماره من کارنت شده یا نه؟ ایمیل زدم که آیا مدارک من رسیده یا نه اما هنوز جواب ندادن.... چی کار باید کرد؟ من سراغ جمع کردن مدارک و واکسن اینا برم یا منتظر باشم که ایمیل مصاحبه بیاد برام؟؟؟؟
خواهش میکنم یکی جواب بده
case no :2013AS00003xxx
تاریخ پست مدارک : 1 june

اگر متن بالای جدول ها رو بخونید دقیقا گفته که این کارنتی ها مال 2012 هستند
هنوز هیچ کارنتی برای 2013 اعلام نشده
شما بهتره دنبال کار واکسن باشید
ایمیل مصاحبه هم به وقتش میاد براتون نگران نباشید
2013AS1017 ≈≈ ویزا از سفارت ایروان ≈≈ ساکن مریلند، ویرجینیا از ۱ اپریل ۲۰۱۳ ≈≈ داستان من و لاتاری ۲۰۱۳

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان