کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بولتن ویزا و کارنت شدن شماره‌ها
(2012-07-10 ساعت 14:00)mehdi110 نوشته:  با عرض سلام
من تحلیلی داشتم راجع به شماره های امسال که به نظرم با توچه به اطلاعات منتشر شده توسط دوستان سایت و خود وزارت مهاجرت آمریکا می تونه به واقعیت نزدیک بشه.. آن اینکه در سال های گذشته شماره ها از یک شروع و تا مثلا 80000 ادامه داشت و شماره ها هم بر اساس تعداد برندگان از هر قاره در این 80000 به طور یکنواخت توزیع شده بود.و از هرشماره در بین کل برندگان فقط یکی وجود داشت و فقط حرف اول شماره پرونده متفاوت بود که مربوط به قاره های مختلف بود و بدین شکل چون توزیع یکسان بود این عدد تقسیم بر 12 ماه میشد و هر ماه تقریبا برای 7000 نفر در کل دنیا در قاره های مختلف قرار مصاحبه گذاشته میشد.و اما امسال: در قاره های مختلف شماره های یکسانی وجود دارند که تفاوت آنها فقط در حرف اول آنهاست که مشخص کننده قاره هست،وامسال عملا شماره های هر قاره تقسیم بر 12 ماه خواهد شد.مثلا اگر از آسیا 16000 برنده شده اند برای هر ماه 1300-1400 مصاحبه در کل قاره ترتیب خواهند داد،پس بدین ترتیب اگر تمامی برندگان معرفی شده اند و شماره ها هم از یک تا 16000 هست، شما و من که شماره نزدیک 8000 داریم باید حداقل منتظر کارنت شدن در 5-6 ماه آتی پس از شروع باشیم یعنی فوریه یا مارچ.خلاصه 8000 امسال مثل 8000 های سال های قبل نیست که شما 8000امین نفر در دنیا باشید که همان ماه اول یا دوم پس از شروع پروسه دعوت می شدند، امسال من و شما 8000 امین نفر قاره آسیا هستیم که میشه تقریبا هم رده ی 35000-40000 سالهای قبل.البته این تحلیل منه و عرض کردم بر اساس اطلاعاتی که اینجا و جاهای دیگه منتشر شده...

ممنون به خاطر تحلیلت
من هم با نظر شما مبنی بر اینکه شماره ها در قاره های مختلف یکی هستند و تفاوتشون در حروف اول کیس نامبر هست موافقم. البته فراموش نکن که این 16000 نفر برنده، به معنی 16000 کیس نیست، به این دلیل که این 16000 نفر شامل برندگان با احتساب خانواده آنهاست. به همین دلیل است که اکثر کیس نامبرهایی که می بینیم زیر 10000 هستند.
نکته دوم اینکه با مراجعه به سایت بولتن ویزا متوجه می شوید که روند کارنت شدن معمولا به این شکل است که ماه اول (اکتبر) مقدار قابل توجهی به مصاحبه دعوت می شوند، چند ماه متوالی بعد، تعداد کمتری از اون مقدار اولیه کارنت می شوند و ماههای پایانی این روند سرعت بیشتری می گیرد حتی بیشتر از اون مقدار اول.
در مورد یکنواختی توزیع شماره ها هم تناقضهایی وجود دارد، مثلا در آمارگیری کیس نامبرهای 2012 در همین سایت مهاجرسرا برندگان زیادی به کیس نامبر بالای 60000 رای داده بودند، از طرفی کی سی سی در ماه اپریل همه کیسهای بالای 45000 رو کارنت کرد که به نظر من کمی عجیب بود، چون طبق نظر سنجی کیس نامبر تا 75000 هم وجود داشت، این عمل کی سی سی چه توجیهی جز کم بودن حجم شماره ها بین 45000 تا 75000 می تونه داشته باشه؟
CN:2012AS63XXX
ارسال فرمها: 21 july 2011
سفارت:آنکارا
مصاحبه:june 21
دریافت ویزا:23 June
اولین سفر : 3rd NOV
هزینه ها
سفرنامه
تشکر کنندگان: afs ، pooya.n ، امیر مهاجر ، sayeh_m ، mani.iht ، aziking ، ParsTrader
ا
(2012-07-10 ساعت 14:00)mehdi110 نوشته:  
(2012-07-10 ساعت 12:25)mehdi.pazoki نوشته:  
(2012-07-10 ساعت 07:25)lake نوشته:  
(2012-06-26 ساعت 22:55)shangool_mm نوشته:  سلام
این جدید ترین ایمیل KCC هست

. Thank you for your inquiry
Your forms have been received and are currently processing. Allow several weeks for processing.

Interviews for the DV 2013 program will begin in October 2012 and conclude on September 30, 2013. KCC cannot provide information as to when an interview date may become available for your case. Appointments are scheduled numerically according to assigned case numbers. The Department of State designates how many interviews will be scheduled each month according to visa availability. After August 15, 2012, you may refer to the visa bulletin at www.travel.state.gov for the list of current numbers being processed. This information is updated on the 15th day of each month thereafter.

سلام
طبق این ایمیل از اکتبر شروع به مصاحبه می کنند و بر اساس شماره.
حالا من سوالم اینه که اگه مثلا یکی اگه الان فرمهای اولیشو بفرسته و من مثلا 4 ماه دیگه و جفتمون هم شمارمون نزدیک به هم باشه، اونوقت مصاجبه من همزمان با اون میشه؟

بعد هم اینکه با شماره حدود 8000 تا کی وقت هست که فرمهای اولیه رو بفرستیم؟ به دلایلی نمی تونم الان مدارکم رو بفرستم. پبشنهادتون اینه که چیکار کنم؟ اگه شماره من کارتینگ بشه و من هنوز فرمهای اولیه ام رو نفرستاده باشم چی می شه؟

مرسی
سلام دوست عزیز
شما تا سپتامبر 2013 فرصت داری کارهاتو انجام بدی، فرم هارو ارسال کنی ، مدیکال انجام بدی و همینطور مصاحبه و در نهایت وارد خاک آ.مریکا بشی.
این دیگه بستگی به خودت داره که چه زمانی فرم هارو ارسال کنی، اگر طبق روال نفرستی، سفارت بر اساس جدول زمان بندی خودشون برات وقت مصاحبه میزارن و اصلاً نمیتونی بگی چه زمانی میشه چون دست خودشونه، ضمناً باید این رو در نظر بگیری که اگر دیرتر ارسال کنی باید ریسک مدت زمان کلیرنس و ... رو به جون بخری.
موفق باشی
با عرض سلام
من تحلیلی داشتم راجع به شماره های امسال که به نظرم با توچه به اطلاعات منتشر شده توسط دوستان سایت و خود وزارت مهاجرت آمریکا می تونه به واقعیت نزدیک بشه.. آن اینکه در سال های گذشته شماره ها از یک شروع و تا مثلا 80000 ادامه داشت و شماره ها هم بر اساس تعداد برندگان از هر قاره در این 80000 به طور یکنواخت توزیع شده بود.و از هرشماره در بین کل برندگان فقط یکی وجود داشت و فقط حرف اول شماره پرونده متفاوت بود که مربوط به قاره های مختلف بود و بدین شکل چون توزیع یکسان بود این عدد تقسیم بر 12 ماه میشد و هر ماه تقریبا برای 7000 نفر در کل دنیا در قاره های مختلف قرار مصاحبه گذاشته میشد.و اما امسال: در قاره های مختلف شماره های یکسانی وجود دارند که تفاوت آنها فقط در حرف اول آنهاست که مشخص کننده قاره هست،وامسال عملا شماره های هر قاره تقسیم بر 12 ماه خواهد شد.مثلا اگر از آسیا 16000 برنده شده اند برای هر ماه 1300-1400 مصاحبه در کل قاره ترتیب خواهند داد،پس بدین ترتیب اگر تمامی برندگان معرفی شده اند و شماره ها هم از یک تا 16000 هست، شما و من که شماره نزدیک 8000 داریم باید حداقل منتظر کارنت شدن در 5-6 ماه آتی پس از شروع باشیم یعنی فوریه یا مارچ.خلاصه 8000 امسال مثل 8000 های سال های قبل نیست که شما 8000امین نفر در دنیا باشید که همان ماه اول یا دوم پس از شروع پروسه دعوت می شدند، امسال من و شما 8000 امین نفر قاره آسیا هستیم که میشه تقریبا هم رده ی 35000-40000 سالهای قبل.البته این تحلیل منه و عرض کردم بر اساس اطلاعاتی که اینجا و جاهای دیگه منتشر شده...
این حرفتون جالبه. کاش به شماره های برنده های یک کشور دیگه دسترسی داشتیم تا صحت و سقم نظریه تون مشخص میشد
شماره کیس : 2013AS000041XX
تاریخ رویت قبولی در سایت: 01 می
کنسولگری: ارمنستان
تاریخ کارنت شدن کیس: 13 دسامبر
تاریخ مصاحبه: اواسط مارس
4نفر - اواخر جولای کلیر شدیم
تشکر کنندگان: pooya.n ، امیر مهاجر ، sayeh_m ، aziking
(2012-07-10 ساعت 14:33)funnybluesolea نوشته:  

ممنون به خاطر تحلیلت
من هم با نظر شما مبنی بر اینکه شماره ها در قاره های مختلف یکی هستند و تفاوتشون در حروف اول کیس نامبر هست موافقم. البته فراموش نکن که این 16000 نفر برنده، به معنی 16000 کیس نیست، به این دلیل که این 16000 نفر شامل برندگان با احتساب خانواده آنهاست. به همین دلیل است که اکثر کیس نامبرهایی که می بینیم زیر 10000 هستند.
نکته دوم اینکه با مراجعه به سایت بولتن ویزا متوجه می شوید که روند کارنت شدن معمولا به این شکل است که ماه اول (اکتبر) مقدار قابل توجهی به مصاحبه دعوت می شوند، چند ماه متوالی بعد، تعداد کمتری از اون مقدار اولیه کارنت می شوند و ماههای پایانی این روند سرعت بیشتری می گیرد حتی بیشتر از اون مقدار اول.
در مورد یکنواختی توزیع شماره ها هم تناقضهایی وجود دارد، مثلا در آمارگیری کیس نامبرهای 2012 در همین سایت مهاجرسرا برندگان زیادی به کیس نامبر بالای 60000 رای داده بودند، از طرفی کی سی سی در ماه اپریل همه کیسهای بالای 45000 رو کارنت کرد که به نظر من کمی عجیب بود، چون طبق نظر سنجی کیس نامبر تا 75000 هم وجود داشت، این عمل کی سی سی چه توجیهی جز کم بودن حجم شماره ها بین 45000 تا 75000 می تونه داشته باشه؟

این رو هم اضافه کنم که من حدس می زنم شماره ای که برای اکتبر اعلام می شه حول و حوش 1500 برای آسیاست. چند ماه متوالی بعدی افزایشی حدود 500 تا 1000 تایی داره و ماههای آخر افزایشی بین 1500 تا 2000 رو شاهد خواهیم بود.
البته این فقط حدسه، اگر تا 1 ماه دیگه صبر کنیم با دیدن بولتن اکتبر پیش بینی دقیقتری می تونیم انجام بدیم.
موفق باشید
هزینه ها
سفرنامه
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، sayeh_m ، aziking
(2012-07-10 ساعت 14:11)mehdi.pazoki نوشته:  
با عرض سلام
سلام مهدی جان
ممنون از تحلیلی که داشتی و ضمن احترام به نظرت، با اجازه شما من هم نظرمو میگم :
البته من به دقت شما بررسی نکردم ولی اینطور که با خوندن تاپیک های مختلف متوجه شدم به نظر میرسه در ماههای اول تعداد بیشتری کارنت میشن و در ماه های آخر تعداد کمتری رو برای مصاحبه اعلام میکنند. عرض کردم این رو فقط از مطالعه بخش های مختلف برداشت کردم، ولی واقعیت اینه که امسال متفاوت از سالهای دیگه است و فقط گذر زمان همه چیزو مشخص میکنه.
ممنون از شما
[/quote]
من ۱۵۰۰اسیاهستم به نظرتون مهر میرم مصاحبه؟
شماره کیس: **2013AS000015
تاریخ رویت قبولی:1 MAY
کنسولگری:KUALA LUMPUR MALAYSIA
ارسال فرمهای سری اول:10MAY DHL
تعداد نفرات: خود خودم Big Grin
کارنت شدن کیس:13AUG
مصاحبه:هفته سومoct
دریافت کلیرنس: نداشتم
دریافت ویزا:یک ضرب Big Grin
ورود به آمریکا:
دریافت گرین کارت:
مقصد : LAX
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، hamedhamed ، sayeh_m
سلام دوستان عزيز...ممكنه يكي به من يه دليل و توضيح قانع كننده اي بده كه:
اگر بولتن اكتبر ماه بياد رو سايت آيا درباره قرعه كشي اكتبرماه(دور دوم) چيزي معلوم ميشه؟
و به نظر شما آيا اين حرف كه تعداد بيشتر متقاضي تو اكتبرماه اعلام ميشن درسته يا نه؟

لطفا زودتر به من جواب بدين دوستاي عزيزم
کیس نامبر:**2013AS001-تاریخ رویت قبولی: 1/می/2013-تاریخ فرستادن مدارک با پست TNT: چهار روز بعد-محل مصاحبه:آنکارا-دریافت ویزا:یک ضرب بدون مشکل Big GrinTongue-بعدشم که USA,Minnesota
تشکر کنندگان:
(2012-07-10 ساعت 16:40)steve نوشته:  
(2012-07-10 ساعت 14:11)mehdi.pazoki نوشته:  
با عرض سلام
سلام مهدی جان
ممنون از تحلیلی که داشتی و ضمن احترام به نظرت، با اجازه شما من هم نظرمو میگم :
البته من به دقت شما بررسی نکردم ولی اینطور که با خوندن تاپیک های مختلف متوجه شدم به نظر میرسه در ماههای اول تعداد بیشتری کارنت میشن و در ماه های آخر تعداد کمتری رو برای مصاحبه اعلام میکنند. عرض کردم این رو فقط از مطالعه بخش های مختلف برداشت کردم، ولی واقعیت اینه که امسال متفاوت از سالهای دیگه است و فقط گذر زمان همه چیزو مشخص میکنه.
ممنون از شما
من ۱۵۰۰اسیاهستم به نظرتون مهر میرم مصاحبه؟

[/quote]
دوست من این ها همه حدس و گمانه، واقعا نمیشه پیش بینی کرد، اگر بر اساس روالی که از بچه های 2011 و 2012 داریم میبینیم و میخونیم باشه، بله به احتمال زیاد شما تا آخر مهرماه و یا نیمه اول آبان وقت مصاحبه داری. ولی باز هم تاکید میکنم هیچ چیزی در این خصوص 100% نیست و گذر زمان همه چیزو مشخص میکنه.
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، sayeh_m ، aziking ، hamedhamed
(2012-07-10 ساعت 17:09)samijoon نوشته:  سلام دوستان عزيز...ممكنه يكي به من يه دليل و توضيح قانع كننده اي بده كه:
اگر بولتن اكتبر ماه بياد رو سايت آيا درباره قرعه كشي اكتبرماه(دور دوم) چيزي معلوم ميشه؟
و به نظر شما آيا اين حرف كه تعداد بيشتر متقاضي تو اكتبرماه اعلام ميشن درسته يا نه؟

لطفا زودتر به من جواب بدين دوستاي عزيزم
کارنت شدن هیچ ربطی به قرعه کشی دور دوم نداره. کارنت شدن یعنی تعدادی از برنده های اعلام شده براشون تاریخ مصاحبه تعیین میشه. قرعه کشی یعنی انتخاب تعدادی اسم از بین کل اسمهای شرکت کننده برای بنده شدن.

این حرف حرفیه که خودشون زدن و در جایی گفتند شاید این اتفاق بیفته، در جای دیگه گفتند این اتفاق میفته. که البته به نظر من هیچ فرقی نمیکنه. چون در هر صورت معلوم نیست در صورت قرعه کشی مجدد واقعا چه تعدادی اعلام خواهند شد؟ آیا تعداد قابل ملاحظه ای اعلام میشن؟ باید صبور بود. هیچکس پاسخی برای این سؤالتون نمیتونه داشته باشه. شاید حتی خودشون هم هنوز به این نتیجه نرسیدند که باید این کار رو بکنند یا نه. یعنی از رئیسشونم بپرسی پاسخی نداره بده الان.
تشکر کنندگان: mehdiii ، mani.iht ، manila ، ASALI ، sayeh_m ، hamedhamed
با سلام
دوستان بنده ماه گذشته میل زدم پرسیدم با کیس نامبر 7xxx حدودا کی مصاحبه میشم اونام در جواب گفتند اکتبر (یعنی دوره اول که خیلی تعجب کردم) یکی دیگه از دوستان با6500 میل زده بود همیننو جواب داده بودند.
شماره کیس: 2013x7xxx
شماره کیس: 201200046XXX
تاریخ ارسال مدارک 2013: 23 می2012
تاریخ ارسال مدارک 2012 : 11آگوست 2012
تاریخ مصاحبه :20 سپتامبر
ورود به آمریکا :25 سپتامبر
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، steve ، funnybluesolea ، mehdiii ، sayeh_m ، hamedhamed
(2012-07-10 ساعت 20:14)mohamad_counter نوشته:  با سلام
دوستان بنده ماه گذشته میل زدم پرسیدم با کیس نامبر 7xxx حدودا کی مصاحبه میشم اونام در جواب گفتند اکتبر (یعنی دوره اول که خیلی تعجب کردم) یکی دیگه از دوستان با6500 میل زده بود همیننو جواب داده بودند.

امیدوارم اینطوری باشه... باید صبر کرد و دید
هزینه ها
سفرنامه
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، manila ، mehdiii ، ASALI ، sayeh_m ، hamedhamed
سلام دوستانSmile
ویزا بولتن آگوست هم زدن تو سایت و این اتفاق امروز بیستم تیر افتاد.Wink
سفرنامه
ﻣﻬﺎﺟﺮ 2013

فقط یک ماه تا اعلام بچه های 2013 موندهSmile
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، steve ، mehdiii ، zina s ، mohamad_counter ، hamedhamed ، nimo80 ، sayeh_m
با سلام
آیا کسی می دونه فاصله بین کارنت شدن و زمان مصاحبه چقدره؟
تشکر کنندگان: sayeh_m
(2012-07-11 ساعت 00:03)azadeh.s نوشته:  با سلام
آیا کسی می دونه فاصله بین کارنت شدن و زمان مصاحبه چقدره؟
از زمان اعلام کارنتی، معمولا 1.5 تا 2 ماه
تشکر کنندگان: azadeh.s ، funnybluesolea ، مهتاب - 2251 ، lilistar ، aziking ، afs ، mehdiii ، zina s ، hamedhamed ، nimo80 ، پدی ، sayeh_m ، shimoda

ممنون به خاطر تحلیلت

با سلام دوستان،ممنون از این تحلیل کاملتون.

یه سوال برام پیش اومده دوست گرامی‌،می‌خواستم بدونم این ۶۰۲۹ نفری که از ایران سایت وزارت خارجه علم کرده یعنی‌ ۶۰۲۹ نفر همراه با همراه هستند؟و نه ۶۰۲۹ کیس نامبر،کلا ایران چند تا کیس علم شده و خواهد شد در مرحلهٔ بعدی،سوال دیگه هم اینکه با توجه به تحلیلتون آیا تو اکتبر به نظرتون برندگان جدیدی رو علم میکنند؟
شماره کیس:***2013AS00008 تاریخ رویت قبولی: 2 می 2012 کنسولگری:ابوظبی افراد كيس: 2 نفر مصاحبه:نیمهٔ June . ویزا : یک ضرب مقصد : لاس وگاس سفر نامه
تشکر کنندگان: mohamad_counter ، zina s ، امیر مهاجر ، lilistar ، sayeh_m
(2012-07-11 ساعت 09:37)mani.iht نوشته:  

با سلام دوستان،ممنون از این تحلیل کاملتون.

یه سوال برام پیش اومده دوست گرامی‌،می‌خواستم بدونم این ۶۰۲۹ نفری که از ایران سایت وزارت خارجه علم کرده یعنی‌ ۶۰۲۹ نفر همراه با همراه هستند؟و نه ۶۰۲۹ کیس نامبر،کلا ایران چند تا کیس علم شده و خواهد شد در مرحلهٔ بعدی،سوال دیگه هم اینکه با توجه به تحلیلتون آیا تو اکتبر به نظرتون برندگان جدیدی رو علم میکنند؟

جواب سوال اولتون رو >>> اینجا <<< میتونید پیدا کنید.
و سوال دوم، بله دوستِ من تو اکتبر برندگان جدیدی اعلام می کنند، این رو خود سایت اعلام کرده. ( من هم منتظرم که اسمم دربیاد Rolleyes )
2013AS6xxx /٢ نفر مادر و پدرم
کنسولگری: تغيير از آنكارا به ايروان March10 تاييد دريافت March1
كلييرنس ٤٣ روز
سفرنامه
تشکر کنندگان: funnybluesolea ، امیر مهاجر ، mehdiii ، hamedhamed ، sayeh_m ، shimoda

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان