کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
شرایط In-State شدن + پیش نیازهای علمی زبانی ورود/پذیرش در کالج
(2012-12-23 ساعت 09:31)samira t نوشته:  
(2012-12-22 ساعت 16:11)شرقي نوشته:  
(2012-12-22 ساعت 13:18)samira t نوشته:  امیدوارم کسی باشه بتونه به من کمک کنه.من ایران مهندسی صنایع خوندم و حالا می خوام الان اینجا مهندسی سخت افزار بخونم و به خاطر هزینه ها سالهای اول رو برم کالج. حالا اگه مدرکمو ببرم ممکنه بعضی واحدها رو ترنسفر کنند؟
اگه مدركتون را ببريد، حتما ترنسفر ميشه بعضي واحدها اما ديگه نميتونيد از فاينانشال ايد استفاده كنيد ، همه افرادي كه ميشناسم اكثرا ليسانس دارند از ايران ، اما همه از ديپلم وارد كالج ميشن تا بتونن از اين كمك هزينه تحصيلي هر ترم استفاده كنند، و شما هم اگه هزينه براتون مهم هست بهتره كه اصلا صداشو درنياري كه بالاتر از ديپلم مدرك داري. كشور عجيبيه اينجاSadSadSad

یعنی از fafsa نمی تونم واسه کمک تحصیلی اقدام کنم؟

ففسا تا مقطع لیسانس هست و برای فوق و بالاتر کمک هزینه های دیگری وجود دارن که بیشتر حالت گرنت دارند تا وام. مخصوصا برای دکترا که شنیدم دست استاد بازتره. اما حسابی روی از اول خوندن فکر کنید. من یکی دو نفر رو میشناسم تو کالجمون حسابی پشیمان هستن و تازه دوزاریشون افتاده که اگه با پول خودشون هم ادامه تحصیل میدادن با احتساب زودتر وارد بازار کار شدن و کسب درامد، این مخارج جبران میشد که هیج، یک چی هم اضافه میومد. تازه زحمت بیخودی که آدم دوباره باید بکشه به کنار.
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، مانترا ، pr.kia ، Tomas ، ali234 ، maziar irani ، afshinghwink ، Saiban ، philter ، soheil1993
(2012-12-23 ساعت 10:02)شرقي نوشته:  
(2012-12-22 ساعت 13:18)samira t نوشته:  امیدوارم کسی باشه بتونه به من کمک کنه.من ایران مهندسی صنایع خوندم و حالا می خوام الان اینجا مهندسی سخت افزار بخونم و به خاطر هزینه ها سالهای اول رو برم کالج. حالا اگه مدرکمو ببرم ممکنه بعضی واحدها رو ترنسفر کنند؟
اگه مدركتون را ببريد، حتما ترنسفر ميشه بعضي واحدها اما ديگه نميتونيد از فاينانشال ايد استفاده كنيد ، همه افرادي كه ميشناسم اكثرا ليسانس دارند از ايران ، اما همه از ديپلم وارد كالج ميشن تا بتونن از اين كمك هزينه تحصيلي هر ترم استفاده كنند، و شما هم اگه هزينه براتون مهم هست بهتره كه اصلا صداشو درنياري كه بالاتر از ديپلم مدرك داري. كشور عجيبيه اينجاSadSadSad

اينو نميدونم أخه من خودم خيلي گيجم هنوز اينجاSad
دقیقا منم گیجم چون من loan نمی خوام
ARRIVAL DATE: JAN 14
CATEGORY: DV LOTTERY
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، ali234 ، afshinghwink
Smile
سلام و وقت بخیر به همه دوستان

سوالی برام پیش اومده بود که با مقدمه ایی کلی بهش می پردازم:
دو نوع کمک مالی بطور کلی وجود داره :
الف) گرانت GRANT که بازپرداخت نداره
ب) لوئن LOAN (وام خودمون) که پس از مدتی قاعدتا" باید پرداخت بشه

مورد بند (ب) با ذهنیتی که از ایران همه ما داریم قاعدتا" باید شرایط و ضوابطی داشته باشد تا مدیون رو موظف به پرداخت بکنه.در ایران وثیقه مطرح میشه (ضمانت) شخص دیگر تعهد به گردن می گیره ولی اینجا برمبنای میزان کردیت هر فرد نرخ وام محاسبه میشه

حال سوال اینجاست که برای یک تازه وارد با شرایط IN STATE (حضور یکساله در کانتی محل دانشگاه ) که قاعدتا" کردیت هیستوری قوی ندارد میزان بهره بانکی وامش چه میزان بوده و برای ضمانت پرداخت چه نوع وثیقه ای از دانشجو خواسته خواهد شد.
ضمنا" منظور از وام فوق الاشاره همان وام پیشنهادی وبسایت FAFSA مد نظر است نه وام های شخصی.
امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: pr.kia ، Saeedv13 ، gbtm ، Tomas ، lilac ، mirzamemar ، ali234 ، afshinghwink ، philter
(2012-12-25 ساعت 09:46)maxsupermax نوشته:  Smile

مورد بند (ب) با ذهنیتی که از ایران همه ما داریم قاعدتا" باید شرایط و ضوابطی داشته باشد تا مدیون رو موظف به پرداخت بکنه.در ایران وثیقه مطرح میشه (ضمانت) شخص دیگر تعهد به گردن می گیره ولی اینجا برمبنای میزان کردیت هر فرد نرخ وام محاسبه میشه

حال سوال اینجاست که برای یک تازه وارد با شرایط IN STATE (حضور یکساله در کانتی محل دانشگاه ) که قاعدتا" کردیت هیستوری قوی ندارد میزان بهره بانکی وامش چه میزان بوده و برای ضمانت پرداخت چه نوع وثیقه ای از دانشجو خواسته خواهد شد.
ضمنا" منظور از وام فوق الاشاره همان وام پیشنهادی وبسایت FAFSA مد نظر است نه وام های شخصی.

این قاعدتاً کشته منو، عین اساساً من که بقیه رو!!!!
آقا این وامها شرافتی هستن! یعنی از شما قول شرف میگیرن که پرداخت کنی و اگه پرداخت نکنی، اگه استخدام شدی که از حقوقت به زور کم میکنن و اگه استخدام هم نشدی که تا کی میخوای استخدام نشی و بیکار بمونی؟ تازه اونموقع هم باز تا آخر عمر این وامه دنبالته. بعد از یک مدتی هم یواش یواش کردیت اسکورت رو بشدت میاره پایین. یعنی شرایطی هست که شما فقط در صورتی که زندگی مالی ات به قند (!!) کشیده شده باشه، ممکن پی پس ندادن وام رو به تنت بکشی.
بهره ها هم برای مقطع زیر لیسانس تا جایی که یادمه یک قسمتش فکر کنم سالی سه و خورده ای درصد بود و یک قسمتش شش و خورده ای. البته هر سال تقریبا افزایشش میدن. من همیشه میگم که وامه رو بگیرین اما تا میتونین خرجش نکنین. یک پشتوانه مالی هست برای زمان تحصیل.
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm ، maka2 ، Saeedv13 ، el333 ، pr.kia ، shimoda ، Tomas ، lilac ، IN.USA@2013 ، ali234 ، مجید ملیح ، sasbk ، afshinghwink ، Saiban ، philter
(2012-12-25 ساعت 17:33)yami نوشته:  
(2012-12-25 ساعت 09:46)maxsupermax نوشته:  Smile

این قاعدتاً کشته منو، عین اساساً من که بقیه رو!!!!
آقا این وامها شرافتی هستن! یعنی از شما قول شرف میگیرن که پرداخت کنی و اگه پرداخت نکنی، اگه استخدام شدی که از حقوقت به زور کم میکنن و اگه استخدام هم نشدی که تا کی میخوای استخدام نشی و بیکار بمونی؟ تازه اونموقع هم باز تا آخر عمر این وامه دنبالته. بعد از یک مدتی هم یواش یواش کردیت اسکورت رو بشدت میاره پایین. یعنی شرایطی هست که شما فقط در صورتی که زندگی مالی ات به قند (!!) کشیده شده باشه، ممکن پی پس ندادن وام رو به تنت بکشی.
بهره ها هم برای مقطع زیر لیسانس تا جایی که یادمه یک قسمتش فکر کنم سالی سه و خورده ای درصد بود و یک قسمتش شش و خورده ای. البته هر سال تقریبا افزایشش میدن. من همیشه میگم که وامه رو بگیرین اما تا میتونین خرجش نکنین. یک پشتوانه مالی هست برای زمان تحصیل.

Big Grin اساسا" چشم گل من ! می گیریم برای پشتوانه مالی قاعدتا" به دستور شما.
امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، Tomas ، ali234 ، afshinghwink ، philter ، SomeOneX
سلام دوستان
من مدرک پیش دانشگاهی رشته ریاضی دارم چطوری میتونم ادامه تحصیل بدم انجا
شماره کیس:2013AS59XX رویت قبولی :1می 2012
کنسولگری:ابوظبی محل مورد نظر:ویریجینیا-ویزا یک ضربCool
كيس دو نفرو نصفي . 9/8/2013 تاریخ ورود
پاسخ
تشکر کنندگان: ali234
(2013-01-14 ساعت 02:40)taha_jam_co نوشته:  سلام دوستان

شما گرین کارت دارین یا میخواین ویزا بگیرین برین ؟
تونل ها نشان می دهند در دل سنگ ها هم میتوان راه ساخت.....

"اینجآ بجز دوری تــو چیزی به مــن نزدیک نیست"
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، ali234 ، afshinghwink
(2013-01-15 ساعت 01:10)sohi نوشته:  
(2013-01-14 ساعت 02:40)taha_jam_co نوشته:  سلام دوستان

شما گرین کارت دارین یا میخواین ویزا بگیرین برین ؟
من برنده لاتاری هستم و چند ماه دیگه میرم دوست عزیز ممنون می شم راهنماییم کنید
شماره کیس:2013AS59XX رویت قبولی :1می 2012
کنسولگری:ابوظبی محل مورد نظر:ویریجینیا-ویزا یک ضربCool
كيس دو نفرو نصفي . 9/8/2013 تاریخ ورود
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، Tomas ، afshinghwink
تبريك ميگم.

خب أولين كار،ترجمه ي مدارك تحصيليتون هستش.
طي اين مدتي ك ايران هستيد،دنبال كالج مناسب تو شهر خودتون باشين.
كالج مناسب خودتون رو ك پيدا كردين،برين تو قسمت financial aid و scholarship .... شرايط رو بخونين،ببينين أيا واجد شرايط براي دريافت كمك هزينه هستيد يا نه.
اگه اونجا كسي رو داريد بهشون بگيد شمارو تو اون كالج اينترنتي ثبت نام كنن.بعدش درخواست بدن براي فافسا.
اگرم كسي رو ندارين بهتره خودتون اول برين بعد ثبت نام كنين.چون معمولا نامه زياد ميفرستن!و اينكه اصلا أز شما ادرس ميخوان زمان ثبت نام.

بعد بايد برين قسمت دانشجويان خارجي كالج مورد نظرتون..
ببينين براي تافل چه نمره اي ميخوان.مثلا كالج من تافل ٩٠ ميخواد ك من ندارمSad
اگرم شما مثه من هستي ازتون امتحان زبان ميگيرن و باتوجه ب سطح زبانتون،ميفرستنتون كلاس مورد نظر.
بعد إز يه مدت كه ميگذره بهتون اجازه ميدن تو كلاس هاي عمومي شركت كنين و تا برسين مراحل بالأتر و برين سر كلاس هاي تخصصي رشتتون!

اميدوارم خوب كمك كرده باشم.سؤال ديگه بود در خدمتم.
موفق باشيدSmile

پاسخ
درود ....

معدل هرچی باشه فرد مورد نظر میتونه تو هر رشته ای که میخواد ثبت نام کنه؟ .. منظورم معدل دیپلم هست ؟... مثلن من که لیسانس دارم ... برای من مهم نیست من حاضرم دوباره لیسانس بخونم ... اما میخوام بدونم کمک هزینه تحصیلی به من داده میشه یا خیر...
پاسخ
تشکر کنندگان: pr.kia ، sohi ، Tomas ، afshinghwink
(2013-01-17 ساعت 01:02)alisarvareharchiabi نوشته:  درود ....

معدل هرچی باشه فرد مورد نظر میتونه تو هر رشته ای که میخواد ثبت نام کنه؟ .. منظورم معدل دیپلم هست ؟... مثلن من که لیسانس دارم ... برای من مهم نیست من حاضرم دوباره لیسانس بخونم ... اما میخوام بدونم کمک هزینه تحصیلی به من داده میشه یا خیر...

سلام.

تا اونجایی که من میدونم برای کالج متوسط، اره اینجوری میشه ! اما برای پذیرش از دانشگاه کار سختتره.چون هر چی معدل و زبانتون بیشتر باشه دانشگاه بهتری هم میتونید برین و رشته ی بهتری انتخاب کنید.
خودم هم زمانی که کالج در رشته ی مورد نظرم ثبت نام کردم اصلا از معدلم سوالی نشد.

فکر نمیکنم برای شما که لیسانس دارین فافسا تعلق بگیره.باید برید از کالج مور نظرتون سوال کنید.

پاسخ
تشکر کنندگان: pr.kia ، battosai ، ali234 ، maziar irani ، afshinghwink ، philter
سلام
کسی اطلاع داره که کدوم ایالت ها شیش ماهه آدم in-state می شه ؟؟؟؟؟؟؟
ممنونم
همیشه راه های زیادی برای رسیدن به یک هدف واحد وجود دارد.
من و مهاجرت
فعلا زندگی قشنگم رو بین بین خاورمیانه - اروپا و امریکا سپری می کنم. با تشکر از مهمان نوازی مردم امریکا - مردم پرتغال - مردم ایران و مردم ترکیه.
پاسخ
تشکر کنندگان: گل نهال ، AsemanAbee ، ali234 ، afshinghwink ، philter
(2013-03-04 ساعت 11:02)sadeghi897 نوشته:  سلام
کسی اطلاع داره که کدوم ایالت ها شیش ماهه آدم in-state می شه ؟؟؟؟؟؟؟
ممنونم

مطمئن نیستم از چیزی که میگم اما تصور میکنم ایالتی نیست. بلکه کالجی هست. یعنی ممکنه بعضی از کالجها قبول کنند مثلا شما ۳ ماهه این استیت هستید و ... اینجوری شنیده بودم که تو ایلینوی کالجهای اینجوری پیدا میشه.
فکر کنم باید تو پستهای کاوشگرنت عزیز جستجو کنی.
پاسخ
تشکر کنندگان: sadeghi897 ، lilac ، AsemanAbee ، Saeedv13 ، Soap McTavish ، battosai ، ali234 ، maziar irani ، afshinghwink ، philter
سلام یامی کم پیدا هستی؟
من ارشد مدیریت بازرگانی-مالی دارم از ایران.
یک ازمون هست که سرتیفیکت می ده CFA اون رو می دونم بعد از ورودم به امریکا بدم که سه مرحله داره مرحله دوم و سومش سخته واقعا ، یک سال و نیم طول می کشه حداقل
الان من که از ایران مدرک دارم نمی خوام هم در امریکا دروغ بگم که مدرک ندارم و این چیزها
کالج می تونم برم؟ وام کالج به من تعلق می گیره یا نه؟
بعد دیدم که یک جایی در همین تاپیک نوشته بودین که بچه های که لیسانس دارن بهتره که دنبال مدرک سرتیفیکت باشن ،فرض کنیم برای من می شه سرتیفیکت مدیریت مالی(نمی دونم هست یا نه)
ارشدخوندن مجدد به صلاح هست یا نه؟
ارشد خوندن بهتره یا دکتری
در هر صورت برای همه اینها زبان لازمه دیگه ، منم دارم زبان می خونم واسه چی ار ای ، یک سری درس های انلاین دانشگاه های امریکا هم گوش می دم. فعلا کاری که می تونم بکنم در ایران هستم همین هست.
شنیدم یک عده ای می رن کالج بعد هزینه خودش هم از وام ها در میارن ، درسته؟ چقدر سئوال شدا،کلیش هم نپرسیدم
همیشه راه های زیادی برای رسیدن به یک هدف واحد وجود دارد.
من و مهاجرت
فعلا زندگی قشنگم رو بین بین خاورمیانه - اروپا و امریکا سپری می کنم. با تشکر از مهمان نوازی مردم امریکا - مردم پرتغال - مردم ایران و مردم ترکیه.
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، soheila_chem ، ali234 ، afshinghwink ، Saiban ، philter
(2012-12-23 ساعت 15:09)samira t نوشته:  
(2012-12-23 ساعت 10:02)شرقي نوشته:  

اينو نميدونم أخه من خودم خيلي گيجم هنوز اينجاSad
دقیقا منم گیجم چون من loan نمی خوام

من این مطلب رو اینجا خوندم که اگه مدرک داشته باشید و اعلام کنید کمک هزینه نمیدن و جای دیگه ندیدم البته من خیلی هنوز search نکردم. به جایی رسیدم خبر میدم اما تا اینجا فهمیدم که اساسا اونها کاری ندارن شما کجای کارید. مهم اینه که شما می خواید چیکار کنید. اگه undergraduate بخونید که مشکلی نیست اما اگه graduate بخونید انواع grant رو نمیدن.
پاسخ
تشکر کنندگان: ali234 ، maziar irani ، afshinghwink ، Saiban

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان