کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
شرایط In-State شدن + پیش نیازهای علمی زبانی ورود/پذیرش در کالج
بله من pharmasict رو دیده بودم که تو top ten بزینس هستش. ممنون

اساسا به این سایت های مثل cnbc یه forbe که تو بیزینس top ten و top twenty بیزینس ها رو اعلام می کنن میشه اعتماد کرد؟
since 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
دوستان سلام میشه جواب من را بدید؟
ممنون
پاسخ
(2012-11-24 ساعت 14:20)mina_s نوشته:  سلام بر دوستان گل، من شهر ساكرامنتو هستم و مي خوام در رشته medical technology ادامه تحصيل بدم. كالج مورد نظر من folsom lake cOllege هست، مكان كالج تقريبا ازم دور هست، مي خواستم بدونم كسي از دوستان ميدونه من چه طوري بايد بفهمم مدارك مورد نيازش چيه ، امتحان ورودي داره يا نه؟ هر چي مي گردم چيزي پيدا نميكنم، اينكه مثلا امتحان زبان يا رياضي مي خواد يا نه؟ ممنون

این کالج یکی از کالجهای چهارگانه Los Rios( به اسپانیایی یعنی رودخانه ها) محسوب می شه. خیلی هم فکر نکن دوره(تو امریکا دور خیلی معنی ش متفاوته با ایران) امتحان ورودی داشتنش که داره ولی بستگی به شرایط شما هم داره. ضمنا" Public هستش و رشته های خیلی خوب و متنوعی هم داره. مدارک رو هم میتونی ایمجا پیدا کنی:
http://www.flc.losrios.edu/student-servi...ords-forms
موفق باشی.
پاسخ
تشکر کنندگان: parsush ، mina_s ، afshinghwink ، msar
سلام ذوستان
من میخوام که تو رشته خودم گرافیک و چاپ ارشد بخونم کدوم دانشگاه مناسبه ؟ البته ما قطد داریم بریم ایالت ایلنویس
پاسخ
تشکر کنندگان: afshinghwink ، msar
(2012-11-26 ساعت 13:14)abig نوشته:  
(2012-11-24 ساعت 14:20)mina_s نوشته:  سلام بر دوستان گل، من شهر ساكرامنتو هستم و مي خوام در رشته medical technology ادامه تحصيل بدم. كالج مورد نظر من folsom lake cOllege هست، مكان كالج تقريبا ازم دور هست، مي خواستم بدونم كسي از دوستان ميدونه من چه طوري بايد بفهمم مدارك مورد نيازش چيه ، امتحان ورودي داره يا نه؟ هر چي مي گردم چيزي پيدا نميكنم، اينكه مثلا امتحان زبان يا رياضي مي خواد يا نه؟ ممنون

این کالج یکی از کالجهای چهارگانه Los Rios( به اسپانیایی یعنی رودخانه ها) محسوب می شه. خیلی هم فکر نکن دوره(تو آمریکا دور خیلی معنی ش متفاوته با ایران) امتحان ورودی داشتنش که داره ولی بستگی به شرایط شما هم داره. ضمنا" Public هستش و رشته های خیلی خوب و متنوعی هم داره. مدارک رو هم میتونی ایمجا پیدا کنی:
http://www.flc.losrios.edu/student-servi...ords-forms
موفق باشی.

مینا جان همسر من هم کالج folsom campus تو رنچو کوردوا میره چون بهش نزدیکه ازش که پرسیدم گفت گواهی نامه و سوشالتونو میبرین و کپی گواهی نامه و شماره سوشالو میگیرن بعد بهتون یه برگه میدن که روش شماره دانش آموزی هست میتونین از طریق سایت یا حضوری وقت امتحانتونو تعیین کنید و امتحانش فقط زبان هست بعد امتحان بهتون میگن که چه روزی برای نتیجه بیاین و بعدش کلاسهاتونو براتون مشخص میکنن
--------------------------------------------------------------------------------
نوع ویزا: F2A
تاریخ ارسال مدارک : سپتامبر2011
تاریخ approve: آپریل 2012
دریافت شماره کیس : جولای 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: mina_s ، Soap McTavish ، afshinghwink ، msar
سلام
کسی درمورد رشته آموزش ابتدایی یا همون تیچینگ اطلاعاتی داره؟کار تو مهدکودک و مدرسه یا حتی نگهداری کودک؟
درمورد سرتیفیکیتش هم اگه کسی میدونه کمک کنه
٠- بازمانده 2013AS6### آنکارا.
١- ارسال أي ١٣٠ :١٠/١٨/ ٢٠١٣ , PD: ١٠/٢١،  اپروو:١١/٢٠، كيس نامبر:٢٠١٣/١٢/٢٠-YRV20138#
٢- يكسال و دو ماه سكوت مطلق و زجر آور و رتروگرس كردن بولتن، Sad
٣- واريز ١٢٠ دلار: ٢٠١٥/٠٢ ، ٣٢٥$ :مارس،  كارنت :٢٠١٥/٠٦
٤- مصاحبه:هفته اول جولاي
٥- فرآيند اداري:در هفته اول چهار بار آپديت، هفته دوم سه بار، ٣ آگوست ٢٠١٥  و  تقريبا يكسال بعد ٢١و ٢٧و ٢٨ ژوئن ٢٠١٦
٦- كليرنس: بعد ٣٦٤ روز در ٢٩ ژوئن or شد و كليير
٧- آزمايش مجدد ٦ جولاي، تحويل مدارك  مالياتي و پزشكي به پست ٧ جولاي، انگشت نگاري و تكميل مجدد فرم ٢٦٠ در ١١ جولاي ٢٠١٦
٨- صدور ويزا  12 جولاي ٢٠١٦، تحويل پاس و بسته مهاجرتي ١٣ جولاي ٢٠١٦ پس از سه سال
٩- ورود ٢٦
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، ali234 ، afshinghwink ، msar
سلام دوستان
من توی ایران 119 واحد مهندسی نفت پاس کردم و با ریز نمره هام اومدم بیرون.
میخواستم بپرسم واسه ادامه تحصیل، آیا واحدهای منو تطبیق میدن؟ یا باید از اول برم لیسانس؟
Case Number:2013 AS 60XX
سفارت : ابوظبی هفته دوم اپریل
ویزای یکضرب
ساکن فلوریدا از اپریل 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: afshinghwink ، msar ، soheil1993
(2012-11-24 ساعت 21:33)parisam نوشته:  سلام دوستان من به کمک شما احتیاج دارم.
من و همسرم امسال لاتاری بردیم و عازم آمریکا هستیم ولی می خوایم حتما درس بخونیم . ...

توصیه من اینه که تا پاتون به اینجا نرسیده و جا نیوفتادین زیاد روی این مسائل فکر نکنید. با توجه به شرایطتتون که گفتین متاسفانه اینطور پیش بینی میکنم که یک ماه بعد از آمدنتون میایین اینجا ولی بجای دانشگاه آدرس مراکز کاریابی رو خواهید پرسید. البته امیدوارم که اینطور نشه ولی خوب زیاد آدم به خودش قول نده بهتره بعدا ضد حال نمیشه، اگه هم شد که خیلی حال میده.
پزشکی قبول شدن و خوندن در ایران خیــــــــــــلی راحتتر از پزشکی خوندن در آمریکاست. دلیلش هم واضحه. ایران یک بار میشی درسهای دبیرستان رو میخونی و اگه قبول شدی که تمام اما اینجا باید مرحله به مرحله جلو بری و در هر مرحله اگه خراب کنی احتمال اینکه به مراحله بعد پذیرش بدن کمتر میشه.
اگه شما هم لیسانس دارین یا یک باره به فکر فوق لیسانس باشین که باید امتحان GRE هم بدین یا بجای وقت تلف کردن برای یک مدرک دیگه سرتیفیکیت بگیرین. باور کنید که درسهای عمومی خیلی سخت هستن مخصوصا رایتینگ که پدر خود آمریکایی ها رو درآورده چه برسه به ما.
یک سال هم باید مقیم ایالت باشید که شهریه تون این-استیت بشه وگرنه واحدی باید سیصد دولار به بالا پول بدین.

(2012-11-25 ساعت 04:54)mina_s نوشته:  ممنون هستي جان، پس degree مهمتر هست، من هم شنيدم كه مدرك كالج هاي خصوصي حتي براي كار پيدا كردن هم مشكل داره، تا اونجايي كه من سرچ كردم folsom lake c پابليك هست، حتما باهاشون تماس ميگيرم. ممنون از راهنماييتون

هیچ مهم نیست که مدرک شما از کجاست. اکثر دانشگاهها و کالجهای برتر آمریکا خصوصی هستن از جمله هاروارد!
مهم اینه که اولا خود کالج آکردیتد شده باشه و بعد رشته شما از مراجع مرتبط آکریدیتد شده باشه (در تاپیک جداگانه توضیح دادم این بحث بسیار پیچیده رو که خیلی مهمه) و بعد هم اینکه خودتون نمراتتون خود و کار بلد باشین. مخصوصا اگه لایسنس ایالتی بخواد رشته تون بعد از فارغ التحصیلی مثل پرستاری مثلا خود نمره اون خیلی خیلی مهمه البته اگه ایالت امتحانش نمره ای باشه و صرفا قبول یا رد نباشه.

(2012-11-25 ساعت 10:19)maka2 نوشته:  هستی جان در مورد تکنیسین داروخانه اطلاعاتی داری؟
چون من سرچ کردم 6 سال پیدا کردم.....شما گفتی 2 سال،ممنون

رشته خوبی هست اما فراموش نکنید که برای بقیه عمرتون باید روی روزی 8 ساعت کار سر پا آماده باشید. کار داروخانه همش سرپا هست من که تا حالا صندلی ندیدم در کار اینا. این مسئله رو دست کم نگیرین. یک روز هشت ساعت بکوب سر پا تو خونه بایستین اگه موردی نبود، به دنیای فارماسی خوش آمدین!

(2012-11-25 ساعت 10:58)maka2 نوشته:  بله من pharmasict رو دیده بودم که تو top ten بزینس هستش. ممنون

اساسا به این سایت های مثل cnbc یه forbe که تو بیزینس top ten و top twenty بیزینس ها رو اعلام می کنن میشه اعتماد کرد؟

به نظر من خیر!!! اولا این آمارها خیلی کلی هستن و به همین دلیل اصلا نمیشه روشون حساب کرد. مسائل ریز و جزیی این رشته ها رو هم قید نمیکنن. مثلا میگن راننده تریلی!! ولی نمیگن که برای این کار شرایطی لازم هست که هر کسی نمیتونه به این راحتی وارد این شغل بشه که در این مورد هم به جزئیات در مورد کار راننده پایه یک قبلا نوشتم. برای هر رشته ای این نکات کنکوری هست که اگه توجه نکنین ممکنه رشته ای بخونین که بعد از فارغ شده تازه متوجه بشین که بقول معروف بند رو آب دادین و این رشته برای شما کار زندگی نمیشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: pr.kia ، maka2 ، mina_s ، moon_rose ، ali234 ، afshinghwink ، SomeOneX ، msar
(2012-11-26 ساعت 19:22)sh_60 نوشته:  سلام ذوستان
من میخوام که تو رشته خودم گرافیک و چاپ ارشد بخونم کدوم دانشگاه مناسبه ؟ البته ما قطد داریم بریم ایالت ایلنویس

شما باید اول به فکر امتحان GRE باشید که برای تحصیل در مقطع فوق لازمه. نمره اون هم بسیار تعیین کننده هست و اگه خوب نباشه بهتون پذیرش نمیدن یا ممکنه از جایی بتونین پذیرش بگیرین که به قول معروف عرب نی انداخت! که صرف نکنه برین اونجا.
امتحانه هم متاسفانه قسمت راحتش که میشه کاریش کرد ریاضی هست و قسمت سختش که خیلی زمان میبره یاد گرفتنش قسمت رایتینگ هست که خود آمریکایی ها هم معمولا گند میزنن و چند بار امتحان میدن که نتیجه مورد نظر به دست بیاد. رایتینگ هم که بقول معروف آمپول نداره آدم بزنه!! باید ماهها و هفته ها بره کلاس و اونقدر تکنیکال رایتینگ یاد بگیره که بالاخره درستش کنه.
جهت اطلاع اگه میبینید که گاها نخبه های شریف و ... در آمریکا میرن دانشگاههای درجه دو فقط بخاطر اینه که فرصت کافی برای کار روی GRE نداشتن و بهمین خاطر خرابش کردن و نتونستن از دانشگاههایی مثل استنفورد و هاروارد و ... پذیرش بگیرن.

(2012-11-27 ساعت 00:20)smpf نوشته:  سلام
کسی درمورد رشته آموزش ابتدایی یا همون تیچینگ اطلاعاتی داره؟کار تو مهدکودک و مدرسه یا حتی نگهداری کودک؟
درمورد سرتیفیکیتش هم اگه کسی میدونه کمک کنه

حتما هم با اسکول برد منطقه و هم با کالج صحبت کنید و به حرف یکی صرفا گوشی نکنید. کار بچه و تدریس اینجا از پیچیده ترین و بروکرات ترین کارهاست و هم باید مدرک داشته باشین و هم سرتیفیکیت. اونم نه یکی بلکه چند تا. کالج ما فکر بیش از ده سرتیفیکیت برای کار با بچه ها ارائه میشه. هم سرتیفیکتهای از ابتدا و هم آموزش حین خدمت.

(2012-11-27 ساعت 18:51)escutcheon نوشته:  سلام دوستان
میخواستم بپرسم واسه ادامه تحصیل، آیا واحدهای منو تطبیق میدن؟ یا باید از اول برم لیسانس؟

فقط میتونم بگم متاسفانه حسابی خرابکاری کردین برادر من با این کار. حیف اون همه واحد. من جای شما باشم به هر نحوی تمامش میکنم و بعد ارزشیابی مدرک و بلکه تونستی در صنایع نفت شمال آمریکا کار پیدا کنی. بعید میدونم با تطبیق واحد بکنن. بسیار بعید میدونم.
پاسخ
تشکر کنندگان: pr.kia ، Saeedv13 ، مانترا ، sadeghi897 ، ali234 ، afshinghwink ، msar ، lighthouse ، soheil1993
دوستای عزیزم چندین تا سوال دارم :
اگه کسی اینجا لیسانس داشته باشه و بخواد اونجا از اول لیسانس بگیره چه جوریه ؟ میتونه یه سری درساشو معادل کنه یا نه ؟ با توجه به سطح زبانش یا باید از کالج شروع کنه یا از اول میتونه بره دانشگاه ؟ امتحان ورودی دانشگاه از چی هست ؟
شنیدم یه سری دوره های کوتاه مدت هست مثل دستیاری ها و نمیدونم اصلا دیگه چه چیزایی هست اونا چه جوری هستن و اعتبارشون به چه صورتیه ؟
ممنونم
--------------------------------------------------------------------------------
پاسخ
تشکر کنندگان: ali234 ، afshinghwink ، msar
(2012-11-28 ساعت 05:36)yami نوشته:  
(2012-11-26 ساعت 19:22)sh_60 نوشته:  سلام ذوستان

(2012-11-27 ساعت 18:51)escutcheon نوشته:  سلام دوستان

فقط میتونم بگم متاسفانه حسابی خرابکاری کردین برادر من با این کار. حیف اون همه واحد. من جای شما باشم به هر نحوی تمامش میکنم و بعد ارزشیابی مدرک و بلکه تونستی در صنایع نفت شمال آمریکا کار پیدا کنی. بعید میدونم با تطبیق واحد بکنن. بسیار بعید میدونم.

به خاطر سربازی مجبور شدم بیام بیرون.مدرک هم بهم نمیدادن.تازه در واقع 144 واحد پاس کردم، 119 تاشو،یعنی یک ترم مونده به آخر بهم ریز نمره دادن!
نگو که بیشتر کباب میشم!
الانم 5 ماهه استانبولم منتظر مصاحبه ی سفارت! فکر میکردم اکتبر مصاحبه میشم اما سیستم شماره گذاری امسال فرق داشت و سورپرایزم کردن! نامردا!
Case Number:2013 AS 60XX
سفارت : ابوظبی هفته دوم اپریل
ویزای یکضرب
ساکن فلوریدا از اپریل 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: armin1 ، afshinghwink ، msar ، soheil1993
يامي جان ممنون از وقتي كه ميزاري، يك سوال چرا واسه كار تو صنايع نفت شمال آمريكا رو اسم بردي ، يعني شانسش از تگزاس بيشتره؟
سفرنامه
case No: 19may: ABD****23/ F2A = I130: 21 Nov2013/ PD: 25 Nov2013/ /INTERVIEW: 11 AUG,2015/ approve: Apr 2-2014/ ds261 : 17 Feb 2015
پاسخ
تشکر کنندگان: مانترا ، afshinghwink ، msar
(2012-11-28 ساعت 10:12)saba.m نوشته:  دوستای عزیزم چندین تا سوال دارم :
اگه کسی اینجا لیسانس داشته باشه و بخواد اونجا از اول لیسانس بگیره چه جوریه ؟ میتونه یه سری درساشو معادل کنه یا نه ؟ با توجه به سطح زبانش یا باید از کالج شروع کنه یا از اول میتونه بره دانشگاه ؟ امتحان ورودی دانشگاه از چی هست ؟
شنیدم یه سری دوره های کوتاه مدت هست مثل دستیاری ها و نمیدونم اصلا دیگه چه چیزایی هست اونا چه جوری هستن و اعتبارشون به چه صورتیه ؟
ممنونم

صبا خداییش حوصله نداشتی تاپیک و از اول بخونی یا یادت رفت!!؟؟
جواب همه سوالاتت با جزئیات قبلا تو همین تاپیک داده شده.

(2012-11-28 ساعت 15:45)parsush نوشته:  يامي جان ممنون از وقتي كه ميزاري، يك سوال چرا واسه كار تو صنايع نفت شمال آمريكا رو اسم بردي ، يعني شانسش از تگزاس بيشتره؟

من فکر میکنم و تا جایی که مبدونم درامدش خیـــــــــــــلی بیشتر ولی کارش و شرایط کاریش کمی سختتره. در تاپیک ثنایع نفت داکوتای شمالی کمی اطلاعات گذاشتم.
پاسخ
تشکر کنندگان: parsush ، saba.m ، Saeedv13 ، مانترا ، afshinghwink ، msar
(2012-11-28 ساعت 16:29)yami نوشته:  [quote='saba.m' pid='243051' dateline='1354081369']
ممنونم

Tongue خونده بودم الان هم یه بار دیگه خوندم خوب اااااین آلزایمر نمیذاره دیگه Big Grin
پاسخ
(2012-11-28 ساعت 17:54)saba.m نوشته:  
(2012-11-28 ساعت 16:29)yami نوشته:  [quote='saba.m' pid='243051' dateline='1354081369']
ممنونم

Tongue خونده بودم الان هم یه بار دیگه خوندم خوب اااااین آلزایمر نمیذاره دیگه Big Grin

اگه اینطوریه که بجای دستیاری پزشکی خود کیس پزشکی بشی که راحتتره!!!!
Big Grin شوخی کردم هااا
پاسخ
تشکر کنندگان: saba.m ، afshinghwink ، SomeOneX ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان