کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بر ما چه گذشت، چه می گذرد؟
(2012-08-20 ساعت 00:26)manoun نوشته:  راستی یاسی من هم یه سوال دارم. میدونی که رشته ی من زبان هست و کلا علاقه ی خاصی به زبان دارم و چند وقتیه که تو فکر بودم برا زبان پنجمم اما گیر کردم بین فرانسه آلمانی و اسپانیایی. اولش فکر میکردم حالا که میخوام بیام اونجا اسپانیایی شاید بهتر باشه اما راستش با خودم فکر میکردم اون موقع اونم شاید ارزش خاصی نداشته باشه از اونجایی که مکزیکی ها خیلیییییییییییی بهتر از می تونن اسپانیایی حرف بزنن. فکر کردم شاید زبانی که به اصطلاح مشتریش کمه مثل فرانسه برا رشته ی من به درد بخور تر باشه. ایالت هم که ارگان هست و فکر نکنم اونجا خیلی مکزیکی باشه البته مطمئن نیستم. برا درسم اما اگه بخوام ادامه بدم شاید بریم اوهایو (اگه راضی بشه آقا چون بهترین دانشگاه واسه مطالعات ترجمه اونجاست دانشگاه کنت ایستیت) اگه نشه یا انلاین میخونم یا میریم دنور اونم شاید چون U of O رشته ی منو نداره. برا Ph.D. کلا محدودیت دانشگاه هست. بعد حالا سوالم ازت اینه که تو فکر میکنی کدوم یکی از این زبونا رو شروع کنم بهتره. یا اینکه بیام اونجا شروع کنم خوبه؟ چون ایران سیستم آنچنان درستی تو آموزش زبان نداره. یارو 10 سال میره کلاس زبان آخرشم میبینی لنگه!

ببين اينجا سيستم كمبود نيست.چون تو مدارس حق انتخاب بين اسپانيايى و فرانسه هست،براى همين هر دو زبان به ميزان مساوى هست،خيلى ها هم هستن كه المانى يا المانى الاصل هستن،المانى ها هم به سنتى بودن مشهورن.ميتونى هر زبانى كه دوست داشتى انتخاب كنى.من به شخصه تصميم گرفتم رو عربيم كار كنم،زبان بعدى رو نگه داشتم براى دوران باردارى.اينجا همه جا مكزيكى هست.مكزيكى كم نمياد.ميگم مثلا من وسط ناكجا اباديم ولى پارسال تو usmc ball انقدر مكزيكى زياد بود دى جى فقط اهنگاى مكزيكى پخش ميكرد.مشكل اصلى زبان اپ تو ديت بودن ادمه.مثلا تو ايران استاد دانشگاه ميبينى كه هنوز نميدوونه ASAP يعنى چى يا fist pump يعنى چى.من پيشنهاد ميكنم زبانى رو شروع كنى كه براش مرجع روزانه دارى.البته من المانى سه چهار ترم رفتم كه بينهايت سخت بود
پاسخ
تشکر کنندگان: shani ، manoun ، الهه سابق
ویزای نامزدی من نزدیک به 2 ساله که طول کشیده واقعاً روانی و افسرده شدم از یه دختر شاد و بدون غم که همه توی فامیل حسرتما می خوردن به یه دختر گوشه گیر تبدیل شدم که همه فکر به کنن به خاطره درده بی شوهریه و کسی هم البته خداررا شکر از ویزای نامزدی من خبر نداره وگرنه تازه باید جوابه آدما را هم می دادم که چرا هنوز نرفتم !!!!!!!!!!!!!!!!!!ولی این انتظار کلافه ام کرده و نگرانم بعد از این همه وقت کارم درست نشه چه خاکی به سرم بریزم !!
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، shani ، الهه سابق ، girl ، فردا
(2012-08-20 ساعت 09:01)نگاره نوشته:  ویزای نامزدی من نزدیک به 2 ساله که طول کشیده واقعاً روانی و افسرده شدم از یه دختر شاد و بدون غم که همه توی فامیل حسرتما می خوردن به یه دختر گوشه گیر تبدیل شدم که همه فکر به کنن به خاطره درده بی شوهریه و کسی هم البته خداررا شکر از ویزای نامزدی من خبر نداره وگرنه تازه باید جوابه آدما را هم می دادم که چرا هنوز نرفتم !!!!!!!!!!!!!!!!!!ولی این انتظار کلافه ام کرده و نگرانم بعد از این همه وقت کارم درست نشه چه خاکی به سرم بریزم !!

خوب چرا دو سال شده؟نامزدتون به سناتور ايالت محل زندگشيون خبر دادن؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Spiritual ، shani ، الهه سابق
(2012-08-20 ساعت 05:34)Yasaman mc نوشته:  
(2012-08-20 ساعت 00:26)manoun نوشته:  راستی یاسی من هم یه سوال دارم. میدونی که رشته ی من زبان هست و کلا علاقه ی خاصی به زبان دارم و چند وقتیه که تو فکر بودم برا زبان پنجمم اما گیر کردم بین فرانسه آلمانی و اسپانیایی. اولش فکر میکردم حالا که میخوام بیام اونجا اسپانیایی شاید بهتر باشه اما راستش با خودم فکر میکردم اون موقع اونم شاید ارزش خاصی نداشته باشه از اونجایی که مکزیکی ها خیلیییییییییییی بهتر از می تونن اسپانیایی حرف بزنن. فکر کردم شاید زبانی که به اصطلاح مشتریش کمه مثل فرانسه برا رشته ی من به درد بخور تر باشه. ایالت هم که ارگان هست و فکر نکنم اونجا خیلی مکزیکی باشه البته مطمئن نیستم. برا درسم اما اگه بخوام ادامه بدم شاید بریم اوهایو (اگه راضی بشه آقا چون بهترین دانشگاه واسه مطالعات ترجمه اونجاست دانشگاه کنت ایستیت) اگه نشه یا انلاین میخونم یا میریم دنور اونم شاید چون U of O رشته ی منو نداره. برا Ph.D. کلا محدودیت دانشگاه هست. بعد حالا سوالم ازت اینه که تو فکر میکنی کدوم یکی از این زبونا رو شروع کنم بهتره. یا اینکه بیام اونجا شروع کنم خوبه؟ چون ایران سیستم آنچنان درستی تو آموزش زبان نداره. یارو 10 سال میره کلاس زبان آخرشم میبینی لنگه!

ببين اينجا سيستم كمبود نيست.چون تو مدارس حق انتخاب بين اسپانيايى و فرانسه هست،براى همين هر دو زبان به ميزان مساوى هست،خيلى ها هم هستن كه المانى يا المانى الاصل هستن،المانى ها هم به سنتى بودن مشهورن.ميتونى هر زبانى كه دوست داشتى انتخاب كنى.من به شخصه تصميم گرفتم رو عربيم كار كنم،زبان بعدى رو نگه داشتم براى دوران باردارى.اينجا همه جا مكزيكى هست.مكزيكى كم نمياد.ميگم مثلا من وسط ناكجا اباديم ولى پارسال تو usmc ball انقدر مكزيكى زياد بود دى جى فقط اهنگاى مكزيكى پخش ميكرد.مشكل اصلى زبان اپ تو ديت بودن ادمه.مثلا تو ايران استاد دانشگاه ميبينى كه هنوز نميدوونه ASAP يعنى چى يا fist pump يعنى چى.من پيشنهاد ميكنم زبانى رو شروع كنى كه براش مرجع روزانه دارى.البته من المانى سه چهار ترم رفتم كه بينهايت سخت بود
مرسی یاسی جون. خیلی کمکم کرد. ئاشتم فکر میکردم بهتره رو ترکیه استانبولیم تمرکز کنم فعلا.. درسته می تونم حرف بزنم و با یه کوچولو سهتی بخونم اما نوشتارم خوب نیست و بهتره در حد عالی بکنمش. من عربیم همیشه در حد مدرسه بوده و خیلی خوب نیست اما دوست دارم این زبونو هم. راستی میشه بپرسم دلیل خاصی داره که میگی زبون بعدی واسه دوران بارداری؟! برام عجیب بود خواستم ببینم دلیل خاصی داره؟ آلمانی سخته یه جورایی مثل عربیه مذکر و مونث هست. فرانسه هم املای خیلی وحشتناکی داره و اونم سخته به خصوص اعدادش. اما بیخیال اسپانیایی شدم! بعدم ممکنه خواه نا خواه یاد بگیرم یه ذره. بازم مرسی از بابت کمکت.
پاسخ
تشکر کنندگان: shani ، الهه سابق
دوستای گلم به نظر من هیچ زبانی مثل همون انگلیسی توی امریکا به درد آدم نمیخوره چون به هر حال مکزیکی ها خودشون اونجا مهاجر محسوب میشن پس زیاد ارتباط برقرار کردن با مکزیکی ها اونقدرها مهم نیست (اصلا چرا اونا انگلیسی یاد نمیگیرن؟!) که انرژی و وقت صرفش بشه. برای کار هم وقتی این همه مکزیکی با اسپانیایی فول هست ما رو چرا استخدام کنن؟ یادگیری زبان اسپانیایی شیرینه اما برای کسی خوبه که خودش زبان مادریش انگلیسی باشه و مشکلی باهاش نداشته باشه. اما ما حتی اگه آیلتس 8 هم داشته باشیم اصطلاحات روزمره و خودمونی انگلیسی اونقدر زیاده که یادگیریش مثل یادگیری یک زبان سوم هست خودش اصلا یک دنیاییه. حتما اینو توی فیلمای امریکایی متوجه شدین! تو بعضی فیلما از اول تا آخر فقط اصطلاح و slang به کار میبرن. اگه آدم دوست داشته باشه با امریکایی ها قاطی بشه خوبه اینا رو یاد بگیریم. نمیگم یاد گرفتنش حیاتی هست اما فقط برای داشتن مکالمه خودمونی تر و درک این که چی دارن میگن خوبه. من جوگیر شده بودم آلمانی یاد بگیرم اما وقتی این همه زبان روزمره امریکایی مونده و زمین تا آسمون با جمله های عادی که خوندیم فرق دارن چرا زبان سوم؟
من کتاب street talk هر سه تاشو گرفتم (مخصوص اصطلاحات روزمره امریکایی هست) وقتی از توی اون سعی کردم یه اصطلاح استفاده کنم نامزدم گفت چرا امروز مثل مردم دهه 80 حرف میزنی؟!Big Grin (البته بعضی از اصطلاحات اون کتاب واقعا کاربرد زیاد داره و خیلی چیزا میشه از توش یاد گرفت) بهترین راهش هم همون فیلم دیدن هست چون به روزه و مطمئنی که بین مردم جامعه کاربرد داره.
در نگاه کسی که پرواز را نمی فهمد هر چه بیشتر اوج بگیری کوچتر می شوی. «آلبر کامو»
پاسخ
تشکر کنندگان: nahid.t ، الهه سابق ، girl ، فردا
(2012-08-20 ساعت 13:26)shani نوشته:  دوستای گلم به نظر من هیچ زبانی مثل همون انگلیسی توی آمریکا به درد آدم نمیخوره چون به هر حال مکزیکی ها خودشون اونجا مهاجر محسوب میشن پس زیاد ارتباط برقرار کردن با مکزیکی ها اونقدرها مهم نیست (اصلا چرا اونا انگلیسی یاد نمیگیرن؟!) که انرژی و وقت صرفش بشه. برای کار هم وقتی این همه مکزیکی با اسپانیایی فول هست ما رو چرا استخدام کنن؟ یادگیری زبان اسپانیایی شیرینه اما برای کسی خوبه که خودش زبان مادریش انگلیسی باشه و مشکلی باهاش نداشته باشه. اما ما حتی اگه آیلتس 8 هم داشته باشیم اصطلاحات روزمره و خودمونی انگلیسی اونقدر زیاده که یادگیریش مثل یادگیری یک زبان سوم هست خودش اصلا یک دنیاییه. حتما اینو توی فیلمای آمریکایی متوجه شدین! تو بعضی فیلما از اول تا آخر فقط اصطلاح و slang به کار میبرن. اگه آدم دوست داشته باشه با آمریکایی ها قاطی بشه خوبه اینا رو یاد بگیریم. نمیگم یاد گرفتنش حیاتی هست اما فقط برای داشتن مکالمه خودمونی تر و درک این که چی دارن میگن خوبه. من جوگیر شده بودم آلمانی یاد بگیرم اما وقتی این همه زبان روزمره آمریکایی مونده و زمین تا آسمون با جمله های عادی که خوندیم فرق دارن چرا زبان سوم؟
من کتاب street talk هر سه تاشو گرفتم (مخصوص اصطلاحات روزمره آمریکایی هست) وقتی از توی اون سعی کردم یه اصطلاح استفاده کنم نامزدم گفت چرا امروز مثل مردم دهه 80 حرف میزنی؟!Big Grin (البته بعضی از اصطلاحات اون کتاب واقعا کاربرد زیاد داره و خیلی چیزا میشه از توش یاد گرفت) بهترین راهش هم همون فیلم دیدن هست چون به روزه و مطمئنی که بین مردم جامعه کاربرد داره.

یادگیری هر چیزی همیشه به درد میخوره. در مورد تفاوت زبان انگلیسی و اسلنگ هم باید بگم که خوانده ی نامزد من پولایت انگلیش و فرمال انگلیش به کار میبرن اغلب. توی محیط کاری هم باز این انگلیسی کاربرد داره. درسته اسلنگ بهمون تو فهم و درک اغلب فیلم ها و آدمای متفاوت اطرافمون به کار میاد انگلیسی فرمال بیشتر از هر چیزی کاربرد داره. در مورد یادگیری زبان بعدی هم باید عرض کنم خدمتون که رشته ی من زبان انگلیسی هست و نمی تونم تا آخر عمرم بچسبم به همین یکی و ترجیح میدم زبان های مختلفی یاد بگیرم و یادگیری یه زبان دیگه موقع استخدام به کارمون میاد. برای مثال سازمان ملل افرادی رو استخدام میکنه که دو زبان بلد باشن و اونم هر زبانی رو قبول نداره. مثلا فارسی و انگلیسی قبول نیست. باید انگلیسی و مثلا فرانسه بلد باشی. حالا چرا جاهایی مثل سازمان ملل نمیاد همون مکزیکیها رو یهجا استخدام کنه (در حالیکه اونا دو تا زبان قابل قبول سازمان ملل رو بلدن) به خاطر اینکه آشنایی با زبان تنها ملاک نیست. رشته و مقطع تحصیلی مهمه. برای مثال همین سازمان ملل اغلب کارمنداش کارشناسی ارشد و یا دکتری دارن. و تو خود سایت نوشته که اولویت هم با افراد با مدرک تحصیلی بالاتر هست.
برا همین مسائل هست که یادگیری یک زبان دیگه (علی الخصوص برا کسی مثل من که رشته اش زبان هست) بسیار بسیار مفید و حتی شاید ضروری هست.
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، girl
(2012-08-20 ساعت 09:01)نگاره نوشته:  ویزای نامزدی من نزدیک به 2 ساله که طول کشیده واقعاً روانی و افسرده شدم از یه دختر شاد و بدون غم که همه توی فامیل حسرتما می خوردن به یه دختر گوشه گیر تبدیل شدم که همه فکر به کنن به خاطره درده بی شوهریه و کسی هم البته خداررا شکر از ویزای نامزدی من خبر نداره وگرنه تازه باید جوابه آدما را هم می دادم که چرا هنوز نرفتم !!!!!!!!!!!!!!!!!!ولی این انتظار کلافه ام کرده و نگرانم بعد از این همه وقت کارم درست نشه چه خاکی به سرم بریزم !!

اینو که خوندم یعنی سرم سوت کشیدا. من خودم 6 ساله در حالت انتظارم اما خوب هیچ اقدامی نکرده بودم که رسما منتظر باشم. ویزای نامزدی حداکثر یک سال طول میکشه. توی کدوم مرحله هستش یعنی؟!!!
در نگاه کسی که پرواز را نمی فهمد هر چه بیشتر اوج بگیری کوچتر می شوی. «آلبر کامو»
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق
(2012-08-20 ساعت 13:26)shani نوشته:  دوستای گلم به نظر من هیچ زبانی مثل همون انگلیسی توی آمریکا به درد آدم نمیخوره چون به هر حال مکزیکی ها خودشون اونجا مهاجر محسوب میشن پس زیاد ارتباط برقرار کردن با مکزیکی ها اونقدرها مهم نیست (اصلا چرا اونا انگلیسی یاد نمیگیرن؟!) که انرژی و وقت صرفش بشه. برای کار هم وقتی این همه مکزیکی با اسپانیایی فول هست ما رو چرا استخدام کنن؟ یادگیری زبان اسپانیایی شیرینه اما برای کسی خوبه که خودش زبان مادریش انگلیسی باشه و مشکلی باهاش نداشته باشه. اما ما حتی اگه آیلتس 8 هم داشته باشیم اصطلاحات روزمره و خودمونی انگلیسی اونقدر زیاده که یادگیریش مثل یادگیری یک زبان سوم هست خودش اصلا یک دنیاییه. حتما اینو توی فیلمای آمریکایی متوجه شدین! تو بعضی فیلما از اول تا آخر فقط اصطلاح و slang به کار میبرن. اگه آدم دوست داشته باشه با آمریکایی ها قاطی بشه خوبه اینا رو یاد بگیریم. نمیگم یاد گرفتنش حیاتی هست اما فقط برای داشتن مکالمه خودمونی تر و درک این که چی دارن میگن خوبه. من جوگیر شده بودم آلمانی یاد بگیرم اما وقتی این همه زبان روزمره آمریکایی مونده و زمین تا آسمون با جمله های عادی که خوندیم فرق دارن چرا زبان سوم؟
من کتاب street talk هر سه تاشو گرفتم (مخصوص اصطلاحات روزمره آمریکایی هست) وقتی از توی اون سعی کردم یه اصطلاح استفاده کنم نامزدم گفت چرا امروز مثل مردم دهه 80 حرف میزنی؟!Big Grin (البته بعضی از اصطلاحات اون کتاب واقعا کاربرد زیاد داره و خیلی چیزا میشه از توش یاد گرفت) بهترین راهش هم همون فیلم دیدن هست چون به روزه و مطمئنی که بین مردم جامعه کاربرد داره.
دوست عزيز اين چيزايى كه اين كلاسا اينجا به خوردتون ميدن كه عقبين و هيچوقت به پاى يه امريكايى نميرسين رو بندازين دور.بله كتاب خوندن درزمينه اپ تو ديت كردن زبان اصلا تاثير نداره چون كتابهايى كه به ايران ميرسه همه قديميه،ولى اگر كسى بخواد و دنبالش باشه ميتونه به راحتى با تماشا كردن برنامه هاى سى ان ان يا ام تى وى از نظر اسلنگ خودشو بالا بكشه.مجله هاى غير رسمى فشن و اخبار هنرمندا هم شروع خوبين.شما هيچ وقت "زبان امريكايى "رو تموم نميكنين چون هر روز كه شما در حال يادگرفتنين اصطلاحات جديد توليد ميشه

نيلو،محققا ميگن كه جنين تو رحم توانايى يادگيرى داره،من از اون وقتى كه اينو شنيدم تصميم گرفتم دوران باردارى زبان بخونم مشكل المانى تلفظ درست كلمات هم هست،خيلى tongue twister
پاسخ
تشکر کنندگان: shani ، girl ، الهه سابق ، manoun ، فردا
(2012-08-20 ساعت 17:50)Yasaman mc نوشته:  
دوست عزيز اين چيزايى كه اين كلاسا اينجا به خوردتون ميدن كه عقبين و هيچوقت به پاى يه امريكايى نميرسين رو بندازين دور.بله كتاب خوندن درزمينه اپ تو ديت كردن زبان اصلا تاثير نداره چون كتابهايى كه به ايران ميرسه همه قديميه،ولى اگر كسى بخواد و دنبالش باشه ميتونه به راحتى با تماشا كردن برنامه هاى سى ان ان يا ام تى وى از نظر اسلنگ خودشو بالا بكشه.مجله هاى غير رسمى فشن و اخبار هنرمندا هم شروع خوبين.شما هيچ وقت "زبان امريكايى "رو تموم نميكنين چون هر روز كه شما در حال يادگرفتنين اصطلاحات جديد توليد ميشه

نيلو،محققا ميگن كه جنين تو رحم توانايى يادگيرى داره،من از اون وقتى كه اينو شنيدم تصميم گرفتم دوران باردارى زبان بخونم مشكل المانى تلفظ درست كلمات هم هست،خيلى tongue twister
آره یاسی راس میگی. من حتما میخوام بچه فارسی یاد بگیره تا بتونه با فامیلا ارتباط برقرار کنه. برا همین خیلی میرم تو نخ فارسی تو دوران بارداری. راستی یه چیز جالب در مورد اینکه بچه صدای مادر رو میشنوه اینه که وقتی خالم دختر خالم رو باردار بود براش شعر انگلیسی میخوند. بعد که بچه دنیا اومد هر موقع که خیلی نا آرومی میکرد خالم اون شعر ها رو براش میخوند و این ساکت میشد! حالا جالب اینجاس که اگه بچه ای که مثلا تو محیط فارسی قرار داره یهو باهاش ترکی حرف بزنی چون نمیفهمه جیغ و داد میکنه اما دختر خالم با این که خیلی باهاش انگلیسی صحبت نمیکرد خالم اما چون اون شعرا براش آشنا بود ساکت میشد.
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، nora ، الهه سابق
(2012-08-20 ساعت 09:01)نگاره نوشته:  ویزای نامزدی من نزدیک به 2 ساله که طول کشیده واقعاً روانی و افسرده شدم ...!

سلام دوست عزیز؛ شدیدا درکت می کنم ؛ ببین منم همین مشکل رو دارم ؛ ویزای من داره نزدیک به یک سال و نیم میشه و منم افسردگی بدی گرفتم؛ هربار میرم و روی صفحه فیس می نویسم که حالم بده و ...
کلافه شدم دیگه
یه حالت بلاتکلیفی
دوستام رو می بینم که پیشرفت می کنن ؛ تو زندگی ؛ شغل ؛ بچه و ...
همه برنامه هاشون مرتب و منظم و سریع (این آخری خیلی مهمه)
و من معطل و منتظر
تازه از اون طرف هم که خیلی خبر نداری که چی می شه
یه موقعها خودمو می زنم به بی رگی ولی آخه چقدر ...
پاسخ
تشکر کنندگان: manoun ، الهه سابق ، girl
(2012-08-21 ساعت 23:25)mercedeh2011 نوشته:  
(2012-08-20 ساعت 09:01)نگاره نوشته:  ویزای نامزدی من نزدیک به 2 ساله که طول کشیده واقعاً روانی و افسرده شدم ...!

سلام دوست عزیز؛ شدیدا درکت می کنم ؛ ببین منم همین مشکل رو دارم ؛ ویزای من داره نزدیک به یک سال و نیم میشه و منم افسردگی بدی گرفتم؛ هربار میرم و روی صفحه فیس می نویسم که حالم بده و ...
کلافه شدم دیگه
یه حالت بلاتکلیفی
دوستام رو می بینم که پیشرفت می کنن ؛ تو زندگی ؛ شغل ؛ بچه و ...
همه برنامه هاشون مرتب و منظم و سریع (این آخری خیلی مهمه)
و من معطل و منتظر
تازه از اون طرف هم که خیلی خبر نداری که چی می شه
یه موقعها خودمو می زنم به بی رگی ولی آخه چقدر ...

بی رگی رو خوب اومدی! حالا باز شما معطل یکی دیگه هستین منو بگو که معطل آقا هست تا فدم های مبارکشون رو، روی چشم ما بذارند! یعنی من هر چقدر عجله ایم این دقیقا ده برابر اون فس فسه!
پاسخ
بابا نيلو اما تو خيلى كوتاه مياى،بايد پاتو بكنى تو يه كفش،بايد زير فشار قرارش بدى كه ببينى وقتى تحت فشار باشه چه كار ميكنه.تو رابطه شما همه چى برعكسه.من از روز اول بهت گفتم،اون بايد نازت و بخره.من اگر جاى تو بودم ازش سوال ميكردم با اين وضع زلزله و اينا چطورى ميتونه يا دلش مياد تا دو سه ماه ديگه صبر كنه؟يعنى فقط شانس بياره من نبينمش.ببخشيدا،بهت برنخوره.
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، manoun
(2012-08-22 ساعت 06:17)Yasaman mc نوشته:  بابا نيلو اما تو خيلى كوتاه مياى،بايد پاتو بكنى تو يه كفش،بايد زير فشار قرارش بدى كه ببينى وقتى تحت فشار باشه چه كار ميكنه.تو رابطه شما همه چى برعكسه.من از روز اول بهت گفتم،اون بايد نازت و بخره.من اگر جاى تو بودم ازش سوال ميكردم با اين وضع زلزله و اينا چطورى ميتونه يا دلش مياد تا دو سه ماه ديگه صبر كنه؟يعنى فقط شانس بياره من نبينمش.ببخشيدا،بهت برنخوره.

به به. نه والا دلم از دستش پره! چی چی رو شانس بیاره! اصلا خودم دو دستی تقدیمت میکنمش هر کاری خواستی بکن. یاسی یکم کلاس بذار یاد بگیرم! اسمش بذار "چگونه مرداهای دل سنگ را بچزانیم؟!" این خیلی زنگه. دیده من دل نازکم و اصولا نه با اون بلکه با کسی خیلی کل کل نمیکنم و میذارم هر کی هر کاری دلش خواست بکنه و خیلی حرفی نمیزنم (بماند که تا سر حد مرگ حرص میخورم اما بلد نیستم به کسی حرص بدم و از این قبیل کارها) کاملا خوش عادت شده و تا دلت بخواد داره سواستفاده میکنه. یعنی اینم نیست فقط که، همه ی آدمای دور و برم اینجورین. البته خریت از خودمه. (دور از جون خر!) منتها من این مدلیم و واقعا بلد نیستم چی کار کنم. کمکم کن بلکه یکم آدم شم! یعنی استاد راهنمام هم سوارم شده و کلا حالی داد به خودش با این رفتار من. تو بگو دریغ از یکککککککککککککککک کلمه کمک!
یاسی، هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیم.
پاسخ
ببين مرداى امريكايى زن نميخوان.منشى ميخوان.منشى كه يادشون بندازه وقت دندونپزشكيشون كيه،يا كى تولد كيه.زنى كه محكم سوارشون بشه و دور از جون افسار و محكم بگيره.تو اين گيرودار تو مجبورى پر حرف بشى،اجتماعى بشى،سر وقت باشى،خلاصه همه جوره عالى باشى.اين كه ميگن مردا مثل بچه ان شوخى نميكنن.هرجور عادتشون بدى همونه.منم اولش اشتباه تورو ميكردم.بعد ديدم نه،يا من جدى جدى خفت ماجرا رو ميگرم،يا ميشم كلفت اقا.اگر گلن بدونه تو از چيزى ميترسى،هى واست ناز ميكنه رو حساب همون چيزى ازش ترس دارى.تو بايد جدى بهش التيماتوم بدى.چون اگر اين كارو نكنى و خداى نكرده گلن در رابطه با ديدنت و ازدواج جدى نباشه همچنان كشش ميده قضيه تركيه رفتنو.ميدونم ميگى دو سال از عمرتو به پاش گذاشتى و اينا،ولى اون موقعى كه من و تو باهم اشنا شديم قرار بود تابستون بياد ببينتت.حالا شده پاييز،همين طورى سه ماه ديگه از عمرتو حروم كردى.تو اين پروسه دل نازك بودن تو رو به هيچ جا نميرسونه.بايد فقط و فقط هواى خودتو داشته باشى
پاسخ
تشکر کنندگان: manoun ، الهه سابق
(2012-08-22 ساعت 11:20)Yasaman mc نوشته:  ببين مرداى امريكايى زن نميخوان.منشى ميخوان.منشى كه يادشون بندازه وقت دندونپزشكيشون كيه،يا كى تولد كيه.زنى كه محكم سوارشون بشه و دور از جون افسار و محكم بگيره.تو اين گيرودار تو مجبورى پر حرف بشى،اجتماعى بشى،سر وقت باشى،خلاصه همه جوره عالى باشى.اين كه ميگن مردا مثل بچه ان شوخى نميكنن.هرجور عادتشون بدى همونه.منم اولش اشتباه تورو ميكردم.بعد ديدم نه،يا من جدى جدى خفت ماجرا رو ميگرم،يا ميشم كلفت اقا.اگر گلن بدونه تو از چيزى ميترسى،هى واست ناز ميكنه رو حساب همون چيزى ازش ترس دارى.تو بايد جدى بهش التيماتوم بدى.چون اگر اين كارو نكنى و خداى نكرده گلن در رابطه با ديدنت و ازدواج جدى نباشه همچنان كشش ميده قضيه تركيه رفتنو.ميدونم ميگى دو سال از عمرتو به پاش گذاشتى و اينا،ولى اون موقعى كه من و تو باهم اشنا شديم قرار بود تابستون بياد ببينتت.حالا شده پاييز،همين طورى سه ماه ديگه از عمرتو حروم كردى.تو اين پروسه دل نازك بودن تو رو به هيچ جا نميرسونه.بايد فقط و فقط هواى خودتو داشته باشى
وااااااااااس آره. یعنی باورت میشه الانشم من یادش میندازم که امروز تولد داداشته و اینا! مثلا میخواد یه رزومه بنویسه واااااااااای اینقدر لفت میده که نگو. یعنی هزار رحمت به لاک پشت. این همیشه یه بهونه ای داشته واسه نیومدن الان خیلی جدی شده که دیگه پاییز میام و این حرفا. حالا منم کاری ندارم بهش. اما اگه پاییزم بهونه بهش میگم اینا رو که من تا امروز هر کاری کردی کاریت نداشتم و تازه بعدشم پر رو پر رو منو نیگا میکنی میگی هر چی من میخواستم بوده! اما دیگه درسم هم تموم شد و من دارم میرم دنبال زندگی خودم. نمی تونم تا آخر عمر مدرکم رو بذارم زیر بالشم منتظر تو باشم. می رم کار میکنم زندگی میکنم و دیگه نمیشینم به آینده فکر کنم حالا هر اتفاقی خواست بیفته بذار بیفته. دیگه نمیخوام آویزون باشم. یعنی یاسی باورت میشه این اواسط جون درخواست پاسپورت کرده و آدرس خونه ی پورتلند رو داده و تا الان نرفته پورتلند ببینه این پاس محترم اومده یا نه! یعنی فقط خدا کنه بعد ازدواج کمی آدم بشه! بهش میگم تو اینجوری میخوای زن نیگه داری میگه یعنی فکر میکنی من نمیدونم آدم چطوری باید از زنش مواظبت کنه؟ فکر میکنی میخوام بیارمت اینجا زجرت بدم؟! میگم آخه تو که اینو میگی خوب از الان درست رفتار کن دیگه! اینا چرا اینجورین؟!!!
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان