کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بر ما چه گذشت، چه می گذرد؟
سلام دوستان من نامزدم تازه اقدام کرده برای ویزای نامزدیم یعنی هنوز 14 روز دیگه نوبت وکیل داریم .از این جاهایی که سرشون خیلی شلوغه بقول نامزدم قلقلست .من نامزدم اولین خواستگارم تو سن 17 سالگیم بود روز عروسیه خالم و برادر شوهر خالم بودن .حالا دست سرنوشت نخواست به هم برسیم حالا اونم داستانه خودشو داره .،خلاصه هرکدوممون ازدواج کردیم و بچه دار شدیم و جدا شدیم الان من پسر 14 ساله دارم که پیشه منه و نامزدم یا بهتر بگم عشق اولم دخترش 17 سالشه که همشون سن دیگو هستن .خلاصه بعد طلاقش از من سریع مجدد خواستگاری کرد و اینبار باز هم با مخالفت شدید خونوادم روبرو شد .من سه ساله تمام صبر کردم مجددا و با ارامشو احترام خونوادمو راضی کردم بصورت اتفاقی یک شب پدر و مادرم از بی صبریو پریشانیه من جواب مثبت دادند !!!!!!!!؟!؟!.منم با ذوق بهش زنگ زدم و اون خیلی خوشحال از شنیدنه این موضوع البته تو این مدت که طلاق گرفته بودیم نامزدم یک بار حدود یک سال پیش اومد شهرم گیلان منویک روز دید رفت .بیشتر بخاطر عکس بر خلاف میلم چون از لحاظ روحی اصلا مساعد نبودم .و نمیخواستم بدون رضایت خونوادم تسلیم احساسم بشم و بیشتر اسیب ببینم.بلاخره بعد از گذشت 18 سال تصمیم گرفتیم به هم برسیم .البته میدونم راه درازو طاقت فرسایی در پیش دارم .و الان نمیدونم خوشحال باشم یا خوشحال چون همه چیز دست سفارته و اگه یک روز تو سفارت جواب منفی بگیرم میترسم سکته کنم .واقعا دوستان اگه نظر ،پیشنهاد و کمکی هست بمن بگید .ضمنا من حتما فقط با پسرم خواهم رفت چون مرحمیه برای من برای تحمل غربت و دوری از هم خونانم.نمیدونم الان خوشحال باشم یا گریه کنم .به هر حال خوشحالم که کنار شماها هستم و میتونم ازتون کمک بگیرم .دوست دارم راهنماییم کنید این پرسه با وجود پسرم ایا طولانی تر میشه یا کوتاهتر .اگه کسی تجربه ای داره راهنمایی کنه .و پسرم با توجه به نزدیک شدن به سن بلوغ ایا این تغییر مکان بهش آسیب نمیزنه و ........فقط اینو میدونم راهی رو که انتخاب میکنیم نباید دودلی توش باشه یعنی قدمها رو باید در هر مرحله از زندگی محکم برداشت .❤❤
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، shadoow ، afshin007x
دوستان سلام , من بعد از دو سال که نامزدم اومد اینجا دارم لاگ این میکنم و مینویسم, آقا نکنید ... اشتباهه , دو تا آدم از یه فرهنگ نمیتونن با هم کنار بیان وا ی به حال کسانی که از تو فرهنگ مختلف برای سالیان زیاد زندگی کردن, اولش امریکا اومدن براتون شاید جذاب باشه , طرف تون رو دوست داشته باشد, مهاجرت به امریکا رو دوست داشته باشد, اما واقعا نمیشه, وقتی میاد اینجا به سرعت پشیمون میشید از ما گفتن
K1
(Petitioner)
October 1th 2013 - Sent all the documents to USCIS
November 4th - 2013[/b] Approved
December 19- 2013 Received the case number
March 13- 2014 Interview , Armenia
Waiting for administrative processing
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، mulan1979 ، hosseinslm ، kasra
(2016-08-14 ساعت 06:19)Reflection نوشته:  دوستان سلام , من بعد از دو سال که نامزدم اومد اینجا دارم لاگ این میکنم و مینویسم, آقا نکنید ... اشتباهه , دو تا آدم از یه فرهنگ نمیتونن با هم کنار بیان وا ی به حال کسانی که از تو فرهنگ مختلف برای سالیان زیاد زندگی کردن, اولش آمریکا اومدن براتون شاید جذاب باشه , طرف تون رو دوست داشته باشد, مهاجرت به آمریکا رو دوست داشته باشد, اما واقعا نمیشه, وقتی میاد اینجا به  سرعت پشیمون میشید از ما گفتن

دوست گلم من منکر سختی های این راه نمیشم کما اینکه خودم ماه های اول نزدیک به افسردگی بودم اما ازدواج کلا پروسه پیچیده ایی هست و صبوری زیادی لازمه تا پایه های زندگی محکم بشه.ویزای نامزدی که واقعا سخت ترین قسمتش همین کارهای اداری بعد از وروده.اما با این حال برای همه بیمارها ی نسخه را تجویز نمیکنن.مرسی که تجربیاتت را با دوستان تقسیم میکنی ولی این طرز گفتن شما تو اول راه مایوس و دلسردشون میکنه.امیدوارم به ارامش برسی
k1
25 jun  : ارسال مدارک
۵ july   : رسیپت نامبر
30 approv  : july
۶ ready :   sep ابوظبی
oct28   : مصاحبه ....ویزا یکضرب WinkWink
ورود به ا م ر ی ک ا : انشاله NOV 23
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، melon ، sib 24 ، قرباني
به هر حال اگه شما ترجیح میدی تو رویای خودت بمونی و چشم رو واقعیت ببندی , این انتخاب شماست
K1
(Petitioner)
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، shadoow ، hosseinslm
(2016-08-24 ساعت 02:53)Reflection نوشته:  به هر حال اگه شما ترجیح میدی تو رویای خودت بمونی و چشم رو واقعیت ببندی , این انتخاب شماست

شما فکر میکنید بعد از 9 ماه هنوز تو رویا هستم؟ شما مطمئنید من از اول با رویا اومدم اینجا؟ و یا بار اولم بوده وخارج از کشور زندگی میکنم؟؟!! نه عزیزم بحث این مسائل نیست،،ازدواج نه اینجا که در کشور خودمون هم کار سخت و پیچیده ای هست.حرف من اینه کسی که به راحتی جا بزنه زیر مشکلات و انعطاف پذیر نباشه فرقی براش نمیکنه اینجا باشه یا ایران.ما اینجا با هم تبادل تجربه میکنیم و گاهی دردودل .نمیخواهیم به هم دروغ بگیم یا خودمون را گول بزنیم
k1
25 jun  : ارسال مدارک
۵ july   : رسیپت نامبر
30 approv  : july
۶ ready :   sep ابوظبی
oct28   : مصاحبه ....ویزا یکضرب WinkWink
ورود به ا م ر ی ک ا : انشاله NOV 23
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، mulan1979 ، shadoow
(2016-08-25 ساعت 02:17)shangol نوشته:  
(2016-08-24 ساعت 02:53)Reflection نوشته:  به هر حال اگه شما ترجیح میدی تو رویای خودت بمونی و چشم رو واقعیت ببندی , این انتخاب شماست

شما فکر میکنید بعد از 9 ماه هنوز تو رویا هستم؟ شما مطمئنید من از اول با رویا اومدم اینجا؟ و یا بار اولم بوده وخارج از کشور زندگی میکنم؟؟!! نه عزیزم بحث این مسائل نیست،،ازدواج نه اینجا که در کشور خودمون هم کار سخت و پیچیده ای هست.حرف من اینه کسی که به راحتی جا بزنه زیر مشکلات و انعطاف پذیر نباشه فرقی براش نمیکنه اینجا باشه یا ایران.ما اینجا با هم تبادل تجربه میکنیم و گاهی دردودل .نمیخواهیم به هم دروغ بگیم یا خودمون را گول بزنیم

سلام
فقط قصد توضیح دارم
کسی که قصد ازدواج با یک ایرانی که خارج زندگی میکنه رو داره تا حدودی باهم نزدیکی فرهنگی دارن
کسی هم که با ی فرد امریکایی ازدواج میکنه مسلما در نظر گرفته اختلاف فرهنگیو پس جای پشیمونی نداره.
و در ضمن کسی قصد مهاجرت به وسیله ازدواج داره حتما طرف مقابلو میشناسه و ازدواج کرده
و اگر غیر این باشه به این ازدواج میگن صوری چه از نظر سفارت چه از نظر خودشون و بقیه و در این ازدواج ی توافق دو طرفه هست و صبر وتحمل زیاد میخواد و بازم پشیمونی نداره.
ولی در کل مهاجرت به قصد ازدواج بدون اشنایی قبلی اگه ازدواج واقعی هست درست نیست چون هر ازدواجی اشنایی میخواد چه اینور باشی چه اونور و مشکل شما از این ناشی میشه که یا خودت و ملاکای ازدواج رو خوب نشناختی یا طرف مقابل
بازم میگم قصد توضیح دارم نه چیز دیگه و منظورم اینه هرکسی که واقعا مظمئن هست از ازدواجش و زندگی در امریکا فقط به هدفش فکر کنه همه مسایل بین راه گذرا هست و شیرینی بعدش بیشتره
خودم
کیس ازدواج با فرد گرین کارتی(f2a)
ارسال مدارک: اکتبر 2015
اپروو مدارک:دسامبر2015 (pd)
اپروو کیس : می 2016 تعیین سفارت (ارمنستان)
ایمیل شروع مراحل nvc جدول دوم بولتن: جون 2017
ایمیل درخواست حامی مالی:اگوست2017
ارسال فرم حامی مالی: سپتامبر2017
ایمیل نوبت مصاحبه: دسامبر2017
نوبت مصاحبه: : ژانویه2018
ویزا: نقص مدرک (نبود کپی پاسپورت همسرم و پرینت مکالمات)
پست مدارک اضافی: 20ژانویه 2018از طریق پست داخل ارمنستان
اپدیت های کیس: 22ژانویه ap (دوخطی)، 26فوریه (ریفیوز قانون ترامپ) و ایمیل بررسی ویور، 25ژوئن فرم 5535 و ap شدن,
1نوامبر 2019 or, 27نوامبر ایمیل کپی پاس, 2دسامبر ایمیل رینیو مدیکال برای گرفتن ویزا , 10 دسامبر وقت دکتر, 17 دسامبر فینگر پرینت , 18 دسامبر صدور ویزا Tongue 
و.....

برادرم
لاتاری برای دو کیس
2018 HAS NOT BEEN SELECTED
2019 HAS NOT BEEN SELECTED
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، shadoow
(2016-08-14 ساعت 06:19)Reflection نوشته:  دوستان سلام , من بعد از دو سال که نامزدم اومد اینجا دارم لاگ این میکنم و مینویسم, آقا نکنید ... اشتباهه , دو تا آدم از یه فرهنگ نمیتونن با هم کنار بیان وا ی به حال کسانی که از تو فرهنگ مختلف برای سالیان زیاد زندگی کردن, اولش آمریکا اومدن براتون شاید جذاب باشه , طرف تون رو دوست داشته باشد, مهاجرت به آمریکا رو دوست داشته باشد, اما واقعا نمیشه, وقتی میاد اینجا به  سرعت پشیمون میشید از ما گفتن
نمیشه به این راحتی جنرال کرد موضوع رو. خیلی بستگی به طرفین داره. در ضمن بنظرم شما به یک ایرانی نزدیکتری از لحاظ فرهنگی تا به یک آمریکایی یا حتی ایرانی که آمریکا بزرگ شده.
متقاضی ویزای نامزدی K1 (Petitioner)

--------------------------------------------
‎ ارسال مدارک بهAug 18 2016 - USCIS ‎  
‎Aug 24 2016 - case receipt
NOA2 - 1 Oct
ایمیل سفارت ارمنستان: 21 اکتبر
‎وقت مصاحبه: 29 نوامبر
نتیجه مصاحبه: AP
پاسخ
تشکر کنندگان: قرباني ، shadoow ، NAzeez
(2016-08-28 ساعت 19:14)b2012 نوشته:  
نمیشه به این راحتی جنرال کرد موضوع رو. خیلی بستگی به طرفین داره. در ضمن بنظرم شما به یک ایرانی نزدیکتری از لحاظ فرهنگی تا به یک آمریکایی یا حتی ایرانی که آمریکا بزرگ شده.

با احترام به نظر شما اما این برای همه عمومیت نداره.من با امریکایی ازدواج کردم و خیلی راضی هستم.انقد که به همه میگم خوشحالم با ایرانی ازدواج نکردم.منظورم درک و تفاهمی که بین ماست شاید بین من و هم زبون و هم فرهنگ خودم برقرار نمیشد.ازدواج کلا ریسک یا به قول قدیمی ها هندونه در بسته. من کسانی میشناختم ازدواج فامیلی داشتن حتی دخترخاله پسرخاله بودن جدا شدن. فرهنگ ،هم زبونی، شناخت و احتیاط شرط عقل اما همیشه شامل همه موقعیت ها نمیشه
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، NAzeez ، mulan1979 ، inanna ، maryam1983 ، ziziii
دوستان خوب
من هم میدونم که همه شرایط مثل هم نیست و صد در صد که روحیات , الویت ها, و انتظارات هر فرد با دیگری متفاوت هست و اینجوری نیس که همه کسائی که میان به این سرنوشت مواجه میشن, اما اکثریت قریب به اتفاق به این نتیجه که من عر ض کردم میرسن. این رو بار اساس تجربه ۲۳ سال زندگی تو امریکا میگم. حالا اگه شما اینطور نیستید و همه چی خیلی خوب و عا لی بوده براتون که دمتون هم گرم و آفرین!
K1
(Petitioner)
پاسخ
تشکر کنندگان: hosseinslm
مژگان و اینانا جون خیلی خوشحالم از اینکه خوشحالیه شمارو میبینم. چون انگار یجورایی اینده من هستین. منم نامزدم امریکایی هستن و منتظر پروسه اپروو شدن و... هستم. وقتی خوشحالیه شمارو میبینم ناخوداگاه شاد میشم چون منو نامزدم هم واقعا عاشق هم هستیم و لحظه شماری میکنیم که هرچی زودتر این روزا سپری شه و بتونیم مثل شما شادی رو با تمام وجود حس کنیم. براتون آرزوی خوشبختی و شادی روزافزون دارم Rolleyes
K1
‎ارسال مدارک: Jul. 2016
‎اپروو: Oct.
‎کیس نامبر: Nov.
‎مصاحبه: Feb. 2017 ، آنکارا
‎ورود به امریکا: March 2017.
‎ارسال مدارک گرین کارت موقت :April 2017.
‎انگشت نگاری:  May 2017
‎مصاحبه: July 2017
دریافت گرین کارت موقت: یک هفته بعد از مصاحبه
ارسال مدارک گرین کارت دائم:April 2019
گرین کارت دائم : May 2020
ارسال مدارک سیتیزن شدن: May 2020
مصاحبه سیتیزنی و مراسم قسم و دریافت سرتیفیکیت (همزمان باهم در یک زمان در اداره مهاجرت انجام شد بدلیل شرایط کرونا) : October 2020  Rolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان: inanna
(2016-09-22 ساعت 12:44)ziziii نوشته:  مژگان و اینانا جون خیلی خوشحالم از اینکه خوشحالیه شمارو میبینم. چون انگار یجورایی اینده من هستین. منم نامزدم آمریکایی هستن و منتظر پروسه اپروو شدن و... هستم. وقتی خوشحالیه شمارو میبینم ناخوداگاه شاد میشم چون منو نامزدم هم واقعا عاشق هم هستیم و لحظه شماری میکنیم که هرچی زودتر این روزا سپری شه و بتونیم مثل شما شادی رو با تمام وجود حس کنیم. براتون آرزوی خوشبختی و شادی روزافزون دارم  Rolleyes

ممنون دوست عزيز. شما هم اين مراحل پشت سر ميذاري و به زودي به نامزدت ملحق ميشي. مطمعن هستم همه چي خيلي خوب و حتي بهتر از الان خواهد بود.
پاسخ
تشکر کنندگان: ziziii
(2016-09-23 ساعت 08:25)mojgan63 نوشته:  
(2016-09-22 ساعت 12:44)ziziii نوشته:  مژگان و اینانا جون خیلی خوشحالم از اینکه خوشحالیه شمارو میبینم. چون انگار یجورایی اینده من هستین. منم نامزدم آمریکایی هستن و منتظر پروسه اپروو شدن و... هستم. وقتی خوشحالیه شمارو میبینم ناخوداگاه شاد میشم چون منو نامزدم هم واقعا عاشق هم هستیم و لحظه شماری میکنیم که هرچی زودتر این روزا سپری شه و بتونیم مثل شما شادی رو با تمام وجود حس کنیم. براتون آرزوی خوشبختی و شادی روزافزون دارم  Rolleyes

ممنون دوست عزيز. شما هم اين مراحل پشت سر ميذاري و به زودي به نامزدت ملحق ميشي. مطمعن هستم همه چي خيلي خوب و حتي بهتر از الان خواهد بود.

خیلی ممنونم از لطفتون. در حال حاضر منتظر اپروو شدن هستم امیدوارم خیلی زود این مرحله هم تموم شه Rolleyes
K1
مصاحبه سیتیزنی و مراسم قسم و دریافت سرتیفیکیت (همزمان باهم در یک زمان در اداره مهاجرت انجام شد بدلیل شرایط کرونا) : October 2020  Rolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان: Pargosha
(2016-02-26 ساعت 03:18)قرباني نوشته:  -----------------------------------

سلام بسيار زياد ممنونم از ابراز همدردي شما
راستش  وضعيت الان من خيلي غير قابل تصورتر از اوني كه بشه اينجا نوشت
دقيقا تو وضعيت روحي نامناسبي هستم
و دقيقا تك به تك آدمايي كه دورم هستن تا مغز و استخونم تو مخم هستن
بدتر از همه اين كه خودم كلا روحيه امو باختم
اما ممنون از وقتي كه براي من گذاشتين تا اين متن پر محتوا رو برام بفرستين

الهي هرچي زودتر با دل شاد راهي خونه خودتون شين

الهي همه مهاحرسرايي ها بهترين هارو دنبال كنند

سلام دوست عزیز امیدوارم خیلی زود خبر خوشحال کننده بهتون بدن. شما فرمودین که هیچ مشکلی توی مصاحبتون نبوده ولی تو امضاتون نوشتین که پرینت از تماسها و چتهاتون با همسرتون رو همراه نبرده بودین برای مصاحبه . درسته؟
K1
پاسخ
تشکر کنندگان: Pargosha

ممنونم ziziii جان   Shy   خیلی براتون خوشحالم   Smile    همونطور که مژگان جون گفتند , به امید خدا , مراحل کار شما هم  به زودی و خوبی و خوشی انجام میشه و به هم میپیوندین   Wink   کاملا حست رو درک میکنم ! من هم از شنیدن خوشحالی شما و هر کدوم از دوستان مهاجر سرا  شاد میشم . چه حس خوبیه که میتونیم برای هم الهام بخش و قوت قلب باشیم   Rolleyes   براتون آرزوی عشق جاودان دارم  ,سالیان سال در کنار همسر عزیزت  : Shy  تمام این دوری ها و سختی انتظار ها, با اینکه خون به جگر آدم میکنه , ولی خودش کمک میکنه که قدر هم دیگر و لحظه لحظه ی  با هم بودن رو بیشتر بدونیم و برای هم ارزش بیشتری قائل بشیم , که خودش خیلی مهمه   Rolleyes   همه چیز خیره ....
CR1/IR1
ارسال مدارک  April 11th 2014 :
شماره رسید April 14th 2014 :
Sept 8th 2014: Approved
October 6th 2014 ( Jan 23rd 2015 !) : case number
آنکارا  
: May 15th  رسیدن مدارک به NVC
: June 19th  تکمیل پرونده
Interview : Finally ! Smile     April11th 2016
مقصد :  Oklahoma City
️ویزا یک ضرب
ورود به امریکا May17th 2016 :
[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]Green Card : June 21st 2016 [/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: mani_badb0y ، Pargosha ، ziziii
(2016-09-23 ساعت 19:32)inanna نوشته:  

ممنونم ziziii جان   Shy   خیلی براتون خوشحالم   Smile    همونطور که مژگان جون گفتند , به امید خدا , مراحل کار شما هم  به زودی و خوبی و خوشی انجام میشه و به هم میپیوندین   Wink   کاملا حست رو درک میکنم ! من هم از شنیدن خوشحالی شما و هر کدوم از دوستان مهاجر سرا  شاد میشم . چه حس خوبیه که میتونیم برای هم الهام بخش و قوت قلب باشیم   Rolleyes   براتون آرزوی عشق جاودان دارم  ,سالیان سال در کنار همسر عزیزت  : Shy  تمام این دوری ها و سختی انتظار ها, با اینکه خون به جگر آدم میکنه , ولی خودش کمک میکنه که قدر هم دیگر و لحظه لحظه ی  با هم بودن رو بیشتر بدونیم و برای هم ارزش بیشتری قائل بشیم , که خودش خیلی مهمه   Rolleyes   همه چیز خیره ....

kheily mamnoon dooste khoobam, bale hagh ba shomast, en rooza ke vaghean sakhte vali age ba yek dide dige behesh negah konim ke en akharin roozaye budan dar khuneye pedari hast va ye ruz dar ayande delemun baraye khanevade va khunamun va hatta otaghemun tang mishe , az en forsate boodan dar kenareshun bishtar estefade mikonim va be jaye stress say mikonim azash lezzat bebarim. Rolleyes
K1
پاسخ
تشکر کنندگان: mani_badb0y

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان