کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس برندگان ۲۰۱۲
(2011-10-02 ساعت 16:44)mehdi3261 نوشته:  با سلام
اولا من نمیدونم این تحلیل رو از کجا آوردین ؟؟؟؟؟؟ به نظر من اصلا درست نیست و بدور هرگونه دلیل و برهان هست . این تحلیل ها فقط دل بچه های جدبد رو خالی میکنه . من خودم الان بجز پرونده لاتاری 2 تا پرونده مهاجرتی دیگه هم دارم . یکیشون مربوط به استرالیا هست که الان حدود 3 سال هست و دیگری کبک. در هردو مورد سکیوریتی چک های به نسبت سختگیرانه تر از آمریکا دارن . در سکیوریتی چک استرالیا به راحتی میفهمن که کار قبلیت چی بوده و ............. در ثانی الان دیگه به راحتی میشه از طریق اینترنت و سایت بیمه سابقه بیمه افراد رو درآورد و ..................
پس اولا نباید دروغ گفت در فرم ها و ثانیا آمریکا مخصوصا افراد با تحصیلات و زبان خوب رو میخواد ، چون اگه دقت کرده باشین در مورد اسپانسر یا مدارک مالی ، آفیسر ها به افرادی که زبان انگلیسی خوب نمی دونن و یا از نظر سابقه کاری و تحصیلات بالا نیستن خیلی گیر میدن ، چون میدونن این گروه از افراد میرن آمریکا و کار بی کار و ...............
پس نتیجتا باید گفت در مورد کارهای نیروگاهی و غیره ...... و خدمت در سپاه و ارتش و غیره..... این تحلیل ها اصلا درست نیست و همه چی به برداشت آفیسر از شما بستگی داره . پس دل بچه های جدید رو خالی نکنین .
هرکی که کلیر نشده یه مشکل منحصر به فرد داشته که نمیشه با بقیه مقایسه کرد . یکی سپاه، یکی کار دولتی ( که اون هم هزار بخش داره) و یکی اشتباهات شاید کوچک در فرمها که آفیسر و FBI رو حساس کرده ......پس لطفا جمع بندی و تحلیل نفرمایید . از این تحلیل ها در سالهای قبل هم بوده که فقط استرس بیخود به بچه ها وارد شده .
در ضمن این نکته رو فراموش نکنیم که در سایت لاتاری تاکید شده که ارسال فرمها هرچه سریعتر باشه ، پروسه سریعتر پیش میره ........ چون از لحظه دریافت فرمها توسط KCC و بررسی اولیه فرمها به منظور پیدا کردن ایرادات و تناقضات ، بلافاصله جهت FBI چک ارسال میشه . پس اگه شما اصلا سپاهی باشید و تو حراست فلان اداره دولتی کار کرده باشین ، اگر مدارک رو سریع و بدون عیب و تناقض فرستاده باشی ........ FBI چکت طولانی هست ولی بالاخره تموم میشه و نمیتونین با فلان آقای دکتر یا مهندس که معاف بوده و کار خصوصی داشته ولی مدارک رو دیر فرستاده و کلیر نشده مقایسه کرد .

ببخشید از پر حرفی ولی دیگه نتونستم در مقابل اینگونه تحلیل های ..... ساکت بمونم

در نظر داشته باشید پروسه لاتاری و بخصوص بحث پر کردن فرم ها و مصاحبه، بکل با روش های مهاجرتی دیگر و یا ارسال رزومه برای تقاضای کار متفاوت است.
اول اینکه، در مورد کیس های لاتاری این موضوع که امریکا دنبال افراد تحصیل کرده و متخصص می باشد کاملا" اشتباه است. چرا که اساس لاتاری بر تنوع حضور ملیت هاست نه تامین نیروی متخصص در آن کشور.
و اتفاقا" نداشتن تخصص و تحصیلات بالا برای برندگان لاتاری از نظر مدت کلیرنس یک مزیت می باشد. و با مدت زمان کلیرنس نسبت عکس دارد. و تنها داشتن دیپلم 12 ساله کافیست.
دوم اینکه، آشنا نبودن با زبان انگلیسی در مورد برندگان لاتاری مشکلی ایجاد نخواهد کرد، اصلا" در سفارت آنکارا شما پیش از مصاحبه می توانید زبان فارسی را برای مصاحبه انتخاب کنید. آشنایی با زبان تنها برای بحث اسپانسر ممکنه بکارتون بیاد.
سوم اینکه، ارسال فرم ها در اسرع وقت مطمئنا" در پیشرفت کار تاثیر مثبت خواهد داشت اما اصلا" این تصور رو نداشته باشید که این موضوع شرط کافی خواهد بود.

تشکر کنندگان: t.azimaie ، Ali Sepehr ، 3rip ، alisarshar ، satusa ، rayan.s ، MPU ، Edenbeast ، fardin2 ، nahid.t ، arman_m ، pariya2 ، گل نهال
(2011-10-02 ساعت 16:44)mehdi3261 نوشته:  
(2011-10-02 ساعت 12:51)alisarshar نوشته:  
(2011-10-02 ساعت 12:46)alisarshar نوشته:  
(2011-10-01 ساعت 22:16)alisarshar نوشته:  تحلیل و بررسی نتایج کلیرنس لاتاری 2011 در ابوظبی:

ضمن تشکر از تمامی دوستانی که در طول این 1.5 سال یاری کردند می خواستم نتایجی که از کلیرنس ابوظبی در طول این مدت بدست آوردم بیان کنم تا شاید بتواند کمک موثری رای برندگان سالهای آینده باشد . البته قبلش می خوام این توضیحو بدم که هیچ قصد اهانت و هیچ سوء تفاهمی برای دیگر دوستان بوجود نیاد و همچنین از مدیر سایت تقاضا دارم که اگر صلاح دونست این متن رو در صفحه جدیدی با این تیتر بیاورد.
این متن شامل 2 قسمت است که با ارائه دلیل و مدرک ارائه میکنم:

1) مکان بررسی کلیرنس بچه ها 2) آیتمهایی که شامل کلیرنس طولانی و یا حتی کلیر نشدن بچه ها نمیشه

1)مکان بررسی کلیرنس بچه ها
[size=x-large]:

با توجه به بررسیهایی که انجام دادم این مکان جایی نیست جزء در خود ساختمان سفارت ابوظبی. دلایل: 1)در این مدت با همه جا تماس گرفتم و تقریبا به تمام جاهایی که عقلم میرسید ایمیل زدم ولی در آخر به این جواب رسیدم که هسته مرکزی خود FBI و همچنین KCC جواب ایمیل منو داد که اگر داخل آمریکا هستی ما بررسی میکنیم و اگر در خارج از آمریکا هستید حتما باید به سفارت مراجعه کنید.2)با توجه به سرگذشت کلیر یکی از دوستان در روزهای آخر بهش ایمیل زدن که History Work میخوان و این ایمیل را در روز پنج شنبه زدند که در همان روز هم جواب ایمیل صادر شد و با توجه به اینکه جمعه و شنبه سفارت تعطیل بود در اول وقت اداری روز یکشنبه جواب کلیر ایشون آمد. 3) با توجه به تماسهای مکرری که من با واشنگتن میگرفتم آنها فقط و فقط در جواب میگفتن که ما فقط میتونیم بهتون بگیم که کلیر شدید یا نه و هیچ کمک دیگری نمی تونیم بهتون بکنیم و درست هم میگن چون بعد از اتمام پروسه در ابوظبی و اعلام کلیر برای درخواست سریال ویزا با واشنگتن تماس میگیرند و در این زمان هست که واشنگتن میفهمه که ما کلیر شدیم یا نه . 4) امسال همه چیو زودتر از زمان موعود جوابش آماده بود و در روز پنج شنبه 29سپتامبر هنوز شروع به بررسی نکرده اعلام کردن که هیچ کس جوابش حاضر نیست در صورتیکه ساعت کار واشنگتن ساعت 5بعدازظهر 30سپتامبر که میشه 1صبح روز شنبه1اکتبر به وقت ما میباشد پس دلیلی نداشت قبل از اتمام ساعت کار واشنگتن نتایجو اعلام کنند

این مواردی بود که در مورد مکان کلیر افراد اراءه کردم ودر مورد قسمت دوم در پستی دیگر اراءه میکنم . فقط از مدیر سایت تقاضا دارم که تاپیک جداگانه ای برای این موضوع اختصاص دهد تا آیندگان بتوانند از این موارد استفاده کنند.

2- شرايطي كه كليرنس بچه ها براساس آن صورت ميگيرد و يا اين پروسه به پايان نميرسد:

براساس تحقيقاتي كه من توي اين مدت 1.5سال داشتم به اين نتيجه رسيدم كه اين تحقيقات فقط براساس اطلاعات درج شده توسط خود افراد صورت ميگيرد و قسمت تكميلي آن در روز مصاحبه از خود افراد پرسيده ميشود و هيچ ديتا بيس ديگري براي اينگونه تحقيقات وجود ندارد. با توجه به اينكه طي اين مدت عده اي از بچه ها كلير شدن و عده اي هم هنوز اين پروسه برايشون تموم نشده اين نتايج حاصل شد : 1) كساني كه رشته و كارشان عادي بود كه اكثرا يكضرب ويزا گرفتن . 2) عده اي رشته تحصيليشان مهندسي بود ولي كار در ارتباط با آن حساس نبود و تخصصي به حساب نميامد كه معمولا بعد از گذشت حداقل 60روز كلير شدن . 3) در روز آخر بر اساس آماري كه از دوستان به جا مانده گرفتم عده اي پزشك بودن كه داراي تخصص و فوق تخصص بودن عده اي هم مدرك مهندسي داشتن كه در شركت نفت بودن و عده اي هم در كارهاي نيروگاهي مشغول بودن و نيز عده اي نيز وجود داشتن كه ممكن بود راحت كلير بشن ولي به دليل توضيحات بيش از حدي كه در روز مصاحبه به سئوالات آفيسر داده بودند موضوع را حساس جلوه دادند كه از همان روز تكليفشان معلوم شده بود.
و دليل بنده بخاطر اين صحبتها اين تفسير مي باشد : با توجه به اينكه در سالهاي اخير به خصوص امسال اوضاع اقتصادي آمريكا به طرز شگفت آوري به هم ريخته بود سياستشون رو بر اين اساس قرار دادند كه رشته هاي كه به كارهاي حساس مرتبط نمي شود مشكلي براي ويزا گرفتن ندارند چون اونجا به هر حال ممكنه يا كار گير نيارن و يا به كارهاي خيلي ساده بپردازند ولي در مورد پزشكاني كه تخصص يا فوق تخصص دارند و حتي كساني كه بر اساس رشتشون به كارهاي حساس مثل نفتي يا نيروگاهي و يا حتي اطلاعاتي از گذشته شركت دارند مثلا اطلاعات اضافي كه براي سابقه اسلحه سازي ايران خودرو داده شده بود به نظر بنده كه اينگونه تفسير كردم در ايالت متحده به هر حال اين پستها وجود دارد و اينگونه افراد بالاخره پس از ورود به آمريكا پس از حداقل 5-10سال اين پستها را بدست مي آورند و بديهي است كه اگر اين اتفاق بيفته كشوري كه مملو از متخصصين آمريكايي هست و از طرفي ظرفيتهاي شغلي كم شده اين پست توسط اين اشخاص پر ميشه و مسلما با اشغال شدن اين پستها يك نفر ازاين متخصصين بيكار ميشه. پس به اين نتيجه ميرسيم كه كشور ايالت متحده آمريكا كه بيشتر به مردم خودش اهميت ميده رقبتي براي جذب افرادي كه تخصص دارند و يا در كارهاي حساس مشغول بودند نيازي نداره. و به گفته عده اي ممكنه محل خدمت سربازي براشون مهم باشه ولي عده اي بودند كه خدمتشان سپاه بود ولي حتي يكضرب ويزا گرفتن و يا عده اي بودند كه در سپاه خدمت ميكردند و كلير خوردند ولي به مقتضي رشتشون جواب كليرشون سريع اومد پس محل خدمت دليل محكمي براي كلير نشدن نيست چون اونا بهتر از خود ما ميدونن كه خدمت سربازي توي ايران اجباري هست و دست ما نيست كه كجا خدمت كنيم./
و موضوع مهمي كه به نظرم رسيد كه بگم تا عبرت آيندگان باشد اينه كه خيلي خيلي خيلي .... خيلي جزء واجبات است تا زمانيكه رنگ ويزاي خودرا تو پاسپورت نديدين در اين مورد با هيچ احد و ناسي صحبت نكنين وگرنه توي اين مدت اين موضوع مثل خوره ميفته به جونتون كه نكنه فلاني حتي براي شوخي ايميلي به شيطنت به سفارت يا هر جاي ديگر بزنه چون اونا احتياجي به سند و مدرك ندارن و كافيه يك ايميل بدون سند ومدرك به دستشون برسه كه اين رويا رو كابوسي براتون بوجود بياره. و نكته مهم ديگري كه به خاطرم رسيد اگر خدايي نكرده به هفته آخر رسيديد پيشنهاد ميكنم كه پاسپورتهاتون رو از دو هفته قبل از اتمام و يا حتي بيشتر به دوبي برسونيد كه در سفارت بماند و نيازي به رفتن خودتون نيست چون اصلا جوابي دريافت نمي كنيد و فقط هزينه اضافي براتون داره. اميدوارم كه تونسته باشم كمكي براي بچه هاي سالهاي آينده باشم تا روال راحت تريو طي كنند.
يا علي

با سلام
اولا من نمیدونم این تحلیل رو از کجا آوردین ؟؟؟؟؟؟ به نظر من اصلا درست نیست و بدور هرگونه دلیل و برهان هست . این تحلیل ها فقط دل بچه های جدبد رو خالی میکنه . من خودم الان بجز پرونده لاتاری 2 تا پرونده مهاجرتی دیگه هم دارم . یکیشون مربوط به استرالیا هست که الان حدود 3 سال هست و دیگری کبک. در هردو مورد سکیوریتی چک های به نسبت سختگیرانه تر از آمریکا دارن . در سکیوریتی چک استرالیا به راحتی میفهمن که کار قبلیت چی بوده و ............. در ثانی الان دیگه به راحتی میشه از طریق اینترنت و سایت بیمه سابقه بیمه افراد رو درآورد و ..................
پس اولا نباید دروغ گفت در فرم ها و ثانیا آمریکا مخصوصا افراد با تحصیلات و زبان خوب رو میخواد ، چون اگه دقت کرده باشین در مورد اسپانسر یا مدارک مالی ، آفیسر ها به افرادی که زبان انگلیسی خوب نمی دونن و یا از نظر سابقه کاری و تحصیلات بالا نیستن خیلی گیر میدن ، چون میدونن این گروه از افراد میرن آمریکا و کار بی کار و ...............
پس نتیجتا باید گفت در مورد کارهای نیروگاهی و غیره ...... و خدمت در سپاه و ارتش و غیره..... این تحلیل ها اصلا درست نیست و همه چی به برداشت آفیسر از شما بستگی داره . پس دل بچه های جدید رو خالی نکنین .
هرکی که کلیر نشده یه مشکل منحصر به فرد داشته که نمیشه با بقیه مقایسه کرد . یکی سپاه، یکی کار دولتی ( که اون هم هزار بخش داره) و یکی اشتباهات شاید کوچک در فرمها که آفیسر و FBI رو حساس کرده ......پس لطفا جمع بندی و تحلیل نفرمایید . از این تحلیل ها در سالهای قبل هم بوده که فقط استرس بیخود به بچه ها وارد شده .
در ضمن این نکته رو فراموش نکنیم که در سایت لاتاری تاکید شده که ارسال فرمها هرچه سریعتر باشه ، پروسه سریعتر پیش میره ........ چون از لحظه دریافت فرمها توسط KCC و بررسی اولیه فرمها به منظور پیدا کردن ایرادات و تناقضات ، بلافاصله جهت FBI چک ارسال میشه . پس اگه شما اصلا سپاهی باشید و تو حراست فلان اداره دولتی کار کرده باشین ، اگر مدارک رو سریع و بدون عیب و تناقض فرستاده باشی ........ FBI چکت طولانی هست ولی بالاخره تموم میشه و نمیتونین با فلان آقای دکتر یا مهندس که معاف بوده و کار خصوصی داشته ولی مدارک رو دیر فرستاده و کلیر نشده مقایسه کرد .

دوست خوبم ، ممنون از توضيحاتي كه فرموديد . متن ارسالي شما بسيار منطقي است . فقط در يك مورد بايد اين موضوع را مورد توجه قرار بدين كه درسته كه زبان شرط اول زندگي در كشوري مثل آمريكاست و اگر زبان ندوني زندگيت تا مدت زيادي مختل هستش . اما جزء شراط لازم براي شركت در لاتاري نيست كه اگر بود مثل ديپلم 12 ساله اجباري ميشد . دليل ديگه اي كه اين گفته رو تاييد ميكنه دوستاني بودن كه ديپلمه بودن و زبان هم اصلاً نميدونستن مثل دوست خودم كه در سال 2010 برنده شد و رفت . يكي ديگه از دلايل محكم در اين رابطه اينه كه به شما حق ميدن كه در اونجا زبان فارسي رو براي مصاحبه انتخاب كنيد . به هر صورت قدردان زحمات شما در اين خصوص هستم - موفق باشيد .
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، 3rip ، laili ، arman_m ، pariya2 ، mortx
به نظر من زبان دانستن یه تاثیر مثبت روانی روی آفیسر میگذاره. این درسته که میگن مصاحبه به فارسی هم میشه ولی این نظر منه.

به امید موفقیت همه 2012 ها.

الان در هیوستون
شماره کیس :2012AS00014xxx
کنسولگری:آنكارا
تاریخ مصاحبه : 8 دسامبر 2011
تاریخ کلیرنس : 13 ژانویه 2012
تاریخ ویزا : 24 ژانویه 2012
تاریخ ورود به آمریکا : 19 آپریل 2012
تعداد نفرات با این کیس : 2 نفر
خدایا من فدات بشم.......

تشکر کنندگان: cmbt ، arman_m ، pariya2
[/u][
[/quote]

با سلام

[/quote]

دوست عزیز من هر چند با علی موافقم اما ما باید یاد بگیریم نظر همو تحمل کنیم (اولین اصل دموکراسی ) شما هم نظر خودتو بنویس اما تیتر نزن در مقابل اینگونه تحلیل های ..... ساکت بمونم[u]
بقیه نکاتو دوستان گفتن.
شماره کیس :20125xxx
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:14 Aug
کنسولگری:آنکارا
تاریخ مصاحبه: Nov
تاریخ دریافت ویزا: خدا بخواد قبل از ژانویهBig Grin و خواست Big Grin دسامبر
تاریخ دریافت گرین کارت : 1 ماه پس از ورود
2 نفر
تشکر کنندگان: afshin4749 ، ali.narooei ، alirezagh ، t.azimaie ، Ali Sepehr ، alisarshar ، satusa ، naeiji1974 ، kopol ، Edenbeast ، azin_sh ، arman_m ، pariya2
با سلام
من با نظر علی‌ آقا موافق نیستم هرچند از ایشان ممنونم که نظرشون را با حسن نیت و راهنمایی ما برندگان ۲۰۱۲ بیان کردند .ولی‌ به نظر من تحلیل روی مسائلی‌ که قابل عوض شدن نیستند کمکی‌ نمیکند و فقط باعث استرس میشود.پزشک یا مهندس بودن یا در ۳ پ آاآآا ه خدمت کردند چیزی نیست که بشود عوض کرد پس باید تمرکز ما روی مسائل قبل پیشگیری باشد مثل کامل بودن فرمها...آرامش در هنگام مصاحبه.....در این گونه مسائل است که تحلیل دوستان سال قبل کمک کننده است...ولی‌ باید در نظر داشت که باز هم تمام اینها گمانه زنی‌ است و هیچ کس دقیقا نمیداند کلارنس به چه عواملی بستگی دارد
***2012AS16
تاریخ دریافت ویزا:29 March
تاریخ ورود به آمریکا :June 1
تاریخ دریافت گرین کارت : 20 June,Big Grin
تعداد افراد با این کیس:3
تشکر کنندگان: afshin4749 ، t.azimaie ، laili ، arman_m ، pariya2
با سلام مجدد

من هيچ قصد ندارم كه نظرم رو به بقيه تحميل كنم و يا به بقيه استرس وارد كنم و همچنين نه مي خوام و نه حال و حوصلشو دارم كه وارد بحث بشم فقط چيزايي كه با چشم خودم ديدم براتون گذاشتم و اصراري نيست كه شما قبول كنيد و يا نه . منم روزهاي قبل از مصاحبه دقيقا مثل خودتون بودم و شايد مصرتر ولي اين چيزايي بود كه حقيقت داشت و در اختيارتون گذاشتم كه از حالا بشينين خودتونو آماده كنيد براي سئوالات احتمالي آفيسر كه جوابي بهش نديد كه يك عمر پشيمون بشيد. بازم اگر خوشايند بعضي از دوستان نيست ببخشيد ولي متاسفانه حقيقت داره چونكه دولت آمريكا برخلاف دولت ما به مردمش بيشتر اهميت ميده تا به مهاجريني كه ميخواهند وارد اين سرزمين شوند و واقعا نيازي به متخصص اضافي نداره و بايد خودتونو طوري نشون بدين كه احساس نكنن با ورود شما به آنجا خطري از لحاظ اقتصادي و كار تهديدشون ميكنه و از اين لحاظ هم خيالتون راحت باشه كه تمامي بچه هايي كه از اين قافله جا ماندند هيچ موضوع خاص ديگري نداشتند كه بخواهيد فكرتونو به آنها مشغول كنيد.
2011AS14706

[font=Times New Roman]باور روز برای گذر از شب کافیســـــــــت.....[/font]

به امید فردا
تشکر کنندگان: rayan.s ، outlaw ، laili ، 3rip ، viona ، SH1A2R3 ، satusa ، alirezagh ، naeiji1974 ، kopol ، gadfly ، MPU ، nahid.t ، arman_m ، pariya2 ، ali899
دوستان عزیز! خودتان را درگیر مسائل کلییرنس نکنید چون بازماندگان لاتاری 2011 کلا" چه عضو مهاجرسرا چه غیر عضو مهاجرسرا 1 درصد برندگان هم نیستند!!!(چون هرکس که منتظر ویزا بوده در روز آخر به سفارت مراجعه داشته که طبق نوشته دوستان در ابوظبی 12 نفر و در آنکارا 14-15 نفر و خارج از این دو سفارت 1 نفر و تعداد برندگان لاتاری چیزی بیش از 2800 کیس بود!) پس با انرژی مثبت و با آرامش روز مصاحبه حاضر بشید و از ترس مرگ خودکشی نکنید!!! یادتان هم باشه حدود 80 درصد افراد زیر 2ماه ویزا میگیرند ...موفق باشید

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: outlaw ، faranak.n ، laili ، alisarshar ، Ali Sepehr ، cmbt ، California ، ابی22 ، viona ، SH1A2R3 ، satusa ، alirezagh ، SallyD ، naeiji1974 ، kopol ، MPU ، Yashar1989 ، nahid.t ، pariya2 ، گل نهال
(2011-10-02 ساعت 23:34)mehdi3261 نوشته:  به نظر من زبان دانستن یه تاثیر مثبت روانی روی آفیسر میگذاره. این درسته که میگن مصاحبه به فارسی هم میشه ولی این نظر منه.

به امید موفقیت همه 2012 ها.

دوست عزیز متاسفانه نظرتون درست نیست ...به نظر من و با توجه به تجربه ای که دارم میتونه روند کلیر شدنتون رو طولانی کنه ..اصولا کسانی که مدارک بالای علمی دارن و یا زبان انگلیسیشون خوب بوده نسبت به بقیه بیشتر برگه ی آبی دریافت کردن ..دلیلش هم مشخصه اف بی آی چک بیشتر به کسانی میخوره که بخوان درموردشون تحقیق کنن که آیا به خاطر مقاصد خاصی میخوان وارد آمریکا بشن یا اینکه فقط قصدشون مهاجرته ...از اونجائی که نمیشه مدرکتون رو کتمان کنین پس بهتره حداقل به زبان فارسی مصاحبه بشین که حساست آفیسر روتون کمتر باشه ..حسن دیگه ی زبان فارسی اینه که چون آفیسر شما به زبان فارسی مسلط نیست پس قاعدتا سوالات کمتر و ساده تری ازتون میپرسه نسبت به زمانی که بخواد با انگلیسی باهاتون مصاحبه کنه ...اگه زبان فارسی رو انتخاب کنید مطمئنا در پاسخگوئی شما نسبت به اون مسلط ترین و این یه امتیاز محسوب میشه .
یکی دیگه از چیزهائی که در کوتاه شدن روند کلیرنس موثره اینه که مدارکتون رو برای سفارت در آنکارا سه هفته قبل از مصاحبه بفرستین ..دو سال پیش من مدارکم رو برای انکارا تقریبا سه هفته قبل از مصاحبه فرستادم و روز مصاحبه بدون کلیرنس ویزا گرفتم ..البته میگن امکان نداره کسی اف بی آی چک نخوره حدس بر اینه که فرستادن مدارک زودتر از زمان لازم باعث میشه تا زمان مصاحبه بررسی های لازم انجام بشه .
نمیدونم ابوظبی همچنان روند قبل رو داره یا نه ..اگه مثل قبل باشه برای ابوظبی نمیتونید مدرکی بفرستین و باید با خودتون ببرید ..
تشکر کنندگان: viona ، behzad7 ، rayan.s ، Ali Sepehr ، SH1A2R3 ، satusa ، ali.narooei ، alirezagh ، MPU ، Edenbeast ، nahid.t ، مانترا ، pariya2
(2011-10-03 ساعت 10:48)laili نوشته:  نمیدونم ابوظبی همچنان روند قبل رو داره یا نه ..اگه مثل قبل باشه برای ابوظبی نمیتونید مدرکی بفرستین و باید با خودتون ببرید ..

عین قبله!!!
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، laili ، alirezagh ، ali.narooei ، rayan.s ، California ، Edenbeast ، pariya2
دوستان اگه دقت کرده باشین امسال تعداد مصاحبه انکارا خیلی بیشتر از ابوظبی .به نظرتون انکارا که اینقدر شلوغتر میشه در روند پرونده ها میتونه تاثیرگذار بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
2012as55XXX
مصاحبه: 27 JUNE
کلیرنس: 8 august پس از 42 روز انتظار بسیار سختBig Grin
ورود به امریکا: 3 سپتامبر2012
مقصد:کالیفرنیا/اورنج کانتی
تشکر کنندگان: pariya2
دوستان سعی کنید از تجربه دیگران استفاده کنید و نکات مثبتش رو بگیرید حتی اگر باهاش موافق نباشید. من سال پیش در چنین روزهایی کل مهاجرسرا رو خونده بودم و تا اخرین لحظات سپتامبر و بعدش کلیرنس دوستان رو پیگیری میکردم و فکر میکردم دوستان مشکلی دارند که کلیرشون نیومده و بهیچ عنوان بازم تاکید میکنم بهیچ عنوان فکر نمیکردم خودم تا آخرین لحظات درگیر کلیرنس بشم . میگید چرا؟ چون هم فامیلیم خاص بود و اگر توی اینترنت search میکردم آیتم های محدودی رو پیدا میکرد و هم سربازیم رو خریده بودم و تنها مورد کار در شرکت خودروسازی بود . من مصاحبه ام رو از فروردین به خرداد تغییر دادم و روز مصاحبه هم خوب بود و فکر میکردم حداکثر یکماهه کلیر میشم ولی آخرای سپتامبر با کلی استرس که واقعا زندگیم رو تحت تاثیر قرار داده بود کلیر شدم . سه سفارش :
1-حتما و حتما سفرنامه های سال های قبل رو بخونید علی الخصوص قسمت سئوال و جواب با آفیسر و برای سئوالات احتمالی خودتون رو آماده کنید .
2- از دادن اطلاعات اضافی خود داری کنید وهر چه کارتون رو کم اهمیت تر ( بر عکس ما ایرانی ها که میخواهیم کارمون رو مهم جلوه بدیم ) جلوه بدید بهتره.
3- روز مصاحبه خودتون رو مشتاق هر چه زودتر رفتن به آمریکا نشون بدید . یعنی اگر از شما پرسیدند که میخواهید برید جواب بدید بمحض اینکه ویزا رو گرفتیم.
و یک نکته بسیار مهمتر از موارد بالا :
در اینمورد بهیچ کسی حرفی نزنید حتی نزدیک ترین افراد . بزارید وقتی ویزا دستتون رسید بعدش بگید .مورد منو که همه از جمله دوستان و همکارانم میدونستن . اون موقع برام مهم نبود کسی بدونه ولی اگر الان ازم بپرسند میگم برگردم عقب بهیچکس نمیگم. اینو گفتم که :
1- از انرژی های منفی در امان باشید که مهمترینش حسادته
2- مجبور نباشید به هر کسی در مورد وضعیت پروندتون جواب بدید . پیگیری دوستان در صورت طولانی شدن کلیرنس میتونه اعصاب آدمو بهم بریزه . خصوصا با سئوالاتی در مورد علت دیر شدن همراه باشه و خدایی نکرده اگر جا بمونید که دیگه واویلا.
موفق باشید
شماره کیس:2011AS19XXX
کنسولگری:ابوظبي
مصاحبه:90/03/16 (06 june)
مدت كلیرنس : 111 روز
تاریخ کلیر : 25 SEP
دریافت ویزا : 26 SEP
تاریخ پرواز : 9 مارچ
دریافت گرین کارت : 19 آوریل
خلاصه وضعیت کیس
(2011-10-03 ساعت 18:53)naeiji1974 نوشته:  دوستان سعی کنید از تجربه دیگران استفاده کنید و نکات مثبتش رو بگیرید حتی اگر باهاش موافق نباشید. من سال پیش در چنین روزهایی کل مهاجرسرا رو خونده بودم و تا اخرین لحظات سپتامبر و بعدش کلیرن دوستان رو پیگیری میکردم و فکر میکردم دوستان مشکلی دارند که کلیرشون نیومده و بهیچ عنوان بازم تاکید میکنم بهیچ عنوان فکر نمیکردم خودم تا آخرین لحظات درگیر کلیرنس بشم . میگید چرا؟ چون هم فامیلیم خاص بود و اگر توی اینترنت search میکردم آیتم های محدودی رو پیدا میکرد و هم سربازیم رو خریده بودم و تنها مورد کار در شرکت خودروسازی بود . من مصاحبه ام رو از فروردین به خرداد تغییر دادم و روز مصاحبه هم خوب بود و فکر میکردم حداکثر یکماهه کلیر میشم ولی آخرای سپتامبر با کلی استرس که واقعا زندگیم رو تحت تاثیر قرار داده بود کلیر شدم . سه سفارش :
1-حتما و حتما سفرنامه های سال های قبل رو بخونید علی الخصوص قسمت سئوال و جواب با آفیسر و برای سئوالات احتمالی خودتون رو آماده کنید .
2- از دادن اطلاعات اضافی خود داری کنید وهر چه کارتون رو کم اهمیت تر ( بر عکس ما ایرانی ها که میخواهیم کارمون رو مهم جلوه بدیم ) جلوه بدید.
3- روز مصاحبه خودتون رو مشتاق هر چه زودتر رفتن به آمریکا نشون بدید . یعنی اگر از شما پرسیدند که میخواهید برید جواب بدید بمحض اینکه ویزا رو گرفتیم. موفق باشید

من این حرفو از یه دوست دیگه هم شنیدم که خیلی با تجربه بود........
شماره کیس :20125xxx
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:14 Aug
کنسولگری:آنکارا
تاریخ مصاحبه: Nov
تاریخ دریافت ویزا: خدا بخواد قبل از ژانویهBig Grin و خواست Big Grin دسامبر
تاریخ دریافت گرین کارت : 1 ماه پس از ورود
2 نفر
تشکر کنندگان: ali.narooei ، SH1A2R3 ، behzad7 ، tamanna ، Edenbeast ، arman_m ، pariya2
دوستان ممکنه به من یه نفر توضیح بعده این کلیرنس چی‌ هست?

سپاس
شماره کیس : 12.0004XXXX
دريافت نامه قبولي: 2011 ژولای
ارسال فرمها: 2011 آگوست
مصاحبه: ابوظبی//2012 First week of June
دريافت کليرنس: 2012 29th of July
دريافت ویزا: August 1st 2012
هزينه ها: ۵۳ تومان (پست)

چه کسی می خواهد من و تو ما نشویم
خانه اش ویران باد
تشکر کنندگان: SH1A2R3
دوستان عزيز من تجربه خودمون رو براتون ميگم اميدوارم كمكتون كنه.من و همسرم هر دو شغل دولتي داشتيم.همسرم در س پا ه خدمت كرده بود.و برنده اصلي بود و اسمش هم كاملا عربي هست. مصاحبه ما 10 جولاي بود و هر دو برگه آبي گرفتيم و 58 روز بعد كلير شديم در حاليكه واقعا اميدي نداشتيم. من خيلي فكر كردم و دلايلي كه به نظرم باعث شد كلير ما زود بياد اينها بود1-موقع پر كردن فرمها يه توضيح 5-6 خطي در مورد كار همسرم نوشتيم و سعي كرديم كارش رو خيلي ساده جلوه بديم مثلا فرض كنيد اگر همسرم مدير بانك بود ما نوشتيم كارمند بانك وپاسخگوي ارباب رجوع.2-موقع محاسبه به آفيسر تاكيد كرديم كه ما براي ثبت نام بچه مون بايد حداكثر اواسط سپتامبر امريكا باشيم.3-وقتي ديديم كلير نشديم ايميل زديم و توضيح داديم كه ما همه زندگيمون رو فروختيم.بليط رزرو كرديم و براي اينكه پسرمون از درس عقب نيفته بايد هر چه سريعتر ايران رو به مقصد امريكا ترك كنيم.بعد از 5 روز از ارسال ايميل كلير شديم.و نكته مهم اينكه هنوز به هيچ كس نگفتيم ويزا گرفته ايم!
تشکر کنندگان: satusa ، ali.narooei ، behzad7 ، cmbt ، faranak.n ، frz61 ، smk2 ، MPU ، SH1A2R3 ، tamanna ، majid89 ، shadin_n ، golesang ، nahid.t ، الی الی ، MAHDI2012 ، arman_m ، کیانا ، pariya2 ، گل نهال

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان