کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس برندگان ۲۰۱۲
با سلام
من از برندگان 2012 هستم با کیس نامبر حدود 38000.
با آرزوی موفقیت در کلیر شدن و دریافت ویزا برای همه برندگان 2011.
رشته تحصیلی من « مواد - متالورژی « میباشد و سابقه کار ندارم.
با توجه به اینکه تو مباحث برندگان 2010 خوندم که این رشته جزو رشته های حساس میباشد و کلیرنس طولانی دارد.
از برندگان 2010 خواهش میکنم اگر کسی هم رشته من است یا رشته ای تو این مایه ها دارد تجربیاتش را در اختیار من
قرار دهد که آیا کلیرنس خورده است؟ چه مدت طول کشیده تا کلیر شود؟
با توجه به کیس نامبر من در ماههای آخر مصاحبه خواهم شد و فرصتی برای کلیر طولانی نخواهم داشت.
خیلی ممنون میشم اگر کسی بتونه تجربیاتش رو در اختیار من قرار بده.
شماره کیس: 2012AS00038XXX
کنسولگری:Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:TNT 28 JUL 2011
تاریخ کارنت شدن کیس:march 2012
تاریخ مصاحبه:may 2012
تاریخ دریافت کلیرنس:ویزای یکضرب
تعداد افراد در این کیس نامبر : ۲ نفر
تاريخ ورود به آمريكا: October 2012
محل زندگي: McLean VA
تشکر کنندگان: HAMEDMIM ، هستی بخش ، SH1A2R3 ، رکنی ، saeed2568 ، pariya2 ، shani89 ، msar
مباحث مربوط به کلیرنس را در این تاپیک دنبال کنید.

جهت مشاهده موضوع مشابه در انجمن برندگان سال 2010 اینجا را کلیک کنید.
جهت مشاهده موضوع مشابه در انجمن برندگان سال 2011 اینجا را کلیک کنید.
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
تشکر کنندگان: Linspire ، California ، satusa ، sepinod ، genix21 ، ziba-2012 ، saeed2568 ، امیر مهاجر ، lot2013 ، msar
(2011-08-01 ساعت 21:18)ozone نوشته:  با سلام
من از برندگان 2012 هستم با کیس نامبر حدود 38000.
با آرزوی موفقیت در کلیر شدن و دریافت ویزا برای همه برندگان 2011.
رشته تحصیلی من « مواد - متالورژی « میباشد و سابقه کار ندارم.
با توجه به اینکه تو مباحث برندگان 2010 خوندم که این رشته جزو رشته های حساس میباشد و کلیرنس طولانی دارد.
از برندگان 2010 خواهش میکنم اگر کسی هم رشته من است یا رشته ای تو این مایه ها دارد تجربیاتش را در اختیار من
قرار دهد که آیا کلیرنس خورده است؟ چه مدت طول کشیده تا کلیر شود؟
با توجه به کیس نامبر من در ماههای آخر مصاحبه خواهم شد و فرصتی برای کلیر طولانی نخواهم داشت.
خیلی ممنون میشم اگر کسی بتونه تجربیاتش رو در اختیار من قرار بده.

سلام
من هم رشته مواد و متالورژی خوندم و کیس نامبر حدود 44000 -ولی نمی دونستم رشته مواد جزو رشته های حساس هست! ممنون می شم اگر دوستان بنده را هم راهنمایی کنند.
تشکر کنندگان: ozone ، pariya2 ، sni7575 ، msar
در مورد رشتهٔ Telecommunication Engineering Networking برای من که در انگلیس درس می‌خونم چطور ؟ کمک کنید لطفا مرسی‌ .
تشکر کنندگان: ozone ، msar
میشه لطفا درمورد کلیرنس توضیح بدین که اصلا یعنی چی؟
تشکر کنندگان: California ، msar
(2011-08-02 ساعت 08:23)odiseh نوشته:  میشه لطفا درمورد کلیرنس توضیح بدین که اصلا یعنی چی؟
با تشکر از ParsTrader امیدوارم که دل همه دوستان شاد باشه
دوست عزیز لطفا قبل از پرسیدن سوال پست های بچه های سالهای گذشته را مطالعه کنید
(جهت شلوغ نشدن تاپیک عرض میکنم وگرنه کمک به شما موجب خوشحالی ماست)
بعد از مصاحبه در سفارت دو حالت برای شما به وجود میاد یا موفق به گرفتن ویزا میشید Smile یا پرونده شما احتیاج به طی یکسری مراحل اداری داره (Administrative process ) که از چند روز تا چند ماه متغیره و بعد از طی این مرحله (کلیرنس) انشالله موفق به گرفتن ویزا می شوید
بیدلی در همه احوال خدا با او بود *** او نمیدیدش و از دور خدایا میکرد !!!
خدایا شکرت!
تشکر کنندگان: hasti_banoo ، satusa ، odiseh ، sepinod ، ant1981 ، vahidvm60 ، ali.narooei ، frozen mind ، gadfly ، الی الی ، azin_sh ، malekan ، Dr.Fox ، shani89 ، bardia9 ، samadii ، pariya2 ، H-K ، msar
آقا ما مطالعه کردیم. خورد تو حالمون که. Sad( سال 2010 یه هنری بین تمام بچه ها بود، یه دانشجوی گرافیک. بنده خدا کلیر نشده بود. کار دولتی که نکرده بود. فقط تو سپاه خدمت کرده بود. کسی اطلاع داره رشته های هنری رو سخت میگیرند یا آسون؟ Sad(

(2011-08-03 ساعت 00:08)saint نوشته:  دوستان حتما تاپیک های 2010 و 2011 در باره کلیر رو حتما مطالعه کنید تا با چشمی باز به سراغ مطلب بروید

تشکر کنندگان: arman_m ، pariya2 ، msar
طبق جدولی که free-free عزیز واسه بچه های 2011 درست کرده . آمار نشون میده که آقایونی که از سربازی معاف شدند ، یا یکضرب ویزا میگیرند یا کلیرنسشون زود میاد Big GrinBig Grin
تشکر کنندگان: ali.narooei ، vahidvm60 ، kopol ، arman_m ، Almond ، رویا زالی ، shani89 ، SH1A2R3 ، bardia9 ، pariya2 ، Mikaeil ، sni7575 ، msar
دوستان. اگه سایت سفارت آمریکا در آنکار را بخونید، به صراحت گفته که برای تمامی ایرانی ها پروسه کلیرنس بایست انجام شود که این پروسه به محض دریافت فرمهای 230 شروع می شود و حدودا 6 ماه طول میکشد.
اگه آفیسر مغایرت بین فرم و گفته های شما در جلسه مصاحبه پیدا کنه، مجددا درخواست انجام کلیرنس رو میده (برا همینه که اصرار میشه فرمها با دقت پر شوند).
مسلما اونایی که از زمان ارسال فرماشون تا زمان مصاحبه حدود 6 ماه بگذره، به احتمال زیاد ویزاشون رو چند روز بعد از مصاحبه میگرند (یا به قول بچه های سایت به غلط کلیرنس نمی خورن) اما کسایی که CN پایین دارند و زمان بین ارسال فرمها و مصاحبه شون کمتر از 6 ماه باشه، به احتمال زیاد بایست برگردند ایران و منتظر پایان پروسه کلیرنسشون شن (یا به اصطلاح غلط کلیرنس یا FBI Checkمی خورن)
به یاد داشته باشیم همه ایرانی ها بلا استثنا بایست قبل از صدور ویزا کلیر شن (قوانین تو کشورای پیشرفته مثل آمریکا برای همه به یکسان نافذ و جاری است) و این تنها خود ما هستیم که می تونیم با دادن اطلاعات سالم و کافی به این روند کمک کنیم یا سرعت بدیم.
2012AS13XXX
تعداد: 4نفر
ارسال فرمها: 11,Aug 09
مصاحبهBig Grinec 22,11 برگ آبی
پاسخ به فرم 9 سوالی: 7 ژانویه
دریافت کلیرنس: 25 ژانویه
دریافت ویزا: 18 فوریه
هزینه:تهران 1.6م ت-آنکارا: هتل 2300 لیر-دکتر400$-سفارت 3276$- غذا تاکسی 1300لیر- خرید و غیره 2300$ (کلا 9100$)- سفر دوم آنکارا 1100$
بچه ها اگه به صفحه کلیرنس بچه های 2011 مراجعه کنید میتونید ببینید که این روزای آخر با چه سرعتی دونه دونه دارن کلیر میشن . واقعا هیجان انگیزه و به ما امید میده که نگران کلیر شدن نباشیم Wink
تشکر کنندگان: frz61 ، outlaw ، ali.narooei ، khabaloo ، SANI HAGHIGHI ، karpenter ، shani89 ، arman_m ، pariya2 ، msar
(2011-08-25 ساعت 09:39)3rip نوشته:  بچه ها اگه به صفحه کلیرنس بچه های 2011 مراجعه کنید میتونید ببینید که این روزای آخر با چه سرعتی دونه دونه دارن کلیر میشن . واقعا هیجان انگیزه و به ما امید میده که نگران کلیر شدن نباشیم Wink

رویکرد جدید ایالات متحده در مورد ایران ایران این هستش که امور روادید رو آسون تر کنن پس تا تنور داغه بچسپونین
حتی ویزاهای توریستی
تشکر کنندگان: 3rip ، ابی22 ، behzad7 ، SH1A2R3 ، nitrogen ، MPU ، honey62 ، shani89 ، opayamani ، pariya2 ، saeed2568 ، msar
(2011-08-26 ساعت 02:26)khabaloo نوشته:  
(2011-08-25 ساعت 09:39)3rip نوشته:  بچه ها اگه به صفحه کلیرنس بچه های 2011 مراجعه کنید میتونید ببینید که این روزای آخر با چه سرعتی دونه دونه دارن کلیر میشن . واقعا هیجان انگیزه و به ما امید میده که نگران کلیر شدن نباشیم Wink

رویکرد جدید ایالات متحده در مورد ایران ایران این هستش که امور روادید رو آسون تر کنن پس تا تنور داغه بچسپونین
حتی ویزاهای توریستی
وقتی به تایپک کلیرنس 2011 نگاه میکنم انگار یکسال دیگه خودمونو میبینم و بعضی وقتها نفسم میگیره.باور کنین.اولین ساله که میخوام با سرعت نور بگذره.

2012as55XXX
مصاحبه: 27 JUNE
کلیرنس: 8 august پس از 42 روز انتظار بسیار سختBig Grin
ورود به امریکا: 3 سپتامبر2012
مقصد:کالیفرنیا/اورنج کانتی
تشکر کنندگان: 3rip ، behzad7 ، SANI HAGHIGHI ، karpenter ، shani89 ، opayamani ، MPU ، pariya2 ، msar
بببببببببببببه اینجا چقدر سوت و کوره.سال دیگه این موقع از هورررررررررررررراهای ما در حال انفجاره.ولی حالا هیچکی گذرشم اینجا نمیفته!!!!!!!!!!Cool
2012as55XXX
مصاحبه: 27 JUNE
کلیرنس: 8 august پس از 42 روز انتظار بسیار سختBig Grin
ورود به امریکا: 3 سپتامبر2012
مقصد:کالیفرنیا/اورنج کانتی
تشکر کنندگان: t.azimaie ، الی الی ، SANI HAGHIGHI ، homayoon13 ، shani89 ، opayamani ، pariya2 ، msar
سلام دوستان عزیز،به همه اونایی که امسال انتخاب شدن تبریک میگم،ایشالا کار همه زود انجام بشه
من خیلی دیر متوجه شدم چون شدید درگیر درس بودم، من دانشجوی فوق لیسانس (برق) هستم در مالزی، سربازی هم نرفتم، کارهم کردم در زمینه رشته خودم اما در شرکت خصوصی، اما کارآموزیم سه ماه در یک شرکت مهندسی مشاور بود که اون زمان نیمه دولتی بود.
حالا در مورد کلیرنس (که ظاهراْ خیلی خطرناکه!!!) آیا من کلیرنس می خورم یا نه؟ ممنون دوستان
2012AS00043XXX
کنسولگری:کوالالامپور
کارنت شدن کیس:April13
مصاحبه:Jun14
دریافت ویزا:Jun17
ورود به آمریکا :13 Oct
دریافت گرین کارت:25 Oct
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، احیا ، opayamani ، pariya2 ، msar
کسی نیست جواب بده؟
2012AS00043XXX
کنسولگری:کوالالامپور
کارنت شدن کیس:April13