کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس برندگان ۲۰۱۲
(2012-09-29 ساعت 14:52)bayat_r نوشته:  
(2012-09-29 ساعت 14:36)lovelybugatti نوشته:  سلام به همه
متاسفانه پاس من خالی اومد

همراه با یه نامه معذرت خواهی از طرف سفارت که ما همه کاری برای کیس شما کردیم و امید واریم در پروسه های لاتاری بعدی شما رو ببینیم
بعد گفته پروسه شما باید تا 30 سپتامبر تموم می شد که نشد. ولی انگار واسه خیلی ها بدون کلیرم دادن ویزا دادن. حالا قسمته کاریش نمیشه کرد.

شرمنده خبر بدی بهتون دادم
ارادتمند
سعید
سعید عزیز
سلام
من مطمئن هستم که خیر و صلاحی بوده و انشالله در بقیه مراحل زندگیت موفق باشی و ما آرزومند سعادت تو هستیم.
اگر صلاح دونستی و امکانش هم بود برا تحربه بقیه یه توضیحی بده که چرا سه بار رفتی مصاحبه و مشکل به نظر خودت چی بود که اینجوری شد.
اگر می تونی یه توضیحی بده.
ممنون و موفق باشی

آقا سعید
آرزوی بهترین ها رو براتون داریم، مطمئنم 1 خیری توش هست و 1 خبر خوشی در راهه، ازتون خواهش میکنم وقتی اون خبر خوش براتون اتفاق افتاد به ما مهاجرسرایی ها خبر بدین، خیلی خوشحال میشیمSmile
ان شا ا.. همیشه موفق باشینSmile
2013AS18xx*مقصد:L.A*مصاحبه:w1 Decآنکارا*کلیرنس 11jan*ویزا 24jan
سفرنامه * مهاجرت نامه * سؤالات آیین نامه رانندگی کالیفرنیا*اطلاعات ویزای توریستی
تشکر کنندگان: daria ، msi ، HOME ، loveusa ، opayamani ، پرنیان90 ، mojtaba_k ، moesa7 ، lilistar ، محمد2012 ، etefag ، 3rip ، roeentan ، H-K ، rezagh ، گل نهال ، nedaba
سعيد عزيز، من تا الان هم اميدوار شنيدن هوراتون بودم، دوست داشتم كه ميگرفتين ولي ناراحت نيستم ميدونم انساني با پشتكار و جديت شما حتما راهي پيدا خواهد كرد... توي مدتي كه كليرنس ما طول كشيده بود و من فكر ميكردم ممكنه نياد به راههاي ديگه فكر ميكردم، ادم موقعي احساس نااميدي ميكنه كه خودشو دست بسته ببينه ولي من وقتي به راههاي ديگه مهاجرت فكر ميكردم احساس بهتري داشتم. مهم هدفه راهش پيدا ميشه، من كلي دانشگاه و كلي استاد پيدا كرده بودم و كلي راه براي مهاجرت كاري...
تصميمتون رو بگيريد و تلاشتون رو ادامه بديد. براي اونايي كه محكم به هدفشون ميچسبند هميشه راهي هست.
بگذار روزگار هرچقدر میخواهد پیله کند
چه باک، وقتی یقین داریم که پروانه میشویم...
تشکر کنندگان: r_ent ، behina ، daria ، msi ، HOME ، opayamani ، mohajer13 ، hadiseh.t ، پرنیان90 ، MPU ، mojtaba_k ، moesa7 ، lilistar ، etefag ، 3rip ، a.r.a.s.h1 ، H-K ، javidk ، nedaba
ارشد هوافضا
3 بار در خواست ویزام رد شد.
ادميشن دكتري و فاندش پريد اونم نه يه بار دوبار
شش ماه تو تركيه مجبور شدم بمونم و ...
فقط به دروغ سنج وصل نشدم Sad واسه حل شدن مشكله ويزام با خيلي مكاتبه كردم اقاي اباما خانم كلينتون چندتا از سناتورا كنگرسمنا تك تك سازمانهايي كه تو پروسه ويزا دست داشتن , تك تك سفارت هاي دور ايران , چند تا خبرنگار تو خبرگزاريهاي مختلف , كانون وكلا ايران امريكا , انجمن ايران امريكا ,... ولي نتيجه اي نداشت Sad بيش از 400 يا 500 تا ميل زدم بهشون كلي بهشون زنگ زدم.بماند كه به جايي نرسيد و چه برخورد زشتي تو دبي و يه بارم تو تركيه باهام شد.
حتي اواخر خودمم نااميد شدم كار به جايي رسيد كه عمو آلن بم دلداري ميداد و مي گفت ازين ستون به اون ستون فرجه.
بش گفتم حق با شماست فرج هست ولي نه موقعي كه همه وايستادن جلوت و بت نه ميگن.

مصاحبه اول دانشجوي دکترای مکانیک, جون 2011 كنسولگري دبي هيچ پاسخي مبني بر رد يا قبولي نداد بهم تا اينكه اكتبر درخواست مصاحبه مجدد داد. مصاحبه دوم, اينجوري شروع شد كه شما تو يه زمينه اي كاركردي كه تو دنيا زير صد نفر دارن كار ميكنند و فقط هم كاربرد موشكي داره. تو دلم فقط همينو گفتم كه من الان چطوري به اين فقط حالي كنم كه من تو كل عمرم يه موشك واقعي نديدم چي ميگيتو اخه. بماند, سه روز پشت سرهم روزي سه ساعت مصاحبه شدم,
اخر افسره قول داد مشكلمو حل كنه كه بعد برگشت به ايران حتي جواب ميل و تلفنمو نداد بعد نه ماه با عمو آلن تماس گرفتم ايشون گفتن دبي ردم كرده و هيچ راه حلي براي ويزاي دانشجويي باتوجه به برنده شدن در لاتاري وجود نداره. البته اگه همين الانم شماره منو تو سايت دبي بزنيد ميگه كليرنست تموم نشده هنوز.

مصاحبه لاتاري تركيه 2 دقيقه طول كشيد تو اپريل بود و گفت دو سه ماه ديگه چك كن.ولي بعد 3 ماه خبري نشد تا اينكه با عمو دوباره تماس گرفتمو با اسرار آلن سفارت بم زنگ زد مصاحبه مجدد. افسر پرونده اينجوري شروع كرد من تا حالا كسي رو نديدم اينقد پيگير كارش باشه اينقدرم نه شنيده باشه.
يكسري سوالهاي مزخرف. تا اينكه خودم حوصلم سر رفت به افسره گفتم سوالاتون كلا بي اساسه اگه نمي خواهين ويزا بدين ردم كنيد برگردم ايران. مثلا ميگفت تو سربازي رفتي يه كار حساسم كردي داري مخفي ميكني هرچي ميگفتم نرفتم قبول نميكرد تا اينكه برگه وثيقه رو نشونش دادم. يا ميگفت يه ريسرچ پلن بده که اونجا تو چه زمینه ای می خوای درس کنی ميگفتم والا بلا ادميشنهامو همكارتون تو دبي زحمت كشيدن پروندن چیزی ندارم. تازه باید پذيرش بگيرم اونم دسته من نيست كه از الان بگم چي قبول ميشم و...
یا می پرسید تو این سال گذشته چیکار می کردی گفتم به پدر تو مغازش کمک می کردم بعد می گفت تو این مدرکت تو ایران فروشندگی می کنی گفتم من گفتک سربازی نرفتم کارم نمی تونم بکنم پس تازه منتظره ویزای دانشجوییم بودم انتطار نداریم که کلا تو خونه بمونم در و دیوارو نگاه کنم
.خلاصه بماند بعد مصاحبه سوم لاتاري سفارت درخواست تسريع براي كارمو داد و قبول كرد كه حق با منه.
هر هفته ام مي گفت كه اماده باش سريع بيايي تركيه بعد من جواب ميدادم من تركيه ام بابا. عمو هم فقط مي گفت پيگير باش
ميگفتم بابا من ميل ميزنم به سفارت , زنگ ميزنم بهشون , زنگ به افسره پروندم ميزنم بش اسمس ميدم اخه پيگيري ميگي منظورت چيه من چيكار بايد بكنم كه نكردم. اين وسط وسطام اون جريان مهموني پيش اومد كه قبلا نوشتم.

راستش چون تو وسط پرونده دانشجویی ویزام لاتاری بردم نمی تونستم بگم که قصد تحصیل ندارم تو چون می گفت دروغ می گی
ولی همه عزیزان در جریان باشند که شما هر چقدر خودتونو به خنگی بیشتری بزنید لاتاریتون راحتتر به ویزا تبدیل میشه

احتمال زیاد استاد من تو لیست سیاه آمریکا بود و علت نقره داغ کردنه منم هم شاید این بود

یه توصیه دیگه قبل ارسال فروم ها یه سرچی تو اینترنت بکنید و همه اطلاعات مربوط به خودتونو در خواست بدید پاک بشه
به هر حال وقتی 99 دلیل بر صداقت شما وجود داره در شرایط مثل من افسره پرونده دنبال یه دلیل واسه رد شدن شما می گرده

وقتی درخواست دانشجویی دادم بم گفتن تو می خوای بمونی و اقامت کنی پس جاسوسی
اینجام که در خواست ویزای اقامت داده بودم تو مصاحبه ها می گفت تو نمی خوای اقامت کنی می خوای وارد شی درس بخونی و برگردی پس جاسوسی

یه بار از افسره پرسیدم شما چی راجع هوافضا می دونید گفت به ما گفتن فقط حساسه همین . تو دلم گفتم خسته نباشید بایدم ردم کنی
پس
البته این از دهن خیلی های دیگم شنیدم تو مهمونیا خیلیها رو میشد پیدا کرد که تو سفارت دیگه ام کار می کردند و همشون می گفتن به ما گفتن حواستون به مهندسهای ایرانی باشه

قربانه همتون
سعید
شماره كيس : 2012AS2XXXX
رويت قبولي : July
ارسال فرم : August
كنسولگري : Ankara
مصاحبه : April و June و July
ويزا : -
تعداد نفرات كيس : 1
هزينه : بيش از 5000 $
Never ever givp up, find a way, as that is what a winner do
(2012-09-29 ساعت 14:19)hadiseh.t نوشته:  سلام دوستان میبینم که دیگه این تایپیکم داره سوت وکور میشه دیشب بعد از یه هفته منم یه خواب راحت کردم در کنار شما بودن واقعا روزای خوبی بود دلم نمیاد در این تایپیک بسته بشه هر روز صبح با چشمای بسته میومدم سر این تایپیک ولی دیگه باید این تایپیک رو یواش یواش ترک کرد بریم تایپیک بغلی ولی میخوام از همتون تشکر کنم که باعث شدید تو دنیای مجازی به دیگران اعتماد کنم با اینکه به غیر از چند نفری بقیتون وندیدم ولی فکر میکنم چندین ساله میشناسمتون می دونم همتون برای گرفتن این ویزا چقدر تلاش کردید ولی در نهایت ته دلتون ازین ناراحتید که دارید از کشورتون خداحافظی میکنید روزی نیست که به خودم نگم که کاش کشورم جایی بود که نیازی نبود برای گرفتن این ویزا انقدر عذاب بکشیم ولی خوب کاریش نمیشه کرد باید از همه عزیزات خاطراتت دل بکنی وبری امیدوارم روزی بشه که در کنار هم در ایران عزیزمون با افتخار بتونیم زندگی کنیم.

قصه انتقام آشویتس از غزه ، یا قصه انتقام اوباما ها از اساما ها ،همان داستان آهنگر بلخ و مسگران شوشتر شد

و ما جهانیان کوچ به دست مرز به مرز زمینی را میکوچیم که در رگش آب که نه انتقام جاریست .

برگ های باغ همه ریختند ، سرزمین زرد و بی بار

گوزن ها شاخ به شاخ هم ، سربازان شهر سراپا لت و پار

سرزمین من زمینی بی سر ، افتاده بر پیکر ابر بی باران شر

جای خاصی ست اینجا که هستیم ، جای وداع میهن ، جای خاصی ست اینجا که هستیم ،

جای وداع خانه مادر

دشت های ناز همه بی آبند ، جان به لب زمین همه بیمار

دور باغ های شهر همه دیوار ، جهان در به در همه بیزار

سرزمین من زمینی بی سر ، افتاده بر پیکر ابر بی باران شر

جای خاصی ست اینجا که هستیم ، جای وداع میهن ، جای خاصی ست اینجا که هستیم ،

جای وداع خانه مادر

(كاوه آفاق)
2012AS00066XXX
آنکارا (۲ نفر)
مصاحبه: July 23 (آبي + ٩ سؤالی)
دریافت کلیرنس:‌ 6 Sep
ويزا: 12 Sep
ورود به آمریکا :27 Oct
گرین کارت : 2012-8Nov
**TOGETHER WE STAND, DIVIDED WE FALL**
واي سعيد عزيز،‌ فكر كنم بايد پست بالا رو پاك كنم...عجب كارهايي كردي...من شرمنده شدم
بگذار روزگار هرچقدر میخواهد پیله کند
چه باک، وقتی یقین داریم که پروانه میشویم...
تشکر کنندگان: msi ، hadiseh.t ، پرنیان90 ، nahid.t ، moesa7 ، frz61 ، 3rip ، roeentan ، H-K ، amiry
(2012-09-29 ساعت 15:16)lovelybugatti نوشته:  ارشد هوافضا
3 بار در خواست ویزام رد شد.
ادميشن دكتري و فاندش پريد اونم نه يه بار دوبار
شش ماه تو تركيه مجبور شدم بمونم و ...
فقط به دروغ سنج وصل نشدم Sad واسه حل شدن مشكله ويزام با خيلي مكاتبه كردم .................
البته این از دهن خیلی های دیگم شنیدم تو مهمونیا خیلیها رو میشد پیدا کرد که تو سفارت دیگه ام کار می کردند و همشون می گفتن به ما گفتن حواستون به مهندسهای ایرانی باشه

قربانه همتون
سعید
من و خانمم به نوبه خودمون از این خبر نگرفتن ویزات خیلی ناراحت شدیم و اصلا دوست نداریم کلی صحبت کنمیم و دلداریت بدیم.چون گوشت ازین حرفهای تکراری پر هست و از ما هم در مورد این مسایل بیشتر میدونی.
میدونم تو زندگیت پیروز میشی چون آدمی هستی که از تلاشت دست بر نمیداری و برای دستیابی به هدفت تا پای جون وایمیسیWink
پس برات بهترینها رو آرزو میکنم .Smileبعضی اتفاقات رو در زندگی نمیشه عوض کرد.مهم اینه که تلاشت رو بیشتر کنی و در نهایت اون مسیری که توش پیروزی و کامیابیت از باقی راهها بیشتر هست رو پیدا کرده و باقی تلاشت رو به همون سمت متمرکز کنی
در پایان بهترینها رو برات آرزو میکنیمم
همیشه شاد و پیروز باشی
شماره کیس: 2012As054XXX
رویت قبولی:16july
ارسال فرمهای اولیه:27july2011 DHL
کنسولگری: آنکارا
کارنت شدن کیس:7aprill
مصاحبه:20june امیدواریم یکضربSadنتیجه آبی شد.
دریافت کلیرنس:31july
دریافت ویزا:15August
ورودبه آمریکا:
دریافت گرین کارت[/u]:
http://mohajersara.com/thread-5157.html
تشکر کنندگان: پرنیان90 ، asxz ، honey62 ، hadiseh.t ، nahid.t ، lilistar ، r_ent ، mohajer13 ، محمد2012 ، behina ، moesa7 ، etefag ، frz61 ، Emad_L ، 3rip ، roeentan ، opayamani ، H-K ، javidk ، lovelybugatti ، nedaba
بازم به همه تبریـــــــــــــــک میگم، پروسه پر استرسی بود، امیدوارم وضعیت یه طوری تغییر کنه که از سالای بعد با ما این طور برخورد نشه، و همه خیلی خیلی راحت بتونن ویزا رو بگیرن، خیلی سخته که اینقد با بد بینی بهمون نگاه میکنن و ما چوب کارایی که نکردیم رو داریم می خوریم. به امید یه تغییر مثبت بزرگ واسه ایران...................
شماره کیس :2012AS5xxxx
کنسولگري: آنكارا
مصاحبه:28 june +برگ آبی، فرم 9 سوالی 23 july
کلیرنس: 7 sep ، گرفتن ویزا: 13 sep

تشکر کنندگان: hadiseh.t ، daria ، nahid.t ، lilistar ، mohajer13 ، moesa7 ، behzad7 ، etefag ، honey62 ، به گل ، far-dv2013 ، mojtaba_k ، 3rip ، arman_m ، roeentan ، a.r.a.s.h1 ، opayamani ، H-K ، loveusa ، javidk ، rezagh
ویزاهای ما هم ساعتی پیش تحویل پسرم شد .از همه عزیزانی که د راین مدت نسبت به برادر کوچکشون لطف داشتند. صمیمانه تشکر میکنم همچنین از دوستانی که این چند روز با پسرم سعید در هتل اوزیلهان همراه بودند نیز تشکر می کنم ممنونم
شماره کیس : 2012AS000200XX
کنسولگری: ANK
مصاحبه : 2012 /FEB دریافت آبی
دریافت کلیرنس:26 SٍEP با ستاره
دریافت وبزا: SEP 28
ورود به آمریکا : 2013/March

چون پارسال همین موقع ها با چشمان گریان برای همراهان عزیز 2011 با این تاپیک خداحافظی کردم دلم نمیخواست که دوباره این پروسه غم انگیز برای کسی تکرار بشه هر روز خاموش و بی صدا تاپیک را باز میکردم و فقط برای دوستان کلیر شده به فشردن دکمه تبریک بسنده میکردم امروز خوشحالم که خیلی کلیر شد ه داشتیم ولی با رد شدن اخرین دوستمون هم باز دلم گرفت فقط با توجه به کیس های پارسال و این دوستمون میشه نتیجه گرفت مثل همیشه چوب بالا دستی هامونو میخوریم با سوادبودن این افراد و کار کردن یا تحصیل کردنشون در رشته های خاص باعث دردسرشون میشه اقا سعید پشتکار و استعداد تون ستودنی است و براتون بهترین ها را آرزو میکنم موفق باشید
با درود به سعید گرامی ، دوست نازنین هیچی نمیخوام بگم .. تنها اینکه امیدوارم در ادامه این راه بهترینها نصیبت بشه .. دوست نازنین من 2013 هستم ولی به خدا من و خانومم خیلی ناراحت شدیم .. کسی مثل شما رو با این سطح سواد و معلومات باید میقاپیدن .. به هر حال آرزوی روزهای بهتر و کامیابی و سرخوشی بی اندازه را برای شما و خانواده شما از ایزد نیک آفرین خواهانم ..
شماره کیس: 2013A47XX، تاریخ رویت قبولی: 1jun، تعداد :4، ارسال فرمهای سری اول: 5j مصاحبه نیمه اول اسفند برگه آبی کلیر 26 آپریل ،ورود 14 آگوست. فعلا در san clemente کالیفرنیا هستیم
تشکر کنندگان: MAHDI2012 ، nahid.t ، ensan ، lilistar ، r_ent ، moesa7 ، پرنیان90 ، MPU ، Saeedv13 ، honey62 ، payam62 ، Linspire ، Emad_L ، 3rip ، arman_m ، roeentan ، a.r.a.s.h1 ، opayamani ، H-K ، armin1
من دچار خلا شدم! همیشه لپ تاپ که باز می کردم اول جدول چک می کردم! تازه F5 کیبورد خشک کار می کنه! مثل افسردگیه بعد زایمان! راه حل کی داره؟
تشکر کنندگان: ariannbr ، moesa7 ، honey62 ، daria ، frz61 ، 3rip ، H-K ، alis60
دوستان چرا این تاپیک بسته میشه؟
به نظر من اگه بسته نشه خیلی بهتره چون تو ادامه مسیر به همدیگه میتونیم کمک کنیم
تشکر کنندگان: 3rip ، H-K
لاولي بوگاتي عزيز ، هر چي ميكشي از رشتته.موج اپلاي و رفتن سالهاست كه بين بچه هاي دانشگاه ما در جريانه و من هم هميشه پيگير كاراشون بودم .ولي متاسفانه اون زمانا (4-5 سال پيش) كه به اين راحتيا ويزاي دانشجويي نميدادن بيشترين آمار كليرنس هاي بي جواب مال بچه هاي هوا فضا بود. چه دوستاني من داشتم كه نزديك 1 سال منتظر اين كليرنس لعنتي بودن كه دست آخر نيومد.الان از بعضياشون خبر دارم كه رفتن اروپا. واقعاً رشته بديه..سخت ترين رشته مهندسي كه هست(به قول هم دانشگاهيام تنها رشته اي كه معني واقعيه مهندسي ميده) ولي كمترين بهره نصيب آدم ميشه.ببين تو هدفت گويا رفتنه...به عنوان خواهرت بهت ميگم از هدفت دست بر ندار .از خدا بخوا كه برات جور شه يه كشور ده ها بار بهتر از u.s. كه كم هم نيست ولي ديگه به كسي نگو تا روزي كه كارت جور شه تا جايي كه ميتوني به نزديكانت بقبولون كه من عطاي رفتن رو به لقاش بخشيدم. ولي در عين حال پيگير كاراي رفتنت باش. برا سوييس و سوئد و هلند اينا اپلاي كن .ميدوني كه چند تا دانشگاه خوب تو اين كشورا پيدا ميشه. همين سوئد يه نردبون واسه رفتن به كانادا...مخصوصا دانشگاه چالمر. يا اي پي اف ال سوييس. به اميد خدا كه سرنوشت يه جور خاصي خوب برات رقم خورده ....مطمئن باش و استوار در راه رسيدن به اهدافت گام بردار.
اميدوارم به زودي زود به روال عادي زندگي برگردي
دوستدار همه بچه هاي گل مهاجر سرا به خصوص بروبچ فني مهندسي.
سيما
شماره کیس :2012AS10XXX
کنسولگری: ANKARA
تاریخ مصاحبه:7Dec
کلیر:25 jan

در نبرد بين روزهاي سخت و آدمهاي سخت، روزهاي سخت مي روند و آدمهاي سخت مي مانند
تشکر کنندگان: nahid.t ، mohajer13 ، behzad7 ، moesa7 ، etefag ، پرنیان90 ، MPU ، azadeh212 ، cmbt ، daria ، به گل ، payam62 ، asxz ، honey62 ، tandoreh ، Emad_L ، mojtaba_k ، 3rip ، arman_m ، roeentan ، a.r.a.s.h1 ، H-K ، ensan ، amiry ، circle ، amairmonre ، nedaba
(2012-09-29 ساعت 16:24)gbtm نوشته:  دوستان چرا این تاپیک بسته میشه؟
به نظر من اگه بسته نشه خیلی بهتره چون تو ادامه مسیر به همدیگه میتونیم کمک کنیم

دوست عزیز برای ادامه مسیر باید بریم به این تایپیک اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
شماره کیس : 2012AS0007####_کنسولگری: آنکارا_کارنت شدن کیس: May 2012_مصاحبه: 8 august_کلیرنس:21 sep_دریافت ویزا:26 sep_مقصد:LA Irvine_ورود به آمریکا :20 jan _دریافت گرین کارت :

تشکر کنندگان: moesa7 ، gbtm ، daria ، tandoreh ، 3rip ، roeentan ، H-K ، bakhshandehgy ، loveusa
ویزارو گرفتم
هورا
دوشنبه برمیگردیم
شماره کیس: 2012AS00056xxx
نامه اول:-july-15-2012 ایمیل
کنسولگری:Ankara
ارسال مدارک: july-17-2012 ایمیل
تاریخ دریافت نامه دوم: Aug-03 ایمیل
تاریخ مصاحبه: Sep-11 روز جهانی تروریسم
تاریخ دریافت کلیرنس: 27 سپتامبر
جمع تقریبی هزینه ها: زیاد
تشکر کنندگان: nahid.t ، m86eb ، hadiseh.t ، marjani ، etefag ، sima s ، ariannbr ، MPU ، Saeedv13 ، پرنیان90 ، daria ، far-dv2013 ، honey62 ، frz61 ، mojtaba_k ، 3rip ، arman_m ، karpenter ، tatoole ، H-K ، moesa7 ، r_ent ، sharmin66 ، viona ، ensan ، alis60 ، mhz_ir ، nedaba

کاربران در حال بازدید این موضوع: