کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گرفتن وقت از دکتر برای معاینات پزشکی
(2012-09-21 ساعت 02:14)farhadfsh نوشته:  بچه ها من تاریخ مصاحبم برای 3شنبه افتاده (انکارا) با توجه به شنبه و 1شنبه باید کی وقت دکتر بگیرم؟شنبه ها تعطیله دکتر یا نه؟

دوست عزیز من تاپیک گرفتن وقت دکتر در 2012 رو شخم زدم و مطمئن ترین حالت برای کسایی که بچه کوچیک ندارن (چون اونا باید زودتر برن) رو این دیدم:

با احتساب روزی که شما میرسی (اگر صبح میرسی) باید 3 روز زنده و غیر تعطیل در نظر بگیری مثلا اگر مصاحبه ات 3شنبه است باید شنبه و یکشنبه رو تعطیل در نظر بگیری و 5شنبه صبح اول وقت به آنکارا برسی. من دیدم خیلی از بچه ها جوابشون 2 روزه هم میاد ولی برای احتمال تکرار تست خون باید 1 روز حاشیه اطمینان در نظر بگیری. البته مطب روزهای شنبه نیمه وقته ولی بهتره خیلی روش حساب نکنی و تعطیل در نظر بگیریش. ضمنا حواست باشه غیر از شنبه و یکشنبه یه وقت توی اون روزهای انتخابیت روز تعطیلی رسمی در ترکیه نباشه. Smile

لینک تعطیلات رسمی ترکیه
2013ASxxx فقط خودم / آنکارا
مصاحبه: NOV 2012 فرم 9 سوالی
کلیرنس: ژانویه 2013 / 80 روز آزگار!
ورود: آپریل 2013 واشینگتن
سوشال 17 و گرین کارت 20 روز پس از رسیدن Cool
کار: آگوست 2013 نفت و گاز
Project Planner/Scheduler Engineer
هیوستون تگزاس
تشکر کنندگان: aziking ، achi686 ، farhadfsh ، afs ، rezagh ، kavirr ، homayoon13 ، mhz_ir ، rouzbehdarvishi ، mirzamemar ، ipedram ، oghs ، shani89 ، nasam ، NEURON
(2012-09-21 ساعت 11:43)kouroshd نوشته:  
(2012-08-08 ساعت 19:15)alirezass نوشته:  باسلام
یه سوال دارم در مورد وقت گرفتن دکتر آنکارا
1. زمانی که مصاحبه ما مشخص شد باید از تهران وقت بگیریم یا میتونیم بریم آنکارا و مستقیم بریم دکتر؟
2. آیا منشی انکارا فارسی میتونه حرف بزن یا باید با انگلیسی با او صحبت کنیم و وقت بگیریم؟
3. چه مدت کار دکتر طول میکشه بعضی ها میگویند 1 روزه تمومه؟
سوال آخر چند روز ما باید در آنکارا هتل رزور کنیم و بمونیم؟
با تشکر از همه بچه های این سایت مفید.
دمتون گرم

1. گرفتن وقت اینترنتی است. از یکماه قبل از مصاحبه میتونید به سایت http://www.doctorun.com/ مراجعه کنید و وقت بگیرید.

2. با منشی با ایمیل در ارتباطید یک فرم گرفتن وقت هست کامل پر میکنید و سه چهار روز بعد از طرف منشی تایید میشه و بهتون یک ایمیل بر میگردونه. توی انکارا دکتر و منشی فارسی می فهمند و دکتر اونگان فارسی حرف میزنه.

3. اگه بچه 2-15 سال ندارید، دو روز کاری طول میکشه یعنی اگه امروز صبح برید مطب ،فردا جواب حاضر میشه. ولی اگر بچه کوچیک داشته باشید4 روز کاری طول میکشه. مثلا اگه مصاحبه چهارشنبه است باید شنبه وقت بگیرید.( البته منشی دکتر برای اطمینان میگه جمعه بگیرید بهتره )!!!

4. تعداد روزهای رزور هتل بستگی به بندبالایی که جواب دادم داره و اینکه ویزا یکضرب باشید یا کلیر بخورید اگه ویزا یکضرب باشید چند روز اضافه باید بمونید تا پاس رو همراه با ویزا تحویل بگیرید.

-----------------------------------------------------------------------------------

منم تاپیک 2012 رو شخم زدم و اینها بدست امد :

* مطب روزهای یکشنبه کامل بسته است و روزهای شنبه تا ظهر بازه.

* یکی از دوستان گفته بود که قبل از رفتن قد و وزنتون رو دقیق بدونید وگرنه باید برای گرفتن قد و وزن 50 دلار بپردازید.

* معاینه شامل معاینه بدن ، فشارخون ، گاهی ضربه به پهلو( برای اگاهی از سلامت کلیه ) نگاه کردن جای جراحی اگه داشتید میشه .
* آزمایش خون و عکس قفسه سینه هم هست.

* بچه های زیر 2 سال ازمایش خاصی ندارند فقط کارت واکسن باید نشان داد.

* بچه های 2 تا 15 سال باید تست سل بدند که مثل تست پنی سیلینه و سه روز بعد باید جای تست رو نشون بدند .برای بچه ها پنجشنبه نباید وقت بگیرید چون یکشنبه دکتر بخواد جای تست سل رو نگاه کنه مطب تعطیله.

* وقتی توی سایت شروع به وقت گرفتن میکنید برای تک تک اعضا باید وقت بگیرید و برای بچه کوچیک اول وقت بگیرید.

* در مورد ابله مرغان اگر گرفتید باید با اعتماد بنفس بگید که گرفتم و جاش رو نشون بدید در غیر اینصورت اگر اصرار کرد درخواست تیتر داده یا تیتر ایران رو نشون بدید.
شماره کیس : 2013AS000XXX - سه نفر-سفارت : انکارا - مصاحبه : NOV - کلیر: DEC 10 Smile - مقصد:کالیفرنیا. دریافت گرین کارت : اپریل . خدایا شکرت.
سلام
کسایی که هفته اول نوامبر مصاحبه دارند حواسشون باشه که از 25 ام تا 29 ام تویه ترکیه تعطیله رسمیه.
تشکر کنندگان: sayeh_m ، ali234 ، صوفیا صوری ، Ali DV-2013 ، achi686 ، kavirr ، nika ، oghs ، godot ، shani89 ، nasam
(2012-09-20 ساعت 22:26)ali234 نوشته:  دوستان این لیست تعطیلی های رسمی ترکیه است قبل از گرفتن وقت دکتر حتما بهش دقت کنید:

http://turkey.usembassy.gov/holidays.html

ممنون
ولی توجه کنید که این لیست تعطیلات سفارت USA در ترکیه است و نه تعطیلات رسمی ترکیه.تعطیلات رسمی ترکیه به شرح زیر است برای سال 2012:
Holidays and Observances:
1 Jan New Year's Day
20 Mar March equinox
23 Apr National Sovereignty and Children's Day
1 May Labor and Solidarity Day
19 May Commemoration of Atatürk, Youth and Sports Day
21 Jun June Solstice
18 Aug Ramadan Feast Eve
19 Aug Ramadan Feast
20 Aug Ramadan Feast Day 2
21 Aug Ramadan Feast Day 3
30 Aug Victory Day
22 Sep September equinox
24 Oct Sacrifice Feast Eve
25 Oct Sacrifice Feast
26 Oct Sacrifice Feast Day 2
27 Oct Sacrifice Feast Day 3
28 Oct Sacrifice Feast Day 4
28 Oct Republic Day Eve
29 Oct Republic Day
21 Dec December Solstice
31 Dec New Year's Eve
کیس نامبر :2013AS1XX / آنکارا / 2 نفر /مصاحبه:w4 نوامبر /کلیر شدن: 11 JAN/ ورود به نیویورک:۹ فوریه/ساكن هيوستون
سفرنامه
دوستان گرامی 2013
لطفا دیگه تو این تاپیک سوالای تکراری نپرسید. اکثر سوالای شما با خواندن تاپیک های سالهای قبل جواب داده خواهد شد.
موفق باشید
یقیــن دارم که ما روزی پــروانه خواهیــم شد. بگذار روزگار هـــر چه میـــخواهد پیــله کنـــد.
[font=Tahoma]زندگی در شیکاگو[/font]
تشکر کنندگان: sayeh_m ، صوفیا صوری ، Ali DV-2013 ، homayoon13 ، sadeghi897 ، oghs
درود بر دوستان گرامي

با توجه به اينكه من پسرم 4 ماهشه و توي سايت مركز پزشكي گفته كه وقت معاينه براي اطفال 2 تا 15 سال رو بايد 4 روز براش در نظر بگيريم و براي اطفال زير 2 سال من چيزي نديدم، از اساتيد و دوستان با تجربه خواهش ميكنم بنده رو راهنمايي كنند:
1: براي كودك 4 ماهه آيا حتما بايد توي سايت مربوطه وقت معاينه بگيريم يا اصلا نيازي به اينكار نيست؟
2: براي خودم و همسرم وقتي كه وقت ميگيريم براي هر نفر 2 روز جداگانه بايد محاسبه كنيم يا خير؟( يعني هر 2 تامون ميتونيم توي يك روز تمام معايناتمون رو انجام بديم يا بايد پشت سر هم تاريخ هامون رو تعيين كنيم؟ )
3: توي فرم وقت معاينه پزشكي نوشته شده كه شماره پرواز و همينطور تاريخ ورود به آنكارا رو بايد مشخص كنيم. از اونجايي كه هنوز معلوم نيست چند روز بايد براي وقت معاينات پزشكي و دريافت جواب بايد زمان در نظر بگيريم، چطور ميشه بليط و هتل رو گرفت يا رزرو كرد؟ اگر دوست يا دوستاني محبت كنند جواب بنده رو بدن يك دنيا ممنون ميشم يا اگر لينك يا لينك هاي خاصي رو سراغ دارند بازم ممنون ميشم برام آدرس اون لينكها رو بنويسند

بي صبرانه منتظر پاسخ دوستان عزيزم هستم
سپاسگزارم
كيس نامبر 2013AS000006XX/نامه اول:MAY1 2012/سفارت:ANK/كارنت شدن كيس:OCT/نامه دوم:SEP/مصاحبه:NOV/كليرنس: 44 روز/دريافت ويزا:16 Jan/مقصد:سياتل/ تاريخ حدودي ورود به سياتل:May
تشکر کنندگان: oghs ، shani89
(2012-09-22 ساعت 15:36)peyman1355 نوشته:  درود بر دوستان گرامي

با توجه به اينكه من پسرم 4 ماهشه و توي سايت مركز پزشكي گفته كه وقت معاينه براي اطفال 2 تا 15 سال رو بايد 4 روز براش در نظر بگيريم و براي اطفال زير 2 سال من چيزي نديدم، از اساتيد و دوستان با تجربه خواهش ميكنم بنده رو راهنمايي كنند:
1: براي كودك 4 ماهه آيا حتما بايد توي سايت مربوطه وقت معاينه بگيريم يا اصلا نيازي به اينكار نيست؟
2: براي خودم و همسرم وقتي كه وقت ميگيريم براي هر نفر 2 روز جداگانه بايد محاسبه كنيم يا خير؟( يعني هر 2 تامون ميتونيم توي يك روز تمام معايناتمون رو انجام بديم يا بايد پشت سر هم تاريخ هامون رو تعيين كنيم؟ )

سپاسگزارم
سلام دوست عزیز
من در مورد کوچولوتون چیزی نمیدونم ولی در باره ابنکه هر دوی شما بید از روی سایت زمان مراجعه به پزشک اونگان رو پر کنید ۱۰۰٪ درسته
البته من امروز اومدم برای هفته سوم نوامبر بگیرم دیدم که تا ۲۲ اکتبر اجازه گرفتن وقت رو میده و فکر کنم میشه نهایتا تا یک ماه جولو تر رو وقت گرفت نه بیشتر
موفق باشید
شماره کیس : ##20130000 - کنسوگری : آنكارا - مصاحبه : اواخر آبان تعداد : 2نفر - تاریخ دریافت ویزا : 2 روز بعد از مصاحبه
زمان ورود : Feb 2013 - شهر : سنفرانسیسکو ---- سفرنامه بخش
تشکر کنندگان: mdna ، rezagh ، sayeh_m ، Ali DV-2013 ، kavirr ، oghs ، godot ، shani89
(2012-09-22 ساعت 18:03)aziking نوشته:  
(2012-09-22 ساعت 15:36)peyman1355 نوشته:  درود بر دوستان گرامي

سپاسگزارم
سلام دوست عزیز
من در مورد کوچولوتون چیزی نمیدونم ولی در باره ابنکه هر دوی شما بید از روی سایت زمان مراجعه به پزشک اونگان رو پر کنید ۱۰۰٪ درسته
البته من امروز اومدم برای هفته سوم نوامبر بگیرم دیدم که تا ۲۲ اکتبر اجازه گرفتن وقت رو میده و فکر کنم میشه نهایتا تا یک ماه جولو تر رو وقت گرفت نه بیشتر
موفق باشید

Aziking گرامي

از راهنمايي شما بينهايت سپاسگزارم اما حدس ميزنم سوال هام رو درست نتونستم مطرح كنم، اولا پسر 4 ماهه من كه در زمان معاينه 6 ماهه خواهد بود آيا اصلا نيازي هست كه براش وقت معاينه بگيريم يا نه؟ و اگر جواب مثبته براش چند روز كاري بايد در نظر بگيريم؟
و ثانيا اينكه وقتي كه داريم وقت ميگيريم آيا براي هر سه نفر افراد خانواده در يك روز معين و مشخص (مثلا 4 روز كاري قبل از روز مصاحبه) بايد وقت گرفت يا بايد پشت سر هم روز ها رو بايد محاسبه كرد؟ ( براي مثال 4 روز براي پسرم+ 2 روز براي خودم+ 2 روز براي همسرم= مجموعا 6 روز كاري پيش از تاريخ و زمان مصاحبه )

از عزيزان پيشكسوت و با تجربه خواهش ميكنم بنده رو به بزرگي خودشون راهنمايي كنند

يك دنيا سپاسگزارم
كيس نامبر 2013AS000006XX/نامه اول:MAY1 2012/سفارت:ANK/كارنت شدن كيس:OCT/نامه دوم:SEP/مصاحبه:NOV/كليرنس: 44 روز/دريافت ويزا:16 Jan/مقصد:سياتل/ تاريخ حدودي ورود به سياتل:May
تشکر کنندگان: aziking ، oghs ، shani89
(2012-09-22 ساعت 18:15)peyman1355 نوشته:  [quote='aziking' pid='216734' dateline='1348320814']
[quote='peyman1355' pid='216689' dateline='1348312004']
Aziking گرامي

از راهنمايي شما بينهايت سپاسگزارم اما حدس ميزنم سوال هام رو درست نتونستم مطرح كنم، اولا پسر 4 ماهه من كه در زمان معاينه 6 ماهه خواهد بود آيا اصلا نيازي هست كه براش وقت معاينه بگيريم يا نه؟ و اگر جواب مثبته براش چند روز كاري بايد در نظر بگيريم؟
و ثانيا اينكه وقتي كه داريم وقت ميگيريم آيا براي هر سه نفر افراد خانواده در يك روز معين و مشخص (مثلا 4 روز كاري قبل از روز مصاحبه) بايد وقت گرفت يا بايد پشت سر هم روز ها رو بايد محاسبه كرد؟ ( براي مثال 4 روز براي پسرم+ 2 روز براي خودم+ 2 روز براي همسرم= مجموعا 6 روز كاري پيش از تاريخ و زمان مصاحبه )

يك دنيا سپاسگزارم

شما وقتی که از دکتر وقت بگیرین همه تونو با هم میبینه یعنی به نوبت میرین تو ولی پشت سر هم و در یک روز
برای بچه هم وقتی برین اونجا اگه لازم نباشه بهتون میگه خود دکتر
تشکر کنندگان: peyman1355 ، aziking ، rezagh ، sayeh_m ، Gerdoo ، Ali DV-2013 ، kavirr ، farshadsh ، oghs ، godot ، shani89
(2012-09-22 ساعت 18:28)مهتاب - 2251 نوشته:  
(2012-09-22 ساعت 18:15)peyman1355 نوشته:  [quote='aziking' pid='216734' dateline='1348320814']
[quote='peyman1355' pid='216689' dateline='1348312004']
Aziking گرامي

يك دنيا سپاسگزارم

شما وقتی که از دکتر وقت بگیرین همه تونو با هم میبینه یعنی به نوبت میرین تو ولی پشت سر هم و در یک روز
برای بچه هم وقتی برین اونجا اگه لازم نباشه بهتون میگه خود دکتر

پس طبق فرمايش شما، من بايد براي تك تك اعضاء خانواده ام در يك روز مشخص وقت بگيرم ( مثلا 2 تا حداكثر 3 روز كاري قبل از تاريخ مصاحبه ) و اگر پسر 4 ماهه ما نياز به زمان بيشتري براي معاينات پزشكي داشته باشه اون موقع بايد چكار كنيم؟ به نظر شما اينكار منطقيه كه من براي بچه بدون گرفتن وقت برم اونجا و در اونجا متوجه بشم كه آيا نيازي به گرفتن وقت هست يا خير؟Sad
ممنون ميشم اگر منو راهنمايي بفرمائيد يا اگر دوستاني شرايط مشابه بنده رو قبلا داشتند يا دارند بنده رو به لينك مشخصي كه پاسخ مشخص توش هست راهنمايي بفرمايند.

از لطف شما بينهايت سپاسگزارم
تشکر کنندگان: oghs
من یک نوزاد 4 ماهه دارم. در سایت اونگان گفته شده کودکان سنین 2 تا 15 سال نیاز به آزمایشات مربوطه دارن و 4 روز کاری هم باید براش وقت گذاشت. حالا برای من چه فکری میشه کرد؟
ممنون
39##
آنکارا، 3نفر، مصاحبه: 26 فوریه، کلیرنس: 18 آوریل......سفرنامه•●❤
تشکر کنندگان: homayoon13 ، oghs
(2012-09-22 ساعت 20:44)peyman1355 نوشته:  دوستان گرامي سوالم رو خيلي خيلي خلاصه ميپرسم، اميدوارم حداقل يك نفر از عزيزان محبت كنه و جواب منو بده Sad چون اين سوال دوست عزيزمون Gerdoo هم هستش:
فرزند من در زمان مصاحبه 6 ماهه خواهد بود، براي تمامي اعضاء خانواده ام ( خودم، همسرم و پسرمون ) چند روز كاري براي معاينه پزشكي بايد در نظر بگيرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خواهش ميكنم بنده رو راهنمايي بفرمائيد Sad
نميدونم ظاهرا كسي به اينجا سر نميزنه يا سوالم براش اهميتي نداره كه جواب نميده جز مهتاب و aziking گرامي كه از محبت هاي اين دو دوست از صميم قلب سپاسگزارم

سلام ، من خودم بچه ندارم ولي تا اونجایی که تو مهاجرسرا خوندم و بچه های پارسال گفتن کسانی که بچه دارن باید 4 روز کاری وقت بزارن به خاطر تست سل
شماره کیس: 2013AS7XX /تاریخ قبولی:3may /کنسولگری:آنکارا /تعداد افراد کیس :2نفر /تاریخ ارسال فرمها:10may /کارنت شدن کیس: 13aug /نامه دوم : 20sep /مصاحبه : nov ،كليرنس : یک نفر 185 روز و یک نفر 288 روز
تشکر کنندگان: peyman1355 ، ASALI ، sayeh_m ، صوفیا صوری ، kavirr ، farshadsh ، nika ، oghs ، shani89
(2012-09-22 ساعت 20:49)raham نوشته:  
(2012-09-22 ساعت 20:44)peyman1355 نوشته:  دوستان گرامي سوالم رو خيلي خيلي خلاصه ميپرسم، اميدوارم حداقل يك نفر از عزيزان محبت كنه و جواب منو بده Sad چون اين سوال دوست عزيزمون Gerdoo هم هستش:
فرزند من در زمان مصاحبه 6 ماهه خواهد بود، براي تمامي اعضاء خانواده ام ( خودم، همسرم و پسرمون ) چند روز كاري براي معاينه پزشكي بايد در نظر بگيرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خواهش ميكنم بنده رو راهنمايي بفرمائيد Sad
نميدونم ظاهرا كسي به اينجا سر نميزنه يا سوالم براش اهميتي نداره كه جواب نميده جز مهتاب و aziking گرامي كه از محبت هاي اين دو دوست از صميم قلب سپاسگزارم

سلام ، من خودم بچه ندارم ولي تا اونجایی که تو مهاجرسرا خوندم و بچه های پارسال گفتن کسانی که بچه دارن باید 4 روز کاری وقت بزارن به خاطر تست سل

رهام گرامي

اين كه شما ميفرمائيد درسته اما اگر به سايت مربوطه سر بزنيد ميبينيد كه اين 4 روز براي كودكان بين 2 تا 15 سال هستش، و هيچ چيزي راجع به سنين زير 2 سال و گرفتن وقت براي اين گروه سني توش ننوشته Sad
ظاهرا بايد به خود سايت ايميل بزنم و ازشون پاسخ مناسب بگيرم چون امروز بعد از ظهر تماس تلفني گرفتم اما بهم گفتند دوشنبه تماس بگيرم Sad
از راهنمايي جنابعالي هم صميمانه سپاسگزارم دوست گرامي
تشکر کنندگان: raham ، ASALI ، صوفیا صوری ، farshadsh ، oghs ، shani89
پیمان عزیز من خودم تنهام ولی سایت دکتر اون رو برای سوال شما زیر و رو کردم و دیدم گفته برای 2 تا 15 سال تست میخواد و این یعنی از 0 تا 2 و از 15 تا بینهایت تست و نتیجتا 4 روز زودتر رو نمیخواد. اما باز بهتره یه زنگی بزنی بپرسی. لطفا جواب رو اینجا بذار تا به درد دوستان بچه دار هم بخوره.
2013ASxxx فقط خودم / آنکارا
مصاحبه: NOV 2012 فرم 9 سوالی
کلیرنس: ژانویه 2013 / 80 روز آزگار!
ورود: آپریل 2013 واشینگتن
سوشال 17 و گرین کارت 20 روز پس از رسیدن Cool
کار: آگوست 2013 نفت و گاز
Project Planner/Scheduler Engineer
هیوستون تگزاس
سلام
اگر مصاحبه چهارشنبه باشه و دوشنبه وقت دکتر بگیرم تا سه شنبه بعد ازظهر جواب رو دکتر میده؟
تشکر کنندگان: oghs ، shani89

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان