کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
توضیح قسمتهای مختلف فرم ثبت نام اینترنتی
(2012-09-07 ساعت 17:36)hassan1358arab نوشته:  قابل توجه دوستانی که امسال میخوان در قرعه کشی شرکت کنند باید یه توضیح کوچیک بدم اینکه اخرین مدرک تحصیلی خودتونو علامت بزنین نه مدرکی رو که ممکنه تا سال اینده بگیرید
حسن جان سلام.به عنوان مثال من دوترم دیگه درسم تموم شده یعنی لیسانس میگیرم خوب موقع ثبت نام قاعدتا باید some graduate courses رو بزنم.ولی وقتی لیسانس گرفتم و برنده شدم باید به kccاطلاع بدم؟مشکلی پیش نمیاد برام؟
ممنون
تشکر کنندگان:
(2012-09-07 ساعت 18:05)اردوان نوشته:  
(2012-09-07 ساعت 17:36)hassan1358arab نوشته:  قابل توجه دوستانی که امسال میخوان در قرعه کشی شرکت کنند باید یه توضیح کوچیک بدم اینکه اخرین مدرک تحصیلی خودتونو علامت بزنین نه مدرکی رو که ممکنه تا سال اینده بگیرید
حسن جان سلام.به عنوان مثال من دوترم دیگه درسم تموم شده یعنی لیسانس میگیرم خوب موقع ثبت نام قاعدتا باید some graduate courses رو بزنم.ولی وقتی لیسانس گرفتم و برنده شدم باید به kccاطلاع بدم؟مشکلی پیش نمیاد برام؟
ممنون

سلام دوست من
منظورم اینه که باید برنامه خودتون رو بسنجین و زمان بندی درست داشته باشین و تخمین بزنین که اگه برنده شدین و جزء اولین کارنتی ها هستین مدرکتون رو قبل از کارنت شدن گرفته باشین چونکه برای سفارت اخرین مدرک تحصیلی ملاکه.حالا فکرشو کنید که برنده هم شدین و موقع رفتن به سفارت مدرکتون رو نگرفتین حالا به هر دلیلی چراکه هستن بچه هایی که الان برنده شدن و برای ازاد کردن مدرکشون دارن دردسر میکشن
شماره کیس: 2013AS2xxx مصاحبه:dec(ابوظبی) دریافت ویزا:13 مارچ مقصد:LA
اموزش زبان با استفاده از Goenglish
تشکر کنندگان: اردوان ، j@vad
ببخشيد من يه چيز رو خوب متوجه نشدم اونم اينه که به هر حال چه فرقی ميکنه قبل کارنت شدن يا بعدش در هر 2 حالات من مدرک ليسانسو ميگيرم و بهشون ميگم که اين آخرين مدرکمه و اون موقع ثبت نام يه مقداری از cours هام مونده بود واسه همين زده بودم some graduate coursesبه نظرت مشکلی پیش میاره؟
تشکر کنندگان:
(2012-09-07 ساعت 18:53)اردوان نوشته:  ببخشيد من يه چيز رو خوب متوجه نشدم اونم اينه که به هر حال چه فرقی ميکنه قبل کارنت شدن يا بعدش در هر 2 حالات من مدرک ليسانسو ميگيرم و بهشون ميگم که اين آخرين مدرکمه و اون موقع ثبت نام يه مقداری از cours هام مونده بود واسه همين زده بودم some graduate coursesبه نظرت مشکلی پیش میاره؟

نه مشکلی نیست
تشکر کنندگان: j@vad
ولی کلا زمان کارنت شدن به کیس نامبره آدم بستگی داره درست میگم؟
تشکر کنندگان:
(2012-09-07 ساعت 19:01)اردوان نوشته:  ولی کلا زمان کارنت شدن به کیس نامبره آدم بستگی داره درست میگم؟

بله هرچی شماره کیس کوچکتر باشه زودتر کارنت میشه
تشکر کنندگان: اردوان ، sepidehrazavi93 ، j@vad
(2012-09-07 ساعت 16:27)اردوان نوشته:  
(2012-09-07 ساعت 15:01)amir_cool_2001 نوشته:  
(2012-09-06 ساعت 22:33)S0SHiANT نوشته:  
[quote='اردوان' pid='211145' dateline='1346959165']
دوتا سوال:اول اینکه از کجا میدونین 3000 نفر قبول شدن از چه منبعی؟لطفا معرفی کنین.
و دیکه اینکه آیا راهی وجود داره که بشه فهمید امسال(2014)چندنفر ایرانی رو معرفی میکنن؟
ممنون

قانون لاتاری میگه که در هرسال تعداد برنده ها از هر کشور نباید بیشتر از 7 درصد کل برنده باشه. که 7درصد از 50.000 نفر میشه حدود 3500 نفر.

لینک خبر
http://travel.state.gov/visa/immigrants/..._5715.html
خوب یعنی سال 2013 یه استثنا بود که 6هزارو 29 نفر از ایران اعلام کردند؟

درسته امسال عده بیشتری برنده شدند ولی فقط 3500 نفر از این برنده ها موفق به دریافت ویزا میشوند. احتمالا به دلیل اینکه سال گذشته حدود 1000 نفر حتی کیس خودشون رو دنبال نکردند امسال این 6029 نفر رو به عنوان برنده اعلام کردند.
چشم ها را باید شست جور دیگر باید دید.
تشکر کنندگان: sepidehrazavi93 ، j@vad
همون روز 2 اکتبر لیست کشور های شایسته در میاد؟
تشکر کنندگان:
امیرجان، حذف یا اضافه شدن اسم کشورها هیچ ربطی به تعداد ویزاهایی که از طریق لاتاری میگیرند نداره. حذف شدنشون وابسته به تعداد گرین کارتهایی هست که از طرق دیگر میگیرند.

(2012-09-07 ساعت 21:42)amir_cool_2001 نوشته:  البته هنوز معلوم نیست که آیا کشوری از آسیا حذف بشه یا اضافه بشه که این موضوع رابطه مستقیم با تعداد برندگان داره.

نه عزیز، دو اکتبر سایت برای ثبت نام باز میشه. معمولاً دستورالعمل شزکت در لاتاری زودتر میاد که اسم کشورهای مجاز هم توش هست.

(2012-09-07 ساعت 21:50)اردوان نوشته:  همون روز 2 اکتبر لیست کشور های شایسته در میاد؟
تشکر کنندگان: mortezafox ، j@vad
شما کاملا درست می فرمائید. شاید منظورم درست نرسوندم. منظور من این بود که با حذف کشوری که حدود نیمی از شرکت کنندگان را در بر داشت شانس ایرانیان بیشتر شد. قطعا با کمتر شدن تعداد شرکت کنندگان شانس دیگران افزایش پیدا میکنه.
تشکر کنندگان: storagemeter ، j@vad
(2012-09-07 ساعت 20:21)amir_cool_2001 نوشته:  
(2012-09-07 ساعت 16:27)اردوان نوشته:  
(2012-09-07 ساعت 15:01)amir_cool_2001 نوشته:  
(2012-09-06 ساعت 22:33)S0SHiANT نوشته:  
[quote='اردوان' pid='211145' dateline='1346959165']
دوتا سوال:اول اینکه از کجا میدونین 3000 نفر قبول شدن از چه منبعی؟لطفا معرفی کنین.
و دیکه اینکه آیا راهی وجود داره که بشه فهمید امسال(2014)چندنفر ایرانی رو معرفی میکنن؟
ممنون

قانون لاتاری میگه که در هرسال تعداد برنده ها از هر کشور نباید بیشتر از 7 درصد کل برنده باشه. که 7درصد از 50.000 نفر میشه حدود 3500 نفر.

لینک خبر
http://travel.state.gov/visa/immigrants/..._5715.html
خوب یعنی سال 2013 یه استثنا بود که 6هزارو 29 نفر از ایران اعلام کردند؟

درسته امسال عده بیشتری برنده شدند ولی فقط 3500 نفر از این برنده ها موفق به دریافت ویزا میشوند. احتمالا به دلیل اینکه سال گذشته حدود 1000 نفر حتی کیس خودشون رو دنبال نکردند امسال این 6029 نفر رو به عنوان برنده اعلام کردند.

چه جور میشه که 6000 قبول اعلام میکنند بعد میان فقط 3500 ویزا میدن؟؟؟آمدیم این 6000 نفر الان هموشون ئنبال کارشونو گرفته باشند بالاخره کیس که بیخود نمی تونند رد کنند. میشه یه خورده بیشتر توضیح بدید.
تشکر کنندگان: S0SHiANT ، j@vad
خودشون همه جا گفتند كه برنده شدن در لاتاري به منزله دريافت ويزا نيست و صلاحيت افراد در سفارت آمريكا توسط افسر احراز ميشه. خيلي از شركت كنندگان هم به دلايل مختلف از جمله اشتباهات در هنگام ثبت نام، عدم داشتن مدارك كافي و اسپانسر و تمكن مالي و نقص مدارك ريجكت ميشن. عده ايي هم اصلا منصرف شده و كيس خودشون رو دنبال نمي كنند مانند سال گذشته. به خاطر همين بيش از ظرفيت برنده اعلام ميشه.
تشکر کنندگان: storagemeter ، sepidehrazavi93 ، j@vad
سلام
می خواستم بدونم در قسمت وضعیت تاهل فرم گزینه ی مطلقه هست؟ اگه نیست باید بزنیم مجرد یا...؟؟؟
تشکر کنندگان:
6000 نفر اعلام نمیکنند که نصفشون را ریجکت کنند و دلشون را بسوزونند! بالاخره با الهام از تجربه سالهای گذشته به این عدد رسیدند. جوری انتخاب میکنند که با توجه به ریزشی که قبولیها دارند، باز هم کل 50 هزار ویزا پر بشه و استفاده بشه. در واقع قبل از اینکه لازم باشه تصور کنید 6000 نفر برنده و سقف 3500 نفر ویزا باعث چه مشکلی میتونه باشه، بهتره به این فکر کنید که شاید این دو برابر ظرفیت اعلام کردن خودش راه حلی بوده برای پر شدن تمام ویزاها و اصلا قرار نیست کار را از یک طرف دیگه خراب کنه و باعث بشه به همه ویزا نرسه.
درسته هیچ چیز قطعیت نداره، اما بالاخره توضیح واضحی که اداره مهاجرت داده اینه که 100 هزار نفر را اعلام کردند به امید اینکه تمام 50 هزار ویزا مصرف بشه.
یک بار دیگه هم میگم. شاید این صحبت من دهها بار تو این فروم گفته شده: از برنده ها خیلیها اصلا نمیدونند ثبت نام شدند. خیلیها متوجه نمیشوند برنده شدند (به دلایل مختلف) خیلیها شرایطش را ندارند و اصلا پیگیری نمیکنند. عده ای شرایطش را ندارند و در مصاحبه رد میشوند و عده دیگر به خاطر اشتباهات یا ادعای دروغ در ثبت نام اولیه در روز مصاحبه رد میشوند. نتیجه همه این اتفاقات که هرسال میفته اداره مهاجرت را به این نتیجه رسانده که چنین آماری را اعلام کنند تا ویزاها همه استفاده بشه، حالا اگر خطایی هم در پیش بینی داشته باشند، دیگه اینقدرها فاحش نیست که نگران کننده باشه.
(2012-09-08 ساعت 15:01)amir_cool_2001 نوشته:  
(2012-09-08 ساعت 14:22)paniz light نوشته:  سلام
می خواستم بدونم در قسمت وضعیت تاهل فرم گزینه ی مطلقه هست؟ اگه نیست باید بزنیم مجرد یا...؟؟؟

بله وجود داره براي جدا شدن بدون طلاق از گزينه Divorced و براي طلاق قانوني از گزينه legally Separated براي همسر فوت شده از گزينه Widowed استفاده كنيد. براي انتخاب هريك از گزينه ها بايد مدارك عقد نامه يا طلاق نامه يا وفات ارائه بشه.
البته من فکر میکنم این امیر خان ما که فعاله
اینجا یه اشتباه لپی مرتکب شده.
Divorced یعنی طلاق قانونی و
Separated یعنی جدا از هم زندگی کردن بدون طلاق.
همینجا هم از امیر عزیز بخاطر فعال بودنش تشکر میکنم.
موفق باشید.
یقیــن دارم که ما روزی پــروانه خواهیــم شد. بگذار روزگار هـــر چه میـــخواهد پیــله کنـــد.
[font=Tahoma]زندگی در شیکاگو[/font]

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان