کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
توضیح قسمتهای مختلف فرم ثبت نام اینترنتی
نقل قول:مدرکهای تحصیلی تاثیری روی مصاحبه و چیزهای دیگه دارن؟ و اینکه کیس ساده به چه کیسی میگن؟
مثلا من دیپلم دارم فرقی بین من هست با کسی که لیسانس داره؟ و اگه هست فرقشون چیه؟
یه سوال دیگه اینکه بعد از اینکه راهی آمریکا شدید اونجا برای کار و محل زندگی این چیزا که مهمه برا شروع زندگی از طرف دولت چه اقداماتی انجام میشه؟

کیس ساده یعنی کیسی که پیچیده نباشه. شما هر اظهاری که بکنید اونها بررسیش میکنن. حالا کسی رو در نظر بگیرین که دکترا داشته باشه اونم تو یک رشته حساس، چند تا کشور خارجی و از جمله خاورمیانه ای هم رفته باشه و سرbازیش هم توی سpاه بوده و شغل دولتی داره. بررسی وضعیت چنین کیسی ماهها طور میکشه و شاید اصلا بهش ویزا هم داده نشه. اما کسی که دیپلم و یا لیسانس عادی داره، سربازی معاف بوده و توی یک شرکت خصوصی کار میکرده پرونده بسیار سبک تر ی داره و بررسی کیسش زودتر انجام میشه. البته این به این معنی نمیشه که فرمها رو خالی بندی پر کنید و روز مصاحبه دروغ بگین چون اگر بفهمند مشکل ساز میشه.
نگران نباشید به بیش از 95 درصد ویزا میرسه.

دوست عزیز دولت آمریکا همین که اجازه داده راست راست بریم تو کشورشون و از امکاناتشون استفاده کنیم بزرگترین کمک و لطف رو کرده Wink خیر هیچ کمکی داده نمیشه. فقط اگر بخواهید تحصیل کنید کمک هایی دریافت میکنید.
تشکر کنندگان: S0SHiANT ، zina s ، daria ، mortezafox ، sepidehrazavi93 ، j@vad ، niloofar khorshidsavar
کاربران محترم
برای اطلاعات بیشتر جهت ثبت نام از تاپیک های سالهای قبل استفاده کنید.

2013
2012
2011

موفق باشید.
یقیــن دارم که ما روزی پــروانه خواهیــم شد. بگذار روزگار هـــر چه میـــخواهد پیــله کنـــد.
[font=Tahoma]زندگی در شیکاگو[/font]
(2012-08-25 ساعت 13:56)h4di نوشته:  
(2012-08-25 ساعت 02:47)S0SHiANT نوشته:  
(2012-08-24 ساعت 15:25)persianking62 نوشته:  یه سوال دیگه شاید هنوز زود باشه پرسیدنش این جریان کارنت شدن و clear شدن چی هست یکی در یه خط میتونه بگه؟؟؟

این برای من هم یه سوال شده . با تجربه های این امر ما تازه کارها رو یاری بدن اگر امکانش هست .
ممنون

وقتی اسمتون به سلامتی در میاد یک شماره پرونده بهتون داده میشه به این صورت:
2014AS000XXXXX
AS یعنی سهمیه آسیا و جای ایکس ها عدد قرار میگیره که از 1 تا 100000 میتونه باشه.
سایت دولتی هست که کارنتی (current) های هر ماه رو اعلام میکنه. آدرسش یادم نیست یه جستجوی کوچولو بکنین پیدا میشه. مثلا میگه از شماره 1000 تا 3000 برای ماه دسامبر کارنت شدن. که البته این کار رو 2 ماه جلوتر انجام میده. یعنی اگر مثلا الان ماه اکتبر باشه. کارنتی های ماه دسامبر رو اعلام میکنه. کارنت شدن یعنی اینکه این شماره ها در این ماه (مثلا دسامبر ) مصاحبه میشوند. یک ایمیلی هم به شما ارسال میشه که ساعت و تاریخ مصاححبه تون رو اعلام میکنه. شما باید از 2 ماه قبل تاریخ مصاحبه به تکاپو بیفتین و مدارک لازمه رو جمع آوری و ترجمه کنین (مدارک پزشکی، مالی، تحصیلی، کاری، ازدواج و شناسایی) و به سفارت آمریکا در کشوری که قبلا مشخص کرده اید ارسال کنین. مدارک تا 1 ماه قبل از مصاحبه باید به دست سفارت رسیده باشه.
روز مصاحبه فرا میرسه و شما به سفارت آمریکا در کشور مقصد میرین و آفیسر با شما صحبت میکنه. اگر شما دختر خانم باشین و زیر 25 سال باشین و حداکثر مدرکی که گرفته باشین لیسانی باشه آنهم نه تو رشته های حساس و خلاصه کیس ساده و راحتی باشین به اححتمال 70-80 درصد همانجا در سفارت ویزایتان را دریافت میکنید. البته در آنکارا پاسپورتها رو تحویل پست یو پی اس میدین و چند روز بعد پاسپورتهای ویزا خورده به در هتل محل اقامتتون میاد. در کشور های دیگه نمیدونم روال کاری دریافت ویزای یک ضرب چگونه هست. اما هر طور که باشه وقتی چند روز بعد از مصاحبه که وقتی برمیگردین ایران ویزاتون رو هم دارین و از همون لحظه آماده رفتن به آمریکا هستین.
اما سناریوی بدتر اینه که به شما یک برگه آبی در سفارت داده میشه و میگن که پرونده هاتون کامله اما یک سری کارهای اداری داره. یک سایت هم معرفی میکنن که هر چند وقت باید سر بزنین و شماره کیستون رو بررسی کنید که اعلام شده (به اصطلاح کلیر شده) یا نه. اما نگران نباشید. بیشتر از 95 درصد آبی گیرندگان هم این مرحله رو با موفقت میگذرونن و فقط باید بعد از کلیر شدن کیستون خرج کنین و یک سفر دیگه به اون کشور داشته باشین تا ویزاها رو دریافت کنین و بعدش آمریکا سلام! Smile
امیدوارم این توضیحات ابرهای تیره سردرگمی رو از ذهنتون زدوده باشه. Smile
موفق باشید

پس اینجور که شما می گویید اول ویزا صادر میشه. بعد گرین کارت باید از داخل آمریکا اقدام کنند؟؟؟؟؟؟؟ و یه سوال دیگه ویزای که می دند چه مدت هست و آیا deadline وجود دارد برای ورود به خاک امریکا؟؟؟؟

من یه سوال داشتم الان چند سال هست که ایران جز کشور هایی هست که شهروندانش اجازه شرکت در لاتاری داره؟؟؟؟؟؟؟ امکان داره امسال ایران اجازه نداشته باشد با توجه به اینکه در چند سال گذشته مهاجرت ایرانیان به امریکا زیاد بوده.
تشکر کنندگان:
دوستان من میخواهم برای 2014 ثبت نام کنم.دانشجوی ترم 3 هم هستم.می خواستم ببینم من که الآن دانشجو ام ،میتونم بعد از قبولی تو آمریکا ادامه تحصیل بدم؟ و یه سوال دیگه اینکه وضعیت سربازی زمان ثبت نام هم مهمه و اگر مثلا قبول شم و موقع مصاحبه هنوز خدمت نرفته باشم مشکلی به وجود میاد؟
DV2017 ... DV2016 ... DV2015 ... DV2014 ... DV2013 ... DV2012 نشد ک بشه!
-----------------------------------------------------
بیا که همصدا شیم / یا پر بگیریم یا که ما فنا شیم
بیا من و تو ما شیم / یا بمیریم یا از غصه رها شیم ..... Rolleyes
تشکر کنندگان: S0SHiANT ، dior
نقل قول:دوستان من میخواهم برای 2014 ثبت نام کنم.دانشجوی ترم 3 هم هستم.می خواستم ببینم من که الآن دانشجو ام ،میتونم بعد از قبولی تو آمریکا ادامه تحصیل بدم؟ و یه سوال دیگه اینکه وضعیت سربازی زمان ثبت نام هم مهمه و اگر مثلا قبول شم و موقع مصاحبه هنوز خدمت نرفته باشم مشکلی به وجود میاد؟

دوست من توی ثبت نام اینترنتی از سربازی رفتن نمیپرسن فکر کنم (منم اولین باره میخوام شرکت کنم) .
داداش من بر حسب نظر و اطلاعات خودم این چیزا میگم بهت ، شاید راه هایی باشه اما اینا که میگم نظرات من هست . اگه اطلاعاتم اشتباه باشه دوستان با تجربه کاملش میکنن....
فقط بعید میدونم که بدون پاسپورت بتونی جایی بری .
اینکه لاتاری گرین کارت آمریکا رو بردی دلیل نمیشه بتونی بدون سربازی پاسپورت رو بگیری که بری آنکارا یا جای دیگه برا مصاحبه .
اگه هم بخوای از طریق ویزا برای تحصیل توی آمریکا اقدام کنی که اون بحثش جداست که لینکشم یادم نیست که بزارم برات ...
من هم مشکلم همین بود یه زمانی... منتها با این تفاوت که دانشجو نبودم .
از نظر من هر کاری میکنی فقط قضیه سربازیتو درست کن یا اینکه با یه ترفندی با این شرایطی که داری پاسپورتتو بگیر (راه هاشو نمیدونم) که بعد که قبول شدی به امید خدا ، دستت تو سرت نباشه که حالا چکار کنم؟
اگه قبول بشی و نتونی خودت رو به مصاحبه برسونی هم شانس خودت رو خراب کردی همه شانس یه نفر دیگه رو سوزوندی...
آدم اگه آرزوهاشو باور کنه خودش راه رسیدن بهش رو هموار میکنه ..
برنامه ریزی ، آوردن آینده به زمان حال است تا بتوانید همین الان کاری برای آن انجام دهید. آلن لاکین
تشکر کنندگان: farzad021 ، j@vad
(2012-08-27 ساعت 13:16)persianking62 نوشته:  
(2012-08-25 ساعت 13:56)h4di نوشته:  
(2012-08-25 ساعت 02:47)S0SHiANT نوشته:  
(2012-08-24 ساعت 15:25)persianking62 نوشته:  یه سوال دیگه شاید هنوز زود باشه پرسیدنش این جریان کارنت شدن و clear شدن چی هست یکی در یه خط میتونه بگه؟؟؟

این برای من هم یه سوال شده . با تجربه های این امر ما تازه کارها رو یاری بدن اگر امکانش هست .
ممنون

وقتی اسمتون به سلامتی در میاد یک شماره پرونده بهتون داده میشه به این صورت:
2014AS000XXXXX
AS یعنی سهمیه آسیا و جای ایکس ها عدد قرار میگیره که از 1 تا 100000 میتونه باشه.
سایت دولتی هست که کارنتی (current) های هر ماه رو اعلام میکنه. آدرسش یادم نیست یه جستجوی کوچولو بکنین پیدا میشه. مثلا میگه از شماره 1000 تا 3000 برای ماه دسامبر کارنت شدن. که البته این کار رو 2 ماه جلوتر انجام میده. یعنی اگر مثلا الان ماه اکتبر باشه. کارنتی های ماه دسامبر رو اعلام میکنه. کارنت شدن یعنی اینکه این شماره ها در این ماه (مثلا دسامبر ) مصاحبه میشوند. یک ایمیلی هم به شما ارسال میشه که ساعت و تاریخ مصاححبه تون رو اعلام میکنه. شما باید از 2 ماه قبل تاریخ مصاحبه به تکاپو بیفتین و مدارک لازمه رو جمع آوری و ترجمه کنین (مدارک پزشکی، مالی، تحصیلی، کاری، ازدواج و شناسایی) و به سفارت آمریکا در کشوری که قبلا مشخص کرده اید ارسال کنین. مدارک تا 1 ماه قبل از مصاحبه باید به دست سفارت رسیده باشه.
روز مصاحبه فرا میرسه و شما به سفارت آمریکا در کشور مقصد میرین و آفیسر با شما صحبت میکنه. اگر شما دختر خانم باشین و زیر 25 سال باشین و حداکثر مدرکی که گرفته باشین لیسانی باشه آنهم نه تو رشته های حساس و خلاصه کیس ساده و راحتی باشین به اححتمال 70-80 درصد همانجا در سفارت ویزایتان را دریافت میکنید. البته در آنکارا پاسپورتها رو تحویل پست یو پی اس میدین و چند روز بعد پاسپورتهای ویزا خورده به در هتل محل اقامتتون میاد. در کشور های دیگه نمیدونم روال کاری دریافت ویزای یک ضرب چگونه هست. اما هر طور که باشه وقتی چند روز بعد از مصاحبه که وقتی برمیگردین ایران ویزاتون رو هم دارین و از همون لحظه آماده رفتن به آمریکا هستین.
اما سناریوی بدتر اینه که به شما یک برگه آبی در سفارت داده میشه و میگن که پرونده هاتون کامله اما یک سری کارهای اداری داره. یک سایت هم معرفی میکنن که هر چند وقت باید سر بزنین و شماره کیستون رو بررسی کنید که اعلام شده (به اصطلاح کلیر شده) یا نه. اما نگران نباشید. بیشتر از 95 درصد آبی گیرندگان هم این مرحله رو با موفقت میگذرونن و فقط باید بعد از کلیر شدن کیستون خرج کنین و یک سفر دیگه به اون کشور داشته باشین تا ویزاها رو دریافت کنین و بعدش آمریکا سلام! Smile
امیدوارم این توضیحات ابرهای تیره سردرگمی رو از ذهنتون زدوده باشه. Smile
موفق باشید

پس اینجور که شما می گویید اول ویزا صادر میشه. بعد گرین کارت باید از داخل آمریکا اقدام کنند؟؟؟؟؟؟؟ و یه سوال دیگه ویزای که می دند چه مدت هست و آیا deadline وجود دارد برای ورود به خاک آمریکا؟؟؟؟

من یه سوال داشتم الان چند سال هست که ایران جز کشور هایی هست که شهروندانش اجازه شرکت در لاتاری داره؟؟؟؟؟؟؟ امکان داره امسال ایران اجازه نداشته باشد با توجه به اینکه در چند سال گذشته مهاجرت ایرانیان به آمریکا زیاد بوده.

دوست عزیز سلام طبق اطلاعاتی که من این جا بدست اوردم شما وقتی لاتاری برنده میشی و نامه و جواب اینا اومد باید بری سفارت ویزاتو گرفتی باید انتخاب کنی تو کدوم ایالت میخوای ساکن شی و یک سال یک روز باید اونجا اقامت و مالیات اگه تنوستی کار پیدا کنی و بعدش گرین کارت میگیری و من فکر کنم ایران امسال هم باشه
2014 منوازدست داد
2015 منوازدست داد
به امید 2016
تشکر کنندگان:
بین 3 یا 4 هفته تا یک سال خیلی فرق هست !!! حالا امیدواریم دوستانی که آگاه هستند جریان روشن کنند Big Grin
حالا فعلا بیام دعا کنیم امسال ایران جز اون کشور هایی باشد که امکان شرکت دارد. از قرار معلوم ظرف چند سال گذشته خیلی ایرانی مهاجرت کرده امریکا و کم کم داره چوب خطش پر میشه . برای 2013 6000 ایرانی برده که رقم قابل توجه هست.حتی اگه امسال هم باشه فکر نکنم سال بعدش باشد. امید به خدا ببینیم چی میشه.
تشکر کنندگان: j@vad
(2012-08-27 ساعت 15:18)S0SHiANT نوشته:  
نقل قول:دوستان من میخواهم برای 2014 ثبت نام کنم.دانشجوی ترم 3 هم هستم.می خواستم ببینم من که الآن دانشجو ام ،میتونم بعد از قبولی تو آمریکا ادامه تحصیل بدم؟ و یه سوال دیگه اینکه وضعیت سربازی زمان ثبت نام هم مهمه و اگر مثلا قبول شم و موقع مصاحبه هنوز خدمت نرفته باشم مشکلی به وجود میاد؟

دوست من توی ثبت نام اینترنتی از سربازی رفتن نمیپرسن فکر کنم (منم اولین باره میخوام شرکت کنم) .
دوست گرامی
برای ارسال پست از فونت و تنظیمات پیش فرض مهاجرسرا استفاده نمایید. فقط برای مسائلی که به نظر باید دقت بیشتری روی آنها انجام شود تغییرات را اعمال نمایید.
موفق باشید.

(2012-08-29 ساعت 23:24)persianking62 نوشته:  بین 3 یا 4 هفته تا یک سال خیلی فرق هست !!! حالا امیدواریم دوستانی که آگاه هستند جریان روشن کنند Big Grin
حالا فعلا بیام دعا کنیم امسال ایران جز اون کشور هایی باشد که امکان شرکت دارد. از قرار معلوم ظرف چند سال گذشته خیلی ایرانی مهاجرت کرده آمریکا و کم کم داره چوب خطش پر میشه . برای 2013 6000 ایرانی برده که رقم قابل توجه هست.حتی اگه امسال هم باشه فکر نکنم سال بعدش باشد. امید به خدا ببینیم چی میشه.
با این که دوستان تجربه های مختلف دارن ولی معمولا :
سوشیال نامبر در هفته ی اول
ولکام لدر در هفته ی سوم
و گرین کارت در هفته ی چهارم به دست متقاضی خواهد رسید.
موفق باشید.
یقیــن دارم که ما روزی پــروانه خواهیــم شد. بگذار روزگار هـــر چه میـــخواهد پیــله کنـــد.
[font=Tahoma]زندگی در شیکاگو[/font]
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، farmiz ، sepidehrazavi93 ، j@vad
عرض ادب دارم خدمت همه عزیزانم ....راستش منم برای اولین باره که می خوام شرکت کنم و هنوز چیزی نشده دچار یه هیجان عجیب و کاذب شدم ....هیجانی که با خوندن خاطرات دوستانی که موفق شدن گرین کارت بگیرن و با رویای عجیب و غریبی که تو خلوت خودم دارم ، مخصوصا وقتی خودم رو برنده فرض میکنم و تو سفارت آمریکا می بینم ، چندین برابر میشه .....
بی ریا باید بگم یکی از دلایلی که منو مجبور کرد بیام تو این فروم ثبت نام کنم جدا از اطلاعات مفیدی که از مباحث دوستان گرفتم ، همین حس مشترک بین اعضای این سایت بود....حسی که همراه با یه صداقت و امیدواری منو وادار کرد بیام و به جمع دوستان اضافه بشم ....((البته اگه لایق باشم ))
.........
برای اینکه خلاف قوانین سایت پست نامربوط نفرستاده باشم ، یه سوالی عجیب ذهنم رو مشغول کرده بود ....با مطالعه تاپیک های گذشته و سرچ تو انجمن های دیگه هنوز موفق نشدم به جوابم برسم ...
دیدم اینجا هم مطرح شده و جواب درستی نبود براش ...
اینکه بعد از گرفتن ویزا ، چقدر زمان میبره که گرین کارت رو بگیری ....؟ بعضی از عزیزان گفتن 1 سال و 1 رزو ....بعضی ها هم گفتم چند هفته ...بعضی ها هم گفتن چهار پنج ماه و ...../ حالا من فرض میکنم 1 سال و 1 روز ...../آیا تو این 1 سال و 1 روز میشه از آمریکا خارج شد و برگشت ...؟
ممنون میشم کسایی که اطلاعات دقیق تری دارن در اختیار من و دوستان دیگه هم بذارن .....
...................
..................................
آروزی موفقیت دارم برای تک تک اعضای این سایت.
تشکر کنندگان: S0SHiANT ، j@vad
من خدا بخواد انشالله میخوام تا مهرماه ازدواج کنم کنم یعنی عقد
البته هنوز خاستگاری هم نرفتم
خوب بعد ثبت نام چطوری باید اعلام کنم
تروخدا دعا کنید بهم جواب مثبت بدن
تشکر کنندگان: S0SHiANT ، ammar
(2012-09-01 ساعت 12:01)soheil_m نوشته:  عرض ادب دارم خدمت همه عزیزانم ....راستش منم برای اولین باره که می خوام شرکت کنم و هنوز چیزی نشده دچار یه هیجان عجیب و کاذب شدم ....هیجانی که با خوندن خاطرات دوستانی که موفق شدن گرین کارت بگیرن و با رویای عجیب و غریبی که تو خلوت خودم دارم ، مخصوصا وقتی خودم رو برنده فرض میکنم و تو سفارت آمریکا می بینم ، چندین برابر میشه .....
بی ریا باید بگم یکی از دلایلی که منو مجبور کرد بیام تو این فروم ثبت نام کنم جدا از اطلاعات مفیدی که از مباحث دوستان گرفتم ، همین حس مشترک بین اعضای این سایت بود....حسی که همراه با یه صداقت و امیدواری منو وادار کرد بیام و به جمع دوستان اضافه بشم ....((البته اگه لایق باشم ))
.........
برای اینکه خلاف قوانین سایت پست نامربوط نفرستاده باشم ، یه سوالی عجیب ذهنم رو مشغول کرده بود ....با مطالعه تاپیک های گذشته و سرچ تو انجمن های دیگه هنوز موفق نشدم به جوابم برسم ...
دیدم اینجا هم مطرح شده و جواب درستی نبود براش ...
اینکه بعد از گرفتن ویزا ، چقدر زمان میبره که گرین کارت رو بگیری ....؟ بعضی از عزیزان گفتن 1 سال و 1 رزو ....بعضی ها هم گفتم چند هفته ...بعضی ها هم گفتن چهار پنج ماه و ...../ حالا من فرض میکنم 1 سال و 1 روز ...../آیا تو این 1 سال و 1 روز میشه از آمریکا خارج شد و برگشت ...؟
ممنون میشم کسایی که اطلاعات دقیق تری دارن در اختیار من و دوستان دیگه هم بذارن .....
...................
..................................
آروزی موفقیت دارم برای تک تک اعضای این سایت.

با سلام خدمت شما دوست عزیز:بعد از گرفتن ویزا شما باید تا شش ماه بعد وارد آمریکا شوید.بعد از مدت تقریبا 4 هفته (یک ماه) گرین کارد شما به دستتان می رسد. منتها شما می توانید این مدت را در آمریکا بمانید و گرین کارد خود را بگیرید و یا آ درس یکی از آشنایانتونو بدید تا کارت به آدرس اون ارسال بشید و اون شخص به آدرس شما در ایران کارت رو ارسال کنه. البته بگم که در صورتیکه شما در آمریکا بمونید گرین کارد شما باطل نخواهد شد. در کل شما باید شش ماه از سال رو در آمریکا بمانید تا گرین شما باطل نشود. بدیهی است شما می توانید بعد از شش ماه یا به جای دیگر بروید و یا در همان آمریکا بمانید

(2012-09-01 ساعت 19:53)mortezafox نوشته:  من خدا بخواد انشالله میخوام تا مهرماه ازدواج کنم کنم یعنی عقد
البته هنوز خاستگاری هم نرفتم
خوب بعد ثبت نام چطوری باید اعلام کنم
تروخدا دعا کنید بهم جواب مثبت بدن

دوست عزیز از اونجاییکه مدت ثبت نام از 13 مهر تا 13 آبان است چنانچه شمادر این مدت عقد کنید میتوانید هر دو ثبت نام کنید و شانس برنده شدن خود را دو برابر کنید. ولی اگر بعد از این بازه زمانی عقد کنید چنانچه هر کدام از شما قبول شود در مصاحبه می تواند اسم همسر خود را در سفارت مربوطه اعلام کند وهر دو ویزا رو بگیرید. کلا زیاد نگران نباشید و این موضوع مهمی نیست. در ضمن براتون دعا میکنم به مرادتون هم برسید
تشکر کنندگان: soheil_m ، S0SHiANT
آخرین اطلاعیه سایت رسمی http://travel.state.gov/visa/immigrants/..._1322.html
DV 2014 Program: Online registration for the DV-2014 Program will begin on Tuesday, October 2, 2012 at 12:00 noon, Eastern Daylight Time (EDT) (GMT-4), and conclude on Saturday, November 3, 2012 at 12:00 noon, Eastern Daylight Time (EDT) (GMT-4). Instructions for the DV 2014 Program are not yet available, so please check back later.
تشکر کنندگان: maryam sadafi
ببخشید یه سئوال دارم
من دیپلم فنی حرفه ای دارم (11 ساله) . بعدش هم دیگه درس نخوندم. پایان خدمت هم دارم
در فرم ثبت نام باید گزینه ی High School . No Degree رو بزنم یا گزینه ی vocational school رو؟
اصلا اگر قبول بشم با این شرایط شانسی برای گرفتن ویزا دارم؟
تشکر کنندگان:
(2012-09-02 ساعت 03:35)firstpars نوشته:  ببخشید یه سئوال دارم
من دیپلم فنی حرفه ای دارم (11 ساله) . بعدش هم دیگه درس نخوندم. پایان خدمت هم دارم
در فرم ثبت نام باید گزینه ی High School . No Degree رو بزنم یا گزینه ی vocational school رو؟

شما بدون داشتن مدرك پيش دانشگاهي نمي توانيد موفق به اخذ ويزا شويد ميتوانيد الان مدرك خود را No Degree بزنيد و بعد از دريافت مدرك پيش دانشگاهي در فرمهاي ارسالي به KCC سفارت مدرك خود را ديپلم بزنيد. شما حتما بايد براي گرفتن ويزا مدرك پيش دانشگاهي رو ارائه كنيد در غير اينصورت كيس شما رد ميشه.
چشم ها را باید شست جور دیگر باید دید.
تشکر کنندگان: vahidshakib ، ابی22 ، S0SHiANT ، firstpars ، sepidehrazavi93 ، j@vad
(2012-09-02 ساعت 10:38)amir_cool_2001 نوشته:  
(2012-09-02 ساعت 03:35)firstpars نوشته:  ببخشید یه سئوال دارم

شما بدون داشتن مدرك پيش دانشگاهي نمي توانيد موفق به اخذ ويزا شويد ميتوانيد الان مدرك خود را No Degree بزنيد و بعد از دريافت مدرك پيش دانشگاهي در فرمهاي ارسالي به KCC سفارت مدرك خود را ديپلم بزنيد. شما حتما بايد براي گرفتن ويزا مدرك پيش دانشگاهي رو ارائه كنيد در غير اينصورت كيس شما رد ميشه.

نمیشه حالا توی فرم degree بزنیم ؟
مشکلی پیش میاد اگه تو این مدت که وقت هست پیش دانشگاهی رو بگیریم اما تو فرم اولیه ثبت نام زده باشیم دیپلم داریم؟
مدرک پیش دانشگاهی وقتی ترجمه میشه تاریخ اخذ مدرک هم توش هست ؟ یعنی اگه توی ثبت نام اولیه زده باشیم که دیپلم 12 سالا داریم اما بعد از قبولی و ارسال مدارک به kcc ببینن تاریخ مدرک پیش دانشگاهی با تاریخی که تو ثبت نام زدیم دیپلم 12 سال داریم نخونه ، کیس رو باطل میکنن یا مشکلی نیس؟
برنامه ریزی ، آوردن آینده به زمان حال است تا بتوانید همین الان کاری برای آن انجام دهید. آلن لاکین
تشکر کنندگان: ابی22

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان