کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مشخصات عکس دیجیتالی برای شرکت در لاتاری و سوالات مرتبط با آن
دوستان بهترین روش واسه عکس اینه که بریم عکاسی و بگیم عکس واسه لاتاری میخوایم درسته ؟؟؟ فقط یه موقع اشتباه اینا نکن کسی تجربه ی داره ؟
یه تصمیم یه هدف یا شکست یا پیروزی .... در جاده ی موفقیت دور زدن ممنوع
تشکر کنندگان: storagemeter ، Tomas ، pariya2 ، battosai
لازم نیست حتما برید عکاسی.خودتون با دوربین دیجیتالی یا حتی اگر دوربین موبایلتون کیفیت خوبی داره می تونید عکس بگیرید.فقط باید یه سری شرایط رو رعایت کنین.مثلا طوری عکس بگیرید که سایه رو صورتتون نباشه.عکس تمام رخ باشه.پشت عکس زمینه سفید باشه.یعنی مثلا پشتتون دیوار سفید باشه.
که همه ی این شرایط رو تو خود سایت ثبت نام لاتاری با نشان دادن عکس های غلط و درست گفته.
ولی اگر میرید عکاسی بگید که روتوش نکنه.چون صورت باید کاملا واضح باشه.
بهترین روش اینه که خودتون با در نظر گرفتن مشخصات عکس قابل قبول رو بگیرید. شما با عکاسی ها سر این موضوع که تاریخ دوربین رو هم درست کنند مشکل خواهید داشت چه برسد به روتوش نکردن و بقیه مشخصات. عکسی که با تلفن همراه گرفته شود قابل قبول نیست. اگر در منزل عکس می گیرید اینجا را بخوانید.

In addition, snapshots, magazine photos, low quality vending machine or mobile phone photos, and full-length photographs are not acceptable.

(2012-08-15 ساعت 21:02)wushu kung fu نوشته:  دوستان بهترین روش واسه عکس اینه که بریم عکاسی و بگیم عکس واسه لاتاری میخوایم درسته ؟؟؟ فقط یه موقع اشتباه اینا نکن کسی تجربه ی داره ؟
تشکر کنندگان: ario ، wushu kung fu ، Tomas ، pariya2 ، j@vad
مرسی از جواب دهید دوست عزیز فقط یک سوالی دارم اگه بخوایم خودمون عکس بگیریم با این دوربین های دیجیتال حجم عکس حدود 5 mg فکر کنم بشه که بعد باید حجمش رو کم کنیم؟؟؟ توی کیفیت تاثیر نمیگذاره ؟؟ البته من چندا عکاسی رفتم گفتن بلدن عکس لاتاری بگیرن فقط میشه بهشون اعتماد کرد ؟
یه تصمیم یه هدف یا شکست یا پیروزی .... در جاده ی موفقیت دور زدن ممنوع
تشکر کنندگان: storagemeter ، Tomas ، pariya2
خواهش میکنم دوست عزیز، تا جایی که خودتون می تونید عکس بگیرید و عکاسی نرید. شما با یک دوربینه 10 مگاپیکسل که عکس بگیری حدوداً حجمش 2.5 مگابایت میشه. بعد عکس رو به کامپیوتر منتقل میکنی. باید اول crop کنی بعد resize .
با کراپ کردن دو تغییر مهم در عکس بوجود میاری: اول فقط کله و سرشونه هاتو تو عکس میگذاری و دوم عکسو مربعی میکنی(مربعی ینی مضارب 600 * 600 pixel) مثل 1200 * 1200 یا 1600 *1600 مرحله دوم resize کردنه که به نرم افزار میگی عکسه مربعی تو به عکس مربعی کوچکتر تبدیل کنه. دقت کنید چون ریسایز کردن نسبت طول و عرض عکسو عوض نمیکنه مجبور بودیم تو همون مرحله کراپ عکس مستطیلی رو مربعی کنیم. بهترین نرم افزار برای این کار هم Microsoft Office Picture Manager هست. سراغ photoshop نرید. چون شما فقط مجاز به کراپ و ریسایز هستید و بس. مطمئن باشید حجم و همه چیز عکس هم درست در میاد.

(2012-08-17 ساعت 13:04)wushu kung fu نوشته:  مرسی از جواب دهید دوست عزیز فقط یک سوالی دارم اگه بخوایم خودمون عکس بگیریم با این دوربین های دیجیتال حجم عکس حدود 5 mg فکر کنم بشه که بعد باید حجمش رو کم کنیم؟؟؟ توی کیفیت تاثیر نمیگذاره ؟؟ البته من چندا عکاسی رفتم گفتن بلدن عکس لاتاری بگیرن فقط میشه بهشون اعتماد کرد ؟
با سلام

من تازه عضوه این سایت شدم و اینم اولین پست هست به سلامتی. من سال پیش اولین بار در لاتاری شرکت کردم برای 2013 ولی قبول نشدم . می خواستم بدونم با همون عکسی که سال پیش شرکت کردم امسال هم می توانم شرکت کنم یا مشکل پیش میاد؟؟
تشکر کنندگان: aliman210
با سلام خدمت همه دوستان مهاجر سرایی
مسیری از سایت travel.state.gov را به شما معرفی میکنم که جهت کنترل عکس و crop نمودن به شما کمک میکند. البته می بایست نرم افزار Adobe Flash Player
نسخه 10 بر روی کامپیوترتان نصب باشد.
آدرس مسیر :
http://travel.state.gov/visa/visaphotore...#diversity

موفق باشید.[/align]
تشکر کنندگان: hamedhamed ، IRANDOKHT ، drkam ، takpar1371 ، naziii ، pariya2 ، mike_martini ، mm_toraby ، eerfan ، payam62 ، safajoo ، dash_ebi1 ، j@vad ، arira ، a.kh
(2012-08-24 ساعت 15:03)persianking62 نوشته:  با سلام

من تازه عضوه این سایت شدم و اینم اولین پست هست به سلامتی. من سال پیش اولین بار در لاتاری شرکت کردم برای 2013 ولی قبول نشدم . می خواستم بدونم با همون عکسی که سال پیش شرکت کردم امسال هم می توانم شرکت کنم یا مشکل پیش میاد؟؟

معمولاً همه جا گفته میشه از عکسی که کمتر از 6 ماه از آن گذشته استفاده کنید.

(2012-08-17 ساعت 10:04)storagemeter نوشته:  بهترین روش اینه که خودتون با در نظر گرفتن مشخصات عکس قابل قبول رو بگیرید. شما با عکاسی ها سر این موضوع که تاریخ دوربین رو هم درست کنند مشکل خواهید داشت چه برسد به روتوش نکردن و بقیه مشخصات. عکسی که با تلفن همراه گرفته شود قابل قبول نیست. اگر در منزل عکس می گیرید اینجا را بخوانید.

In addition, snapshots, magazine photos, low quality vending machine or mobile phone photos, and full-length photographs are not acceptable.

(2012-08-15 ساعت 21:02)wushu kung fu نوشته:  دوستان بهترین روش واسه عکس اینه که بریم عکاسی و بگیم عکس واسه لاتاری میخوایم درسته ؟؟؟ فقط یه موقع اشتباه اینا نکن کسی تجربه ی داره ؟
عکسی که با دوربین تلفن همراه گرفته میشه اگر با کیفیت باشه و تمام شرایط گفته شده در آن رعایت شود قابل قبول هست چون اصلاً کسی متوجه نمیشو عکاسی برایتان گرفته یا تلفن همراهتان
حداقلش اینکه ما که با موبایل عکس گرفتیم پارسال فرستادیم قبول هم شدیم
ولی تنظیم نور و جلوگیری از افتادن سایه پشت عکس با این روش خیلی سخته حالا که فرصت دارید چه بهتر که برید ویه عکاس حرفه ای واستون بگیره
ما دقیقه نودی 2 ساعت مونده به پایان وقت ثبت نام لاتاری مجبور شدیم با موبایل عکس بگیریمBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin
2013AS57##-مصاحبه 4 اپریل ایروان- مدت زمان کلیر شدن 46 روز

سفرنامه+آماده سازی! قبل از سفر
تشکر کنندگان: storagemeter ، pariya2 ، sepideh.razavi93 ، j@vad ، mahnam7 ، bhr bhr
ممکنه در مورد انداختن عکس با حجاب بیشتر توضیح بدید؟
تشکر کنندگان: Roshanraz
(2012-08-25 ساعت 09:23)Tasnim banou نوشته:  ممکنه در مورد انداختن عکس با حجاب بیشتر توضیح بدید؟

تا آنجا كه من اطلاع دارم عكس با حجاب هيچ مشكلي نداره منوط به اينكه گردي صورت (face) كاملاً مشخص بوده و پوشيده نباشد همچنين حجاب نبايد گوشها را بپوشاند و بايد در عكس مشخص باشد.

تشکر کنندگان: Tasnim banou ، storagemeter ، pariya2 ، j@vad ، Danoosh ، Roshanraz
ممنون از پاسختون
من سایت رو زیاد خوندم ولی این قضیه پیدا بودن گوش برام حل نشد ، یکسری هم میگن پیدا بودن گوش اصلا مهم نیست و فقط گردی صورت مهمه!
تو سایت خودشون هم نمونه هایی که گذاشته با اینکه حجاب ندارن ولی گوششون معلوم نیست
تشکر کنندگان:
(2012-08-25 ساعت 10:15)Tasnim banou نوشته:  ممنون از پاسختون
من سایت رو زیاد خوندم ولی این قضیه پیدا بودن گوش برام حل نشد ، یکسری هم میگن پیدا بودن گوش اصلا مهم نیست و فقط گردی صورت مهمه!
تو سایت خودشون هم نمونه هایی که گذاشته با اینکه حجاب ندارن ولی گوششون معلوم نیست

دوست عزيز عكسي كه گذاشته يه عكس نرمال از روبرو هست نه يه تمام گوش!!
منظورش اينه كه گوشتون رو نپوشونيد يا اگه كلاه ميذاري گوشتون و صورتتون مشخص باشه..
اين هم لينك مربوطه جهت اطمينان دوستان تو سفارت آمريكا در آنكارا

The applicant should be dressed in normal street attire without a hat. Uniforms and/or head coverings obscuring the applicant's features, hair, or hairline, may not be worn. If the applicant must wear head cover, the ears and the forehead must be seen clearly.

تشکر کنندگان: Tasnim banou ، storagemeter ، parsush ، Danoosh
با سلام خدمت دوستان
میخواستم بدونم اگه کسی عکس گذرنامش بدون ریش پرفسوری باشه اگر با ریش پرفسوری یا بقول معروف با ریش طرحدار عکس بگیره این تفاوت بین عکس لاتاری و گذرنامه مشکل ساز خواهد بود یا خیر؟ سپاسگزارم
تشکر کنندگان:
(2012-08-26 ساعت 16:12)alas2012 نوشته:  با سلام خدمت دوستان
میخواستم بدونم اگه کسی عکس گذرنامش بدون ریش پرفسوری باشه اگر با ریش پرفسوری یا بقول معروف با ریش طرحدار عکس بگیره این تفاوت بین عکس لاتاری و گذرنامه مشکل ساز خواهد بود یا خیر؟ سپاسگزارم

نه مشکلی نخواهد بود و سعی کنید هر عکسی که میفرستید با همون قیافه تقریبی واسه مصاحبه حاضر شوید.
(فراموش نشه دوستان داریم واسه یه کشوری به نام آمریکا اقدام میکنیم, کشوری که آوای آزادی مردمش همه جا طنین اندازه حالا اگه قرار باشه به این راحتی بااین آزادی های خیلی پیش پا افتاده و ساده مشکل داشته باشن که من یکی ترجیح میدم بیخیال شم...Tongue پس زیاد سخت نگیرین دوستان)

تشکر کنندگان: alas2012 ، soheil_m ، pariya2 ، javane_pishtaz ، safajoo ، Danoosh
(2012-08-26 ساعت 21:04)hamedhamed نوشته:  
(2012-08-26 ساعت 16:12)alas2012 نوشته:  با سلام خدمت دوستان

نه مشکلی نخواهد بود و سعی کنید هر عکسی که میفرستید با همون قیافه تقریبی واسه مصاحبه حاضر شوید.
(فراموش نشه دوستان داریم واسه یه کشوری به نام آمریکا اقدام میکنیم, کشوری که آوای آزادی مردمش همه جا طنین اندازه حالا اگه قرار باشه به این راحتی بااین آزادی های خیلی پیش پا افتاده و ساده مشکل داشته باشن که من یکی ترجیح میدم بیخیال شم...Tongue پس زیاد سخت نگیرین دوستان)

من هم فکر نمیکنم. دیگه اونا انقدر بیکار هم نیستند که به ریش طرف هم گیر بدنBig Grin
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان