کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مشخصات عکس دیجیتالی برای شرکت در لاتاری و سوالات مرتبط با آن
(2012-08-24 ساعت 17:51)aghmahani نوشته:  با سلام خدمت همه دوستان مهاجر سرایی
مسیری از سایت travel.state.gov را به شما معرفی میکنم که جهت کنترل عکس و crop نمودن به شما کمک میکند. البته می بایست نرم افزار Adobe Flash Player
نسخه 10 بر روی کامپیوترتان نصب باشد.
آدرس مسیر :
http://travel.state.gov/visa/visaphotore...#diversity

موفق باشید.[/align]

واقعا این لینک خیلی کمک میکنه درجا همون عکس مد نظر رو تحویل میده
تشکر کنندگان:
میگم این جریان تاریخی که میگن توی عکس میفته و امکان هست تاریخش به روز نباشه چیه ؟!
دیدم یکی 2 نفر همچین سوالی داشتن.
نمیشه به عکاس بگیم تاریخ نباشه ؟
یه توضیحی بدید دوستان بلکه ابرهای تیره افکارم دور بشن ! Cool
برنامه ریزی ، آوردن آینده به زمان حال است تا بتوانید همین الان کاری برای آن انجام دهید. آلن لاکین
تشکر کنندگان:
سلام سوشیانت عزیز.به این لینک برو و کامل بخون شاید کمکت کنهhttp://travel.state.gov/visa/visaphotoreq/visaphotoreq_5334.html
البته فکر نکنم در مورد تاریخ چیزی نوشته باشه!
تشکر کنندگان: S0SHiANT
سلام . دوستان میخواستم بدونم اگه resolution unit عکس 2 یاشه ایرادی داره؟
تشکر کنندگان:
(2012-09-14 ساعت 20:00)S0SHiANT نوشته:  میگم این جریان تاریخی که میگن توی عکس میفته و امکان هست تاریخش به روز نباشه چیه ؟!
دیدم یکی 2 نفر همچین سوالی داشتن.
نمیشه به عکاس بگیم تاریخ نباشه ؟
یه توضیحی بدید دوستان بلکه ابرهای تیره افکارم دور بشن ! Cool

تو تصویر که تاریخ درج نمیشه . موضوع تاریخ عکس ، تاریخیه که عکس گرفته شده و در اطلاعات فایل عکس JPG درج میشه و چون شما فایل رو آپلود و ارسال می کنید ، اگر براشون تاریخ عکس برداری مهم باشه ، به این تاریخ دسترسی خواهند داشت.
منظورم تاریخ فایل نیست.
با برنامه های مخصوصی که با یک جستجوی ساده در اینترنت می توانید آنها را پیدا کنید ، می توانید هم تاریخ فایل و هم تاریخ عکس برداری رو ویرایش کنید.
تشکر کنندگان: S0SHiANT ، storagemeter ، اردوان ، pariya2 ، parastoo mohajer
Wink 
سلام به دوستان من بلاخره بعد از رفت وآمد های مکرر SadSadتونستم عکس مورد نظرم رو در عکاسی با مشخصات بگیرم بلاخره ولی یکم ابهام دارم عکس اولی که گرفتم مستقیما دیجیتالی و 1m حجم داشت (خودم کمش کردم)و وارد سایت(http://travel.state.gov/visa/visaphotore...#diversity ) میشدم برای چک کردنش مشکل داشت و درست نبود 2باره رفتم عکاسی وعکس جدید گرفتم Big GrinBig Grin، (که ظاهرا وباطنا مشخصاتش درسته "فکر کنم")
مشخصات رو تنظیم کرد عکس دومی توی مشخصاتش که میرم نوع دوربین رو نمیزنه برای تاریخ هم توی general نوشته 9/15 /created 2012 همچنین در قسمت دیگه(summary--->>advance) این مشخصات رو نوشته
پیکسل هاش درس نوشته - رزولیشن ها یش رو هردو 300 dpi نوشته + عمق رنگ 24 و frame count را هم 1 نوشته واین چیز هارا هم نوشته : property creation soft ------Adob photoshop CS3 windows
color Representation----------- sRGB
(که اولی که مشکل داشت ایجوری نبود)
:حالا این با این مشخصات مشکلی نداره (این جدیده) ؟ چون اولی با نشانگر موس که روش نگه میدارم نوع دوربین و تمام مشخصات میزنه (دومی و اصلی نه نمیزنه فقط حجم وپیکسل وفرمتJPEG که درست است) ؟
SadSadSadSad
بعدا هم که توی همون سایت بالارفتم بعد از عملیات ذخیره همچین بگی نگی یکم ،خیلی کم(به مقدار کم) تصویر در 100% شطرنجی مانند به نظر میرسه که اگه در 50 یا 60% بذاری کاملا طبیعی است ( خیلی خوش تیپ وقشنگ ) CoolCool
این مسئله وضوح چی مشکل نداره ؟
دوستان ببخشید اگه طولانی شد اینشالله که یکی از دوستان جواب بده وراهنمایی کنه باتجربه ها و علما هم تایید کنند وبین علما اختلاف نیفته تا من هم مثل دوستان این مرحله رو خوب بگذرانم .
به امید موفقیت
براى تو هيچ شهرى بهتر از شهر ديگر نيست،بهترين شهرها شهرى است كه تو را بپذيرد و در آن آسوده باشى
. امام علی(ع)حکمت434

تشکر کنندگان: bhr bhr
از دوستان کسی هست که از عکس سال های قبلش استفاده کرده باشه و برنده شده باشه؟ یعنی حتما چک میکنن که عکس با عکس پارسال فرق داره؟!
DV-2013 - DV-2014 - DV-2015 - DV-2016 - DV-2017 - DV-2018 - DV-2019 - DV-2020 - DV-2021 - DV-2022 - DV-2023 - DV-2024 - DV-2025 - DV-2026 ...STOPPED!

مهاجرت به امریکا از طریق تحصیل - آگست ۲۰۲۲

🎈🎈🎈
تشکر کنندگان: pr.kia ، barooni_sho ، bhr bhr
سلام دوستان
من یه وب سایت پیدا کردم برای چک کردن عکس برای لاتاری ,برای اطمینان عکساتونو قبل از ثبت نام اونجا چک کنید .به نظرم که خوب اومد.
http://greencardphotocheck.com
موفق باشیدSmile
تشکر کنندگان: safajoo ، j@vad
سلام دوستم ما شالله چه سرعتی داره این اینترنت هنوز تازه نوشته بودم . اصلا نگران نشو فکر نکنم مشکلی داشته باشه اطلاعات کامل همون چیزیه که توی ویکی مهاجرسرا نوشته من هم چون یکم ابهام داشتم گفتم شاید دوستان اطلاعات بهتری داشته باشن مطمئن بشم 100% ولی در کل اصلا نگران نشو تازه بری عکاسی تمام مشخصات از قبیل پیکسل صحیح 600*600+ روتوش نکردن + از روبه رو عکس گرفتن + حداکثرحجم فایل نهایی 240k بیشتر نشه +فرمت صحیحJPEG+ تاریخ دوربین رو هم قبل از عکس گرفتن درست کنه دنبال این هم نباشه که کارش رو تبلیغ کنه( آی شانه ها کج باشه برای قشنگی یا روتوش کنه برای قشنگی وزیبایی... ) مشخصات رو کامل بهش بده (توی ویکی مهاجر کامل گفته ) حالا اگه مثل من حساس بودی انواع نمونه صحیح عکس رو هم بهش نشون (http://travel.state.gov/visa/visaphotore..._5331.html)
بده 2 زاریش بیفته . اصلا هم نگران نباش خونسرد خونسرد باش متاسفانه من تهران نیستم (ham mahale EMAMREZA) هستیم
تذکر مهم : اصلا نگران نباش رفیق
براى تو هيچ شهرى بهتر از شهر ديگر نيست،بهترين شهرها شهرى است كه تو را بپذيرد و در آن آسوده باشى
. امام علی(ع)حکمت434

تشکر کنندگان: IRANDOKHT ، j@vad
مشخصات عکس هم از فایل عکس properties بگیربعد summary اونجا تمام مشخصات رو نوشته Color Depth تاریخ و....(اگه تویsummary نبود اون پایین Advance رو انتخاب کن تا بیاد )
موفق باشی . ولی خودمونیم ها عجب سرعتی داره اینترنت ......!!!
. امام علی(ع)حکمت434

تشکر کنندگان: IRANDOKHT
دوستان این مشخصات عکسمه.. کل اطلاعاتش نوشتم لطفا ببینید همه چی اوکی هست ؟ ممنون

width:600 pixels
height:600 pixels
horizontal resolution:304 dpi
vertical resolution:304 dpi
bith depth:24
frame count:1
eQuipment make:canon
camera model:canon eos 350d digital
creation softeare:adobe photoshop7.0 me
color representation:srgb
shater speed:1/100 sec
lens aperture:f/13
flash mode
focal length:47 mm
f-number:f/13
exposure time:1/100 sec
iso speed:iso-100
metering mode:pattern
exposure program:manual
exposure compensation:0 step
date picture taken: 2012/08/30
تشکر کنندگان:
مشخصات عکس شما کاملا درسته ولی شما به حجم عکس اشاره نکردید . البته بیشتر اطلاعاتی که نوشتید مربوط دوربینی که با اون عکس گرفته شده. ولی مهمترین قسمت مربوط به گزینه اول یعنی تعداد پیکسل عرضی و طولی و گزینه آخر یعنی تاریخ گرفته شدن عکس میباشد.

width:600 pixels: تعداد پیکسل عرضی
height:600 pixels: تعداد پیکسل طولی
horizontal resolution:304 dpi : دقت تصویر افقی (Dot per Inch) نقطه در اینچ
vertical resolution:304 dpi: دقت تصویر عمودی (Dot per Inch) نقطه در اینچ
bith depth:24 : ساختار رنگی
frame count:1: تعداد تصاویر
eQuipment make:canon : تجهیزات استفاده شده (مارک دوربین)
camera model:canon eos 350d digital : مدل دوربین
creation softeare:adobe photoshop7.0 me : نرم افزار استفاده شده جهت اعمال تغییرات
color representation:srgb: نمایش رنگی Super RED Green Blue بهترین کیفیت نمایشی
shater speed:1/100 sec: سرعت شاتر
lens aperture:f/13: نوع لنز
flash mode: نوع فلاش
focal length:47 mm: فاصله کانونی
f-number:f/13: شماره کانونی
exposure time:1/100 sec: زمان نوردهی
iso speed:iso-100: میزان سرعت و حساسیت
metering mode:pattern : مدل اندازه گیری
exposure program:manual: برنامه نوردهی
exposure compensation:0 step: تطبیق نوردهی
date picture taken: 2012/08/30: تاریخ گرفته شدن عکس
چشم ها را باید شست جور دیگر باید دید.
تشکر کنندگان: IRANDOKHT ، sayeh_m
(2012-09-17 ساعت 11:25)amir_cool_2001 نوشته:  مشخصات عکس شما کاملا درسته ولی شما به حجم عکس اشاره نکردید . البته بیشتر اطلاعاتی که نوشتید مربوط دوربینی که با اون عکس گرفته شده. ولی مهمترین قسمت مربوط به گزینه اول یعنی تعداد پیکسل عرضی و طولی و گزینه آخر یعنی تاریخ گرفته شدن عکس میباشد.

width:600 pixels: تعداد پیکسل عرضی
height:600 pixels: تعداد پیکسل طولی
horizontal resolution:304 dpi : دقت تصویر افقی (Dot per Inch) نقطه در اینچ
vertical resolution:304 dpi: دقت تصویر عمودی (Dot per Inch) نقطه در اینچ
bith depth:24 : ساختار رنگی
frame count:1: تعداد تصاویر
eQuipment make:canon : تجهیزات استفاده شده (مارک دوربین)
camera model:canon eos 350d digital : مدل دوربین
creation softeare:adobe photoshop7.0 me : نرم افزار استفاده شده جهت اعمال تغییرات
color representation:srgb: نمایش رنگی Super RED Green Blue بهترین کیفیت نمایشی
shater speed:1/100 sec: سرعت شاتر
lens aperture:f/13: نوع لنز
flash mode: نوع فلاش
focal length:47 mm: فاصله کانونی
f-number:f/13: شماره کانونی
exposure time:1/100 sec: زمان نوردهی
iso speed:iso-100: میزان سرعت و حساسیت
metering mode:pattern : مدل اندازه گیری
exposure program:manual: برنامه نوردهی
exposure compensation:0 step: تطبیق نوردهی
date picture taken: 2012/08/30: تاریخ گرفته شدن عکس

فاصله کانونی عکس پسرم 85 هستش به نظرتون این مسئله ای نیست؟ هر دو عکس را در یکجا و در یک زمان گرفتیم.....اما چون جوجوی من 2 سالشه فک کنم برای تنظیم شونه هاش توی این ابعاد فاصله کانونی تغییر کرده یعنی مال من 47 هست و مال پسملی 85..... استاندارد فاصله کانونی چقدره؟

دوستم این حجم عکس پسرمه : size:50.0 kb(51,205 bytes) size on disk:52.0(53,248 bytes

حجم عکس خودم هم هست:size:149 kb(152,922 bytes) size on disk :152kb(155,648 bytes( ممنونم از راهنماییتون
تشکر کنندگان:
بابا اینقدر مته به خشخاش نذار احتمالا چون قد کوچولوی شما کوتاه بوده دوربین رو جابجا کرده و مجدد فوکوس کرده. به خاطر همین فاصله کانونی تغییر کرده. بسته میزان نور و اندازه و نوع خروجی عکس هریک از گزینه های بالا ممکنه تغییر کنه. عکاسی که چنین دوربینی داره کارش درسته. قیمت دوربین عکاسی طرف حدود 1.5 میلیون تومن قیمت داره. چون این دوربین خیلی حرفه ایی است و کار کردن با اون کار هرکسی نیست و از اونجایی که نوع تنظیمات رو روی حالت دستی قرار داده یعنی به تمام آپشنهای دوربین آشنا بوده و یه دوره تخصصی هم گذرانده
چشم ها را باید شست جور دیگر باید دید.
تشکر کنندگان: j@vad
(2012-09-17 ساعت 12:09)amir_cool_2001 نوشته:  بابا اینقدر مته به خشخاش نذار احتمالا چون قد کوچولوی شما کوتاه بوده دوربین رو جابجا کرده و مجدد فوکوس کرده. به خاطر همین فاصله کانونی تغییر کرده. بسته میزان نور و اندازه و نوع خروجی عکس هریک از گزینه های بالا ممکنه تغییر کنه. عکاسی که چنین دوربینی داره کارش درسته. قیمت دوربین عکاسی طرف حدود 1.5 میلیون تومن قیمت داره. چون این دوربین خیلی حرفه ایی است و کار کردن با اون کار هرکسی نیست و از اونجایی که نوع تنظیمات رو روی حالت دستی قرار داده یعنی به تمام آپشنهای دوربین آشنا بوده و یه دوره تخصصی هم گذرانده

دوستم ....همه اعداد با عکس خودم یکی هست فقط فاصله کانونی متفاوت هست و در ضمن سر پسرم بزرگ به نظر میرسه تو عکس.....به یه عکاسی دیگه هم نشون دادم گفت به خاطر تنظیم شونه هاش تو این ابعاد... اینطوری به نظر میرسه ......راستی حجم هر دوتا عکس درسته ؟
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان