کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
خرید سیم کارت و گوشی موبایل
www.t-mobile.com
لاتاری 2008
شماره پرونده: ***14
مصاحبه: روزهای پایانی ماه آگوست
دریافت ویزا: 13 روز بعد از مصاحبه
پاسخ
وبسایت چند شرکت دیگر:

http://www.verizonwireless.com

http://www.wireless.att.com
شماره کیس: 2008AS4xxx
دریافت اولین نامه: Mar/2007
دریافت نامه دوم: Nov/2007
مصاحبه: Dec/2007
آمدن کلیرنس : Feb/2008 - (بعد از 71 روز)
گرفتن ویزا: Apr/2008
گرفتن گرین کارت: 13 روز پس از ورود
پاسخ
سلام. من شنیدم که در آمریکا یک سیم کارت بخری یک گوشی موبایل نیز به عنوان اشانتیون روش می دهند! درسته؟
شماره کیس: 2008AS11xxx
دریافت اولین نامه: May 2007
دریافت نامه دوم: Dec 2007
مصاحبه: July 2008
آمدن کلیرنس : Sep 2008 - (بعد از 65 روز)
دریافت ویزا: Sep 2008

پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، maisamdadai ، زری وحدتی ، Lemony ، Puerto Rico ، behfaza ، taherifar ، jsmlz
سلام
من لينكها رو ديدم اما راستش كل ماجرا دستگيرم نشد، آخه توي جزيياتش كه ميخوام برم زيپ كد!؟ ميخواد كه تو كدوم شهري و از اين حرفا..

دوستاني كه اونجا هستند... آيا از گوشي هايي كه اينجا داريم و استفاده ميكنيم ميتونيم اونجا هم استفاده كنيم يا مشكل رجيستري و ... داره

يا اينكه اصلا همون سرويسهايي كه با خط و گوشي ماهانه پول ميگيرند بهتره؟
تو يكي از اين سايتها چيزي تو مايه هاي ماهانه 30 - 40 دلار ديدم براي مثلا 1000 دقيقه صحبت و همينطور ميرفت بالا ... در اين زمينه هم اگه تجربه داريد بگيد كه با شرايط روزهاي اوليه و بلد نبودنها و دنبال كار و خونه و دانشكاه و اينا رفتنا چقدري هزينه تلفن داره.

ممنون.
شماره كيس : 14XXX
نامه اول : دوم خرداد
مصاحبه : سوم اردیبهشت
ويزا : ...

زندگي فرصت كوتاهيست براي بودن... شاد باشيد.
پاسخ
تشکر کنندگان: lorecance ، sorena ، SH1A2R3 ، schaghayegh ، زری وحدتی ، Lemony ، nika ، behfaza ، taherifar ، jsmlz
نه عزیزم گوشی اشانتیون نمی دن. اولا گوشی هایی که از ایران میاد قابل استفاده نیست.خیلی از گوشی ها اصلا سیم کارت ندارن جای سیم کارتم ندارن.شماره تو خود گوشیه.دوما اگه گوشی بهتر بخوای پول گوشی رو اول میگیرن بعد ماهانه نسبت به گوشیی که داری ازت پول میگیرن.ولی یه تلفن بیسیک قیمتش اینجوریه: مثلا شرکت virgin یه گوشی lg صفحه رنگی میده که امکانات دیگه ای نداره این گوشی رو 30$ میگیری که شمارتم رو گوشیه و به ازای ماهانه 200 دقیقه روزها و 500 دقیقه شبها و آخر هفته ها ازت 30$ میگیره که اونم فقط برای تماس داخل امریکا و کاناداست و بین المللی نیست.جوریه که آدم سردرگم میشه تو انتخاب گوشی و پلان اون.
پاسخ
در مورد اینترنت بگم که من از شرکت sprint اینترنت wirlees گرفتم که سرعتش خیلی عالیتر از DSL هست و تو تمام نقاط امریکا کانکت میشه به صورت بیسیم تو ماشین روی آب تو هوا ماهانه 60$.

محل زندگی: منهتن نیویورک
پاسخ
اول که میاین برای موبایل شاید بد نباشه یکی از همین طرحهای ماهانه بگیرین. اینها به نسبت پولی که میدید خدمات کمتری دارن در مقایسه با طرحهای با قرارداد 2 ساله. بنابراین بهتره که در اولین موقعیتی که اطلاعات کافی راجع به طرحهای مختلف و همچنین شرایط خودتون پیدا کردید و مطمئن شدید که برای مدت طولانی میخواهید اینجا بمونید، یک طرح با قرارداد دوساله برای مثال بخرید. شرایط شرکتهای معروف شبیه هست ولی در بعضی موارد مثل deposit ممکنه فرق داشته باشن. روی وبسایت اینها دیده نمی شه که چیزی راجع به deposit بگن ولی وقتی میخواهید بخرید نوبت credit history چک کردن میرسه و وقتی ببینن که تازه آمدین و کردیت طولانی مدت ندارید از شما deposit میخوان. بعد از گذشت مدتی اون مبلغ را البته به شما پس میدن.
پاسخ
آقا ماهان ، توضیحاتت خوبه اما یه کمی گیج کننده است. می شه بیشتر توضیح بدی ؟

پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، behfaza ، taherifar ، jsmlz
mre نوشته: آقا ماهان ، توضیحاتت خوبه اما یه کمی گیج کننده است. می شه بیشتر توضیح بدی ؟

mreجان بگو کجاش واضح نیست تا سعی کنم بهتر توضیح بدم. ببین اینجا موبایل که بخوای بگیری باید قرارداد ببندی برای یک مدت مشخص. اگر بخوای پیش از مدت قرارداد دیگه از موبایل استفاده نکنی مجبوری تا آخر مدت قرار داد پول ماهانه ش را بدی، وگرنه مجبور می شی جریمه ش را بدی و قرارداد را فسخ کنی. اینکه این شرکتها مثلا گوشی تلفن ارزان یا حتی مجانی میدن به همین علته که در طول مدت قررداد به نوعی دارند پولشو ازت میگیرن.
حالا وقتی یک نفر میاد آمریکا اگر از نظر پولی مشکل خاصی نداره و اگر میدونه که برای مدت طولانی هم اینجا خواهد موند مثلا 2 سال خوب میتونه از همون اول یکی از همین قراردادها ببنده. چون اینها شرایک بهتری هم دارند. اگرنه میشه از طرحهایی گرفت که قرارداد ندارند. اینها به ازای هرماه شما پول اول ماه میدی و هروقتم نخواستی میگی دیگه نمی خوام. اینگونه طرحها البته خدمات کمتری دارند. مثلا دقایقی که میتونی در ماه صحبت کنی کمتره و...
روی سایتهای اینها میتونین همه ی این اطلاعات را ببینین. همون at&t و verizon که صمدجان لینکشون را گذاشته اینجا از همه رایج تر هستند. ارادت
پاسخ
مرسی از جواب. متوجه شدم.
اگه من بخوام یه قرارداد طولانی مدت ( مثلا 2 ساله ببندم ) هزینه اش چقدر می شه ؟
می گن که تو آمریکا در ساعات خاصی ( مثلا 9 شب به بعد ) هزینه موبایل رایگانه ، درسته ؟

پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، زری وحدتی ، nika ، taherifar ، jsmlz
ممنون از توضیحاتتون اگه میشه در مورد خرید گوشی هم بگید... آیا این قراردادهای مدت دار هم گوشی میدن ؟ خرید گوشی اونجا چطوریه ... قیمتها . گارانتیها و خدمات...

با تشکر
شماره كيس : 14XXX
نامه اول : دوم خرداد
مصاحبه : سوم اردیبهشت
ويزا : ...

زندگي فرصت كوتاهيست براي بودن... شاد باشيد.
پاسخ
تشکر کنندگان: mavarfan ، SH1A2R3 ، زری وحدتی ، behfaza ، taherifar ، jsmlz
بر اساس این که چه طرحی را بخرید و اینکه چه گوشی بخواین فرق می کنه. این لینک را میفرستم فقط برای اینکه آشنا بشید با انواع انتخابهای ممکن. با بررسی و پرس و جو خودتون میتونین یک شرکت خاص و یک طرح خاص را انتخاب کنید و بخرید.
http://www.wireless.att.com/cell-phone-s...lltoaction
پاسخ
سلام دوستان
راجع به تفاوت قیمت لپ تاپ در ایران و امریکا کسی اطلاعی داره؟ از اینجا بخریم بهتره یا در همون مملکت یانکی ها اصل جنسو تهیه کنیم!!؟؟
در ضمن اگر cd و dvd برنامه از ایران با خودم ببرم ممکنه تو فرودگاه بگیرن به جرم کپی رایت؟؟

مرسی
AS200931###
Hope Never Die

شماره کیس: ***31
تاریخ دریافت نامه قبولی:may 2008
کنسولگری:abudhabi
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: july 2008
تاریخ کارنت شدن کیس:May 2009
تاریخ دریافت نامه دوم:31 may
تاریخ مصاحبه:14 july
دریافت ویزا: 30 september (روز آخر)
پاسخ
matrix نوشته: سلام دوستان
1- راجع به تفاوت قیمت لپ تاپ در ایران و امریکا کسی اطلاعی داره؟ از اینجا بخریم بهتره یا در همون مملکت یانکی ها اصل جنسو تهیه کنیم!!؟؟
2- در ضمن اگر cd و dvd برنامه از ایران با خودم ببرم ممکنه تو فرودگاه بگیرن به جرم کپی رایت؟؟

1- تو آمریکا ارزون تره بسته به مارک و مدل از 100 تا 300 دلار
2- نه
شماره کیس: 2008AS4xxx
دریافت اولین نامه: Mar/2007
دریافت نامه دوم: Nov/2007
مصاحبه: Dec/2007
آمدن کلیرنس : Feb/2008 - (بعد از 71 روز)
گرفتن ویزا: Apr/2008
گرفتن گرین کارت: 13 روز پس از ورود
پاسخ
شركت اي تي اند تي سيم كارتهائي داشت كه به گوشي من كه سوني اريكسون كا 750 بود مي خورد

قراردادهاي 2 ساله ارزوني هم كه ميبست اولش 200 دلار مي دادي بعدش هم ماهي 50 دلار از حسابت كم ميشد و اگر مي خواستي قرارداد را بهم بزني ميبايست 200 دلار ميدادي
پاسخ
تشکر کنندگان: Hossein81 ، mavarfan ، SH1A2R3 ، Solitude ، مانترا ، رجبعلی ، خانه ، behfaza ، taherifar ، jsmlz

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان