کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفرنامه و تجربه مصاحبه در ابوظبی
(2013-02-05 ساعت 22:21)iman83 نوشته:  
(2013-02-05 ساعت 01:57)shima1364 نوشته:  خب دوستان حالا نوبتی هم که باشه نوبت سفرنامه منه ...
این بود سفرنامه من . امیدوارم نکته مفیدی داشته باشه.
بازم از دوستای گلم مخصوصا مهندس بیات و نازنین عزیز و حجت و امیرمهاجر عزیز و همه دوستای دیگه بخاطر راهنمایی هاشون ممنونم و واسه بقیه دوستانم آرزوی موفقیت میکنم.
ضمن تبریک به شما دوست عزیز
ممکنه شماره ملیکای عزیز رو به من بدهید
با تشکر

اینم آخرین شمارش 0557388634 که اگه از ایران زنگ میزنید یا با موبایل ایرانی ، به جای 0 اولش 00971 رو بگیرین
2013AS0000007xx
ما از نظر روحیات، تمکن مالی، سطح تحصیلات، آستانه تحمل، شرایط تاهل، دانش زبان انگلیسی و شرایطی که ممکنه تو آمریکا برامون پیش بیاد متفاوتیم. پس به آسانترین راه، یعنی شنیدن تجربیات متفاوت دیگران که در شرایط متفاوتی هم اتفاق افتاده، هرگز اکتفا نکنید. سفرنامه حقیر
(2013-01-25 ساعت 21:35)نازنین 932 نوشته:  سلام سلام من اومدم
بعد از همه کمک ها و راهنمایی هایی که از مهاجر سرا و بچه های گلش گرفته بودم. وظیفه خودم میدونستم که یک سفرنامه توپ و مفصل بنویسم. هر چند
سلام نازنین خانم شما چه واکسنهایی و از هر کدوم چند نوبت توی ایران زده بودید که دکتر شوکلا بهتون واکسن نزد ؟
کیس: 2013AS000090XX مصاحبه : ابوظبی 22 جولای کلیر : 18 آگوست ویزا : 28 آگوست
تعداد افراد كيس: 2 نفر سفر اول به آمریکا: 19 feb دریافت گرین کارت : 3 april
تشکر کنندگان: الهه سابق ، mgolchin13 ، farshadsh ، sce ، atlantis770
(2013-02-06 ساعت 03:21)saeid-ss نوشته:  
بعد از همه کمک ها و راهنمایی هایی که از مهاجر سرا و بچه های گلش گرفته بودم. وظیفه خودم میدونستم که یک سفرنامه توپ و مفصل بنویسم. هر چند
سلام نازنین خانم شما چه واکسنهایی و از هر کدوم چند نوبت توی ایران زده بودید که دکتر شوکلا بهتون واکسن نزد ؟

سعيد جان دكتر شوكلا به نوبت هاي واكسن كزاز من گير نداد، گفت واكسن رو بايد اينجوري ميزدي: نوبت اول، نوبت دوم يكماه بعد و نوبت سوم ٨ ماه بعد از نوبت اوله. گفت چون نوبت دومتون ١.٥ ماه بعد از نوبت اوله قبول نيست و بايد تكرار شه. ( كه البته من قبل از رفتنم به انستيتو گفته بودم تاريخ دومش يه كم عقب تره كه گفتن اونا به تاريخها گير نميدن و فقط تعداد مهمه ! دكتر هم قبل از اينكه ما بريم داخل اتاق، پرونده رو خونده بود و برگه واكسن رو صادر كرده بود.
کیس نامبر: 2013AS00002XXX، کنسولگری : ابوظبی ، تاریخ مصاحبه: 31 ژانویه. دریافت ویزا : سوم فوریه
سفرنامه
مدیکال:
ظهر دوشنبه با مترو رفتیم و ایستگاه ابوهیل پیاده شدیم و چون از قبل تلفنی تایم مدیکال رزرو کرده بودم طبق گفته خودشون ساعت 4 اونجا بودیم. آزمایش خون فقط شامل آزمایش VDRL یا همون سیفلیس بود . یه عکس قفسه سینه و یه معاینه توسط دکتر شوکلای اخموی بداخلاق Smile . به واکسن کزازمون هم گیر داد و با اینکه میدونست من پزشکم گفت آخه یکی از نوبت های واکسن کزازتون 2 هفته با تاریخی که باید زده میشد فاصله داره واسه همین هم باید نفری یه نوبت واکسن نوش جان کنید و اینجوری شد که نفری 100 درهم دیگه پیاده شدیم و هر کدوممون کلا 550 درهم دادیم و گفتن چهارشنبه ظهر آماده است.
چهارشنبه ظهر هم رفتیم و جواب ها رو گرفتیم و آماده شدیم واسه مصاحبه.

سلام شیما جان
ضمن تبریک فراوان بابت گرفتن ویزا
مطمئنید که آزمایش خون فقط آزمایش سیفلیس بوده؟ من شنیده بودم که قبل از آزمایش نباید حتی استامینوفن کدئین و اینجور مسکن ها را مصرف کرد. ما حدود دو ماه دیگه مصاحبمونه و من از همین الان به همسر و پسرم تاکید کردم که حتی اگر سرما هم خوردید نباید استامینوفن کدئین یا ادالت کلد و اینجور داروها را مصرف کنید.
case number: 2013AS00005200 ایروان W1A
آموزش زبان انگلیسی: www.eslpod.com
(2013-02-06 ساعت 03:39)saeid-ss نوشته:  
بعد از همه کمک ها و راهنمایی هایی که از مهاجر سرا و بچه های گلش گرفته بودم. وظیفه خودم میدونستم که یک سفرنامه توپ و مفصل بنویسم. هر چند همه گفتنی ها گفته شده و حرف زیادی واسه گفتن نیست.
ببخشید نازنین خانم سوال قبلیم تکراری بودBig Grin
آیا شما در زمان مصاحبه فرمهای تصحیح شده ds-122 و ds-230 رو تحویل دادید یا اینکه همون فرمهای قبلی رو ازتون قبول کردند؟

نه من فرمی رو تغییر ندادم. فقط به اشتباهاتی که توی پر کردن فرم داشتم قبل از قسم خوردن، اشاره کردم. همین. البته تصمیم داشتم که فرمها رو مجدد پرینت بگیرم و با خودم ببرم. اما امان از آلزایمر. اون هفته آخر قبل از رفتنم به شدت مریض بودم این بود که یادم رفت.
حلقه پیر مغان از ازلم در گوش است... برهمانیم که بودیم و همان خواهد بود

CN :2013AS0000023$$*رويت قبولي : 8 May* ارسال فرم‌ها : 21 May*سفارت: ابوظبی*دريافت نامه دوم Sep 22: * تاريخ مصاحبه: ژانویه 2013 (تغییر تاریخ مصاحبه) * ویزا: یکضرب * سفرنامه
تشکر کنندگان: الهه سابق ، kiaaa ، saeid-ss ، ابی هانی ، lilac ، rezagh ، parsush ، sce ، nazi1368 ، philter ، azadeh2014 ، atlantis770
(2013-02-06 ساعت 13:16)shima1364 نوشته:  
(2013-02-06 ساعت 03:21)saeid-ss نوشته:  

سعيد جان دكتر شوكلا به نوبت هاي واكسن كزاز من گير نداد، گفت واكسن رو بايد اينجوري ميزدي: نوبت اول، نوبت دوم يكماه بعد و نوبت سوم ٨ ماه بعد از نوبت اوله. گفت چون نوبت دومتون ١.٥ ماه بعد از نوبت اوله قبول نيست و بايد تكرار شه. ( كه البته من قبل از رفتنم به انستيتو گفته بودم تاريخ دومش يه كم عقب تره كه گفتن اونا به تاريخها گير نميدن و فقط تعداد مهمه ! دكتر هم قبل از اينكه ما بريم داخل اتاق، پرونده رو خونده بود و برگه واكسن رو صادر كرده بود.

والله من سه بار واکسن TDرو زدم. که تاریخ هاش با این ترتیبی که شیما جون میگن اصلا جور در نمیاد. حالا یا دکتر به تاریخ توجه نکرده. یا از دستش در رفته. راستش برای من که واکسنی تزریق نکرد.
نوبت ها: سپتامبر 2001، آگوست 2012 ، ژانویه 2013
حلقه پیر مغان از ازلم در گوش است... برهمانیم که بودیم و همان خواهد بود

CN :2013AS0000023$$*رويت قبولي : 8 May* ارسال فرم‌ها : 21 May*سفارت: ابوظبی*دريافت نامه دوم Sep 22: * تاريخ مصاحبه: ژانویه 2013 (تغییر تاریخ مصاحبه) * ویزا: یکضرب * سفرنامه
تشکر کنندگان: الهه سابق ، Saeedv13 ، bayat_r ، kiaaa ، saeid-ss ، shima1364 ، lilac ، rezagh ، immigrant2us ، behnam88 ، sce ، nazi1368 ، nasim ، philter
(2013-02-07 ساعت 20:34)نازنین 932 نوشته:  
(2013-02-07 ساعت 20:24)الهه سابق نوشته:  نازنین جان پیش شوکلا رفتی شما؟ منم تاریخ های واکسن دیفتیری کزازم خیلی با با این چیزی که دوستمون گفتن فرق میکنه. حوصله واکسن مجدد خوردنو ندارم والا
آره عزیزم پیش دکتر شوکلا رفتم. والله اینطور که به نظر میرسه فکر میکنم دکتر شوکلا خیلی مودی باشه. هر موقع هوس کنه به واکسن ها گیر میده.

دقيقا همينطوره نازنين جان. به من گفت تاريخ واكسن دومتون درست نبوده، و چون قبلش گفته بودم پزشكم، واسه همين توضيح داد كه از نظر ما بايد با اين ترتيب ميزديد! و معلوم بود از قبل از ورود ما به اتاق برگه رو نوشته بود. بنظر من هم خيلي بي دليل واكسن تجويز كرد اما چون آخر وقت بود (٨:٣٠ شب) منم حوصله بحث نداشتم و زديم.

(2013-02-07 ساعت 15:54)fariba_a نوشته:  مدیکال:
ظهر دوشنبه با مترو رفتیم و ایستگاه ابوهیل پیاده شدیم و چون از قبل تلفنی تایم مدیکال رزرو کرده بودم طبق گفته خودشون ساعت 4 اونجا بودیم. آزمایش خون فقط شامل آزمایش VDRL یا همون سیفلیس بود . یه عکس قفسه سینه و یه معاینه توسط دکتر شوکلای اخموی بداخلاق Smile . به واکسن کزازمون هم گیر داد و با اینکه میدونست من پزشکم گفت آخه یکی از نوبت های واکسن کزازتون 2 هفته با تاریخی که باید زده میشد فاصله داره واسه همین هم باید نفری یه نوبت واکسن نوش جان کنید و اینجوری شد که نفری 100 درهم دیگه پیاده شدیم و هر کدوممون کلا 550 درهم دادیم و گفتن چهارشنبه ظهر آماده است.
چهارشنبه ظهر هم رفتیم و جواب ها رو گرفتیم و آماده شدیم واسه مصاحبه.

سلام شیما جان
ضمن تبریک فراوان بابت گرفتن ویزا
مطمئنید که آزمایش خون فقط آزمایش سیفلیس بوده؟ من شنیده بودم که قبل از آزمایش نباید حتی استامینوفن کدئین و اینجور مسکن ها را مصرف کرد. ما حدود دو ماه دیگه مصاحبمونه و من از همین الان به همسر و پسرم تاکید کردم که حتی اگر سرما هم خوردید نباید استامینوفن کدئین یا ادالت کلد و اینجور داروها را مصرف کنید.

عزيزم برگه آزمايش خوني كه دست ما دادند تا بديم به آزمايشگاه ، فقط جلوي VDRL يا همون سيفليس تيك زده بود. منم فكر ميكردم آزمايشات ديگه اي هم باشه.
کیس نامبر: 2013AS00002XXX، کنسولگری : ابوظبی ، تاریخ مصاحبه: 31 ژانویه. دریافت ویزا : سوم فوریه
سفرنامه
دوستان خوبم این هفته درگیر تهیه بلیط و پیدا کردن همخونه بودم فرصت نشد به این تاپیک سر بزنم..جند نکته راجب دریافت پستی ویزا خدمتتون بگم..
مصاحبه من روز یکشنبه بود .سه شنبه با ملیکا خانم ساعت 2رفتم سفارت برای پاسپورت ولی پاسپورتم روز قبل به پست ارسال شده بود یعنی می تونستم فردای روز مصاحبه از سفارت بگیرم. ملیکا خانم به آشناش تو پست ابوظبی زنگ زد اونم شماره پست مرکزی امارات رو به ما داد وقتی تماس گرفتم با استفاده ار شماره پاس بسته رو ترک کردم که معلوم شد همون روز به پست دبی رسیده ( اینجور که متوجه شدم بسته ویزا بعداز سفارت میره پست ابوظبی بعدش میره ایمپست دبی )..من تا 5 برای تعویض بلیط فرصت داشتم ( در حدود 700 درهم هم باید جریمه می دادم) که خدا رو شکر نزدیک 5 از ایمپست دبی بسته رو تحویل گرفتم.
این نکته مد نظرم بود که عرض کنم فردای روز مصاحبه می تونین از پست مرکزی بسته رو ردیابی کنید. حتی امکانش هست که یک روز بعد هم بتونید از خود سفارت حضوری بگیرد. شرایط من که به این صورت بود.
برای همه هموطنای عزیزم آرزوی ویزای یک ضرب و سفر بیخطر دارم.
شماره کیس:2013AS27##
کنسولگری:ابوظبی
1 نفر
کارنت شدن کیس:نوامبر ،مصاحبه:W4 ژانویه/ ویزای یکضرب
مقصد: هیوستون

(2013-02-07 ساعت 15:54)fariba_a نوشته:  من شنیده بودم که قبل از آزمایش نباید حتی استامینوفن کدئین و اینجور مسکن ها را مصرف کرد. ما حدود دو ماه دیگه مصاحبمونه و من از همین الان به همسر و پسرم تاکید کردم که حتی اگر سرما هم خوردید نباید استامینوفن کدئین یا ادالت کلد و اینجور داروها را مصرف کنید.
دوست عزیز من 3 روز قبل از مدیکال تب و لرز کردم هم قرص سرماخوردگی خوردم هم استامینوفن ساده، آزیترومایسین هم تا روز قبلش خوردم. یک مسکن هم دکتر تو سرمم ریخت. حتی روز مدیکال وقتی دکتر شوکلا ریم رو معاینه می کرد موقع نفس کشیدن یکم خس خس هم داشتم .من فکر نمی کنم لزومی داشته باشه از 2 ماه قبل داروها رو کنترل کنید. دکتر به من گفته بود یک هفته کدیین نخورم. البته دوستان صاحب نظر دقیق تر می تونن بگن.
شماره کیس:2013AS27##
کنسولگری:ابوظبی
1 نفر
کارنت شدن کیس:نوامبر ،مصاحبه:W4 ژانویه/ ویزای یکضرب
مقصد: هیوستون

سفر نامه
دوستان گل .... همراهان عزیز ......

پرواز و اقامت

پرواز آسمان از شیراز که چارتر بود و غیر قابل تغییر ولی چون تقریبا مطمئن بودیم از یه ضرب خبری نیست و روز مصاحبه ساعت پرواز مناسب نبود یک روز بعد از مصاحبه بلیط برگشت گرفتیم.ساعت 10 صبح حدودا رسیدیم. بلیط و ویزا و هتل با صبحانه و ناهار و ترانسفر رفت و برگشت فرودگاه با درهم 880 تومن شد نفری یک و ششصدو پنجاه. هتل اسمش کاپتورن بود که از همه نظر مناسب و خوب بود.

مدیکال

ما از قبل از دکتر شوکلا با ایمیل واسه ساعت 4 ونیم عصر روز چهارشنبه وقت گرفته بودیم و بعد از ناهار و یه استراحت کوچیک با مترو رفتیم nmc . ایستگاه ابوهیل پیاده شدیم و به لطف سفرنامه های خوب و دقیق دوستان یه ضرب! رسیدیم.
در اونجا بعد از مدت کوتاهی صدامون زدند و با همراهی یک خانم پرستار رفتیم خدمت اقای دکتر شوکلا.
خوشبختانه همه چیز مرتب بود.من و همسرم تیتر آنتی بادی آبله مرغان را قبلا چک کرده بودیم و قبول کرد و برای فرزند 8 سالمون هم واکسنی نزد وابتلای آبله مرغان را قبول کرد. کلا به هیچ کدوممون واکسن دیگه ای نزد. فقط در نظر داشته باشید کسانی که در سن دبیرستان هستند و در آستانه ورود به کالج یا دانشگاه هستند و یا کسانی که به هر دلیلی بایستی در یک مرکز نگهداری شوند و یا حدود سن سربازی هستند بایستی واکسن مننژیت بزنند.

واکسنهای خودم:--td یا دوگانه اکتبر و نوامبر 2012--- mmr اکتبر و نوامبر 2012--- هپاتیت اکتبر 2008 و دسامبر 2008 و جون 2009--- آنفولانزا اکتبر 2012 --- مننژیت نوامبر 2012
واکسنهای خانمم مثل خودم فقط مننژیت نزده بود. تیتر آنتی بادی آبله مرغان هم هر دو داشتیم.
واکسنهای پسر 8 ساله مون کاملا مثل کارت واکسنش+ آنفولانزا جون 2012

من وهمسرم هردو عکس سینه گرفتیم و آزمایش خون دادیم که کلا هزینه هرسه نفرمون 1100 درهم شد.
شنبه قبل از ظهر هم جوابها را دریافت کردیم, به نظرم اگه پنجشنبه هم اومده بودیم واسه مدیکال مشکلی نداشت. بعدش پاکت بدست یه گشت مختصر زدیم وبه هتل برگشتیم .انجام مدیکال حدود 3 ساعت وقت گرفت.تا روز مصاحبه 3 روز وقت بود که به همه جا سرک کشیدیم.

مصاحبه

صبح روز یکشنبه با هماهنگی قبلی با خانم ملیکا ساعت 5 صبح خودشان شخصا"با سواری اومدند دنبالمون وبه اتفاق یک نفر دیگر جمیعا" به سمت ابوظبی رهسپارشدیم. جا داره اینجا از ملیکا واسه دقت و همکاریش تشکر کنم.7 ونیم درسفارت رسیدیم ونفر سوم بودیم.هوا کمی سرد بود و مسیر رو هم مه غلیظی گرفته بود.
جلوی در سفارت مهاجرتی ها باید روی نیمکتهای چپ بنشینند.بعد بانظم وترتیب 2تا2تا وارد قسمت امنیتی شدیم.کیف و موبایل وخوراکی نمیشه برد.فقط مدارک, داخل سالن قهوه و چایی و ساندویچ میفروشن هرکدوم 20 درهم. بعد از گذشتن از میان شمشادهای معروف وارد یک سالن دیگرشدیم که جهت اطلاع آخر سمت چپ وراست wcهست.اینو میگم چون مشتری زیادی داشت!
خلاصه یکی از باجه ها که یک خانم ایرانی که یک کم اعصاب نداشت مدارک رو از پشت شیشه! تحویل گرفت ومرتب کرد, کلا اصل مدارکو نخواست کاغذ پست رو هم نگرفت ولی از نفر قبل از ما برگه ی پست خواست که خیلی استرس کشید. بعد پول بی زبونو دادیم و رفتیم واسه انگشت نگاری و دوباره منتظر شدیم که یه آقای جوون و خندان و با ادب ازمون خواست بریم یه اتاق دیگه واسه مصاحبه, نشستیم و اول خواست قسم بخوریم و بعد با لهجه ی خیلی با مزه ولی مسلط شروع کرد به پرسیدن: در مورد شغل فعلی , محل های تحصیل, کدوم ایالت میرید؟ چرا؟ سربازی کجا بودی؟ دقیقا کجا؟ این میزان گواهی بانک میشه چند دل ار؟ چند بار لاتاری شرکت کردی؟ بجز سربازی و بانک بقیه سوالارو هم از من میپرسید هم از همسرم , وقتی میپرسید تایپ میکرد ولی برگ آبی آماده جلوش بود.
آخرشم گفت مدارک شما کاملا ok هست مراحل اداریش حدود 4 تا 8 هفته طول میکشه برگ پست دارید؟ پرینت cscرو دادم بهش , گرفت و گفت: این عالیه!

اینم عکس من بعد از گرفتن برگ آبی!

امیدوارم این چند خط واسه بقیه مفید فایده باشه, سوالی باشد در خدمتم.

[[عکس: 60302797421744001893_thumb.jpg]
واقعا متشکرم از تمام عزیزان مهاجرسرا بخصوص دوستان عزیزی که قبلا سفرنامه نوشتن , عزیزان گلی که قبل از مصاحبه راهنمایی کردن و روحیه دادن بخصوص شیما خانم و پدی عزیز , امیر مهاجر و عمو سعید و 2013selectee و مهندس بیات مهربان وهمه وهمه وهمه وهمه...
ونیز متشکریم از تمام عزیزانی که بعد از گرفتن برگ آبی از راههای دور و نزدیک تشریف آوردند و ابراز همدردی کردند, امیدواریم در ویزای یکضرب شریک شادی هایشان باشیمBig Grin

کسرا
2013AS3xxx- ابوظبی
(2013-02-13 ساعت 18:14)fariba_a نوشته:  سلام
با تبریک فراوان
اصل مدارکو ازتون نخواست ؟!!!!! چطور؟

نه نخواست. همون خانم که مدارکو میگرفت تا اصل شناسنامه هارو دادمم بهش گفت من هیچکدام از اصل مدارکتو نمیخوام فقط ترجمه وکپی. ، گفتم ترجمه ها کپی همراشه بازم کپی بدم؟ گفت نه،همون کافیه، فقط ترجمه ی مدرک ازدواجو دوتا میخوام ، داری؟ گفتم آره. البته فقط پاسپورتارو گرفت.
2013AS3xxx- ابوظبی
(2013-02-13 ساعت 19:04)saeid-ss نوشته:  دوم اینکه برای ثبت نام در csc برای دبی کدوم دفتر پستی رو انتخاب کردید؟

فقط یه شعبه هست پشت مدرسه المواکب
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
(2013-02-14 ساعت 01:11)kiaaa نوشته:  دوستان لطفا شماره تلفن و ایمیلNMC دبی برای گرفتن وقت را به من بگویید

Dr. Dinesh Kumar Shukla
Medical Director
NMC Hospital
Deira, Dubai
Tel :009714 2689800, 2683131
Fax: 0097142682353
E Mail : drshukla@nmc.ae
hospitaldxb@nmc.ae
2013AS3xxx- ابوظبی
با سلام
و این هم سفرنامه ای که هفته قبل قول دادم .
بنده به همراه خانواده ام ( همسر و فرزند 9 ساله ) سه روز پیش ابوظبی مصاحبه داشتیم .
هتل
سه ستاره نیهال در منطقه رقه نزدیک مترو و سیتی سنتر و دی تو دی
شبی 280 درهم با صبحانه و نهار و استخر( البته خود هتل 320 درهم می داد ). یک نکته این که اگر فرزند زیر 12 سال دارید برای او هتل نگیرید و حتی اکسترا بد هم نگیرید و به فرض هتل رو نتونستید راضی کنید مبلغ خیلی ناچیزی از شما می گیرند . ( البته به ما اتاق 4 تخته دادند با این که هتل دو تخته گرفته بودیم و هزینه ای بابت بچه نگرفتند ) . بلیط ماهان رفت 30/7 صبح برگشت 20/11 شب . به قیمت چارتری 430 هزار و ویزا رو هم 250 درهم هرنفر خریدیم .
ما کل مسیرها رو با مترو می رفتیم با خرید کارت نقره ای هر کارت 20 درهم با موجودی 14 درهم .
آزمایشات مدیکال را در ان ام سی انجام دادیم . برگه وقت سفارت و کارت هتل و پاسپورت ها رو حتما همراه داشته باشید . کل واکسن هامون کامل بود و نفری 425 درهم دادیم برای بچه 250 درهم (فقط معاینه بدون عکس و آزمایش خون ) و 24 ساعته آماده بود . در کلینیک با یکی از دوستان مهاجرسرا آشنا شدم با نام مستعار mori که به اتفاق همسرو دوستشان برای انجام آزمایشات آمده بودند که خوشبختانه آنها هم بدون مشکل و هزینه اضافی همزمان با ما جوابشون رو گرفتند . از همین جا بهشون سلام می کنم و آرزوی بهترین ها رو براشون دارم .
مصاحبه
با ملیکا خانم مهربان و وقت شناس هماهنگ کردیم که ایشان به اتفاق شوهر عزیزشان روز مصاحبه ساعت 45/4 صبح ما رو به ابوظبی آوردند و ساعت 30/6 اولین نفر بودیم . همین جا از ملیکا خانم و شوهر با تجربه و با اطلاعات ایشان تشکر می کنم و پیشنهاد می کنم بدون نگرانی با ایشان به ابوظبی بروید . با هزینه هر نفر 150 درهم البته از ما بابت من و همسرم و بچه 400 درهم گرفتند . تاکسی حدود 600 درهم دربست می گیره . برای کسانی که یک نفرند یا دو نفر هزینه خیلی کمتره .
بعد از دو بار کنترل پاسپورت و نامه وقت مصاحبه به داخل سفارت رفتیم و پس از چک امنیتی و رد شدن از بین شمشادها و یک پل نرده ای کوتاه به داخل ساختمان اصلی سفارت رفتیم و شماره یک را گرفتیم
ساعت 30/8 اولین شماره که ما بودیم خوانده شد و به باجه 11 رفتیم و مدارک خودم ابتدا و بعد همسر و فرزندم رو ارائه دادم . سپس برای پرداخت 990 درهم برای سه نفر به باجه یک رفتم و بعد از چند دقیقه به اتاقی برای انگشت نگاری (بجز فرزندم ) و مصاحبه وارد شدیم و به دلیل سربازی س و شغل د برگه آبی گرفتیم ( قبلا پیش بینی می کردم ) و با خنده و شوخی با مرد آمریکائی از اتاق خارج شدیم به طوری که همه فکر کردند ویزا رو همین الان تو پاس ما زدند که اینقدرخوشحالیم . البته ایشان گفتند که اصلا نگران نباشید پرونده شما کامل و عالی است اما کار اداری از یک هفته تا دو ماه زمان میبره . روی برگه آبی آدرس وب سایت ابوظبی بود که گفت از یک هفته دیگه کیس نامبر خود رو کنترل کنید و بعد از اعلام خودتون یا شخص دیگری پاس ها رو بیاره سفارت تا ویزا رو بزنیم داخلش . ساعت 30/9 صبح هم از سفارت بیرون آمدیم و ساعت 11 هتل بودیم . شب هم ساعت 30/11 عازم ایران شدیم .
دوست مهاجر سرائی خودمان آقا مرتضی و همسرمهربانشون هم پس از انجام مصاحبه کلیر خوردند ، البته برگه سفید ، که ما تفاوت برگه آبی و سفید رو متوجه نشدیم چون ظاهرا مطالب هر دو برگه یکسان بود .
و این بود تجربیات من از این سفر
نکته : متاسفانه ما نتوانستیم به دلیل افزایش قیمت درهم خرید خوبی انجام دهیم اما میدان یاس برای خرید لوازم الکترونیکی مثل سبزه میدان خودمان بود و به نظرم قیمت ها مناسب بود ما یک نوت پد 9 اینچی خریدیم 350 درهم (البته ری مارک ) . فکر خرید کفش و لباس رو از ذهنتون بیرون کنید تا از وقتتون بهتر استفاده کنید .
از مدیریت سایت مهاجرسرا و کلیه دوستان عزیز که تجربیات خود را در اختیار گذاشتند صمیمانه تشکر می کنم .
**2013AS36 تعداد نفرات کیس 3 ، پست ابوظبی ، قبولی MAY2012
مصاحبه فوریه 2013 ابوظبی ، مدیکال ان ام سی ، کلیرنس ، اخذ ویزا 18 اپریل ، کل هزینه ها حدود 11 میلیون
سلام سلام
اون mori که آقا مرآت گفتند صحبت میکنه :دی
سه شنبه مصاحبه داشتیم... پس یکشنبه 22 بهمن الله اکبر گویان ساعت 7:30 صبح به وقت ایران وارد هواپیما شدیم... چارتر با پرواز ماهان 430 تومان
حدود ساعت 10 به وقت دبی در ترمینال 1 بودیم... از دوستان شنیده بودیم که "هر چی خرید دارید از FreeShop فرودگاه بخرید چون مالیات نداره و خیلی ارزون تره و چون کشور اسلامی هست ا.ل.ک.ل.ی.ج.ا.ت توی شهر نیست به جز بار، که مطمئنا خیلی گرون تره" ما هم همین کار رو کردیم و چون تنوع خیلی زیاد بود(!)، به خودمون اومدیم و دیدیم ساعت 12:30 شده و از ترنسفر هتل جا موندیم... که البته بازم نسبت به قیمت اجناس داخل شهر می ارزید. مجبور شدیم برای رفتن به هتلمون(هتل سه ستاره Fortune pearl ) از تاکسی های فرودگاه استفاده کنیم. اولی گفت 80 درهم میشه که ما قبول نکردیم و رفتیم به تاکسی بعدی گفتیم چقدر میشه که گفت توی دبی کلا هرچقدر تاکسیمتر نشون بده، کرایه تون میشه که تا هتل شد 45درهم. کلا ورودی تاکسی های دوبی روز 3 درهم و شب 3.5 درهم هست و اگر کرایه کمتر از 10 درهم بشه، همون 10 درهم رو میگیرن. ولی ورودی تاکسی های فرودگاه 25 درهم...

Hotel
هتل تمیزی بود... و مزیتی که نسبت به بقیه هتل ها داشت، اینترنت پرسرعت رایگان بود ولی از نظر محلیت، هتل های منطقه الرقه ( Rigga ) بهتر بودن...

Metro
عصر روز یکشنبه بعد از 15 دقیقه پیاده روی به ایستگاه الاتحاد(Union) رسیدیم و با مترو به NMC رفتیم، که دقیقا روبروی ایستگاه ابوهیل(Abu Hail) بود.
ما برای مترو از کارت روزانه بدون محدودیت استفاده کردیم. نفری 16 درهم بود که برای شارژ مجدد در روزهای بعدی 14 درهم میگرفتند. اگه بخواید بلیط معمولی تکسفره بگیرید، باید به فروشنده بگید که میخواید کدوم ایستگاه پیاده شید تا به مقدار اون مسافت ازتون پول بگیره (که اگه بخواید زیاد از مترو استفاده کنید، به صرفه نیست) و موقع خروج از مترو حتما باید دوباره کارت بزنید و اگر کارتتون رو گم کرده باشید، باید دوباره بلیط بخرید و روی گیت بزنید تا مجبور نشید شب رو توی مترو بخوابید... با بلیط های مترو از اتوبوس هم میتونید استفاده کنید. کارت های نامحدود یک روزه تا 12 شب اعتبار داره و حتی 12:01 دقیقه دیگه نمیتونید ازش استفاده کنید. آخرین مترو هم ساعت 23 حرکت میکنه و 24 هم به ایستگاههای آخر میرسه. مثلا اگر مترو ساعت 23:05 دقیقه از ایستگاه دوم بگذره و شما 23:06 به ایستگاه دوم برسید، آخرین مترو رو از دست دادید ولی اگر همون 23:06 در ایستگاه سوم باشید و مقصدتون ایستگاه های بالاتر از 3 باشه، میتونید سوار شید...(خیلی سخت بود توضیحش :دی )
ما نقشه راه های مترو و شهر رو از نگهبان هتل گرفتیم. البته خطوط اتوبوس رانی هم خیلی خوب بود ولی نقشه ش رو هتل نداشت...
خطوط مترو

NMC
ساعت 5 به NMC رسیدیم. پرینت مکاتبه با دکتر شوکلا برای گرفتن وقت، کارت زرد پاستور، پرینت نامه دوم، 3قطعه عکس و پاسپورت رو به قسمت پذیرش دادیم... بعد از 1 ساعت معطلی گفتم ما ساعت 5 وقت داشتیم و چرا طول میدید انقدر؟ که گفت شما ساعت 5 با NMC قرار داشتید، نه با دکتر... و الان هم دارن مدارکتون رو آماده میکنن... یکم دیگه نشستیم و توی این فاصله با آقا مرآت و همسرشون و کوچولوی دوست داشتنیشون آشنا شدیم و گپی زدیم(سلام آقا مرآت :دی ). بعد از اینکه اسممون رو خوندن کارها سریع پیشرفت و واکسن اضافی هم نخوردیم همون نفری 425 درهم شد. عکس کارت زردمون هم واستون میذارم.
دوشنبه ساعت 8 طبق گفته دکتر شوکلا به NMC رفتیم،جواب آزمایش و قفسه سینه رو از پذیرش گرفتیم. پرستار گفت که من باید 2 تا واکسن td و همسرم یک واکسن td در ایران بزنیم و تاریخش رو توی یه برگه جدا نوشت. و بهمون گفت لازم نیست این برگه رو به سفارت ببرید.

روز مصاحبه
ساعت 5 با خانوم ملیکا به سمت ابوظبی حرکت کردیم. توی راه مه خیلی عجیبی بود که یک متری جلوی ماشین هم دیده نمیشد... ساعت 10 دقیقه به 7 رسیدیم جلوی سفارت... نسبت به دوبی سرد بود اول صبح، لباس گرم ببرید. 7:30 اومدن پاس رو با نامه دوم چک کردن کم کم فرستادنمون تو... گشتنمون، موبایل و خوراکیمون رو گرفتن(قبل اینکه برید تو، یه چیزی بخورید. البته توی سفارت هم یه آقایی هست که یه چیزایی میفروشه ولی گرونه... ما یه آب پرتقال گرفتیم 10 درهم)
طرفای ساعت 8، 8:30 تک و توک اومدن... باجه 9 شماره مون رو خوند... خانوم چاق معروفه... عصبی نبود البته... فقط ترجمه مدارک و کپی پاسپورت و 3 قطعه عکس 5*5 من رو گرفت و فیش پرداخت رو داد و گفت برو باجه Cashier مبلغ رو پرداخت کن... تا من برم 660دلار (نفری 330دلار) رو پرداخت کنم، مدارک زنگلکم رو هم گرفت گفت باجه 11...
رفتیم باجه 11 واسه انگشت نگاری که بچه ها قبلا مفصل با عکس توضیح دادن...
بعد نشستیم تا شماره مون رو خوندن واسه مصاحبه...
همون آقا آمریکاییه گفت واسه اینکه راحت تر باشید، بریم توی اتاق...
سلام و علیک و احوال پرسی با روی خوش... بعداز قسم راجع به دانشگاه سوال کرد که کجا درس میخونید و رشته تون چیه و ... بعد راجع به کار که من گفتم دانشجو هستم و رشته مون رو پرسید و بعد هم راجع به سربازی که کجا خدمت کردم و چیکار میکردم اونجا... همین
ما اسپانسر نداشتیم... و تمکن مالی داشتیم ولی هیچ سوالی راجع به تمکن مالی یا اسپانسر نپرسید
بعد با لهجه گفت:
"مدارک شما کامل هست، خوب هست... ولی همونطور که میدونید یک مقداری کارهای اداری طول کشید..." بعد برگه سفید رو به ما داد(فکر کنم برگه آبیشون تموم شده بود چون دو روز بعد به آقا مرآت برگه آبی با همون مضمون دادن) بعد گفت سوالی ندارید؟
که پرسیدیم قضیه CSC چیه؟ که گفت باید فرم رو پر کنید و اومد توضیح بده که ما گفتیم فرم رو پر کردیم و پرینت رو بهش دادیم... که گل از گلش شکفت و گفت:
"شما خیلی باهوش هست..."
و ما کیف کرد :دی
اینم از این... الانم توی منتظرسرا منتظریم :دی
انقدر اینجا همه چی رو خونده بودیم، لحظه به لحظه ش آشنا بود و از هیچی تعجب نمیکردیم... انگار همه ی این مسیر رو 100 بار تجربه کرده بودیم و هیچ استرسی نداشتیم(نه وقتی که منتظر مصاحبه بودیم، نه وقت مصاحبه)...
و از همه دوستای گل مهاجرسرایی ممنونیییییییم...
منتظر رتبه های شما دوستان عزیز هستیم... Big Grin
سفر اول به NYC : ١٢ مي ٢٠١٣
سفر دوم به NYC: ٢٣ دسامبر ٢٠١٣

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان