کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2013-05-15 ساعت 02:18)afs نوشته:  مثال می زنم، مثلا شما بر اساس آفرهای سایت هوندا می تونید با ماهی ۲۳۰ دلار یه سیویک ۲۰۱۳ نو لیز کنید. شاید در بدو ورود خیلی رویایی به نظر برسه اما حتی اگر شرایط لیزکردن و اینکه خیلی می گند انتخاب آگاهانه ای نیست رو درنظر نگیریم، نمایندگی اصلا شما رو واجد شرایط نمی دونه که بخواد چنین سرویسی به شما بده.

یه مطلبی رو من بگم ...
شما بدون کردیت هم میتونین ماشین لیز کنین این رو خودم با نماینده هوندا و شورولت سن فرنسیسکو صحبت کردم و هم خونه من هم از همین طریق ماشینش رو گرفت ...
برای این کار از شما میخوان که تمام یا 2 سال از 3 سالی که قرار هست ماشین رو لیز کنین رو یکجا نقدی به خود دیلر میدین ... مثلا اگه لیزینگ سیویک 200 دلار در ماهه شما 200 ضربدر 2 سال رو یجا میدین بهشون. از این طریق اونها خیالشون راحت هست که شما پول قسط ماشین رو دادین و خودشون هر ماه از اون پول قسط هاتون رو میدن. اینجوری میتونین ماشین دلخواهتون رو سوار شین
این کار دوتا مزیت داره
اول اینکه یه ماشین نو سوار میشین و تا 3 سال هم ماشین گارانتی داره و هیچ هزینه ای براتون نداره حتی پنچری
دلیل دوم که مهم تر هست اینه که کردیت هیستوری شما با سرعت نوجومی بالا میره و شما ره 2 ساله رو یه ساله میرین...
هیچ کاری تو امریکا به اندازه لیزینگ ماشین یا فایننس کردیت شمارو بالا نمیبره
کیس نامبر :***2013AS
کنسولگری : آنکارا
مقصد : سن فرانسیسکو , کالیفرنیا
مصاحبه: هفته سوم نوامبر , نتیجه : ویزای یک ضربBig Grin
ورود به امریکا : 4 روز بعد از مصاحبه !!
سلام دوستان عزیزم
من یه هفته میشه که اومدم هیوستون و تازه فرصت کردم از کارایی که انجام دادم یه خورده بگم.و خیلی هم خلاصه میگم.

فرودگاه تبریز : یکی از ساکهامونو باز کردن ولی گیر ندادن و همه چی خوب پیش رفت. دلار هم بالای نفری 5000 تا داشتیم که اصلا کاری نداشتن و نپرسیدن.
بارامون بعضیا بالای 23 کیلو بود بعضیا هم زیر 23 ولی همه رو با هم وزن کرد و میانگینشو حساب کرد.

استانبول مسافرای آمریکا رو زیاد سیم جین میکنن و پاکت زردو حتما چک میکنن ولی باز نمیکنن.پرواز از اونی که انتظارشو داشتم بهتر بود.

تو فرودگاه هیوستون 2 ساعت معطلی داشتیم و همه چی هم داشتیم حتی تخمه و سماق و .... به جز برنج که رو همون تاکید داشتن و گفتیم نداریم و واقعا هم فقط همونو نداشتیم و به لطف بچمون که خسته بود و خوابش برده بود گیر خاصی ندادن.آدرس هم تو فرودگاه عوض کردیم که فقط روی برگه من آدرس جدیدو نوشت و من همش دلم شور میزد که نکنه بلایی که سر سروش عزیز اومد سر ما هم بیاد چون دیگه تو آدرس قبلی هیچ آشنایی نداشتیم.

فردای روز رسیدنمون با همون پاس و ویزا یه حساب تو بانک آو امریکا باز کردیم و دبیت کارت گرفتیم. قابل توجه اینکه ما مبلغ 165 دلارو قبل از ورود پرداخت نکردیم و بعد از باز کردن حساب و بعد از ظهر همون روز با همون دبیت پرداخت کردیم.

روز سوم به اداره سوشال رفتم برای شماره سوشال که گفت تو فرودگاه براتون اقدام شده. گفتم شماره رو داری بدی؟ گفت: ندارم!!

روزای بعد برای یه خونه که قبلا استارتشو زده بودم اقدام کردم . که نشد.به اداره پست هم رفتم و فرم تغییر آدرس رو پر کردم. یه نکته ای که اینجا برخوردم اینه که شما برای هر کاری میتونی اینترنتی اقدام کنی حتی برای صدور سوشال ولی همه خدمات اینترنتی هزینه دارن و باید با کارت پرداخت بشه ولی مراجعه حضوری هیچ هزینه ای نداره الا رفت و آمد با اتوبوس که هرمسیر نفری 1/25 دلار میگیرن و باید پول خورد همراتون باشه. من روز اول نداشتم و 5 دلاری میخواستم بدم که خانم راننده مهمونم کرد و گفت نمیخواد!

دیشب دوستم که آدرسشو داده بودم تماس گرفت و گفت براتون 2 تا نامه اومده که فکر کنم ولکام هستش و هنوز ندیدمشون.

خط موبایل هم از سیمپل موبایل گرفتم که قیمت یکماه با مکالمه نامحدود و اس ام اس نامحدود داخل آمریکا و اس ام اس بین الملی نا محدود 40 دلار هستش ولی دفعه اول 10 دلار هم واسه سیم کارت میگیرن.البته اینترنت هم داره ولی نامحدود نیستش.

الان هم دنبال خونه هستم و چندین جارو نشون کردم و از فردا باید دنبال کیسا برم.

زندگی تو امریکا سخت نیست ولی مهاجرت کار سختیه! تنها چیزی که تو این مدت یه کم اذیتم کرده این لهجه تگزاسیه.

امیدوارم همگی موفق باشید دوستان عزیزم.
سفرنامه
ﻣﻬﺎﺟﺮ 2013

(2013-05-15 ساعت 05:02)soroush253 نوشته:  
(2013-05-15 ساعت 02:18)afs نوشته:  مثال می زنم، مثلا شما بر اساس آفرهای سایت هوندا می تونید با ماهی ۲۳۰ دلار یه سیویک ۲۰۱۳ نو لیز کنید. شاید در بدو ورود خیلی رویایی به نظر برسه اما حتی اگر شرایط لیزکردن و اینکه خیلی می گند انتخاب آگاهانه ای نیست رو درنظر نگیریم، نمایندگی اصلا شما رو واجد شرایط نمی دونه که بخواد چنین سرویسی به شما بده.

یه مطلبی رو من بگم ...
شما بدون کردیت هم میتونین ماشین لیز کنین این رو خودم با نماینده هوندا و شورولت سن فرنسیسکو صحبت کردم و هم خونه من هم از همین طریق ماشینش رو گرفت ...
برای این کار از شما میخوان که تمام یا 2 سال از 3 سالی که قرار هست ماشین رو لیز کنین رو یکجا نقدی به خود دیلر میدین ... مثلا اگه لیزینگ سیویک 200 دلار در ماهه شما 200 ضربدر 2 سال رو یجا میدین بهشون. از این طریق اونها خیالشون راحت هست که شما پول قسط ماشین رو دادین و خودشون هر ماه از اون پول قسط هاتون رو میدن. اینجوری میتونین ماشین دلخواهتون رو سوار شین
این کار دوتا مزیت داره
اول اینکه یه ماشین نو سوار میشین و تا 3 سال هم ماشین گارانتی داره و هیچ هزینه ای براتون نداره حتی پنچری
دلیل دوم که مهم تر هست اینه که کردیت هیستوری شما با سرعت نوجومی بالا میره و شما ره 2 ساله رو یه ساله میرین...
هیچ کاری تو آمریکا به اندازه لیزینگ ماشین یا فایننس کردیت شمارو بالا نمیبره
اما اگر كريديت نداشته باشيم سود خيلي بالايي از شما ميگيرن حدود ٢١ درصد , من خودم ميخواستم اينكارو بكنم كه ديدم اصلا به صرف نيست با اين ميزان سود
تشکر کنندگان: afs ، bayat_r ، Hedieh20 ، usa lover ، amir82 ، گل نهال ، payam62 ، itsmasoud ، مانترا ، mhb161 ، lilac ، ASALI ، ali234 ، rozelo ، مرآت74 ، Tomas ، Saeedv13 ، r_ent ، saeed5564 ، shatsi ، powerb
(2013-05-15 ساعت 02:04)ایلیا8118 نوشته:  
(2013-05-14 ساعت 18:44)fire dragon نوشته:  [quote='ایلیا8118' pid='336605' dateline='1368513251']

سپاس بیکران امیر عزیز.... من ازیه دفتر در sfo اقدام کرده بودم و دو سه روز آینده از la می خوام اقدام کنم . می شه از la اقدام کرد ولی آدرس مربوط به دریافت سوشیال رو همون sfo اعلام کنیم ؟ سپاس

اینکه از یه شهر دیگه بخواهید اقدام کنید رو اطلاع ندارم . دوستان مطلع شاید بهتر بتونن راهنمایی کنند.
شماره کیس: 2013AS0000018xx/ تاریخ رویت قبولی: 2 می 2012/ کنسولگری: آنکارا/ ارسال فرمهای سری اول: 3 خرداد (23 می)/ کارنت شدن کیس: 13 آگوست/ مصاحبه: 4 دسامبر، دریافت کلیرنس:11 ژانویه/ دریافت ویزا:26 ژانویه
ورود به آمریکا :3 می / دریافت گرین کارت : 17 می 2013
تشکر کنندگان: payam62 ، mhb161 ، rezagh ، soruosh ، ایلیا8118 ، Tomas ، powerb
(2013-05-15 ساعت 05:02)soroush253 نوشته:  

یه مطلبی رو من بگم ...

بله دقیقا درست می گی سروش جان، منظور منم دقیقا از اینکه به کیفیتی که به بقیه این خدمات رو می دن به کسی که سابقه کردیت نداره سرویس نمی دن همین بود. شما آخر می تونید ماشین لیز کنید یا قرارداد موبایل ببندید اما وقتی کردیت هیستوری نباشه یا سیکیور دیپازیت بیشتری می گیرند یا مثل چیزی که می گید هزینه ماهیانه رو جلو جلو می گیرند.

در هر صورت در مورد لیز کردن ماشین اگر قرار باشه ۵ هزارتا یه دفعه بدی خوب برای بعضی امکان پذیر نیست یا مثلا من اصفهانی ترجیح می دم یه ماشین یوزد سوارشم تا یه ماشین نو ولی تهش ماشین مال خودم باشه و نگران خط افتادن و تصادف کردنش نباشم و بعدهم بتونم بفروشمش تهش ۱۰۰۰ تا هم برام بمونه.

حرف ماشین شد، بالاخره تلسم شکست و امروز امتحان رود تست دادم و گواهینامه مریلند گرفتم. کلا کابوسی شده بود این موضوع. اصلا به جذابیت اولین امتحانی که برای گواهینامه ایران دادم نبود اما شانس آوردم آزمون گیرنده آدم گیری نبود. کلی هم ذوق کرده بود از رانندگیم. منم بار اولم بود اتوماتیک می روندم. بهش گفتم زکی تازه اگر اتول ۴۰ هزارتایی خودم بود کلی بدلکاری هم برات می کردم! یه طرفه رو هم می پیچیدیم حالی به هولی.

اما یک چیزی بگم بار مهاجرتی هم داشته باشه، جدای از سادگی امتحان که دوستان هم گفتن بهتره موقع رانندگی هرچقدر هم وارد هستید با تاکید زیاد آیینه ها رو در طول مسیر چک کنید و سرتون رو برای دیدن کنار بچرخونید. استاپ ساین ها رو حتما توقف کامل کنید. یه ایده خوب اینه که وقتی برای استاپ ساین ایستادید زیر لب حروف S T O P رو بگید وقتی تمام شد حرکت کنید. دو دست روی فرمون فراموش نشه و دتز ایت.
من بی دقتی کردم و وقتی اومدم بیرون دیدم روی گواهینامم عنوان Temporary رو زده. اعتبارش ۲ ساله است و دلیل این موضوع اینه که وقتی که بار اول برای تست آیینه نامه رفته بودم هنوز گرین کارت نداشتم و برای همین گواهینامه با تاریخ محدود صادر شده. البته هیچ مشکلی نیست این گواهینامه هیچ فرقی با مدل دیگه اش نداره فقط زمانش محدود هست. متاسفانه متصدی این موضوع رو به من نگفت و من هم موقع کانفیرم اطلاعات دقت نکردم، البته برای من بد نشد چون خودم می خواستم گواهینامه رو ۳ ساله بگیرم. در مریلند شما می تونید خودتون بگید گواهینامه اتون چند سال اعتبار داشته باشه (ماکزیمم ۸ سال) هر سال ۹ دلار حساب می کنند و هزینه رو می گیرند.
کی می دونه دوسال دیگه کجاییم بی خودی پول الکی ندیم.
2013AS1017 ≈≈ ویزا از سفارت ایروان ≈≈ ساکن مریلند، ویرجینیا از ۱ اپریل ۲۰۱۳ ≈≈ داستان من و لاتاری ۲۰۱۳
خوبی دستگاههای ATM در آمریکا اینه که علاوه بر اینکه میشه پول دریافت کرد، میشه پول هم گذاشت که به حسابت واریز بشه و یا اینکه چک گذاشت که در پرینتش عکس اسکن شده چک هم چاپ میشه. کار باهاشون هم راحته و از اونجاییکه کار واریز و دریافت پول و همینطور چک رو انجام میده مراجعه به بانک رو کمتر می کنه.
2013AS15xx (یک نفر)/مصاحبه:آخر نوامبر،ایروان/کلیرنس: 21 روزه/دالاس، سفرنامه

(2013-05-14 ساعت 13:02)lingni نوشته:  
(2013-05-14 ساعت 12:27)kopenhak84 نوشته:  سلام ما یک خانواده 4 نفری هستیم و 30 اردیبهشت باید برم انکارا برای دریافت ویزا ... و حدود 20 تیر ماه باید بریم آمریکا . راستش خیلی اضطراب دارم یه نفرو تو ی ساندیگو دارم که با هاش تماس داشتم .که از خوبی ها و از بدیهای آمریکا گفت و گفت اگه بخواین بیاین اینجا من هفته ی اول کارهاتونو انجام میدم متاسفانه تو این یک ماه پیش مادرم هم از دنیا رفت. و بسیار غمگینم. حالا نگرانم نکنه با دو تا بچه و این همه هزینه بریم اونجا برامون مشکل بشه.. کسی از ساندیگو و شرایطش خبر داره چه جوریه ما به سفارت برای مصاحبه ادرس ساندیگو رو دادیم. دو روزه با خبر شدیم دوستمون از زنش جدا شده و رفته هوستون من از هوستون خوشم نمیاد یعنی روحیاتم به جا های گرم نمیخوره حالا کسی رو ساندیگو نداریم چکار کنیم کسی میتونه تو شهر کمکمون کنه راه بیوفتیم ..ممنونم

دوست عزیز، ضمن عرض تسلیت،
از ایمیگرانجل کمک بخواین.

این ایمیگرانجل چیه ؟سایته؟
تشکر کنندگان: mhb161 ، Tomas ، powerb
با سلام
آیا به ویزای دریافتی جهت مهاجرت ارز دولتی پرداخت میشود یا خیر؟
اگر در پیام خصوصی هم جواب بدین ممنون میشم. چون به زمینی به ترکیه تعلق نمیگیره و من برای دیدن مسیر بلیط زمینی گرفتم
2013AS3XXX،رویت:10می 2 نفر،ارسال فرم:بار دوم Sep ،آنکارا 3w Jan وضعیت :برگه : صورتی.8می کلیر و
23 می دریافت ویزا

تشکر کنندگان: payam62 ، mhb161 ، Tomas ، shatsi ، powerb
(2013-05-11 ساعت 21:34)mori نوشته:  سلام بچه ها. . . امروز رفتیم شعبه دانشگاه تهران بانک ملت حواله ارز دولتی گرفتیم. دقیقا روبروی دانشگاه تهران تو انقلاب. یه آقای خیلی خوش برخورد بود. پاس رو دید و پرسید ویزاتون مهاجرتیه؟ ما هم گفتیم که مهاجرتیه. . . خیلی عادی حواله رو زد واسمون. . .

سلام دوست عزيز
يك سوال داشتم لطفا مرا راهنمايي نماييد
آيا با توجه به داشتن ويزاي مهاجرتي بايد عوارض خروجي نيز بدهيم چون عوارض خروجي براي دريافت ارز مسافرتي لازم است.
آيا در ساير شعبه ها هم مي توان با اين ويزا اقدام به دريافت ارز مسافرتي كرد.
پيشاپيش از حسن همكاري شما كمال تشكر را دارم
ارادتمند

(2013-05-15 ساعت 09:16)homayoon13 نوشته:  با سلام
اگر در پیام خصوصی هم جواب بدین ممنون میشم. چون به زمینی به ترکیه تعلق نمیگیره و من برای دیدن مسیر بلیط زمینی گرفتم

سلام به همه دوستان
اين موضوع سوال من هم است با توجه به تغيير شرايط در هر روز
آيا كسي تجربه جديد داره
اينكه براي اولين ورود و با توجه به داشتن ويزاي مهاجرتي به ما ارز مسافرتي تعلق مي گيره
و آيا بايد عوارض خروجي را واريز كنيم
لطفا راهنمايي نماييد.
تشکر کنندگان: Tomas ، powerb
(2013-05-15 ساعت 09:23)shans نوشته:  
(2013-05-11 ساعت 21:34)mori نوشته:  سلام بچه ها. . . امروز رفتیم شعبه دانشگاه تهران بانک ملت حواله ارز دولتی گرفتیم. دقیقا روبروی دانشگاه تهران تو انقلاب. یه آقای خیلی خوش برخورد بود. پاس رو دید و پرسید ویزاتون مهاجرتیه؟ ما هم گفتیم که مهاجرتیه. . . خیلی عادی حواله رو زد واسمون. . .

سلام دوست عزيز
آيا با توجه به داشتن ويزاي مهاجرتي بايد عوارض خروجي نيز بدهيم چون عوارض خروجي براي دريافت ارز مسافرتي لازم است.
ارادتمند

سلام به همه دوستان
آيا كسي تجربه جديد داره
اينكه براي اولين ورود و با توجه به داشتن ويزاي مهاجرتي به ما ارز مسافرتي تعلق مي گيره
لطفا راهنمايي نماييد.

خروجی اجباری میباشد و باید پرداخت شود
2013AS3XXX،رویت:10می 2 نفر،ارسال فرم:بار دوم Sep ،آنکارا 3w Jan وضعیت :برگه : صورتی.8می کلیر و
23 می دریافت ویزا

تشکر کنندگان: mhb161 ، Soap McTavish ، Tomas ، shayangh ، powerb
سلام دوستان
ما امروز رفتیم برای گرفتن id card جایی به نام DMV فرم ها را گرفتیم تا پر کنیم و کتاب راهنمایی و رانندگی مخصوص پورتلند را هم گرفتیم
یادم امد بچه ها نوشتن همونجا عکس میگیرین امادگی عکس گرفتن نداشتیم گذاشتیم برای بعد
خوبه اینجا اینه ( شاید همه جای امریکا اینطور باشه ) تا میگی مترجم میخوام تلفنی با یک مترجم تماس میگیرن و کارت را میندازن
کلاس رایگان زبان میریم فروشگاه good will
تو این فروشگاه جنسهایی که مردم لازم نداشتن و اهدا کردن را میفروشن و از در امدش کارای خیر انجام میدن از جمله کلاس رایگان زبان
ما رفتیم از T-mobile دو خط خریدم دوستمون ماهی 50 دلار شارژ میده و افراد زیر مجموعه اش اولین نفر 30 دلار و تا سه نفر دیگه هر نفر 10 دلار
یعنی شارژ ماهانه من 30 دلار و شوهرم 10 دلار و پسرم 10 دلار که ما جمعا با 50 دلار شارژ ماهانه سه خط موبایل داریم البته ما چون دو تا گوشی همراهمون داشتیم فعلا دو خط گرفتیم یعنی ماهانه 40 دلار برای دو خط و تلفن در تمام نقاط آمریکا رایگان هست .
نفری 50 دلار وثیقه گرفت که در پایان فرارداد دو ساله برمیگردونن و نفری 10 دلار هم برای فعال کردن سیم کارتها روی گوشی ها
گوشی پسرم سامونگ قدیمی بود و من هم سونی اریکسون قدیمی و از فروشگاه good will شارژر دست دوم برای هردو گوشی خریدیم دانه ای 5 دلار
این شارژها مخصوص برق 110 و دو شاخه اش هم به پریزای اینجا میخوره و اینجوری میتونید از گوشی های خودتون استفاده کنید .

اگر شانس بیارید و کامند بانک گیر نده میتونید بگیرید واگر کارمند بانک گیر داد برید یه بانک دیگه
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
(2013-05-13 ساعت 22:07)SOROUSHSOFT نوشته:  
(2013-05-13 ساعت 20:45)asal1907 نوشته:  من دارم لپ تاپم رو میبرم یه نفر منو خیلی ترسونده میگه برسی تو فرودگاه یو اس لپ تاپ رو روشن میکنن اگه ویندوزش اوریجینال نباشه فرمتش میکنن... صحت داره این چیزا که میگن؟

دوست عزیز خیالت راحت باشه از این خبر ها نیست و به لب تاپ هیچ کس کاری ندارند. تازه من که اومدم ویندوز لب تابم 7 بود اومدم اینجا دیدم همه جا ویندوز 8 دارن استفاده میکنن رفتم سی دی شو بخرم دیدم 200 دلاره بی خیال شدم رفتم خونه به روش ایران از اینترنت آخرین ورژنشو دانلود کردم و تو یکی از همین سایتهای ایرانی کرکشو هم پیدا کردم الان 2 ماهه دارم ازش استفاده میکنم هیچ مشکلی نداره تازه آپدیت هم میشه Big Grin
در مورد آنتی ویروس هم رفتم نورتون بگیرم 80 دلار قیمتش بود. از اینترنت دانلود کردم (از خود سایت نورتون) 30 روز تریال ورژن بهم داد بعد رفتم از سایت های ایرانی که لایسنس اورجینال میفروشن یه لایسنس یکساله خریدم به مبلغ 25000 تومان از طریق اینترنت با کارت نقدی پاسارگاد Wink لایسنس رو وارد کردم 460 روز بهم داد Big Grin و نورتون هم برام ایمیل زد و تشکر بابت خرید ازشون Big Grin و به همین راحتی نورتونم هم اورجینال شد با 25000 تومان یا تقریبا 7 دلار در صورتیکه اگر میخواستم از آمریکا بخرم باید 80 دلار پول میدادم Smile

از جه سایت ایرانی آنتی ویروس رو خریدی؟
تشکر کنندگان: shatsi ، tajhizgaran ، mhb161 ، ikamaly ، Tomas
(2013-05-15 ساعت 09:23)shans نوشته:  [quote='mori' pid='334697' dateline='1368291887']
سلام بچه ها. . . امروز رفتیم شعبه دانشگاه تهران بانک ملت حواله ارز دولتی گرفتیم. دقیقا روبروی دانشگاه تهران تو انقلاب. یه آقای خیلی خوش برخورد بود. پاس رو دید و پرسید ویزاتون مهاجرتیه؟ ما هم گفتیم که مهاجرتیه. . . خیلی عادی حواله رو زد واسمون. . .

سلام دوست عزيز
ارادتمند

سلام به همه دوستان
آيا كسي تجربه جديد داره
لطفا راهنمايي نماييد.
[/qu
ببينيد سوال شما رو من الان تو يه شعيه ارزي بانك ملت سوال كردم و يه جور ديكه جوابتو ميدم و.اولا به هر سفر هوايي در هر سال شمسي به هر نفر بالاي 12 سال سن 300دلار ارز داده ميشه.حالا ميخواي مهاجر باشي يا هر چيزي.البته همونطور كه كفتم يك سال شمسي يعني اينكه اكر اسفند 91كرفته باشي ,فروردين 92 هم ميتوني استفاده كني.اما بطور كلي ارزي به عنوان مهاجرتي مثل دانشجويي يا درماني وجود نداره.
خروجي هم كه اصلا ربطي به ارز نداره و عوارض خروج از كشوره.حتي مثل اينكه براي سفرهاي دوم و به بالا در يك سال عوارض به مقدار جزيي بيشترم ميشه.

(2013-05-15 ساعت 09:23)shans نوشته:  [quote='mori' pid='334697' dateline='1368291887']
سلام بچه ها. . . امروز رفتیم شعبه دانشگاه تهران بانک ملت حواله ارز دولتی گرفتیم. دقیقا روبروی دانشگاه تهران تو انقلاب. یه آقای خیلی خوش برخورد بود. پاس رو دید و پرسید ویزاتون مهاجرتیه؟ ما هم گفتیم که مهاجرتیه. . . خیلی عادی حواله رو زد واسمون. . .

سلام دوست عزيز
ارادتمند

سلام به همه دوستان
آيا كسي تجربه جديد داره
لطفا راهنمايي نماييد.
[/qu
ببينيد سوال شما رو من الان تو يه شعيه ارزي بانك ملت سوال كردم و يه جور ديكه جوابتو ميدم و.اولا به هر سفر هوايي در هر سال شمسي به هر نفر بالاي 12 سال سن 300دلار ارز داده ميشه.حالا ميخواي مهاجر باشي يا هر چيزي.البته همونطور كه كفتم يك سال شمسي يعني اينكه اكر اسفند 91كرفته باشي ,فروردين 92 هم ميتوني استفاده كني.اما بطور كلي ارزي به عنوان مهاجرتي مثل دانشجويي يا درماني وجود نداره.
خروجي هم كه اصلا ربطي به ارز نداره و عوارض خروج از كشوره.حتي مثل اينكه براي سفرهاي دوم به بالا در يك سال عوارض به مقدار جزيي بيشترم ميشه.
کیس نامبر 2013AS65XX ،مصاحبه: آنکارا هفته دوم می ،وضعیت:صورتی(آخه اين صورتيه؟! براي ما كه به سياهي ميزنه) - جامونده از قطار 2013.امیدوار؟نخندون بابا!
تشکر کنندگان: shatsi ، tajhizgaran ، payam62 ، homayoon13 ، مرآت74 ، Tomas ، powerb
دوستان مفصل نوشتن قبلا... قانونا به ویزا اقامتی بیش از 6 ماه ارز دولتی تعلق نمیگیره... چه برسه به ما که ویزامون اقامت دائمی هست... پس در نتیجه شما کفش آهنی پا میکنی و میفتی دنبال شعبات ارزی... که شاید یکیشون قانون رو ندونه یا حواسش نباشه یا سواد نداشته باشه که حواله رو بده... عوارض خروج هم واجبه واسه گرفتن ارز دولتی...
سفر اول به NYC : ١٢ مي ٢٠١٣
سفر دوم به NYC: ٢٣ دسامبر ٢٠١٣

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان