کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
دوستان عزیز
از دوستایی که اخیرا عازم شده اند و همینطور بچه هایی تجربه رفت و آمد دارند میخواستم بپرسم که آیا اقلام زیر را برده اید و آیا مشکلی پیش نیامده (ابلته ما فقط برای یکی دو هفته اول میبریم که آشنا بشیم با محیط):

_ عسل
_ پنیر
_ مغز گردو
_ زعفران
_زرشک
_ نان
_ برنج خام
_ برنج پخته (آماه هانی)
_ غذاهای آماده هانی
_ کنسرو تون ماهی و حبوبات
_ پاستا
_رب گوجه فرنگی
_ روغن
_ادویه جات
_ کشمش
_سبزی خشک
_ خرمای بی هسته
_ سیب قاچ خورده و هسته گرفته

در ضمن ما سمپل اون فرم آبی رو دانلود کردیم ، جایی برای اینکه توضیح مواد غذایی رو بنویسیم نداره، دوستایی که توضیح مواد غذایی همراهشون رو نوشتند کجا نوشتند؟
ممنون
C/N:2*** office: ایروان Interview: W2 DEC
تشکر کنندگان: mrr777 ، bayat_r ، پروا ، payam62 ، nina22 ، سمانه777 ، mhb161 ، hassan1358arab ، Tomas ، rouzbehdarvishi ، powerb
دوستان خوب من دارم سفرنامه ها و سفارشات امسال و سالهای قبل رو میخونم و یک لیست از "چه چیزهایی ببریم و نبریم" تهیه میکنم که در تاپیک مربوطه بذارم ولی تا تکمیل شدند از شما هم نظر میخواهم که کامل بشه:

ببریم (اعلام کنید)

خوراکی
لیمو امانی خرد شده
زعفران ساییده
ادویه
سبزی خشک (مرزه و ترخون و نعنا)
زرشک نیم کیلو
رب انار کم
عناب
برگه
انجیر
عرقیات
خرمای خشک
غذای آماده
پسته
هل
چای
قند به میزان کافی

پوشاک و ...
لباس زیر (())
جوراب
کمربند چرمی
دمپایی
ملحفه
روبالشی
پتوی سفری
کت و شلوار

دارو
ژلوفن
استامینوفن
آنتی بیوتیک
آموکسی سیلین
کلد استاپ

لوازم آشپزخانه
کارد و چنگال یکبار مصرف
لیوان کاغذی
کاسه بشقاب برای روزها یا ماههای اول
قوری چینی
گوشت کوب

نبریم
لیمو امانی سالم
گردو
تخمه 50-50
نارنج
کشمش
سبزی تازه
میوه تازه
خرمای تازه
اصلاً برنج نبرید

فعلاً تا همینجا تا کامل بشه
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
چرا گردو و كشمش نبريم؟؟؟مگه چه اشكالي دارند؟؟
دارو هم انتي بيوتيك مثل آزيترومايسين و سفيكسيم خيلي مفيدند كه همراه داشته باشيم
تشکر کنندگان: Almond ، ASALI ، bayat_r ، babak_1363 ، payam62 ، nina22 ، mrr777 ، amir82 ، sadeghi897 ، mhb161 ، Tomas ، rozelo ، rezagh ، rouzbehdarvishi ، nooshshahnar ، shatsi
از دوستان عزیزی که وارد فرودگاه سانفرانسیسکو شده اند .....کسی می توونه بگه حدودا تو فرودگاه چقدر معطلی داریم؟؟؟؟؟؟؟؟
شایان-وضعیت کیس2013as4xxx - -مصاحبه در هفته دوم فوریه- 4 نفر -برگه صورتی از آنکارا-بررسی کلیرنس2013-مقصد: سن خوزه- عضو اخراجی منتظرسرا-تاریخ کلیر شدن 17 آپریلTongue
(2013-05-16 ساعت 23:10)bayat_r نوشته:  دوستان خوب من دارم سفرنامه ها و سفارشات امسال و سالهای قبل رو میخونم و یک لیست از "چه چیزهایی ببریم و نبریم" تهیه میکنم که در تاپیک مربوطه بذارم ولی تا تکمیل شدند از شما هم نظر میخواهم که کامل بشه:

ميشه وقتي آماده شد بذاريد توي امضاتون؟؟؟ ممنون
c/n:2013AS97xx ، برنده مرحله دوم . تاریخ رویت قبولی:31 اکتبر(10آبان91)
تاریخ ارسال فرمها: 7نوامبر، آرامکس❤ 2نفر❤ تاريخ كارنت شدن:10مي? نامه دوم:17می
مصاحبه: ایروان ٨ جولاي. كليرنس: ٨ آگوست. دريافت ويزا: ١٤ آگوست . ورود به آمريكا: ٦ دسامبر٢٠١٣ ،سياتل
منتظرسراي ٢٠١٣ - سفرنامه - ١١٨ مهاجرسرا - منتظرسراي ٢٠١٤ - جمع بندي كليرنس٢٠١٣
تشکر کنندگان: payam62 ، mhb161 ، Soap McTavish ، mirzamemar ، bayat_r ، Tomas ، ابی هانی ، rezagh ، ikamaly ، rouzbehdarvishi ، shatsi ، powerb
سلام دوستان
ما امروز رفتیم برای گرفتن id card جایی به نام DMV فرم ها را گرفتیم تا پر کنیم و کتاب راهنمایی و رانندگی مخصوص پورتلند را هم گرفتیم
یادم امد بچه ها نوشتن همونجا عکس میگیرین امادگی عکس گرفتن نداشتیم گذاشتیم برای بعد
خوبه اینجا اینه ( شاید همه جای آمریکا اینطور باشه ) تا میگی مترجم میخوام تلفنی با یک مترجم تماس میگیرن و کارت را میندازن
کلاس رایگان زبان میریم فروشگاه good will
تو این فروشگاه جنسهایی که مردم لازم نداشتن و اهدا کردن را میفروشن و از در امدش کارای خیر انجام میدن از جمله کلاس رایگان زبان
ما رفتیم از T-mobile دو خط خریدم دوستمون ماهی 50 دلار شارژ میده و افراد زیر مجموعه اش اولین نفر 30 دلار و تا سه نفر دیگه هر نفر 10 دلار
یعنی شارژ ماهانه من 30 دلار و شوهرم 10 دلار و پسرم 10 دلار که ما جمعا با 50 دلار شارژ ماهانه سه خط موبایل داریم البته ما چون دو تا گوشی همراهمون داشتیم فعلا دو خط گرفتیم یعنی ماهانه 40 دلار برای دو خط و تلفن در تمام نقاط آمریکا رایگان هست .
نفری 50 دلار وثیقه گرفت که در پایان فرارداد دو ساله برمیگردونن و نفری 10 دلار هم برای فعال کردن سیم کارتها روی گوشی ها
گوشی پسرم سامونگ قدیمی بود و من هم سونی اریکسون قدیمی و از فروشگاه good will شارژر دست دوم برای هردو گوشی خریدیم دانه ای 5 دلار
این شارژها مخصوص برق 110 و دو شاخه اش هم به پریزای اینجا میخوره و اینجوری میتونید از گوشی های خودتون استفاده کنید .

(2013-05-17 ساعت 02:58)گل نهال نوشته:  
(2013-05-16 ساعت 23:10)bayat_r نوشته:  دوستان خوب من دارم سفرنامه ها و سفارشات امسال و سالهای قبل رو میخونم و یک لیست از "چه چیزهایی ببریم و نبریم" تهیه میکنم که در تاپیک مربوطه بذارم ولی تا تکمیل شدند از شما هم نظر میخواهم که کامل بشه:

ميشه وقتي آماده شد بذاريد توي امضاتون؟؟؟ ممنون

به نظر من به اندازه کافی تشک بیارین اینجا ارزونترین تشک 150 دلار هست دو تا لازم داشته باشید 300 دلار هزینه میشه در حالی که یک تشک دونفره که 7 کیلو پشم شیشه داشته باشه میشه 80 هزار تومان 7 کیلو بار را از چیزای دیگه کم کنید و یا اضافه بار بدید من لحاف و پتو اوردم ولی شوهرم نگذاشت تشک بیارم در حالی که اضافه بار هم نداشتیم
یک ساکهایی هست که بیشتر تو سفرهایی مکه و سوریه دیدم من از مشهد چهاررا راه میدان بار خریدم هشت هزارتومان راحت یک دست رختخواب را میتونید توش بزارید زیاد هزینه چمدان نگنید از همین ساکه سایز کوچکترش 5 هزار تومان میتونید 10 کیلو لباس تو این ساکها بزارید با خودتون ببرید داخل پرواز خوبیش اینه که خودشون وزن ندارن در حالیکه چمدانها 5 کیلو یی هستند
(2013-05-17 ساعت 05:10)fromu2farzad نوشته:  دوستان این ۱۶۵ دلار رو میشه همون تو فرودگاه بهشون بدیم ؟
نه نمیشه همراه ویزا یک برگه به فارسی میدن و تاکید کرده حتما قبل از ورود خودتون یا کسی دیگه از طرف شما پرداخت کنه
فکر کنم احتمالا به خاطر اینکه به هر حال برای کسانی که ویزا صادر شده خدمات انجام گرفته که اگر یک موقع شما نیامدید اما هزینه پرداخت شده باشه
تشکر کنندگان: payam62 ، mhb161 ، Tomas ، fromu2farzad ، mrr777 ، ikamaly ، rouzbehdarvishi ، shatsi
(2013-05-16 ساعت 23:58)shayangh نوشته:  از دوستان عزیزی که وارد فرودگاه سانفرانسیسکو شده اند .....کسی می توونه بگه حدودا تو فرودگاه چقدر معطلی داریم؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام . زمانی که ما به فرودگاه رسیدیم تا زمان خارج شدن کمتر از 30 دقیقه طول کشید . وارد که شدید در منتهی الیه سمت چپ سالن (جایی که آفیسر ها پاسپورت ها رو چک می کنن و مهر ورود می زنن ) قسمتی هست که با نوار نارنجی رنگ مشخص شده و مخصوص نیو ایمیگرانت ها هست که بسیار خلوته . پاکت ها و پاسپورت رو تحویل می دید همونجا ازتون امضا می گیرن و یه فرمهایی رو خود آفیسر پر می کنه و تمام............ خیلی سریع و محترمانه وارد می شید . موفق باشید .
بیا که فرصتِ باقی ز دست نگذاریم ، که عمرِ بی سروپا با شتاب می گذرد...
کیس :**16/ابوظبی/مصاحبه2w مارچ/3 نفر/کلیرنس 36 روزه Smile- ورود به sfo/ca:می2013
(2013-05-15 ساعت 15:22)fariba_a نوشته:  
(2013-05-15 ساعت 05:30)mooj نوشته:  سلام دوستان عزیزم
من یه هفته میشه که اومدم هیوستون و تازه فرصت کردم از کارایی که انجام دادم یه خورده بگم.و خیلی هم خلاصه میگم.

فرودگاه تبریز : یکی از ساکهامونو باز کردن ولی گیر ندادن و همه چی خوب پیش رفت. دلار هم بالای نفری 5000 تا داشتیم که اصلا کاری نداشتن و نپرسیدن.
بارامون بعضیا بالای 23 کیلو بود بعضیا هم زیر 23 ولی همه رو با هم وزن کرد و میانگینشو حساب کرد.

استانبول مسافرای آمریکا رو زیاد سیم جین میکنن و پاکت زردو حتما چک میکنن ولی باز نمیکنن.پرواز از اونی که انتظارشو داشتم بهتر بود.

تو فرودگاه هیوستون 2 ساعت معطلی داشتیم و همه چی هم داشتیم حتی تخمه و سماق و .... به جز برنج که رو همون تاکید داشتن و گفتیم نداریم و واقعا هم فقط همونو نداشتیم و به لطف بچمون که خسته بود و خوابش برده بود گیر خاصی ندادن.آدرس هم تو فرودگاه عوض کردیم که فقط روی برگه من آدرس جدیدو نوشت و من همش دلم شور میزد که نکنه بلایی که سر سروش عزیز اومد سر ما هم بیاد چون دیگه تو آدرس قبلی هیچ آشنایی نداشتیم.

فردای روز رسیدنمون با همون پاس و ویزا یه حساب تو بانک آو آمریکا باز کردیم و دبیت کارت گرفتیم. قابل توجه اینکه ما مبلغ 165 دلارو قبل از ورود پرداخت نکردیم و بعد از باز کردن حساب و بعد از ظهر همون روز با همون دبیت پرداخت کردیم.

روز سوم به اداره سوشال رفتم برای شماره سوشال که گفت تو فرودگاه براتون اقدام شده. گفتم شماره رو داری بدی؟ گفت: ندارم!!

روزای بعد برای یه خونه که قبلا استارتشو زده بودم اقدام کردم . که نشد.به اداره پست هم رفتم و فرم تغییر آدرس رو پر کردم. یه نکته ای که اینجا برخوردم اینه که شما برای هر کاری میتونی اینترنتی اقدام کنی حتی برای صدور سوشال ولی همه خدمات اینترنتی هزینه دارن و باید با کارت پرداخت بشه ولی مراجعه حضوری هیچ هزینه ای نداره الا رفت و آمد با اتوبوس که هرمسیر نفری 1/25 دلار میگیرن و باید پول خورد همراتون باشه. من روز اول نداشتم و 5 دلاری میخواستم بدم که خانم راننده مهمونم کرد و گفت نمیخواد!

دیشب دوستم که آدرسشو داده بودم تماس گرفت و گفت براتون 2 تا نامه اومده که فکر کنم ولکام هستش و هنوز ندیدمشون.

خط موبایل هم از سیمپل موبایل گرفتم که قیمت یکماه با مکالمه نامحدود و اس ام اس نامحدود داخل آمریکا و اس ام اس بین الملی نا محدود 40 دلار هستش ولی دفعه اول 10 دلار هم واسه سیم کارت میگیرن.البته اینترنت هم داره ولی نامحدود نیستش.

الان هم دنبال خونه هستم و چندین جارو نشون کردم و از فردا باید دنبال کیسا برم.

زندگی تو آمریکا سخت نیست ولی مهاجرت کار سختیه! تنها چیزی که تو این مدت یه کم اذیتم کرده این لهجه تگزاسیه.

امیدوارم همگی موفق باشید دوستان عزیزم.
رسیدن به خیر موج عزیز
هر کاری اولش سخته، ازجمله مهاجرت که اولش خیلی سخته ولی بتدریج راحت میشه. از شما انتظار میره سفرنامه ی مفصلی بنویسید. سفرنامه ی ایروانتون که خیلی مفصل و مفید بود. شما که اهل جای سردسیر هستید با گرما و رطوبت بالای هیوستون میتونید سازگار کنید خودتونو؟ واقعا هواش شبیه کیشه؟ من یک بار تابستون رفتم کیش و با هواش خیلی مشکل داشتم.
ایام به کام

سلام دوست عزیز
دیگه وقتی ما داشتیم بار سفر رو میبستیم همه سختیاشم به جون خریدیم. اما در مورد سفرنامه باید بگم حداقل یه 6 ماهی اینجا باید بود تا یه چیزایی دست آدم بیاد. فقط تصورشو بکنین که من 6 تا ساک 23 کیلویی با 3تا به ظاهر 8 کیلویی ولی در واقع 15 کیلویی رو به همراه یه بچه شیطون کشیدم آوردم اینجا و از همون فرودگاه هم کسی دنبالمون نیومده بود و همه کارا رو خودمون انجام دادیم.
هوای اینجا خوبه. رطوبتش نسبت به شهر ما خیلی زیاد نیست چون ما هم کنار شهرمون دریاچه داشتیم که باعث رطوبی شدن شهر میشد ولی حالا دیگه خشک شده.
در کل تا الان خنک تر از تهران هست و این خنکی هم بعضی روزا خیلی محسوسه.
با آرزوی موفقیت برای همگی
سفرنامه
ﻣﻬﺎﺟﺮ 2013

(2013-05-17 ساعت 08:56)mooj نوشته:  
(2013-05-15 ساعت 15:22)fariba_a نوشته:  
(2013-05-15 ساعت 05:30)mooj نوشته:  سلام دوستان عزیزم
من یه هفته میشه که اومدم هیوستون و تازه فرصت کردم از کارایی که انجام دادم یه خورده بگم.و خیلی هم خلاصه میگم.

فرودگاه تبریز : یکی از ساکهامونو باز کردن ولی گیر ندادن و همه چی خوب پیش رفت. دلار هم بالای نفری 5000 تا داشتیم که اصلا کاری نداشتن و نپرسیدن.
بارامون بعضیا بالای 23 کیلو بود بعضیا هم زیر 23 ولی همه رو با هم وزن کرد و میانگینشو حساب کرد.

استانبول مسافرای آمریکا رو زیاد سیم جین میکنن و پاکت زردو حتما چک میکنن ولی باز نمیکنن.پرواز از اونی که انتظارشو داشتم بهتر بود.

تو فرودگاه هیوستون 2 ساعت معطلی داشتیم و همه چی هم داشتیم حتی تخمه و سماق و .... به جز برنج که رو همون تاکید داشتن و گفتیم نداریم و واقعا هم فقط همونو نداشتیم و به لطف بچمون که خسته بود و خوابش برده بود گیر خاصی ندادن.آدرس هم تو فرودگاه عوض کردیم که فقط روی برگه من آدرس جدیدو نوشت و من همش دلم شور میزد که نکنه بلایی که سر سروش عزیز اومد سر ما هم بیاد چون دیگه تو آدرس قبلی هیچ آشنایی نداشتیم.

فردای روز رسیدنمون با همون پاس و ویزا یه حساب تو بانک آو آمریکا باز کردیم و دبیت کارت گرفتیم. قابل توجه اینکه ما مبلغ 165 دلارو قبل از ورود پرداخت نکردیم و بعد از باز کردن حساب و بعد از ظهر همون روز با همون دبیت پرداخت کردیم.

روز سوم به اداره سوشال رفتم برای شماره سوشال که گفت تو فرودگاه براتون اقدام شده. گفتم شماره رو داری بدی؟ گفت: ندارم!!

روزای بعد برای یه خونه که قبلا استارتشو زده بودم اقدام کردم . که نشد.به اداره پست هم رفتم و فرم تغییر آدرس رو پر کردم. یه نکته ای که اینجا برخوردم اینه که شما برای هر کاری میتونی اینترنتی اقدام کنی حتی برای صدور سوشال ولی همه خدمات اینترنتی هزینه دارن و باید با کارت پرداخت بشه ولی مراجعه حضوری هیچ هزینه ای نداره الا رفت و آمد با اتوبوس که هرمسیر نفری 1/25 دلار میگیرن و باید پول خورد همراتون باشه. من روز اول نداشتم و 5 دلاری میخواستم بدم که خانم راننده مهمونم کرد و گفت نمیخواد!

دیشب دوستم که آدرسشو داده بودم تماس گرفت و گفت براتون 2 تا نامه اومده که فکر کنم ولکام هستش و هنوز ندیدمشون.

خط موبایل هم از سیمپل موبایل گرفتم که قیمت یکماه با مکالمه نامحدود و اس ام اس نامحدود داخل آمریکا و اس ام اس بین الملی نا محدود 40 دلار هستش ولی دفعه اول 10 دلار هم واسه سیم کارت میگیرن.البته اینترنت هم داره ولی نامحدود نیستش.

الان هم دنبال خونه هستم و چندین جارو نشون کردم و از فردا باید دنبال کیسا برم.

زندگی تو آمریکا سخت نیست ولی مهاجرت کار سختیه! تنها چیزی که تو این مدت یه کم اذیتم کرده این لهجه تگزاسیه.

امیدوارم همگی موفق باشید دوستان عزیزم.
رسیدن به خیر موج عزیز
هر کاری اولش سخته، ازجمله مهاجرت که اولش خیلی سخته ولی بتدریج راحت میشه. از شما انتظار میره سفرنامه ی مفصلی بنویسید. سفرنامه ی ایروانتون که خیلی مفصل و مفید بود. شما که اهل جای سردسیر هستید با گرما و رطوبت بالای هیوستون میتونید سازگار کنید خودتونو؟ واقعا هواش شبیه کیشه؟ من یک بار تابستون رفتم کیش و با هواش خیلی مشکل داشتم.
ایام به کام

سلام دوست عزیز
دیگه وقتی ما داشتیم بار سفر رو میبستیم همه سختیاشم به جون خریدیم. اما در مورد سفرنامه باید بگم حداقل یه 6 ماهی اینجا باید بود تا یه چیزایی دست آدم بیاد. فقط تصورشو بکنین که من 6 تا ساک 23 کیلویی با 3تا به ظاهر 8 کیلویی ولی در واقع 15 کیلویی رو به همراه یه بچه شیطون کشیدم آوردم اینجا و از همون فرودگاه هم کسی دنبالمون نیومده بود و همه کارا رو خودمون انجام دادیم.
هوای اینجا خوبه. رطوبتش نسبت به شهر ما خیلی زیاد نیست چون ما هم کنار شهرمون دریاچه داشتیم که باعث رطوبی شدن شهر میشد ولی حالا دیگه خشک شده.
در کل تا الان خنک تر از تهران هست و این خنکی هم بعضی روزا خیلی محسوسه.
با آرزوی موفقیت برای همگی
دوست گلم. با سفرنامه پر بار مصاحبت کار خودتو سخت کردی و انتظار ما منتظرهای متوقع رو زیاد !
البته میدونم الان چه شرایطی داری و در خواست نا بجاییه. ولی اگر وقت کردی در مورد چگونگی حمل و هندل 6 تا چمدون و 3 تا کوله برامون بنویس. من هم مشکل شما رو دارم و یکی از دغدغه هام همینه. خانمم خیلی هنر کنه یک کوله + بچه توی کالسکه رو اینور اونور ببره. از طرفی این حجم بار برای خودش یک ون یا یک سدان بزرگ میخواد.
تازه مشکل اصلی زمانیه که به فرودگاه آمریکا میرسین. اونجا رو چیکار کردین؟
سفرنامه
3نفر/مصاحبه ماه مارچ/9 سوالی/ دریافت ویزا 25 جولای
دوستانی که بزودی تشریف می آرید، فقط باید برگه آبی رو در هواپیما پر کنید، ما از فرودگاه دالاس وارد شدیم، و در هواپیما هم برگه آبی بهمون دادن و هم فرم I94 اما در پاسپورت چکینگ فقط فرم آبی رو گرفتند و I94 رو نخواستند ، گفتند قانون چند روزی عوض شده و دیگه نیازی به اون نیست، بجاش تو پاس مهر یکساله می زنن، اینو گفتم که دیگه نگران پر کردن اون نباشید.

موفق باشید
کیس: ***2013AS2 * مصاحبه W2 ژانویه * آنکارا (Ctrl+F5) * کلیر 114 روزه (8 May)** منتظر سرا **
(2013-05-17 ساعت 18:14)yalda.irannejad نوشته:  دیروز رفتم فروشگاه کاستکو.. برای ورود باید حتما کارت عضویت داشته باشی‌ که ۱۰۰$ قیمتشه ....واسهٔ خرید لوازم بهداشتی به صورت عمده خوبه اما تو سبزیجات و گوشت قیمتش نسبت به فروشگاهای دیگه که ازش خرید کردم گرون‌تر و کیفیتش پأینتر ... نکتهٔ خیلی‌ خنده‌دار اینکه نایلون بهت نمیدن که خریدتو توش بذاری پس باید حواستون باشه اگه فاصلش تا خونه زیاده بی‌خیالش شید

کاسکو برای خانواده های پر جمعیت ، یا پر مصرف خوبه. البته باید حتما ماشین داشته باشید، ندیدم تا به حال کسی پیاده بره کاسکو. اینجا هر چیزی رو که می خوان بگن در مقدار خیلی زیاد یا بیش از حد بزرگ، میگن Costco size ! در ضمن حداقل عضویتش 55 دلار در ساله. من با وجودی که یک نفر هستم اما همین حداقل رو دارم. گاهی برای تفریح هم حتی خوبه بری توش بچرخی. مخصوصا در این اطراف سن حوزه که پر از هندی و چینی است، وقتی میری کاسکو، یاد بازار تهران یا تجریش خودمون می افتی از بس شلوغ و در همه (:-). در ضمن در کنار خرید مایحتاج روزانه ، خدمات جانبی مثل سرویس ماشین، پمپ بنزین، تسهیلات برای خرید ماشین و .. هم داره که همونجا که از customer service بپرسید براتون توضیح میده. خیلی از کمپانی های خودرو با کاسکو قرارداد دارن که اگر عضو باشید از قیمتهای بهتری می تونید استفاده کنید.
سلام خدمت دوستان مهاجر عزیز
الان دارم از اداره DMV برمیگردم. برای تست جاده رفته بودم و خوشبختانه یکضرب زدم تو گوشش Big Grin الان Driver's License ILLINOIS رو گرفتم و خیلی جالب که همونجا که قبول میشی و افسر برگه پرمیت رو امضا میکنه برگتو ازت میگیرن و همونجا ازتون یه عکس میگیرن و 30 ثانیه بعد License تو جیبتونه Big Grin
هزینه Driver's License ILLINOIS نفری 30 دلاره دفعه اول که برای امتحان کتبی رفته بودم صندوقدار محترم به اشتباه از من 20 دلار گرفت و وقتی براش توضیح دادم که به اشتباه 10 دلار ازم کم گرفته با خنده گفت بی خیال !!! من اولش فکر میکردم موقع صدور گواهی نامه ازم مابقی رو میگیرن ولی امروز که رفتم و امتحان شهر رو قبول شدم وقتی لایسنس برام صادر شد بازم اون 10 دلار رو ازم نگرفتن Shy کلا مردم بی خیالی هستن و مهربون Wink
ضمنا اعتبار لایسنس از تاریخ صدور به مدت 4 سال میباشد.
کارنت:SEP 10 2012/مصاحبه: DEC 12 2012/کلیرنس:JAN 23 2013/ویزا:2013 31 JAN/گرین کارت:2013 23 MAR/سیتیزن شیپ: SEP 2018 ساکن:شیکاگو
دوستان سلام من یه سوال داشتم من آدرسم از ویرجینیا به مریلند تغییر کرده حالا تو فرودگاه باید چه جوری آدرسمو تغییر بدم؟
شماره کیس :**2013AS000028
تاریخ رویت قبولیmay
کنسولگری:ANKARA
زمان مصاحبه:هفته ی سوم ژانویه.  نتيجه: ويزاي يه ضرب
تعداد :2  نفر  
ساكن تگزاس در حال حاضر
تشکر کنندگان: mrr777 ، mhb161 ، ikamaly ، sce ، lonelyman ، noura
(2013-05-17 ساعت 22:23)الا نوشته:  دوستان سلام من یه سوال داشتم من آدرسم از ویرجینیا به مریلند تغییر کرده حالا تو فرودگاه باید چه جوری آدرسمو تغییر بدم؟

هنگامی که مدارک رو به افسر مهاجرت ارائه دادید موضوع تغییر ادرس رو بهشون بگید و مطمئن بشید که ادرس جدید رو به درستی در فرمها وارد می کنند.
C.N:2103AS50xx People:4 Current:10th Jan2013 Interview:14th of March 2013 Administrative processing(3 people's Visa issued on 23th of July), Travel Literatureسفرنامه
تشکر کنندگان: mhb161 ، nina22 ، kasrafo ، sce ، s.s.h ، lonelyman ، لاتاری ، shatsi

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان