کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
اولین سفر ما به امریکا Wink
به دلایلی بجای سیاتل اومدیم هیوستون ...دوستای خوبی پیدا کردیم که تو همین چند روز خیلی کمکمون کردن ... حالا میگم Wink
با ایرلاین ترکیش از مشهد اومدیم استانبول و طبق معمول پرواز خوب و راحتی بود .
از ساعت 6:30 تا 13:30 تو فرودگاه منتظر بودیم ... صبحانه خوردیم و یکم خرید برای عسلی ... بلاخره ساعت 12 تابلو گیتمون رو اعلام کرد و رفتیم برای پرواز... از ما هم مثل بقیه پاس و ویزا و پاکت های زرد رو خواستن و بعد از چک کردن اونا رفتیم تو سالن انتظار و بعد حدود 13 ساعت پرواز ... دقیقا پشت سرمون یک خانواده هندی بودن که بچه هاش 10 ساعت از 13 ساعت گریه کردن و مادر فقط هر 10 ثانیه یکبار میگفت استاپ کراییتگ Tongue ....تربیت کردن بچه بلد نیستن .... 10 دقیقه میدادش به من به خدا یک بچه مودب و با تربیت تحویلش میدادم Wink
نکته :
فرودگاه ایران اصلا نپرسیدن پول چقدر میبرین .
ما از بانک ملت شعبه سناباد ارز مسافرتی گرفتیم .
تو هیوستون تمام چمودونا مارو گشتن ... ولی گشتنشون الکی بود Wink
اینجا هم مثل ایران برای انجام کارهای اداری باید صبر ایوب داشته باشین .

دوستمون تو سالن انتظار با یک دسته گل خوشگل منتظرمون بود Wink
با ماشین ایشون رفتیم سمت هتل و شام هم مهمونمون کرد ShyShyShy... و وقت خداحافظی از تو ماشین 2 شل آب معدنی که برامون خریده بود آورد Shy..اینجا آب لوله کشی برای آشامیدن نیست ... فردا افتتاح حساب و پیگیری پاس سفید .... این دوستمون خیلی کمک بزرگی بود و رفتارشون برامون ارزش زیادی داشت که هیچ وقت یادم نمیره ... فعلا
اخذ ویزا : 14 مارچ 2013 - سفارت : آنکارا - مقصدفعلی : هیوستون ( تگزاس) - مقصد نهایی : سیاتل
این نیز بگذرد ...
سلام بر همگي
يه تجربه بزرگ : روز دوشنبه به سوشال سكيوريتي نرين Wink سه شنبه بهترين روزه . ما روز دوشنبه رفتيم و از شلوغي مجبور شديم كه برگرديم . روز سه شنبه يه صف خيلي كوچيك بود و كلاً تمام كار ما ٣٥ دقيقه طول كشيد . بعد كه سوال كرديم متوجه شديم كه دوشنبه ها از شلوغي افتضاحه . وارد ساختمان كه ميشين بايد توي صف وايسين بعدش به يه قسمتي ميرسين كه بايد شماره بگيرين ، مثل بانكهاي خودمون ، ولي بايد مشخص كنيد براي چه كاري اومدين . بعد شماره تون اعلام ميشه . قبلش براي هر نفر يه فرم هست كه بايد پر كنيد . اون فرم و پاسپورت رو ميدين و مشخصات رو وارد ميكنه و براي هر نفر يه برگه ميده كه بايد ببينيد اسم و فاميل و ادرس رو درست تايپ كرده باشه . به ما گفت دو هفته ديگه . الان هم داريم ميريم بانك . بعداً مفصل مينويسم Wink
€€€ ღ 2013AS آنکارا ۳ نفر ღ آخر نوامبر ღ کلیرنس118 روز ღ سفرنامهاطلاعات کلیرنس منتظر سرا‫۱۱۸ مهاجرسرا
سلام

بچه ها برای بانک ، chaseرو برای شروع انتخاب نکنید چون secured credit کارد نمیده بهتون. یعنی اصلا آفر نمیدن چون همچین چیزی ندارن. chase بانک خوبیه ولی برای شروع از ولزفارگو یا بانک آو امریکا شروع کنید.

که سکیور کردیت کارد بهتون بدن. بانک باید دست شما رو بگیره و کمکتون کنه تا کردیت بسازید. chase همچین امکانی نداره . بعدها اگر خواستید برید chase.

* در مورد گواهینامه ( کالیفرنیا) بعد از قبولی در امتحان شهر ،اگر گرین کارتتون اومده، حتما برگردید توی سالن و اطلاعات گرین کارتتون رو بدید توی سیستم ثبت کنند وگرنه مثل افشین بهتون گواهینامه دوساله میدن. یادتون نره ها.

(2013-05-14 ساعت 12:27)kopenhak84 نوشته:  سلام ما یک خانواده 4 نفری هستیم و 30 اردیبهشت باید برم انکارا برای دریافت ویزا ... و حدود 20 تیر ماه باید بریم آمریکا . راستش خیلی اضطراب دارم یه نفرو تو ی ساندیگو دارم که با هاش تماس داشتم .که از خوبی ها و از بدیهای آمریکا گفت و گفت اگه بخواین بیاین اینجا من هفته ی اول کارهاتونو انجام میدم متاسفانه تو این یک ماه پیش مادرم هم از دنیا رفت. و بسیار غمگینم. حالا نگرانم نکنه با دو تا بچه و این همه هزینه بریم اونجا برامون مشکل بشه.. کسی از ساندیگو و شرایطش خبر داره چه جوریه ما به سفارت برای مصاحبه ادرس ساندیگو رو دادیم. دو روزه با خبر شدیم دوستمون از زنش جدا شده و رفته هوستون من از هوستون خوشم نمیاد یعنی روحیاتم به جا های گرم نمیخوره حالا کسی رو ساندیگو نداریم چکار کنیم کسی میتونه تو شهر کمکمون کنه راه بیوفتیم ..ممنونم

بهتون تسلیت میگم. ولی باور کنید ما هم هیچکس رو نداشتیم وقتی اومدیم. هیچکس.. برای مهاجرت باید روی پای خودتون بایستید پست من رو توی تاپیک لس انجلس بخونید ببینید چقدر سخت بود که با چند تا چمدون و بچه کوچیک از فرودگاه رفتیم هتل و اتاق گرفتیم. روزهای بعدش چقدر سخت بود که بدون ماشین و گواهینامه بودیم و با اتوبوس می رفتیم اداره سوشال و بانک و دنبال خونه .... سختی و سختی و سختی ولی راهی بود که خودمون انتخاب کردیم. اینجا توی همین مدت کم دوستای خوبی پیدا کردیم که کم کم راهنماییمون کردن هم ایرانی هم امریکایی. حتی با معرفیشون کار پیدا کردیم. بعد از یه مدت که کار پیدا می کنید و خونه اجاره می کنید و ماشین میخرید می بینید که چقدر همه چیز داره اسون میشه و از همه بهتر اینکه وقتی روی پای خودتون وایسادید منت هیچ کس بالای سرتون نیست. بزرگترین دوست شما که بهش تکیه می تونید بکنید خداست. موفق باشید.
شماره کیس : 2013AS000XXX - سه نفر-سفارت : انکارا - مصاحبه : NOV - کلیر: DEC 10 Smile - مقصد:کالیفرنیا. دریافت گرین کارت : اپریل . خدایا شکرت.
(2013-05-16 ساعت 03:25)mori نوشته:  القصه:
ساعت ها به وقت محلی میباشد...
شما يه روزه رفتي نيويورك و برگشتي ايران يا من بد متوجه شدم؟؟!! اگه ١ روزه بوده چرا؟؟
سلام دوستان ،
امیدوارم همگی خوب باشیدSmile
من می خوام با خودم چند تا چیز به شرح زیر بعنوان کادو ببرم،لطفاً راهنمایی کنید که باید چه کنم ، که مشکلی پیش نیاد
1- 2 عدد تا تابلو فرش (به ارزش تقریبی 2000 دلار)
2- پسته،زرشک و زعفران، سبزیجات خشک شده و ترشیجات Big Grin (به ارزش تقریبی 300دلار)
3- صنایع دستی (به ارزش تقریبی 500 دلار)
این ارزشهایی که گفتم تقریبی هست، همین ارزشی که من اظهارمی کنم ملاک هست دیگه، درسته؟ نگن صورتحساب بده؟!!Big Grin
راستی پول نقد همراه هم حدوداٌ 20.000 دلار هست. حالا اینارو چطور اظهار کنم که مشکلی پیش نیاد.

ممنون از راهنماییتون
جا نماندم ، اما دلم پیش شما جا ماند! Sad
تشکر کنندگان: hushmandco ، nirvana_kobin ، shatsi ، mhb161 ، usa lover ، bayat_r ، Szsanazsz ، Danoosh ، Tomas ، jazirehh ، mehrdad pharm
(2013-05-16 ساعت 10:29)babak_1363 نوشته:  سلام دوستان ،
من می خوام با خودم چند تا چیز به شرح زیر بعنوان کادو ببرم،لطفاً راهنمایی کنید که باید چه کنم ، که مشکلی پیش نیاد
2- پسته،زرشک و زعفران، سبزیجات خشک شده و ترشیجات Big Grin (به ارزش تقریبی 300دلار)
این ارزشهایی که گفتم تقریبی هست، همین ارزشی که من اظهارمی کنم ملاک هست دیگه، درسته؟ نگن صورتحساب بده؟!!Big Grin
راستی پول نقد همراه هم حدوداٌ 20.000 دلار هست. حالا اینارو چطور اظهار کنم که مشکلی پیش نیاد.

ممنون از راهنماییتون
اول بگو 20 هزار تا رو چجوری از گیت رد کردی / میخوای بکنی ؟ راهکار بده.
سفرنامه
3نفر/مصاحبه ماه مارچ/9 سوالی/ دریافت ویزا 25 جولای
تشکر کنندگان: گل نهال ، nirvana_kobin ، sce ، ikamaly ، mhb161 ، Danoosh ، payam62 ، Tomas ، rouzbehdarvishi ، shatsi
(2013-05-16 ساعت 10:47)hushmandco نوشته:  
(2013-05-16 ساعت 10:29)babak_1363 نوشته:  سلام دوستان ،

ممنون از راهنماییتون
اول بگو 20 هزار تا رو چجوری از گیت رد کردی / میخوای بکنی ؟ راهکار بده.
عزیزان پیشنهاد میکنم بخاطر مسائل مهم و حیاتی لطفاً در این انجمن یا بین دوستان و آشنایان و هر کس دیگر از اظهار دارایی - پول نقد همراه - کالای با ارزش همراه جداً خودداری نمائید.
(2013-05-16 ساعت 09:24)مهتاب - 2251 نوشته:  
شما يه روزه رفتي نيويورك و برگشتي ايران يا من بد متوجه شدم؟؟!! اگه ١ روزه بوده چرا؟؟
درست متوجه شدید مهتاب خانوم... واسه اینکه کلاسامون رو از دست ندیم...
سفر اول به NYC : ١٢ مي ٢٠١٣
سفر دوم به NYC: ٢٣ دسامبر ٢٠١٣
تشکر کنندگان: sce ، shaso ، amir82 ، گل نهال ، ikamaly ، ASALI ، mhb161 ، mrr777 ، مهتاب - 2251 ، mhz_ir ، payam62 ، Tomas ، rouzbehdarvishi
(2013-05-16 ساعت 14:12)mori نوشته:  
البته فقط یک کنجکاوی کودکانه هستش .. ولی این چه کلاسی بود که 7-8 میلیون تومن یا بیشتر ارزش داشت؟
سفرنامه
3نفر/مصاحبه ماه مارچ/9 سوالی/ دریافت ویزا 25 جولای
تشکر کنندگان: moon_rose ، mgolchin13 ، گل نهال ، shatsi ، ikamaly ، mhb161 ، sce ، mrr777 ، usa lover ، pedram ag ، Tomas ، apoornaki ، AsemanAbee
[تازه قصد داشتم تا چند روز دیگه مقداری د-ل-ا-ر از یکی از ایرانی هایی که اینجا میشناسم بخرم و به ریال پولشو پرداخت کنم به این صورت که این آقا اینجا د-ل-ا-ر رو بهم میده و منم جلوی خودش از طریق اینترنت بانک مبلغ مورد نظر رو شبا میکنم به حسابش توی ایران به همین راحتی ضمنا نقل و انتقال پولی به صورت بین المللی هم صورت نگرفته من از حساب خودم تو ایران پول براش شبا میکنم به حسابش تو ایران. فقط این عمل به جای اینکه توی شعبه بانک انجام بشه از طریق اینترنت بانک داره انجام میشه.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

سلام دوست عزیز
از نظر قوانین امریکا این کار میتونه تحت پیگرد قرار بگیره.
کمترین جرمش فرار از مالیات برای طرفین معامله هست .
لزومی نداره سایر تعبیر های حقوقی رو که میشه کرد توضیح بدم.
بسیار سنجیده رفتار کنید.
شماره کیس2012AS6xxx -آنکارا- مصاحبه: آپریل2012
کلیرنس: 2 may - ویزا: 24 may - ورود آمریکا : 20 Sep ویرجینیا - دریافت گرین کارت :سه هفته . سوشیال یک هفته
نفرات کیس :2 نفر
تشکر کنندگان: گل نهال ، ikamaly ، mhb161 ، sce ، tabim4 ، SOROUSHSOFT ، payam62 ، Danoosh ، kasrafo ، Tomas
و ما همچنان در حال استراحت هستیم ... یعنی پرواز مچالمون کرد ... خوابمون هم که تنظیم نشده ... و دیروز رفتیم مارکت کلی خرید کردیم ... حدود 200 $ ...
جالبه که اینجا اصلا صدای بوق ماشین ها رو نمیشنوین ... اکثرا همردم هم پت دارن و قسمت بزرگی از مارکت مخصوص غذا و وسایل پت ها است ... امروز بلاخره آفتاب رو دیدیم ... Big Grin
اخذ ویزا : 14 مارچ 2013 - سفارت : آنکارا - مقصدفعلی : هیوستون ( تگزاس) - مقصد نهایی : سیاتل
این نیز بگذرد ...
دوست عزیز من که گیج شدم پس گرین کارت و .... چی میشه کلا سفر نامتون برام خیلی جالب بود امیدوارم موفق باشید
کیس نامبر :2013AS000068XX---تاریخ کارنت شدن :11 مارچ ---تاریخ مصاحبه :2 می ---محل مصاحبه :آنکارا -کلیرنس :2 می -تاریخ کلیر شدن : 18 june-مقصد :دالاس

(2013-05-16 ساعت 14:28)hushmandco نوشته:  
البته فقط یک کنجکاوی کودکانه هستش .. ولی این چه کلاسی بود که 7-8 میلیون تومن یا بیشتر ارزش داشت؟
:دی خواهش میکنم... کودکانه چرا؟ سواله دیگه... کلاسای شبکه سیسکو... اینجا نسبت به اونجا هزینه هاش قابل مقایسه نیست... کلاسی که هر دوره ش اینجا 700 تومنه و کلا شاید 5 میلیون تومن هزینه داشته باشه، اونجا هر دوره حدود 1500 تا 2000 دلار هزینه این کلاسا هست... واقعا از لحاظ کیفیت در یه حد هست و میتونم بگم اینجا بهتره... (با توجه به تحقیقات از اساتیدی که اونور هم بودن) جدا از بحث مادیات، این کلاسا توی هر جلسه هزار تا نکته میگن که از ترس اینکه خیلی چیزا رو از دست بدیم و توی آمریکا به مشکل کار پیدا کردن نخوریم، تصمیم گرفتیم که این ریسک و سختی رو تحمل کنیم...
که البته ریسک هم نبود... تقریبا 30 ساعت از رسیدنمون تا پرواز برگشت وقت بود و حتی اگه تاخیر هم میخورد، بازم میرسیدیم به پروازا...
مطمئن بودیم که ریسکی در کار نبود... تنها مسئله خستگی بود که واقعا خسته نشدیم و توی هواپیما خوابیدیم و وقتی رسیدیم اونجا سر حال بودیم...

(2013-05-16 ساعت 18:07)m@ry@m75 نوشته:  
دوست عزیز من که گیج شدم پس گرین کارت و .... چی میشه کلا سفر نامتون برام خیلی جالب بود امیدوارم موفق باشید
:دی خودمونم گیج شدیم :دی
گرین کارت و ... اینا میره به آدرسی که دادیم توی فرم دیگه... فقط رفتیم که ویزا باطل نشه تا بتونیم این کلاسا رو اینجا تموم کنیم...
يعني تو يه روز پاس. سفيد گرفتين؟؟ ميشه يه كم توضيح بدين ؟!!
تشکر کنندگان: گل نهال ، mori ، ASALI ، mrr777 ، m@ry@m75 ، payam62 ، sadeghi897 ، mhb161 ، Tomas ، rouzbehdarvishi ، shatsi
(2013-05-16 ساعت 20:42)مهتاب - 2251 نوشته:  
يعني تو يه روز پاس. سفيد گرفتين؟؟ ميشه يه كم توضيح بدين ؟!!
نه پاس سفید واسه اینه که بیشتر از 1 سال بخوایم خارج آمریکا باشیم... ما کمتر از 1سال دیگه میریم...
تشکر کنندگان: mrr777 ، mhz_ir ، مهتاب - 2251 ، payam62 ، گل نهال ، mhb161 ، Tomas ، r_ent ، rouzbehdarvishi ، noobnoobi ، shatsi

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان