کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2013-05-14 ساعت 12:27)kopenhak84 نوشته:  سلام ما یک خانواده 4 نفری هستیم و 30 اردیبهشت باید برم انکارا برای دریافت ویزا ... و حدود 20 تیر ماه باید بریم آمریکا . راستش خیلی اضطراب دارم یه نفرو تو ی ساندیگو دارم که با هاش تماس داشتم .که از خوبی ها و از بدیهای آمریکا گفت و گفت اگه بخواین بیاین اینجا من هفته ی اول کارهاتونو انجام میدم متاسفانه تو این یک ماه پیش مادرم هم از دنیا رفت. و بسیار غمگینم. حالا نگرانم نکنه با دو تا بچه و این همه هزینه بریم اونجا برامون مشکل بشه.. کسی از ساندیگو و شرایطش خبر داره چه جوریه ما به سفارت برای مصاحبه ادرس ساندیگو رو دادیم. دو روزه با خبر شدیم دوستمون از زنش جدا شده و رفته هوستون من از هوستون خوشم نمیاد یعنی روحیاتم به جا های گرم نمیخوره حالا کسی رو ساندیگو نداریم چکار کنیم کسی میتونه تو شهر کمکمون کنه راه بیوفتیم ..ممنونم
دوست عزیز بهتون تسلیت میگم، و کاملا حس و حال اینروزاتونو میفهمم چون ما هم به تازگی مادر همسرم رو از دست دادیم...
به نظر منم جایی برین که تا حدی اطلاعاتی راجع بهش داشته باشین. شرایط مالی و سوابق کاریتونو در نظر بگیرین و بعد شهر مورد نظرتون رو انتخاب کنین. داشتن دوست و خوبی آب و هوا مسلما ایده آله واسه همه ولی در نظر داشته باشین که استرس بیکاری و مالی تو بهشتم به آدم فشار میاره. ضمن اینکه شما لازم نیس همه عمرتون تو یک شهر باشین وقتی جا افتادین میتونین محل زندگیتون رو تغییر بدین.
امیدوارم بهترین انتخاب رو داشته باشین. موفق باشید
کنسولگری: ایروان - مصاحبه:هفته دوم دسامبر - دریافت ویزا: هفته آخر ژانویه-مقصد فعلی:هیوستون :Big Grin، لیست لوازم ضروری و سایت های مفید برای مهاجرت، سفرنامه آمریکا
رسیدن به خیر موج عزیز
هر کاری اولش سخته، ازجمله مهاجرت که اولش خیلی سخته ولی بتدریج راحت میشه. از شما انتظار میره سفرنامه ی مفصلی بنویسید. سفرنامه ی ایروانتون که خیلی مفصل و مفید بود. شما که اهل جای سردسیر هستید با گرما و رطوبت بالای هیوستون میتونید سازگار کنید خودتونو؟ واقعا هواش شبیه کیشه؟ من یک بار تابستون رفتم کیش و با هواش خیلی مشکل داشتم.
ایام به کام
[/quote]
با پوزش و کسب اجازه از دوست محترم که در مورد هوا از ایشون سوال کرده بودید پاسخ شما رو من بدم. چون من هم طاقت گرما ندارم و دقیقا مثل شما فکر میکردم و نگران بودم ولی بگم
اول اینکه سه ماهی هست اینجاییم . ببینید اینجا هواش مثل کیش نیست مثل شمال کمی گرمترو به همان میزان رطوبت. با پوشش گیاهی جنگلی و کاملا سبز و یعنی زمستونش تقریبا بی برف و تابستانش که الان در ان هستیم هوای اواخر خرداد هست . روزها ظهرها معمولا گرم هست و کمی اذیت میکنه. افتاب بسیار تیزی داره و میسوزونه. و لی عصر و غروب از 5 به بعد و شب و اول صبح تا 10 بسیار هوای عالی داره _خنک و مرطوب و دارای نسیم ملایم . البته شبهای گرم هم داشتیم که اغلب با پنکه سقفی و کمتر با ایرکاندیشن میشه تحمل کرد. بارانهای شاور و رعد برق های متفاوتی هم داره که در ایران نداریم و در ان موقع نباید بیرون رفت.
ولی اهالی معتقد هستند امسال هوای بهتری از سالهای پیشرا تجربه میکنندچون خنک تر و مطلوب تر هست و انها انتظار گرمای بیشتری را از اواخر اپریل و می داشتند.گرمترین روز این مدت را در گرمترین ساعت زیر افتاب 89 فارنهایت دیدم.
موفق باشید
برنده 2012

دوستان من میخوام یه هفته مونده به تموم شدن ویزام بلیط بخرم و از ایران خارج شم. قانونی که نیست که بگه زودتر باید اونجا باشید؟! ممنون میشم زود راهنماییم کنید.
2013AS59XX// ابوظبی// مصاحبه: اول آوریل// 1 نفر// دریافت ویزا: 4 آوریل// مقصد: کالیفرنیا (سانفرنسیسکو)
تشکر کنندگان: payam62 ، ikamaly ، mhb161 ، Tomas ، shatsi ، powerb
(2013-05-15 ساعت 14:01)nina22 نوشته:  
(2013-05-15 ساعت 13:38)amir0_0amir نوشته:  بچه ها سلام...یه سوال ....برای پرواز به دالاس با هواپیمایی قطر گزینه ای هستش که میره هیوستون و بعد از یک ساعت و نیم پرواز به سمت دالاس . حالا سوال اینه که 1.5 ساعت کافیه برای انجام کارا در فرودگاه هیوستون . یعنی ریسک نداره ؟؟ ممنون
چرا مستقيم به دالاس نميريد؟
دوست عزیز بستگی داره به اینکه ساعتی که به هیوستون میرسید چند تا پرواز ورودی با هم باشه ... شما حداقل رو 2 ساعت حساب کن ..... آفیسرای اینجا یه کم بازی بازی کار میکنن ....
کیس لاتاری 2013 :تاریخ ورود به ارمنستان : 6 dec   مدیکال :7 dec  مصاحبه:11 dec کلیر : 14 jan  صدور ويزا: 24 jan  مقصد=هیوستون/تگزاس  ورود : 10 may
---------
کیس ازدواجی : تاریخ رسید مدارک :  2013 29oct
تاریخ  Approve  مدارک : 4  2013 Dec
دريافت كيس نامبر : 12 February 2015
فرم 6march : ds261
پرداخت ١٢٠$ : 30march
پرداخت ٣٢٥ $ : 3april
تشکر کنندگان: payam62 ، مانترا ، گل نهال ، ikamaly ، mhb161 ، Tomas ، amir0_0amir ، powerb
(2013-05-15 ساعت 21:40)Fereshteh Esfahan نوشته:  دوستان من میخوام یه هفته مونده به تموم شدن ویزام بلیط بخرم و از ایران خارج شم. قانونی که نیست که بگه زودتر باید اونجا باشید؟! ممنون میشم زود راهنماییم کنید.

دوست عزیز هیچ کاری رو نباید در آخرین لحظات انجام داد.
فرض کنید اونموقع کاری پیش بینی نشده براتون پیش بیاد!!!
همیشه یه یه جوری برنامه ریزی کنین که خودتون دست و پای خودتون رو نبندید!!!
کیس نامبر: **48 ،4 نفر، مصاحبه: مارچ - ابوظبی،انتظار: 36 روز، دریافت ویزا: 2 می،ورود 17 سپتامبر 2013،ساکن GAITHERSBURG MD.
سفرنامه1
سفرنامه2
پرواز اعتماد را با یکدیگر تجربه کنیم...وگرنه میشکنیم بالهای دوستی مان را !
سلام یه سوال خیلی فوری داشتم.
کسی که میره میتونه با خودش فرش دستباف ببره؟
تشکر کنندگان: ikamaly ، mhb161 ، Tomas
بچه ها جون؟ما مودم وایرلسمون و ببریم به نظرتون یا نه؟

(2013-05-15 ساعت 22:45)usamohajer نوشته:  سلام یه سوال خیلی فوری داشتم.
فرش جز کالاهای صادراتیه و یه کم گیر میدن ولی خیلی از بچه ها با خودشون بردن و اونام چیزی نگفتن. منکه پرسیدم گفتن اگه میخواین ببرین فریت نکنین با خودتون ببرین که اگه گیر دادن بگین که مصرف شخصی دارین و نمیخواین بفروشین...
کنسولگری: ایروان - مصاحبه:هفته دوم دسامبر - دریافت ویزا: هفته آخر ژانویه-مقصد فعلی:هیوستون :Big Grin، لیست لوازم ضروری و سایت های مفید برای مهاجرت، سفرنامه آمریکا
تشکر کنندگان: mhb161 ، Tomas ، r_ent ، jazirehh ، powerb
(2013-05-15 ساعت 22:48)مانترا نوشته:  بچه ها جون؟ما مودم وایرلسمون و ببریم به نظرتون یا نه؟

فرش جز کالاهای صادراتیه و یه کم گیر میدن ولی خیلی از بچه ها با خودشون بردن و اونام چیزی نگفتن. منکه پرسیدم گفتن اگه میخواین ببرین فریت نکنین با خودتون ببرین که اگه گیر دادن بگین که مصرف شخصی دارین و نمیخواین بفروشین...

به ریسکش می ارزه فرش بردن؟ مثلا یه فرش 2*1.5
تشکر کنندگان: ikamaly ، mhb161 ، Tomas ، powerb
(2013-05-15 ساعت 22:53)usamohajer نوشته:  
(2013-05-15 ساعت 22:48)مانترا نوشته:  بچه ها جون؟ما مودم وایرلسمون و ببریم به نظرتون یا نه؟

در اون سایز اگه با خودتون ببرین که گمون نمیکنم مشکلی باشه.
تشکر کنندگان: گل نهال ، sadeghi897 ، mhb161 ، Tomas ، powerb
(2013-05-15 ساعت 22:57)مانترا نوشته:  
(2013-05-15 ساعت 22:53)usamohajer نوشته:  

در اون سایز اگه با خودتون ببرین که گمون نمیکنم مشکلی باشه.
چه جور میشه مطمئا شد؟ آخه چند روز پیش یه نفر می گفت توی فرودگاه لس آنجلس به فرش گیر دادن و اجازه ورود ندادن؟
تشکر کنندگان: گل نهال ، ikamaly ، mhb161 ، Tomas ، powerb
(2013-05-15 ساعت 21:56)ikamaly نوشته:  
(2013-05-15 ساعت 21:40)Fereshteh Esfahan نوشته:  دوستان من میخوام یه هفته مونده به تموم شدن ویزام بلیط بخرم و از ایران خارج شم. قانونی که نیست که بگه زودتر باید اونجا باشید؟! ممنون میشم زود راهنماییم کنید.

ممنون از راهنماییتون ولی مثلا چه کاری؟! اگه قانونی نیست که زودتر باید اونجا باشم، ترجیح میدم تو آخرین لحظه برم. حتی یه هفته زودترش چون توی سپتامبر هست 1 میلیون گرونتره!
2013AS59XX// ابوظبی// مصاحبه: اول آوریل// 1 نفر// دریافت ویزا: 4 آوریل// مقصد: کالیفرنیا (سانفرنسیسکو)
تشکر کنندگان: ikamaly ، گل نهال ، hushmandco ، sadeghi897 ، mhb161 ، Tomas ، r_ent ، shatsi
(2013-05-15 ساعت 23:36)Fereshteh Esfahan نوشته:  

ممنون از راهنماییتون ولی مثلا چه کاری؟! اگه قانونی نیست که زودتر باید اونجا باشم، ترجیح میدم تو آخرین لحظه برم. حتی یه هفته زودترش چون توی سپتامبر هست 1 میلیون گرونتره!
دوست عزیز، همیشه کاری بکنین که بعدش پشیمونی به بار نیاره، بازم خودتون میدونین...
اما با این وجود اینجوری که من متوجه شدم شما مصاحبه تون اول آپریل بوده و این یعنی اینکه مدیکالتون باید یه چیزی حدود31-30 مارچ بوده باشه، پس یعنی شما تا 6 ماه دیگه 30 سپتامبر وقت دارین، با این وجود بهترین کار اینه که بلیتتون رو اگه میخواهید تا آخرین لحظه نگه دارین و نرید، 20 سپتامبر بگیرین که هم 10 روز وقت داشته باشین به اتمام ویزاتون و هم High Season فصلش تموم شده و شما میتونین بلیت مد نظرتون رو بگیرین...
شماره کیس:***2013AS1 *مصاحبه: 10 DEC آنکارا*کلیرنس : 18 سپتامبر بعد از 282 روز انتظار ،هتل7شب:374$، مدیکال:203$، غذا و تاکسی:106$،ترجمه:306T
سفرنامه
تشکر کنندگان: گل نهال ، ikamaly ، sadeghi897 ، moon_rose ، mhb161 ، shayangh ، bayat_r ، Szsanazsz ، HRSH ، Tomas ، r_ent ، AsemanAbee

مسلما قانونیه. ولی شما به همه احتمالاتی که برای ما ایرانیها یک ضریب اصلاح 10 میخورن فکر کنین.
این همه برو بیا و زحمت و امید و آرزو و غیره رو من یکی حاضر نیستم ببرم رو مرز یک هفته. خونه پرش 15 روز زودتر از اتمام مهلت ویزا سعی میکنم اونجا باشم.
سفرنامه
3نفر/مصاحبه ماه مارچ/9 سوالی/ دریافت ویزا 25 جولای
تشکر کنندگان: گل نهال ، ikamaly ، مرآت74 ، mhb161 ، shayangh ، Szsanazsz ، Tomas ، shatsi ، powerb
(2013-05-15 ساعت 12:51)tabim4 نوشته:  
(2013-05-15 ساعت 09:45)StarIR نوشته:  
(2013-05-13 ساعت 22:07)SOROUSHSOFT نوشته:  
(2013-05-13 ساعت 20:45)asal1907 نوشته:  من دارم لپ تاپم رو میبرم یه نفر منو خیلی ترسونده میگه برسی تو فرودگاه یو اس لپ تاپ رو روشن میکنن اگه ویندوزش اوریجینال نباشه فرمتش میکنن... صحت داره این چیزا که میگن؟

دوست عزیز خیالت راحت باشه از این خبر ها نیست و به لب تاپ هیچ کس کاری ندارند. تازه من که اومدم ویندوز لب تابم 7 بود اومدم اینجا دیدم همه جا ویندوز 8 دارن استفاده میکنن رفتم سی دی شو بخرم دیدم 200 دلاره بی خیال شدم رفتم خونه به روش ایران از اینترنت آخرین ورژنشو دانلود کردم و تو یکی از همین سایتهای ایرانی کرکشو هم پیدا کردم الان 2 ماهه دارم ازش استفاده میکنم هیچ مشکلی نداره تازه آپدیت هم میشه Big Grin
در مورد آنتی ویروس هم رفتم نورتون بگیرم 80 دلار قیمتش بود. از اینترنت دانلود کردم (از خود سایت نورتون) 30 روز تریال ورژن بهم داد بعد رفتم از سایت های ایرانی که لایسنس اورجینال میفروشن یه لایسنس یکساله خریدم به مبلغ 25000 تومان از طریق اینترنت با کارت نقدی پاسارگاد Wink لایسنس رو وارد کردم 460 روز بهم داد Big Grin و نورتون هم برام ایمیل زد و تشکر بابت خرید ازشون Big Grin و به همین راحتی نورتونم هم اورجینال شد با 25000 تومان یا تقریبا 7 دلار در صورتیکه اگر میخواستم از آمریکا بخرم باید 80 دلار پول میدادم Smile

از جه سایت ایرانی آنتی ویروس رو خریدی؟
قابل توجه کلیه دوستان میتونید قبل از عزیمت و یا بعد از ورود به روش دوست عزیزمان اقدام کنید و سپس از این سایت http://iranlicense.ir/ لایسنس بخرید با قیمت خیلی مناسب ولی واریز مبلغ به این شرکت از خارج از ایران نمی دونم آیا به غیر از پاسارگاد سایر بانکها هم میشه یا نه البته با در نظر گرفتن مسئله محدودیت نقل و انتقال وجه اینترنتی از خارج از کشور تعجب میکنم دوستمان تونسته اند از آنجا واریز کنند؟
ممنون دوست عزیز
من در مورد محدودیت نقل و انتقال وجه اینترنتی از خارج از کشور چیزی نشنیدم!!؟؟ میشه لطفا بیشتر توضیح بدید؟؟
من شرایط خودمو عرض کنم خدمتتون: بنده یک حساب تو بانک پاسارگاد دارم و از اینترنت بانک پاسارگاد هم استفاده میکنم. کارت نقدی پاسارگاد رو هم با خودم اوردم آمریکا و وقتی از سایت های اینترنتی ایرانی میخام چیزی بخرم با کارت نقدی پاسارگاد پرداخت میکنم درست مثل همون موقع که تو ایران بودم مثلا الان من لایسنس این آنتی ویروس رو برای خودم از یه سایت ایرانی خریدم و اونا هم لایسنس رو برام ایمیل کردن. یا مثلا برای برادرم که تو ایران زندگی میکنه از طریق اینترنت قبض موبایلشو پرداخت کردم تقریبا 50000 تومان بود یا براش اینترنت ماهیانشو شارژ کردم که اونم تقریبا 160000 تومان بود و تا حالا هم مشکلی نداشتم. البته مشکل من فقط با سایتهایی هست که از درگاه پرداخت الکترونیکی بانک ملت استفاده میکنن. البته اونم مشکل تا حالا برام درست نشده فقط سرعتش از آمریکا واقعا پایینه و یه 8 دقیقه ای طول میکشه تا پرداخت انجام بشه. تازه قصد داشتم تا چند روز دیگه مقداری د-ل-ا-ر از یکی از ایرانی هایی که اینجا میشناسم بخرم و به ریال پولشو پرداخت کنم به این صورت که این آقا اینجا د-ل-ا-ر رو بهم میده و منم جلوی خودش از طریق اینترنت بانک مبلغ مورد نظر رو شبا میکنم به حسابش توی ایران به همین راحتی ضمنا نقل و انتقال پولی به صورت بین المللی هم صورت نگرفته من از حساب خودم تو ایران پول براش شبا میکنم به حسابش تو ایران. فقط این عمل به جای اینکه توی شعبه بانک انجام بشه از طریق اینترنت بانک داره انجام میشه. البته اینو هم بگم من قبل از اینکه بیام آمریکا توی ایران به شعبه بانکم رفتم و مقدار مجاز شبای ماهیانه از طریق اینترنت بانک رو از 1 میلیون تومان در ماه به 10 میلیون تومان در ماه تغییر دادم. چون به صورت پیش فرض برای حسابهای بانک پاسارگاد محدودیت نقل و انتقال از طریق اینترنت وجود داره و اگر بخاین این محدودیت برداشته بشه باید به شعبه بانکتون مراجعه کنید و حضوری درخواست بدید و فرم مخصوصش رو پر کنید. منتها این محدودیت که عرض کردم بین المللی نیست و اونایی هم که تو ایران دارن زندگی میکنن هم این محدودیت رو دارن.حالا من این فرمایش دوستمون که میکن ((محدودیت نقل و انتقال وجه اینترنتی از خارج از کشور)) رو متوجه نمیشم و شاید هم چنین چیزی باشه و من ازش خبر ندارم. پس لطفا دوستان باتجربه کمک کنن Smile
کارنت:SEP 10 2012/مصاحبه: DEC 12 2012/کلیرنس:JAN 23 2013/ویزا:2013 31 JAN/گرین کارت:2013 23 MAR/سیتیزن شیپ: SEP 2018 ساکن:شیکاگو
(2013-05-15 ساعت 23:54)hushmandco نوشته:  

مسلما قانونیه. ولی شما به همه احتمالاتی که برای ما ایرانیها یک ضریب اصلاح 10 میخورن فکر کنین.
این همه برو بیا و زحمت و امید و آرزو و غیره رو من یکی حاضر نیستم ببرم رو مرز یک هفته. خونه پرش 15 روز زودتر از اتمام مهلت ویزا سعی میکنم اونجا باشم.

شما تا روز آخر اعتبار ویزاتون میتونید وارد خاک یو اس بشید
حتی روز آخر آخر

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان