کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای EB-2
خوب من در گروه eb2 بودم و رفتم مصاحبه و منو پسرم یک ضرب و همسرم کلیر خورد .به علت قانون محدودیت که پیش اومد مجبور شدیم منو پسرم بریم و منتظر همسرم نشدم .ما از طریق بوستن رفتیم و در فرودگاه دوساعتی مارو نگه داشتن و سوالاتی پرسیدن و بعد مهر ورود زدن و ما خارج شدیم .در فرودگاه کلی وکیل و مردم بودن که به ما شرینی و گل دادن و ما رو تحویل گرفتن .ما بعد از دوماه که گرین کارت رو دریافت کردیم برگشتیم ایران که با همسرم بریم .
پاسخ
تشکر کنندگان: algh90 ، JAVID2015 ، nassiiim
دوستان کدوم سایت رو برای نتیجه کلیرنس باید چک کنیم .حدودا ۲ ماه و ۱۰ روز گذشته و هنوز هیچ خبری نیست .کلیر سربازی در ارتش حدودا چقدر طول میکشه .کسی اطلاعات یا تجربیاتی داره ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همگی

وقت مصاحبه ما در آنکارا است و من در مورد مدیکال سوال داشتم. تو راهنمای مصاحبه سفارت آنکارا، مشخصا نوشته که سوابق و مدارک پزشکی از جمله سوابق واکسیناسیون ایران را اصلا قبول ندارند. کسی تجربه ای داره تو این موضوع؟ میخوام ببینم اصلا نیاز هست برم پاستور یا اصلا فایده ای نداره؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
بله اگه اون کارت زرد بین المملی را از پاستور بگیرین قبول می کنن اما تست آنتی بادی را قبول ندارن، ما برای آبله مرغان تست آنتی بادی دادیم اما قبول نکرد و واکسن آبله را به ما زد، اما بقیه واکسن ها رو قبول می کنند و بسیار هم به صرفه تر است که در ایران واکسن ها رو بزنین
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-04-15 ساعت 12:48)lady65719 نوشته:  بله اگه اون کارت زرد بین المملی را از پاستور بگیرین قبول می کنن اما تست آنتی بادی را قبول ندارن، ما برای آبله مرغان تست آنتی بادی دادیم اما قبول نکرد و واکسن آبله را به ما زد، اما بقیه واکسن ها رو قبول می کنند و بسیار هم به صرفه تر است که در ایران واکسن ها رو بزنین

چند سال پیش آبله مرغان گرفتید؟؟فکر کنم بالای 20 سال و تزریق کنن
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-04-16 ساعت 19:17)algh90 نوشته:  
(2017-04-15 ساعت 12:48)lady65719 نوشته:  بله اگه اون کارت زرد بین المملی را از پاستور بگیرین قبول می کنن اما تست آنتی بادی را قبول ندارن، ما برای آبله مرغان تست آنتی بادی دادیم اما قبول نکرد و واکسن آبله را به ما زد، اما بقیه واکسن ها رو قبول می کنند و بسیار هم به صرفه تر است که در ایران واکسن ها رو بزنین

چند سال پیش آبله مرغان گرفتید؟؟فکر کنم بالای 20 سال و تزریق کنن

من هشت سالگی آبله مرغون گرفته بودم و الان سی سال میگذره. همینجا تست آنتی بادی دادیم و جواب مثبت بود، یعنی نشون می داد که قبلاً گرفته ام. همون برگۀ آزمایشگاه رو بردیم برای مدیکال که قبول کردن. تست آنتی بادی آبله رو امارات قبول داره اما ترکیه قبول نداره و بهرحال واکسن می زنه!
پرونده: EB1
حرفه: فیلمساز
اپروو شدن پرونده: خرداد 95
ارسال مدارک هویتی به ان وی سی: مرداد 95
تاریخ مصاحبه: آذر 95
نتیجۀ مصاحبه: AP
سفرنامه
کلیرنس: ---
پاسخ
تشکر کنندگان: algh90 ، nassiiim
دوستان در این کتگوری کسی هست که در پروسه کلیرنس باشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان یک سوال داشتم و خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید.
من الان در آمریکا مشغول تحصیل هستم در مقطع دکترا با ویزای F1، در همین حین تونستم از یک شرکت مطرح در Bay Area آفر کار تمام وقت بگیرم. طبیعتا چون هنوز فارغ التحصیل نشدم و نمیتونم OPT بگیرم، باید یا برام درخواست H1B بدن (که بتونم تحصیل رو بکنم part time) یا گرین کارد اپلای کنن (که فکر کنم EB2 میشه). هنگام بحث با recruiter در مورد work authorization این صحبت رو پیش آوردم که شرکت آیا برای متقاضیان اسپانسر گرین کارد میشه یا نه. جوابی که اون لحظه به من داده شد این بود که
We apply as soon as we can.
همنچین گفتن شرکت قانونی نداره که مثلا باید چند ماه اول کار کنی و بعد برات اپلای میکنیم.
منتها بعد بحث رو برد سمت H1B و اینکه برای امسال تاریخش گذشته و باید سال دیگه اپلای بشه. در طی تماس تلفنی که بعدا دوباره باهاشون گرفتم و باز هم بحث گرین کارد رو آوردم وسط، گفتن اول باید کارمندمون باشی بعد برات اسپانسر میشیم (لازم به ذکره که من قبلا برای همین شرکت چهار ماه برای شرکت تحت عنوان Internship کار کردم و چون پیگیر شدم بعدش دوباره مصاحبه گذاشتن برای آفر فول تایم).
حالا سوالی که من دارم اینه که این چقدر رایج هست که شرکتهای بزرگ حاضر بشن مستقیم برای کسی از همون اول اسپانسر EB2 بشن؟ درسته که دکترام تموم نشده ولی من مدرک فوق لیسانس هم دارم. از اونجایی که واقعا در افراد دور و برم هیچکس رو نمیشناسم که قبلا درگیر EB2 بوده باشه، واقعا نمیدونم چه آپشن هایی دارم و آیا اینکه اصلا جای چون زدن هست یا نه...

از طرفی از نظر مالی واقعا برای شرکت با عقل جور در نمیاد که اول بخواد H1B بگیره و بعد اسپانسر بشه. اولا که باید دو سری هزینه بده، ثانیا که با توجه به مسئله قرعه کشی سالانه H1B هیچ تضمینی نیست که اگه سال دیگه اپلای کنن من بگیرم، ثالثا که مثلا منی که به عنوان یه نیرو پیدا کردن بیشتر از یکسال بیکار شسته منتظر و نمیتونه کار کنه (اون تیمی که قراره باهاشون کار کنم، یک پروژه ای دارن که خیلی تحت فشار زمان هستن و تا آخر امسال باید تموم بشه)

پیشاپیش معذرت بابت پست طولانی ولی واقعا هیچ کسی رو نمیشناسم که بتونه منو راهنمایی کنه. خیلی سپاسگزارم!
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام

عزیزانی که برای کتگوری NIW مصاحبه رفته اند، آیا نامه پیشنهاد کار (Job offer) در زمان مصاحبه از شما خواستند؟
مدارک مالی چطور؟ آیا آفیسر نسبت به نحوه تامین هزینه ها در زمان ورود به امریکا سوال می پرسد؟

سپاس
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-20 ساعت 13:51)elhammehri نوشته:  سلام

عزیزانی که برای کتگوری NIW مصاحبه رفته اند، آیا نامه پیشنهاد کار (Job offer) در زمان مصاحبه از شما خواستند؟
مدارک مالی چطور؟ آیا آفیسر نسبت به نحوه تامین هزینه ها در زمان ورود به آمریکا سوال می پرسد؟

سپاس

در مورد ما پاسخ به تمام سوالهای شما خیر می باشد، نه هیچ کدوم رو نخواستند
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-04-30 ساعت 08:35)Rodolf نوشته:  دوستان یک سوال داشتم و خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید.
من الان در آمریکا مشغول تحصیل هستم در مقطع دکترا با ویزای F1، در همین حین تونستم از یک شرکت مطرح در Bay Area آفر کار تمام وقت بگیرم. طبیعتا چون هنوز فارغ التحصیل نشدم و نمیتونم OPT بگیرم، باید یا برام درخواست H1B بدن (که بتونم تحصیل رو بکنم part time) یا گرین کارد اپلای کنن (که فکر کنم EB2 میشه). هنگام بحث با recruiter در مورد work authorization این صحبت رو پیش آوردم که شرکت آیا برای متقاضیان اسپانسر گرین کارد میشه یا نه. جوابی که اون لحظه به من داده شد این بود که
We apply as soon as we can.
همنچین گفتن شرکت قانونی نداره که مثلا باید چند ماه اول کار کنی و بعد برات اپلای میکنیم.
منتها بعد بحث رو برد سمت H1B و اینکه برای امسال تاریخش گذشته و باید سال دیگه اپلای بشه. در طی تماس تلفنی که بعدا دوباره باهاشون گرفتم و باز هم بحث گرین کارد رو آوردم وسط، گفتن اول باید کارمندمون باشی بعد برات اسپانسر میشیم (لازم به ذکره که من قبلا برای همین شرکت چهار ماه برای شرکت تحت عنوان Internship کار کردم و چون پیگیر شدم بعدش دوباره مصاحبه گذاشتن برای آفر فول تایم).
حالا سوالی که من دارم اینه که این چقدر رایج هست که شرکتهای بزرگ حاضر بشن مستقیم برای کسی از همون اول اسپانسر EB2 بشن؟ درسته که دکترام تموم نشده ولی من مدرک فوق لیسانس هم دارم. از اونجایی که واقعا در افراد دور و برم هیچکس رو نمیشناسم که قبلا درگیر EB2 بوده باشه، واقعا نمیدونم چه آپشن هایی دارم و آیا اینکه اصلا جای چون زدن هست یا نه...

از طرفی از نظر مالی واقعا برای شرکت با عقل جور در نمیاد که اول بخواد H1B بگیره و بعد اسپانسر بشه. اولا که باید دو سری هزینه بده، ثانیا که با توجه به مسئله قرعه کشی سالانه H1B هیچ تضمینی نیست که اگه سال دیگه اپلای کنن من بگیرم، ثالثا که مثلا منی که به عنوان یه نیرو پیدا کردن بیشتر از یکسال بیکار شسته منتظر و نمیتونه کار کنه (اون تیمی که قراره باهاشون کار کنم، یک پروژه ای دارن که خیلی تحت فشار زمان هستن و تا آخر امسال باید تموم بشه)

پیشاپیش معذرت بابت پست طولانی ولی واقعا هیچ کسی رو نمیشناسم که بتونه منو راهنمایی کنه. خیلی سپاسگزارم!

متاسفانه بعد از این همه مدت کسی ظاهرا نبود بتونه منو راهنمایی کنه Sad
بعد از چند سری گفتگو با شرکت، در حال حاضر شرکت اعلام کرده مایله برای سال دیگه برام H1B اپلای کنه و در صورتی که درسم به موقع تموم بشه ولی H1B نگیرم، حاضره روی OPT هم برام EB2 اپلای کنه... شرایط اون طوری که مایل بودم جلو نرفت ولی حالا ببینیم چی میشه
پاسخ
تشکر کنندگان: رضا٨٦
(2017-05-27 ساعت 11:08)lady65719 نوشته:  
(2017-05-20 ساعت 13:51)elhammehri نوشته:  سلام

مدارک مالی چطور؟ آیا آفیسر نسبت به نحوه تامین هزینه ها در زمان ورود به آمریکا سوال می پرسد؟

سپاس

در مورد ما پاسخ به تمام سوالهای شما خیر می باشد، نه هیچ کدوم رو نخواستند

سلام،

میتونم بپرسم آیا جایی هست که در این کتگوری افراد وضعیت AP خودشون رو بگن؟ در این مدت با اتفاقات اخیر من شک دارم که AP برای ماها در حال انجام باشه.

ممنون.
پاسخ
تشکر کنندگان:
فوری

سلام دوستان، درصورت امکان زود جواب بدین، ما چند روز دیگه وقت مصاحبه داریم و امروز سفارت یه ایمیل زده و از همسرم رزومه و جاب هیستوری خواسته، جریان اینه که همسر من هیات علمی‌ دانشگاه هستش یه مدت شغل اجرائی (معاون دانشگاه) داشته، الان به نظرتون اونو بنویسیم یا نه؟ اگه بنویسیم چه اتفاقی میفته و اگه ننویسیم چه می‌شه؟ به نظرتون پوئن منفی‌ حساب می‌شه برامون ؟ و امکان ریجکت شدنمون به این خاطر هست؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-07-11 ساعت 11:32)Paxon نوشته:  فوری

سلام دوستان، درصورت امکان زود جواب بدین، ما چند روز دیگه وقت مصاحبه داریم و امروز سفارت یه ایمیل زده و  از همسرم رزومه و جاب هیستوری  خواسته، جریان اینه که همسر من هیات علمی‌ دانشگاه هستش یه مدت شغل اجرائی (معاون دانشگاه) داشته، الان به نظرتون اونو بنویسیم یا نه؟ اگه بنویسیم چه اتفاقی میفته و اگه ننویسیم چه می‌شه؟ به نظرتون پوئن منفی‌  حساب می‌شه برامون ؟ و امکان ریجکت شدنمون به این خاطر هست؟

سلام،
اول اینکه به نظر من اگر بنویسید بهتره به این دلایل: صداقت، آرامش خیال هنگام مصاحبه، خوب بودن شغل همسر برای این نوع ویزا
عضویت در هیات علمی هیچ امتیاز منفی نیست، حتی معاونت دانشگاه، هر چند که شاید دلتون بخواد این دومی رو توی رزومه ننویسید، ولی من دلیلش رو نمیفهمم.
موفق باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-07-11 ساعت 11:32)Paxon نوشته:  فوری

سلام دوستان، درصورت امکان زود جواب بدین، ما چند روز دیگه وقت مصاحبه داریم و امروز سفارت یه ایمیل زده و  از همسرم رزومه و جاب هیستوری  خواسته، جریان اینه که همسر من هیات علمی‌ دانشگاه هستش یه مدت شغل اجرائی (معاون دانشگاه) داشته، الان به نظرتون اونو بنویسیم یا نه؟ اگه بنویسیم چه اتفاقی میفته و اگه ننویسیم چه می‌شه؟ به نظرتون پوئن منفی‌  حساب می‌شه برامون ؟ و امکان ریجکت شدنمون به این خاطر هست؟

سلام دوست عزیز

به نظر من بنویسین. اگه بنویسین نهایتاً مدت زمان پروسۀ اداریتون یک مقدار بیشتر طول می کشه، اما اگر ننویسین و به طریقی بفهمن که ننوشتین اونوقت قطعاً شما رو ریجکت می کنن، چون فکر می کنن خواستین چیزی رو پنهان کنین.

این البته نظر شخصی منه. باز دوستان دیگه هم بگن نظرشونو و خودتون در نهایت تصمیم بگیرین.

موفق باشید
پرونده: EB1
حرفه: فیلمساز
اپروو شدن پرونده: خرداد 95
ارسال مدارک هویتی به ان وی سی: مرداد 95
تاریخ مصاحبه: آذر 95
نتیجۀ مصاحبه: AP
سفرنامه
کلیرنس: ---
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان