کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
چه چیزهایی میتوانیم با خود ببریم؟
(2012-05-22 ساعت 09:43)cmbt نوشته:  
(2012-05-22 ساعت 08:37)armanbala نوشته:  [

من با یک چمدون رفتم همش 15 کیلو بود .
مرسي دوست عزيزم
من همه وسايلمو بيش از ششصد كيلو دارم فريت ميكنم
هزينه اش زياد نميشه كلش ده كيلو هست كه ميشه بيست و پنج دلار با ارز دولتي

[/quote]
آرمان عزیز می‌شه بفرمایید هزینهٔ فریت چقدر می‌شه.من متوجه نشدم ۲۵ $ برای چند کیلو؟و عرض دولتی یعنی‌ اینکه ریال میگیرند اینجا؟مرسی‌.

[/quote]
هزينه فريت براي بار بيش از پانصد كيلو به ازاي هر كيلو دو ونيم دلار كه ارز با احتساب دولتي هست ده كيلو تلويزيون ٢٦ ميشه بيست و پنج تا
آخه مسلهواينه كه برق ١١٠ رو ساپورت ميكنه

کیس نامبر: 2012as2xxxx
کنسولگری:انکارا
مصاحبه: فبريوري ٢٠١٢
کلیرنس: مارچ ٢٠١٢
دريافت ويزا: آپريل ٢٠١٢
تاریخ ورود به آمريكا: جون ٢٠١٢
تعداد افراد در این کیس نامبر: 3 نفر
پاسخ
تشکر کنندگان: cmbt ، golesang ، كاميلا ، honey62 ، sam11 ، behfaza
(2012-05-21 ساعت 23:51)armanbala نوشته:  يك سوال ميكنم تو رو خدا نخنديد
من يك تلوزيون ال ىسي دي ٢٦ اينچ دارم كه پشتش ديدم برق از ١٠٠ تا ٢٤٠ ساپورت ميكنه كارتون و يونوليتاشم دارم
ببرم يا نبرم؟
اصلا فريت ميكنن يا نه؟؟
سلام دوست عزیز
به نظر من بهتر تمام باری که اجازه داری باخودت ببری را ببری شاید بردن وسایل برقی فایده نداشته باشه ولی بردن دیگر وسایل مهمه من به پیشنهاد دوستی که دالاس دارم که 45ساله ساکن آنجاست نقل وقول می کنم که قابلمه- زودپز- ملافه- وحتی رختخواب که بتونی وکیوم کنی و حجمش کم بشه- سبزیجات خشک- اگر بتونی قالیچه ماشینی که گمرک ندی- لوازم بهداشتی زنانه و مردانه (صابون- خمیردندان- مسواک- خمیرریشو...) قاشق چنگال- کفگیر ملاقه- پوشاک رو خیلی پیشنهاد نمی داد چون می گفت از نظر مدل البته برای خانمها خیلی متفاوت است
البته درست هم می گفت ما که در ایران با مانتو و روسری بیرون می ریم زیر مانتو هم سعی می کنیم یک لباس راحت بپوشیم - شاید بیشتر لباسهای ما به درد تو خانه بخورد لباسهای شب و مهمانی هم شاید مناسب مد اینجا نباشد یا اصلا شاید برای شما پیش نیاید که به مهمانی ها شب انچنانی دعوت بشوید که بخواهید لباسهای شب با خودتون ببرید- کفش- کتانی- اگر اهل ورزش خاصی هستید وسایل ورزشی-
به نظر این دوست ما می گفت اینها در دالاس ارزان هست ولی برای شما که تازه وارد هستید و حتی یک دلار هم برای شما ارزش دارد بهتره اینها رو از ایران بیاورید فروشگاه وال مالت رو پیشنهاد کرد با 1000 دلار می توانید وسایل خوبی بخرید ولی برای ماههای اول که شاید نتوانیم کار پیدا کنیم نباید هزینه تراشی هم بکنیم بعدها که رفتیم سر کار بهترینها رو می خریم

شماره کیس: 2012AS45××x
کنسولگری: آنکارا
تاریخ ورود به آمریکا: 2012/12/06 فرودگاه دالاس ایالت تگزاس
تعداد نفرات 2 نفر
پاسخ
سلام.دوستان عزیز من به همراه شوهر و پسر پنج ساله‌ام چند روز دیگه برای فعلا دو ماه میریم لوس آنجلس.بر طبق قوانین کودکان زیر ۸ سال(قبلان ۶ سال) باید در car seat or booster seatبشینند. یکی‌ از فامیل‌ها میاید دنبال ما که بچه هم ندارند سوال من این است که ما باید چه کار کنیم؟car seatخودشو ببریم(که فکر نکنم عاقلانه باشه)در فرود گاه باید رنت کنیم؟به جای بوستر دو تا بالشت بذاریم زیر پای بچه ؟اگر دوستان تجربه ای‌ دارند راهنمایی کنند؟
بسیار ممنون
***2012AS16
تاریخ دریافت ویزا:29 March
تاریخ ورود به آمریکا :June 1
تاریخ دریافت گرین کارت : 20 June,Big Grin
تعداد افراد با این کیس:3
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، schaghayegh ، behfaza
از فامیلتون خواهش کنین حالا که داره زحمت میکشه یه بوستر هم برای بچه بخره بیاره ...چون فکر نمیکنم بتونید کرایه کنید ..در مورد بالش گذاشتن هم به هیچ وجه ,اصلا , ابدا , تحت هیچ شرایطی با بچه ها در آمریکا از این شوخیها نکنید چون اینها با هر چی شوخی داشته باشند با بچه شوخی ندارند ..اگه پلیس ببینه شما بچه رو روی بالش نشوندین خیلی راحت دادگاهی میشین و بچه رو ازتون میگیرن ...من خودم از نزدیک شاهد یه همچین کیسی بودم و مطمئنا که قوانین در این مورد خیلی سفت و سخت اجرا میشه ...
پاسخ
(2012-05-26 ساعت 11:22)cmbt نوشته:  سلام.دوستان عزیز من به همراه شوهر و پسر پنج ساله‌ام چند روز دیگه برای فعلا دو ماه میریم لوس آنجلس.بر طبق قوانین کودکان زیر ۸ سال(قبلان ۶ سال) باید در car seat or booster seatبشینند. یکی‌ از فامیل‌ها میاید دنبال ما که بچه هم ندارند سوال من این است که ما باید چه کار کنیم؟car seatخودشو ببریم(که فکر نکنم عاقلانه باشه)در فرود گاه باید رنت کنیم؟به جای بوستر دو تا بالشت بذاریم زیر پای بچه ؟اگر دوستان تجربه ای‌ دارند راهنمایی کنند؟
بسیار ممنون

دوست عزیز ارزونترین car seat در فروشگاه والمارت ٣٠ یا ٤٠ دلار هستش.طبق گفته laili به دوستتون بگید قبل از اومدن شما بخرن و همراه خودشون بیارن فرودگاه.
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: golesang ، laili ، SH1A2R3 ، cmbt ، mitr.p ، shkhmo ، honey62 ، سمانه777 ، behfaza ، آلیس-1980
(2012-05-26 ساعت 19:52)sib 24 نوشته:  
(2012-05-26 ساعت 11:22)cmbt نوشته:  سلام.دوستان عزیز من به همراه شوهر و پسر پنج ساله‌ام چند روز دیگه برای فعلا دو ماه میریم لوس آنجلس.بر طبق قوانین کودکان زیر ۸ سال(قبلان ۶ سال) باید در car seat or booster seatبشینند. یکی‌ از فامیل‌ها میاید دنبال ما که بچه هم ندارند سوال من این است که ما باید چه کار کنیم؟car seatخودشو ببریم(که فکر نکنم عاقلانه باشه)در فرود گاه باید رنت کنیم؟به جای بوستر دو تا بالشت بذاریم زیر پای بچه ؟اگر دوستان تجربه ای‌ دارند راهنمایی کنند؟
بسیار ممنون
از فامیلتون خواهش کنین حالا که داره زحمت میکشه یه بوستر هم برای بچه بخره بیاره ...

دوست عزیز ارزونترین car seat در فروشگاه والمارت ٣٠ یا ٤٠ دلار هستش.طبق گفته laili به دوستتون بگید قبل از اومدن شما بخرن و همراه خودشون بیارن فرودگاه.
ممنون دوستان.اون لین از آمازون خریدم فرستادم به آدرسشون که بیاورند فرودگاه.

***2012AS16
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، golesang ، laili ، shkhmo ، behfaza ، آلیس-1980 ، sib 24
(2012-05-26 ساعت 22:40)cmbt نوشته:  
(2012-05-26 ساعت 19:52)sib 24 نوشته:  
بسیار ممنون
از فامیلتون خواهش کنین حالا که داره زحمت میکشه یه بوستر هم برای بچه بخره بیاره ...

سلام دکتر جان .با کردیت کارت یا ویزا کارت خریدی؟

2012as55XXX
مصاحبه: 27 JUNE
کلیرنس: 8 august پس از 42 روز انتظار بسیار سختBig Grin
ورود به امریکا: 3 سپتامبر2012
مقصد:کالیفرنیا/اورنج کانتی
پاسخ
تشکر کنندگان: golesang ، shkhmo ، behfaza
(2012-05-26 ساعت 11:06)Hediyeh نوشته:  سلام 'armanbala' عزیز
طبق فرمایشات قبلی شما الان ما هم وارد مرحله ی جدید کارامون شدیم و باید تو فکر جمع و جور کردن وسایلمون باشیم. مطالب این تاپیک رو که نگاه میکردم دیدم مثل اینکه شما در مورد فریت کردن هم اطلاعات خوب و زیادی دارین خواستم چند تا سوال ازتون بپرسم. ممنون میشم اگه لطف کنید و تجربیات خودتون رو در اختیار منهم بذارید. اول اینکه با کدوم ایرلاین اقدام به فریت کردین؟ دوم اینکه برای باراتون اونجا چه برنامه ای دارین؟ جایی دارین که بارها رو بفرستین یا انبار گرفتین؟ بارها همزمان با شما میرسن یا قبل یا بعد شما؟ برای منی که کسی رو ندارم چه پیشنهادی دارین که اگه بخوام حدود 200 کیلو از وسایلم رو فریت کنم؟
با تشکر

سلام،،این سوال من هم هست.وسایلم را میخوام بفرستم ولی اونجا جایی ندارم برای نگهداری وسایل،ما میریم لس انجلس.در ضمن هزینه حمل و نقل بار اونجا چقدر میشه.. دوستانی که اطلاع دارند لطفا راهنمایی کنند.ممنون
شماره کیس:‌ 2012AS00036xxx
مشاهده قبولی در سایت: 15/2011/july
ارسال فرم : 20/2011/july 
تاریخ کارنت شدن کیس: march 2012
تاریخ مصاحبه: May /02/2012
تاریخ دریافت کلیرنس: June/04/2012
تاریخ دریافت ویزا:
تاریخ ورود به آمریکا:
تعداد نفرات کیس: ۲
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، كاميلا ، shkhmo ، behfaza
من بارهام و تقریبا دو سال و نیم با یه شرکت خصوصی فرستادم ..خودشون همه ی کارها رو کردن و نیازی نبود ما تا فرودگاه امام بریم ..بارهای ما رو حدود سه هفته زودتر بردن چون ما باید خونه رو خالی میکردیم و بارها رو میفرستادیم ولی بهمون گفتن ما جوری بارها رو میفرستیم که دو روز بعد از شما برسه ..و دقیقا همین هم شد ..ما دو روز بعد از اینکه رسیدیم بارها اومد ..و رفتیم از انبار نزدیک فرودگاه لس آنجلس گرفتیم ..حدود 25 دلار هم انبار ازمون گرفتن ..ولی برای فرستادن بارها که سه تا جعبه ی بزرگ بود حدود یک و نیم میلیون پول دادیم ..من پیانو ..چند تا فرش ..کلی کتاب .لباس و یه مقدار ظرف و ظروف فرستادم ...که همشون هم سالم رسیدن ..شماره ی شرکت رو به دوستان که داده بودم تماس گرفته بودن ظاهرا این شرکت به خاطر مسائل تحریم دیگه کار نمیکنه ولی باز اگه خواستین بهم پیام بدین شماره اش و بدم خودتون سوال کنین ...
پاسخ
دوستان عزیز اینقدر بعضی چیزا رو سخت نگیرید باور کنید عادت میکنید من 9 سال تو اروپا زندگی کردم و بعدشم رفتم آمریکا همش تو این سالها برنج باسماتی خوردم اولش دوست نداشتم ولی الان بعد چند سال اینقدر برام عادی شده که الان برای چند ماه اومدم ایران برنج ایرانی به نظرم یه جوریه حس میکنم قدش کوتاهه نخندید باور کنید عادت کردم الان دلم برای برنج باسماتی تنگ شده مطمئن باشید شما هم عادت میکنید 20 کیلو بارتون فقط برنج ببرید بعد که تمام شد چیکار میکنید بعدش شروع میکنید به خوردن برنج باسماتی خوب از همین اول شروع کنید و جای اون 20 کیلو وسایل باارزشتونو که براتون یادگاریه و بعدها دلتون براشون تنگ میشه ببرید
شماره کیس: 2011AS00035xxx
کنسولگری:بخارست
تاریخ مصاحبه: 9 آگوست 2011
تاریخ دریافت کلیرنس:01 سپتامبر
تاریخ دریافت ویزا:6 سپتامبر
تاریخ ورود به آمریکا:15 فوریه 2012
تاریخ دریافت سوشیال:24 فوریه
خدایا من در کلبه فقیرانه خود چیزی را دارم که تو در عرش کبریاییت نداری من چون تویی دارم و تو چون خودی نداری
پاسخ
[q
(2012-05-26 ساعت 11:22)cmbt نوشته:  سلامخودشون بیارن فرودگاه[/b].

[/quote]سلام دکتر جان .با کردیت کارت یا ویزا کارت خریدی؟

[/quote]
سلام شایرا جان.با مستر کارت citibank

***2012AS16
پاسخ
تشکر کنندگان: golesang ، SH1A2R3 ، كاميلا ، shkhmo ، behfaza
(2012-05-26 ساعت 11:06)Hediyeh نوشته:  سلام 'armanbala' عزیز
طبق فرمایشات قبلی شما الان ما هم وارد مرحله ی جدید کارامون شدیم و باید تو فکر جمع و جور کردن وسایلمون باشیم. مطالب این تاپیک رو که نگاه میکردم دیدم مثل اینکه شما در مورد فریت کردن هم اطلاعات خوب و زیادی دارین خواستم چند تا سوال ازتون بپرسم. ممنون میشم اگه لطف کنید و تجربیات خودتون رو در اختیار منهم بذارید. اول اینکه با کدوم ایرلاین اقدام به فریت کردین؟ دوم اینکه برای باراتون اونجا چه برنامه ای دارین؟ جایی دارین که بارها رو بفرستین یا انبار گرفتین؟ بارها همزمان با شما میرسن یا قبل یا بعد شما؟ برای منی که کسی رو ندارم چه پیشنهادی دارین که اگه بخوام حدود 200 کیلو از وسایلم رو فریت کنم؟
با تشکر
سلام
١-امارات
٢-شما بايد برويد از فرودگاه مقصد تحويل بگيريد
٣-زمان ارسال بار ٣ روز قبل از پرواز زمان رسيدن روز رسيدن به مقصد اگر بار در انبار آمريكا بماند تا سه روز رايگان بعد از سه روز پول انبارداري كه نميدونم چقدر هست
٤-اينجا تحويل ميدين اونجا خودتون تحويل ميگيرين
يه نكته مهم
ببينيد دوستان روي فك و فاميل و دوست و آشنا در اونجا زياد نبايد حساب كرد اينجوري فكر كنيد كه ايشالله كمك ميكنن ولي اگه نكردن هم بدونيد كه چه برنامه اي بايد داشته باشيد

کیس نامبر: 2012as2xxxx
کنسولگری:انکارا
مصاحبه: فبريوري ٢٠١٢
کلیرنس: مارچ ٢٠١٢
دريافت ويزا: آپريل ٢٠١٢
تاریخ ورود به آمريكا: جون ٢٠١٢
تعداد افراد در این کیس نامبر: 3 نفر
پاسخ
تشکر کنندگان: golesang ، cmbt ، hoda2012 ، Hediyeh ، sare ، golbano ، كاميلا ، shkhmo ، honey62 ، schaghayegh ، مانترا ، behfaza ، آلیس-1980
(2012-05-26 ساعت 11:30)laili نوشته:  از فامیلتون خواهش کنین حالا که داره زحمت میکشه یه بوستر هم برای بچه بخره بیاره ...چون فکر نمیکنم بتونید کرایه کنید ..در مورد بالش گذاشتن هم به هیچ وجه ,اصلا , ابدا , تحت هیچ شرایطی با بچه ها در آمریکا از این شوخیها نکنید چون اینها با هر چی شوخی داشته باشند با بچه شوخی ندارند ..اگه پلیس ببینه شما بچه رو روی بالش نشوندین خیلی راحت دادگاهی میشین و بچه رو ازتون میگیرن ...من خودم از نزدیک شاهد یه همچین کیسی بودم و مطمئنا که قوانین در این مورد خیلی سفت و سخت اجرا میشه ...

دوستان من 2تا بچه دارم 1و4 ساله اند. حالا ما اگر بخواهیم سوار تاکسی بشیم از فرودگاه تکلیف چیه؟ یا اگر کسی بیاد دنبالمون باید 2تا صندلی بچه بیاره با خودش؟
پاسخ
تشکر کنندگان: golesang ، SH1A2R3 ، كاميلا ، shkhmo ، behfaza
(2012-06-01 ساعت 13:50)mgolchin13 نوشته:  
(2012-05-26 ساعت 11:30)laili نوشته:  از فامیلتون خواهش کنین حالا که داره زحمت میکشه یه بوستر هم برای بچه بخره بیاره ...چون فکر نمیکنم بتونید کرایه کنید ..در مورد بالش گذاشتن هم به هیچ وجه ,اصلا , ابدا , تحت هیچ شرایطی با بچه ها در آمریکا از این شوخیها نکنید چون اینها با هر چی شوخی داشته باشند با بچه شوخی ندارند ..اگه پلیس ببینه شما بچه رو روی بالش نشوندین خیلی راحت دادگاهی میشین و بچه رو ازتون میگیرن ...من خودم از نزدیک شاهد یه همچین کیسی بودم و مطمئنا که قوانین در این مورد خیلی سفت و سخت اجرا میشه ...

دوستان من 2تا بچه دارم 1و4 ساله اند. حالا ما اگر بخواهیم سوار تاکسی بشیم از فرودگاه تکلیف چیه؟ یا اگر کسی بیاد دنبالمون باید 2تا صندلی بچه بیاره با خودش؟
ما 40 روز در آمریکا بودیم با دوتا بچه دو سال و نیمه اصلا صندلی بچه نداشتیم چون خودمون ماشین نداشتیم و با ماشین دوستامون بیرون میرفتیم بچه هامون حتی رو صندلی عقب وایمیستادن الان که نوشته هاتونو خوندم تازه ترسیدم :دی البته برای ما اصلا مشکلی پیش نیومد هیچ کس هم چیزی به ما نگفت

شماره کیس: 2011AS00035xxx
کنسولگری:بخارست
تاریخ مصاحبه: 9 آگوست 2011
تاریخ دریافت کلیرنس:01 سپتامبر
تاریخ دریافت ویزا:6 سپتامبر
تاریخ ورود به آمریکا:15 فوریه 2012
تاریخ دریافت سوشیال:24 فوریه
خدایا من در کلبه فقیرانه خود چیزی را دارم که تو در عرش کبریاییت نداری من چون تویی دارم و تو چون خودی نداری
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، frozen mind ، mgolchin13 ، teoden ، mitr.p ، ASALI ، كاميلا ، shkhmo ، mml ، honey62 ، behfaza
دوستان اجازه بدید تجربه خودم رو براتون بگم. ما وقتی میخواستیم بیایم من همه وسایل زندگیم رو رد کردم و چیز زیادی نیاوردم.پیش خودم میگفتم میرم اونجا بهترش رو میخرم.الان واقعن پشیمون هستم.چون همه چیزایی که داشتم رو با قیمت خیلی بالاتر و کیفیت کمتر مجبور شدم بخرم .و تا مدتها تو فروشگاهها دنبال وسایل زندگی میگشتم .من اگر از اول بخوام برگردم این چیزا رو حتمن میارم.بشقاب و پیش دستی و کاسه (اینجا اگر جنس خوب بخواهید بخرید کمتر از دونه ای ۶-۷ دلار پیدا نمیشه یعنی هر کاسه یا پیش دستی حد اقل دونه ای ۶-7 دلار )-ملافه .بالش- پتو-قابلمه -ماهیتابه-سرویس قاشق و چنگال -قاشق چایخوری -استکان -نعلبکی -قوری -کتری -سینی-جا ادویه-قندان حتی ظروف فانتزی و زیبایی و وسایل ضروری زندگی که دارید رو رد نکنید بره .اینجا باید بابتش پول بدید و بی کیفیت ترش رو بخرید.و توی فروشگاهها از صبح تا شب دنبال این چیزا بگردید. همه این چیزایی که گفتم بیارید اینجا هست ولی واقعن گرونه .دوستان ممکنه بگن بار سنگینی نیارید و بیاید اینجا بهترش رو بخرید.ولی من میگم ما همه این چیزا رو با کیفیت خیلی عالی تو تهران داشتیم ولی نیاوردیم و مجبور شدیم دلار بدیم و بخریم.وقتی میاید اینجا متوجه میشید که پول دادن بابت این وسایل کار اشتباهی است.اینو کسی میگه که هنوز بعد از ۶ ماه تو تارگت و والمارت و ایکیا و می سیز و homegood و خلاصه همه جا دنبال این وسایل میگرده به هر حال این تجربه منه .امیدوارم به دردتون بخوره .
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان