کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
چه چیزهایی میتوانیم با خود ببریم؟
(2012-07-09 ساعت 01:25)SH1A2R3 نوشته:  حالا شاید ارمان جون و بعضی از دوستان وسایل تو ایرانشونو دوست دارن.
من اصلا علاقه ای به وسایلم ندارم و دنبال بهونه میگشتم بفروشمشون و جدیدشو بگیرم.این جریان مهاجرت باعث شد که به فکر فروش باشم ولی خرید
نه.Big Grin
من بجر وسایل شخصیم و یه تابلو فرشم و چند تا کریستالم علاقه ای به بقیه ندارمو بهتر بگم میخوام از شرشون راحت بشم و وسایل نو با سبک اونجا بخرمBig Grin
شیرا جون خوب کاری میکنی‌.من تو این مدت کمی‌ که اونجا بودم همش نگاه می‌کردم ببینم قیمت و کیفیت وسایل خونه چطوره.میدونی‌ باید منتظر special offerیا حراج بشی‌ که مرتب هم پیش میاد.وسایل خونه که حراج می‌خوره حتا با دلار ۲۰۰۰ تومن هم می‌ارزد و چقدر هم که خوشگل هستند.من ایندفعه فقط نگاه کردم البته.Big Grin

***2012AS16
تاریخ دریافت ویزا:29 March
تاریخ ورود به آمریکا :June 1
تاریخ دریافت گرین کارت : 20 June,Big Grin
تعداد افراد با این کیس:3
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، honey62 ، schaghayegh ، nora ، behfaza ، آلیس-1980
(2012-07-09 ساعت 01:47)یاشار و ماری نوشته:  
(2012-07-07 ساعت 11:16)armanbala نوشته:  
(2012-07-06 ساعت 20:00)SH1A2R3 نوشته:  
(2012-07-06 ساعت 19:48)jahan_roone نوشته:  درود بر شما
یک سوال کلی. ما همه منتظریم کلیر شیم. چقدر احتمال داره ویزا نگیریم؟
اگه وی

شما هنوز نبستین؟ما شروع کردیم به جدا کردن وسایل.کم کم انجام میدیم چون وقت نمیکنیم همه رو یکجا انجام بدیم .ولی همین کار هم کلی روحیه مونو خوب میکنه.ولی خداییش وقتی به وسایلم نگاه میکنم که حتی فرصت یکبار استفاده ازشونو نداشتم و مجبورم بفروشم ناراحت میشم.Sad
ولی از اینکه اونور اب جدیداشو میخرم خوشحال میشم.Big Grin
شايرا جان
اصلا فكر خريد اينور آب نكن
اينجا فقط كوكاكولا در تبديل ريال به دلار ارزونتر از ايرانه
بسته آشست هزار تومن!!
هر چي تونستيد با خودتون بياريد
سلام
خوب آرمان جان بد جایی رفتی. اینجا هر چیزی رو باید از یه جایی گرفت. تارگت کلاً گرو تلز فروشگاه ایرانی می خریم که معمولاً ارزونتره. در مجموع به نظر من قبل از اینسه کنین بعد برین خرید کنین.
موفق باشین
یاشار و ماری
پ.ن. راستی IKEA ساعت دیواری داشت یه دلار. تارگت هم من کلی ساعت دیواری دیدین.
با تشكر از راهنمائي هاي خوبتون
ايا در بدو ورود شما خونه اجاره كردين يا خريدين؟ اخه تا جايي كه ميدونم در خونه هاي اجاره اي يخچال و گاز خودشون دارن.پس چرا شما خودتون خريدين؟ايا كيفيتش خوب نبود يا اصلا خونه اي كه گرفتين اين وسايل رو نداشت؟
مرسي.

2012AS00041XXX
دریافت نامه قبولی: 2011 , 15 Jul
سفارت: آنكارا
ارسال فرمها: 2011 , jul 25
کارنت شدن:june
دریافت نامه دوم:19 april
مصاحبه:12 june
دریافت کلیرنس:در انتظار كلير
2 نفر
هزینه ها:14000عکس+74000 DHl+ عكس12000+10000 بانك+200000 ترجمه+ 64000dhl+واكسنها 141000 +بليط 560000 تركيش فقط رفت

پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، shkhmo ، sam11 ، behfaza ، آلیس-1980
(2012-07-05 ساعت 08:50)armanbala نوشته:  دوستان با توجه به تاپيك من يك جواب كلي ميدهم
من حدود دو هفته هست اومدم آمريكا
٦١٠ كيلو بار آوردم چند تا چيز نياوردم كه الان به شدت پشيمانم
مثلا زود پز نياوردم اينجا صدو ده دلار هست!! قابلمه خوبش بيستو پنج دلار
بشقاب خوب دونه اي شش دلار
بنابر اين تا اونجايي كه ميتونيد وسايل زندگيتونو بياريد كل ششصدو ده كيلوي من شد دو هزار دلار كه پول فقط يك قاليچه هست
اينجا دلارهاتون خيلي ارزش داره هزينه ها با توجه به تبديل ريال به دلار خيلي بالاست مثلا سه تا بالش مهمولي هفتاد و پنج دلار !! يعني يه بالش معمولي پنجاه هزار تومان !! بماند كه چهل دلاريش هم هست و البته به درد نخورترينش نه دلار!! به عبارتي بيست تومن با تكس

دوست عزیز.کدوم ایالات هستید؟ .خیلی همه چیز گرونه.اینجا تو تگزاس بالشت معمولی والمارت میفروشه ۲.۸۰$ .
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، mitr.p ، كاميلا ، shkhmo ، behfaza ، آلیس-1980
(2012-07-09 ساعت 09:56)sib 24 نوشته:  دوست عزیز.کدوم ایالات هستید؟ .خیلی همه چیز گرونه.اینجا تو تگزاس بالشت معمولی والمارت میفروشه ۲.۸۰$ .

sib 24 عزیز، منظور شما 2 دلار و 80 سنت بود یا 80 دلار و 20 سنت؟ آخه گاهی اوقات اعداد اعشاری موقع نوشتن برعکس میشن.
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، كاميلا ، storagemeter ، Shezem ، shkhmo ، sam11 ، behfaza ، آلیس-1980 ، sib 24
(2012-07-09 ساعت 12:34)frozen mind نوشته:  
(2012-07-09 ساعت 09:56)sib 24 نوشته:  دوست عزیز.کدوم ایالات هستید؟ .خیلی همه چیز گرونه.اینجا تو تگزاس بالشت معمولی والمارت میفروشه ۲.۸۰$ .

sib 24 عزیز، منظور شما 2 دلار و 80 سنت بود یا 80 دلار و 20 سنت؟ آخه گاهی اوقات اعداد اعشاری موقع نوشتن برعکس میشن.

2 دلار و 80 سنت
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، frozen mind ، كاميلا ، shkhmo ، behfaza ، آلیس-1980
(2012-07-09 ساعت 09:17)كاميلا نوشته:  
(2012-07-09 ساعت 01:47)یاشار و ماری نوشته:  
(2012-07-07 ساعت 11:16)armanbala نوشته:  
(2012-07-06 ساعت 20:00)SH1A2R3 نوشته:  
(2012-07-06 ساعت 19:48)jahan_roone نوشته:  درود بر شما
یک سوال کلی. ما همه منتظریم کلیر شیم. چقدر احتمال داره ویزا نگیریم؟
اگه وی

شما هنوز نبستین؟ما شروع کردیم به جدا کردن وسایل.کم کم انجام میدیم چون وقت نمیکنیم همه رو یکجا انجام بدیم .ولی همین کار هم کلی روحیه مونو خوب میکنه.ولی خداییش وقتی به وسایلم نگاه میکنم که حتی فرصت یکبار استفاده ازشونو نداشتم و مجبورم بفروشم ناراحت میشم.Sad
ولی از اینکه اونور اب جدیداشو میخرم خوشحال میشم.Big Grin
شايرا جان
اصلا فكر خريد اينور آب نكن
اينجا فقط كوكاكولا در تبديل ريال به دلار ارزونتر از ايرانه
بسته آشست هزار تومن!!
هر چي تونستيد با خودتون بياريد
سلام
خوب آرمان جان بد جایی رفتی. اینجا هر چیزی رو باید از یه جایی گرفت. تارگت کلاً گرو تلز فروشگاه ایرانی می خریم که معمولاً ارزونتره. در مجموع به نظر من قبل از اینسه کنین بعد برین خرید کنین.
موفق باشین
یاشار و ماری
پ.ن. راستی IKEA ساعت دیواری داشت یه دلار. تارگت هم من کلی ساعت دیواری دیدین.
با تشكر از راهنمائي هاي خوبتون
ايا در بدو ورود شما خونه اجاره كردين يا خريدين؟ اخه تا جايي كه ميدونم در خونه هاي اجاره اي يخچال و گاز خودشون دارن.پس چرا شما خودتون خريدين؟ايا كيفيتش خوب نبود يا اصلا خونه اي كه گرفتين اين وسايل رو نداشت؟
مرسي.
سلام. مثل اینکه نفس شما از جای گرم بلند می شه ها. همین اجاره خونه رو به زور راست و ریستش می کنیم چه برسه به اینکه خونه بخریم Wink
خونه های اجاره ای متفاوت هستن و بیشترشون واشر و درایر دارن ولی اکثراً یخچال ندارن (به خاطر مسائل بهداشتی معمولاً مردم دوست ندارن یخچال دست دو استفاده کنن). از اونجایی که ما یه کوچولو هم داریم و باید لباس های اون رو هم بشوریم ترجیح دادیم جایی رو اجاره کنیم که بتونیم واشر و درایر خودمون رو بذاریم. البته همین مجتمع ما واشر و درایر پابلیک هم داره که ما استفاده نمی کنیم ولی اگه شما خواستین می تونین خونه هایی پیدا کنین که واشر و درایر داشته باشه.
خونه ما گاز، مایکروفر و dish washer داره و کیفیتشون هم خوبه.
ارادتمند
یاشار و ماری

شماره کیس :2011AS35XXX
دریافت نامه: 9 خرداد -- 30 می
ارسال فرمها: 11 خرداد-- 1 ژوئن
کنسولگری:آنکارا
مصاحبه: 10 مرداد-- 1 آگوست
دریافت ویزا:23 شهریور-- 14 سپتامبر
ورود به آمریکا: ۱۴ مهر--۶ اکتبر
دریافت سوشال:۱۵ روز بعد از ورود
دریافت گرین کارت: ۲۱ روز بعد از ورود

پاسخ
بروبکس من دیروزرفتم کلی جهاز خریدم Big Grin شامل : بشقاب , کاسه, قاشق ,چنگال
کارد, جا ادویه,لیوان,آبکش و... که همش روی هم شد 40/000 تومن فکر نکنم پشیمون بشم چون هم سبک است هم قیمتش مناسب در اومدSmile
شماره کیس نامبر:2012AS00048000
كنسولگری : آنكارا
فرمهای اوليه : May 2011
كارنت : Apr
مصاحبه و دریافت ویزا: 7june
120,000 ترجمه, ,100,000هزینه پست.هتل و اقامت در آنکارا 2,000,000
پاسخ
تشکر کنندگان: cmbt ، SH1A2R3 ، honey62 ، m.memari ، schaghayegh ، كاميلا ، Shezem ، Danoosh ، shkhmo ، atisland ، sam11 ، سمانه777 ، behfaza ، آلیس-1980
من امروز رفتم یک پاشنه کش بلند جنس خوب خریدم به قیمت 4هزارتومن به عبارتی2دلارBig GrinBig GrinBig Grin،چون فکرمیکردم ممکنه این نمونه رو اونجا نتونم پیداکنم
شماره کیس :2012as31000
تاریخ رویت قبولی: july 15
تاریخ ارسال فرمها: july
کنسولگری: ابوظبی
تاریخ کارنت شدن کیس:02/09
تاریخ دریافت نامه دوم:02/14
تاریخ مصاحبه:April 2
تاریخ دریافت ویزا:MAY 2
تاریخ ورود به آمریکا :28Aug
تاریخ دریافت گرین کارت :
مقصد:لوس آنجلس
تعداد افراد با این کیس:4
پاسخ
تشکر کنندگان: cmbt ، SH1A2R3 ، schaghayegh ، كاميلا ، Shezem ، shkhmo ، sam11 ، behfaza ، آلیس-1980
سلام دوستان
خدمت شما عرض كنم كه منظور بنده اين بود كه سعي كنيد وسايلي كهواستفاده روزمره داريد با خود بياوريد چون اينجا دلارها خيلي زود تموم ميشه
اون بالشي كه دوستمون تو والمارت قيمت گرفته از اين بالش كوچك هاي رو مبلي يا تزييني هست منظور بنده بالشي بود كه كفه مرگمونو بزاريم و بتمكيم!! بنده در bed bath and beyound بالشي كه گرفتم ارزونترينش بود كه عرض كردم والا تا ٤٠ دلار هم بالش بود
مبل ashley هم خوشگله هم ارزون ولي تخت خواب lkea هم خيلي جنس خوبه هم نسبتا منسب
خدمتتان عرض كنم دو عدد تخت يكي كينگ و يكي فول همراه يك دراور و يك ميز شام و چهار صندلي و دو تا مبل sopha و love seat همراه با سه ميز مبل ها شد ٣٥٠٠دلار
خونه هم همه جوره اجاره ميشه كرد ولي زير ١٠٠٠ دلار در هيوستون خيلي جاي خوبي نيست حالا اگه كسي مثل من بخواد بچش مدرسه خوبي بره بايد در منطقه اي بگيره كه قيمتهاش كمي بالاست
اينجا يه چيزش خوبه كه ميشه يه خونه را با يه قيمت اجاره براي دو يا سه سال اجاره كرد و بديش اينه كه اگر وسط خواستي پاشي بايد يا تا آخرش اجاره رو بدي يا يكي پيدا كني بزاري جاي خودت
يه مغازه بزرگ اينجا هست بنام phoinicia كه فقط غذاهاي حلال و خاور ميانه اي ميفروشه لواش و بربري هم ميشه خريد قند و چاي احمد و ماست موسير و سبزي قورمه سبزي و پياز داغ آماده فقط خيلي گرونه مثلا مورد آخري بسته اي ٨.٥ دلار
توجه
حتما كتري و قوري با خودتون بياريد اينجا قوري هست ولي كتري خوب نيست معموليش هم خيلي گرونه٤٥ دلار
خلاصه عرض كنم آدم يه بار والمارت يا تارگت يا همين فينيشيا ميره حد اقل صدو پنجاه دلاري ميوفته و براي ما كه دلار خريديم نزديك دو هزار تومن اين عدد ها خيلي بزرگه
کیس نامبر: 2012as2xxxx
کنسولگری:انکارا
مصاحبه: فبريوري ٢٠١٢
کلیرنس: مارچ ٢٠١٢
دريافت ويزا: آپريل ٢٠١٢
تاریخ ورود به آمريكا: جون ٢٠١٢
تعداد افراد در این کیس نامبر: 3 نفر
پاسخ
تشکر کنندگان: nahid.t ، vroom ، frozen mind ، cmbt ، SH1A2R3 ، honey62 ، schaghayegh ، كاميلا ، hoda2012 ، vm1974 ، nora ، Shezem ، shkhmo ، مانترا ، bardia9 ، behfaza ، hgbeigi ، آلیس-1980
(2012-07-10 ساعت 10:55)علیرضا م نوشته:  من امروز رفتم یک پاشنه کش بلند جنس خوب خریدم به قیمت 4هزارتومن به عبارتی2دلارBig GrinBig GrinBig Grin،چون فکرمیکردم ممکنه این نمونه رو اونجا نتونم پیداکنم
آخ آخ آخ راست گفتی. پاشنه کش یادم رفته بود. فکر می کنم یه جا پاشنه کش دیدم ولی گرون بود. اینجا وقتی می خوای کفش هم بخری پاشنه کش ندارن و باید با انگشت و قاشق و ناخن گیر بیافتی به جون پاشنه ی پا تا بچپونیش توی اون کفش لعنتی Tongue سابقه اش رو دارم که می گم.
ارادتمند
یاشار و ماری

شماره کیس :2011AS35XXX
دریافت نامه: 9 خرداد -- 30 می
ارسال فرمها: 11 خرداد-- 1 ژوئن
کنسولگری:آنکارا
مصاحبه: 10 مرداد-- 1 آگوست
دریافت ویزا:23 شهریور-- 14 سپتامبر
ورود به آمریکا: ۱۴ مهر--۶ اکتبر
دریافت سوشال:۱۵ روز بعد از ورود
دریافت گرین کارت: ۲۱ روز بعد از ورود

پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، frz61 ، honey62 ، schaghayegh ، cmbt ، كاميلا ، mom ، hoda2012 ، nora ، shkhmo ، sam11 ، behfaza ، آلیس-1980 ، fn_glor
پاشنه کش بلند از ای کیا بگیرید 2.5 دلاره البته همه جا ایکیا نیستش. میتونید از ای بی هم بخرید.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
از ساعت 1:30 نيمه شب تا الان كه ساعت 6:48 صبحه اين تاپيك رو خوندم ( البته يكم هم به اينور اونور سرك كشيدم Wink ) خوب بود و جالب... ممنون از همه ي دوستان خوب و گل مهاجر سراييم كه اطلاعاتشون و تجربياتشون رو در اختيار بقيه قرار ميدن......
يكسري سوال برام پيش اومده كه بايد تو اين تاپيك مطرح كنم اما ديگه چشمام جايي رو نميبينه.....
‍CN:2012AS4xxxx
رویت قبولی:6/15
ارسال فرمها:6/19
آنکارا
کارنت:April
نامه2 :19April
مصاحبه:19 June
دریافت ویزا: 21 June
ورود: 16 Sep
شهر: لس آنجلس
دریافت گرین کارت:
دريافت سوشيال: Sep 23
1نفر
هزینه:20Pic +88DHL+75Pass+58V+397Ti+200Tr+220$ M+ 220$ H+ 330$ Visa + 913Ti
پاسخ
تشکر کنندگان: كاميلا ، SH1A2R3 ، mom ، ASALI ، Shezem ، shkhmo ، ali234 ، behfaza ، sib 24 ، آلیس-1980
ما یک سری از وسایلمون رو از سایت آمازون خریدیم و خیلی راضی هستیم .مثلا مبل یک ست کامل خریدیم ۶۵۰ دلار! تلوزیون هم از والمارت on lineخریدیم ۷۰۰ دلار که اگر همون رو از خود فروشگاه والمارت میخریدیم میشد ۱۵۰۰ دلار.چاقو تیز کن هم مدل های ایران من اینجا ندیدم.کتری از ایکیا خریدیم ۱۰ دلار
پاسخ
تشکر کنندگان: gol1 ، cmbt ، schaghayegh ، كاميلا ، honey62 ، SH1A2R3 ، shahab2012 ، Hediyeh ، ASALI ، به گل ، vm1974 ، Shezem ، shkhmo ، behfaza ، آلیس-1980
اتفاقا جالبه بگم از اون پاشنه كش هاي بلند من هم او آيكا خريدم دو دلار دو رنگ داشت مشكي و قرمز كه اين پسر ما گير داد قرمز بخريم و خريديم
کیس نامبر: 2012as2xxxx
کنسولگری:انکارا
مصاحبه: فبريوري ٢٠١٢
کلیرنس: مارچ ٢٠١٢
دريافت ويزا: آپريل ٢٠١٢
تاریخ ورود به آمريكا: جون ٢٠١٢
تعداد افراد در این کیس نامبر: 3 نفر
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، schaghayegh ، كاميلا ، frozen mind ، roze ، honey62 ، nora ، Shezem ، shkhmo ، behfaza ، آلیس-1980
(2012-07-11 ساعت 07:50)bita-p نوشته:  ما یک سری از وسایلمون رو از سایت آمازون خریدیم و خیلی راضی هستیم .مثلا مبل یک ست کامل خریدیم ۶۵۰ دلار! تلوزیون هم از والمارت on lineخریدیم ۷۰۰ دلار که اگر همون رو از خود فروشگاه والمارت میخریدیم میشد ۱۵۰۰ دلار.چاقو تیز کن هم مدل های ایران من اینجا ندیدم.کتری از ایکیا خریدیم ۱۰ دلار

سلام دوست عزيز
مي شه بگيد علت نصف شدن قيمت تلويزيون چي هست؟ اگه اينطوري باشه چرا افراد همه چي رو آن لاين نمي خرن؟
ممنون
2012AS00018XXX
دریافت نامه قبولی: 2011 , 16 Jul
کنسولگری: آنكارا
ارسال فرمها: 2011 , 2 August
کارنت شدن: 2011 ِDecember
مصاحبه: Jan 2012
دریافت کلیرنس: Feb 2012
دریافت ویزا: 12 April
ورود به امريكا : 26 April
هزینه ها: 5/5 ميليون تومان
پاسخ