کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
چه چیزهایی میتوانیم با خود ببریم؟
دوستان عزيزم
اينجا مطالب كمي ضد ونقيض اعلام ميشه و ممكنه باعث سردر گمي دوستان در ايران بشه
يك خواهشي دارم و اون اينكه دوستاني كه در مورد وسايل نظر ميدن شرايطشون رو هم بنويسن مثلا كسي كه يك پسر مجرد هست يك مسواك و خمير دندان و يك لپتاپ مياره و اينجا ميتونه با يك روميت خونه اي بگيره كه براش ماهيانه دويست و پنجاه تا اجاره بيوفته تا مدتي هم ميشه بدون ماشين زندگي كنه و كلا هزار دلار بياره هم براش زياديه
ولي دوستان متاهل صاحب بچه بدونن اگه ميخوان بچه جاي خوبي درس بخونه خونه زير هزارو پانصد تا نميتونن اجاره كنن بدونن ماشين همون فرداي روزي كه اومدن بايد بگيرن چون زن و بچه رز در هواي صدو بيست درجه فارنهايت نميتوني ببري خريد بدونن يك سي دي بازي بچه كه ايران ميداديد هزارو پونصد تومن اينجا نود دلار هست
بدونين آبي كه ميخوريد بطريش بين يك تا دو دلار و نون دو تا سه دلار هست و اين عدد ها وقتب با هم جمع ميشه خيلي بزرگ ميشه
بايد آماده باشيد كه براي يك خونه معمولي بدون وسايل آشپزخانه حدود شش تا هفت هزار تا لازمه

اينو ميگم بدونين كه از حقيقت نبايد فرار كرد
مجردها بهشون بر نخوره ولي يه خودشونن يه پاسپورتشون بقيه چيزها نباشه هيچ اتفاقي نميوفته ولي متاهل ها خودشون نيستند خانواده شون هست و اينايي كه من تو لاتاري ديدم در ايران زندگي خوبي داشتن و اينجا انتظارات خانواده ها از پدر ها كم نشده ولي در آمد صفر شده
دوستان براي بچه تون چند لار بستني ميگرفتين اينجا بستني براي سه نفر حدود بيست دلار ميشه
اينترنت خوب ماهي بين سي تا پنجاه دلار اونجا مينويسن بيست تا ولي ده تا براي اجاره مودم ميگيرند هشت درصد ماليات و هزينه اوليه وصل و هزينه اشتراك اوليه ميزنه ميره به صد دلار
صدو پنجاه دلار پول برق ماهيانه هست اين عدد ا خيلي بيش از ايران هست و علتش هم ارزش پول ماست
اينجا يك لوله كش بياد خونه وفقط عيب رو تشخيص بده شصت دلار ميگيره و براي عوض كردن سيفون زير وان حموم دويست و بيست و هفت دلار گرفت

اينارو نوشتم دوستان كه ميان اينجا شرايطشون با هم متفاوته و اينكه كسي چيزي نمياره بنويسه شرايطش چي هست
من همه چيز آوردم ولي پشيمونم چرا چيزهاي بيشتري نياوردم مثلا روتختي خوب با ملافه هشو كه ايران ريختم دور شدصدو ابيست و هشت دلار! اين صدو بيست تا با سطل آشغال و لوازم شوينده و حوله و چند تا خرت وپرت اوليه زندگي توي تارگت در بدو ورودم شد هشتصد دلار!!!
بحث دلار را اينجا واقعا بايد جدي گرفت مخصوصا در روزهاي اول كه ما كرديت نداريم همه ديپوزيت ميخوان
برق صدو پنجاه تا
گاز صدو ده تا
تلفن براي هر نفر پانصد تا اگه بخواي كانتركت داشته باشي
اينترنت پنجاه تا
خونه شش ماه اول اجاره يك جا
ماشي نقد
و و و
اينايي كه گفتم واحدش دلار هست
اميدوارم اين مطالب بدرد شما بخورد

کیس نامبر: 2012as2xxxx
کنسولگری:انکارا
مصاحبه: فبريوري ٢٠١٢
کلیرنس: مارچ ٢٠١٢
دريافت ويزا: آپريل ٢٠١٢
تاریخ ورود به آمريكا: جون ٢٠١٢
تعداد افراد در این کیس نامبر: 3 نفر
پاسخ
با اجازه من هم شرایط زندگیمون رو می نویسم. فقط برای اینکه دوستان در نظر بگیرند که بعضی خرجها اجباری هستند و بعضی هاشون رو میشه یه جورایی سبک تر برگزار کرد.

خونه یه خوابه 75 متری ماهی 1390 تا (البته remodel نشده اش هم هست 1250 تا). با برق و آب و آشغال و نگهداری ماهی 1450 تا توی یه محله بسیار امن و زیبا

بسته 36 تایی نیم لیتری آب 3.8 دلار
نون لواش از ایرانی ها بسته ای 1 دلار

البته اون قیمتهایی هم که آرمان خان گفتند درسته. فقط باید حواستون رو جمع کنید.
همین آبی که 36 تاش زیر 4 دلاره، دونه ای 1.25 دلار هست. باید بدونین که چی رو از کجا بخرین.

یکی از بهترین پیشنهادهای من به شما میتونه آوردن قابلمه باشه. اینجا ایکیا و والمارت قابلمه ارزون دارند ولی اصلا فکر نکنین کیفیتشون به اندازه قابلمه های کویر باشه. من یه ماهی تابه بزرگ لازم داشتم که نیاورده بودم، از ایکیا خریدم تا بیاییم بیرون یه بسته دیگه کشیده شد روش و جاتون خالی تفلونش همون جا رفت. با یه فشار خیلی خیلی کم.
پیشنهاد دیگه من آوردن یه ست ملافه برای تختتونه. چون اگه هم بخواهید از اینجا بخرین به هر حال باید هر سه چهار هفته عوض کنین و بشورین.
پیشنهاد دیگه اوردن رومیزی و این چیزهای تزئینیه. یادم میاد راساراسا هم گفته بود که اگه بخواهین از این دست وسایل بخرین یا باید خیلی پول بدین یا کیفیت رو بی خیال بشین.
یادتون نره کتابهاتون رو بیارین با یه سری لوازم التحریر ابتدایی
از رزومه هاتون پرینت بگیرین و پنج شش سری بیارین. قبل پرینت حتما ده بیست بار چک کنین که اشتباه نداشته باشه و الا باید اینجا موهاتون رو بکشین و به خودتون حرفهای نامهربانانه بزنین.
حتما هر جا میرین لباس گرم هم یادتون نره. تقریبا هر جایی برین شبها احتیاج به یه کت نازک دارین
خانومها و اقایون بسته به شرایط خودشون جوراب و جوراب شلواری به اندازه لازم بردارین . اینجا کمی گرونه.
لباس مهمونی هم به اندازه 3-4 تا بیارین. لباس لوکس گرونه.
یه پلوپز 110 وات پارس خزر هم یادتون نره. حالش رو میبرین. (مخصوصاً اگه مثل من عاشق ته دیگ ایرانی باشین)
چاقوی خوب آشپزخانه هم اگه دارین بردارین بندازین گوشه ساکتون.
حوله هاتون رو بیارین. مخصوصا اگه حوله پوشیدنی میپوشین، اینجا من چیز خوب با قیمت مناسب ندیدم. و در نهایت یکی از دوستان زحمت کشید و مال خودم یرو از ایران اورد.
اینجا یه شلنگ هایی هست که به لوله آب فلش تانک متصل میشه و میشه تو دستشویی کار شستشو رو راحت انجام داد. تنها مشکلی که داره اینه که یه چیز 10 دلاریه و تو فروشگاههای ایرانی 50 دلار میفروشنش. اگه به کارهای فنی واردین ببینین میتونین یه جوری خودتون ایران یه چیزی جفت و جور کنین بیارین؟ یا اگه اماده اش رو ایران میفروشن با خودتون بیارین.

(اینم من اضافه کنم. از ما برای برق و گاز دپازیت نگرفتن و هزینه ماهیانه هر کدوم بین 25 تا 40 دلار می شه (بستگی به مصرفمون) برای آب و آشغال و فاضلاب و... هم حدود 40 دلار می گیرن. در ضمن من نمی دونم اونجایی که آرمان اجاره کرده شرایطش چه جوری یه ولی تو مجتمع ما وقتی چیزی خراب می شه (به خاطر استهلاک یا ...) در اولین فرصت و بدون گرفتن هزینه می یان تعمیرش می کنن، مگه اینکه مثلاً خودتون با یک حرکت آشی وازا برین تو دهن سینک دستشویی و ایپون بشه. اون موقع دیگه خودتون باید خرج کنین. یکی از ملاک های خوب بودن یه مجتمع اینه که تعمیراتش خیلی سریع انجام بشه و معمولاً مردم وقتی از دفتر مجتمع می خوان که بیان یه چیزی رو تعمیر کنن و اونها بیشتر از یه روز طولش می دن طرف می ره تو اینترنت کلی بد و بیراه می گه.)
شماره کیس :2011AS35XXX
دریافت نامه: 9 خرداد -- 30 می
ارسال فرمها: 11 خرداد-- 1 ژوئن
کنسولگری:آنکارا
مصاحبه: 10 مرداد-- 1 آگوست
دریافت ویزا:23 شهریور-- 14 سپتامبر
ورود به آمریکا: ۱۴ مهر--۶ اکتبر
دریافت سوشال:۱۵ روز بعد از ورود
دریافت گرین کارت: ۲۱ روز بعد از ورود

پاسخ
زن/شوهر و بچه دارهای محترم لطفا به حرفای دوستمون گوش کنین . مخارج بچه ها پدر صاحب بچه رو در میاره !
منم با ایشون همدردم ! البته بعد مدتی میتونید مخارج رو مقداری مدیریت کنین ولی مقداری ! اگر بخواید روی استاندارد های اینجا که بچه ها مهمترین نقطه اش هستن زندگی کنین ( یعنی بعد از چندی مجبورید ) به مخارج کمتر از ماهانه نفری 1000 دلار فکر نکنین (ایالت با هزینه متوسط ). مخارج گشت و خوراک و کلاس و استخر وغیره که هر کدوم داستانی هست. حالا یک خانواده 4 نفر چطور زن ومرد بتونن با کمک هم ماهانه 4000 دلار بسازن دیگه با خداست و شاید تا سالیان میسر نباشه.
پس بهترین چیزی که بدبختهایی مثل من ! (بلانسبت سایر پدرهای محترم) میتونن بیارن پوله .

ولی مرتبط با تاپیک : واقعا اگر فریت کردن ازاده و به ریال هست هر چی میشه بیارید. ما اوردیم و پشیمون نیستیم.
البته همونطور که شهرزاد گفتن لوازم برقی موتور دار به علت تفاوت سیکل حتی با ولتاز صحیح هم درست کار نخواهد کرد.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
(2012-07-15 ساعت 14:02)SH1A2R3 نوشته:  خانم هایی که رفتن اونور اب ایا وسایل زیر رو اگه بیاریم اونجا کار میکنه/؟
1- موصاف کن
2- اپیلیدی
3-سشوار
4-بابلیس
اخه ما خانمها بدون اینها نمیتونیم زندگی کنیم.!!!!!!!!!!!Big GrinTongue
من از آنجا یک مبدل ۱۱۰ به ۲۲۰ اونلاین خریدم ۵ دلار که برای مسواک شارژی عالی‌ جواب داد ولی‌ برای اوتو مو دستگاه روشن میشد ولی‌ اصلا گرم نمی‌شدSad(مثلا مناسب وات دستگاه هم بود ).خوب شد که فامیلمون سه تا اضافه داشتSmile
***2012AS16
تاریخ دریافت ویزا:29 March
تاریخ ورود به آمریکا :June 1
تاریخ دریافت گرین کارت : 20 June,Big Grin
تعداد افراد با این کیس:3
پاسخ
(2012-07-16 ساعت 12:25)cmbt نوشته:  من از آنجا یک مبدل ۱۱۰ به ۲۲۰ اونلاین خریدم ۵ دلار که برای مسواک شارژی عالی‌ جواب داد ولی‌ برای اوتو مو دستگاه روشن میشد ولی‌ اصلا گرم نمی‌شدSad(مثلا مناسب وات دستگاه هم بود ).خوب شد که فامیلمون سه تا اضافه داشتSmile
عالیه! غصه ام شده بود که باید مسواک شارژی نوی گرون قیمتمو بذارم برم.
میشه بگی مبدل را از کجا خریدی؟ چند واته؟ لینک لطفا
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: schaghayegh ، shkhmo ، كاميلا ، SH1A2R3 ، mitr.p ، armanbala ، sam11 ، ali234 ، mohammadrezah ، آلیس-1980
(2012-07-16 ساعت 12:42)frozen mind نوشته:  
(2012-07-16 ساعت 12:25)cmbt نوشته:  من از آنجا یک مبدل ۱۱۰ به ۲۲۰ اونلاین خریدم ۵ دلار که برای مسواک شارژی عالی‌ جواب داد ولی‌ برای اوتو مو دستگاه روشن میشد ولی‌ اصلا گرم نمی‌شدSad(مثلا مناسب وات دستگاه هم بود ).خوب شد که فامیلمون سه تا اضافه داشتSmile
عالیه! غصه ام شده بود که باید مسواک شارژی نوی گرون قیمتمو بذارم برم.
میشه بگی مبدل را از کجا خریدی؟ چند واته؟ لینک لطفا
Trisonic,نگاه قیافه‌اش نکنید ها!عالی‌ بود.چون مسواک و اوتو من هردو ۵۰ وات بودند ۵۰ وات گرفتم که برای اوتو جواب نداد و شروع کرد به داغ شدن ولی‌ برای مسواک اصلا داغ نشد .از آمازون گرفتم و این هم لینکش
http://www.amazon.com/50W-WATT-STEP-VOLT...110+to+220
***2012AS16
پاسخ
تشکر کنندگان: كاميلا ، schaghayegh ، SH1A2R3 ، frozen mind ، shkhmo ، mohammadrezah ، آلیس-1980
اتو 50 وات ؟ اگه گرم میشد چی کار می کرد اونوقت ؟ Big Grin

ترانسی که ایشون فرمودن برای مسواک و ریش تراش و اپیلاتور خیلی خوبه.
من برای سشوار محبوبم که اینجا پیدا نکردم ازش و از خانوادم خواستم برام بفرستن این ترانس رو خریدم. سشوارم 1000 وات بود اما محض احتیاط 1500 گرفتم. مشکلی ندارم باهاش . فقط به همون دلیلی که تند تر می چرخه دلم نمیاد زیاد ازش استفاده کنم. برای مواقع خاص استفاده می کنم.
پاسخ
(2012-07-16 ساعت 20:03)shahrzad_a نوشته:  اتو 50 وات ؟ اگه گرم میشد چی کار می کرد اونوقت ؟ Big Grin

ترانسی که ایشون فرمودن برای مسواک و ریش تراش و اپیلاتور خیلی خوبه.
من برای سشوار محبوبم که اینجا پیدا نکردم ازش و از خانوادم خواستم برام بفرستن این ترانس رو خریدم. سشوارم 1000 وات بود اما محض احتیاط 1500 گرفتم. مشکلی ندارم باهاش . فقط به همون دلیلی که تند تر می چرخه دلم نمیاد زیاد ازش استفاده کنم. برای مواقع خاص استفاده می کنم.
سلام.اگر گرم میشد طوری داغ میشد و مثل بنز مو صاف میکرد که بیا و ببین.Big Grin.من منظورم اوتو مو بود که اکثرا ۵۰ وات هستند ولی‌ اوتو لباس و سشوار وات‌های ب ۱۰۰۰ به بالا دارند.

***2012AS16
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، schaghayegh ، shahrzad_a ، shkhmo ، frozen mind ، Shezem ، Seattle2015 ، sam11 ، mohammadrezah ، آلیس-1980
علمايي كه اونجا هستند، بالاخره اتو و سشوار بياريم يا نه؟
2012, Bay Area, CA
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، shkhmo ، schaghayegh ، Shezem ، ali234 ، mohammadrezah
(2012-07-17 ساعت 08:27)hoseyn نوشته:  علمايي كه اونجا هستند، بالاخره اتو و سشوار بياريم يا نه؟

نیار دوست عزیز
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: كاميلا ، hoseyn ، shkhmo ، Shezem ، mitr.p ، schaghayegh ، SH1A2R3 ، frozen mind ، ali234 ، mohammadrezah ، آلیس-1980
براي اينكه از اونجا يه اتو و سشوار خوب خريد كنيم چه ماركي پيشنهاد ميكنيد.خوب باشه و با دوام.قيمتش چقدره؟از كجا ها ميتونيم مناسب بخريم؟مرسي.
اميدوارم جاي اين سوال اشتباه نباشه.براي اين ميخوام بدونم كه ببينيم ارزش اينهايي كه اينجا داريم چقدره.ارزش داره براش ترانس بگيريم و بياريم يا نه؟
2012AS00041XXX
دریافت نامه قبولی: 2011 , 15 Jul
سفارت: آنكارا
ارسال فرمها: 2011 , jul 25
کارنت شدن:june
دریافت نامه دوم:19 april
مصاحبه:12 june
دریافت کلیرنس:در انتظار كلير
2 نفر
هزینه ها:14000عکس+74000 DHl+ عكس12000+10000 بانك+200000 ترجمه+ 64000dhl+واكسنها 141000 +بليط 560000 تركيش فقط رفت

پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo ، Shezem ، schaghayegh ، SH1A2R3 ، honey62 ، mohammadrezah
دوستان عزيزم
به خدا واجبتر از اتو و سشوار چيزهاي ديگه اي هست كه اينجا نيست اتو من از تارگت خريدم نوزده دلار خيلي هم خوبه ولي پلوپز خوب با ذايقه ايراني اينجا نيست از ايران يه صدو ده ولتشو بگيرين صدو هيجده هزار تومن! كتري و قوري ست و خوشگل اينجا نيست روتختي اينجا گرونه زودپز خيلي گرونه ول كنيد اين برقي ها رو اينجا كار نميكنن
ببخشيد منظورم از اينجا خاك پاك آمريكا هست چون من اخيرا يك آمريكايي ايراني تبار شدم!!!! و با اينكه سه هفته هست اومدم همچين زبونم به فارسي خوب نميچرخه!!!
کیس نامبر: 2012as2xxxx
کنسولگری:انکارا
مصاحبه: فبريوري ٢٠١٢
کلیرنس: مارچ ٢٠١٢
دريافت ويزا: آپريل ٢٠١٢
تاریخ ورود به آمريكا: جون ٢٠١٢
تعداد افراد در این کیس نامبر: 3 نفر
پاسخ
(2012-07-17 ساعت 10:06)كاميلا نوشته:  براي اينكه از اونجا يه اتو و سشوار خوب خريد كنيم چه ماركي پيشنهاد ميكنيد.خوب باشه و با دوام.قيمتش چقدره؟از كجا ها ميتونيم مناسب بخريم؟مرسي.
اميدوارم جاي اين سوال اشتباه نباشه.براي اين ميخوام بدونم كه ببينيم ارزش اينهايي كه اينجا داريم چقدره.ارزش داره براش ترانس بگيريم و بياريم يا نه؟

کامیلا جان ، برای یک اتو و سشوار، زیاد دنبال مارک و اسمش نباش، هر چی بگیری، ۲ یا ۳ سال بیشتر برات کار نمی‌کنه. اینو تجربه ده‌ساله زندگی من در جامعه سرمایه‌داری میگه.
به علت اتوماسیون، هزینه تولید پایین آمده، و پیامد آن پایین آمدن قیمت نهایی است، و کارخانجات، از روی عمد، جنسشان را طوری می‌سازند که ۲ سال بعد خراب بشه و چون دستمزد تعمیرکار هم بالاست، شما دیگه میگی ولش کن میرم یکی نو می‌خرم. من خودم یک سشوار خیلی خوشگل! و باحال خریده بودم که ۳ سال هم ضمانت داشت و یک رادیوی بیدارکننده هم با همان ضمانت ۳ ساله داشتم که هردو بعد از ۴ یا ۵ سال خراب شدند، و دیگه ارزش هم نداشت که برم تعمیر کنم، سشواره بود حدودا ۲۰ یورو و رادیو هم ۱۵ یورو. تو آلمان که من بودم، دستمزد یک فنی‌کار کمتر از ۱۵ یورو در ساعت نبود!
مگر اینکه شما حرفه‌ات آرایشگری باشه که به یک سشوار حرفه‌ای احتیاج داشته باشی، که آنرا هم از فروشگاه‌های مخصوص فروش لوازم حرفه‌ای آرایشگری میتونی بگیری. اون موقع بهت میگم چی بگیریBig Grin
2012AS35xxx
مصاحبه در اوایل ماه می ۲۰۱۲ در فرانکفورت
ورود به آمریکا، اواخر ماه می همان سال Big Grin
۲۰ روز بعدش هم گرین کارت Wink
تجربه‌های من در اینجا و آنجا
کار هر بز نیست خرمن کوفتن ، گاو نر می‌خواهد و مرد کهن !
پاسخ
به جای اتو میتونید دستگاه بخار بگیرید که میز اتو هم نمیخواد ! ما یکی گرفتیم حدود 30 دلار و خوب هم کار میکنه و سرعتش از اتو کردن خیلی بیشتر هست. پرده و غیره و هم میتونید باهاش انجام بدید.
من سال پیش از قسمت انلاین یا سایت تو استور والمارت گرفتم.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
قابل توجه دوستان محترم. من دیروز توی H.E.B یک پلوپز ،آرام پز که بخار پز هم بود (black & decker) دیدم 15 دلار!! بابا اینقدر وسیله های سنگین نیارید. در ضمن بالش هم از 5 دلاری دیدم تا .......
فقط میخوام بگم اگر یکی از دوستان یه جای گرون خرید کرده، دلیل بر گرونی اون کالا نیست!
شماره کیس: 2012AS00026xxx
کنسولگری: ابوظبی
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 2011 10,Aug
تاریخ کارنت شدن کیس: احتمالا March 2012
تاریخ مصاحبه:11 March
تاریخ دریافت کلیرنس:یک ضرب :Big Grin
جمع تقریبی هزینه ها:
تعداد همراهان: 1 نفر

پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان