کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
چه چیزهایی میتوانیم با خود ببریم؟
(2012-07-17 ساعت 10:06)كاميلا نوشته:  براي اينكه از اونجا يه اتو و سشوار خوب خريد كنيم چه ماركي پيشنهاد ميكنيد.خوب باشه و با دوام.قيمتش چقدره؟از كجا ها ميتونيم مناسب بخريم؟مرسي.
اميدوارم جاي اين سوال اشتباه نباشه.براي اين ميخوام بدونم كه ببينيم ارزش اينهايي كه اينجا داريم چقدره.ارزش داره براش ترانس بگيريم و بياريم يا نه؟

من از costco که همه چی بجز کامپیوتر و دوربینش رو همیشه پس می گیره , سشوار CONAIR خریدم که یادم نیست 1800 بود یا 2100 . یونیزه هم می کرد 14.5 دلار . بازار سشوار و مو صاف کن و مو فر کن و همه چی دست CONAIR . دیگه هم نگران خراب شدنش نیستم Costco به دادم میرسه !
اتو هم اگه اتوی مو میگین Remington از تارگت یا والمارت یا امازون 40 دلار
اگه اتوی لباس می گین من شارک دارم مشکلی ندارم اما تحقیقی هم نکردم.
پاسخ
{ند روز پیش یکی از دوستان من با امارات برگشت به دالاس.......از ایران
تو فرم ننوشته بود مواد غذایی داره....اما زیاد داشت
اون ها همه 4 تا چمدوناشو باز کردند و یکی یک نگاه کردند..حتی داخل جیب های شلوار تو ساکش
همه چی هم داشت»
سبزی قرمه فریز شده (با سبته بندی اما بدون مارک). زرشک.زعفران و و و ...
این ها رو ریخت دور:
1- خرما....چون بسته نداشت
2- یک بسته کاملا بسته بندی شده که مخلوطی از پسته و بادام و غیره بود . و توش البته تخمه کدو بود(به خاطر تخمه کدو ریخت دور)
3- یک بسته تمام میوه های مخلوط ...که توش چون پرتقال با هسته بود انداختند دور
4- و در اخر تو جیب شلوارش که تخم خیار گذاشته بود ...
ولی خدا رو شکر بهسبزی و زرشک و زغفران و خاک شیر و ادویه و پودر لیمو عمانی و غیره کاری نداشتند
نتیجه اخلاقی:
این ها به دو چیز الرژی دارن:
1- بسته بندی نبودن
3- هرچیزی که تخم داشته باشه و احساااااااااس کنند که تو میتونی اون رو کشت بدی

اما ما که سال پیش با klm رفتیم فقط خرمای بسته بندی نشده رو انداخت دور
حالا نمیدونم این دوستم گفته بود غذا نداره و فهمیدن بیشتر گشتند یا نه

فقط محض اطلاع خواستم چیزی گفته باشم
[font=Times New Roman]صبورانه در انتظار زمان بمان ! هر چیز در زمان خودش رخ میدهد .
باغبان حتی اگر باغش را غرق اب هم کند درختان خارج از فصل خود میوه نمی دهند[/font]
پاسخ
(2012-07-18 ساعت 13:30)mitr.p نوشته:  {ند روز پیش یکی از دوستان من با امارات برگشت به دالاس.......از ایران
تو فرم ننوشته بود مواد غذایی داره....اما زیاد داشت
اون ها همه 4 تا چمدوناشو باز کردند و یکی یک نگاه کردند..حتی داخل جیب های شلوار تو ساکش
همه چی هم داشت»
سبزی قرمه فریز شده (با سبته بندی اما بدون مارک). زرشک.زعفران و و و ...
این ها رو ریخت دور:
1- خرما....چون بسته نداشت
2- یک بسته کاملا بسته بندی شده که مخلوطی از پسته و بادام و غیره بود . و توش البته تخمه کدو بود(به خاطر تخمه کدو ریخت دور)
3- یک بسته تمام میوه های مخلوط ...که توش چون پرتقال با هسته بود انداختند دور
4- و در اخر تو جیب شلوارش که تخم خیار گذاشته بود ...
ولی خدا رو شکر بهسبزی و زرشک و زغفران و خاک شیر و ادویه و پودر لیمو عمانی و غیره کاری نداشتند
نتیجه اخلاقی:
این ها به دو چیز الرژی دارن:
1- بسته بندی نبودن
3- هرچیزی که تخم داشته باشه و احساااااااااس کنند که تو میتونی اون رو کشت بدی

اما ما که سال پیش با klm رفتیم فقط خرمای بسته بندی نشده رو انداخت دور
حالا نمیدونم این دوستم گفته بود غذا نداره و فهمیدن بیشتر گشتند یا نه

فقط محض اطلاع خواستم چیزی گفته باشم

من کالیفرنیا زندگی می‌کنم، همین یکشنبه‌ای هوس کباب کوبیده کردیم، و با صاحب خونه‌ام رفتیم، یک فروشگاه که اسمش بود Wholesome Choice و جاتون خالی تمام این اجناسی که شما نام بردید را داشت، سیخ کباب کوبیده استیل با دسته چوبی هم داشت (made in China). گوشت گوسفند چرخ کرده هم داشت. نون سنگک و تافتون و بربری!! حتی نون قندی خودمون! بجای تخم خیار هم، خود خیار سبز قلمی را داشت Big Grin . انواع سبزیجات تازه. حالا برای دفعه بعد که برم اونجا، سبزیجات قرمه سبزی می‌خوام بخرم. صندوق‌دار هاش هم دو تا شون ایرانی بودند که کمی هم گپ زدیم.
راستی، این کباب کوبیده ما ایرانی‌ها، همه جای دنیا خاطر‌خواه داره، تو آلمان هم من می‌دیدم که آلمانی ها خیلی با اشتها می‌خوردندش Wink

2012AS35xxx
مصاحبه در اوایل ماه می ۲۰۱۲ در فرانکفورت
ورود به آمریکا، اواخر ماه می همان سال Big Grin
۲۰ روز بعدش هم گرین کارت Wink
تجربه‌های من در اینجا و آنجا
کار هر بز نیست خرمن کوفتن ، گاو نر می‌خواهد و مرد کهن !
پاسخ
اقا من موندم این تخم خیار رو کجا میخوان کشت بدن ؟ پوندی 85 سنت در فروشگاه چینی التماس میکنن که ببری ! از خیار گلخانه ای ایران بهتر هست. فکر کنم اگه خودت بکاری از این گرونتر در بیاد.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، mitr.p ، Shezem ، SH1A2R3 ، کامیلا ، idn ، schaghayegh ، sam11 ، ali234 ، mohammadrezah ، آلیس-1980
(2012-07-19 ساعت 05:13)soheilbadami نوشته:  اقا من موندم این تخم خیار رو کجا میخوان کشت بدن ؟ پوندی 85 سنت در فروشگاه چینی التماس میکنن که ببری ! از خیار گلخانه ای ایران بهتر هست. فکر کنم اگه خودت بکاری از این گرونتر در بیاد.

چه میدونم اقا سهیل..
بنده خدا دوست داشته تو خونه اش بکاره و از عرق جبین خودش خیار بخورهWink
هر کسی با یک چیزی کیف و حال میکنه دیگه
به هر حال گفتیم که فقط دونسته باشیدShy
[font=Times New Roman]صبورانه در انتظار زمان بمان ! هر چیز در زمان خودش رخ میدهد .
باغبان حتی اگر باغش را غرق اب هم کند درختان خارج از فصل خود میوه نمی دهند[/font]
پاسخ
من عاشق فروشگاه wholesome choice هستم. البته یک ساعت باهاش فاصله دارم. ولی به خاطر این فروشگاه هم که شده یک روز به اون منطقه move میکنم. الان هم دو هفته ای میشه که به شدت به قسمت شیرینی فروشیش فکر می کنم. تا کی قسمت بشه از خجالتش در بیام.

2010AS3xxx
پاسخ
تشکر کنندگان: Shezem ، schaghayegh ، SH1A2R3 ، کامیلا ، roze ، honey62 ، sam11 ، mehdi47 ، bayat_r ، mohammadrezah ، آلیس-1980
يك سوال..... آيا اين فروشگاه ها همه جا شعبه دارند؟ منظورم : walmart... 1dollary... Ikea ... , و بقيه جاهايي كه جنس هاشون ارزون هست.... من يكسري وسايلم رو نميتونم با خودم بيارم و مبدل برق هم كه سنگينه و ممكنه اصلا جواب نده.... براي همين ميخواهم ببينم ميتونم اونجا ارزون بگيرم يا نه!
راستي يه سوال هم در مورد آرايشگاه دارم كسي هست كه بتونه پاسخ بده؟ من تو تاپيك آرايشگاه هم پپرسيده بودم اما جواب كامل و قابل اطميناني نگرفتم...

ممنون
‍CN:2012AS4xxxx
رویت قبولی:6/15
ارسال فرمها:6/19
آنکارا
کارنت:April
نامه2 :19April
مصاحبه:19 June
دریافت ویزا: 21 June
ورود: 16 Sep
شهر: لس آنجلس
دریافت گرین کارت:
دريافت سوشيال: Sep 23
1نفر
هزینه:20Pic +88DHL+75Pass+58V+397Ti+200Tr+220$ M+ 220$ H+ 330$ Visa + 913Ti
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، Shezem ، darya ، کامیلا ، honey62 ، bayat_r ، mohammadrezah ، آلیس-1980
فروشگاههای walmart, .99cent, target,....همه جا هستند ولی ikea خیلی کمه. فقط تو بعضی شهرها پیدا میشه. ولی اینقدر جایگزین براش پیدا میشه که آدم در نمونه. کلا هر جا میرید محله های مکزیکی نشین رو پیدا کنید و از اونجاها خرید کنید. ما اوایل فقط از والمارت و تارگت خریدمون رو انجام میدادیم که خیلی گرون میشد. حالا از سوپرهای مکزیکی چینی عربی یا ایرانی خرید می کنیم که خیلی به صرفه تر هستند. مخصوصا سبزیجات و میوه. حتی برای مبلمان( می خواستم بگم furniture Tongue) هم من فروشگاههای مکزیکی دیدم که خیلی ارزون هستند.
2010AS3xxx
پاسخ
(2012-07-19 ساعت 10:21)mitr.p نوشته:  
(2012-07-19 ساعت 05:13)soheilbadami نوشته:  اقا من موندم این تخم خیار رو کجا میخوان کشت بدن ؟ پوندی 85 سنت در فروشگاه چینی التماس میکنن که ببری ! از خیار گلخانه ای ایران بهتر هست. فکر کنم اگه خودت بکاری از این گرونتر در بیاد.

چه میدونم اقا سهیل..
بنده خدا دوست داشته تو خونه اش بکاره و از عرق جبین خودش خیار بخورهWink
هر کسی با یک چیزی کیف و حال میکنه دیگه
به هر حال گفتیم که فقط دونسته باشیدShy

آخه بذر گیاه ممنوع الوروده که!!!!
داستان چیه اونوقت؟
من موندم ما ایرانی ها چرا اینجوری ایم؟؟
بابا جان میگه نیاااااااااار نبر دیگه!!! دنباله دردسری ها Smile
به آرزوم میرسم، شک ندارم Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: Shezem ، SH1A2R3 ، به گل ، roze ، honey62 ، mitr.p ، dr.sami ، كاميلا ، schaghayegh ، sam11 ، mohammadrezah ، آلیس-1980
سلام دوستان برید تو این سایت هر چی که میخواید از ایران ببرید رو انتخاب کنید کشورتون رو هم انتخاب کنید(ایران) با عدد های 0 و 1 نشون میده که میتونید وارد امریکا کنید یا نه:
https://epermits.aphis.usda.gov/manual/i...ON=pubHome
البته برنج رو همین یه ماه پیش یکی از آشناهامون با خودش برد تو فرودگاه همرو گرفتن ازش ریختن دور ولی اگه بسته بندی باشه فکر کنم باهاش کاری ندارند.(اینو یه خانومی تو آنکارا بهم گفت که دائم میرفت پیش دخترش.)
شماره کیس:2012AS00051xxx
کنسولگری: آنکارا
ارسال فرم ها:13 august
تاریخ کارنت شدن: 6 april
تاریخ مصاحبه:13 jun
جمع تقریبی هزینه ها:30000 T عکس + 500.000T ترجمه مدارک + 70.000T + T37000 پست DHL & TNT + بلیت و هتل 880.000
تاریخ دریافت ویزا: 14 jun Big Grin
پاسخ
برنج هاي ايراني در گوني هاي پارچه اي هستن كه سرشون دوخته شده.به نظرتون ميشه اينجوري برد؟ يعني بسته بندي حساب ميشه ؟
2012AS00041XXX
دریافت نامه قبولی: 2011 , 15 Jul
سفارت: آنكارا
ارسال فرمها: 2011 , jul 25
کارنت شدن:june
دریافت نامه دوم:19 april
مصاحبه:12 june
دریافت کلیرنس:در انتظار كلير
2 نفر
هزینه ها:14000عکس+74000 DHl+ عكس12000+10000 بانك+200000 ترجمه+ 64000dhl+واكسنها 141000 +بليط 560000 تركيش فقط رفت

پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، honey62 ، Shezem ، shkhmo ، 3pideh ، ali234 ، bayat_r ، mohammadrezah ، آلیس-1980
(2012-07-31 ساعت 09:49)كاميلا نوشته:  برنج هاي ايراني در گوني هاي پارچه اي هستن كه سرشون دوخته شده.به نظرتون ميشه اينجوري برد؟ يعني بسته بندي حساب ميشه ؟

[/quote]
یه نظرم اینطوری باهاش کاری ندارند،اون خانومی هم که به من گفته بود اگه بسته بندی باشه مشکلی نداره همین کارو کرده بود.من که تو سایت چک کردم نوشته بود بعضی از برنج ها یه نوع باکتری داره (اسمشو یادم نیست الان) به همین دلیل ورودش به امریکا ممنوعه احتمالا برنج ایرانی هم شامل همون میشه دیگه!Smile
من هم احتمالا همین کارو میکنم! ولی باز هم باید تحقیق کرد چون شاید به همون هم گیر بدن!
شماره کیس:2012AS00051xxx
کنسولگری: آنکارا
ارسال فرم ها:13 august
تاریخ کارنت شدن: 6 april
تاریخ مصاحبه:13 jun
جمع تقریبی هزینه ها:30000 T عکس + 500.000T ترجمه مدارک + 70.000T + T37000 پست DHL & TNT + بلیت و هتل 880.000
تاریخ دریافت ویزا: 14 jun Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: كاميلا ، SH1A2R3 ، Shezem ، Tomas ، schaghayegh ، shkhmo ، sam11 ، ali234 ، bayat_r ، mohammadrezah ، آلیس-1980
(2010-05-10 ساعت 12:22)N.D نوشته:  بچه ها کسی از آوردن قلیان خبر داره؟نگیرن تو فرودگاه بگن بساط لحو لعب آوردیBig Grin بعد سر حمل قلیان ببرنم زندانWink

دمت گرم همین که چشمم به واژه قلیون اوفتاد ترکیدم از خنده البته فک کنم الان دیگه واسه جواب خیلی دیر شده باشه و الان احتمالا داری تو سواحل میامی آفتاب میگیری اما فکر نکنم بردن قلیون عاقلانه باشه چون در هر صورت باید تمباکوشو تهیه کنی و یه مقدار خاصی میشه تمباکو برد تا اونجا که من میدونم اونجا هم هست میشه تهیه کرد تازه به قول شما تو فرودگاه ممکنه مشکوک بشن یا نذارن ببرینش
شماره کیس:2013AS36XX/تاریخ رویت قبولی:2012 May/کنسولگری:Ankara
مصاحبه:march / نتیجه مصاحبه:برگه صورتی.تاريخ کلير شدن برابر با سالگرد قبولىBig Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: Shezem ، dr.sami ، shkhmo ، 3pideh ، sam11 ، mohammadrezah
نه.قیلون بردن خیلی موردی نداره.اگه تو سایت های هواپیمایی خارجی برین نگاه کنید نوشته ک چقدر میتونید تنباکو ببرید.فکر کنم مقدارشم زیاده!!
یادم رفته دقیقا چقدر بود،بهتره خودتون برید سرچ کنید.

یکی از بستگان قلیون برد،البته قلیون کوچیک و اصلا گیر ندادنSmile
تونل ها نشان می دهند در دل سنگ ها هم میتوان راه ساخت.....

"اینجآ بجز دوری تــو چیزی به مــن نزدیک نیست"
پاسخ
تشکر کنندگان: Shezem ، frozen mind ، behzadb57 ، honey62 ، SH1A2R3 ، Tomas ، nahid.t ، storagemeter ، parsush ، shkhmo ، 3pideh ، sam11 ، mohammadrezah
(2012-08-01 ساعت 23:46)sepand88 نوشته:  
(2010-05-10 ساعت 12:22)N.D نوشته:  بچه ها کسی از آوردن قلیان خبر داره؟نگیرن تو فرودگاه بگن بساط لحو لعب آوردیBig Grin بعد سر حمل قلیان ببرنم زندانWink

دمت گرم همین که چشمم به واژه قلیون اوفتاد ترکیدم از خنده البته فک کنم الان دیگه واسه جواب خیلی دیر شده باشه و الان احتمالا داری تو سواحل میامی آفتاب میگیری اما فکر نکنم بردن قلیون عاقلانه باشه چون در هر صورت باید تمباکوشو تهیه کنی و یه مقدار خاصی میشه تمباکو برد تا اونجا که من میدونم اونجا هم هست میشه تهیه کرد تازه به قول شما تو فرودگاه ممکنه مشکوک بشن یا نذارن ببرینش

در آتلانتا قلیان از 60 دلار هست تا 80 دلار. البته در فروشگاه ایرانی دیدم. اگر کسی اهلش باشه بهتره از ایران بیاره چون در ایران ارزونتره.
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: schaghayegh ، el333 ، mitr.p ، nahid.t ، ASALI ، sayeh_m ، shkhmo ، 3pideh ، sam11 ، goody ، mdna ، mohammadrezah

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان