کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پورتلند، ایالت اورگون
... شهر بسیار زیبا و دوست داشتنی ..اما اگر درس نخونی کار نیست اگر اطلاعات دیگه ای می خواستین بپرسین ... در خدمت هستم ... .
پاسخ
میت می عزیز
در تایپیک های سال های گذشته راجع به این شهر صحبت شده و گفته میشه که آینده ی خوبی داره
ولی از یکی از دوستان سوال کردیم و گفتند که پاکستانیها و هندیها بازار کار در پرتلند را در دست دارند
شهر بسیار زیبایی هست و یکی از مجریان معروف وی ........ای از فارغ اتحصیلان دانشگاه پرتلند است
اسم این دوست عزیز کامبیز ح می باشد
2013AS17xx/ آنکارا / چهارنفر/ کلیرنس بعد از 146 روز / ساکرامنتو کالیفرنیا
پاسخ
تشکر کنندگان: kasrafo ، amir82 ، battosai ، mitme ، پدی ، itsmasoud ، خانه ، soruosh ، mohammadrezah ، Lemony ، soli asali ، zohre02 ، adonis2006 ، pari pariaaa ، msar ، h_aghapour ، barfi1
من به مدت ٥ سال است كه از ايران خارج شدم و در آمريكا در شهر پورتلند ساكن شدم، اجاره و مبالغ زندگي در اينجا بسيار ارزانتر از است و دليلش هم اينه كه مردم رو تشويق كنن از كاليفرنيا به اورگان پورتلند مهاجرت كنند. شهر زيبايي است ولي مثل شمال ايران همش بارونه. يكي ديگه از مزاياي پورتلند پرداخت نكردن ماليات هنگام خريد هستش

(2013-03-01 ساعت 14:47)marjani نوشته:  میت می عزیز
در تایپیک های سال های گذشته راجع به این شهر صحبت شده و گفته میشه که آینده ی خوبی داره
ولی از یکی از دوستان سوال کردیم و گفتند که پاکستانیها و هندیها بازار کار در پرتلند را در دست دارند
شهر بسیار زیبایی هست و یکی از مجریان معروف وی ........ای از فارغ اتحصیلان دانشگاه پرتلند است
اسم این دوست عزیز کامبیز ح می باشد

دوست عزيز من در پرتلند. زندگي ميكنم. بايد بگم كمتريت اقشار از پاكستان و هند هستند. يكي از مزاياي پرتلند اينه كه آمريكاهاش بيشتر از جاهاي ديگه است و زبان راحتتر ميشه ياد گرفت

(2013-02-28 ساعت 19:48)پدی نوشته:  جرا کسی دیگه اینجا چیزی نمی نویسه.اصلا تا حالا کسی پورتلند رفته

پورتلند ايرانياي كمتري داره دليلش هواي باروني هستش و ميشه يك ماه پشت سر هم و بدون قطع شدن بارون بياد. ولي بسيار ارزان و ماليات بسيار پايينه و به خاطر هين بارانش بسيار زيبا و سرسبز هستش
(2013-01-04 ساعت 21:38)mitme نوشته:  با تشکر از امیرمهاجر عزیز که لطف کردن و این تاپیک رو راه انداختن Smile
از دوستانی که تجربه زندگی‌ تو این ناحیه رو دارن خواهش می‌کنم در هرچه پر بارتر کردن این تاپیک و به اشتراک گذاشتن تجربیاتشون در اجاره مسکن، هزینه ها، ... (و به خصوص اطلاعاتی‌ که نمی‌شه با سرچ در اینترنت بهشون دست پیدا کرد) بهمون کمک کنن. مرسی‌ دوستان.

اگر قينت اجاره يك آپارتمان دو خوابه در كاليفرنيا ١٢٠٠ دلار باشه كه بيشتر هم هستش. در برتلند يا شهر هاي نزديك به پرتلند نثل بيورتن يا ليك آسويگو يا تايگرد اين مبلغ به ٨٠٠ يا حتي ٧٠٠ دلار ميرسه. بورتلند بسيار ارزانتر از جاهاي ديگه است

(2013-03-01 ساعت 02:27)alisarvareharchiabi نوشته:  ... شهر بسیار زیبا و دوست داشتنی ..اما اگر درس نخونی کار نیست اگر اطلاعات دیگه ای می خواستین بپرسین ... در خدمت هستم ... .

اگر درس نخوني هيچ جاي دنيا ديگه كار نيست. ولي اتفاقا شرايط كار براي دانشجوها و افراد بي نجربه در پورتلند بسيار بهتر از جاهاي ديگه هستش
پاسخ
همین طور که دوستان عزیز گفتن من هم اطلاعاتم در مورد پورتلند اینه که اتباع خارجی زیاد نداره و ساکنینش بیشتر امریکایی هستن. به نسبت شهرهای ایالت کالیفرنیا هزینه ها پایین تره و امکان یافتن شغل بیشتر. و طبیعت زیبایی داره. سیستم حمل و نقل عمومی خوبی داره.

[quote='Rezamotori' pid='285189' dateline='1362196633']
من به مدت ٥ سال است كه از ايران خارج شدم و در آمريكا در شهر پورتلند ساكن شدم، اجاره و مبالغ زندگي در اينجا بسيار ارزانتر از است و دليلش هم اينه كه مردم رو تشويق كنن از كاليفرنيا به اورگان پورتلند مهاجرت كنند. شهر زيبايي است ولي مثل شمال ايران همش بارونه. يكي ديگه از مزاياي پورتلند پرداخت نكردن ماليات هنگام خريد هستش
----------
دوست عزیز. خوشحالم که بالاخره یکی از دوستان مهاجرسرایی رو پیدا کردیم که ساکن پورتلنده. همه کسانیکه به این تاپیک سر میزنن مطمئنن مشتاقانه در انتظار اطلاعات بیشتر و دقیقتر در مورد این منطقه هستن. لطفا از تجربیات خودتون در مورد اجاره مسکن, شغل یابی, خرید ملزومات زندگی و هرچه که به نظرتون برای یه تازه وارد ممکنه دونستنش مفید باشه ما رو بی نصیب نذارین Big GrinWink
2013AS19$$/سه نفر/دریافت ویزا13مارچ/ ورود به امریکا 7 می/ مقصد پورتلند اورگان
سفرنامه
پاسخ
(2013-03-05 ساعت 11:29)mitme نوشته:  نسبت به بعضی ایالتهای دیگه (مثل کالیفرنیا) بهتره

میترا جان. در مورد فراوانی کار در حیطه تخصصی خودتون تحقیق بیشتری کنید.
البته من اطلاعات دقیقی ندارم ولی پورتلند یکی از گزینه‌های من در شمال غرب بود (به دلیل صفر بودن مالیات خرید کالا). با دوستم که در کوروالیس اورگون مشغول اتمام دورهٔ دکتراش هست مشورت کردم، میگفت کار برای ما تو این ایالت خیلی کمه و در مقابل سیاتل خیلی خوبه.
پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh ، amir82 ، ali234 ، پدی ، battosai ، mitme ، el333 ، itsmasoud ، marjani ، خانه ، mohammadrezah ، Soap McTavish ، soli asali ، pari pariaaa ، r.bazargan ، msar ، copol ، mrlzdh
شهر تمیزی به نظر میاد (البته از گوگل مپ) . من هم از پورتلند و هم از سیاتل خوشم میاد البته اگه رشته تحصیلیمو واسه ارشد نداشته باشن هر جفتشون حذف میشن از انتخابام. دانشگاه های پورتلند از لحاظ پذیرش دانشجوها چطور عمل میکنن سخت گیرن یا آسون؟
کیس نامبر: *** | تاریخ رویت قبولی: ... | تعداد افراد کیس: ۲نفر | ارسال فرمهای اولیه: ... | سفارت: ... | کارنت: ... | نامه دوم: ... | مصاحبه: ...
پاسخ
تشکر کنندگان: itsmasoud ، Lemony ، hushmandco ، soli asali ، zohre02 ، pari pariaaa ، msar
[عکس: Portland.jpg]

پورتلند Portland

پرتلند شهریست در نزدیکی تلاقی رودخانه های ویلامت و کلمبیا ریور، در شمال ایالت اورگان که با داشتن 587865 نفر جمعیت بیست و نهمین شهر پر جمعیت آمریکا به شمار می رود. پورتلند هم چنین پر جمعیت ترین شهر ایالت اورگان و بعد از ونکوور کانادا و سیاتل واشنگتن سومین شهر پر جمعیت منطقه ساحل شمال غربی آمریکای شمالی محسوب می شود. پورتلند به یکی از دوستدار ترین شهر های محیط زسیت یا به اطحلاح سبز ترین شهر های دنیا مشهور است.
واقع شدن این شهر در منطقه آب و هوایی ساحل غربی سبب گردیده این شهردر تابستان ها از هوای گرم و در زمستان ها از روزهای خنک برخوردار باشد. آب و هوای این منطقه برای پرورش گل رز مناسب است به همین دلیل برای بیش از یک قرن پورتلند به شهر گل رز شناخته می شده است. باغ های رز بسیاری از جمله International rose test garden در این شهر وجود دارند.

[عکس: oregon.jpg]

آب و هوای پورتلند اغلب آب و هوای معتدل مدیترانه ای توصیف می گردد با زمستان های مرطوب و معتدل و تابستان ها کرم مانند اغلب شهر های ساحل شمال غربی. تابستان ها در پورتلند گرم و نسبتا آفتابی هستند اما گاهی نیز می توانند نمناک باشند. گرم ترین ماه سال آگوست می باشد با متوسط دمای 27.3 درجه سانتی گراد در روز و 14.4 درجه سانتی گراد در شب. به خاطر موقعیت قرار گیری این شهر، پورتلند می تواند در ماه های جولای و آگوست با موج گرما روبرو شود که در بعضی مواقع دمای ان را به بالای 32 درجه سانتی گراد می رساند.
هزینه متوسط زندگی در این شهر 8.4 % بیشتر از متوسط ایالت اورگان و 17.1 % بیشتر از متوسط کل آمریکاست. درآمد متوسط سالیانه مردان در این شهر 38229 دلار و زنان 29279 دلار می باشد. نرخ بیکاری در این شهر در سال های 2000، 2010 و2012 به ترتیب 6.5%، 8.8% و 8.1 % بوده است. متوسط اجاره ماهیانه خانه در این شهر 813 دلار و متوسط قیمت خانه 292000 دلار می باشد.
کیس نامبر: **2013AS0083 / مصاحبه : ابوظبی، 17 جون 2013 / کلیرنس / تاریخ کلیر: 4 روز بعد 20 جون / مقصد : سیاتل

سفرنامه 1[b]

سفرنامه آمریکا
پاسخ
دوستان سلام
با تشکر از همه بابت اطلاعات مفیدتون,یه نکته که به نظر من مهمه ولی اکثرا نسبت بهش یه حالت منفی و تدافعی ایجاد شده جمعیت ایرانیان هست. گرچه من منکر رفتارها و حرکات نا شایست عده ای نیستم ولی ارتباط با هم زبان و فرهنگ و نمیشه نادیده گرفت چون قراره تمام زندگی و اونجا سپری کنیم و وجود هم چین ارتباطی باعث دلگرمی و جلوگیری از افسردگی میشه. کسی از communityایرانیها اطلاعاتی دقیق داره؟
ساکن
پاسخ
تشکر کنندگان: mitme ، پدی ، mohajer13 ، mohammadrezah ، Lemony ، hushmandco ، زری وحدتی ، soli asali ، zohre02 ، msar
ما میخوایم بعد سیزده بلیط بخریم, با چند تا آژانس تماس گرفتیم همه لوفتانزا رو پیشنهاد دادن. قیمتها هم تقریبا یکی بودن بجز یکی شون که منصف تر بود و احتمالا ازون بخریم . آلیتالیا هم هست که قیمتش خیلی پایین تره ولی به گفته دوستان کیفیتش پایین تره و میزان بار مجاز همم کمتر. تقریبا از گزینه های ما حذفه ولی قیمتش وسوسه کننده اس:-. لوفتانزا واسه بزرگسالان نفری حدود 4600و آلیتالیا حدود 3600_3700. یه جا هم لوفتانزا رو 4300 قیمت داد که به نظر ما خوب بود. من اگه بلیط گرفتم اطلاعات دقیق تر میدم. لطفا اگه شما هم اطلاعات جدیدی از نرخ بلیط و مسایل مربوط به اون بدست آوردید به اشتراک بگذارید. این قیمتهایی که گفتم همه یه طرفه و دو استاپه بود;-)
پی نوشت: راستی مقصد ما پورتلند اورگانه (په نه په ......)
B-)
سفرنامه
پاسخ
ما بالاخره بعد از چند روز تحقیق و رفت و آمد به دفاتر هواپیمایی امروز بلیط رو از لوفتانزا خریدم یه طرفه واسه 2 بزرگسال و یه کودک حدود 12900000 تومان, و هر نفر هم یک بسته مجاز هست چون پرواز کانکشن داخل امریکا 1بسته رو مجاز میدونه علیرغم اینکه پروازهای این هواپیمایی 2بسته رو مجاز میدونند! به امید خدا ماه آینده ما هم راهی هستیم.
باورش خیلی سخته ولی تقدیر ما این چنین رقم خورده. برامون دعا کنید. [عکس: smiley-transport007.gif]
سفرنامه
پاسخ
این مطلب رو تازه پیدا کردم گفتم شاید واسه بقیه دوستان هم که در مورد پورتلند سوال تو ذهنشون هست مفید باشه

Frequently Asked Questions and Answers about Living in Portland
سفرنامه
پاسخ
سلام
ما با پرواز قطر به نیویورک امدیم پرتلند
هر نفر یک مسیر 3 میلیون و 2 بسته 23 کیلویی مجاز بود
22 اپریل رسیدیم فقط دنبال شماره ملی مون رفتیم و چند تا فروشگاه را دیدیم
کنار رودخونه رفتیم و.... اینجا هنوز با ایرانی برخورد نکردیم
مکزیکی و سیاه هم کمه این چند روز هوا خوب و افتابی بوده شهر قشنگیه مشکل اینه که من هنوز تو پیاده روها ادم ندیدم فقط ما سه نفر پیاده را میریم . دوچرخه مجانی هم ندیدم ایستگاه دوچرخه بود که اجاره میدادن و ماشین های کوچکی کنار خیابان پارک هست که با گردیت کارت دربش باز میشه و میتونی مدتی ازش استفاده و وقتی نخواستی بزاریش هر جا که دوست داری من استفاده نکردم و نمیدونم اجاره اش چنده میخوام دوچرخه دست دوم بخرم دنبال کسی هستم که راهنمایم کنه .
برای ما که از شهر شلوغی مثل مشهد میایم و تو پیاده روها باید تو صف را بریم خیلی عجیبه مثل شهر ارواح میمونه .
کسانیکه ساکن پورتلند هستند پیام بزارند ممنون میشم
پاسخ
(2013-04-27 ساعت 17:04)alisarvareharchiabi نوشته:  شهلا خانوم کجای پورتلند ساکن هستین ؟
2145 ne hancock

Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: itsmasoud ، zohre02 ، msar ، barfi1
(2013-04-28 ساعت 11:05)شهلا 1346 نوشته:  
(2013-04-27 ساعت 14:06)abbas41 نوشته:  
(2013-04-27 ساعت 05:32)شهلا 1346 نوشته:  سلام
مکزیکی و سیاه هم کمه این چند روز هوا خوب و افتابی بوده شهر قشنگیه مشکل اینه که من هنوز تو پیاده روها ادم ندیدم فقط ما سه نفر پیاده را میریم . دوچرخه مجانی هم ندیدم ایستگاه دوچرخه بود که اجاره میدادن و ماشین های کوچکی کنار خیابان پارک هست که با گردیت کارت دربش باز میشه و میتونی مدتی ازش استفاده و وقتی نخواستی بزاریش هر جا که دوست داری من استفاده نکردم و نمیدونم اجاره اش چنده میخوام دوچرخه دست دوم بخرم دنبال کسی هستم که راهنمایم کنه .
برای ما که از شهر شلوغی مثل مشهد میایم و تو پیاده روها باید تو صف را بریم خیلی عجیبه مثل شهر ارواح میمونه .

سلام.
جای مارو هم خالی کنین .
ال ا
جای همه ایرانها خالیست

سلام.
ازحس انسان دوستانه شما سپاسگزارم ...Rolleyes
ولی هرچی فکرمیکنم نمیدونم شما چیچوری حساب کردی که 70میلیون ایرانی توی پورتلند جامیشن.Big Grin
به سراغ من اگر میاید نرم آهسته بیاید مبادا که ترک بردارد چینی نازک تنهای من.Rolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان: b_argi ، hushmandco ، زری وحدتی ، soli asali ، anahita 62 ، r.bazargan ، msar
(2013-04-28 ساعت 14:31)abbas41 نوشته:  
(2013-04-28 ساعت 11:05)شهلا 1346 نوشته:  
(2013-04-27 ساعت 14:06)abbas41 نوشته:  
(2013-04-27 ساعت 05:32)شهلا 1346 نوشته:  سلام

سلام.
جای مارو هم خالی کنین .
ال ا
جای همه ایرانها خالیست

سلام.
ازحس انسان دوستانه شما سپاسگزارم ...Rolleyes
ولی هرچی فکرمیکنم نمیدونم شما چیچوری حساب کردی که 70میلیون ایرانی توی پورتلند جامیشن.Big Grin

اینجا خیلی بزرگه و جا برای همه هست
ولی اگر ایران مثل پورتلند بود ما اینجا نبودیم و همه مردم ایران از امکاناتی که حقشون هست استفاده میکردند

(2013-04-28 ساعت 14:19)alisarvareharchiabi نوشته:  چه جای خوبی هستین شهلا خانوم نزدیک داون تاون هم هستید خونه اجاره کردید ؟ یا خریدید؟ سوالی داشتین من در خدمت هستم ...

ممنونم شما پورتلند زندگی کردید یا آشنایی دارید که نوشتید سوال داشتین در خدمتتون هستم
سایتهای کار یابی را میخواستم
در ضمن ما خونه یکی از اقوام بصورت موقت هستیم ولی ایشون سخت مشغول کار هستند و ما خیلی نمی بینمشون
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان