کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پورتلند، ایالت اورگون
این تاپیک را به درخواست mitme عزیز ایجاد کردم تا اطلاعات مربوط به ایالت اورگون در یکجا متمرکز شود.

ایالت اورگون در شمال غربی آمریکا، در جنوب ایالت واشنگتن و شمال ایالت کالیفرنیا و در غرب ایالت آیداهو قرار دارد.

[عکس: attachment.php?aid=2596]
عکس از ویکیپدیا

پرجمعیت ترین شهر ایالت اورگون، پورتلند، در نزدیکی مرز با ایالت واشنگتن قرار داشته و فاصلهٔ آن تا سیاتل واشنگتن ۲:۴۵ رانندگی است.
مالیات هنگام خرید (sales tax) در این ایالت صفر است.
نام مستعار (nickname) اورگون «ایالت سگ آبی» (Beaver State) میباشد.

لطفا اطلاعات و تجربیات خود را دربارهٔ ایالت اورگون در این تاپیک به اشتراک بگذارید.

ارسالهای غیر مرتبط و نیز ارسالهای غیر مفید و فاقد بار اطلاعاتی و مهاجرتی حذف خواهند شد.

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

پاسخ
وسایل نقلیه عمومی در پورتلند نسبت به دیگر نقاط بهتر است.وضعیت مدارس نیز خوب است .از نظر امنیت جزو شهرهای خوب امریکاست
.از جاماندگان سابق لاتاری 2013
پاسخ
با تشکر از امیرمهاجر عزیز که لطف کردن و این تاپیک رو راه انداختن Smile
از دوستانی که تجربه زندگی‌ تو این ناحیه رو دارن خواهش می‌کنم در هرچه پر بارتر کردن این تاپیک و به اشتراک گذاشتن تجربیاتشون در اجاره مسکن، هزینه ها، ... (و به خصوص اطلاعاتی‌ که نمی‌شه با سرچ در اینترنت بهشون دست پیدا کرد) بهمون کمک کنن. مرسی‌ دوستان.
2013AS19$$/سه نفر/دریافت ویزا13مارچ/ ورود به امریکا 7 می/ مقصد پورتلند اورگان
سفرنامه
پاسخ
از دید من شهر پورتلند میتونه برای شروع زندگی خوب باشه محاسن :
اجاره آپارتمان مناسب با قیمت خوب . هزینه کمتر جهت خرید موادغذایی . حمل ونقل شهری خوب . نداشتن مالیات بر خرید به غیر از خونه و زمین . داشتن مردمانی دوست داشتنی و مهربون ( اورگین جز ایالتهای اورپایی نشین میباشد) . وجود رستورانها با قیمتهای خوب . تمیز بودن شهر . امنیت بسیار بالا
معایب :
سردی هوا در بیشتر ماههای سال . یکنواخت بودن زندگی هز جهت داشتن جاذبه های توریستی . مالیات زیاد بر مسکن
پاسخ
یکی‌ از آشنایان دور ما ۲-۳سال پیش از طریق لاتاری رفته آمریکا. اوایل تگزاس بوده و الان مدتیه که پرتلند ساکن شده. در مورد وضعیت کار ازش پرسیدم گفت از کالیفرنیا خیلی‌ بهتره و یه مزیت دیگه ش اینه که هزینه هاش مناسبه. آب و هواش هم اونقدر سرد نیست. ولی‌ باز هم برای اطمینان ازش میپرسم.

این هم آدرس دو تا سایت که می‌شه ازشون اطلاعات خوبی‌ از این شهر به دست آورد:
http://www.portlandonline.com/
http://www.travelportland.com/
سفرنامه
پاسخ
شهری بدون «دزد دوچرخه»
بهای نفت در بازار جهانی سریع تر از ثانیه شمار ساعت بالا می رود. در آمریکا در طول سالها طرح های بسیاری برای کاهش وابستگی به منابع نفت خارجی در دست بحث و بررسی بوده است اما، ایالت اورگان در عین حال که به انرژی های تجدیدپذیر توجه نشان می دهد یک راه حل سنتی یافته است؛ دوچرخه سواری به جای خودرو سواری. اورگان بالاترین شمار دوچرخه سوار در کل آمریکا را دارد و از این جهت مشکل آلودگی هوا هم برایش مطرح نیست. مقامات اورگان طرحی دارند که دوچرخه های مجانی در ایستگاههای مترو، قطار، و تراموا بگذارند تا کسی مجبور نباشد دوچرخه اش را از این سو به آن سوی شهر ببرد و مثل یک وسیله ی حمل و نقل عمومی از آن استفاده کند و پس از استفاده آن را در محل توقف عمومی بعدی برای فرد دیگری بگذارد. از این طریق مردم بیش از پیش تشویق به استفاده از دوچرخه می شوند و دیگر خبری از دزد دوچرخه نخواهد بود. یعنی منطق دزدی دوچرخه مثل دزدیدن قطار شهری خواهد بود.
تصاویر پایین دوچرخه سواران در پورتلند اورگان و نمایشگاه دوچرخه های طراحی و تولید اورگان را نشان می دهد. سبک بودن، قابلیت تا شدن و حمل در عین حفظ زیبایی و استحکام از ویژگی های این دوچرخه هاست.
[عکس: 62219935908980083024.jpg]

[عکس: 79508136393656951372.jpg]

[عکس: 53516604576470143333.jpg]

[عکس: 51027739017910523530.jpg]

"نقل از وبلاگ برنامه افق سال 2008"
سفرنامه
پاسخ
جالبه بدونید که چند سال قبل پورتلند ارگان به عنوان یکی‌ از ۵ شهر سبز جهان شناخته شد. قسمتی‌ از این مقاله رو در ادامه نقل قول می‌کنم:
در دهه ی 1990 ، کشورهای صنعتی برای اقدامی در مقابل پدیده ی گرم شدن زمین و تغییرات آب و هوا با همدیگر متحد شدند . آنها با همدیگر پیش نویس پیمان کیوتو را نوشتند و تصویب کردند . این توافق نامه با هدف کاهش اثرات تغییر آب و هوا از طریق کاهش اثرات تغییر آب و هوا از طریق کاهش گاز گلخانه ای شناخته شده ، تصویب شده است .
این 6 گاز عبارتند از :دی اکسید کربن ، متان ، نیتروژن ، مونواکسید ، هیدروفلوئورکربن ها ، پرفلوئوروکربن ها و هگزافلوئوراید .
کشورهایی که از سال 1997 (که این پیمان بسته شد) به آن پیوستند قانون ملزم به پایبندی به هدف این قرارداد در جهت کاهش خروج گازهای گلخانه ای خود به میزان متوسط 5 درصد کمتر از میزان خروجی گازهای گلخانه ای شان در سال 1990 هستند . آنها باید تا دوره ی 2008 الی 2012 به این هدف دست یابند . (به نقل از بی .بی .سی ) برخی روش ها برای دستیابی به هدف این معاهده عبارتند از : استفاده از انرژی های تجدید شدنی شامل انرژی خورشیدی و نیروی باد ، روش های مناسب کشاورزی و ارتقاء بازده انرژی .
در این مقاله ما با 5 شهر سبز جهان آشنا می شویم که نه تنها به خاطر شیوه های کاری سبز بلکه به خاطر ابتکارات و مدیریت سبزشان ، برگزیده شده اند .
1 ـ مالمو ، سوئد ( Malmo )
2 ـ کپنهاگ ، دانمارک
3 ـ پورتلند ، اورگان
فق شهر پورتلند که کوه ماونت هود در آن دیده می شود .
[عکس: 50601384534798550247.jpg]
سبزی این شهر ، چندان جدید هم نیست.از سال 1903 ، پورتلندها ، شهرهایی امید بخش برای سراسر ایالات متحده آمریکا و جهان بوده اند تا فضای سبز را در برنامه های شهری خود بگنجانند . (در آمریکا چندین شهر با نام پورتلند وجود دارند ).30 سال پیش پورتلند این راه را با خراب کردن یک اتوبان 6 بانده برای ایجاد یک پارک ساحلی در مکان آن ، ادامه داد . در حال حاضر ، پورتلند دارای فضای سبزی به مساحت حدود 372 کیلومتر مربع است .که این فضای سبز شامل 119 کیلومتر مسیر برای دوچرخه سواری ، دو و پیاده روی است .
پورتلند مرز رشد شهری ای را تصویب کرده است که کنترل کننده ی دورنمای شهر است و 101 هزار کیلومترمربع از جنگل و مزارع را محافظت می کند .
پورتلند اولین شهر ایالات متحده بود که قانونی برای کاهش تولید گازهای گلخانه ای اش تصویب کرد و یکی از اعضای موسس "کمپین ( مبارزه ) شهرها برای محافظت از آب و هوا " بود . همچنین پورتلند برای چندین سال در بالای لیست شهرهای سبز در آمریکا و جهان قرار داشته است . این شهر 50 ساختمان دارد که در حد استانداردهای هیئت ساختمان های سبز ایالات متحده یا حتی بالاتر از آن ، هستند . ترکیب مناطق مسکونی و تجاری آن مناسب پیاده روی و دوچرخه سواری است . تقریباً یک چهارم افراد برای رفتن به محل کار از دوچرخه استفاده می کنند .
پورتلند ، برای آینده انرژی شهر ، اهداف جاه طلبانه ای در نظر گرفته است ، قرار است در سال 2010 کل انرژی شهر از طریق انرژی های تجدید شدنی تامین شود .این هدف شامل روش های ابتکاری نظیر پارکومترهای خورشیدی می شود .
4 ـ ونکوور ، کانادا
5 ـ ریکویک ، ایسلند
سفرنامه
پاسخ
آدرس کلاس های زبان رایگان:
http://www.portlandonline.com/omf/index....62&c=57911
البته سایت های دیگر مشابه لینک پایین هم بود که بنده در رایگان بودن آنها مطمئن نیستم:
http://www.meetgoodwill.org/services/esl
و
http://www.pcc.edu/prepare/esol/other-ways.html
پاسخ
این هم یه سایت جالب دیگه که اطلاعات خیلی خوبه توش میشه پیدا کرد. مثلا یه بخشی اش به Portland Neighborhoods descriptions and pictures پرداخته و اطلاعات نسبتا کاملی از نواحی مختلف به همراه تصویر گذاشته:
http://www.portlandpro.com/commun.html

http://www.portlandpro.com/
سفرنامه
پاسخ
این لینکها رو حتما ببینین سفری 3 دقیقه ای به پورتلند اورگان Smile :
visit Portland Oregon
Portland Oregon Travel Tips and Sites
سفرنامه
پاسخ
(2013-02-02 ساعت 01:08)پدی نوشته:  قیمت خانه برای 4 نفر آدم بزرگ در پورتلند چقدره؟تشکر

عزیزم مطمئنا بسته به منطقه ای که انتخاب میکنی داره. اتفاقا دیشب داشتم با آشنایی که اونجا دارم صحبت میکردم. دوباره در مورد قیمت مسکن حرف شد ایشون این سایت رو معرفی کردن. این سایت یه مزیتی که داره اینه که rate امنیت و مدرسه ها رو هم میده و اطلاعات خوبی میتونی از توش پیدا کنی.
امیدوارم مفید باشه Wink ....
سفرنامه
پاسخ
از دوست عزیز امیر خان ممنون که این بخش رو راه اندازی کرد. به زودی من هم با اجازه وارد میشم و کمی هم مطلب به این مطالب خوب اضافه میکنم
با هم ممنون از همه دوستان
2012AS63xxx
ورود به آمریکا: 22nov 2012 ایالت اورگان شهر پرتلند
پرواز:KLM
پاسخ
چه تاپیک خوبیه . یکی از شهر های مورد علاقه من پورتلنده . آخه فیلم (( تویی لایت)) و اونج بازی کردن
Smile
FinD DeaR GOD In YouRselF  And TheN EverYthinG  Happen For YoU ♥Smile
پاسخ
(2013-02-04 ساعت 14:38)arezoo bj نوشته:  چه تاپیک خوبیه . یکی از شهر های مورد علاقه من پورتلنده . آخه فیلم (( تویی لایت)) و اونج بازی کردن
Smile

ولی من فکر میکردم محل فیلم برداری فیلم سیتل بوده؟؟!!!!

رفتم سرچ کردم Big Grin
محل وقوع داستان که شهر فورکس در ایالت واشنگتن هست محل فیلمبرداری هم همون اطرافه منبع Tongue
من خودم به شخصه از طرفدارای پروپاقرص این فیلم هستم....
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: HAZARA ، arezoo bj ، babak82 ، itsmasoud ، خانه ، mohammadrezah ، Lemony ، soli asali ، adonis2006 ، msar ، aazitaa
جرا کسی دیگه اینجا چیزی نمی نویسه.اصلا تا حالا کسی پورتلند رفته
.از جاماندگان سابق لاتاری 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، soruosh ، soli asali ، adonis2006 ، hadi472 ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان