کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پورتلند، ایالت اورگون
(2017-06-22 ساعت 00:56)شهلا 1346 نوشته:  سلام دوستان عزیز در چهار سال اخیر مهاجران زیادی از خارج از آمریکا و داخل آمریکا به شهر زیبای پورتلند مهاجرت کردن ِ بطورکه خونه ها از دو سال پیش تا حالا حدود صد  هزار دلار افزایش قیمت داشته که نمیدونم ایا این افزایش قیمت در کل آمریکا بوده یا فقط پورتلند ِ در حال town house سه خوابه  حدود 250 هزار دلار میتونید پیدا کنید و خونه سه خوابه حدود350000 هزار دلار سایت zellow.com را چک کنید به پاسخ تمام سوالات در مورد اجاره و خرید خونه میرسید   ِ وام با در 3.77 تا 4.5 میتونید دریافت کنید ِ بانک on Pont. وام های خوبی واسه خرید خونه و ماشین میده ِ
کار نسبت به 4 سال پیش خیلی بهتر شده کمترین دستمزد ده دلار هست ِ
شرکت lam research الان استخدام داره حقوق برای assemble از 13 دلار تا 14و نیم داره پرداخت میکه ِ
کار مخصوصا برای رشته کامپیوتر و برق و پرستاری زیاد هست ِ شرکتهای  Intel  And tell and nike. جزو شرکتهای بزرگی هستند که 1200 نفر پرسنل دارن ِ
مدرک ایران هم قابل قبوله فقط سوالاتی که موقع مصاحبه میکنن کافی هست پاسخ بدهید این نشون میده تحصیل کردیده اید یا نه ِ
پورتلند تلگرام هم داره میتونید عضو بشیدِ ِ

LAM RESEARCH و Nike و Intel استخدام ندارند. بلکه از طریق Contractor یا همون پیمانکارها بصورت موقت که معمولا قرار دادهای نه ماهه و قال تمدید هست بصورت تمام وقت یا پاره وقت در آن کارخانه ها کار میکنید که معمولا این پیمانکارها برای کارهای Entry level نیرو میگیرند و باید مثل ربات کار کنید. البته فرضت خوبی هست برای گرفتن وقت مصاحبه با شرکت اصلی. و اگر شما در سایت نایکی بروید و مثلا برای PMO اپلیکیشن پر نمایید به هیپ عنوان به شما زنگ نمی زنند. چون سابقه کار و تجربه لازم در آمریکا و تخصص مورد نظر آنها را ندارید که مگر با کارکردن با پیمانکارها بدست نمی اید. و در واقع راه ورود به این شرکت ها در مرحله اول پیمانکارها هستند.

وقتی می گویید نایکی یا اینتل استخدام می کند یعنی بصورت مستقیم و این دوستان که تازه با اینجا می ایند و هرچه در سایت ها ثبت نام می کنند و بعد از ماها انتظار به نتیجه ای نمی رسند. فقط بخاطر اطلاعت ناقص. پس موجب سرگردانی مردم نشوید.
دوستان اگر دوست دارید در نایکی کار کنید باید به سایت شرکت MANPOWER و برای اینتل به Kelly Services مراجعه نمایید که فکر کنم در هیچ کدام از کارها اسمی مستقیم از نایکی یا اینتل نبرده و فقط مینویسند یه شرکت ورزشی و یا یک شرکت های تک. البته اگر واقعا تخصص بالایی داشته باشید با زبان عالی بازهم خیلی طول میشکد مستقیم اینتل یا غیره شما را استخدام مستقیم کند ولی اگر از طریق پیمانکار اقدام نمایید به راحتی می توانید برای موقعیت ها خوب با قرار داد مستقیم کار پیدا کنید.
من خودم سه ماه برای نایکی با پیمانکار کار کردم و در ماه چهارم بخاطر سابقه گرافیکم استخدام نایکی شدم.
کیس???1 مکان/تاریخ مصاحبهABD/Oct  آپدیت سفارتOct/27-Jan/27  آپدیت سیسDec/27-Jan/14/25/27-Feb/2/9 کلیر Feb/3
ISSUE: Feb/10

با آرزوی موفقیت
سفرنامه من

پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm ، Persischer ، sheghi ، copol
(2017-06-25 ساعت 16:18)شهلا 1346 نوشته:  یک خوابه 900 دلار به بالا دو خوابه 1100 به بالا

لطفا اطلاعات کامل به مردم ارایه بدهید که بعدا سر در گم نشوند. اجاره آپارتمان و خانه مستقل بستگی به منظقه و امکانات متفاوت است. که یانجا شما می توانید House هم بصورت یکخوابه پیدا کنید که بحث ان جدا می باشد و فکر کنم شهلا خانم منظورشون هموم آپارتمان بوده.
بله برخی از دوستان ما در شمال شرقی که منطقه چندان خوبی نیست دو خوابه بدون ماشین لباسشویی 750 دلار اجاره کرده اند. بنده سه بار اینجا در مناطق مختلف دنبال آپارتمان گشته ام. تجربه من از سایت https://portland.craigslist.org/d/apts-h...search/apa و مراجعات حضوری می باشد که این وب سایت طرفداران زیادی در آمریکا دارد و یکی از بهترین راه ها برای پیدا کردن آپارتمان مراجعه حضوری به آفیس هر مجتمع هست. چون خیلی از مجتمع ها اصلا آگهی اینترنتی ندارند و ا یا دارای لیست انتظار هستند که اصلا به آگهی نمیرسه. قیمت های زیر در مناطق خوب هر منطقه هست و هر منظقه جاهای ارزانتری هم دارد.
قیمت در Beavertonو Happy Valley برای یک خوابه با لباسشویی و یک دسشویی و حمام به همرا امکانات باشگاه و استخر تقریبا 1150+ حدود 700sqrf
قیمت در Beavertonبرای یک خوابه بدون لباسشویی و یک دسشویی و حمام به همرا امکانات باشگاه و استخر تقریبا فقط بین 30 تا 70 دلار متفائت است.
قیمت در Beaverton برای یک خوابه بدون لباسشویی و یک دسشویی و حمام بدون باشگاه و غیره با سال ساخت بالا حدود 950$
قیمت در Hilhsboro همانند بیورتون هست ولی در بخش قدیمی آن بسیار ارزانتر می باشد.
قیمت در N,NE برای یک خوابه با لباسشویی و یک دسشویی و حمام به همرا امکانات باشگاه و استخر تقریبا +1200$ می باشد. به دلیل نزدیکی به مرکز شهر قیمت ها مقداری بالاتر می باشد. البته بخش هایی که به مرکز شهر نزدیک هستند. در بخش هایی که دور هستند خیلی قیمت های پایینتر از هشتصد دلار هم پیدا می شود که البته محله های خوبی هم نیستند.
کیس???1 مکان/تاریخ مصاحبهABD/Oct  آپدیت سفارتOct/27-Jan/27  آپدیت سیسDec/27-Jan/14/25/27-Feb/2/9 کلیر Feb/3

با آرزوی موفقیت
سفرنامه من

پاسخ
تشکر کنندگان: Persischer ، sheghi ، dv2017 ، tadaee
کدام قسمت شهر پورتلند برای خونه خریدن خوب هست چه از نظر امنیت و قیمت ؟ ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-10-09 ساعت 08:26)ram777 نوشته:  کدام قسمت شهر پورتلند برای خونه خریدن خوب هست چه از نظر امنیت و قیمت ؟ ممنون

یکم پاسخ به این سوال سخته چون معیارهای خرید خونه زیاده و سلیقه ها. از نظر امنیت تقریبا همه حا خوبه فقط بخشی از Gresham و North. میگن یکم خوب نیست. اونم نه اینکه مخوف باشه و نشه زندگی کرد. شاید شبا ماشینا ویراژ بدن و از سر شب به بعد تعدادی ادم مست توی پیاده رو ها باشه. که هر جایی هم که اینجور شرایط هست پایس زیادتره. اینجا هم به معنای واقعی هرچی پول بدی آش میخوری . معمولا کسی نمی تونه چیزی را به شما قالب کنه. قیمت ها معیارهای مشخصی داره. در چند مورد که من مقایسه کردم بین مثلا Beaverton و. Lake Oswego و Happy Valley و North در شرایط مساوی خانه و سطح دسترسی به امکانات تفتوت فاحشی نیست. اگر قصد خرید دارید پیشنهاد میکن چندماهی اینجا زندگی کمید و خودتون بر اساس واقعیت از دید خودتون اقدام به خرید کنید.

با آرزوی موفقیت
سفرنامه من

پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، h_aghapour
بعد از خواندن تمامی پستهای این تاپیک
تشکر ویژه از دوستانی که خلاصه ای از تجربیات گرانقدرشون رو بصورت رایگان در اختیار ما قرار دادن
این بزرگترین کمک به کسانی هست که تصمیم به مهاجرت گرفتن
شهلا خانم
سایه خانم
نورتون1 عزیز
و بقیه دوستان دست همگی را به گرمی میفشارم
امیدوارم به بهترینا برسید
پاسخ
تشکر کنندگان:
مواظب باشید نزدیک ریل قطار نباشید
تعداد کیس : 4 نفر
ارسال مدارک : 91/4/21
نامه دوم :1 آذر   مصاحبه: 21 دی
کلیرنس :12/1 تحویل پاس : 12/14
صدور ویزا : 12/17 دریافت ویزا برای 3 نفر : 12/21
ورود آمریکا 92/2/2
پورتلند اورگان Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان عزیز کسی درباره شهر wilsonville اطلاعاتی داره. من هیوستون تگزاس هستم یه کار اونجا پیدا کردم خواستم ببینم چطوره ممنون.
**CN: AS2013000073
تعداد نفرات کیس:2
شهر : تبریز
رویت قبولی:Sep 1 , 2012
ارسال فرمهای اولیه:Sep 5 , 2012 - پست DHL
مصاحبه w2 may - سفارت ابوظبی - کلیرنس 42 روز

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-06-06 ساعت 11:16)yousef_eidi نوشته:  دوستان عزیز کسی درباره شهر wilsonville اطلاعاتی داره. من هیوستون تگزاس هستم یه کار اونجا پیدا کردم خواستم ببینم چطوره ممنون.

من قبلا مدتی اونجا کار کردم. یکی از شهرهای نسبتا کوچیک ولی صنعتی اطراف پرتلند هست که در صورت نبود ترافیک حدود 20 الی 30 دقیقه تا مرکز شهر پرتلند فاصله داره. اجاره خونه هم نسبتا خوبه یک خوابه از 800-900 دلار و دو خوابه از 1000 دلار ماهیانه شروع میشه حدودا
مورد دیگه ای بود بگین تا راهنمایی کنم.
شماره کیس: 54XX
تاریخ رویت قبولی: May 5
کنسولگری: Abudhabi
تعداد افراد منظور در کیس : 2
مصاحبه: 16 اپریل 2016
دریافت ویزا: 20 اپریل 2016
ورود به آمریکا: 14 جون 2016
دریافت گرین کارت:
جمع تقریبی هزینه‌ها:
پاسخ
تشکر کنندگان: yousef_eidi ، Norton1 ، copol
(2018-06-14 ساعت 22:42)rioox نوشته:  
(2018-06-06 ساعت 11:16)yousef_eidi نوشته:  دوستان عزیز کسی درباره شهر wilsonville اطلاعاتی داره. من هیوستون تگزاس هستم یه کار اونجا پیدا کردم خواستم ببینم چطوره ممنون.

من قبلا مدتی اونجا کار کردم. یکی از شهرهای نسبتا کوچیک ولی صنعتی اطراف پرتلند هست که در صورت نبود ترافیک حدود 20 الی 30 دقیقه تا مرکز شهر پرتلند فاصله داره. اجاره خونه هم نسبتا خوبه یک خوابه از 800-900 دلار و دو خوابه از 1000 دلار ماهیانه شروع میشه حدودا
مورد دیگه ای بود بگین تا راهنمایی کنم.

یکی از جاهایی هست که ریت جرم و جنایتشم پایین هست ولی یکم از خود پورتلند دوره و مسیرش به پورتلند همیشه ترافیک داره. البته شاید هم نیازی واقعا نداشته باشید مرتبا به پورتلند بروید.

با آرزوی موفقیت
سفرنامه من

پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام و عرض ادب و احترام خدمت شما یک سوال داشتم ممنون میشم اگه راهنمایی کنید..... میخواستم بدونم اگه کسی از یک ایالت دیگه مثلاً واشنگتن سفر کنه به پورتلند آیا برای خرید باید مانند ایالت واشنگتن مالیات بر خرید بده یا اینکه نباید مالیات روبده؟منظورم اینکه آیا مالیات بر خرید در پورتلند برای همه صفر هست یا فقط برای شهروندان ساکن پورتلند اورگن؟ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-11-02 ساعت 03:43)behjat نوشته:  
(2016-10-31 ساعت 03:27)ali.nemati نوشته:  سلام دوستان
من در ایالت اورگون زندگی میکنم. اگه سوالی بود در خدمتم.
من در شهرستان multnomah هستم  شهر پورتلند.
از دانشگا ه های مشهور و محبوب این ایالت می توان psu , ou , osu نام برد.
همچنین کالج های خوبی هم داره
pcc, mhcc که من با هر دوشون سرکار داشتم.
بیشتر دانشجویان دوست دارند برند psu  چون در مرکز شهر قرار داره و اون دو دانشگاه دیگر 90 تا 120 مایل فاصله از پورتلند داره
خالی از لطف نیس ک بگم osu, ou از تاپ دانشگاه های این ایالت هست.
از شرکت های معتبری ک در این ایالت هستند میتوان نام برد
کامپیوتر : فایرفاکس ، اینتل و مایکروجیپ
دیگر : ادیداس ، نایک، بوینگ . کلومبیا اسپورت کمپانی
در پایان باید به دوستانم عرض کنم برای امدن به آمریکا شما یکی از دسته ها زیر هستد که در موردش بیشترفکر کنید
1- داشتن زبان عالی و مدرک لیسانس به بالا
2- سرمایه گذار بودن
اگر قصد دارید با زبان و تحصل اینجا زندگی کنید خیلی عالی هست اما در جریان باشید که باید یک مقطع تحصیلی رو اینجا بگذرانید مثلا شما لیسانس دارید برای داشتن کار خوب بهتر هست که ارشد رو اینجا بگذرونید (تافل و جی ار ای در برخی رشته ها نیاز هست)
حد اقل کار در این ایالت 40 ساعت در هفته هست
مبلغ مینیم حقوق 9.25 $
پرداخت حقوق ماهیانه
در کل میتوان با پرداخت ماهی 1800$ یه زندگی راحت داشته باشید. (ریز خواست عرض میکنم)
من زیاد در این وبسایت قبل از اومدن سرچ میکردم. و الان در موقعیت شهروندی هستم. کسی سوالی داشت خوشحال میشم جواب بدم.
عکس زیر نمایی از واتر فال در نزدیکی اپارتمان بنده است.[عکس: Multnomah_Falls_with_Visitors_-_Near_Por...A_-_02.jpg]

سلام دوست عزیز ممنون از راهنماییهاتون، نمیدونم در این مورد که سوال میکنم اطلاعی دارید یا نه، بهرحال من و شوهرم ساکن لس آنجلس هستیم اینجا برای افراد بالای ۶۵ سال قانونی به نام capi  داره که ماهانه ۸۸۰ دلار تا زمانی که سیتیزن بشیم به شوهرم پرداخت میکنند، میخواستم بدونم آیا پرتلند هم همچین قانونی داره یانه،؟ ممنون میشم اگر میتونید جواب سوال من رو بدهید بازهم ممنونم و امیدوارم از منظره زیبایی که نزدیک آ پارتمانتون هست حسابی لذت ببرید

بسیار عالی. فقط حداقل حقوق افزایش کرده و خیلی از شرکت های بزرگ مثل آمازون 17 دلار در ساعت پرداخت می کنند ولی اکثرا حدود 12 دلار

با آرزوی موفقیت
سفرنامه من

پاسخ
تشکر کنندگان: inanna
سلام دوستان همسر و فرزندانم حدود یکماه است که به صورت مهاجر از ایران به پورتلند آمده اند و الان با خانواده برادرش زندگی میکنند. سوالی از شما دارم آیا جامعه ایرانی در اورگان در شبکه مجازی مثل تلگرام و ... آدرسی دارند که بتونم با ایرانی ها در تماس باشم. قبلا از پاسخگویی شما ممنونم.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان