کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک
دوستان شرايط برادرم رو در پست هاي قبلي گذاشتم اما خوب جوابي هم نگرفتم
اما يه سوال دارم
بردار من تنها داره اقدام ميكنه براي ويزاي توريستي
و خانومش باردار هست
ايا اين بارداري خانومش ميتونه تاثيري در افزايش درصد كرفتن ويزا داشته باشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-08-02 ساعت 07:30)farrokh33 نوشته:  سلام دوست عزیز راجع به این که ویزا یک ضرب ویا کلیرنس هست من تجربه ای دارم بازگو میکنم شاید به دردتون بخوره
اوایل مارچ من به اتفاق خانم وپسر 14ساله ام درآنکارا مصاحبه داشتیم کلی مدارک ترجمه شده +اصل آنها رو هم باخودمون بردیم سفارت .مصاحبه ما کمتر از یک دقیقه طول کشید به هرسه نفر ما یکضرب دادند حتی یک برگ از مدارک رو ازما نخواست فقط به ماگفت تبریک میگم سه روز دیگه برید پست وپاسپورتای همراه ویزاهاتون رو بگیرید الان هم آ م ر ی ک ا هستیم واوایل شهریور برمیگردیم ایران
البته من بار سوم بود ویزا میگرفتم وخانمم وپسرم بار چهارم
دو دفعه قبل من به خاطر سربازی کلیرنس خوردم وحدو دکمتر از 3ماه طول کشید تا کلیر شدم
خانم وآقایی رو تو هتل دیدم که روز قبل از ما مصاحبه داشتند ویکضرب گرفته بودند میگفتند یکی دو  ماه قبل ذرارمنستان مصاحبه داشتند ریجکت شده بودند حالا آمده بودند آنکارا ویکضرب گرفتند
پدر ومادر دیگه ای رو دیدم که اونا هم یکضرب گرفتند
واما نتیجه گیری من از این چند بار مصاحبه...
1-اینکه میگن کدام سفارت ویا کنسولگری بهتر ویزا میده به نظر من فرقی نمیکنه چون ما هم دبی مصاحبه رفتیم وهم آنکارا (راجع به ارمنستان اطلاعاتی ندارم)
2- به پدر ومادر به راحتی ویزا میدن چون برای دیدارخانواده اهمیت زیادی قایلند.حتی اگر پدر به خاطر سربازی ویا مادر به خاطر شغل دولتی کلیرنس بخورن ولی کمتر از 3ماه کلیر میشن مگر اینکه مشکل خاصی باشه
3-توصیه میکنم اگر پدر خدمت رفته یاشغل دولتی داره ومادر هم شغل دولتی دارند وبار اول هست میرند مصاحبه طوری برا رفتن به آ م ر ی ک ا برنامه ریزی کنند که سه ماه قبل برن مصاحبه تا اگر کلیرنس خوردند فرصت کافی داشته باشند.
4-همه مدارکی رو که میدونید وهمه توسایت نوشتند مثل شناسنامه و.....ترجمه کنید وبا خودتون ببرید ممکنه آفیسر بخواد برا احتیاط با خودتون ببرید سفارت فقط ترجمه ها رو به تایید وزارت خارجه ویا دادگستری نرسونید چون نیازی نست وپول بیخودی هزینه میکنید فقط سربرگ ومهر دارالترجمه باشه کافیه
5-تمکن مالی هم فقط آخرین مانده حساب باشه واصلا نیازی به گردش حساب نیست(البته اگر گردش حساب خوبی دارید هم انجام بدید ولی اصلا نیازی ندارید)
...درخاتمه اگر باز هم پرسشی داشتید درخدمتم تندرست وشاد باشید

سلام دوست عزیز درصورت امکان لینک سایتی را که فرمودید لیست مدارک آنجا هست برای من بفرستید و ضمنا راهنمایی کنید چطوری میتونم از سفارت ارمنستان وقت بگیرم . ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: payamshad
(2016-09-09 ساعت 07:02)elima1980 نوشته:  اطلاع دارید سفارت دبی یا ابوظبی به تازگی وقت مصاحبه باز شده یا نه ؟
مدتی منتظر هستیم وسفارت تاریخی باز نکرده

من الان نزدیک به دو ماهه که منتظرم و خبری نیست. واقعا متاسفم برای این شرایط تحقیر آمیز که برای گرفتن یه ویزای ساده مهاجرتی اول باید چند ماه منتظر باشیم تا عربهای گرامی لطف کنن و وقت رو آزاد کنن. بعد باید تازه از خودشون ویزا بگیریم بریم اونجا تازه اونا بگن برو حالا دنبال نخود سیاه تا خبرت کنیم و دوباره بریم از امارات ویزا بگیریم و ....
واقعا اگر اسم این خفت نیست چیه ؟
لاتاری 2013
پاسخ
تشکر کنندگان:
پدر و مادر من تازه کلیرنس شدن از سفارت انکارا و توی نامه شون اومده که مدارک رو به پستی که موقع ثبت نام انتخاب کردید بفرستید،خواستم بدونم که باید مدارک رو قبل از رفتن پست کنن به اونجا یا اینکه با خودشون ببرن همون موقع؟؟؟
مرسی
برنده 2014
کیس نامبر 71XX
1 نفر
مقصد: دالاس
ویزای یک ضرب (ایروان)
Cool
پاسخ
تشکر کنندگان:
من چندین ماه پیش دنبال وقت سفارت تو ایروان واسه والدینم بودم که بعد از کلی چک کردن و تماس با سفارت مشخص شد که وقت به ایرانیا کم میدن تو ایروان (این رو متصدی سفارت که توی ایروان بود و فارسی صحبت میکرد گفت، بقیه جاها رو نمیدونم)
خیلی ها میگفتن که بعضی آژانسها هستن که میتونن وقت بگیرن با گرفتن یه مبلغ! (البته من همین رو به طرف تو سفارت گفتم که منکرش شد و گفت همچین چیزی نیست و اونها هم از همین سایت استفاده میکنن (طرف دیگه تو آمریکا هم همینو گفت) و فقط بعضی آژانسها سکونت طرف رو میزنن ایروان تا وقت بگیرن که ممکنه مشکل ایجاد کنه بعدا)
خلاصه بگم، با چند تایی آژانس هم صحبت کردم و چیزی که دستگیرم شد اینه که این آژانسهای (حداقل اونهایی که من باهاشون صحبت کردم) هیچ کار خاصی نمیتونن بکنن الا اینکه سایت رو چک کنن و اگه باز شد وقت بگیرن که مبالغ هم از نفری حدود 200 هزار تومن بود تا 200 دلار! و وقتی ازشون میپرسیدم که حدودا کی میتونین وقت بگیرن جواب این بود که مشخص نیست!
خب اگه مشخص نیست اصلا که خودمم دارم همینکارو میکنم و میدونم که نمیدونم کی موفق میشم وقت بگیرم Big Grin
بعد کلی پرس و جو کلا بیخیال آژانس شدم، چون نتیجه گیری من این بود هیچ کاری نمیتونن بکنن.
پس تصمیم گرفتم خودکار سفارت رو چک کنم که این کار رو هر ده دقیقه یکبار انجام دادم به مدت چندین ماه! و اگه وقتی آزاد میشد ایمیل به چند نفر ارسال میکردم که اگه من خواب بودم (به وقت ما شب، وقتها آزاد میشه) حداقل بقیه افراد خانواده یه نفر باشه وقت بگیره.
تا اینکه هفته پیش قبل خواب، دیدم رو گوشیم 4 دقیقه قبلش ایمیل اومده که وقت آزاد شده، با عجله رفتم وقت بگیرم که دیدم بسته شده! (یعنی 5 دقیقه بعد ازون وقت خالی خبری نبود)
با ناامیدی تقویم وقت رو تا آخرای 2017 رفتم و برگشتم و همینجوری مونده بودم که چیکار میشه کرد که دیدم دو روز توی ژانویه باز شده، فوری یکیشون رو انتخاب کردم و تا بیام ساعت رو انتخاب کنم پر شده بود و رفتم سراغ بعدی و موفق به گرفتن وقت شدم Smile
توی چند دقیقه بعدی (ده دقیقه بعدی چک کردن سایت) یه ایمیل دیگه گرفتم که میگفت دو روز دیگه وقت آزاد شده که من خوشحال از اینکه بلخره یکیشو گرفتم.
فردای اونروز که دوبراه ایمیل رو چک کردم، دیدم ایمیل دوم برای دو روز دیگه غیر از اون روزهایی که من آنلاین دیدم وقت آزاد رو فرستاده.
حرافی کردم که نتیجه رو هم بگم.
حین اون ده دقیقه دو روز وقت رو آزاد کرده بودن که به ده دقیقه بعدی بخواد برسه گرفته شده بود که اصلا چک خودکار من نتونسته بود اونها رو ببینه (به دلیل ده دقیقه فاصله زمانی)

پس وقتی وقتها آزاد میشه، یه نفر میشینه و یکی یکی اینها رو تو سیستم آزاد میکنه که معنیش میشه اگه دیدین وقت آزاد نیس، اگه یه دور دیگه بزنین شاید آزاد شده باشه.
متاسفانه اینا خبرای خوبی نبود و فقط یه ویو میداد که چطوری این وقتای آزاد کار میکنه. ممکنه سفارتهای دیگه وقت گرفتنشون راحتتر باشه.

من چون توی این تاپیک سوال پرسیده بودم راجع به این مسئله، خواستم نتیجه رو هم در میون بذارم، شاید کسان دیگه هم بودن که خواستن بدونن مسئله وقتهای مصاحبه واسه ویزای توریستی چطوری کار میکنه تو ارمنستان
مصاحبه:6/28/12
مشاهده کلیرنس:8/8
تحویل پاسپورت به سفارت:8/13
دریافت ویزا:8/15
تاریخ رفتن:9/18
اپلای برای سیتیزن: 12/30/17 بصورت آنلاین https://www.uscis.gov/file-online/log-online-filing

مهمه که قبل از اومدن بدونی چیکار میکنی.

http://www.mohajersara.com/thread-4459.html
پاسخ
تشکر کنندگان: sina454 ، Mhb_n ، alireza_guitar
(2016-09-05 ساعت 12:53)Hamed_402 نوشته:  دوستان ی سوال  با گرین کارت میشه مادر و پدر برد آمریکا ؟
اگه بله . حداکثر برای چه مدت ؟
من در حال اقدام هستم والدینم رو واسه سفر بیارم اینجا ولی یه سوال پیش اومد واسم، با توجه به تاریخهای امضات خواستم بدونم، شما خودت الان اومدی آمریکا یا نه؟ و اگه اومدی با توجه به اینکه احتمالا هنوز به سال مالیاتی نخوری و مالیات ندادی و هنوز مشخص نیس درآمدت و این چیزا احتمال داره سخت باشه. اگه درست یادم مونده باشه یه سری مدارک ازت میخوان که یکی از مدارکی که من تهیه کردم نامه از محل کارم بود که از کی شروع به کار کردم و نوع قراردادم چیه (خاطرم نیست که دستمزدمم توش بود یا نه) و چیزایی مثل اینکه بیمه عمر داری یا نه و ازین چیزا میخوان ازت که مطمئن شن بلحاظ مالی چقدر مستحکمین (مهمه چقدر واسه اداره مالیات فرستاده باشی)
اینو بخون شاید جالب باشه واست http://www.immihelp.com/visitor-visa/spo...ments.html
اپلای برای سیتیزن: 12/30/17 بصورت آنلاین https://www.uscis.gov/file-online/log-online-filing

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-09-23 ساعت 06:20)sce نوشته:  
(2016-09-09 ساعت 07:02)elima1980 نوشته:  اطلاع دارید سفارت دبی یا ابوظبی به تازگی وقت مصاحبه باز شده یا نه ؟

من الان نزدیک به دو ماهه که منتظرم و خبری نیست. واقعا متاسفم برای این شرایط تحقیر آمیز که برای گرفتن یه ویزای ساده مهاجرتی اول باید چند ماه منتظر باشیم تا عربهای گرامی لطف کنن و وقت رو آزاد کنن. بعد باید تازه از خودشون ویزا بگیریم بریم اونجا تازه اونا بگن برو حالا دنبال نخود سیاه تا خبرت کنیم و دوباره بریم از امارات ویزا بگیریم و ....

اول اینکه مهاجرت و ویزای مهاجرت همچین ساده هم نیستا! Big Grin
دوم اینکه این لفظ عرب گرامی رو بعد اومدن به کار نبر، کلی بار منفی داره Cool
سوم اینکه وقت رو فکر میکنم سفارت آمریکا میده و به کشوری که سفارت توشه ربطی نداره Rolleyes
راجع به خفت و این چیزام حرف نمیزنم که وطن فروشی اینا نکرده باشم Sad

خلاصه اینکه حرفام رو زیاد جدی نگیر و دلگیر نشو اما وقتی میگیم "عربهای گرامی" باید انتظار اینو داشته باشیم که بقیه هم به ما همین رو بگن که خلاصش میشه اگه قدرت دست ما بود شاید بدتر عمل میکردیم Wink

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-02 ساعت 08:26)j1970 نوشته:  
(2016-09-23 ساعت 06:20)sce نوشته:  

اول اینکه مهاجرت و ویزای مهاجرت همچین ساده هم نیستا!  Big Grin

فازت چیه رفیق ؟
صحبت از ویزای توریستی می کنیم نه مهاجرتی.
من برای والدینم دارم اقدام می کنم.
در آخر بازم میگم این شرایط در شان ما نیست.
موفق باشین.
لاتاری 2013
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-02 ساعت 08:18)j1970 نوشته:  
(2016-09-05 ساعت 12:53)Hamed_402 نوشته:  دوستان ی سوال  با گرین کارت میشه مادر و پدر برد آمریکا ؟
اگه بله . حداکثر برای چه مدت ؟
من در حال اقدام هستم والدینم رو واسه سفر بیارم اینجا ولی یه سوال پیش اومد واسم، با توجه به تاریخهای امضات خواستم بدونم، شما خودت الان اومدی آمریکا یا نه؟ و اگه اومدی با توجه به اینکه احتمالا هنوز به سال مالیاتی نخوری و مالیات ندادی و هنوز مشخص نیس درآمدت و این چیزا احتمال داره سخت باشه.  اگه درست یادم مونده باشه یه سری مدارک ازت میخوان که یکی از مدارکی که من تهیه کردم نامه از محل کارم بود که از کی شروع به کار کردم و نوع قراردادم چیه (خاطرم نیست که دستمزدمم توش بود یا نه) و چیزایی مثل اینکه بیمه عمر داری یا نه و ازین چیزا میخوان ازت که مطمئن شن بلحاظ مالی چقدر مستحکمین (مهمه چقدر واسه اداره مالیات فرستاده باشی)
اینو بخون شاید جالب باشه واست http://www.immihelp.com/visitor-visa/spo...ments.html
خیلی ممنون
من هنوز ایرانم .
2 ماه دیگه عازم آمریکا هستم.
***As201600007
رویت قبولی :2015 22 May
ارسال فرم :  2015 Aug 29
تعداد کیس : 2 نفر 
سفارت : انتخاب  از آنکارا به ایروان 
مصاحبه : jun 14, 2016
محل مصاحبه :yerevan
مدیکال : jun 10 .2016
وضعیت : Issued.  22 Agu2016   Big Grin  Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-02 ساعت 08:49)sce نوشته:  
(2016-10-02 ساعت 08:26)j1970 نوشته:  
(2016-09-23 ساعت 06:20)sce نوشته:  من الان نزدیک به دو ماهه که منتظرم و خبری نیست. واقعا متاسفم برای این شرایط تحقیر آمیز که برای گرفتن یه ویزای ساده مهاجرتی اول باید چند ماه منتظر باشیم تا عربهای گرامی لطف کنن و وقت رو آزاد کنن. بعد باید تازه از خودشون ویزا بگیریم بریم اونجا تازه اونا بگن برو حالا دنبال نخود سیاه تا خبرت کنیم و دوباره بریم از امارات ویزا بگیریم و ....

اول اینکه مهاجرت و ویزای مهاجرت همچین ساده هم نیستا!  Big Grin

فازت چیه رفیق ؟
صحبت از ویزای توریستی می کنیم نه مهاجرتی.
من برای والدینم دارم اقدام می کنم.
در آخر بازم میگم این شرایط در شان ما نیست.
موفق باشین.
استاد اول اینکه ما با هم "رفیق" نیستیم، هموطنیم و داریم اینجا نظر میذاریم اونم بعلت تجربیات مشابه.
دوم اینکه از این متن که نوشتین "واقعا متاسفم برای این شرایط تحقیر آمیز که برای گرفتن یه ویزای ساده مهاجرتی اول باید چند ماه منتظر باشیم"، من میتونم برداشت کنم که در مورد ویزای مهاجرتی صحبت میکنین!
در مورد بودن شان یا نه هم حرفی نمیزنم که خیلی چیزا در شان ما نیست و شاید "عربهای گرامی" گفتن که نوعی نشوندهنده نگرش ما به دنیا باشه، کمی از اونهم به خودمون برگرده.
در آخر اینکه خیلی تمایلی به ورود و ادامه به بحثهایی که به فاز و اینا ختم میشه ندارم.
خوش باشین.

پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
لطفا راهنمائی کنید
و آیا برای درخواست ویزای گردشگری یا مثلا b2 باید از قبل وقت آزمایش و دکتر سفارت را انجام دهیم یا برای ویزاهای توریستی اصلا نیازی به مدیکال نیست ؟ چون بعضی ها گفته بودن برای ویزاهای غیر محاجرتی نیازی به دکتر سفارت نیست

و در مورد نوبت وقت سفارت مثلا نوشته

قرار ملاقات بعدی موجود برای همه دسته بندی های دیگر رواديد: 10 اکتبر, 2016
آیا منظور این است که باید در تاریخ 10 اکتبر در سایت را چک کنید و وقت را تائید کنید ؟ چون الان که چک کردم میگه وقت نیست

و در مورد هزینه آیا همون موقع باید پول را پرداخت کنیم ؟ خوب چگئنه چون کارت اعتباری که نداریم
ممنون میشوم توضیح و راهنمائی کنید
خداحافظ
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همگی دوستان
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
من الان ایتالیا دانشجو هستم که کارت اقامت بمون دادن واسه اقامت دوسالمون تو ایتالیا.میخوام بدونم برم سفارت آمریکا واسه ویزای توریستی در تعطیلات ژانویه یا تابستون دیگه بم ویزا میدن؟البته تابستون بیام ایران و از آنکارا اقدام کنم واسه ویزای توریستی آمریکا.متاهل هم هستم و اینکه اقامت تحصیلی در ایتالیا و اقامت همسرم در ایران و باقی مدارک خواسته شده میتونه سوشیال تای قوی باشه واسه اینکه بتونم ویزا بگیرم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان .همسر من ويزاي توريستي گرفته و الان من ميخوام اقدام كنم براي ويزا .بنظر شما اگه به آفيسر بگم من بخاطر همسرم بايد برگردم ،آفيسر ميفهمه كه همسرم ويزا گرفته يا نه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-09-22 ساعت 07:28)aleahmad نوشته:  
(2016-08-02 ساعت 07:30)farrokh33 نوشته:  سلام دوست عزیز راجع به این که ویزا یک ضرب ویا کلیرنس هست من تجربه ای دارم بازگو میکنم شاید به دردتون بخوره
اوایل مارچ من به اتفاق خانم وپسر 14ساله ام درآنکارا مصاحبه داشتیم کلی مدارک ترجمه شده +اصل آنها رو هم باخودمون بردیم سفارت .مصاحبه ما کمتر از یک دقیقه طول کشید به هرسه نفر ما یکضرب دادند حتی یک برگ از مدارک رو ازما نخواست فقط به ماگفت تبریک میگم سه روز دیگه برید پست وپاسپورتای همراه ویزاهاتون رو بگیرید الان هم آ م ر ی ک ا هستیم واوایل شهریور برمیگردیم ایران
البته من بار سوم بود ویزا میگرفتم وخانمم وپسرم بار چهارم
دو دفعه قبل من به خاطر سربازی کلیرنس خوردم وحدو دکمتر از 3ماه طول کشید تا کلیر شدم
خانم وآقایی رو تو هتل دیدم که روز قبل از ما مصاحبه داشتند ویکضرب گرفته بودند میگفتند یکی دو  ماه قبل ذرارمنستان مصاحبه داشتند ریجکت شده بودند حالا آمده بودند آنکارا ویکضرب گرفتند
پدر ومادر دیگه ای رو دیدم که اونا هم یکضرب گرفتند
واما نتیجه گیری من از این چند بار مصاحبه...
1-اینکه میگن کدام سفارت ویا کنسولگری بهتر ویزا میده به نظر من فرقی نمیکنه چون ما هم دبی مصاحبه رفتیم وهم آنکارا (راجع به ارمنستان اطلاعاتی ندارم)
2- به پدر ومادر به راحتی ویزا میدن چون برای دیدارخانواده اهمیت زیادی قایلند.حتی اگر پدر به خاطر سربازی ویا مادر به خاطر شغل دولتی کلیرنس بخورن ولی کمتر از 3ماه کلیر میشن مگر اینکه مشکل خاصی باشه
3-توصیه میکنم اگر پدر خدمت رفته یاشغل دولتی داره ومادر هم شغل دولتی دارند وبار اول هست میرند مصاحبه طوری برا رفتن به آ م ر ی ک ا برنامه ریزی کنند که سه ماه قبل برن مصاحبه تا اگر کلیرنس خوردند فرصت کافی داشته باشند.
4-همه مدارکی رو که میدونید وهمه توسایت نوشتند مثل شناسنامه و.....ترجمه کنید وبا خودتون ببرید ممکنه آفیسر بخواد برا احتیاط با خودتون ببرید سفارت فقط ترجمه ها رو به تایید وزارت خارجه ویا دادگستری نرسونید چون نیازی نست وپول بیخودی هزینه میکنید فقط سربرگ ومهر دارالترجمه باشه کافیه
5-تمکن مالی هم فقط آخرین مانده حساب باشه واصلا نیازی به گردش حساب نیست(البته اگر گردش حساب خوبی دارید هم انجام بدید ولی اصلا نیازی ندارید)
...درخاتمه اگر باز هم پرسشی داشتید درخدمتم تندرست وشاد باشید

سلام دوست عزیز درصورت امکان لینک سایتی را که فرمودید لیست مدارک آنجا هست برای من بفرستید و ضمنا راهنمایی کنید چطوری میتونم از سفارت ارمنستان وقت بگیرم . ممنون

با سلام دوست عزیز ..در مورد مانده حساب از کجا میدونید نیازی به گردش نیست ..ایا فقط اخرین مانده حساب کفایت میکنه ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان