کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک
(2009-08-04 ساعت 11:27)f.o نوشته:  سلام به همگی:
من پارسال برای بار دوم برای رفتم امریکا ویزای توریستی داشتم بار اول 15 روز موندم ولی بار دوم به دلیل اشتباه و مسلط نبودن زبان توی فرودگاه راهو اشتباه رفتم و خلاصه به پرواز دوم نرسیدم بدش هم باز به دلیل اشنا نبودن به مقررات از گینی رد شدم که نباید میشدم و پلیس امریکا منو بازداشت کرد و از فرودگاه فرانکفورت منو برگردوند

حالا می خوام بدونم توی پرونده من چه چیزی برای من نوشتن اگه کسی پیشنهاد یا راهی به ذهنش میرسه من منتظر جوابم
کجا بالاخره برتون گردوندن؟
پلیس آمریکا توی آلمان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
منضورم اینه که از آلمان برتون گردوندن یا از آمریکا؟
و اینکه پلیس آمریکا توی آلمان حضور داشت؟
(تصحیح: منظور)
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
من در حال اقدام برای ویزای توریستی هستم، واقعا هم قصدم برگشت هستش، و فکر می کنم که مدارک کاری، مالی و ... کاملی دارم. ولی خوب دلهره دارم و اینکه یکی دوبار برای لاتاری شرکت کردم، حالا می خوام بدونم که می تونم با مدارک و ویزا هایی که در پاسپورتم دارم شانس اینو داشته باشم که آفیسر تا حدودی باور کنه که من قصد ماندن ندارم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: زری وحدتی
اگر کسی بخواد توریستی بیاد امریکا حتما باید دعوتنامه داشته باشه؟یا اگر لازم نیست ،دعوتنامه می تونه موثر باشه تو ویزا گرفتن؟
پاسخ
(2010-08-07 ساعت 11:09)SARA-A نوشته:  دوستانی که تجربه مصاحبه داشتند لطفاً از مصاحبشون بگن که عموماً چه سوالهایی میکنند تا ما هم تا حدودی آشنا بشیم با مصاحبه ویزای توریستی

از هر کسی سوالات متفاوتی پرسیده میشود.یکی دعوتنامه داره اصلا" ازش نمیخوان یکی هم که نداره ممکن ازش بخوان و لی با این فرم جدیدDS160 تا حدود زیادی اطلاعاتی رو که میخوان میفهمند شما زیاد نگران نباشید و لی سفرهای 5 سال اخیر مهم هستند.اگه سوالی دارید لطفا" کلی نپرسید.
پاسخ
تشکر کنندگان: SARA-A ، sib 24 ، زری وحدتی ، حاجی واشنگتن
خوب من هم شاغلم هم ویزای شنگن دارم و چند تا کشور دیگه و هم دعوتنامه قوی از یک دوست. فقط هم برای یک ماه درخواست دادم. شنیدم که زیاد فرقی نمی کنه که از چه کشوری اقدام بشه چون او فرم رو قبل از مصاحبه حسابی بررسی می کنند. فقط دلشوره دارم که اگه آفیسر عجول یا بد اخلاق باشه و اصلا به من مجال توضیح و ارائه مدارک رو نده، کسی تجربه مشابهی داشته؟ ممنون می شم کمک کنید
پاسخ
تشکر کنندگان: SARA-A ، زری وحدتی
(2010-08-08 ساعت 13:56)negi نوشته:  خوب من هم شاغلم هم ویزای شنگن دارم و چند تا کشور دیگه و هم دعوتنامه قوی از یک دوست. فقط هم برای یک ماه درخواست دادم. شنیدم که زیاد فرقی نمی کنه که از چه کشوری اقدام بشه چون او فرم رو قبل از مصاحبه حسابی بررسی می کنند. فقط دلشوره دارم که اگه آفیسر عجول یا بد اخلاق باشه و اصلا به من مجال توضیح و ارائه مدارک رو نده، کسی تجربه مشابهی داشته؟ ممنون می شم کمک کنید

مدارکو وقتی می خوان که بر اسا س application form نتونند نتیجه گیری کنند یا صحت مطالبو بخوان بهمند ولی اگه هر یک از supporting document را نخواستند یعنی که احتیاجی به آ نها برای تصمیم گیری نداشته اند.2 نکته در ویزاهای موقت خیلی مهم است.1- هدف از رفتن معلوم باشد.2- برگشتن قطعی باشد. برای آفیسر خیلی هم سخت نیست که بفهمد شما در کدام دسته اید . میخواهید برگردید یا نه !!
پاسخ
تشکر کنندگان: negi ، زری وحدتی ، حاجی واشنگتن
سلام به همگی
من و مامانم برای ویزای توریستی اقدام کردیم البته با دعوتنامه از طرف دایی Citizen و با کلی انتظار برای گرفتن وقت از سفارت تو استامبول بالاخره برای 20 سپتامبر وقت مصاحبه دادن اما وقتی زنگ زدن گفتن مصاحبه در آنکارا !!! میخواستم ببینم کسی اطلاعی در مورد اینکه دعوتنامه ما به استامبول فرستاده شده و وقت مصاحبه در آنکارا هست داره؟؟؟
و اینکه به غیر از این مدارک چه چیزی واقعا" کمکم میکنه .البته من 6 سال پیش سوریه ریجکت شدم چون با همسرم اقدام کرده بودم.

گواهی اشتغال به کار
ترجمه سند ازدواج(بدون همسرم میروم)
ترجمه حساب بانکی ( چقدر کافیه؟؟؟)
واکسن ها رو زدم و کارت انستیتو پاستور هم دارم
ترجمه مدارک تحصیلی با مهر وزارت علوم

و اینکه در آنکارا چه جوری وقت برای دکتر بگیرم؟ و فیش پول سفارت کجا باید واریز کنم
اگه کسی راهنماییم کنه واقعا" ممنونمWink
پاسخ
(2010-08-08 ساعت 14:50)leilanosa نوشته:  
(2010-08-08 ساعت 13:56)negi نوشته:  خوب من هم شاغلم هم ویزای شنگن دارم و چند تا کشور دیگه و هم دعوتنامه قوی از یک دوست. فقط هم برای یک ماه درخواست دادم. شنیدم که زیاد فرقی نمی کنه که از چه کشوری اقدام بشه چون او فرم رو قبل از مصاحبه حسابی بررسی می کنند. فقط دلشوره دارم که اگه آفیسر عجول یا بد اخلاق باشه و اصلا به من مجال توضیح و ارائه مدارک رو نده، کسی تجربه مشابهی داشته؟ ممنون می شم کمک کنید

مدارکو وقتی می خوان که بر اسا س application form نتونند نتیجه گیری کنند یا صحت مطالبو بخوان بهمند ولی اگه هر یک از supporting document را نخواستند یعنی که احتیاجی به آ نها برای تصمیم گیری نداشته اند.2 نکته در ویزاهای موقت خیلی مهم است.1- هدف از رفتن معلوم باشد.2- برگشتن قطعی باشد. برای آفیسر خیلی هم سخت نیست که بفهمد شما در کدام دسته اید . میخواهید برگردید یا نه !!

ممنون از کمکتون، کسی می تونه یک لیست از مدارک لازم supporting document برای ویزای غیر مهاجرتی (قصد برگشت به ایران را دارم) به من بگه لطفاً و اینکه آیا سند ماشین به درد می خوره یا خیر و اگر دعوت کننده کارمند یکی از شرکتهای قوی آمریکایی باشه می تونه کمک کنه یا فرقی نداره
پاسخ
(2010-08-16 ساعت 14:02)negi نوشته:  
(2010-08-08 ساعت 14:50)leilanosa نوشته:  

ممنون از کمکتون، کسی می تونه یک لیست از مدارک لازم supporting document برای ویزای غیر مهاجرتی (قصد برگشت به ایران را دارم) به من بگه لطفاً و اینکه آیا سند ماشین به درد می خوره یا خیر و اگر دعوت کننده کارمند یکی از شرکتهای قوی آمریکایی باشه می تونه کمک کنه یا فرقی نداره

plz go to this address
http://dubai.usconsulate.gov/apply_visa_step6.html
پاسخ
تشکر کنندگان: زری وحدتی ، حاجی واشنگتن
(2010-06-13 ساعت 13:04)vicky نوشته:  سلام به همه بچه های مهاجر سرا
می خواستم از تجربه خودم در موزد ویزای توریستی بگم
من قبل از عید پارسال به سفارت دبی رفتم و مدارکی که همراهم بود:
1. گواهی اشتغال به تحصیل(دانشجوی سال 5پزشکی) که مطمئنا درسش رو ول نمی کنه
2.ترجمه سند ازدواج(بدون همسرم رفته بودم)
3. ترجمه حساب بانکی( با مبلغ زیاد)
4.دعوتنامه از مدیر یک بانک که اسپانسرم هم شده بود
ولی متاسفانه بهم ویزا ندادن

واااااااااااااااااااااااااای چه بد!!!!!!!!!!! هیچ توضیحی ندادن چرااااا؟؟؟؟؟
پاسخ
(2010-04-05 ساعت 10:54)somal نوشته:  سلام. من موفق به دریافت ویزای توریستی شدم و 3 ماه وقت دارم وارد خاک امریکا شوم . شنیدم که موقع ورود اعلام میکنند که چقدر می توانم آنجا بمانم. سوالم این است که آیا ویزای توریستی امریکا 6 ماهه است؟ اگر ممکنه دقیقا مرا راهنمایی کنید که چند وقت می توانم آنجا باشم؟

تبریک می گم. می شه یه مقدار از شرایط خودتون و مدارکی که بردید سفارت برامون بگید. ممنون می شم
پاسخ
تشکر کنندگان: A.R ، زری وحدتی ، مسكاتي
تبریک میگم یه عالمه...اما در مورد مدارکی که بردین و اینکه مصاحبه چجوری بود توضیح بدین.مرسی
پاسخ
سلام
اول از همه بگم که من توی تاپیک " کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک" به جوابم نرسیدم و چون بیشتر موضوع به شرایط خاص دوستمون مربوط بود و مطالب پراکنده بود یکم گیج شدم

من پسر 20 ساله هستم و میخواستم درخواست ویزای توریستی بدم ولی مشکلی که دارم اول از همه اینه که دانشگاه نمیرم و مشغول تحصیل نیستم و کار میکنم. البته شغلم آزاد هست. فردی هم تو سن من حساب بانکی چندصد میلیونی کم پیدا میشه که داشته باشه. کارت معافیت سربازی هم دارم میخواستم با دوستان با تجربه مشورت کنم که به نظر شما من چه کاری انجام بدم و آیا سنم که 20 هست دلیل مثبتی واسه این موضوع هست یا برعکس نکته منفی حساب میشه.
راستی اینم بگم که من امریکا هیچ فامیلی ندارم فقط یه دوست سمیمی دارم که برای دیدن اون دارم میرم به نظرتون این موضوع رو مطرح کنم واسشون یا نه؟
ممنون میشم از دوستان اگه راهنماییم کنن..
پاسخ
ebrahim jan
aval az hame begam senetoon ye nokte kamelan manfi hesab mishe
in mozoo ro ke matrah kardin yekam vase man ajibe chon be sene shoma emkanesh 1 darsadam nist ke visaye tooristy bedan ,
amrica be kasay ke hata khaharo baradareshoon ya pedaro madareshoon ham amrica hastan va senesh paiine visaye tooristy nemide che berese be shoma
faghat be kasay visa mide ke seneshoon nesbatan balas va mohemtar az hame tooye iran khooneo zendegy va zano bache daran , chon midoone in joor afrad amrica nemimoonan va barmigardan be
keshvareshoon
shoma age daneshju boodi shayad mitoonesty az tarighe ye rahy masalan konferans ya in chiza ke albate kare kheili sakhtye va be harkasi nemidan visa begyry .
shoma age tooye hesabet chand sad milun hast mitooni az tarighe sarmaye gozary eghamat begyry be rahaty
omidvaram tooneste basham javabe soaletoon ro pasokh dedeh basham

"دوست عزیز لطفا نوشته تون رو به فارسی تایپ کنید .برای این کار از راهنمای قسمت پائین سمت راست کمک بگیرید"
لیلی
شماره کیس: 2010AS00021XXX
تاریخ دریافت نامه قبولی: 2009-June-12
کنسولگری: Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 2009-July-22
تاریخ کارنت شدن کیس: 2010-May-11
تاریخ دریافت نامه دوم: 2010-May-27
تاریخ مصاحبه: 2010-July-6
تاریخ دریافت کلیرنس: 2010-Aug-6
تاریخ دریافت ویزا:2010-Aug-12
پاسخ
تشکر کنندگان: eblam ، زری وحدتی
باسلام خدمت دوستان
من سه بار تا به حال با خانواده در لاتاری شرکت کردم و امسال هم قصد دارم شرکت کنم ضمن اینکه دارای همسر و یک پسر هفت ساله میباشم
حال چند سئوال برای دریافت ویزای توریستی برای شخص خودم دارم
خاله و دختر خاله ای در آمریکا دارم و ایشان به من پیشنهاد کردند که برای مدتی به آنجا حدودا سه هفته مسافرت کنم
آیا میتوانند برای من دعوت نامه ارسال نمایند یا خیر با توجه به درجه یک نبودن نسبت با من
2 فرزندم در گذرنامه من به صورت همراه میباشد که با توجه به شروع سال تحصیلی قصد ندارم با خودم به مسافرت بیارم و طبیعتا همسرم هم در ایران میماند آیا از این بابت که در پاسپورتم میباشد مشکلی دارد
3 من کارمندبانک میباشم و مدت 15 سال سابقه خدمت دارم
4 میتوانم حدود 20 تا موجودی در حسابم داشته باشم و یک خودرو هم در نوبت هستم که سال آینده تحویل میگیرم ضمنا دارای دوتا آپارتمان هستم که یکی از آنها به صورت 3 دانک به نام همسرم میباشد و یک خودر شخصی هم دارم
5 برای اقدام نمیدانم چه مدارکی را باید تهیه و همراه داشته باشم لطفا لیست مدارک مورد نیاز را بفرمایید

6 وقت سفارت را چگونه بگیرم و از کدام کشور اقدام کنم بهتره و اصلانیاز به وقت گیری هست و یا بعد از رسیدن به کشور مورد نظر برای گفتم وقت به سفارت مراجعه کتم و یا از طریق سایت با سفارت تماس بگیرم و البته کدام سایت مورد تایید و یا فارسی زبان میباشد

7 آیا نیاز به کارت واکسیناسیون میباشد و بهتر میباشد از اینجا اقدام کنم برم پاستور و یا در کشور مورد نظر باید وقت پزشکی بگیرم
8 آیا نیاز به گواهی عدم سوء پیشینه میباشد و اگر هست چگونه اقدام کنم

لطفا راهتمایی کامل فرمایید تا سایر دوستان همانشاله استفاده نمایند
با تشکر فراوان

پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان